תלונה למח"ש: המשטרה משתפת עורכי דין במידע המנוצל לטובת לקוחותיהם

חשד להתנהלות פלילית בשלוחת תביעות תעבורה בחדרה, לאחר דיווחים על אזרחים שקיבלו גישה למחשבי המשטרה, ואף ניסחו כתבי אישום בשם תובעים

תלונה שהוגשה אתמול למחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) מעלה חשדות כבדים למעשיים פליליים ועבירות אתיות בשלוחת תביעות תעבורה במשטרת חדרה. מהתלונה עולה שעורכי דין פרטיים ועובדיהם מוציאים מידע ממחשבי המשטרה לצורך טיפול בתיקי לקוחות שלהם. התלונה מגובה בתצהיר של שוטר בשלוחה, המעיד על שידול שוטרים לעבירה של מסירת מידע חסוי על לקוחות עורכי הדין, וכתיבת כתבי אישום על ידי עורכי דין פרטיים שאינם תובעים משטרתיים.

באמצע דצמבר 2012 באה לשלוחת תביעות תעבורה בחדרה עו"ד נירה שגב, לצלם ולקבל מידע על תיק שהיא מנהלת. כשנכנסה למזכירות מדור התביעות היא הבחינה באזרחית, עובדת של עו"ד זילי ולדמן - מומחית לדיני תעבורה ומעורכי הדין המובילים בתחום זה באזור חדרה - שיושבת על המחשב המשטרתי ומקבלת תיקי תעבורה מתובע במשרד.

שגב, שעיקר עיסוקה משפט תעבורה ומשפט פלילי, הבינה שהדבר אינו כשר וצילמה את מה שמתרחש בטלפון הנייד שלה: באותו סרטון נראית העובדת של עו"ד ולדמן, מעיין אטב שמה, עוברת בין המסכים על צג המחשב המשטרתי ומקלידה זמן ממושך. אטב שירתה עד לאחרונה כשוטרת במשרד, בשירות חובה, ועם שחרורה עברה לעבוד במשרד של ולדמן, שגם היא היתה בעבר תובעת במשרד המשטרתי.

Article video embed code

אף שהיה ברור במשרד ששגב מצלמת, אטב המשיכה להקליד במחשב, שכן קיבלה אישור לכך מראש משרד התביעות, רפ"ק שמוליק רווה. הראשון שהבין שהתיעוד עשוי לפגוע באנשי המשרד היה תובע משטרתי, רפ"ק חגי ארי עם, שהעביר לאטב תיקים ואפשר לה לעבוד כשהוא נוכח בחדר. ארי עם ביקש משגב להפסיק לצלם ולעזוב את החדר, והוסיף שהיא יכולה להתלונן.

שגב ביקשה להתלונן לפני רווה שענה לה: "אני יודע שזה לא בסדר. הגשנו מכרז לכוח אדם במזכירות, ועדיין לא קיבלנו אף אחד. ביקשנו שמעיין תבוא לעזור לנו כמה פעמים במשרד. זאת תהיה הפעם האחרונה, אני מבטיח לך".

שגב שאלה מי משלם לאטב ורווה השיב "זילי ולדמן", והוסיף שהוא, רווה, אינו נותן לעובדת דבר בתמורה. לטענת שגב, רווה אף ציין שהוא היה מעדיף שלא תעשה דבר בסרטון ולא תעביר את העניין לממונים עליו.

עו"ד שגב
עו"ד שגבדודו בכר

בעקבות הפרשה במשרד, העובדת מעיין אטב הגישה תלונה ללשכת עורכי הדין בחיפה, נגד עו"ד שגב. התלונה התגלגלה בין עורכי הדין באזור חדרה והסיפור עבר מפה לאוזן.

בהמשך הגיע לשגב ולעורכת דינה, טל מליק, מייל ממקור שהזדהה כשוטר במשרד. המקור מסר שכבר בתחילת 2012 הוא התריע על הנעשה במשרד. עו"ד מליק פגשה את המקור, שדיבר גם עם "הארץ".

לפי גרסתו, בתחילת 2012 הוא נפגש עם איש מודיעין של מח"ש בבנימינה, העביר לו מסמכים המעידים על שימוש של אזרחים במחשבי המערכת המשטרתית. "לא הבנתי למה אנשים פרטיים, שאינם שוטרים, מגיעים למשרד ועובדים על המחשבים", אמר.

המקור סיפר על עו"ד, חגי פונדק, שהועסק גם הוא על ידי עו"ד זילי ולדמן. לגרסת המקור,  פונדק היה מתמחה בבית המשפט אבל הועסק באופן לא פורמלי אצל רווה. "הוא היה שם הרבה", אמר המקור, "והוא כתב לשמוליק רווה כתבי אישום. את כל זה העברתי למח"ש. גם כשהוא עוד לא היה אצל זילי, הוא נכנס בקוד הסודי של רווה לכתבי אישום, וכתב כתבי אישום".

אחד הדברים המטרידים בתצהיר של המקור הוא הטענה שזילי ולדמן ועובדיה ביקשו  חומרים חסויים, מעשה שהוא עבירה לפלילית. לדבריו, "חגי פונדק היה בא, הולך למעיין, כי זילי אמרה לו לא לפנות אלי, ומעיין הוציאה לו את כל החומר". המקור המשטרתי אומר שאינו יודע אם ניתנה תמורה בעד המידע החסוי שהועבר. אך לדבריו היו במשרד צ'ופרים קטנים שהם אסורים במשטרה. "רווה היה מגיע לפעמים עם ציוד משרדי אזרחי ואומר לנו: ביקרתי אצל זילי".

מח"ש מסרה, בתגובה, כי "אכן התקבל לפני כשנה מידע ממקור משטרתי. הוא נבדק ולא נמצאו ראיות לעבירות פליליות. היום התקבלה תלונה נוספת באותו עניין והיא תיבדק".

לעו"ד ולדמן מיוחסת יכולת להגיע לעסקאות טיעון שמדהימות גם את הלקוחות שלה. אחד הלקוחות סיפר ל"הארץ": "נתפסתי עובר שלוש רמזורים אדומים ומצלמות צילמו אותי נוסע מאה קמ"ש. זילי הבטיחה שתחזיר לי את הרישיון, ואם לא ­- לא אשלם לה. אבל היא החזירה לי את הרישיון".

ולדמן מסרה בתגובה שמתנהל נגדה מסע נקמה של עורכי דין. לדבריה "רפ"ק ארי עם רק ביקש מאטב להוציא חומר, לא חומר משטרתי. היא היתה אמורה להכניס רק תעודת זהות למחשב. זה כמו שאחות שעבדה שנים בקופת חולים וכבר לא עובדת, יגידו לה שצריך עזרה כי יש חולים. זה היה אירוע חד פעמי. אני לא שלחתי ולא ביקשתי ממנה לעשות את זה. מעולם לא הבטחתי ללקוח שלי שהוא לא ישלם לי אם לא אחזיר לו את הרישיון".

מהמשטרה נמסר כי ״הטענות החמורות בכתבה ייבחנו. אם יימצא שיש בהן ממש, הן יועברו מיד לבדיקת הגורמים המוסמכים״.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 20
  שחיתות !!!!!
 2. 19
  בתגובה לתגובה האחרונה! אני מקווה מאוד שיטפלו בהם ביד קשה חגי וזילי חייבים להיות מטופלים על ידי לשכת עורכי הדין אחרת הקומבינות ימשיכו והאזרחים יסבלו מזה

  איפה הממונים על רווה? איפה ? כולם יודעים כבר מזה חודשים מה הולך שם
  כניראה עוד אנשים מעורבים בפרשה

 3. 18
  מאפייה/מערב פרוע

  המשטרה תסגור עניינים במהרה. המשטרה תמצא קורבן "קטן" והחניכים שלה יטענו, כי הוצאו דברים מהקשרם. או לא מצאנו כלום נגד זילי או חגי או רווה...., די בכך לעבור על התיקים של השנה האחרונה, בהם טפל משרדה של זילי...
  התנהלות השלושה, בפומבי, הינו מעבר לעבירות פליליות ואיטיות, לא מוסרית ועוברת כל גבול...חבל ומגעיל עד מאוד....

  1. כמה שאתה צודק, מדובר על חבורת מושחתים מסוכנים שמתעללים בנאשמים וגובים מהם המון המון כסף. מקווה מאוד שאכן יפתחו את ההסדרים בעיקר את של חגי כי הוא החבר הקרוב של רווה
 4. 17
  מה זה אטב ? נגמרו מקלות הכביסה ?
 5. 16
  זילי ולדמן, ממי למדת לשקר הרבה?
 6. 15
  חגי פונדק הגיע הזמן שתפסיק להבטיח ללקוחות תוצאות בסכומי עתק!

  מתביישת שהייתם אמורים לייצג אותי!!

 7. 14
  חגי פונדק הגיע הזמן שתפסיק להבטיח ללקוחות תוצאות בסכומי עתק!

  מתביישת שהייתם אמורים לייצג אותי!!

 8. 13
  "מעיין אטב הגישה תלונה ללשכת עורכי הדין בחיפה, נגד עו"ד שגב." במילים אחרות תפסו אותה משתינה מהמקפצה והיא תובעת את המציל
 9. 12
  זילי ולדמן וחגי פונדק מקושרים לכל השוטרים ככה שהם ידאגו להרדים את המערכת

  חייבים לפנות לגורמים בכירים בושההה פשוט כמו באירגון פשע בושהההה לכם חגי וזילי

 10. 11
  חגי פונדק זילי ולדמן וראש השלוחה שמוליק רווה דייייייי לשחיתות נמאסתםםםםםםם

  הגיע הזמן שמישהו יקח אחריות ויעשה עם המושחתים האלה משהו
  בגלל אנשים כאלה יוצא שם רע למשטרה ולכל מערכת המשפט

 11. 10
  מזכירות בשלוחות התביעה המשטרתית ממליצות לנאשמים על עו"ד מסויימים

  אני סבורה שיש יסוד מוצק לתלונה ומן הראוי שמח"ש תקיים בדחיפות חקירה מקפת ויסודית .מעבר לכך נתקלתי בתופעה פסולה אחרת שיש לעקור מן השורש והיא ששוטרות המשרתות כמזכירות בשלוחות התביעה המשטרתית ממליצות בפני נאשמים המגיעים למשרדי התביעה וחפצים בייצוג משפטי, על שרותי עו"ד מסויימים.

 12. 9
  מדינה למכירה

  אין יותר דבר שיוכל להפתיע אותי. כולם רוצים לעשות כמה שיותר כסף - ולאף אחד לא אכפת מי נדפק או חס וחלילה מהחוק. זה קיים רק כדי להוציא עוד כסף מאזרחים מעבר למיסים ה"הכרחיים". אבל בעירייה, שראש העיר הקודם הקים חברה שנקראת "אסיה חדרה" - מכר שטחי חוף ציבוריים ואף שמורות ליזמים והכניס את הכסף לכיס. בת"א - נותנים דוחות פיקטיביים - ואומרים אופס כשבטעות מצלמים אותם. לא מדבר בכלל על חברי כנסת וראשי ממשלה - בקיצור, אנו חיים באנרכיה, וכדאי שהמעמד הבינוני יפשיל שרוולים, ייכנס לביצה וינסה לתפוס כמה שאפשר, תכף נגמר פה הכל.!

 13. 8
  אז בואו נעשה מאגר ביומטרי באמת, ומערכות מעקב במכוניות
 14. 7
  זאת ועוד:קציני משטרה שפרשו-הפכו לחוקרים פרטיים-ומקבלים מידע בלתי חוקי מהמשטרה-יודעים ושותקים כולם
 15. 6
  גם בימ"ר ת"א היו חוקרים שכיום הינם קצינים בכירים שמסרו פרטים מוכמנים מחקירות דווקא לעיתונות אין מה להתפלא... משטרה פלילית.
 16. 5
  משטרת חדרה רקובה מכף רגל ועד ראש-ויש המשך

  עיתון הארץ מתי תבינו שהעירייה בחדרה מנוהלת מזה שנים ע"י וועדה קרואה.
  המשטרה בחדרה מעסיקה שוטרים דרג בינוני בכל תחום. כאן זה לא הוד השרון, או תל אביב. חוף הים מופקר העיירייה תמכה בעברינים -עד שמחוז חיפה נכנס לתמונה. השוטרים יודעים על 5 או 4 תחנות למימכר סמים בגבעת אולגה ולא נוקפים אצבע. פלא בכלל שעיתון הארץ מופתע- חדרה לכודה בפקעת של קומבינות וקשרים שלא ניתן להתירה.

 17. 4
  לבדוק היכן עוד יש התנהלות דומה !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 18. 3
  השחיתות ביחידו התביעות המשטרתיות

  הדבר קיים ביחידות תביעה משטרתיות רבות. ביחידת התביעות נגב גם כן קיימת סמביוזה עם עו"ד שעבדו שם לפני כן וכן עם עו"ד ידוע שמשיג עסקאות טיעון פנטסטיות ללא קיום כל דיון. השחיתות במקום זועקת. הגיע הזמן להפקיע מהמשטרע את הסמכות להגיש כתבי אישום ולנהלם. זה לא תקין ומנוגד לכל מושכלות היסוד.

 19. 2
  כל הכבוד לעו"ד שגב. שחיתות במשטרה, בין עורכי דין, בין פקידות כמו אטב, מתחילה למעלה, אצל ביברמן. כשצה"ל נותן אפשרות לחיילות לשרת במשטרה, אלא אם הגברת הייתה שירות לאומי, שגם זו זנות בפני עצמה, למה שהיא תתנהל אחרת בין 2 עברי המתרס? זה מה שקורה כשההונים בשלטון. כשכל השחורות הופכות בלונדות, קלגסי הכיבוש עובדים במלוא המרץ בשטחים, ועם ישראל חמסטן פוטיניסטי חי.
 20. 1
  שחיתות בחדרה

  חקירת מח"ש מהירה, תלונה כנגד ולדמן ופונדק בלשכת עורכי הדין

  1. רק בחדרה? ובשאר הארץ ? המשטרה כנראה לא חושבת שאבטחת מידע זה חשוב מספיק, ככה יהיה גם עם המאגר הביומטרי
  2. וראש העיריה שלכם לא מושחת? אז למה שהשוטרים יהיו ישרים?