מאמצי ההסגרה כשלו: הורי זיתוני הגישו תלונה בצרפת נגד הדורסים

קלוד חיאט ואריק רוביק פגעו בזיתוני, הפקירו אותה וברחו חזרה לצרפת. ב-9 החודשים שעברו מאז ניסתה ישראל להשיג את הסגרתם ללא הצלחה

הוריה של לי זיתוני (25) הגישו תלונה נגד שני דורסיה בצרפת. קלוד חיאט ואריק רוביק, אזרחי צרפת, יישפטו בבתי המשפט של הרפובליקה. "הם רצו משפט בארצם אבל הרימו ידיים", אמר לעיתון הפיגרו הצרפתי עורך דינם של ההורים, ז'יל וויליאם גולנאדל.

בספטמבר 2011 פגעו חיאט ורוביק בלי זיתוני במכוניתם במרכז תל אביב, בזמן שחצתה את הכביש באור ירוק, והפקירו אותה בזירה. מיד לאחר התאונה נמלטו השניים לצרפת.

למרות בקשות רשמיות חוזרות ונשנות מצד ישראל, הובהר כי צרפת לא תסגיר את הדורסים למשפט בארץ. הוריה של לי זיתוני, קייט ואיציק החליטו כעת להגיש תלונה בצרפת, כדי להביא לשפיטתם בארצם.

זירת הדריסה של זייתוני בתל אביב, בספטמבר 2011מוטי מילרוד

בישיבת הבהרה מיוחדת בנושא שנערכה בינואר 2012 בוועדת העלייה והקליטה שבכנסת, הסביר שגריר צרפת בישראל, כריסטוף ביגו כי "מדובר בשתי מערכות משפט דמוקרטיות שונות (בישראל ובצרפת) והחוק בצרפת, אינו מאפשר הסגרת אזרחים צרפתים למדינות שאינן חברות באיחוד האירופי".

לשאלת משתתפי הדיון מדוע הדורסים עדיין מסתובבים חופשי על אדמת צרפת, למרות שהודו במיוחס להם, השיב ביגו:

לי זיתוני
לי זיתוני

"עד היום לא התקבלה תלונה פורמאלית של המשפחה, באמצעות משטרת ישראל, בבקשה לעצור את הדורסים. אנחנו יודעים איפה הם ואיפה הם גרים. אנחנו מבינים את תסכול והרגשות, אבל זה ההליך החוקי". צוין כי העונש המקסימאלי על תאונות פגע וברח בצרפת עומד על 10 שנים, לעומת 14 שנים בישראל.תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות