אמה של הצעירה שזוהתה לכאורה כאלכסנדרה ברנדט נעדרת זה יומיים

בדיקות דנ"א שנערכו לצעירה שנטען כי היא הנערה שנעלמה לפני 20 שנה לא הניבו תוצאות חד משמעתיות. במשטרה מבקשים לקחת דגימות מהאם הנעדרת

התפתחויות נוספות בפרשת אלכסנדרה ברנדט שנעדרת זה 20 שנה. לאחר שאמה של אלכסנדרה טענה בשבוע שעבר כי ראתה אותה באירוע משפחתי, בדיקות דנ"א שנעשו לאחותה של הנעדרת, לילך טליה, ולאשה המתגוררת באשדוד שנטען כי היא אלכסנדרה - לא הצליחו להתיר את הסבך. מהבדיקה לא ניתן היה לקבוע באופן חד משמעי שאכן מדובר באחיות. כעת מתברר כי אמה של הצעירה מאשדוד נעלמה לפני יומיים, והמשטרה מחפשת אחריה כדי לקחת גם ממנה דגימת רקמות.

הסיפור, שנחשף לפני שבוע בערוץ 10, החל כאשר אמה של אלכסנדרה, תהילה, הגיעה לפני כמה חודשים לחתונה שנערכה ברמת גן – שם ראתה אשה בשנות ה-30 לחייה, שלדבריה נראית בדיוק כמו בתה אלכסנדרה, שנעדרת מאז שנת 1994. האם פנתה אל האשה, אותה זיהתה כבתה, וניסתה לשוחח עמה, אולם זו הכחישה שהיא בתה ועזבה את האירוע. לאחר שהמשטרה נכנסה לתמונה, הסכימה האשה לעבור סדרת בדיקות שיוכיחו את צדקת דבריה. במקביל, העבירה משטרת אשדוד את הטיפול בחקירה למשטרת מחוז תל אביב.

במשטרה דרשו מתהילה ברנדט, שהחליפה את שמה מסווטלנה, לבצע בדיקת דנ"א כדי לקבוע האם היא אמה של האשה מאשדוד, אולם היא סירבה לעשות כן. בשל כך, החליטו החוקרים לקחת דגימת רקמות מאחותה של אלכסנדרה, לילך טליה. תוצאות הבדיקה לא היו חד משמעיות והחוקרים מתקשים לקבוע אם השתיים הן אחיות. אנשי המעבדה הסבירו כי בבדיקת רקמות בין אחים ייתכנו בעיות ומכאן חוסר ההתאמה המוחלט.

בנוסף לסירובה של תהילה לעבור בדיקת רקמות, מזה יומיים נעדרת, כאמור, אמה של האשה מאשדוד. בתה אמרה לחוקרים כי אינה יודעת היכן היא, ובמשטרה מנסים לאתר אותה על מנת לקחת ממנה דגימת רקמות שתסייע לפתור את הפרשה.

אלכסנדרה ברנדט, בגיל 11
אלכסנדרה ברנדט, בגיל 11

לילך טליה העלתה בעמוד הפייסבוק שלה סטטוס המביא את גרסתה לאירועים. "אמא שלי זיהתה את האישה בתור אחותי, אבל חשוב לציין שעברו כמעט שנתיים עד שהחלטתי לערב את המשטרה. להבדיל ממה שכתוב בתקשורת, לאימא שלי אין קשר עם המשטרה, האמון שלה במשטרה נעלם לפני 18 שנה", מספרת לילך.

אחותה של אלכסנדרה מתארת את המפגשים שלה ושל אמה, עם האשה שהם טוענים שהיא אלכסנדרה: "לפני שדיברתי עם המשטרה, אמא שלי ניהלה שיחת טלפון עם הבחורה ושאלה אותה אם היא אלכסנדרה. האשה ניתקה את הטלפון בבהלה. לאחר מספר חודשים אמי התקשרה בשנית, הפעם השיחה התנהלה במשך שעה וחצי. במהלך השיחה אמי אמרה שהיא יודעת שהיא בתה הנעדרת. בתגובה לכך האשה שאלה את אמי למה היא לא ניגשה אליה באירוע. אמא שלי הסבירה כי הבחינה שהיא בהריון מתקדם ולא רצתה לגרום נזק לעובר. במהלך השיחה האשה שאלה גם עלי ובסופה אמי אמרה לה שהיא לא רוצה ללחוץ עליה, אך נתנה לה את מספר הטלפון שלה. האשה אמרה שהיא כבר רשמה את הטלפון בפעם הקודמת שהתקשרה.

"לאחר כחצי שנה אמי עדכנה אותי בפרטי הסיפור. החלטתי לברר את העניין כדי לוודא שאמי לא מתבלבלת ואכן יש בסיס לחשד שלה. למחרת התקשרתי לאשה ובעלה ענה לי. התחלתי את השיחה בעדינות ושאלתי אם אפשר לדבר עם אשתו. הסברתי לו מי אני ועל כך שאמי מאמינה שאשתו היא אחותי. הוא סירב בתוקף לתת לי לדבר עמה והשיחה התנתקה. לאחר כחודש, החלטתי לנסוע לבית האשה באשדוד. הגעתי לדירה, היא פתחה לי את הדלת והסברתי לה מי אני. ברגע שהיא שמעה שאני לילך מערד היא נרתעה ואמרה שאינה יכולה לדבר. לאחר מכן אמרה שאני לא יכולה להגיע בלי לתאם פגישה.

"יש עוד מספר פרטים שבחרתי לא לפרסם כדי לא לפגוע בחקירה, פרטים אלו אינם מותרים ספק כי מדובר באחותי", הוסיפה, "מדוע היא ניהלה שיחה עם אמי במשך שעה וחצי?, מדוע היא רשמה את הטלפון שלה?", תוהה לילך. יחד עם זאת היא כותבת כי "יתכן ומדובר באשה עם סיפור עצוב משלה ואולי היא איננה אחותי".

הוריה של אלכסנדרה ברנדט, תהילה (סווטלנה) ומרק, לאחר שנעלמה ב-1994מיקי קרצמן

בשנת 1994 נעלמה הילדה אלכסנדרה ברנדט שהיתה בת 11. היא נראתה לאחרונה בגן ציבורי ברמת גן. מאז ועד היום, כמעט 20 שנה, המשטרה לא מצאה קצה חוט בפרשה. לפני כ-10 שנים עלה שוב סיפור היעלמותה של ברנדט, כשנעצרו האחים קורידו שהורשעו בעבירות מין נגד קטינים. האחים הודו בחקירתם שרצחו את אלכסנדרה ברנדט וסיפרו לחוקרים כיצד רצחו אותה והיכן החביאו את גופתה. אולם לאחר חיפושים רבים שלא הניבו דבר, הודו השניים כי בדו את הסיפור מלבם כדי לזכות בתנאים טובים יותר בבית הכלא.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 30
  אחת מסרבת,שניה נעלמת.....מה יותר חשוד מזה?
 2. 29
  צה קורה פה? האי פורסם היום שהאם נמצאה ובבדיקה הוכח שזה לא הנעדרת.

  או הארץ ממש איטיים בפרסום, או שמשהו מאוד מוזר קורה פה

 3. 28
  אחרי שהסיפור התברר, מצחיק לקרוא את כל הטוקבקיסטים שכתבו פה רק לפני כמה שעות את השטויות שלהם.
 4. 27
  סיפור מרתק אך כרגע לאור ההתפתחויות הבירורים והנסיבות חייבים להיעשות מאחורי הקלעים. כולל בדיקה עצמית של המשטרה בנושא. חשיפה תקשורתית מונעת שיתוף פעולה של אנשים ששמרו מידע בבטן 20 שנה
 5. 26
  אם האם של הבחורה שזוהתה נעלמה זה כבר אומר הכל

  אם באמת זאת הילדה שנחטפה סביר להניח שהחוטפים אומי שגידלו אותה כהוריה פוחדים שעלו עליהם .
  סיפור מזעזע .

 6. 25
  למה האם של אלכסנדרה ברנדט הנעדרת לא מוכנה לתת דגימת DNA ? מוזר ביותר...
 7. 24
  מה בנוגע לאב הילדה למה ממנו לא ני לכך דגימת D.N.A.
 8. 23
  חוסר אמינות של התקשורת בסיקור האירוע - כבר שבוע מספרים לנו שהם נתקלו לפני שבוע ועכשיו מתברר שזה סיפור שמתגלגל כבר שנתיים
 9. 22
  יכוכלה להיות רק סיבה הגיונית אחת לסירובה של האם: בנות אחיות אך מאבא שונה.
 10. 21
  אם הייתם רואים את כל זה בסרט הייתם אומרים שהתסריט מופרך
 11. 20
  התנהגת האמא מאוד משונה. כאילו מפחדת לגלות את האמת.
  1. לא נראה לי

   אני חושבת שהאמא מתנהגת כמו כל רוסיה בגילה שחושדת במשטרה בגלל הרקע שממנו היא באה.

  2. גועל נפש של תגובה, תמר. אישה מאבדת את ילדתה בת ה-11 והמשטרה לא מוצאת קצה חוט במשך 20 שנה, ואת מייחסת את החשדנות כלפי המשטרה לרקע הרוסי שלה?
  3. או שהיא לא רוצה לפגוע בילדה שלה.

   נראה לי הזוי וכואב ברמות שלא יתוארו.

 12. 19
  המשטרה חייבת לרדת לעומקו של עניין כי מדובר בכל מקרה בחטיפה

  ובהחזקת קטין נגד רצונו ובבזבוז משאבי ציבור במשך כל השנים בהם בוצעו החיפושים שלא לדבר על מה שעבר על משפחת הילדה הנעדרת כל השנים .

  1. בכל מקרה? ומה עם טענת האם "המקורית" לא נכונה? אז לא חטיפה ולא "בטיח"!!!
 13. 18
  אין לאישה תעודת לידה?

  תעודת של הוריה, היכן נולדה וכו?

  1. בטח שיש, שושי סדרה לה בזמנו
  2. שנות הלידה זהות
 14. 17
  אם המשטרה לא שמה מעקב על הוריה

  מהרגע שעלה החשד, אז הם אפסים. מה חשבתם? הרי זה לא סרט של דיסני, אם היה מתברר שזו אכן היא אז ההורים שלה מעורבים בפרשה ויש להם סיבה לברוח. אם לא היה מישהו במשטרה שנתן הוראה לעקוב אחריהם אז זה מחדל עצום ומראה על הרמה הנמוכה של המשטרה שהמפכל שלה עסוק בלהוכיח שהמכתב של גדעון סער מזוייף ...

  1. בטח שיש, שושי סדרה לה בזמנו
  2. א.אינך יודע אם שמו מעקב או לא.ב.עכשיו אני מקווה שלא שמו,כי אין טעם
  3. כמדומני ההורים התגרשו כשנה לפני ההיעלמות, בנוסף היא נעלמה מעט לפני יומולדת 10 ולא כפי שנכתב
 15. 16
  בדיקות דנ"א פרטיות

  יש מספיק מכונים בארץ ובעולם שבודקים מרקרים בדנ"א לזיהוי. אם היא לא סומכת על המשטרה בעניין.

 16. 15
  וואו, אחרי 20 שנים! בלי שום ציניות, זה נוגע ללב.
 17. 14
  יש בזה מתח של Law and Order

  Creepy

 18. 13
  מישהו הבין? איך אומרים בת דודה?

  אמא שלי, אחות שלה, בן שלה, אחותו

 19. 12
  תתפסו אותה! היא פושעת!
 20. 11
  תיבת פנדורה ? מאחל סוף טוב לפרשה הזאת ..
 21. 10
  מריח מוזר. ילדה בת 11 זוכרת את שנותיה

  ההתנהלות כפי שעולה מהכתבה היא שטנית. מי יודע איזה כת השטלתה על הילדה בגיל 11. ברור כשמש שהילדה יודעת מה היה בגורלה ומה עלה בגורלה. אני נוטה להאמין לאם שזיהתה את הילדה אבל איבדה אותה בנסיבות חיים איומות של ילדה שכעסה מאוד על אם בגלל סיבה כזאת או אחרת וכרכה את גורלה בדרכה שלה.

  1. אז למה האם "המקורית" מסרבת לתת dna שהיה פותר את המחלוקת?

   הילדה נתנה dna ודוקא האם מסרבת (ואף נעלמה)!

   במקומון של אזור מגורי ה"ילדה" (היא בת 30) נכתב כי כבר ליפני שנתיים טענת האם "המקורית" נדחתה כמגוככת ע"י בני משפחה ואנשים שהכירו את ה"ילדה" מגיל 0, אבל מתוך הבנה למצוקתה הסכימה ה"ילדה" לתת בדיקת dna, וראה זה פלא, דווקה האם "המקורית" מסרבת לתת dna שיפתור את הפרשה אחת ולתמיד.

   אכן טרגדיה.

 22. 9
  זה לא אבא שלי בתמונה....
  1. היית צריכה לשאול הפוך..פשוט הפוך האם-" זה לא אימא שלי בתמונה......"

   צריך

  2. אם את לילך טליה , חיזקו ואמצו , מקווה שהתעלומה תפתר
 23. 8
  easy. just need to take hair samples from the "mother"'s bed or hairbrush and she obviously has something to hide. The truth will come out no doubt

  easy. just need to take hair samples from the "mother"'s bed or hairbrush and she obviously has something to hide. The truth will come out no doubt

 24. 7
  מריח פלילי

  איך שזה נראה כרגע כל סיפור ה"היעלמות"היה מבוים וכנראה מדובר במסירה בלתי חוקית לאימוץ כאשר ההיעלמות מהווה סיפור כיסוי מה שמסביר ת חוסר שיתוף הפעולה של האם את היעלמותה ואת נסיבות הימצאה של אלכסנדרה בריאה ושלמה בלב מדינצ ישראל זה גם מסביר למה האמא מצידה לא ניסתה ליצור קשר וכו'לדעתי האמא תובל ישר לבית המעצר יהיה מעניין

  1. נראה שלא הבנת, דוקא האם היא זו שפתחה את הנושא שוב, ולא ברור בכלל שמצאה את הבת באמת!

   גם הבת וגם משפחתה מכחישים, ואפילו המשטרה טוענת שהסיכוי שזו היא הוא קלוש.

  2. מי ילקח ילדה בת 11 לאימוץ? ומי ימסור בגיל כזה
 25. 6
  כתיבה עיתונאית לקויה אי אפשר להבין כלום -

  רגע,
  זו שטוענת שמצאה את בתה משנה את שמה ושם משפחתה - לא כל כך מתיישב עם התקווה שבתך חיה ותעשי הכל להקל עליה לאתר אותך...
  בנוסף האם מסרבת לעבור בדיקות דנא מתוך איזו טענה אווילית שהיא לא סומכת על המשטרה (מקסימום היא לא תאמין כשיגיעו לה שזו אינה בתה אבל אם יוכח שזו הבת...)
  ולבסוף - ההורים של הבחורה הם לא יכולים להוכיח הורות? החל מאלבומי תמונות בהם מתועדת לפני גיל כביכול החטיפה ועד לבדיקות דנא משלהם
  תודו שיש פה משהו ממש לא ברור לכל הפחות היא בטח מאומצת

 26. 5
  נשמע לי כמו סיפור של haruki murakami

  תסבירו לי רק את הסוף

 27. 4
  מלכתחילה היתה האם של הנעדרת, צריכה למסור דגימת רוק לבדיקת די.אן.איי
 28. 3
  מישהו יכול להסביר מדוע חשבו האחים קורידו כי הודאה ברצח שלא ביצעו תזכה אותם בתנאים טובים יותר בכלא?
  1. כשהמשטרה מאשימה מישהו

   ואין לו דרך להוכיח את צדקתו, הרבה פעמים ימליץ העורך דין לנאשם להודות באשמה. הודאה מוקדמת יכולה להקל על גזר הדין.

 29. 2
  סיפור מהסרטים.אכן תעלומה ומסתורין גם מצד האשה הנעלמת.
 30. 1
  bfbfb