אולמרט: לא היתה שחיתות ולא מעטפות כסף, יש שופטים בירושלים

רה"מ לשעבר שזוכה היום בפרשות טלנסקי וראשונטורס הדגיש כי יפיק לקחים מהרשעתו בתיק מרכז ההשקעות. פרקליטיו הודיעו: לא נערער

אהוד אולמרט שזוכה הבוקר (שלישי) בפרשות טלנסקי וראשונטורס והורשע בהפרת אמונים בפרשת מרכז ההשקעות, אמר היום (שלישי) ביציאה מבית המשפט המחוזי בירושלים כי "בתום למעלה מארבע שנים מסתיים ההליך המשפטי בהחלטה. אני רוצה להזכיר לכם שלפני ארבע שנים כיכבו בכל כלי התקשורת במדינה הפרסומים על מעטפות הכסף: לא היו מעטפות כסף, אין מעטפות כסף. בית המשפט הכריע בסוגייה המשמעותית ביותר – לא היה ולא נברא, נא להוריד את זה מסדר היום".

אולמרט הדגיש כי על אף הרשעתו בפרשת מרכז ההשקעות, הרי ש"ההחלטה על טלנסקי וראשונטורס הן ליבת כתב האישום שהוגשה נגדי. דובר כי האדמה תרעד ובסופו של יום איאלץ להתפטר. בית המשפט זיכה אותי, לא הולכתי שולל מוסד אחד: לא את יד ושם ולא את עלה ולא אף מוסד צדקה".

ראש הממשלה לשעבר המשיך ואמר כי "לא היה מעולם אף איש ציבור ישראלי שגייס למען הארגונים האלה כמו שאני עשיתי. לא היתה שחיתות, לא היתה קבלת כספים, לא היה שום דבר מהדברים שניסו לייחס לי".

בהתייחסו לסעיף בו הורשע, אמר אולמרט כי "בית המשפט קבע כי בעניין בית ההשקעות הפרתי אמונים. אני מכבד את ההחלטה ואני מתחייב להפיק לקחים". עם זאת, אולמרט, כמו פרקליטיו שדיברו לפניו, הדגיש כי "בית המשפט קבע שהיתה אי תקינות פרוצדורלית, לא היתה שחיתות - היתה אי תקינות וזו הערה שאקח לתשומת לבי".

תקציר הכרעת הדין במשפט אולמרט

אולמרט סיים את דבריו בכך שהודה לבית המשפט "על המכובדות בה הוא ניהל את התהליך הזה בארבע השנים. הרגשתי שאני יושב במקום שמכבד את מדינת ישראל. האנשים מולם ישבתי היו קשובים לשמוע ולשקול באופן ענייני. אני רוצה לצטט את דברי ראש הממשלה מנחם בגין שכיבדתי והערכתי מאוד שאמר "יש שופטים בירושלים". לשאלות הכתבים השיב אולמרט "אני הולך עכשיו להיפגש עם רעייתי ועם ילדיו... אני מבטיח לכם שזו לא הפעם האחרונה שבה אני מתייחס לרצף האירועים הללו".

נציג הפרקליטות: לא ציפינו לתוצאה הזאת

פרקליט מחוז ירושלים, אלי אברבנאל, הדגיש ביציאה מאולם המשפט את ההרשעה של אולמרט בפרשת מרכז ההשקעות. "לא ציפינו לתוצאה הזו, אך אין להקל ראש בכך שאדם כל כך בכיר בחיים הציבוריים שלנו הורשע במה שהוא הורשע. הוא ישב והחליט בעניינים שבהם מר אורי מסר היה מעורב, וההתנהלות היתה בלתי תקינה. בית המשפט קובע שעובד ציבור בכיר או זוטר לא יכול לקבל החלטות ולא יכול לעסוק בעניינים שנוגעים למעורביו כשהוא נמצא בניגוד עניינים כל כך ברור. אלו נורמות התנהלות בסיסיות שהופרו פעם אחר פעם במהלך כהונתו של אולמרט כשר התמ"ת".

בהתייחסו לזיכויים, אמר אברבנאל כי "בפרשת ראשונטורס חשבנו שבידינו ראיות מוצקות כי להוכיח את ידיעתו של מר אולמרט על הגביות השונות הללו. בית המשפט קבע אחרת. בפרשת טלנסקי הוא קבע כי אולמרט קיבל חלק מהכספים שמיוחסים לו. הסכומים האלה נוצלו בד בבד סמוך לימים בהם הוא הוציא מכתבים למר תשובה ומר אדלסון. הפרקליטות צריכה לבוא ולהגיד את הדברים שהיא מאמינה בהם. אנחנו לא במדינת משטרה, בית משפט מפעיל את שיקול הדעת שלו וקובע מה שהוא קובע".

אברבנאל הוסיף כי "אולמרט הועמד לדין ונשפט ככל אזרח. הפרקליטות הגישה כתב אישום ראוי על פי מיטב הדעת לא יותר ולא פחות. איש לא עשה לאולמרט הנחות אבל גם איש לא החמיר איתו. מי שמנסה להפוך את העניין לאישי פשוט שוגה. היתה כאן זהירות בשקילת הדברים, ויש כאן מצב של בית משפט שחושב אחרת מהפרקליטות וזה לא דבר נדיר".

במערכת המשפטית והפוליטית מיהרו להגיב על זיכויו של ראש הממשלה לשעבר, בפרשות טלנסקי וראשונטורס והרשעתו בפרשת מרכז ההשקעות. פרקליטיו של אולמרט, אלי זוהר, נבות תל צור ונווית נגב, הביעו הערכה גדולה לשופטים ותקפו את הפרקליטות, שיקוליה ודרך ניהולה את ההליך המשפטי. "חשבנו שהיתה להיטות יתר של הפרקליטות", אמר עו"ד נבות תל צור. "אני לא יכול להשתחרר מהדברים שאמרה קונדוליסה רייס בערב שבו החלה פרשת טלנסקי ועל המשמעות המאוד קשה על החיים בישראל שקרתה כתוצאה מזה... פרקליט המדינה אמר שהוא לוקח אחריות אישית על ההחלטה לעשות חקירה מוקדמת. החקירה המוקדמת הביאה לפרישתו של ראש ממשלה. אני חש שהעניין הזה חייב להיגמר, ולהיגמר היום", אמר עו"ד אלי זוהר.

זוהר הוסיף כי "זה יום גדול בראש ובראשונה למשפט הישראלי. אותם שופטים שקבעו שצריכה להיות עדות מוקדמת של טלנסקי זיכו את אולמרט מכל עבירה שקשורה בטלנסקי. אותם שופטים שדנו יום ולילה בעבירות של ראשונטורס זיכו את אולמרט בכל אחת ואחת מהעבירות שמיוחסת לאולמרט בראשונטורס". זוהר הדגיש עוד כי בפרשת מרכז ההשקעות בה הורשע אולמרט בהפרת אמונים, הוא לא רואה סיבה לערער.

מיכה פטמן, עו"ד של שולה זקן שהורשעה בפרשת ראשונטורס תקף גם הוא את הפרקליטות. "היום חוויתם מהפכה בתולדות שלטון החוק בישראל", אמר, "הפרקליטות ספגה מהלומה קשה ואם היועהמ"ש היה מקים את גוף הביקורת עליו הוא מדבר כל כך הרבה, היום הוא היה צריך להתחיל לעבוד". לדבריו, "ביהמ"ש אמר את דברו באופן צלול: לא היתה תוכנית מרמה, כוונת מרמה או רצון לפגוע בארגון או בגוף משפטי". הוא הדגיש כי "אי עדותה של שולה זקן במשפט לא היתה צעד טקטי אלא צעד של חוסר אמון בגורמי החקירה".

אמנון דנקנר: פרקליט המדינה צריך להתאבד

מקורבו של אולמרט, רוני בר-און, תיאר את תגובתו להכרעת הדין כ"אושר שאני לא יכול לתאר במילים. אני מכיר את הראיות בתיק. הייתי בבית המשפט אלפי שעות עם אולמרט. אני אומר לך שזה זמן לעשות חשבון נפש של המערכת הפוליטית שחלקו מתגלה היום במלוא כיעורו. הדיחו ראש ממשלה מכהן מצוין. איש שהיה קרוב להישגים שישראל זקוקה להם ולא תגיע להם כתוצאה מהתערבות זרה".

בר-און התייחס למשפט הולילנד שמתקיים במקביל. "אני אומר לך שהעד מאחורי משפט הולילנד הוא כלום לעומת העדים - שהם כלום - במשפטי טלנסקי וראשונטורס".

חבר נוסף של אולמרט, אמנון דנקנר, היה בוטה יותר לאחר הכרעת הדין. "לפי דעתי אחרי פסק הדין, יש אומרים שפרקליט המדינה (משה לדור) צריך להתפטר – לדעתי הוא צריך להתאבד".

חבר הכנסת זבולון אורלב, שהיה יו"ר הוועדה לביקורת המדינה בתקופה שבה פורסמו דוחות מבקר המדינה בפרשיות אולמרט הגיב על הכרעת הדין ואמר כי "זהו יום חג למושחתים במערכת השלטונית. אף שבית הדין הרשיע את אולמרט בפרשת מרכז ההשקעות, הזיכוי מחמת הספק ויתר הפרשיות יש בהם מסר של איתות ועידוד למושחתים בממשלה, בכנסת וברשויות המקומיות כי הם תמיד יוכלו ליהנות מהספק והסיכוי הגבוה שלהם להימלט מהכרעות דין מרשיעות הוא גבוה והפשע משתלם".

ח"כ יואל חסון (קדימה) הגדיר את הכרעת הדין כ"יום הכיפורים של פרקליטות המדינה". לדבריו, "על פרקליט המדינה לשקול את המשך דרכו. הציבור הישראלי מבין הבוקר כי הדיחו כאן ראש ממשלה מכהן על כלום ושום דבר ואני מקווה כי זיכויו הבוקר יסלול את חזרתו למערכת הפוליטית שדמותו חסרה בה בשנים האחרונות".

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 64
  אמת ניתן לגלות רק באמצעות FMRI, אולמרט החולה באלהימר יחודי

  לא זוכר, לא יודע, לא מבין, לא שם לב... ושלשות השופטים שכל הכשרתם 3 שנות לימודי משפט ואין בידם כלים לבחון צפונות לב של הנשפטים . אולמרט התגלה כ חולה אלהימר מתקדם.
  מי מיכם מוכם להנתח על ידי רופא שלמד רק 3 שנים? והמוכן לשפוט אתכם באמצעות דברת?
  יש טכנולוגיה לגילוי האמת ולגישתי אולמרט ,לאור הרקורד המפורסם שלו ושרק קצה הקרחון הגיע למשפט , אשם והא שקרן כל עוד לא נחקר באמצעות סורק גלי מוח FMRI בחקירה כפולה וללא זכותה שתיקה. פעם בהנחה שהוא דובר אמת ובפעם הנשיה שהוא דובר שקר. כל נבחר ציבור חייב להסכים מראש להחקר על ידי FMRI

 2. 63
  היו מעטפות כסף. רק לא ברור אם המעטפות הכילו שלמונים פוליטיים או טובות הנאה אישיות
 3. 62
  מאמרה של מרב מיכאלי מהבוקר - מסיר כל ספקות

  האיש הזה מושחת ומרובה פרשיות. השיטה המשפטיח המשוכללת שבה הוא מצליח להלך בין התיקים כמו בין טיפות גשם מנציחה את כשלונה של השיטה.
  הציבור רואה ושופט. יש לו עיניים בראשו והוא מסמן נקודה מצטברת בכל מקום שבית המשפט נכשל

 4. 61
  אם התוצאה היתה שונה - גם אז הוא היה אומר שיש שופטים בירושלים? או רק כשזה נוח לו הם שופטים?
 5. 60
  יש שופטים בירושלים ולהלן קביעתם:

  מתוך הכרעת הדין:

  סעיף 1180. "לאור כל האמור, אנו מרשיעים את הנאשם בהפרת אמונים, עבירה לפי סעיף 284 לחוק העונשין, תשל"ז-1977."

  ומה אומר סעיף 284 לחוק העונשין?
  284. "עובד הציבור העושה במילוי תפקידו מעשה מרמה או הפרת אמונים הפוגע בציבור, אף אם לא היה במעשה משום עבירה אילו נעשה כנגד יחיד, דינו - מאסר שלוש שנים.".

 6. 59
  בטוח שכן היתה שחיתות. אבל היו גם עורכי דין מהשורה הראשונה, בכסף גדול, שעושים את מלאכתם נאמנה ללקוח (אבל לא לחברה)
 7. 58
  איך לא הייתה שחיתות כשבניין ההולילנד הוא מונומנט ומצבה מוחשית והתגשמותית של השחיתות? איך צמח הבניין הזה? בטוהר המידות? - מסקנה - כל מי שישר הוא פראייר
 8. 57
  מה הפלא ? הוא לא מזרחי ולא מש"ס
 9. 56
  יש שופטים בירושלים?יש עורכי דין יקרים בירושלים

  אילו ל50 אחוז מהאסירים היה כסף לשלם לעורכי הדין של אולמרט-הם היו יוצאים זכאים.

 10. 55
  אין לרוב המגיבים הבנה בסיסית בהתנהחות של בכירים

  תעזבו ראש ממשלה, תשאלו כל מנכל או סמנכל בכיר בארגונים גדולים בארץ: כמה עלתה הטיסה האחרונה שלך לחול? התשובה תהייה ״אין לי מושג״. רובם לא נוגעים בזה. זה מטופל על ידי מההל/ת הלשכה. יתרה מזאת, ראש ממשלה. בזה הוא מתעסק כל היום? מי שלא מבין את זה הוא עוד איש קטן.

  1. במקום שהתשלום מכוסה

   כל כך נוח לא לדעת את הפרטים במקום שהתשלום מכוסה...
   כל כך נוח לצאת מבית המשפט ולהכריז את ההיפך ממה שהוקרא בהכרעת הדין... במיוחד כאשר יש מספיק עיתונאים שיגבירו את דבריך בלי לעיין בדברי השופטים, בלי לבדוק שהשקרן שוב מוכר לנו את מה שנוח לו.
   ומי לפי דעתכם ישלם לסוללת עורכי הדין שלו?

 11. 54
  תגובות מעניינות של אנשי ימין יש כאן

  ברגע שאולמרט יצא זכאי בפרשיות המרכזיות, פתאום שופטים זה סמאל, יד רוחצת יד... גישה קבוע של מי שלא מקבל את דעתי הוא אינטרסנט או פושע. גישה שאומרת שברור שכל מי שמנסה להגיע להסכם שלום הוא גנב. כל מי שמוצא אותו לא אשם עושה זאת משיקולים פסולים... בקיצור, אל תבלבלו אותנו עם עובדות.

 12. 53
  שיטת המשפט הנהוגה בארץ עלולה להיות סכנה ברורה ומידית לדמוקרטיה בישראל

  איך זה יכול להיות שראש ממשלה מכהן נאלץ להתפטר מתפקידו בגלל הליכים משפטיים בנושא שחיתות ?
  פסק הדין הזה מוכיח שמשהו יסודי מאוד לקוי כאן. אולמרט נאלץ להתפטר ובסוף יצא זכאי.
  אולי צריך למנוע מהפרקליטות להגיש כתבי אישום נגד ראש ממשלה מכהן (בנושאים מסוימים מאוד כמו שחיתות אישית).
  כמו שנאמר בפרקי אבות. "אין ממנים פרנס על הציבור אלא אם קופה של שרצים תלויה לו מאחוריו".
  על כל אחד שהיה איש ציבור אפשר למצוא משהו. אין איש ציבור שלא דבק בו רבב. על כל אחד ימצא אם יהפכו ויפשפשו במעשיו לאורך השנים שיש להעמיד אותו לדין.
  צריך לתת לראשי ממשלה למשול כי מדינת ישראל היא מדינה מסובכת ומסוכסכת וראוי שמערכת אכיפת החוק לא תשים מקלות בגלגלי המשטר הדמוקרטי , כי האלטרנטיבה הרבה יותר קשה

  1. לא זכאי ולא צח..הורשע!...

   השופטים הדגישו שהיו מעטפות אך אולמרט ממשיך בשקריו גם לאחר פסה"ד. כלומר שאין גם כל חרטה ולכן חייב הוא להשלח לכלא.דנקנר,הקורא ללדור להתאבד הוא במקרה הטוב אוויל ובמקרה הגרוע מלחך פינכת שועים ומניפולטור חסר עכבות,המסווה זאת בביריונות מילולית ! לא טובים ממנו פוליטיקאים ואינטרסנטים שונים,המנצלים את ההזדמנות לנגח את המסד המרכזי לשילטון החוק-הפרקליטות.הם מנוולים המעוניינים בפרקליטות ובמשטרה נוסח בלארוס,כדי שלא יתפסו על מעלליהם ולא יועמדו לדין..אל תתבלבלו:אולמרט זוכה בשתי פרשיות רק מחמת הספק(בבחינת מטומטם שאינו אחראי למעשיו?!) .בפרשיה השלישית הורשע.אם תעיינו היטב בפס''ד,הרי עולה ממנו שגם ביחס לפרשיות שבהן זוכה,ראש ממשלתנו לשעבר - הוא תחמן,מאכער ומניפולטור.יבושם לו ולחבריו שעל זה שמחתם,לי אישית עצוב שאלו מנהיגי.אני קורא ללדור ולכל הפרקליטים :אל תתייראו מפני איש והמשיכו לרדוף בנחישות אחרי שועים מושחתים ואונסי נשים והכניסום לכלא,שיקימו שם קואליציה-כך תבוא על סיפוקם שאיפתם לכוח ולשליטה,בכלא רק בכלא.
   סעיף 1180. "לאור כל האמור, אנו מרשיעים את הנאשם בהפרת אמונים, עבירה לפי סעיף 284 לחוק העונשין, תשל"ז-1977."
   ומה אומר סעיף 284 לחוק העונשין?
   284. "עובד הציבור העושה במילוי תפקידו מעשה מרמה או הפרת אמונים הפוגע בציבור, אף אם לא היה במעשה משום עבירה אילו נעשה כנגד יחיד, דינו - מאסר שלוש שנים.".

 13. 52
  סבלנות רבותי, סבלנות. גם פרעה עמד בתשע מכות ובעשירית אכל אותה.

  ולך אמנון דנקנר חברו הטוב של אולמרט אומר רק כי כדאי לפרקליט המדינה להשהות את התאבדותו מספר חודשים. כי חברך הטוב בסופו של יום ישב בכלא... עוד חודש פחות חודש אבל ישוב ישב... על כך נאמר שאל יתהלל חוגר כמפתח ובמקרה שלך במיוחד להתהלל עם פה גדול כמו שלך הסרחון ינדוף עד חיריה תרתי משמע ....

 14. 51
  פרקליט המדינה משה לדור שבחוסר אחראיות משוועת גרם להתפטרותו של ראש ממשלה נבחר עשה דבר חמור אפילו מרצח ראש ממשלה בכל אופן משה לדור צריך לפנות את מקומו מידית לא יכולים לתת עוד אימון בשיכול דעתו של פרקליט המדינה משה לדור ובעצם למה צריך להאמין לו צריך וועדת חקירה שתברר אם לא הייתה כאן קנוניה של פוליטיקאים ותיקונים שרצו בסילוקו של אולמרט ראש הממשלה המוצלח שהיה למדינה

  פרקליט המדינה משה לדור שבחוסר אחראיות משוועת גרם להתפטרותו של ראש ממשלה נבחר עשה דבר חמור אפילו מרצח ראש ממשלה בכל אופן משה לדור צריך לפנות את מקומו מידית לא יכולים לתת עוד אימון בשיכול דעתו של פרקליט המדינה משה לדור ובעצם למה צריך להאמין לו צריך וועדת חקירה שתברר אם לא הייתה כאן קנוניה של פוליטיקאים ותיקונים שרצו בסילוקו של אולמרט ראש הממשלה המוצלח שהיה למדינה

 15. 50
  טוקבקיסתים קטנים

  לכל המגיבים שמכניסים את ה׳סמאל׳ - כל כתבה, לא חשוב על מה היא, יש איזה טמבל שיכניס את ה׳סמאל׳ בלי להתייחס עניינית. יאללה, תכתבו משהו מקורי כבר, נמאסתם!

 16. 49
  יש שופטים בירושלים אבל אין משילוט בישראל
 17. 48
  היתי רוצה לדעת כי ראש הממשלה הינו אדם ישר והגון כדוגמא של נבחר ציבור לבוחרים ואת זה לא קיבלתי
 18. 47
  שופטים בירושלים

  מר דנקנר, לא הפרקליטות צריך להתאבד, העם מאבד את אמונו לשופטים כאלה!
  פרשת אי היווני ופרשיות של אולמרט אומר לנו לעם באופן ברור, שיש שופטים עבור העמך ויש שופטים עבור מורמי העם.
  אוי לנו ואויה לנו!

 19. 46
  לדור, תודה. בזכותך ישראל פחות מושחתת.
 20. 45
  כשזה חודר לכל מקום כמו כלים שלובים מהפקיד הנמוך לפקיד לפקיד הגבוה מעסקן הקטן לטייקון הגדול עליון אז זו שחיתות ואין מוטיבציה למגר אותה כי המצב נוח לחלק הגדול מהמערכת
 21. 44
  החונטה הדתית-פשיסטית עוד תמשיך להמית על המדינה, ועל סביבתה והעולם עוד הרבה צרות.

  זה רחוק מלהיגמר.

 22. 43
  אורלב חצוף, הוא מייצג מפלגה שכולה התרסה נגד שלטון
 23. 42
  מה שעשה יגאל עמיר לרבין והסכמי השלום עשה לדור לאולמרט והרג את ההזדמנות (הגם קלושה) להסדר עם הפלשתינאים והכל למה? כי שר המשפטים פרידמן רצה לקעקע את שלטון הסניורים מבית המשפט העליון?
 24. 41
  אין ספק שעברו מיליונים לאולמרט בניגוד לחוק, יש ספק לגבי היסוד הנפשי. לדור הצלת את ישראל מהאיש שלא שם לב שמגיעם אליו מיליונים בטעות.
  1. ששששש - אל תכתוב את זה. יתבעו אותך על לשון הרע כעת כשיצא פסק הדין
 25. 40
  אמנון דנקנר התחרפנת על כל הראש. לא אשלח אותך להתאבד. רק להתאשפז...
 26. 39
  הצדק ניצח

  היועץ המשפטי ופרקליט המדינה עם החלטתם להגיש כתב אישום נגד אולמרט הפסיקו כהונת ראש ממשלה בישראל, היה רושם בציבור שלדור למעשה רודף את אולמרט ורץ עם הפנים לקיר,עכשו אחרי הזיכוי שהיה צפוי על פרקליט המדינה להסיק מסקנות ולהתפטר מתפיקידו לאלתר ולקחת עימו את סגנו.

 27. 38
  לכל מי שעושה מאולמרט צדיק - נא לקרוא את פסק הדין

  בא נגיד את זה ככה, בלי קשר למשפט, אם ככה איש ציבור מתנהל
  לא ראוי שהוא יחזור לפוליטיקה

 28. 37
  הפרקליטות צריכה לעשות חשבון נפש על הרדיפה ולא פחות ממנה התקשורת
 29. 36
  אין תובעים בירושליים

  אין הרי ספק שהיו מעטפות והיו אי סדרים בנסיעות. עובדה ששולה זקן הורשעה בדברים האלה. היא היתה יד ימינו של אולמרט ולא מתקבל על הדעת שהועברו כספים ללא ידיעתו כלל. אולמרט יצא זכאי מרוב האישומים ועל כך יש באמת לברך אותו. לדעתי (הלא מבוססת) אולמרט חטא אבל מן הסתם לא יותר מרוב הפוליטיקאים שמגיעים למעמד ולדרגה אליהם הגיע. אתרע מזלו והוא נתפס.
  למזלו הגדול (וסביר להניח שזה גם מה שיקרה במקרה של ליברמן אם וכשיגיע לבה"מ) המשטרה והפקליטות בישראל טובות מאוד כשהן מדליפות ומתראינות לתקשורת אבל בבית המשפט הן נופלות פעם אחו פעם. לחובתן ניתן לומר בוודאות שהטענה שהן שינו את מהלך ההסטוריה בפוליטיקה היא נכונה. אולמרט סביר להניח אינו טלית אבל הם לא הצליחו להוכיח זאת והוא נאלץ להתפטר בגין האשמות שווא. עכשיו שני הגופים האלה - הפרקליטות והמשטרה - צריכים לתת את הדין.

 30. 35
  רעידת אדמה שחיתות של כל מערכת המשפט

  לשמוח , אלא להתאבל על כך שמערכת המשפט הפכה להיות רקובה בגלל קשרי הון ושלטון, תובעים בפרקליטות ושופטים ....

  כולם חוגגים על חשבון האזרח הקטן.  לא יעלה עלהדעת שלא יהיה ערעור שהמערכת המשפטית תראה שקיימת שחיתות , הערעור חייב להיות מוגש על מנת להשיג תוצאה הפוכה.

  לא יעלה על הדעת שראש ממשלה קיבל מאות אלפי דולרים במזומן ובמעטפות ובית המשפט מזכה אותו.. איפה אנחנו נמצאים מבחינת השחיתות והשוחד.

  במידה ולא יהיה ערעור קבל עם , צריך להפסיק להאמין במערכת המשפט, ולא להגיע יותר לבית המשפט אם העבריין אולמרט זוכה על ידי שלושה שופטים בינהם נשיאת בית משפט מחוזי , באמת מדובר על רעידת אדמה הכי קשה שהיתה אי פעם .
  ואני יודע על מה אני מדבר...

 31. 34
  מה עם הולילנד? לא הבנתי
 32. 33
  הדרך להחליף שלטון עוברת רק דרך הקלפי . זהו איתות לתקשורת שמנסה לקדם אג'נדה אנשים מפלגתיים וראשי מחאה מטעם עצמם שמתעקשים להישאר חסרי צבע . זכויות בלי חובות. הכי נוח!
 33. 32
  "השיבה שופטינו כבראשונה...." - יש שחיתות בירושלים
 34. 31
  יש שופטים בירושלים... והם קבעו שטלנסקי פראייר, כי מי עוד נותן מאות אלפי דולרים לאורך שנים, ומסתפק ב"מכתב המלצה" בקושי?
 35. 30
  "במקום שבעלי תשובה עומדים צדיקים גמורים אינם עומדים", ובתרגום לישראלית: ימנים שעברו לשמאל מאותרגים ע"י התקשורת ובתי המשפט בצורה שאדם מן הישוב אינו יכול אפילו לחלום עליה (מי אמר שרון ולא קיבל?)
  1. שטויות במיץ. ראה איך ליברמן בכלל מסתובב חופשי ולא עבר לשום שמאל, או איך ביבי עדיין חופשי עם ברק וישי ושטייניץ על משט ושריפה.
 36. 29
  הפסדנו ראש ממשלה טוב, כולם אומרים את זה וכל המגיבים הימניים תמיד יגיבו כגוש
  1. לא הפסדנו דבר.

   האיש נכלול ולא משנה כלל מה שבית המשפט אומר.האיש שלח חיילים למות בלבנון בזמן שראשו עסוק בסחיטת טובות הנאה ושוחד.

 37. 28
  דווקא ביומן של שולה (שנפסל לעדות) היו מעטפות והיה כסף. היא כותבת למגירה?
 38. 27
  איפה כל יפי הנפש שנלחמו בשחיתות הציבורית למה הם לא מגינים על הפרקליטות שעשתה את עבודתה נאמנה
 39. 26
  גם שרון היה מזוכה מהשחיתויות שלו... הם יודעים איך 'לעבוד' ואיזה עורכי דין לקחת.
 40. 25
  אין דין ואין דיין

  בהיות אולמרט שר הבריאות קיבל תרומה במזומנים 5000$ עבור ציוד לבית חולים מיהודים טובים בפונטנה קליפורניה.השר אמור היה לשלוח קבלה ולידע אותם מה נרכש בכספי התרומה דבר שלא נעשה. הכסף נעלם. ( מזומן)

 41. 24
  ספק סביר?

  אין לאולמרט על מה לעלוז. בפסק הדין של השופטים הנכבדים מצוין אמנם כי הוא מזוכה מאישומים מסוימים בשל ספק סביר, אבל לכל מי שאינו משפטן, ומבין גם מפסק הדין שחיובים כפולים בוצעו וכספים אמנם הועברו, הספק הזה מצטמק עד להחריד. לצאת בעור שיניים בשל ספק כזה אינו זיכוי ציבורי וכדאי לאולמרט להוריד פרופיל. הרי לא יתכן שכל העדויות בשקר יסודן ורק הספק הוא אמת לאמיתה!!!

 42. 23
  ברכות מקרב לב

  ראש ממשלה טוב מאוד

 43. 22
  חזור

  בבקשה חזור לנהל את המדינה. רק אתה יכול העם זקוק למנהיג אתה ענק חזור

 44. 21
  שופטים הם בני אדם, והאמת שלהם זו לא תמיד האמת הנכונה ,אלא מתיחסת לבן אדם ולא למיקרה,כמו שקרה עם אולמרט...
 45. 20
  אין לי אימון יותר במשפט הישראלי.
  1. וולקאם טו זה קלאב.
 46. 19
  תגובות מגוחכות

  הוא הורשע בפרשת מרכז ההשקעות: מתן הטבות ללקוחות של אורי מסר. אפשר להפוך כל דבר לזניח, "חוסר תקינות" "בעיה פרוצדורלית". איזה קשקוש- הוא עבר עבירה וטוב שהעמידו אותו לדין.
  מעבר לזה, הזיכוי נבע מכך שהיה ספק סביר ולא משום שהוא צח כשלג.
  אם היתה כאן תרבות פוליטית ראויה, אולמרט היה מאזין בשקט ופונה לביתו בלי תגובות ובלי הערות. אחד כמוהו, מוכשר ככל שיהיה צריך לפנות את הזירה הציבורית מאחר והוא פשוט לא עומד בסטנדרטים הבסיסיים שלה. לא צריך לשמוח לאידו של אולמרט ובטח לא של הפרקליטות (דחילק, מדובר בעובדי ציבור שמרוויחים גרושים ביחס לשוק הפרטי). יום עצוב לישראל.

 47. 18
  האם אולמרט שילם מס על הכספים והעודפים שקיבל?
 48. 17
  לדור, אתה איש ישר ואמיץ, למרות שני הזיכוים מחמת הספק. עם ישראל חייב לך על שפירקת את אחד הצירים המרכזיים בין ההון לשלטון.
  1. לדור צריך להישאר ולא להקשיב לכל ארחי פרחי בעל אינטרס. הבעיה הגדולה, שויינשטיין עכשיו מסתבך עם העמדת ליברמן.
  2. לדור - חזק ואמץ . אל תחת גם משה רבנו הכה בפרעה 10 פעמים עד שראה נחת....
  3. לדור חייב לערער לעליון,משהוא מסריח בהכרעת הדין
 49. 16
  אולמרט נתן לעורכי דינו סכום של 3 מיליון הוצאות משפט ועל זה זוכה שופטים עורכי דין קבלנים לביצוע זיכוי
  1. כנראה שאתה צודק אפי שיינה. המבהיל שנורמות השחיתות של נבחרי ציבור כאולמרט וזקן הופכות בידי הימין בכלל לאיזו אמת צרופה שאפילו לא מסתירים אותו. להפך, משדרגים אותה. הייצוג לכך הוא דנקנר ששכח מאין בא. כמו עוד כמה עיתונאים שמכרו את נשמתם לימין. חברות שמעוורת כל נורמה בחברה
 50. 15
  דן מרגלית

  אתה חייב התנצלות לחברך לשעבר

  1. דן אל תתנצל... הספור רק בתחילתו עוד הדרך רב בסופו של יום הנוכל ישב בפנים.
 51. 14
  ומי מדבר הזכאי מהסכם בראון חברון שיצא זכאי ורק דרעי אשם שעשה עסקה לבדו
 52. 13
  בית המשפט העליון יהיה יותר חכם. תראו, זה לא נגמר.
 53. 12
  אולמרט נשפט ככל אדם,אבל יחס ביהמ"ש לאולמרט אינו יחס שאדם אחר מהיישוב היה מקבל מביהמ"ש.יש בימ"ש בירושלים ושופטים,אבל אני מבין למה העם אינו מרוצה מפסיקת בתי המשפט...
  1. איך הוא נשפט ככל אדם? לכל אדם יש כלכך הרבה כסף לעורכי דין? רק לחונטות יש כסף לשחק בבתי המשפט.
 54. 11
  בדעבד, אולי יצא לטובה: תארו לכם שהיינו חותמים שלום עם אסד, וב-2013 גם שם הינו פוגשים את ה"אחים המוסלמים"

  מצד שני עם הפלסטינאים יש מצב שפיספסנו.

 55. 10
  תחמן
 56. 9
  יש שופטים בירושלים. אין צדק בירושלים.
 57. 8
  "בפרשת טלנסקי קבע ביהמ"ש כי אולמרט קיבל חלק מהכספים שמיוחסים לו. הסכומים האלה נוצלו בד בבד סמוך לימים שהם הוא הוציא מכתבים למר תשובה ומר אדלסון. "

  כלומר היו כספים והיו מעטפות, גם אם ביהמ"ש לא קיבל את הפליליות שבקבלת כל המעטפות.
  עכשיו אולמרט ויח"צניו יפיקו ספינים כאילו לא היו דברים מעולם.

  1. שאלת את עצמך מאיפה טלנסקי צץ פתאום עם העדות שלו?
 58. 7
  גם אני רוצה טפלון כזה איפה קונים ?
  1. רק מי שצמח לאורו של אריק שרון בליכוד זכאי לציפוי טפלון פוליטי-כלכלי חסר ריח של מוסריות
 59. 6
  הנה עוד בית משפט שמכשיר מורמים מעם על שחיתות בע"מ.
 60. 5
  הודח ראש ממשלה מכהן - עכשיו שיחזור!
 61. 4
  להחזירו לתפקידו !להציל את ישראל!
  1. מעוד מלחמת לבנון הנכשלת בסיוע שר ביטחון ללא משקפת
 62. 3
  בטח יש שופטים מהסמאל
  1. יעמידו חמור זקן בראש הליכוד אזי תצביע עבורו...............................
  2. אין גבול לפיגור השכלי של מגיבי הימין כמוך
 63. 2
  אולמרט מתגעגעים

  לדור לכלא

  1. הוא הורשע !!!!!!!!!!!!!!!

   למרות האכזבה משני זיכויים-מחמת-הספק, הכותרות של העיתונים היו צריכות להיות: "ראש ממשלה לשעבר הורשע בפלילים" !!!
   ברמה המוסרית והמעשית - זה היה צריך להיות מספיק. אולמרט רוחץ בניקיונו המפוקפק ביותר (נא לקרוא את מה שבית המשפט אמר עליו ולא מה שהוא אומר על עצמו) וממשיך לעשות על הציבור, כולל העיתונות, מניפולציות. מושחתים - לכלא !

  2. לא יודעת מה האחרים שמעו היום בבית משפט - אני יודעת ששמעתי רק - ה ו א - א ו ל י - א ד י ו ט -
 64. 1
  לא מופתע הרי הוא עבר לעיר המקלט של הסמאל

  וגם סלח ליועץ המשפטי

  1. אולמרט צמח בליכוד, מוסריותו המפוקפקת שלו והשחיתות הפוליטית בליכוד מעירות אחת על שניה