מבצע "סיכול ממוחשב"

כ-30 חשודים בפדופיליה ברשת נעצרו במבצע לילי

השוטרים פשטו על בתי החשודים בתום חקירה בה הופעלה שוטרת שהתחזתה לקטינה. אחר החוקרים: אם לא היינו מפסיקים יכולנו להגיע למאות פדופילים

כ-30 חשודים בפדופיליה נעצרו לפנות בוקר (שלישי) במהלך מבצע משטרתי שבו הופעלה שוטרת סמויה שהתחזתה לנער ונערה בני 12. במסגרת המבצע, שכונה "סיכול ממוחשב", יצאו כוחות גדולים של משטרה ויחידה 101 של מג"ב לכל רחבי הארץ ופשטו על בתי חשודים מבאר שבע בדרום ועד קרית שמונה בצפון. החשודים יובאו בהמשך הבוקר לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום ברמלה.

במרבית המקרים מדובר בחשודים שיזמו פגישות עם השוטרת המתחזה וחלקם הגיעו לפגישות כשהם מצוידים באמצעי מניעה. שלושה מהם נעצרו כבר במהלך החקירה לאחר שהחוקרים הבינו כי קיים חשש שהם עלולים לפגוע בילדים בטווח הזמן המיידי. במסגרת החקירה הצליחו השוטרים לתעד חלק מהחשודים כשהם מבצעים מעשים מגונים בעצמם מול מצלמת האינטרנט בביתם ששידרה את התמונות לשוטרת הסמויה.

בין העצורים גם אנשי כוחות ביטחון ואקדמאים. הפרופיל הכללי של הפדופילים מצביע על אנשים כבני 35-56, בחלקם נשואים עם משפחות והורים לילדים. לדברים החוקרים, מדובר באנשים משכילים ללא עבר פלילי.

המבצע החל לאחר שלפני כשלושה חודשים נעצר על ידי יחידת ההונאה במחוז מרכז אדם החשוד בהפצה של חומר פדופילי. החשדות נגד העצור היו הפצה של חומר שהוגדר על ידי המשטרה כ"חומר ברמה נמוכה יחסית" - כלומר, ללא תמונות עירום. מחקירתו עלה כי החשוד לא נפגש עם קטינים אך יש לו ניסיון רב באיתורם ברשת ולכן החליטו במחוז מרכז לנסות ולגייס אותו לטובתם על מנת שיסייע להם להיכנס לתוך עולם הפדופיליה ברשת.

שוטרי מג"ב עם אחד החשודים וחמרים שנתפסו בפשיטהתומר אפלבאום

החשוד, שהוחתם על הסכם כעד מומחה, נועד במשך כמה שבועות עם שוטרת צעירה מיחידת ההונאה וחוקרים נוספים, והחל ללמד אותם את השפה המקובלת בעולם הפדופילים ברשת. בשלושת החודשים האחרונים ערכה היחידה חקירה סמויה שבמהלכה שתלו חוקריה תמונות של ילד וילדה בני 12 ויצרו פרופילים שאיתם נכנסו לאתרים ולצ'אטים המהווים מוקד משיכה לפדופילים.

במשך כל החקירה הסמויה, ניהלו החוקרים שיחות עם החשודים, על פי הכללים הנהוגים בעולם הפדופיליה כפי שכיוון אותם העד המומחה. תחילה התנהלו השיחות באזור הגלוי באתרי הצ'אט (לובי) ובתוך זמן קצר הפדופיל הזמין את הקטינה לכאורה לשיחות צ'אט אישיות. ברוב המקרים, כבר לאחר כמה דקות של התכתבויות דרשו הפדופילים ליצור קשר טלפוני. בשלב זה המושכות הועברו לשוטרת הסמויה, שנבחרה גם בשל טון הדיבור שלה שנשמע דומה לזה של ילדה קטנה, והיא היתה מנהלת את השיחה עם החשודים.

לדברי השוטרת שהתחזתה, היא הופתעה לגלות עד כמה נפוצה תופעת הפדופיליה ברשת. "כבר בשיחה הראשונה הזדעזעתי. שמעתי שיש פדופיליה אבל לא תיארתי את הדבר הזה. בכל שיחה חזרתי כמה פעמים על הגיל שלי ואמרתי שאני ילדה בת 12. מהר מאוד השיחה הגיעה למצב שבו הציעו לי כסף עבור מין. אמרו גם שייקנו לי בשמים ובגדים". לקראת סיום השיחה השוטרת היתה קובעת עם החשוד למפגש מיני על פי דרישתו. בחלק מהמקרים ביקשו הפדופילים להיפגש ביער או בחורשה. במקרים אחרים החשודים נעצרו בסמוך לדירה אליה הזמינה אותם.

מפקד מחוז מרכז בנצי סאו עם השוטרת הסמויהתומר אפלבאום

מפקד מחוז מרכז, ניצב בנצי סאו, הציב את המבצע בעדיפות עליונה מבחינתו. "אני פונה להורים, תגלו אחריות כלפי הילדים, גם במרחב הביתי בכל הקשור במחשב", אמר סאו. "כמו שאנחנו מלמדים את הילדים שלנו לחצות את הכביש, כך אנו נדרשים ללוות אותם כשמדובר במחשב הביתי. הובלנו מבצע חשוב מאין כמותו. זה מבצע שנוגע לכל הורה במדינת ישראל וצריך להדליק נורה אדומה בכל בית".

קצין החקירות של מחוז מרכז, ניצב משנה מוטי אדרעי, ניסה בעיקר לשבור את התפישה שהפדופילים מחפשים את הקטינים אך ורק באתרים המיועדים לילדים. לטענת אדרעי, מהחקירה עלה כי הפדופילים פועלים בכל אתר - גם האתרים המובילים בישראל. זאת מאחר שהם למדו את השפה ויודעים היכן למצוא את הילדים. "ככל שנכנסנו לתוך הנושא הבנו שאנחנו נמצאים ממש כמו ברחוב. כמו שפדופילים תוקפים ילדים בגינה ציבורית כך הם תוקפים אותם במחשב. זו תופעה קשה מאוד", אומר אדרעי, "את הפעילות שלנו עשינו עד השעה 20:00 כדי לא להעלות את חשדם של הפדופילים. חשוב לזכור שאנחנו בחופש הגדול והילדים שלנו נמצאים עד שעות מאוחרות מול המחשב וחייבים לגלות אחריות. אני מעריך שאם לא היינו מפסיקים את המבצע היינו מגיעים גם למאות. בכל יום מגיעים חשודים נוספים שמנסים לפגוע בילדים. מבחינתנו גילינו עולם שלם שידענו על קיומו, אבל לא ידענו את המימדים שלו ואנו נמשיך לפעול במישור הזה".

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 31
  רק שכחתם לספר איך אתם מתחילים את השיחות שלכם שוטרים שקרנים

  אני יגיד לכם מה הם עושים:
  הם באים בהתחלה בתור ילדה קטנה עם תמונה. ואחרי שהילדה מדבר אל הבחור ומפתה אותו, והוא כבר רוצה את המס' טל' לפי מה שהם כתבו. היא מסרבת כדי שזה לא יראה שהיא האשמה, ואז הוא נחשב האשם שהוא שיכנעה אותה. את כל הסיפור לא מספרים לכם. לכל גבר יש גירויים ולכל אישה יש כח אז שאף אחד לא יבלבל לכם את המח! הכל הולך הפוך במדינה הזאת, כשיש פושעים במקום לעצור את הפושעים הם מוציאים חוקים שיגרמו לפושעים לא לפשוע וכשיש פידופילים הם עוצרם את הפידופילים במקום למנוע מהילדים להיכנס בכלל לאינטרנט בגיל קטן קיבינימט זה לא יגמר לעולם לפחות תעשו שרק ילדים יוכלו להירשם לאתר של ילדים כמו בערוץ הילדים.
  ועוד דבר: וכשרמי רליינשטיין מתחתן עם מישהי קטנה ממנו ביותר מעשרים שנה זה לא נחשב פדופיליה בעיניכם? אותו אתם לא עוצרים? למה? כי יש לו כסף? כי הוא מפורסם? אני מבטיח לכם שאם הוא ועוד אחרים לא היו מפורסמים ולא היו עשירים עם קשרים, והם היו מתחתנים עם הבנות האלה כשהם היו עשרים שנה פחות גם הוא וגם האישה, היו עוצרים גם אותו על פדופיליה!!!
  בושה למדינה ולמשטרת ישראל, תשחררו את כולם שקרנים!!!

 2. 30
  פרסום שמותיהם בתקשורת

  מדוע חל איסור לפרסם את שמות הפדופילים המוכרים למשטרה ואלה שהורשעו בעבר ומסתובבים חופשי? כעת כשנחשפים מאות פדופילים ברשת התוקפים קטינות וקטינים באופן ויראלי (לא פחות חמור!) חובה לפרסם שמותיהם. אולי הבושה תביא אותם לטיפןל. אם הפרופיל של הפדופיל המצוי הוא לפי הכתבה: "הפרופיל הכללי של הפדופילים מצביע על אנשים כבני 35-56, בחלקם נשואים עם משפחות והורים לילדים. לדברים החוקרים, מדובר באנשים משכילים ללא עבר פלילי" חובה לעקור את התופעה מיסודה. הם מסתובבים בינינו. הם אולי האבות של הילדים החברים של הילדים שלנו!!!! רק אם יפורסמו שמותיהם ולא יטושטשו תמונותיהם בתקשורת זה יהווה הרתעה רצינית לשכמותם. מדוע את תמונותיהם של מלכא ראש עיריית קרית מלאכי ושל ניצב ניסו שחם שהם רק בבחינת חשודים כן מפרסמים ואת התמונות של הגברים הנורמטיבים שחשודים בפדופיליה ברשת מטשטשים??? חומר למחשבה!!

 3. 29
  אני המגבניק האמצעי בתמונה:)

  עבודה יפה של משטרת ישראל ומג"ב והבילוש :)

 4. 28
  פדופיליה

  ההר יוליד עכבר , ככה זה היה במקרים קודמים כאשר המשטרה עלתה על מסה של פדופילים

 5. 27
  סף הגירוי במאה ה- 21


  ברור שצריך לטפל נקודתית בכל עברייני המין או בעברייני מין פוטנציאלים אבל תופעה חברתית שהולכת ומתרחבת ראויה להתייחסות יותר מעמיקה.

  בעבר גם משכב-זכר נחשב לסטייה ולהפרעה נפשית וככל שהקידמה מתירה יותר ויותר דברים שהיו עד כה אסורים, כך אנשים ממשיכים להימשך דווקא אל האסור, הביזארי והחריג.

  ברור שבפדופילה יש אלמנט של פגיעה חמורה בחסרי ישע לעומת תופעות מיניות חריגות אחרות, אבל לדעתי זה חלק מהתוצאות של הקידמה וחוסר גבולות.

  ולא אני לא חשוכה ולא פרימיטיבית. אך עדיין חושבת שיש תחומים שצריך לשמור אותם בתחום הנורמטיבי, לטובת הפרט והחברה, כדי לא להתמודד אחר כך עם בעיות חמורות והרסניות כדוגמת פדופיליה.

  אנשים היום מחפשים ריגושים במליון דרכים - חילופי זוגות, אורגיות ועוד כל מיני דברים ביזארים. כשהגבול מטשטש - קשה לאנשים כבר להבחין בין טוב לרע, מותר ואסור, נכון ולא נכון. זה נראה להם כמעט לגיטימי להתעסק עם תמונות של ילדות, למשל, כשהם יושבים עם עצמם בבית מול המחשב... הם מאבדים את ההבחנה, כאילו הכל מותר.

  מחיר הקידמה הוא לא פשוט והוא מצריך חינוך בירור והפנמה אינטנסיבית של גבולות.

  אי אפשר להתעלם מכך שהחברה מצד אחד מתירה גבולות ומצד שני לא פועלת מספיק כדי לחזק את הגבולות החדשים מראש על ידי חינוך והסברה כדי לצמצם תופעות שליליות.

  1. Yes

   Yes I think the same

 6. 26
  יש מוצרים כאלה לזיהוי שיחות חשודות כמו טרקס
 7. 25
  החשדות נגד העצור היו הפצה של חומר שהוגדר על ידי המשטרה כ"חומר ברמה נמוכה יחסית" - כלומר, ללא תמונות עירום

  תמונות של ילדים שאינן תמונות עירום אינן פדופיליה. נקודה. מה זאת אומרת "חומר ברמה נמוכה יחסית"?? גם תמונות עירום של ילדים אינן בהכרח תמונות פדופיליות. רק אם הם מוצגים בתנוחה מינית.

 8. 24
  האשמות ענקיות, טררם גדול, בסוף יגמר בכלום

  הכי הרבה שהם יצליחו לעשות זה להוציא כנגד חלק מהם כתב אישום על מעשה מגונה (מי מהם שהוזכרו בכתבה שצולמו עושים זאת) והשאר לכל היותר על נסיון לשדל קטינה.
  בקיצור, סביר להניח שרובם המוחלט יצאו עם ללא כתב אישום או לכל היותר כתב אישום שהוא בהרבה יותר קל מפדופיליה.

  קודם כל שיטפלו בקציני המשטרה שמבצעים עבירות ומין ורק אח"כ שיתפארו בכתבי אישום מוגזמים.

 9. 23
  לנביא הזעם
 10. 22
  כבר שנים נתקל כל מי שנכנס לצ'אט-בפדופילים ברשת-שלא חוששים מאף אחד
 11. 21
  למה לא עושים מבצעים כאלא עם פורצים\גנבים?

  למה כשפורצים לבתים ,אם הם באים בכלל, לא עושים כלום? כי זה מצתלם פחות טוב, כי זה לא עושה כותרות, הכל פה שיווק.
  וכל הכבוד שלפחות עצרו את הסוטים האלו

 12. 20
  משטרה שמנסה לבנות את עצמה באמצעים לא כשרים ובהונאה
 13. 19
  למה "אנשים"?
 14. 18
  כך במחי יד ומחשב ,נהרסו עשרות משפחות ,בשל פנטזיות של האבות ! ובמה אשמים ילדי "הפדופילים?" ונשותהם,? ומדוע ?לא להעניש את הורי הילדים בני ה"12 ,שעושים כל שעולה על רוחם במחשב?!
  1. נביא זעם = פדופיל
 15. 17
  המשטרה הרסה עשרות משפחות.בשל פנטזיה של אבות .!!! ומדוע לא להעניש את הוריהם של ילדים בני 12 ,שעושים כל שעולה ברוחם באינטרנט??
  1. זה הניסיון לממש הפנטזיה

   מקווה שיאתרו את כתובת ה-IP שלך ויעקבו אחריך, נראה שיש דברים בגו.

  2. הפדופיל מתלונן פה?
 16. 16
  כל הכבוד למשטרת ישראל
 17. 15
  איה האתיקה?


  נקודה למחשבה ולביקורת.... ה"חוקרת" הצעירה, צעירונת שמשרתת בצבא שימשה כפיתיון.

  1. אתיקה ?

   זו הדרך היחידה לתפוס עברייני מין מסוכנים וכל הכבוד לשוטרת.

  2. לא ראית את הסרט "נשיקה במצ"ח"?
  3. ובנוסף להכל, היא נראת מדהים. אם הם ראו אותה, ההגדרה פדופיל כאן לא נוגעת להעדפתם ילדות, אלא לאי יכולתם לעצור בעד עצמם לכשהם גילו את גילה "האמיתי". לכן, ההגדרה פדודפיל, במידה והם ראו אותה, היא לא מדוייקת.
 18. 14
  האם יצירת קשר עם שוטרת בגירה היא פדופיליה?

  האם לא הגיע הזמן שמשטרת ישראל תשוב לטפל בעבריינים?

  1. התגובה שלך היא תעודת עניות למשרד החינוך.

   שהרי הבנת הנקרא לא תזיק לך.
   ככתוב היא התחזתה לנערה בת 12 אז מה לא ברור כאן ?!

 19. 13
  דרך קלה של המשטרה לצבור נקודות?

  הדחה ופיתוי של אנשים לפשע ואז תפיסה מתוקשרת!

  1. אני רוצה לחשוב שלא "כולם" וגם לא "רובם" היו נופלים. ילדה בת 12 !!!

   מקווה שיאתרו את כתובת ה-IP שלך ויעקבו אחריך, נראה שיש דברים בגו.

  2. גם אתה נוהג להתחבר לצ'טים של ילדים בביה"ס יסודי ולהראות

   להם את איבר מינך? עד כמה שזה עלול להפתיע אותך, דע לך שלא כולם עושים זאת.

 20. 12
  אז למה בעצם הופסק המבצע?
  1. כתוב. היו יותר מידי.....
 21. 11
  למה רק בתחום זה יש השקעה כזו באכיפה?

  כי לפושעים מהעולם האמיתי יש הרבה יותר כסף קשרים והשפעה, הלוואי ויהיו פשיטות מסוג זה גם על שאר סוגי הפשע המקומי

 22. 10
  בהחלט מבין את הרצון להציג הישג יחצני, אבל בכל זאת שאלה קטנה: רק בשנת 2012 גילתה המשטרה כמה פדופילים יש ברשת? רק בשנת 2012 התחילו לחשוב איך להתמודד עם זה? במשטרות אחרות בעולם יש יחידות שלמות שמתעסקות רק בזה. נראה שיש שמץ אמת בכתבה על היחצנות של המפכ"ל
  1. לא הייתי מנסח אחרת את התגובה. קרעת מעל פרצופה של המשטרה את מסכת הצביעות והתחסדות.
 23. 9
  כמה מהעצורים חובשים כיפות? חשוב מאוד לעדכן את הציבור!
  1. מה נסגר איתך? האמת שזו גם אשמתה של העיתונות שבכל ידיעה רומזת או כותבת מפורשות מה מוצאו של האדם (עולה חדש/ דתי וכד') וזאת בניגוד לכללי האתיקה. הנוהג הזה סתם מלבה שנאה.
 24. 8
  צריך לערוך מבצעים כאלה על בסיס קבוע
 25. 7
  Entrapment, אבל מגיע להם

  עקרונית מה שעשתה המשטרה זה הדחה וזה פסול. מעשית הייתי מסרס כל סוטה מין שיש לו פוטנציאל פגיעה בבנות שלי. למעשה גם את אלו שמתעניינים בבנים. המעשים האלו מעוררים את הפחדים העמוקים ביותר אצל כל הורה, ובצדק. יחד עם זאת, צריך גם לזכור רציונלית שההסתברות שהילד או ילדה שלכם ייפגע ע״י מישהו שמשתולל בכביש גבוה הרבה יותר מפגיעה ע״י סוטה מין.

  1. זו לא הדחה

   הדחה הייתה אם ה"ילדה" הייתה נכנסת לצ'אטים למבוגרים ומציעה עצמה לטובת מין, ואז מי שהסכים למרות שידע את גילה היה "מודח לעבירה". המקרה כאן הוא של כאלה שנכנסו לפורומים של ילדים במטרה מובהקת למצוא מין עם ילדה בת 12.

 26. 6
  מדינה של סוטים.
 27. 5
  חן חן למשטרה הבולשת.

  הגנו על הילדים שלנו!

 28. 4
  אם זה כל כך נפוץ אז אולי פדופיליה היא לא סטיה? איך מתמודדים עם פדופיליה במצב כזה?
  1. לא חשוב אם זה סטיה או לא - מה שמשנה זה שזה פוגע בילדים.

   סטיה תלויה בהגדרה חברתית. אותה התנהגות יכולה להיות סטיה בתרבות אחת, ונורמלית בתרבות אחרת.
   בכל מקרה, לא כל סטיה מינית היא פשע, והרדיפה אחרי פדופילים נעשית לא בגלל שהם סוטים, אלא בגלל שהם עוברים על החוק ופוגעים בילדים.

  2. מה זה כבר פדופיליה במדינה שהממשלה בה עושה מעשים מגונים באזרחים, ילדים ובגירים.
  3. Muhammad married a young girl
  4. אתם צודקים חברה.אבל יש לי מה להעיר :אולי לא נשכח הצד האחר לילדינו חסר הדרכה והתנהגות חינוכית במיוחד מול המחשב!
  5. גם

   גם יעקב אבינו.

  6. השוואה כושלת

   אך לא בעל בבנותיו

 29. 3
  שוטרים צריכים להקנס במשכורת

  אם יש להם כרס שכזו

 30. 2
  מפחיד, מה נסגר עם האנשים? כל הכבוד למשטרה

  אנו מבקרים יותר מידי את משטרת ישראל, בעצם הפשלות שלהם זה הפשלות שלנו כחברה - החפלפיות וחוסר כיבוד החוק
  תראו מה זה שוטר אמריקאי - אנשים עוברים למדרכה השניה מתוך פחד ממנו - ככה זה צריך להיות כי בארץ לא מבינים כלום אם אין אכיפה אכזרית

 31. 1
  למה הפסקתם? תמשיכו!

  תחליפו תמונות ופרופילים ותמשיכו במבצע עד שאחרון הפדופילים ישב בכלא!

  1. צריך להגיד מילה טובה למשטרה, חבל שכמה שוטרים עלובים ועכורים מכפישים את הרוב שעושה עבודת קודש של ממש. אני מצדיע למשתתפים במבצע.
  2. מדובר בציד מכשפות נלוז הראוי למשטרים אפלים בדרך כזאת של פיתוי יזום עלולים לגלות כי רוב האזרחים אינם נורמטיביים