האוצר נגד יו"ר הוועד בנמל אשדוד: דורש בדיקה של עסקיו

הנהלת הנמל נדרשת להגיש בתוך שבועיים ממצאי בדיקה באשר לעסקים הפרטיים של היו"ר אלון חסן. הממצאים יועברו ליועץ המשפטי לממשלה

התפתחות בפרשת התנהלותו של יושב ראש ועד עובדי נמל אשדוד, אלון חסן, ועסקיו הפרטיים עם לקוחות הנמל. רשות החברות הממשלתיות, הגוף הממשלתי האחראי על הנמל, הורתה השבוע להנהלת הנמל לקיים בתוך שבעה ימים דיון דחוף באשר לעסקיו של חסן - ולהגיש את ממצאי הבדיקה בתוך שבועיים. הרשות מסרה כי תעביר את ממצאי הבדיקה ליועץ המשפטי לממשלה, להמשך טיפול. 

כפי שנחשף ב"הארץ" לפני 8 חודשים, במקביל לתפקידו כיו"ר ועד, אשר עלות שכרו בגינו עומדת על כ-400 אלף שקל בשנה, מנהל חסן עסקים פרטיים שמגלגלים הכנסות של מיליוני שקלים - לחלקן אחראיות חברות שהן גם לקוחות הנמל. כל זאת תוך כדי חשש מפוטנציאל לניגוד עניינים. כך למשל, מחזיק חסן בחברת הובלות בשם בן עידן הובלות, שקיבלה מחברת הייצוא החקלאי אגרקסקו מאות אלפי שקלים - בזמן שעובדי נמל אשדוד, ובראשם חסן, הם האחראים על פריקת וטעינת אוניות אגרקסקו. באופן דומה סיפקה החברה שירותי הובלות גם לשתי חברות עמילות מכס בנמל.

חסן עצמו אישר ל"הארץ" את הדברים ואף הוסיף כי חברת ההובלות עובדת עם לקוחות נמל נוספים. עם זאת טען כי אינו מנהל את החברה בפועל, כי מעולם לא סיפק שירותים לנמל, וכי על פי חוות דעת משפטית שהזמין לא קיים ניגוד עניינים. הנהלת הנמל תמכה בטענתו. עם זאת בפגישה שערך "הארץ" עמו, הירבה להתעסק בענייני החברה, כאשר בדק תדיר את מיקום המשאיות באפליקציה מבוססת ג'י-פי-אס.

אלון חסן בנמל אשדודאיליה מלניקוב

מאוחר יותר חשף "הארץ" כי חברה אחרת של חסן בשם "א.י הופס תעשיות", אשר מייצרת חומרי ניקוי, מוכרת את תוצרתה גם כן לנמל אשדוד. המכירה בוצעה באמצעות חברה בשם "קליר אחזקות", שהוקמה ב-2009 על ידי ברוך רונן ודניאלה צבאן, קרובת משפחתו של חסן. חסן הכחיש בזמנו כל קשר עסקי לנמל, ואמר כי אינו "מוכר כלום לנמל. חברת קליר קונה ממני חומרים, יכול להיות שהיא מוכרת לנמל, איני רואה כאן בעיה".

כעת דורשת רשות החברות הממשלתיות להתערב בנושא. הרשות, שכפופה למשרד האוצר, מרכזת תחתיה פעילות של כ-100 החברות הממשלתיות ובהן חברות נמלי הים, חברת החשמל, תע"ש רפאל מקורות ועוד. בראשה עומד דורון כהן, שמונה לאחרונה גם לתפקיד מנכ"ל משרד האוצר.

חסן בן ה-42 נחשב על ידי רבים לאיש החזק בנמל אשדוד. הוא הגיע לנמל לפני יותר מ-20 שנה ובגיל 28 נבחר לראשונה להיות חבר בוועד. מאז נבחר פעמיים לראשות ועד הציוד המכני, הגדול והחזק בוועדי הנמל, ובכך הפך לאיש החזק בנמל כולו. היום הוא יושב במועצות הייצור של הנמל - גופים המורכבים משני נציגי עובדים ושני נציגי הנהלה, המכריעים בשלל נושאים, משכר העובדים ועד לנוהלי והיקפי העבודה - ומתנהל למעשה כשותף שווה משקל להנהלה. בארבע השנים האחרונות שיתקו אירועי משפחתו של חסן את פעילות הנמל שלוש פעמים. פעמיים בשל חגיגות בת מצווה של בנותיו - שם נהנו העובדים מהופעות של הזמרים ליאור נרקיס ומשה פרץ - ופעם בשל חתונת אחיו.

את חברת ההובלות שלו הקים חסן ב-2010. הוא מכהן בה כדירקטור לצד חברו הטוב יגאל גוזלנד, ששימש שנים מדריך לכלים כבדים במחלקת ההדרכה בנמל, בשכר של כ-40 אלף שקל בחודש. ביולי 2011 הורשע גוזלנד בהצתת פאב שהיה בבעלותו, לשם קבלת כספי פיצויים ונשלח ל-7 שנות מאסר בפועל ושנת מאסר על תנאי. למרות כתב האישום החמור, המשיך גוזלנד לקבל שכר מן הנמל בכל שלוש השנים שעברו עד להרשעתו. חסן עצמו סייע לגוזלנד במהלך המשפט – ובכלל זה חתם לו ערבות אחרי מעצרו והחל להקים עמו עסקים משותפים.

דו"ח שפורסם על ידי ועדת טרכטנברג לבדיקת יוקר המחיה בישראל בקיץ שעבר קבע כי "רמת השירות הירודה והתפוקות הנמוכות בנמלי ישראל עולות למשק הלאומי, התלוי בנמליו באופן משמעותי, מאות מיליוני שקלים בשנה. וזאת עוד לפני שמביאים בחשבון את הנזק העקיף, הנובע מאי הוודאות העסקית שהשיבושים משרים על המשק ומן העיכובים בפיתוח תשתיות נמליות חדשות". הדו"ח לא כלל גם את ההוצאות של נמלי ישראל על עובדי הנמלים, אשר שכרם הממוצע גבוה פי שלושה לערך מהשכר הממוצע במשק.

הנהלת חברת נמל אשדוד, ובראשה המנכ"ל שוקי סגיס, ממשיכים לטעון כי אינם רואים כל פגם בהתנהלותו העסקית הפרטית של חסן בתחומי הנמל. החברה, שלאחרונה מונה לה יו"ר חדש – מנכ"ל משרד התחבורה לשעבר, גדעון סיטרמן - סירבה למסור נתונים באשר לפעילות החברות בתחומי הנמל, וכן באשר להיקף ההתקשרות הכספי של חסן עם לקוחות הנמל. מהחברה נמסר: "החברה לא חושבת שהיא נדרשת לבדיקה אודות הנושאים המפורטים".

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 98
  תבררו מי עומד מאחרי חברת ״דנה״ ומה קורה בגרוטאות מי ״ אוכל שם?״
 2. 97
  שהיועץ המשפטײַ יבדוק מי עומד מאחרי חברת ״דנה״ומה קורה באוניות הגרוטאות
 3. 96
  איך אבינועם ואלון מגניםי על סגיס ועובדיה כהן

  מצריך פיצוץ והפרדה
  וזה מגיע יום הדין מגיע
  הם פגעו בהרבה עובדים והרסו הרבה משפחות
  הם מתערבים בסידור עבודה ופוגעים בפרנסה של עובדים
  הם מענישים כאילו זה המפעל של אבא שלהם
  השכל של שניהם נכנס לכפית ויש עוד הרבה מקום

 4. 95
  אינפורמציה

  ותודה לגדי על חשיפת האמת

 5. 94
  יש רק דרך אחת להפסיק את השחיתות בנמל אשדוד - להפריד אותם

  אם לסיטרמן יש שכל ואני יודע שיש לו שכל
  אתה חייב להעיף מהנמל את הצמרת:
  שוקי סגיס הבייתה, עובד כהן הבייתה, אלדד וקסמן הבייתה, אלי בר יוסף המיותר והסתם הבייתה, בנודיז דוד הבייתה
  הם אלה שעושים את אלון חסן גדול הם שומרים עליו מהפחד והוא שומר עליהם.

 6. 93
  איפה שלי יחימוביץ ?????????????????

  בכל הזדמנות היא מדברת על צדק חברתי
  בכל הזדמנות היא תוקפת את מדיניות האוצר
  בכל הזדמנות היא תוקפת את ראש הממשלה
  וכאשר שואלים אותה על עופר עיני המושחת
  היא מזיעה ומתחמקת
  תביני גברת יחימוביץ הסתדרות תורמם לעניים תוספות בגרושים
  ולעובדי הסקטורים החזקים אלפי שקלים בכל הסכם מטומטם.

 7. 92
  הארץ רק נגע בקצה קרחון שוב רק נוגעים ונובחים והוא משמין עד לפעם הבאה

  ראשית חובה לפטר את המנכ"ל סגיס ואת סגנו עבדולה כהן דיי הם כבר יותר מידיי זמן זה שורש הבעיה שני מנהלים בלי רסן יש סיפור על דירה של דניאלה
  שאלון רכש לטובת העובדים כנכס במחיר מופרז גם שם השכיל לעובדים השותף בבר שנשרף ומת המצית הקיצר מי יעשו סוף בסוף ???????

 8. 91
  הוא גם הונה עוסק בחשבוניות פיקטיביות. תקראו את המאמר
 9. 90
  איפה עופר עיני ? איפה שלי יחימוביץ החסודה ??? אילו נציגיכם ??? תתביישו לכם
 10. 89
  עוד תראו שזה יגמר בקול ענות חלושה-לא שוה לממשלה להתעסק איתנו,עובדי הנמל

  כותרת ומחר שוכחים הכל . עוד תראו .

 11. 88
  צריך חוק שיתיר לחבר ועד לשרת לא יותר משתי קדנציות בנות 3 שנים. זה טוב למשק וטוב לעובדים בארגון שהופכים לנלטים ע"י כנופיות
 12. 87
  ככה יעשה לאיש באפט שלח את מנכ"ל החברה שהוציא את ברכיריה לנופש על חשבון החברה.לשלוח את סגיס הביתה .אם הוא לא מבין לא צריך להסביר לו!
 13. 86
  תעזבו אותנו

  ב תור עובד נמל חידשתם לי שיש לו חברות זה רק אומר שלא היה ניגוד עניינים אז אל תנסו לפגוע בו בשביל הנוחיות שלכם כי כואב לכם שאלון שומר על העובדים של הנמל

 14. 85
  דיווח עיתונאי

  אני קורא נאמן של העיתון בגלל הדיווח המקצועי שלו. חבל לי למצוא פיסות זבל כאלה בדיווח "בארבע השנים האחרונות שיתקו אירועי משפחתו של חסן את פעילות הנמל שלוש פעמים. פעמיים בשל חגיגות בת מצווה של בנותיו - שם נהנו העובדים מהופעות של הזמרים ליאור נרקיס ומשה פרץ - ופעם בשל חתונת אחיו." מה איכפת לי מי הזמר ששר בבר מצווה שלו. סתם מציירים תמונה לא לעניין

 15. 84
  אחרי זה העובדים מתפלאים למה רוצים להפריט.
 16. 83
  ארץ אוכלת יושביה

  למה כל כך קשה לאנשים לראות אדם מצליח ??
  לא יודעים לפרגן ...הבנאדם יצירתי ויזם ועושה למען ביתו ! משלם מיסים ומספק מקומות תעסוקה מה הקטע ???
  לא מכירה אותו אבל מעריכה אותו על שלא יושב בבית ומתעלק בדמי אבטלה או הבטחת הכנסה ... הלוואי וכל המגיבים היו מספיק יצירתיים ויוזמים על מנת להיטיב עם הכנסותיהם ועיסוקם- כך היה להם פחות זמן להשמיץ אחרים רק כי הם מצליחים...

 17. 82
  עבריין

  עומד הבן אדם, פשוט מחרבן לכולנו על הראש. אח"כ בא לעיתון הארץ ומתראיין ע"ג עמודים שלמים ומספר איך הוא עושה מיליונים, ושאם הוא רוצה הוא יכול לשתק את הנמל הגדול בארץ, כי ככה בא לו.
  הכל נורמלי, הכל בסדר, אין שום דבר חריג.

 18. 81
  ארץ אוכלת יושביה ...

  למה עיניים צרות? למה? כל מצליח ביושר צריך להרדף ע"י כל הלא מוצלחים והלא יודעים אפילו לכתוב בעברית נכונה כשהם מגיבים???
  ארץ אוכלת יושביה !!! מה נסגר אתכם אנשים ? למה לא להודות לאיש הזה על מקומות התעסוקה שהוא מספק ועל המיסים שהוא משלם ???
  אחר כך תוהים למה המוצלחים עוזבים את המדינה ...
  לא מכיר אותו ..אבל תכל'ס אחלה גבר !!!! במקום לחתום אבטלה ולהתעלק על משלמי המיסים הפעיל את הראש וייצר לעצמו תעסוקה והכנסה!
  מי יתן ןירבו כמוהו !!!!

 19. 80
  רקבון מדהים וההנהלה לא מבינה למה-נמאס ממכם מושחתים לכו לעזאזל
 20. 79
  למה מעלים לנו מחירים? למה מעלים מיסים? למה גונבים אותנו? התשובה בגוף הכתבה
 21. 78
  רק לליברמן מותרת השחיתות ולהלך חופשי? ומה לגבי ראשי העיריות מהליכוד, שמאז היותם ראשי ערים הפכו לאנשים עשירים, בין אם אלה חנויות בקניונים או עסקים אחרים. ואף אחד לא פוצה את הפה. כי זה הימין=מושחתים
 22. 77
  בריון מושחת ופרימיטיבי מבית-היוצר של עיני. שמו הוזכר גם בפרשת מותו המסתורי של עובד-נמל שלא פוענחה עד היום.
 23. 76
  תותח על - ככה דופקים את המדינה

  מדינה רקובה

 24. 75
  עולם תחתון בשירות המדינה-והמדינה עוצמת עיניים-בושה וחרפה
 25. 74
  כבר קראתי כתבה על הייצור הזה לפני זמן רב...

  גלגלי הצדק מסתובבים לאט? איפה הביקורות והבדיקות - הרי הייצור השמן הזה כבר מרוויח שנים רבות ו"מנהל" את נמל אשדוד ביד רמה וכח?
  האם אפשר לקרוא לו ראש מאפייה? האם הוא דון? האם הוא "מחסל" יריבים...?
  איך זה יכול להיות שדבר כזה מתרחש וכולם - מלמעלה למטה עוצמים עיניים וסותמים את הפה? כנראה שהוא שילם לרבים כדי שישתקו - ז.א. שצריך לחקור את כל מקבלי ההטבות והשוחד ולהכניס גם אותם לבית הסוהר - כדי שכולם יפחדו בעתיד...

 26. 73
  נמל אשדוד =בג״ץ. לחקור את הנפוטיזם

  והעסקנות בשני הגופים המסואבים הללו.

 27. 72
  לשבור את הועד בנמל וליעל אותו כולל פיטורים של אוכלי חינם
 28. 71
  צריך הרבה כמוהו לעובדים

  הלוואי ולי עובד קטן ופשוט היה מישהו כמו אלון חסן שידאג לתנאים ולשכר שלי ושיהיה לי חשק לקום כל בוקר לעבוד ולהתפרנס בכבוד באוצר רוצים עובדים במשכורות מינימום חזק ואמץ אדון חסן שינבחו כולם והשיירה ממשיכה בלי לראות את אנשי האוצר ממטר שיתביישו אנשי האוצר והכתבים הצבועים

  1. תגובה לעובד קטן

   מוג לב ופחדן אם אתה מגן עליו

 29. 70
  יש לקוות כי לא לעולם ח(ו)סן.
 30. 69
  אל: ציבור הבוחרים

  תפתחו את העיניים. תפתחו את הראש ואת הלב. תתחילו להבין שהמנהיגים שאתם נותנים להם את הקול שלכם "עושים לביתם" ולא ל" לביתכם" !!!!!!!

  תתחילו להבין כי מעולם לא היתה שחיתות כה גדולה בישראל, כפי שיש בשנים האחרונות, ומי מעלים ומאפשר אותה? מנהיגי ההסתדרות, מנהיגי המדינה.
  תתחילו להבין שאתם נותנים יד לשחיתות הזו, אם אינכם דורשים החלפת ההנהגה באנשים חכמים, חזקים, ישרים והגונים, שכל רצונם, בלכתם לפוליטיקה , זה להיטיב איתכם, הבוחרים.
  בואו נתערב כי במקרה של יו"ר עובדי נמל אשדוד יהיו הרבה דיבורים, אולי זה יגיע למשפט, אבל בסופו של דבר הוא יקבל אולי, רק אולי כמה חודשי שרות . ראו את מקרה שולה זקן וכל הדומים לה.

 31. 68
  לגייס יועצים מפרקליטות סיציליה וקלבריה ולמגר את המאפיה
 32. 67
  נמל אשדוד = עולם תחתון

  עלק מדינת חוק, מדינת קומבינות ופרוטקציות.

 33. 66
  מאפיה ושחיטות

  אלו יותר גרועים מהסופרנוס

 34. 65
  כמו בסמויה

  עונה 2

 35. 64
  להפריט את הנמלים

  אנחנו משלמים מחירים כבדים על כל הדברים האלה

 36. 63
  מענין מה שלי יחימוביץ ועופר עיני יגידו על זה
 37. 62
  גם המנכל

  להעיף ללא שכר ופיצויים מייד להעמיד לחקירה פלילית הנמל הוא של הציבור ומי שגנב וגונב מאיתנו צריך להפסיק מייד וכן לשלם על העבר ומאפיה לא תהיה פה

 38. 61
  נמל אשדוד

  מכיר מבפנים כול מילה של עתון הארץ אמת לאמיתה

 39. 60
  קשר של שחיתות אם אכן תגובת מנהל הנמל וחבר מרעיו היא כזו שבכתבה. באשר ליו"ר הצחנה אפילו פורצת מבין המלים המודפסות...
 40. 59
  אם הבעיות זה ההסתדרות , צריך לבטל את ההסתדרות-ולהקים גוף אחר במקום-לדוגמא בימ"ש ליחסי עבודה-שופט-עובד סוציאלי-כלכלן או רו"ח-אולי זה יהיה יותר טוב, מה שקיים היום זה ארגון פשע
 41. 58
  שלא תתבלבלו - ככה בדיוק הם הפוליטיקאים שלנו

  הוא דג קטן, לדעתי

 42. 57
  One can smell the stench on the other side of the Atlantic

  Another fine example of a Mafioner in disguise

 43. 56
  צריך להעמיד לדין-את השרים-שאפשרו למחסנאי לנמל לקבל 90,000 ש"ח וכן מי שמבזבז כספי ציבור: עמו תוספת לשוטרים שיוצאים לפנסיה 20 שנה לפני כל אחד ע"ח הציבור

  צריך להעמיד לדין-את השרים-שאפשרו למחסנאי לנמל לקבל 90,000 ש"ח וכן מי שמבזבז כספי ציבור ע"י תוספות שכר מוגזמות כמו עובדי חברת חשמל,נמלים,רכבת ועוד...על זה יוצא מהכיס של האזרחים, תוססות שנתנו לשוטרים שיוצאים לפנסיה 20 שנה לפני כל אחד ע"ח הציבור, תוספות שנתנו למורים כמעט הכפלת שכר -למורים שעובדים 22 שעות בשבוע!!!-לפחות היה צריך לחייב אותם לעבוד משרה מלאה..... שר החינוך חוליגן. חבל על הזמן רק מהפכה אמיתית שתיצור סדר חדש ... כל זה כמובן בלי הבזבוזים על ההתנחלויות ועוד ועוד..

 44. 55
  אתר "הארץ" והאתרוגים שלו...באתר הגון הכותרת היתה צריכה להיות:"משרד האוצר סוף סוף בודק את הקומבינות של החברים של עומרי"
 45. 54
  להפריט את הנמל ואת חסן לכלא
 46. 53
  זה פרי הבאושים של משפחת שרון שתרמה לא מעט למצב הזה בנמל. תשאלו את עומרי
 47. 52
  בתחילת שנות ה-70 למאה הקודמת,לפני 40 שנים הייתי בעלים של סמיטריילר והגעתי הרבה לנמל אשדוד.

  כל פעם אמרתי וחזרתי ואמרתי שהפתרון היחיד לאנשים שם יהיה שתוטל עליהם פצצה אטומית.
  אולי זה קרוב.

 48. 51
  שהילדים שלו ושל עובדי המגזר הציבורי\והילדים של אנשי הקבע\מקורות וחברת חשמל ישרתו בצה"ל

  על הילדים שלי אאסור "לשרת" בצה"ל שיביאו חיילים עובדי קבלן מסין\הודו\פיליפינים\אפריקה להחליף אותם כמו שהחליפו אותי

 49. 50
  לא יעשו לו כלום כי הוא יודע הרבה על הפוליטקאים
 50. 49
  Clean those dirty stables (ports

  !And, this is long overdue

 51. 48
  חסן זה הוא ארגון-פשע שלם. סחיטה באיומים זה העסק העיקרי. יש להפעיל נגדו את החוקים נגד ארגוני פשיעה.
 52. 47
  מי שצריך לחקור את הנושא היא המשטרה. והיא צריכה להגיש לפרקליטות

  יו"ר ועד של חברה בינונית לא זכאי להגנת המדינה.
  לא היועמ"ש הוא הכתובת לתיק שכזה.
  מי שצריך לחקור היא המשטרה על אגפיה. ומי שצריך להחליט היא אך ורק הפרקליטות.

 53. 46
  אין לכן מושג שזה רק קצה הקרחון וכמה אנחנו משלמים על זה
 54. 45
  דניאלה
 55. 44
  יושב ועד מושחת ומשחית
 56. 43
  חבורת זבל
 57. 42
  ומה עם דוד חסן הדוד שלו שעבד על כמאה עובדים ולקך את הכסף וקנה אדמות בגן יבנה אההה מאפיה
  1. ומה עם צרי העין האפסים ???

   שקר וכזב ! לא לקח שקל (ככה אגב כותבים לקח ולא כמו שכתבת יא אנלפבית) !!! החזיר לנו הדיירים כל אגורה ששולמה ! ושילם לעובדים משכורות ורק אז סגר את החברה !!! ואני בתור דיירת שלו מכירה לו תודה על יושרו והגינותו ומודה לו על 15 שנים בהם בעלי עבד אצלו ופרנס אותנו !
   אתה פשוט שקרן וכפי הנראה עינך צרה עד מאוד!
   צריך לאמר את האמת : דויד חסן אחלה גבר שבגברים !!!
   הלוואי וכל חברה שנאלצת להיסגר הייתה נוהגת כך בלקוחותיה ובעובדיה !

 58. 41
  אם יגעו בו עופר עיני ישבית את המדינה כמו שאיים עם הרכבת
 59. 40
  אין ללכוד ביצים להתעסק עם זה !! הם לכל היותר יכניסו עוד חברים משלהם.
 60. 39
  הלוואי! הגיע הזמן! רק שלא יבוא מושחת אחר במקומו
 61. 38
  להביא עובדי נמל מסין ורומניה . עובדי הנמלים גונבים את אזרחי ישראל לשלוח

  אותם הבייתה בלי פיצויים מה שגנבו בשכר שערורייתי והטבות יחזירו לקופת המדינה.

 62. 37
  למה לא מפטרים את סגיס..?הכל שם מרוח ומסריח...לפטר אותם ומיד..!!
 63. 36
  ועדי הנמלים

  כל הכבוד לאוצר.
  הגיע הזמן להשליט חוק וסדר במדינה
  רק נטפלים על החלשים והקלים
  שיתחילו עם הכרישים האמיתיים!
  נמל, חשמל, מים, רש"ת

 64. 35
  הצעה לנערי האוצר

  לפני שאתם חוקרים אנשי הנמלים, תחקרו ותכניסו לכלא את החברים שלכם מהאוצר שאך זה לא מכבר סיימו את שרותם בתפקידי מפתח באוצר, רשות החברות, הממונה על שוק ההון המנכ"ל וכל אותם חברים באוצר שהפריטו צ'יפרו וליקקו לבעלי ההון בתפקיד ושהיום יושבים על תפקידי מפתח של מליונים אצל אותם בעלי הון.
  אחרי שתנקו את האורוות המצחינות שלכם, תהיה לכם לגיטימציה לקרוע ליו"ר ועד העובדים את התחת.

 65. 34
  לפטר את כל עובדי הנמלים ורכבת ישראל, ולגיס מחדש לפי הצורך,

  כנ"ל בחרת החשמל ובמקורות
  מי שלא רוצה לחזור בתנאים נורמילם ימצא לו מחליף
  כמובן בשכר שפוי וללא ועד=הנהלה

  1. אתה צודק. קיני שחיתות כאלה צריך לחסל ולבנות מחדש. להוריד רק את מס1 זה לא יעזור, כי מס 2 יהפוך למספר1 במקומו וכן הלאה......
 66. 33
  השמועות על מותו היו מוקדמות, התימסטרס משגשג בישראל

  הוועד החזק, עופר עיני, המערך, הליכוד: כולם בפנים

 67. 32
  הקטע העצוב באמת הוא כמה מפתיע
 68. 31
  דגל שחור ומוגלתי מתנוסס מעל לנמל. חרפה לעובדי הנמל שמאפשרים דבר כזה.
  1. חרפה שיש לך ממשלה מושחתת יותר מנמלי הארץ, ומה שיש לך לומר זה על הנמל. לא על ראש הממשלה שלך שברח מאחריותו למשט. שברח מאחריותו לשריפה בכרמל. שנותן לליברמן המושחת להיות שר חוץ ויוע"מ טייחן שלא מעמידו לדין. נראה אותך על זה מנופפת דגלים. חכמה כמו ביבי, להתחרע על הש.ג. במקרה הזה, הנמל. הנמל אינו טלית. אבל בין מה שקורה שם, למה שקורה במדינה והאבו עלי שעושה עליך ועל כל ההונים ביבי, יש הבדל. הנמל לא יחסל את מדינת ישראל. לא אדון חסן. אבל ביבי ומושחתי הימין בהחלט כן. כדאי שתתעוררי גברת
  2. שומר חוק - מה נהיה? למה קפצת כ"כ במאמר הזה?

   בסדר, הבנו, ביבי מושחת גדול יותר. אתה גם צודק בזה. אבל החזירות הזועקת לשמים של ועד הנמל דורשת התערבות *כאן ועכשיו*. האם הצורך בטיפול בפשע של אחד מצדיק התעלמות מחטאים של אחרים? ועוד כאלה חטאים מכוערים?
   אינשאללה גם זמנו של הביבון יגיע, והדרך לשם עוברת בקלפי. אבל הדרך לטיפול בעובדי הנמל עוברת אצל המשטרה והפרקליטות, ויפה שעה אחת קודם.

 69. 30
  האיש הזה כמו תפוח רקוב ומרקיב
 70. 29
  נמל מקביל באירופה מתופעל בחמישית עובדים ובשכר ממוצע של 10000 ש"ח

  (כן עשרת אלפים ש"ח מקסימום) .
  אבל ביבי לא יבצע את הבנייה מחדש של נמלי ישראל כי המרוקאים באשדוד זה האלקטוראט שלו. מעדיף את טובתו ולא טובת המדינה.

  1. ומי יגע בהם הרי הממשלה שלנו רקובה אז רק האזרחים צריכים להפנות את הפעילות שלהם לחיפה וליבש את נמל אשדוד עד שיסגרו אותו
  2. אתה מספר חצי אמת. נכון שהליכוד בנמל שולט. משכורות במקומות אחרים לא מעניין. שכחת רק לציין, שלפני הטיפול בנמלים, כדאי שביבי יטפל בשחיתות אצלו במשרד, איך אשל עוד מסתובב שם, איך ליברמן עדיין מסתובב חופשי, איך משרדי הממשלה מנופחים כמו שאר השירות הציבורי עם שחיתות חוגגת. אז רק אחרי שאדון ביבי יעשה ניקוי אורוות אצלו יש סיכוי לפעולה דומה בנמלים. אבל ביבי צריך תמיד שאחרים ישלמו, בעוד הוא והחונטה שלו, עם שומר ראשו ליברמן יסתובבו ויחגגו.
  3. דווקא ביבי ניסה, חוצמזה חסן וחבריו מקורבים לעיני ויחימוביץ

   אם כי הם הולכים לאן שנוח להם. אני לא קשור לליכוד - אבל במקרה הזה צריך לחזק את ביבי שייכנס בהם ולא לשייך אותו אליהם.

 71. 28
  שחיתות

  יום יבוא ונעלה עליכם מושחתים חולי בצע ללא סוף ונרפא אתכם. לא לדאוג הזעם רק גדל עד שיבשיל הזמן

 72. 27
  הגיע הזמן לנפץ את פלנטות השחיתות הקרויות נמלי ישראל , להפריט הפרטה

  אמיתית . מחצית העובדים הבייתה. הנמלים במתכונתם הנוכחית גורמים ליוקר מחייה מטורף לאזרחי ישראל. אין מצב שעובד שבקושי סיים כיתה י יחמוס עשרות אלפי שקלים בחודש. יוצאים למחאת ביטול הנמלים והקמתם מחדש בידיים פרטיות יעילות ולא מושחתות לטובת הורדת יוקר החיים בישראל.

 73. 26
  הנהלת חברת נמל אשדוד, ובראשה המנכ"ל שוקי סגיס, ממשיכים לטעון כי אינם רואים כל פגם בהתנהלותו העסקית הפרטית של חסן בתחומי הנמל. החברה, שלאחרונה מונה לה יו"ר חדש – מנכ"ל משרד התחבורה לשעבר, גדעון סיטרמן - סירבה למסור נתונים באשר לפעילות החברות בתחומי הנמל, וכן באשר להיקף ההתקשרות הכספי של חסן עם לקוחות הנמל. מהחברה נמסר: "החברה לא חושבת שהיא נדרשת לבדיקה אודות הנושאים המפורטים".
 74. 25
  ואתם תוקפים את ביבי שרוצה להפריט את הנמל
  1. הנמל מופרט בחלקו ולא עוזר צריך לייבש את הנמל הזה
  2. ביבי רוצה להפריט את הנמל כמו שאני צנצנת. הועד הזה, כמו שאר הועדים המושחתים במדינה, נתון כולו בידי הבבונים אנשי הליכוד.
 75. 24
  מאפיה בנמל. כולנו פוחדים לדבר כבר שנים ! עזרו לנו !!
 76. 23
  שיהיה במזל טוב ובהצלחה.
 77. 22
  ראיתי כבר לולן שנראה כמו תרנגולת, רופא שנראה כמו מחלה וספרנית שנראיית כמו מדף. אבל כזה לא ראיתי; בעל חברת משאיות שנראה כמו פרונט של סקאניה.

  תמונה ששווה אלף מילים. בידיעה הזו אין אמנם אלף מילים ולכן אפשר היה להסתפק בכותרת ובתמונה. אבל אי אפשר בלי מילה על מנחם בגין:

  מנחם בגין ז"ל היה איש טוב או לפחות שוחר טוב והוא באמת אהב יהודים והיה לו לב חם לנדכאים. אבל הוא עם מפלגת חייירות שלו, נתנו את האות בסוף שנות ה-70 והתחילו לפרק את המדינה אבן אבן. החל בחיסול ההתיישבות העובדת אותה השפיל והוריד על הברכיים ואפילו לא ניסה להסתיר את הנאתו, דרך עידוד רבני האורתודכסיה אותם רומם ובאמצעותם מירק את מצפונו שייסר אותו אחרי שעזב את עולמם (הוא לא היה היחיד בין מנהיגי ישראל שסבל מרגשי אשמה שכאלה אבל אצלו זו הייתה נוירוזה של ממש - כמעט כמו אצל שימון) וסיים באפלייה מתקנת לאלה שבחרו בו, הוא קרא לזה "להייטיב עם העם" ואת התוצאה אתם רואים בתמונה וקוראים בדו"ח של טרכטנברג: בנמלי הים והאוויר - דהיינו בשערי הכניסה/יציאה - יושבים, קשורים בשלשלאות לג'ובים שלהם, חבורות של פראים משבטי ישראל ועושים שם מה שבא להם.

 78. 21
  איפה מס הכנסה? איפה הגרושה דרעי? הקציצה כץ?
 79. 20
  עוד רפורמה שביבי הבטיח ולא עשה כלום !

  ימניים, מי חושף את השחיתות ? ״הארץ״ הסמולני ! ממשלת ימין מושחתת עד לשד עצמותיה !

 80. 19
  יוקם נמל בינלאומי בעזה.

  אחרי שתעבור חרדת ההברחות נשק, השירות היעיל והזול שהוא יספק יכריח אותנו להפריט, סוף סוף, את נמל אשדוד ושירותיו. ואז, חוץ משיתוף פעולה כלכלי אזרחי עם העזתים, ניפטר מהאבן ריחים הזו שנקראת ועד עובדי נמל אשדוד. עם התוספות סטיקים. תוספת סטיקים..

 81. 18
  ממש כמו בסמוייה
 82. 17
  אבל עליו לא תגיד שלי יחימוביץ ילה רעה..הוא שייך לעופר עיינים של עולם המושחתים..
 83. 16
  אוביאקטיבית אלון הוא נשמה ולא לקח שקל בחיים מאף אחד זו שוב השלחות של הארץ באדם רק בגלל שהוא לו אשקנזי
  1. איזו עילגות וחוסר הגיון

   נעזוב רגע את העילגות, אבל אם אתה בן משפחה, אז איך בדיוק אתה אובייקטיבי?
   וכמובן שכל טענה ישר נדחית כרדיפה עדתית. יללה תחזור לכוך שממנו באת.

  2. אכלו לי שתו לי גנבו לי את המימייה אבא שלי היה סוחר גדול במרקש וסבא שלי היה רב גדול ברבט YYY
  3. נראה שלא רק באמות מידה אתה לא מבין, גם בעברית אתה לא משהו
  4. נראה שלא רק באמות מידה אתה לא מבין, גם בעברית אתה לא משהו
  5. זה קרוב משפחה זה?? מרוויח מליונים אבל לא נותן לך אפילו שקל כדי שתלמד עברית בלי שגיאות??
 84. 15
  כל הועדים בארץ מושחתים ודואגים רק לעצמם

  ועדים דואגים רק לעצמם עח העובדים

 85. 14
  חסן? מה יש לו אבא ערבי?
  1. כן
 86. 13
  גם אני רוצה להיות בוועד!
 87. 12
  טוב מאד, לא יזיק לעשות קצת סדר בשחיתות של הנמלים. זה לא קשור בכלל לסוציאל-דמוקרטיה ולוועדים. לכלכלה משגשגת ויציבה דרושים וועדים חזקים אבל לא מושחתים.
  1. "ועדים חזקים ולא מושחתים" זו סתירה...

   משל...

  2. תלוי באיזו מדינה אתה חי חביבי... בשוודיה בזמן משבר העובדים הורידו לעצמם משכורות. בישראל זה חזירים דוחים שרובם גם ממוצא מסויים.
  3. יש כזה דבר ועדים לא מושחטים

   אבל למה היית חייב להכניס גם מימד גזעני

 88. 11
  אלוהים ישמור!! איזה ייאוש! שחיתות לאור יום והמנכ"ל שלו חושב

  שהכל בסדר ואין שום בעיה שום ניגוד עניינים. הכל בסדר גמור. הכל הפוך במדינה מפריטים דברים שאסור להפריט, מורים גננות יועצים סוציאליים ומטפלים בקשישים וניצולי שואה. אלה שרותים שאסור להפריט אבל המדינה בשביל חיסכון קטן (אולי) מזניחה אוכלוסיות שלמות. אבל רכבת ישראל ונמלים, חייבים להפריט. השירות זוועה עולה מיליונים והשחיתות חוגגת, את זה לא מפריטים, נותנים משכורות מנופחות ומקבלים שירות רע ושחיתות.

  1. וראוי לבדוק למה הוא מצהיר את ההצהרה המופרכת הזו -ולמה איפשר אותה - לא פחות מאשר את נושא הבדיקה המקורי.
  2. ביבי השיג הסכמה להפרטת הנמלים כבר לפני שנים
  3. ביבי מפריט, כדי שלחבריו בימין יהיו עוד חברות כ"א עליהן יתעשרו, בעוד העובדים יקבלו שקל וחצי. לפני שביבי מפריט עם ישראל צריך לצאת לרחובות בדרישה לניקיון ראשוני במשרד ראש הממשלה ובשאר המשרדים, ובשירות הציבורי. מנגנון מסואב. בלי דוגמא אישית של ניקוי אורוות מלמעלה, שלא יעשו טובות. שילכו הביתה. אין לנו צורך בשחיתויות נוספות .
 89. 10
  אם הוא נקי אני צנצנת.
  1. אתה סופר צנצנת ! באסה לך...
 90. 9
  "הנהלת חברת נמל אשדוד, ובראשה המנכ"ל שוקי סגיס, ממשיכים לטעון כי אינם רואים כל פגם בהתנהלותו העסקית הפרטית של חסן בתחומי הנמל"..חחחחחחחחחחחחחחחחחחח

  ארץ נהדרת.לעובדי המונופולים.

  1. הם לא שונים מתגובות ביבי וברק למסקנות המבקר החמורות להתנהלותם בפרשת המשט. יש לנמל מורים מעולים - ביבי, ברק, ליברמן, ישי, שטייניץ ועוד, אלופים בבריחה מאחריות. אצלם- כולם אשמים, בעיקר התקשורת, והם ידיהם צחורות. עלאק
 91. 8
  מריח לא משהו! מושחתים נמאסתם !!!
 92. 7
  איך אתם רוצים שנכבד את שלטון החוק??
 93. 6
  שחיתות ! אני לא מופתע
 94. 5
  מה יהיה הסוף ?
 95. 4
  כדאי שייקח כמה שיעורים פרטיים אצל ליברמן או אצל ביבי. למרות שבגידות בימין על מזבח הש.ג כדי שהביג בוס יסתובב חופשי הן חלק מתרבות חמסטן פוטיניסטי שיצרו ביברמן עם ש"ס והחרדים
 96. 3
  סןפסוף זה כל כך ברור שזה מביך
 97. 2
  חדשות טובות מאוד לאלון חסן. יועץ החצר המשפטי של משפחת נתניהו ימסמס את העניין.
  1. כל מילה בסלע תשאל את.... בתוספת- האוצר נגד היו"ר. עוד מעט יתפרסמו מסקנות המבקר מהשריפה בכרמל. מישהו צריך לטייח, צריך קורבן שיסמא את העיניים, שכל עם ישראל יעשה עליו עליהום (הפליטים כבר בדרך החוצה) - אז מצא האוצר על מי להיות חכם בלילה. כמה שקוף. כמה נמוך. וכל המתלהמים כאן רק מראים כמה הם בובות כמו שטייניץ. רק שורקים להם סיסמא והם מתחילים לנבוח. כלבים מפלסטיק.
 98. 1
  לחסל את המאפיה של נמל אשדוד. אלפי נפגעים בשנה.
  1. מה כבר חבר וועד רוצה? משכורת גבוהה, לא לעבוד, סטקים, חופשות ושוחד. זה הכל...
  2. לחסל את המאפיה של ממשלת ישראל. שמזיקה פי כמה מאשר הנמל. נושא הפליטים נגמר, אז מחפשים עץ אחר להשתמש בו כדי שההונים לא יראו מה ביבי עושה - הורס את המדינה. כל פעם ימצאו איזה ש.ג שישלם את מחיר הטיוח- הובלת המדינה לאבדון, בידי ביבי, ברק, ליברמן , ישי ושאר נכלולי הימין