עוד תקיפה נגד מהגרים: חזיז הושלך לפאב אריתראי בת"א

שני אלמונים רכובים על אופנוע השליכו את החזיז לתוך פאב בשכונת התקווה ונמלטו. בעל המקום, אזרח אריתריאה, הותקף לאחרונה כמה פעמים

אדם נפצע אמש (שבת) באורח קל מפיצוץ חזיז שהושלך לפאב בשכונת התקווה שבדרום תל אביב, בו נוהגים לבלות אזרחים מאריתריאה. כתוצאה מהפיצוץ נשברו כמה חפצים בפאב שברחוב האצ"ל, והפצוע נפגע ככל הנראה מהרסיסים. המשטרה פתחה בסריקות כדי לאתר את החשודים במעשה. על פי החשד מדובר בפשע שנאה.

האירוע התרחש סמוך לשעה 23:30 אמש. בעל הפאב - אמינה טקלה, גם הוא מהגר מאריתריאה - הבחין בשני אנשים רכובים על אופנוע שהגיעו לפתח המקום והשליכו את החזיז.

זו לא הפעם הראשונה שטקלה והפאב שלו מותקפים. בהפגנה האלימה בדרום תל אביב נגד המהגרים לפני כשלושה שבועות, ניסו המפגינים להיכנס פנימה ולהשחית את הפאב. בנוסף, טקלה היה אחד מקורבנותיהם של קטינים תושבי השכונה, שנגדם הוגש כתב אישום בגין תקיפות זרים מאפריקה. באחד המקרים המתוארים בכתב האישום, תקפו הקטינים את טקלה, השחיתו את פנים הפאב ואף גנבו כסף וסחורה מהמקום.

הפאב בשכונת התקווה, הבוקרמוטי מילרוד

לפני כחודש וחצי הושלכו ארבעה בקבוקי תבערה לעבר בתי מהגרים בדרום תל אביב, ותושב האזור, חיים מולה, נעצר בחשד שביצע את המעשים. כשבועיים לאחר מכן הושלכו שוב שני בקבוקי תבערה לעבר בתי המהגרים. בשני המקרים לא נפגע איש.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 24
  וואו זה ממש מזעזע הם זרקו עליהם נפץ!!! יואו איך זה לא כתבת שער

  נפץ שלם? איזה נפץ זה היה כזה שנראה כמו דינאמיט? אולי נפץ עוזי או שרקן?

 2. 23
  הוא משלם ארנונה? מס הכנסה? ביטוח לאומי?
 3. 22
  לירות בהם בגבול על פי חוק דרומי

  מי שפולש לשטחנו ללא הזמנה וממקומות לא מורשים דינו מוות.
  רק כשהם ידעו שזה מה שקורה למי שמגיע לגבול הזרם יפסק.

 4. 21
  הלוואי שהעיתונות הייתה מדווחת באותו אופן על התקיפות וההטרדות הבלתי פוסקות שמבצעים המסתננים בישראלים, ואני מתבסס על דברים שאני שומע מחברים שלי שהיו עדים או קרבנות. ולמען הסר ספק, אני מתנגד כמובן לכל תקיפה או השפלה של זרים מצד ישראלים
 5. 20
  יהודונאצים
 6. 19
  ניאו נאצים
 7. 18
  אני נגד המעשה! אך מתי אנשים הסתובבו באמת בדרום תל אביב וראו מה קורה שם. איך בחוף מציצים לא תמצאי אף מהגר עבודה חוץ מאשר במטבח של המסעדות ובחוף ירושלים את כל הזמן צריכה לדאוג כי תוך שנייה מקיפים אותך כמה מהגרים. חוויתי זאת לאחרונה.
 8. 17
  הם לא מהגרים הם מסתננים

  מכבסת המילים של עיתון הארץ

 9. 16
  מה בדיוק הבעיה

  הם לא הבינו האריתראים המסתננים שהם לא רצויים פה וזה שהוא פתח פאב עדיין לא מקנה לו שום זכויות החוצפה הזו שלהם לא יאומן

 10. 15
  ולא יכול להיות שזה פלילי ובעל הפאב מעורב במשהו נכון??
 11. 14
  למדו מאחיהם הנאו נאצים בגרמניה ומהכיבוש
 12. 13
  לצערי הרב החיכוך בין מהגרי העבודה לתושבי השכונות בכל הארץ רק ילך ויגדל כיוון שהמסה של הפליטים חצתה את קו האיזון.
 13. 12
  ולהחזיר את אני נגד המעשה. אולם המדינה חייבת לעצור את מבול המהגרים כולם לארצותיהם. וכל ארגוני היעני סיוע תסעו לאפריקה ותעזרו לאזרחים שם מבטיחים סיקור ועמדה אוהדת
 14. 11
  למדו מליל הבדולח שהיה בכפר מנדא-ככה לא יהיו אפריקנים בשכונה.
 15. 10
  הארץ אחת ולתמיד הם לא מהגרים

  הארץ אתם מתעקשים לקרוא להם מהגרים אבל אחת ולתמיד הם לא מהגרים
  הם מסתננים שאלמלא הממשלות הכושלות של אולמרט ובנימין נתניהו
  לא היו מגיעים לפה .

  1. שי קיבלתי את התיקון. הם עולים חדשים!
  2. אז ארח אותם בבתך

   יוסי או איך שיקראו לך אם עולים חדשים אז ארח אותם בבתך בשכונתך ואל תכפה אותם עלינו .

   או הצעה טובה יותר סע לך לסודן לגור עם אחיך החדשים ושחרר אותנו היהודים הפשאסטים מנוכחותך

  3. שי, בתור עולים חדשים צריך לתת להם מענק קליטה ואולי גם ליישב אותם בהתנחלות
  4. המתנחלים אנשים טובים שמשלמים מיסים ומשרתים בקרבי

   למה בהתנחלות מה עשו לך המתנחלים יהודים טובים שמשרתים בקרבי ושומרים על דרעקים שמאלנים כמוך ,

   אני חוזר על הצעתי ארח בבתך את אחיך החדשים או יותר סע לך לסודן לטפל בהם

 16. 9
  בושה! שכחנו את ההיסטוריה שלנו!
  1. נכון,שכחנו.שכח נו שברחנו למצוא פרנסה טובה יותר ואז כמסורת היהודים,עבדנו,הרווחנו יפה ואספנו כסף לארגוני טרור המעוניינים להשמיד את המדינה שנתנה לנו חסות.
  2. לא שכחנו כלום. תמיד היינו חארות ולכן שנאו אותנו
 17. 8
  קורבנות הפאשיזם היהודי, לא נשכח ולא נסלח.
 18. 7
  מקווה שהם זכרו לנפץ את הזגוגיות

  בשביל הסימבוליות כמובן

  1. אין בך שום שמץ של יהדות

   מקומך בתהלוכות הנאו נאציות בגרמניה אין הבדל בינם ובינך
   בילוי נעים

  2. מקוה ש 300 אפריקנים יעברו לגור מתחת לבית שלך

   מקוה ש 300 אפריקנים יעברו לגור מתחת לבית שלך ואז נראה

   את הסובלנות שלך ואת הסבר פניך לזר

  3. אני די בטוח שאור היה ציני
 19. 6
  לא מבין מדוע לא מגרשים אותם ? הם ברחו משירות צבאי !!! האם יעלה על הדעת שאם אני בורח משירות בצבא אוכל לבקש מקלט מדיני בארה"ב כי אני לא רוצה לשרת בצבא וא לעשות אח"כ 30 שנה מילואים ? ברור שלא . ישראל איננה צריכה להתערב במדיניות הגיוס של מדינה אחרת , הם צריכים להענש כמו כל עריק בצבא ללכת לכלא במדינתם שלהם לא רוצים שילחמו על אופי מדינתם . ישראל איננה מדינת מקלט לעריקי צבא

  לא מבין מדוע לא מגרשים אותם ? הם ברחו משירות צבאי !!! האם יעלה על הדעת שאם אני בורח משירות בצבא אוכל לבקש מקלט מדיני בארה"ב כי אני לא רוצה לשרת בצבא וא לעשות אח"כ 30 שנה מילואים ? ברור שלא . ישראל איננה צריכה להתערב במדיניות הגיוס של מדינה אחרת , הם צריכים להענש כמו כל עריק בצבא ללכת לכלא במדינתם שלהם לא רוצים שילחמו על אופי מדינתם . ישראל איננה מדינת מקלט לעריקי צבא

  1. יואב, לא בגלל המהגרים המדינה הזאת מפורקת, היא מפורקת בגלל אנשים כמוך.
  2. נכון המדינה מפורקת מאנשים כמוני ששירתו בקרבי ועושים מילואים(ולא עורקים) ומשלמים מיסים - זה מראה היטב מה איכות הקוראים של הארץ . אבל זה לא יעזור לכם - הם יגיעו לסהרונים או בתי כלא אחרים ואחרי חודש בדרום , הם כבר ירצו לטוס בחזרה . המדינה מתפרקת בגלל שמאל הזוי שמעולם לא עזב את ת"א שחושב שאם נחזיר לפלסטינים אדמה הם יתנו שלום - אני מצעי לכולכם לקרוא את הראיון המצויין מסוף השבוע האחרון עם בוגי יעלון . כאשכנזי אני מסכים איתו לכל מילה , הוא צודק בכך שאמר שהשמאל האשכנזי נכשל בהבנת המנטליות הערבית או המוסלמית באזור .

   נכון המדינה מפורקת מאנשים כמוני ששירתו בקרבי ועושים מילואים(ולא עורקים) ומשלמים מיסים - זה מראה היטב מה איכות הקוראים של הארץ . אבל זה לא יעזור לכם - הם יגיעו לסהרונים או בתי כלא אחרים ואחרי חודש בדרום , הם כבר ירצו לטוס בחזרה . המדינה מתפרקת בגלל שמאל הזוי שמעולם לא עזב את ת"א שחושב שאם נחזיר לפלסטינים אדמה הם יתנו שלום - אני מצעי לכולכם לקרוא את הראיון המצויין מסוף השבוע האחרון עם בוגי יעלון . כאשכנזי אני מסכים איתו לכל מילה , הוא צודק בכך שאמר שהשמאל האשכנזי נכשל בהבנת המנטליות הערבית או המוסלמית באזור .

  3. יואב, נצל את יכולת הפלפול שלך למטרות אחרות. קנדה למשל נתנה מיקלט לאמריקאים שלא רצו להתגייס למלחמת ויאטנם
  4. בדיוק כמו שאסד נתן מקלט לבשארה !!! עכשיו שמאל יקר ספר לי איפה נעלמו טיבי וזוהבי , אלו שביקרו ושיבחו את אסד לפני כשנתיים !!! כן יקירי ,הכל קשור בהכל - זה מכדורי ההזיה שלך קנדה זה לא ישראל והמזרח התיכון זה לא צפון אמריקה ,, חוץ מזה שיש הרבה שקר במה שכתבת - לך לספרי ההסטוריה ולמד

   בדיוק כמו שאסד נתן מקלט לבשארה !!! עכשיו שמאל יקר ספר לי איפה נעלמו טיבי וזוהבי , אלו שביקרו ושיבחו את אסד לפני כשנתיים !!! כן יקירי ,הכל קשור בהכל - זה מכדורי ההזיה שלך קנדה זה לא ישראל והמזרח התיכון זה לא צפון אמריקה ,, חוץ מזה שיש הרבה שקר במה שכתבת - לך לספרי ההסטוריה ולמד . שמאל הזוי שרוצה להשמיד את המדינה .חוץ מלקבל דירה מההורים מה עשית ?

  5. בדיוק כמו שאסד נתן מקלט לבשארה !!! עכשיו שמאל יקר ספר לי איפה נעלמו טיבי וזוהבי , אלו שביקרו ושיבחו את אסד לפני כשנתיים !!! כן יקירי ,הכל קשור בהכל - זה מכדורי ההזיה שלך קנדה זה לא ישראל והמזרח התיכון זה לא צפון אמריקה ,, חוץ מזה שיש הרבה שקר במה שכתבת - לך לספרי ההסטוריה ולמד

   בדיוק כמו שאסד נתן מקלט לבשארה !!! עכשיו שמאל יקר ספר לי איפה נעלמו טיבי וזוהבי , אלו שביקרו ושיבחו את אסד לפני כשנתיים !!! כן יקירי ,הכל קשור בהכל - זה מכדורי ההזיה שלך קנדה זה לא ישראל והמזרח התיכון זה לא צפון אמריקה ,, חוץ מזה שיש הרבה שקר במה שכתבת - לך לספרי ההסטוריה ולמד . שמאל הזוי שרוצה להשמיד את המדינה .חוץ מלקבל דירה מההורים מה עשית ?

  6. יוסי, מי שהשתמטו מגיוס במלחמת וייטנאם ברחו ממלחמה בחצי השני של הכדור בשם הרעיון הדמוקרטי (המלחמה, לא ההשתמטות). פה מדובר על אנשים שלא מוכנים להילחם על הבית שלהם!
 20. 5
  ארורים מבצעי המעשה, ארורים מצדיקי המעשה בטוקבקים ומחוצה להם.
 21. 4
  פשוט מזעזע!!!
 22. 3
  ותודה לחברת הכנסת רגב!
 23. 2
  מבקשי עבודה

  אני נגד הנחשול הבלתי פוסק של סודנים/אריתראים! חבל שמקבלי ההחלטות נרדמו בזמן שעשרות אלפים חדרו לישראל. עכשיו זה הפך לבעיה אתית ויש מי שמנצל את זה. זכויות אדם וכדומה. בשכונות שאליהן פלשו מבקשי העבודה חיים ישראלים שגם להם ארגוני זכויות אדם צריכים לדאוג. מבקשי העבודה מולידים ילדים בארץ, מקימים עסקים, פאבים. כל אחד שיחזור למדינתו. יש להם מדינה.אם לא נאה לארגוני זכויות אדם אני רוצה להציע להעביר את כל מבקשי העבודה לשכונות מבוססות בארץ. שכונת דניה בחיפה רחביה בירושלים רמת אביב ושות בתל אביב הרצליה פתוח מושבים כמו רשפון כפר שמריהו נראה אלו דרכים הומאניות ימצאו אלה להוציא את הפלישה מאזוריהם היוקרתיים.

 24. 1
  כנראה לקחו דוגמא מכפר מנדא שעכשיו נקי מאפריקנים.