מינוי דיגיטלי של הארץ - באתר בסמרטפון ובטאבלט - חודש ראשון ב-4.90 ₪ בלבד
מצטרפים ומשדרגים לאחת מחבילות התוכן האיכותי של הארץ. עכשיו במבצע השקה! רק 4.90 ₪ לחודש הראשון. נסו עכשיו >>
הרשמה למערכת
שם פרטי
שם משפחה
דוא"ל
סיסמה
אישור סיסמה
טלפון נייד
 ?נרשמתם בעבר לאתרי קבוצת הארץ התחברו   |   שכחתי סיסמה

חמישה צעירים נעצרו בחשד להצתת מכוניתו של ראש העיר חדרה חיים אביטן

מהחקירה עולה כי המניע להצתה היה צעדי אכיפה של העירייה נגד החשודים. אביטן פנה לאחרונה לפרקליטות בבקשה לסגור את התיק נגדו לנוכח ההצתה

המשטרה עצרה בשבוע האחרון חמישה צעירים תושבי חדרה בחשד להצתת מכוניתו של ראש העיר חדרה, חיים אביטן. פרטי המעצר הותרו לפרסום הבוקר (רביעי).

ב-9 בפברואר השנה, בשעות הלילה, הוצתו מכוניתו של אביטן ומחסן של העירייה שבו אופסנו בין השאר פריטים עבור התהלוכה העירונית לכבוד פורים, שתוכננה להיערך בבוקר שלמחרת. לפני כשבועיים פנה אביטן לפרקליטות המדינה בדרישה לסגור את תיק החקירה נגדו בגין חשדות לעבירת מרמה והפרת אמונים לנוכח ההצתה. לטענתו, גורמי אופזיציה הם שעמדו מאחורי ההצתה. 

חוקרי ימ"ר חוף עצרו לפני שבוע שלושה חשודים, שניים בשנות ה-20 לחייהם ונער בן 17 ולמחרת עצרו צעיר נוסף בשנות ה-20. חשוד נוסף במעורבות בהצתות, גם הוא תושב חדרה, בן 29, נעצר אתמול. בחקירתם הודו חלק מן המעורבים במיוחס להם ושיחזרו את מעשיהם. המעורבים יובאו הבוקר להארכת מעצרם בבית משפט השלום חיפה.

ראש עיריית חדרה, חיים אביטן
ראש עיריית חדרה, חיים אביטן. צילום: מוטי מילרוד

מן החקירה, שטרם הסתיימה, עולה כי המניע למעשים הוא תגובה לצעדי אכיפה שנקטה העירייה נגדם. כן מעלה חקירת המשטרה חשד בדבר מעורבותם במקרי הצתה נוספים של קטנוע ורכב שככל הנראה אינם קשורים לעיריית חדרה. בנוסף הם נחשדים בכמה מעשי גניבה, בין היתר של מצלמות אבטחה.

מפקד ימ"ר מחוז חוף, נצ"מ אלי אסייג, מסר: "זו סדרה של אירועים חמורים אשר בוצעו על פי החשד על ידי חבורת צעירים שנהגו באלימות כלפי רשויות החוק ונטלו את החוק לידיהם". ניצב חגי דותן התייחס לפעילות החקירה ומסר כי "מעצר המעורבים ממחיש את נחישות המשטרה מול אלו המנסים באופן אלים לפגוע ברשויות החוק".


 
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

 
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים עם תנאי השימוש של אתר הארץ
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים עם תנאי השימוש של אתר הארץ
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות 01 המציתים גרים בשכונתו של אביטן...הם לא מהאופוזיציה...מי שלח אותם? (זה לא בגלל דו"ח של 100 ש"ח...נו בחייכם?)  (לת) צפריר
  • 18:20
  • 13.03.13

פרוייקטים מיוחדים