אישום: הכו ושדדו מהגרים אפריקאים באלות וקרשים

11 קטינים מואשמים בביצוע סדרת תקיפות ומעשי שוד נגד מהגרים מאפריקה בשכונת התקווה בת"א. בפרקליטות טוענים: המניע לכל המקרים גזעני

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה היום (חמישי) לבית משפט השלום לנוער בעיר כתב אישום נגד 11 קטינים, המואשמים בהתארגנות וביצוע סדרת תקיפות של מהגרים סודאנים ואריתראים בחודש האחרון במטרה לנקום על תקיפות שונות שפורסמו בתקשורת.

כתב האישום הוגש נגד 10 מהקטינים בגין תקיפות על רקע גזעני ונגד קטינה נוספת על עברות רכוש. על פי כתב האישום, חברי הכנופייה תקפו מהגרים שנקלעו בדרכם תוך שימוש בכלי תקיפה שונים, כאשר בחלק מן המקרים הקטינים אף שדדו את הקורבנות.

כך למשל, שלושה מתוך המקרים שמתוארים בכתב האישום התרחשו סמוך לשוק התקווה בדרום תל אביב. הנאשמים, כך נטען, תקפו מהגרים אפריקאים בקרשים ואלות, ובשניים מן המקרים אף גנבו מהמתלוננים את אופניהם.

מספרה שחלונה נשבר במהלך המהומות לאחר ההפגנה בשכונת התקווה, בשבוע שעברמוטי מילרוד

במקרה אחר שהתרחש סמוך לבית דני בשכונת התקווה, הנאשמים תקפו מהגר אריתראי בקרשים, אבנים ושרשרת ברזל, והיכו אותו בראשו ובשאר חלקי גופו. המתלונן פונה לבית חולים ונזקק לטיפול רפואי. במקרה נוסף שמתואר בכתב האישום מהגר הוכה ליד גן התקווה בקסדת אופנוע, מחבט גולף ושרשרת ברזל. כמו כן, חלק מ-11 הקטינים מואשמים בפריצה לחנותו של מהגר, ממנה גנבו מוצרים בשווי של כ–2,000 שקלים. בפריצה לחנות אחרת, הקטינים אף לקחו עימם את הקופה.

סעיפי האישום נגד הקטינים כוללים ביצוע תקיפה ושוד בנסיבות מחמירות, התפרצות, וגניבה. בנוסף, בפרקליטות טוענים כי החבורה פעלה ממניע גזעני וביקשה מבית המשפט להורות על מעצרם של חלק מן הנאשמים ולהטיל תנאים מגבילים על הנותרים.

במהלך השבוע שעבר משטרת תל אביב עצרה את הקטינים ולפחות שני בגירים בחשד לביצוע מעשי התקיפות. דבר מעצר החשודים עוכב לאורך כל שעות היום, כדי למנוע הפרות סדר גדולות יותר בהפגנה לגירוש המהגרים שהתקיימה ביום רביעי שעבר בשכונת התקווה. עם תום ההפגנה כמה מהמשתתפים תקפו עוברי אורח, בהם מסתננים מאפריקה והבעירו פחי אשפה. 12 בני אדם נעצרו במהלך ההפגנה, חלקם נתפסו בזמן שהכו אזרחים סודאנים. מפגין אחד נפצע כתוצאה מנפץ שהושלך במקום.

אמש התקיימה בדרום העיר הפגנה דומה, בהשתתפות כ-600 פעילים באזור התחנה המרכזית, בשכונת התקווה ובאזורדרך  קיבוץ גלויות. שישה בני אדם נעצרו, חמישה מהם בחשד להפרות סדר ואדם נוסף בחשד שהסית לפגוע במהגרים אפריקאים.

במהלך ההפגנה תקפו הנוכחים בטעות את חנניה ונדה, ישראלי ממוצא אתיופי שבמקרה הזדמן למקום. לאחר שהבינו כי הוא יהודי, אמרו המפגינים שלא התכוונו לעשות זאת. ונדה עצמו אמר: "עברתי פה במקרה והתחלתי לצלם. היחס לסודאנים הוא בדיוק כמו לאתיופים, הנוכחות השחורה מאיימת".

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 40
  יש מה לעשות

  הכי פשוט זה להתחיל עם המעסיקים. כל מי שיעסיק עובד זר ללא התר יסתכן בשליחתו לכלא.
  אחר כך תורם של משכירי הדירות. כל מי שישכיר דירה לאדם "חסר זהות" יחטוף קנס שיוציא לו את החשק לכך.
  את המסתננים יש לרכז במכלאות בנגב ליד הגבול עם מצריים, עד שיצעקו שהם רוצים לחזור לארצם.
  ועל הממשלה לזכור מה עושה אסד בסוריה ואיך האום מתייחס. ואמנם- עדיף, במחיר סילוק המסתננים, לחטוף עכשיו גינויים מהאום מאשר לבכות כל הדורות שיבואו אחרינו.
  ואם בכול זאת הממשלה מרימה ידיים ומשלימה עם המצב- אז לחלק את הנטל ולשכן חלק מהמסתננים ברמת אביב ובלובי של מגדלי אקירוב.

 2. 39
  רגע... אני חושב שלא היו צריכים להגיש כתב אישום בכלל נגד אחד עשרה הקטינים האלה. דה יורה המסתננים שחתפו מכות לא נמצאים בארץ בכלל. איננם במאגר של רשות האוכלוסין, אין להם חותמת שמוכיחה שהם חצו את הגבול הישראלי בצורה חוקית, אין להם כלום. אז איך אפשר להגיש כתב אישום נגד קבוצת הצעירים על אלימות נגד אנשים שבכלל איננם בארץ (דה יורה)?
 3. 38
  xenofobia

  xenofobia
  אימה מפני הזר וכתוצאה מזה אנשים שחשים בקסנופוביה תוקפים את הזר .השונה המזכיר לנו את השונה שבתוכנו. בזה אנשים ימנים חלוצים לא מקבלים הבדלים שונות וגורמים להרס.

 4. 37
  ערסים לסודן
 5. 36
  אם מסתננים מצליחים לפתוח מספרות וחנויות לממכר מזון בשכונות האלה איך זה שהחנויות האלה לא נפתחו קודם לכן ע"י ישראלים? הם בסך הכל ארבע שנים כאן וכבר הם הצליחו לחסוך כסף ולפתוח חנויות כמובן בלי אישור הפעלה כי אין להם בכלל חוקיות כאן.
 6. 35
  גיבורים

  האויב מס אחד הפלסטנים נגדם צריך להילחם.

 7. 34
  מירי רגב אמרה שתמשיך לתמוך ולהגיע

  מקווה שתפרסם בקרוב ביו טיוב את הודעת התמיכה שלה בועד השכונות...

 8. 33
  בהארץ עכשיו הם נהיו מהגרים
 9. 32
  כתבי האישום צריכים להיות נגד הח"כים המסיתים: מירי רגב, מיכאל בן ארי, אלי ישי

  כתבי אישום נגד אותם נערים הוא משהו אחד, ראוי בוודאי במדינת חוק. אבל התעלמות מההסתה הפרועה של חברי הכנסת = תעודת עניות לשלטון החוק ולחברה הישראלית.

 10. 31
  שילכו מכאן
 11. 30
  איך יש להם חנות בדרום תל אביב?

  מאיפה הכסף לשלם שכר דירה עבור חנות... ?? איך סודני פתח חנות???! כמה חנויות יש להם שם?!
  האם האייפון יותר זול בחנות של הסודני מאשר בפלאפון\אורנג'\סלקום?!

  1. זה אייפונים שנגנבו מאזרחים כמוני וכמוך. בטח שהם פתוחים לכל הרשתות הישראליות
 12. 29
  ערבים, פיגועים ומסתננים מאפריקה, זה רק טוב לימין ומעודד רגשי לאומנות ופתקים בקלפי
 13. 28
  הגיע הזמן לטפל בבריוני הימין שאיבדו צלם אנוש. באותה נשימה, הם לא אשמים. אשמים הנבחרים שלהם- שהציתו את רוחם, שהביאו אותם למצב הזה. כי ביבי והימין יודעים דבר אחד=לדאוג רק לעצמם. הבוחרים שלהם הם בשר התותחים שלהם. הגיע הזמן שיתעוררו ויבינו איזה שימוש ציני עושה מהם ממשלה זו כמו אלה מאז עליית בגין. הבטיחו להם כבוד. רק לא לימדו אותם איך משיגים כבוד בעמל ידיים. כי בימין יודעים רק להרוס. לא יודעים לבנות.
 14. 27
  תסגרו את מוקדי הסיוע למסתננים של הקרן החדשה בשכונותיכם, ותפעלו למניעת השכרת דירות למסתננים

  תאספו סכומי כסף מתורמים ותקנו דירות בצפון ת"א ליד הבתים של אהוד ברק, רחל ליאל, ואשר גרוניס ותשכנו בהן עשרות מסתננים.

 15. 26
  גזענות

  סוף סוף האספסוף הימני מצא מישהו נחות ממנו.מצחיק ומגעיל.

 16. 25
  לגרש את הפוגעים מהארץ!
 17. 24
  נו טוף, רציתם להיות עם נורמלי? יופי, אתם עם נורמלי.
 18. 23
  מהגרים סודנים... טוב שלא קראתם להם עולים

  אולי כשירות לקוראים תסבירו בכמה מילים את הבסיס החוקי עליו בוצעה ה"הגירה" שלהם?

 19. 22
  הנשיא פרס תיקח אותם למשכן שלך ואז תדבר. הנשים שלנו נאנסות המשפחה שלך ושל כל הצמרת בטוחה למה לכם בכלל לדאוג לאזרחים שחספתם אותנו בלי שנרצה . מה קרה ????? גדר פרוצה של מדינת ישראל כל הפשע נגד אזרחי ישראל היא בראשכם .אתם אשמים למצב הבלתי נסבל שהבאתם עלינו. תחזירו אותם מיד.
 20. 21
  הם כובשים תמדינה בלי מלחמה . הם ערבים שבאים לגרש אותנו וביבי שטייניץ ישי וכל הממשלה ממשיכה להפקיר אותנו .
 21. 20
  לא יפה

  אין בי אהבה רבה למסתננים אבל זו התנהגות מבישה ומתבהמת.
  לא טוב

 22. 19
  נראה את השופט פוסק להם ארבע וחצי שנים.
 23. 18
  מסתננים ולא מהגרים. לא אופניהם אלא של אחרים שלקחו בהשאלה. חנותו? היש לו היתר?
 24. 17
  הפתרון הוא להחזיר את המכים לארץ הולדתם או של הוריהם (הימור סביר - גם זה באפריקה)
 25. 16
  לא מהגרים אפריקאים אלא מתעלקים אפריקאים... מכבסת "הארץ" עובדת ללא הפסקה

  כל הדרכים בהארץ כשרות על מנת להפוך ישראל למדינת כולם (והעיקר לא מדינת היהודים הציונית).

 26. 15
  הם היו 11?? לא ידעתי שלמירי רגב יש כל כך הרבה ילדים!!
 27. 14
  למצות את הדין עמם

  קשה למצוא את המילים המתאימות לתיאור המעשה הנפשע של חבורת הבריונים הצעירים.
  מקווה מאוד שבתי המשפט יתעשתו סוף סוף ויבינו שמעשים מסוג זה מפוררים את החברה בישראל. האיומים מבחוץ מתגמדים לנוכח האיום על החברה הישראלית, הבא בדמותה של האלימות המתפרצת מבית.

 28. 13
  פתאום הפרקליטות זריזה מעניין ...
 29. 12
  לזרוק לכל הרוחות את המסתננים ביחד עם כל יפי הנפש
 30. 11
  מקווה שהארץ תפרסם את זה - הם צודקים !! כל יפי הנפש שגרים בצפון ת"א לא יודעים פחד מהו !!! רק אחרי שיאנסו ישדדו , יקחו את מקום עבודתכם , יגרמו לעליה בשכר הדירה , אולי רק אז תבינו . אם הממשלה לא תעיף אותם מפה זה יגמר רע , אנו אוגרים אמצעי לחימה כי אין לנו ברירה . שיעברו לגור עם פרס או ברמת אביב גבעתיים כפר שמריהו הרצליה רמת השרון הוד השרון סביוון קיסריה ודניה ....ואז ידברו , השמאל ההזוי יחד עם השופטים שהם זונות של השמאל מייצרים אלימות אולי אנחנו נשב בכלא שלמעשה אתם שמתם אותנו שם כי במילא חיינו הם כלא אחד גדול - זה עומד להתפוצץ לכל השמאל אבל בענק !!! וזה יכאב , אם יכאב לי - יכאב לשמאל !!!

  הם צודקים !! כל יפי הנפש שגרים בצפון ת"א לא יודעים פחד מהו !!! רק אחרי שיאנסו ישדדו , יקחו את מקום עבודתכם , יגרמו לעליה בשכר הדירה , אולי רק אז תבינו . אם הממשלה לא תעיף אותם מפה זה יגמר רע , אנו אוגרים אמצעי לחימה כי אין לנו ברירה . שיעברו לגור עם פרס או ברמת אביב גבעתיים כפר שמריהו הרצליה רמת השרון הוד השרון סביוון קיסריה ודניה ....ואז ידברו , השמאל ההזוי יחד עם השופטים שהם זונות של השמאל מייצרים אלימות אולי אנחנו נשב בכלא שלמעשה אתם שמתם אותנו שם כי במילא חיינו הם כלא אחד גדול - זה עומד להתפוצץ לכל השמאל אבל בענק !!! וזה יכאב , אם יכאב לי - יכאב לשמאל !!!

  1. כי אתה חושב שהשמאל מביא אותם ארצה? השמאל, אם כבר, מנסה למצוא פתרונות ריאליים ונכונים למצב הסבוך והמאוד לא נעים הזה. הימין, רק מתלהם, מקלל, מגדף וכו'.

   אם יצא לך לראות השבוע לונדון וקירשנבאום ראית את זה בצורה הכי ברורה: ח"כ ניצן הורוביץ מביא רעיונות ופתרונות, בעוד עמיתתו חה"כ יוליה שמאולוב-ברקוביץ משחררת לאוויר ססמאות ריקות מתוכן.

 31. 10
  יופי, מירי רגב יכולה להיות מרוצה....
 32. 9
  למה הארץ לא חושף את המוצא האתני של התוקפים? נכון שהם לא אשכנזים-חילונים? מה יש להסתיר פה? ממה אתם מפחדים? מהאמת?
 33. 8
  איך אפשר לקבוע שהמניע גזעני? נכון שהמתלוננים שחורים, אבל הם גם נכנסו לכאן בניגוד לחוק. אולי המניע הוא כעס על מי שפגעו בריבונותה של ישראל? על אינוס המדינה לממן את כל אותם מסתננים? סתם אפשרות. אין בכך הצדקה לפגיעה פיזית או לפגיעה ברכוש, אבל זו גם לא גזענות. בכלל, הגיע הזמן להפסיק לזרוק את המושג גזענות כל יומיים. נכון, זה יצריך קצת מאמץ, אבל מי יודע, אולי יש סיבות נוספות לכל מיני דברים שקורים כאן.
  1. והתקיפה של האתיופי?

   גזענות לכל דבר ועניין, החברה של בן ארי תוקפים שחורים כי הם שחורים, גזענות לכל דבר ועניין

  2. גזענות? מה פתאום, הם בסה"כ נלחמים בסרטן

   כשמישהו מותח בקורת על ממשלת ישראל - זו גזענות אנטישמית
   אבל כשאנחנו מכים שחורים זו לא גזענות זו הבעת מחאה

  3. המתקיפים בדקו אם למתלוננים יש אשרות כניסה לפני שהתנפלו עליהם?
  4. נכון, נישאר רק עם "אנטישמי" המוכר והטוב, שמצדיק הכל.
  5. אפשר לקבוע שהפורעים האלה הם לא משפטנים ומומחים לדיני הגירה. מה נשאר? מוסתים מהאווירה הגזענית! מספיק עם ההיתממות הזאת!

   גרתי 20 שנה בדרום תל אביב. אני מכיר את זה - ככה דיברו על הרוסים, ככה מדברים על האתיופים ועכשיו מצאו מישהו אחר לדכא. אל תבלבלו ת'מוח עם "כעס על ריבונות". פשוט יש מישהו יותר שחור ודפוק מאיתנו, אז יאללה מכות. מה שהיה חסר עד עכשיו זה את אלה שמלבים את האש, ח"כים במיוחד. באים לגזור קופון פוליטי רק כשיש צרות. איפה הייתם לפני המהגרים מאפריקה? מישהו התעניין בנו אז?!

  6. גם אם המניע הוא "כעס על מי שפגעו בריבונותה של ישראל", אין לשום איש זכות לקחת את החוק לידיים.

   ודבר שני, ההגדרה שלך למהגרים מעוותת לגמרי. המהגרים מאפריקה הגיעו לכאן כי הם פליטים שבורחים מהזוועות שקורות בארצות שלהם, נכון יש גם חלק שבאים לפה בשביל עבודה. המטרה שלהם היא לא לפגוע בריבונות של ישראל. בזה יש להאשים את הממשלה שלא בונה שום מסגרת מסודרת בשביל להסדיר את עניין המהגרים והפליטים.

  7. מעניין

   ועל מה בדיוק התבססה תקיפתם של המסתננים? האם ביקשו מהם לשלוף תעודות זהות!!!!??????? לא!!!!!!! להראות ניירות הגירה???? לא!!!!!!!! על בסיב צבע עורם הם הוכו!!!! זוהי גזענות טהורה!!!!!!!!!!!!!!!

  8. וזה מה שאתה עושה כשאתה כועס?
  9. גם אם אתה צודק ,הם לא משטרה, זה לא תפקידם,יש להענישם בחורה כדי להרתיע פורעים אחרים!
  10. כי הם רק מרביצים לשחורים שעוברו על החוק, ולא ווידאו בכלל קודם שהיתה עבירה על החוק.
  11. כמה מסתננים רוסים הוכו? כמה כסף הממשלה למעשה הוציאה עליהם?ם
  12. יופי באמת שאתה מספק לפושעים האלה תירוצים. שום דבר לא מצדיק את מה שהם עשו!!!
  13. מי שיודע לקרוא

   היה מבחין בכך שהם תקפו "בטעות" אתיופי. מה משותף לאתיופים ישראלים ולפליטים הסודאנים? בינגו - צבע העור. כלומר המניע הוא גזעני.

  14. כתוב בפרוש "אין בכך הצדקה לפגיעה פיזית או לפגיעה ברכוש". הנקודה היא, שלצעוק גזענות זו תגובה פשטנית. תגובות פשטניות מובילות להתייחסות פשטנית, ובתורה לפתרונות פשטניים, שלא פותרים שום דבר.
  15. אזוב, כבר אמרו הוא סתם פרובוקטור שמאלני. דרך אגב, הופתעתי לרעה. אף פעם לא ראיתי אתיופים שמאלנים
 34. 7
  כמה מסתננים גרים בבנין/ברחוב/בשכונה של כל אחד/אחת מהפרקליטים/ות במחוז ת'א
  1. יאללה יאללה. בצפון ת"א לא יעשו לינץ' לאתיופי, גם לא בטעות. אתם עם הגזענות הקטנה שלכם, חושבים שזה לא יגיע אליכם בחזרה? חכמים על חלשים. תפנו את הכעס לממשלת הימין שבחרתם, לא לאנשים האלה.

   לכו תגורו חודש בסודן, תחזרו על ארבע לגן עדן של דרום תל אביב. ועוד מה, מכתימים את השם של כל תושבי הדרום. עשיתם מכולנו גזענים.

  2. בצפון ת"א לא צריך לעשות לינץ'. שמה התושב מרים טלפון למשטרה הפוליטית,וזו מגיעה מייד,מעמיסה את המסתננים,ומשליכה אותם חזרה לדרום ת"א.

   הבנת,גזען קטן?

 35. 6
  להעמיד את המסיתים לדין!! ישי, רגב, בן ארי - ה"כנופיות" פעלו בעידוד שלכם! קחו אחריות!

  אין שום בעיה להעמיד לדין את ה"כנופיות", אפילו אם הם קטינים, אבל אוי לנו אם כאן זה ייגמר. הכתובת היא אחת: השרים המסיתים. לא יעלה על הדעת להעמיד לדין את החייל המבצע ולא את מפקדו ששלח אותו. ההתבטאויות של השרים אינן משתמעות לשני פנים. הסתה זו הסתה זו הסתה!

 36. 5
  חיות אדם

  לוואי ויחמירו בעונשם כמו שמחמירים עם העונשים המוטלים על הפליטים אך גילם וקטינותם מן הסתם תקל עליהם למצער

  1. צודקת

   כל מי שמצדיק סודני הוא פרא אדם שונא ישראל בן אדם שלא אכפת לו מהעם שלו. שתהיי בענין בהלכה כתוב עניי עירך קודמים אני לא שונא סודנים אבל אני צריך לדאוג קודם שהעם שלי בסדר ובנתיים הסודנים האלה פוגעים בנו (רציחות אונס לוקחים לנו מקומות עבודה וכ'ו)

  2. לא חיות, אך ורק אדם. גזענות היא המצאה של האדם . אומנם אדם נחות ולא מפותח
 37. 4
  הכיבוש האיסלמי התחיל באירופה והגיע לכאן! יש לשאול מאיפוא הכסף של המהגרים?מי משלם למברחים להביא לכאן אלפי מוסלמים? מי מאחורי הגייס החמישי ?
 38. 3
  שום כתב אישום לא יעזור. הזעם בציבור הוא נורא והוא עוד יילך ויגבר. אם הפרקליטות מציבה את עצמה לצד הפולשים האפריקאים ונגד עם ישראל, אני צופה בחשש שלצערי גם הפרקליטות תהפוך למטרה לאלימות. וגם "פעילי הסיוע" עלולים עוד לחטוף חזק. סיפור עצוב.
  1. תושבי השכונות לא סובלים יותר מאשר קודם הם פשוט נהנים להיות כלב התקיפה של הממשלה!
 39. 2
  יום שחור למדינה הלבנה.
 40. 1
  להעיף את כל הערסים חזרה לאפריקה , הם לא מתאימים לפה . מאז שהם פה יש אונס,דקירות ופחד ברחובות