מבוכה בפרקליטות בעקבות הכרעת הדין במשפט אולמרט

זיכוי רה"מ לשעבר התקבל בפרקליטות בהפתעה מוחלטת. פרקליט המדינה לדור ב-2008: אשא באחריות אישית למשמעויות שיעלו מהופעתי בפרשת טלנסקי

הכרעת הדין במשפט אולמרט התקבלה בהפתעה מוחלטת בפרקליטות המדינה לאור העובדה שמדובר בתיק בו היו מעורבים בכירי התביעה הכללית - בהם פרקליט המדינה משה לדור והיועץ המשפטי לממשלה לשעבר מני מזוז, אשר התייצבו בחזית אל מול אולמרט ביחס לאישומים נגדו כפי שעלו מכתב האישום. לדור עצמו צפוי לכנס מסיבת עיתונאים מיוחדת בלשכתו ב-18:00 ולהגיב על ההכרעה.

באוגוסט 2008 הסביר לדור במייל פנימי ששלח לכל הפרקליטים בפרקליטות את הסיבה מדוע החליט להופיע באופן אישי בעדות המוקדמת של מוריס טלנסקי. לדור רמז לאחריות אישית שייקח במידה שהמהלך ייכשל. "כידוע, החלטתי להופיע גם בעצמי בהליכים אלה (העדות המוקדמת) עשיתי זאת בעיקר מהטעם הערכי שבתיק זה ובנסיבות אלה נכון יהיה כי אתייצב בתפקידי הנוכחי בבית המשפט, ובכך גם אשא באחריות אישית למשמעויות שעשויות לנבוע ממהלך ייחודי זה".

בעקבות הזיכוי הבוקר של אולמרט באישומים המרכזיים נגדו, נשמעים קולות במערכת הציבורית והמשפטית לבדק-בית בפרקליטות ואולי אף לנשיאה אישית של אחריות מצד גורמים במערכת האכיפה שהיו מעורבים בהחלטה להגיש כתב אישום נגד אולמרט.

יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ אורי אריאל, הגדיר היום את הזיכוי כ"יום כיפור לפרקליטות המעיד כי היא לקתה במחדלים חמורים ואין מנוס מהקמת גוף ביקורת אמיתי לפרקליטות, חיצוני ובלתי תלוי שיחקור ויבדוק את צורת ההתנהלות ודרך קבלת ההחלטות שלה".

תקציר הכרעת הדין במשפט אולמרט

מי שהצטרפה לביקורת על התנהלות הפרקליטות בעקבות הכרעת הדין, היא עו"ד אירית באומהורן, מי שטיפלה מטעם פרקליטות מחוז ירושלים בתיק קצב ופרשה ממנו בעקבות חילוקי דעות על דרך קבלת ההחלטות בתיק. בשיחה עם "הארץ" היא אמרה ש"אין ספק שמדובר בכישלון דרמטי של הפרקליטות כי מלכתחילה ההתנהלות ודרך קבלת ההחלטות בתיק היו חריגות. פרקליט המדינה לדור בחר לנקוט בפרוצדורה חריגה וייחודית של גביית עדות מוקדמת מטלנסקי זאת עוד לפני שהוא היה משוכנע שיש מספיק ראיות בתיק. המשמעות הייתה בהכרח הגשת כתב אישום שבנסיבות אחרות ספק אם היה מקום להגיש".

לדבריה, תיק אולמרט הוא הוכחה לכך שהמערכת לא בודקת את עצמה ולא מסיקה מסקנות. "מתגובת הפרקליטות בבית המשפט יש לי הרגשה שגם היום הפרקליטות לא עוצרת ואומרת 'בוא נבדוק אולי טעינו' ההתנהלות בתיק הזה מחייבת קידום רעיון הקמת גוף ביקורת על הפרקליטות, אחרי הזיכוי המהדהד ברור שצריך להאיץ את הקצב שבהקמת גוף ביקורת שיבדוק את התנהלות הפרקליטות בתיקים גדולים וקטנים".

מנגד הבהיר פרופ' עמנואל גרוס, מומחה למשפט פלילי מאוניברסיטת חיפה, מהסקת מסקנות מוקדמת ביחס לפרקליטות בשלב זה. בשיחה עם "הארץ" אמר גרוס כי קשה בשלב זה להשיא עצות לפרקליטות כיצד לנהוג.

"יש כאן מפלה לפרקליטות", אמר גרוס. "גם אם קשה לקבוע אם מדובר בזיכוי שניתן היה לצפות אותו או להימנע ממנו, והאם החומרים שהיו בידי הפרקליטות אכן הצדיקו הגשת כתב אישום, צריך לזכור שאין חוץ מהפרקליטות גורם אחר שיכול להחליף אותה ולא צריך להזדרז ולרפות את ידי העושים במלאכה. לא התרשמתי שהכרעת הדין מצביעה על תקלה חמורה ביותר. זיכוי יכול להתרחש מפעם לפעם, יחד עם זה צריך לדעת שלא מדובר בעוד תיק רגיל אלא בתיק נגד ראש ממשלה מכהן וצריך לבדוק האם הפרקליטות עשתה שיעורי בית ביחס לראיות שבידיה מעבר לרגיל".

האם על פרקליט המדינה להתפטר מתפקידו?

"הפרקליטות אינה קבלן הרשעות", כך משיב ד"ר עומר דקל, מומחה למשפט מנהלי מהמרכז האקדמי למשפט ולעסקים, לשאלה האם על פרקליט המדינה להסיק מסקנות אישיות בעקבות הכרעת הדין בפרשת אולמרט. "מקצועיותה של הפרקליטות ותקינות פעילותה אינן נמדדות בהתאם לתוצאתו של ההליך הפלילי שהיא יזמה, אלא דווקא בהתאם לאופן פתיחתו של ההליך. איני סבור כי תוצאת המשפט מחייבת הסקת מסקנות אישיות על ידי פרקליט המדינה או כלפיו. אין ללמוד מעצם הזיכוי על התבונה שבהגשת כתב האישום".

ד"ר דקל ממשיך ואומר כי "אבוי לנו אם כל זיכוי במשפט יעיד רשלנות של הפרקליטות, שהרי אז אנו מצפים ל- 100% הרשעות. חשוב לדעת כי יש הבדל גדול בין התמונה הראייתית שהיתה בפני פרקליט המדינה לפני 4 שנים, כשקיבל את ההחלטה להגיש כתב אישום, לבין התמונה שנפרשה בסופו של דבר בפני בית המשפט, לאחר ששמע עדים, לאחר שנערכו חקירות, לאחר שההגנה הגישה את ראיותיה. העובדה שאולמרט זוכה בסופו של דבר, כשלעצמה, אינה מעידה על כך שההחלטה להגיש נגדו כתב אישום היתה שגויה". דקל מציין כי העובדה שאולמרט נאלץ להתפטר מתפקידו בעקבות האישומים לא צריכה להשפיע על המסקנות שצריך להסיק פרקליט המדינה. "העיקרון של שוויון הכל בפני החוק אינו כותרת סתמית. אין כל הצדקה שהסטנדרט שננקט כלפי אולמרט יהיה שונה מהסטנדרט שננקט כלפי כל אדם מן הישוב".

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 65
  ובורג ולפיד ו"תומכיו"....
 2. 64
  אין פה זיכוי אלא רק מ ח מ ת ה ס פ ק... חבל אולמרט מה זה "לא ידעתי"

  חשבנו שהיית ראש ממשלה שהתעסק גם ברוח וגם במהות. אבל כשאתה לוקח אישה כמו זקן ונותן לה לנהל אותך אז מי פה ראש הממשלה בדיוק.. ולא חבל לא תראה יותר לאס וגאס ניו יורק?...

  1. הוא ידע בדיוק מה הוא עושה

   אולמרט ידע בדיוק מה הוא עושה. זקן נשכבה בשבילו על הגדר ושתקה ולכן קרוב לוודאי שבא הזיכוי הזה ששנוי במחלוקת.

 3. 63
  זיכוי אולמרט

  כל צמרת הפרקליטות צריכה לעוף הביתה, והקבר 2 מ' באדמה, ולא לצאת משם 50 שנה.
  עם ישראל ומדינת ישראל ישלמו על העוול שנעשה, בדמות פספוס היסטורי לעשיית שלום עם הפלסתינאים - שלום שרק אולמרט יכול היה להביא בזמנו.
  המסקנה המתבקשת היא לחוקק חוק חסינות כמו בצרפת. בצורה זו שיקולים פוליטיים לא יתערבו העבודת הפרקליטות.

 4. 62
  ברק מה איתו? פתאום שותק, הוא ודן מרגלית סלקו את אולמרט. שכחתם?
 5. 61
  העיתונות לחשבון נפש על העליהום על אולמרט.
 6. 60
  לא הפרקליט הביתה אלא עיתונאים שופטים הביתה כמו דן מרגלית.
 7. 59
  לדור לא הפסיד. מטרתו ומטרת עורך ישראל היום וחבר מרעיו הושגה. הוא אולץ לעזוב את ראשות הממשלה שהשלום היה בפתח
 8. 58
  דחוף ח"כ אריאל-גוף מפקח על הפרקליטות והתביעה המושחתת והמשחיתה.העם זועק חמס.
 9. 57
  בית המשפט קבע שהוא מושחת

  הוא קיבל "תרומות" מאדם בסכומי עתק, ואחר כך פעל למענו. בימ"ש קבע שאין עברת שוחד או הפרת אמונים - אבל ההליך הוא מושחת בעליל. בראשונטורס היו "כספים עודפים" רק זקן סרבה להעיד ולהסביר, כנראה כדי לקחת את התיק עליה. ולא "הוכח" שהוא ידע. זו הפעם השנייה לפחות שהוא מזוכה מחמת הספק והכפופים לו מורשעים.

 10. 56
  ומה אם הפרקליטות לא היתה מגישה כתב אישום - איך זה היה נראה?

  אולמרט צוהל על מה? על שזוכה מחמת הספק? על שהורשע "רק" בהפרת אמונים? על זה ששולה זקן הנאמנה עומדת בינו ועמוד הקלון?

 11. 55
  אולמרט - המנהיג היחיד מאז קום המדינה.

  .

 12. 54
  תתפטר

  כל פקיד שעלה לו השתן לראש יכול להפיל ראש ממשלה, פשוט בושה שעל כאלו אישומים אילמו רוהמ להתפטר ועוד ראש ממשלה טוב

 13. 53
  הוא זוכה רק רק מחמת הספק והורשע התיק מרכז ההקשעות. אז על מה החגיגה של אולמרט? שלא הואשם גם בשוד ואונס? האיש מהיום עבריין מורשע וכל מה הוא מציג זה אחיזת עניים. כל הכבוד ללדור.
 14. 52
  90000$ ספייר שהם כ- 300,000 ש"ח מנסיעות ציבוריות שהוקצו לבני משפחה רק ביהמ"ש יכול להבין איך זו לא עבירה
 15. 51
  איפה ציפי ליבני?

  לאן נעלמת היום? האם את באירוע של הקהילה? לא לשכוח שבנבזותה הדיחה את אולמרט מראשות הממשלה. רוצים לשמוע מה יש לך לומר על הזיכוי. אולי כדאי שתברכי אותו ותתנצלי, אשה מושחתת, הפרקליטות יודעת מה עשית בכספי קדימה?

  1. ציפורה מהמוסד

   נעלמה למשימה חשאית של המוסד. משמשת נערת סליחה זקנת פיתוי

  2. ציפורה

   נעלמה למשימה חשאית של המוסד. משמשת נערת סליחה זקנת פיתוי

 16. 50
  ת-ת-נ-צ-ל-ו!!!!!!!!!!
 17. 49
  כן, דרושה רפורמה גם במערכת המשפט

  לאולמרט, אין על באמת על מה לשמוח.

 18. 48
  יש לעשות בדק בית במערכת המשפט לחדד חוקים , לקבוע אחריות וכו' לא יכול להיות מצב כמו זה שתואר שלא ידעתי לבדקתי יוציא אדם זכאי! מי שלא יכול/יודע לנהל/לבחור לשכה ידע שהוא לוקח סיכון פלילי!
 19. 47
  אני מציע ללדור להתייעץ בעו"ד שמבין לפני שהוא מופיע עוד פעם בציבור, אחרת תהיה עוד תביעת דיבה...
 20. 46
  ויהי בימי שפוט השופטים...

  מעטפות עוברות מיד ליד גם לשופטים.הנה ימים באים ועוד יישפטו את השופטים המושחתים שעושים עול לחפים מפשע ואת המושחתים הם מזכים.

 21. 45
  לא פלא פלא אחרי הכל יצא מבית מדרשו של שרון
 22. 44
  אולמרט ופרקליטיו צוחקים בליבם על בית המשפט, שאטם את עיניו וראשו.

  היו מעטפות ועוד איך . היו יתרות מנסיעות לטובת מי שרצה בכך.
  אין לי אמון בבית משפט שאינו יודע לשמוע את טלנסקי נכון, ואת שהתנהל בראשון טורס באופן כספי .
  אולמרט וםרקליטיו יודעים את האמת שהיא שונה ממה שבית המשפט פסק היום.
  יגיע יום שאולמרט ופרקליטיו יאמרו" אתם מספרים לנו מי זה ומה זה בית משפט? "
  ממש יום שחור למשפט בישראל.

 23. 43
  לדור הביתה

  כל הכבוד לשופטים. הרשיעו על פי עובדות וזיקו מחמת ספק. כך צריך.

  1. לידור לא צריך ללכת הביתה הוא הצליח ממש בגדול יחד עם בעל הון הימורים ועיתון תושב זר ועורך העתון שלו להדיח ראש ממשלה מכהן שהיה מביא לחלוקת הארץ וחס וחלילה לשלום.
 24. 42
  יש חברים בירושלים!!!
 25. 41
  ברור מתוך המעט כי לא רצו להרשיע אולמרט לכן הרשיעו את זקן אשר שכבה על הגדר, הנוכל דרך עליה כדי להמשיך הלאה

  ההתחכמויות שלא ידע, בעת שהתקשורת הציגה פתקים עליהם היה חתום בראשון טורס, התירוץ שבית המשפט נאחז בו בהדרכת פרקליטי אולמרט, זה אדם "עסוק" מאד חותם על ניצול כספים ברמייה למען למשפחתו, מתוך חוסר ערנות, בגין עיסוקיו. אבל חשבון הבנק שלו הראה מאין מקור הכספים, אחד מהביזיונות הגדולים של מערכת משפטית, בלתי אמינה.

 26. 40
  ותיקחו איתכם הביתה את כל העיתונאים ששיתפו פעולה בהדחת ראש ממשלה
 27. 39
  מישהו בעיתון הארץ מחפש את לדור?
 28. 38
  היה שימוע מר דקל שכחת

  נכנסו למלכוד הגאווה והיוהרה.

 29. 37
  יצא צדיק

  תאכלו ת׳כובע . אולמרט יצא זכאי בשני פרטי האישום שלו נקודה. אהה הוא הורשע באישום אחר אתה אומר? - לא נורא בכלא הוא יחזור בתשובה ולכן הוא צדיק

 30. 36
  אל תתפטר לדור גם אני נפסלתי והמשכתי

  הכיוהמשכתי כי כיף להשתמש בכוח השיפוט לשחרור הסדיזם זה נותן את הקיק אז יגידו שאני גרושה ממורמרת רודפת גברים זה נכון אז מה? השיפוט זה מקום לתת חופש לנקמנות המשתוללת בלב גם הפרקליטות אל תדאג גם אותי בייניש פסלה ולא הסקתי מסקנות

 31. 35
  קשה לי להבין למה אולמרט מחייך. אדם ישר היה מתבייש
  1. התקשורת מדווחת חצי אמת יצא זכאי מחמת הספר האם זו זכאות, מלאה לא זו זכאות שנתנו לו במתנה על חשבון זקן שהורשעה למרות שהכסף הלך לכיסי משפחת אולמרט.
 32. 34
  יש "ספק סביר " בפרשת טלנסקי ??? החלטה תמוהה של ביהמ"ש.
 33. 33
  זקן,איך זה לשכב על הגדר ?????
 34. 32
  מה לדור היה יכול לומר?

  שהטילו עליו במסגרת חברותו בחונטה להפיל את הממשלה?

 35. 31
  האיש הורשע בפרשה אחת וזוכה מחמת הספק בפרשה אחרת ויש לו עוד הולילנד!

  הורשע פרושו חייב בדין!

 36. 30
  סליחה, אבל "נותר בליבנו ספק סביר בדבר אשמתו" זה רחוק מאוד מ"זיכוי מוחלט".

  הפרקליטות אולי צריכה לעשות חשבון נפש אם היה מקום לנקוט בהליך פלילי, אבל אין מקום לצייר את אולמרט כמי שיצא צדיק.

 37. 29
  לפרק את הפרקליטות ולהרכיב מחדש.

  כל מיני אינטרסנטים ובעלי אידיאולוגיות עובדים שלא בהגינות ולא מתוך הגנה על מדינת ישראל. ראו עיסקת הטעון המפוקפקת של אורי בלאו.

 38. 28
  אילו הם שופטיך,עם ישראל.! בושה וחרפה לאיזו רמה נמוכה של צדק המדינה התדרדרה.
  1. מענין שאלכסנדר לא מחדש דבא ואמרותיו זהות לדברי כל הפשיסטים והנציונל סוציאליסטי של כל הזמנים הטוענים כי השופטים אינם עושים משפט צדק.
 39. 27
  במשפט אולמרט

  כשיש בשריפה מספר מוקדים, כל כבאי מתחיל יאמר לך שקרוב לוודאי שחלק מהם נגרם ע"י הצתה. כשאדם מעורב סדרתית במספר רב של מעשי שחיתות (ובית המשפט אישר במפורש את העובדות בכל בסעיפים) קשה מאוד מאוד להאמין שזהו מקרה גריידא.

  אצל הנוצרים, נוצרי טוב נשפט ע"פ האמונה שבלב. אצל היהודים המצוות מתייחסות למעשים בלבד, שכן היהדות מכירה בכך שמחשבותיו של אדם ידועות אך ורק לו ולבורא עולם. משום מה, בתי המשפט בארץ מרבים לפסוק על פי התרשמות השופטים מכוונותיו של הנאשם. הגיע הזמן שהחוק הישראלי יקבע במפורש קריטריון לאשמה או לאי אשמה על פי מעשים ולא על פי כוונות או מחשבות, שאפילו עם הטכנולוגיה המתקדמת ביותר של ימינו, אינם ניתנים לקריאה או לפענוח, גם אם לכבוד השופט יש דוקטורט במדעי המשפט.

 40. 26
  כעת מתברר שטעו בזהות הנאשם, אם אהוד אחד זכאי, אהוד שני אשם.
 41. 25
  מאז משפט רמון היה ברור שלדור וחבריו בפרקליטות החליטו לנהל את המדינה, בכך שאיימו למעשה על פוליטיקאים שיתנכלו למי שלא מוצא חן בעיניהם. גם עכשיו, שום דבר לא יזוז, כי הפוליטיקאים מפחדים, וזאת הסיבה שעד עתה לא הקימו גוף שיפקח על הפרקליטות. ביבי ונאמן לא יעשו דבר שעלול להרגיז את לדור. אנו מתקרבים להידמות לרפובליקת בננות
 42. 24
  מה הביעוי הזה של לאדור כי ישא באחריות אישית , הוא או כל פרקליט אם תיק מסויים

  יהיה בו זיכוי , הרי הם לא קבלני הרשעות , אלא אם הוא רואה עצמו כי אולמרט אויב שלו וזאת מלחמה אישית , ולא מקצועית וביצוע תפקיד רגיל , ואם יתחיל להפריח ססמאות כי הוא מתפטר כאן זה אומר כי מלחמתו אישית מול אולמרט

 43. 23
  התביעה כשלה אולם הפוטש הצליח. עכשיו לשמור את האישומים נגד ליברמן על אש קטנה עוד עשור ולנפנף בהם כל פעם שצריך להפעיל עליו לחץ.
 44. 22
  משהו מסריח פה או שרק נדמה לי ?
 45. 21
  מי שרוצה את אולמרט כראש ממשלה שיקום
  1. על ביבי הוא בטוח עדיף
 46. 20
  לאודי יש חברים בירושליים
 47. 19
  להגיש ערעור ומיד

  בסיוע עורכי דין ומשפטנים, ניתן היום להפוך את השקר לאמת ולהפך.
  ממש כמו באמנות מודרנית כשפרש מוצג כיצירה אמנותית

 48. 18
  אולמרט, בל נשכח, בל נשכיח, הוא מהיום עבריין מורשע.
  1. אולמרט הוא מהיום האיש שהושקעו משאבים בלתי נדלים בהאשמתו בפלילים

   שארגנו בשבילו עדות מוקדמת של טלנסקי, ש'הארץ' ועתונים אחרים כסחו לו ת'צורה, שעיתונאים מחוברים ידעו לפניו במה הוא מואשם, שהמבקר רודף הפרסום רקד על דמו, וכל זה כשהוא מכהן כראש ממשלה.

   ובאמת מצאו שפעם הוא חצה פס לבן. היה שווה כל רגע. ובעיקר דחוף.

 49. 17
  יש שופטים בירושליחם

  אבל גם טועים,לפעמים, יועץ המשפטי של הממשלה לשעבר דני מזוז והפרקליט הראשי טעו? אז גם התקשורת כולה במשך כחמש שנים לימדה את הציבור ש הייתה שחיתות ושמעטפות טלנסקי הו אמת, רק שהעדים טלנסקי והעד השני בעילום שם ומסתירים את פניו, הן לא נכונות, האם סוללת העורכי דין הם הצודקים? גם פרשת הולילנד גם אגדה? צדק חברתי וחוק שוויוני אין "חיה" כזאת,

 50. 16
  מה קרה? מי אמר שכל משפט צריך להגמר בהרשע?
 51. 15
  לדור הוא שתול של הימין הקיצוני. לא אתפלא אם הוא קיבל מהם שוחד בשביל להפיל את אולמרט.
 52. 14
  מישהו ראה את אמיר אורן שהבטיח לנו רעידת אדמה, עוד לפני שאולמרט ידע במה הוא מואשם?
 53. 13
  היכולת להפיל ראש ממשלה נבחר ע"י גחמה של פקיד

  אחת משתיים :
  או שמחוקקים חוק שאין לקיים הליכים משפטיים נגד ראש ממשלה מכהן (כמו בצרפת),
  או שמבטלים את הילכת בג"צ המחייבת התפטרות עם הגשת כתב אישום.

  המצב הנוכחי שבו לא רק שמקיימים הליכים בעת הכהונה, אלא שהגשת כתב האישום גוררת התפטרות - בלתי נסבלת מבחינה דמוקרטית ומאפשרת לטעות של פקיד ממשלתי שאיש לא בחר בו (או למנוולות שלו) להפיל ממשלה.

  הנשמע כדבר הזה ?!

 54. 12
  לא יאמן -אולמרט הורשע בסעיף אחד וגם פרשת הולילנד בעיצומה -והאיש מחייך

  אדם נורמלי היה קובר את עצמו מרוב בושה .

  החיוך שלו מסמל יותר מכל לאן הדרדרה המדינה.

 55. 11
  חברה אתם מתבלבלים. רה״מ הורשע בפלילים!!!

  כל האינטרסנטים ובעלי החשבון חוגגים על חשבון הפרקליטים שעושים מלאכת קודש לביעור השחיתות והעבריינות הציבורית כנגד כל המלעיזים והמקטרגים. פרקליטים יקרים מחזק את ידכם בשעה קשה זו המשיכו בדרככם על אף כל הנאמר. חזקו ואמצו

  1. לא הוטל עליו קלון- להיזהר מדיבורים לא מבוססים
  2. אני לא מזלזל, אבל הוא הורשע בסעיף שכל פוליטיקאי בעולם עבר עליו. בלי ההאשמות האחרות לא מגישים על זה כתב אישום.
 56. 10
  שמח!
 57. 9
  אל תשכחו שבכל זאת מדובר בראש ממשלה לשעבר שהורשע היום בהפרת אמונים ולא באיזו טלית שכולה תכלת. גם אם הוא זוכה, ההתנהלות שלו באינסוף פרשות הייתה מסריחה לאין שיעור. לא מפתיע שאנשים רבים ובכירים עמדו מאחורי העמדתו לדין.
  1. לא שכחנו, אבל....... ההרשאה רחוקה מהאשמה, ובכל זאת הודח ראש ממשלה שלא בדרך הטבע. בהחלט צריך לעורר מחשבה!
 58. 8
  לא מובן

  אם רוציםלהראות לעולם שהעם החדש לא מוותר על אי-צדק-----אז שלא יהיה משוא פנים-דין דרעי וקצב כדין אולמרט

 59. 7
  פרקליט המדינה הבייתהההה

  לדור חייב לשאת בתוצאות הפלת משטר אולמרט ולפנות את כסאו

 60. 6
  למה כולם מתנפלים עכשיו אך ורק על הפרקליטות? את לינדנשטראוס כבר שכחתם? מי שהדיח ראש ממשלה מכהן, שנבחר בבחירות דמוקרטיות, היה מבקר המדינה, המדליף הסדרתי, שהחליט שהוא השליט העליון שיודע הכל ומבין הכל. מתי הוא יעמוד לדין על כל מעלליו, הדלפותיו, פרסום טיוטות שלא כחוק והמון חוכמה לאחר מעשה של מומחה לכל דבר, שמעולם לא ניהל שום דבר?
 61. 5
  לדור + כל צמרת הפרקליטות הביתה !!!!!!!!

  די מה קורה שם
  אין אחריות אישית

  1. אין לך מספיק סימני קריאה !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 62. 4
  מזבוב עשו פיל וההר הוליד בקושי עכבר
 63. 3
  עוד סיבה שמגבירה את חוסר האמון במערכת המשפט
 64. 2
  כשל מתמשך של גורמי אכיפת חוק במדינה

  אנו עדים לשורה של כשלים בגורמי אכיפת החוק במדינה שמערערים את אמון האזרחים. הפרקליטות, המשטרה לא אחת מעורבים בעיסקאות טיעון שערורתיות בהן רוצחים ואנשים מסוכנים יוצאים בעונשים מגוחכים.
  לית דין ולית דיין. אנשים בפרקליטות שגרמו לאולמרט עינוי דין מתמשך לא יתנו את הדין על מעשיהם וזה אינו צודק.

  1. אתה כותב כאילו אולמרט אדם ישר וללא רבב
  2. לא כשל ולא בטיח. אולמרט הודח כשהמשא ומתן על שלום היה קרוב למימוש וטוב שלידור והכסך של בעל הקזינו מחו"ל בעצם ניצחו בעקר -- סילוקו של אולמרט מהשילטון
 65. 1
  עד היכן מגעת שחיתותו - העביר הכל על זקן שעשתה הכל למענו
  1. אולמרט - המנהיג היחיד מאז קום המדינה.

   .