ביהמ"ש דחה מרבית תביעת הדיבה של "אם תרצו": יש קווי דמיון לפאשיזם

התנועה תבעה 2.6 מיליוני שקלים משמונה פעילי שמאל בגלל פרסומים בקבוצה שהקימו בפייסבוק. "מוטב היה להימנע מהגשת התביעה", כתב השופט

שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, רפאל יעקובי, דחה השבוע את רוב טענותיה של תנועת "אם תרצו" בתביעת הדיבה שהוגשה נגד שמונה מקימי קבוצת פייסבוק בשם "אם תרצו תנועה פאשיסטית, אז יש". השמונה, צעירים פעילי שמאל (אחת מהן היא עובדת "הארץ") נתבעו בגין שם קבוצת הפייסבוק ועוד שני פרסומים שעלו בדף הקבוצה.

השופט דחה את מלוא התביעה ביחס לשבעה מתוך שמונת הנתבעים, אך פסק כי פרסום אחד, ממנו ניתן להבין ש"אם תרצו" דוגלת בתורת הגזע הנאצית, הוא בגדר לשון הרע. בגין פרסום זה קיבל השופט את התביעה ביחס לנתבע אחד, רועי ילין, שנטל אחריות על הפרסום.

מבחינת תנועת הימין "אם תרצו" ההכרעה הדרמטית ביותר היא קביעת השופט כי חלק מהאמירות בדף הקבוצה מוגנות מתוקף "אמת דיברתי". השופט קובע כי לא ניתן להבין את האמירה "אם תרצו תנועה פאשיסטית", "כמצביעה על זהות מלאה בין עקרונות התובעת לבין הפאשיזם על כל רכיביו, אלא רק על קווי דמיון מסוימים לפאשיזם ולא מעבר לכך".

רונן שובלאמיל סלמן

"לקיומם של קווי דמיון מסוימים יש אחיזה בעצם הדגשת הלאומיות על ידי התובעת", ממשיך השופט עקובי, "כמו כן בשיח המלומדים עליו העיד (תומר) פרסיקו ביחס למה שנוגע למקורות ההשוואה של (מייסד אם תרצו) רונן שובל (פילוסופים שהם מהוגי הדעות של הפאשיזם) ובדברים שאמר במסגרתו שובל עצמו, יש חיזוק לקיום מכנה משותף מסוים בין עמדותיה של התובעת לבין עקרונות מסוימים שביסוד הפאשיזם. לנוכח האמור יש להחיל בקשר לפרסום זה את הגנת אמת בפרסום".

במהלך המשפט הובאו כעדי הגנה בין היתר פרופ' זאב שטרנהל, שטען שניתן למצוא קווי דימיון בין תנועות פאשיסטיות בתחילת דרכן לבין "אם תרצו"; רוביק רוזנטל, שהעיד על השימוש במילה "פאשיסט" בשיח הישראלי העכשווי וכן חוקר הדתות תומר פרסיקו, שהעיד על שיחה פומבית שקיים עם מייסד התנועה, רונן שובל, ובה הודה כי הוא שאב את רעיונותיו מהוגים כמו יוהאן גוטליב פיכטה, שמשנתו שמשה בסיס מאוחר יותר לצמיחת הפאשיזם באירופה.

"אם תרצו" הגישה את התביעה, בסך 2.6 מיליוני שקלים, לפני כשלוש שנים. התביעה נגעה לשלושה פרסומים: לשם קבוצת הפייסבוק, שמייחס לתנועה פאשיזם ולשני פרסומים בדף הפסייבוק. הראשון הוא: "סבו של אבי לא היה יהודי טהור, האם אוכל לצעוד בקבוצתכם מחר במצעד זכויות האדם?". הפרסום השני מייחס לאם תרצו פרסום קריקטורות "נוסח דר שטירמר".

באחד מרגעי השיא במשפט הודה רונן שובל על דוכן העדים כי "אם תרצו" השתמשו בחוקרים פרטיים כדי לאסוף חומר על ארגוני זכויות אדם שנגועים לדבריו "באנטי ציונות סמויה". במהלך החקירה אף הודה שובל כי נעשה שימוש חוקרים פרטיים אף נשלחו למשרדו של עו"ד מיכאל ספרד, שחקר אותו במשפט כמי שמייצג את הנתבעים, אך גם מייצג את ארגון זכויות האדם "יש דין", עליו ביקשה התנועה לאסוף חומרים.

בראשית הכרעת הדין מותח השופט ביקורת על עצם הגשת התביעה: "אני סבור שמוטב היה להימנע מהגשת התביעה דנן. לדעתי רצוי לאפשר את השיח הנובע מן המחלוקות הערכיות והפוליטיות הקיצוניות שבין התובעת לבין הנתבעים ללא הגבלות שאינן הכרחיות וכפועל יוצא מכך - רצוי שאותו שיח לא יהיה מלווה בתביעות משפטיות. כדי שהשיח יהיה פורה ויאפשר חידוד המחלוקות, ליבונן ואפשרות של השפעה הדדית רצוי שלא תיתבענה סנקציות גם במקרים של אמירות בוטות מסוימות ברוח אלה שעלו במקרה דנן, כדי שהדברים שייאמרו ושייכתבו לא יהיו 'צמחוניים', 'סטריליים' וחלושי משמעות וכח".

בהמשך דחה השופט את הטענות נגד שם הקבוצה והקריקטורות. השופט קבע כי "יש לזכור כי את הפרסומים שבהם מדובר אין לראות כתלושים ומנותקים העומדים ללא הקשר. אדרבה, גלוי וברור כי מדובר באמירות של בני פלוגתא קיצוניים של התובעת, שברצונם להציג נקודות תורפה וסכנות בעמדות שמביעה התובעת ובהתנהלותה. בתמצית ניתן לומר שהתובעת מעלה על נס את הפן הלאומי ואת מעמד הכלל והציבור הישראלי ואילו הנתבעים דוגלים בפן האוניברסלי. מכך נגזרות השקפות שונות לגבי מעמד הפרט וזכויותיו ועוד. לנוכח המחלוקת יש לראות את פרסומים כאומרים ומזהירים כי ניסיון העבר מלמד שדגילה בעקרונות דומים לאלה שבהם דוגלת התובעת, תוך הקצנה של מה שקשור בהם, הביאו לתוצאות רעות וקשות". בהמשך הוסיף השופט כי יש לראות את הפרסומים בהקשרם, "במסגרת קבוצת פייסבוק הפונה מלכתחילה לקהל מסוים".

עוד כותב השופט בהכרעת הדין כי "בסופו של דבר מי שנחשף לפרסומים אלה מודע לכך שהם משקפים את עמדתם של הנתבעים ביחס לתובעת. הוא גם מודע לגבולות הביקורת, שגם האשמת התובעת בפאשיזם אינה אומרת שהיא מפעילה טרור רצחני בקשר לכך, או אף דוגלת בהפעלתו. דברים אלה גם עולים בקנה אחד עם מה שציין פרופ' שטרנהל, כי קיימת אבחנה וקיים הבדל בין פאשיזם מלא לבין קיום מקצת היסודות של פאשיזם. הם מקבלים גם חיזוק מדבריו של המומחה רוזנטל, בדבר המשמעות הלשונית המוגבלת שמייחס השומע למונח זה".

למרות האמור החליט השופט לפסוק נגד ילין וקבע שפרסום זה אכן מוציא את דיבת התנועה. הפרסום הזה, קבע השופט, רומז לכך שהתנועה דוגלת בתורת הגזע הנאצית. "בסופו של דבר, גם גישה ליברלית כלפי הביקורת של הנתבעים על התובעת אינה מצדיקה בשום אופן הגנה על החריגה הבוטה המגיעה עד כדי מה שמיוחס לתובעת בפרסום השני", נכתב בפסק הדין.

בתום הכרעת הדין מציע השופט לצדדים להגיע להסכמה בנוגע לנזק כדי להביא לסיום ההליכים. השופט מציין שממילא הצהירו הצדדים שבכוונתם להביא את הנושא בפני בית המשפט העליון, על כן אין טעם להמשיך ולדון בנושא הנזק במסגרת ההליך במחוזי.

אם תרצו יוצגה בתביעה על ידי עו"ד נדב העצני, הנתבעים יוצגו על ידי עו"ד עו"ד מיכאל ספרד, ישי שנידור ושלומי זכריה.ספרד מסר בתגובה להחלטה: "מבחינתנו מדובר בהישג גדול מאוד. התביעה נועדה לסתום פיות ואני מקווה שפסק הדין ירתיע תביעות מהסוג הזה. פסק הדין גם מחייב את תנועת אם תרצו בחשבון נפש עמוק".

בנוגע להחלטה לקבל את התביעה בנוגע לסטטוס של ילין אמר ספרד כי "מדובר בחלק פריפריאלי ולא חשוב של התיק, שהתביעה נגדו הוגשה במהלך המשפט. התביעה הוגשה על המילה פאשיזם". ספרד הוסיף כי "התביעה גרמה לנתבעים עוגמת נפש גדולה מאוד, הם עברו תקופה לא קלה ופסק הדין הוא תיקון משמעותי עבור כולנו".

עו"ד נדב העצני הודיע בשם אם תרצו בתגובה לפסק הדין כי בכוונת התנועה לערער על החלטת השופט לבית המשפט העליון. "ראשית יש לשים לב, שאחד הנתבעים הורשע בהוצאת לשון הרע בגין הסתה חמורה המאשימה את 'אם תרצו' בנאציזם", מסר העצני. "יחד עם זאת, מדובר בפסק דין שגוי בעיקרו ותמוה מאוד, כיוון שהוא לא דן כלל בחלק ניכר מהסוגיות שהובאו לפתחו והועלו בפירוט רב במהלך ניהול המשפט. בית המשפט התעלם מעיקר ההיבטים המשפטיים והגיע למחוז מסוכן ביותר לדמוקרטיה הישראלית כיוון שאם בית המשפט העליון לא יתקן את פסק הדין הזה, ישרור במדינת ישראל חופש ביזוי קיצוני המאפשר להסית ולהוציא מחוץ לגדר ציבורים משני עברי המתרס הפוליטי. וחמור מכך, מאפשר להכתיר כל ציוני כפאשיסט. לכן 'אם תרצו' תערער על פסק הדין הזה לבית המשפט העליון".
 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 116
  מעניין- האם הכריעו מה יושת על אותו אדם שנפסק שהוציא לשון הרע ?
 2. 115
  אבקש להזכיר לכולנו בעקר לצעירים כי אפרים קישון ע'ה שיבח את צעירי 'הכפות הסרוגות' ולאחר מכן חטא חטא בל יכופר הוא טען כי ל'גוש אמונים' מגיע פרס ישראל, ואזי הפך

  למצורע מחוץ למחנה, מחנה השמאל 'הנאור' השתלח בו בצורה נבזית ולדעתי בכך קצרו את חייו.

 3. 114
  הסבר לפסיקתו של יעקובי

  הסבר: מאחר ויעקובי דתי ולמד בכותל ובהר עציון, יש להניח שאם היה פוסק לטובת אם תרצו -השמאל היה שוחט אותו.

 4. 113
  79, בא לי להקיא מתגובתך.

  אתה אדם אלים ודוחה.

  1. עיתונאי, ביום הכיפור כשערי השמיים יפתחו אפשר יהיה להתפלל שתתבוסס בקיא שאתה מפנטז עליו.
 5. 112
  גם שופטות המשפחה מנסות למנוע דיון ציבורי
 6. 111
  לדרור הנאור- אני סמולני גורס שפלסטין יכו

  לדרור הנאור- אני סמולני גורס שפלסטין יכולה להכיל יהודים . המתנחבלים צריכים להישאר שם בדרכון פלסטיני. לא הייתי ממהר לתת להם ויזה לישראל כי הם מסריחים משנאה ומשטמה ועוולה ודתיות של עכו״ם בציצית.

 7. 110
  שופט ישראלי פסק, וואו איזו התרגשות, השופטים הם הטמבלים הראשים במדינה הזו.
  1. יהירות הבערים חוגגת
 8. 109
  על פי השופט התנועה הלאומית הפלשתינית ותומכיה מהשמאל הישראלי הם פשיסטים

  תומכים בלאומנות פלשתינית, מקדשים את "העם" על פני היחיד ועוד...

 9. 108
  נייר טואלט זול לניגוב כואב

  מצב מערכת המשפט בכי רע, לדאבון לב.

 10. 107
  הביסוס של השופט בין אם תרצו לפאשיזם - פשוט פתטי. כמו להגיד שמותר לי לקרוא לסוציאל דמוקרט סטאליניסט, כי זה אותו דבר רק מוקצן
 11. 106
  המהפכה עוד לא הסתיימה.

  היעד הבא: בית המשפט.

  האליטות הישנות יחזרו לקוטנם הטבעי.

  1. אדוני שחור עור?
 12. 105
  להביא את שטרנהל כעד מומחה לעניין זה כמו להביא את גבלס להעיד כמומחה במשפטי נירנברג
 13. 104
  אים תירצו פועלת כמישטרת המחשבות אנטי דמוקרטית ולכן שונאת שמאלנים
 14. 103
  מצאתי "קוי דמיון מסויימים" בין פניו של השופט רפאל יעקובי לפניו של מוסוליני

  ולכן ניתן לומר (ולהנות מחסינות על אמירה שכזו) שגם כבוד השופט הוא פשיסט

 15. 102
  עם כל הכבוד ל'אם תרצו', התפלפתם?

  עשיתם שמח ועוררתם בנחמדות את העגה הלאומנית כשהייתי סטודנט אבל אל נא תכחישו שאתם לאומנים. מפריע לכם המילה 'פאשיסטים' כי זו מילה לועזית ואתם מעדיפים להיקרא 'לאומנים'? על זה התביעה?
  "2.6 מיליוני שקלים" -> מאיפה לעזאזל נראה לכם שיש להם כסף? תנו לי לנחש, התשובה תהיה "אם אין להם כסף שילכו לכלא", ואז מה, הוכחתם שאתם לא פאשיסטים כי אתם רק מבקשים לכלוא אנשים מסכנים שחופש הביטוי שלהם מתבטא בפייסבוק??? מה לעזאזל תעשו עם 2וחצי מיליון?!

 16. 101
  מגישים תביעה לבית משפט על קבוצה בפייסבוק... "מלשינים" על אקדמאים... איזה אנשים קטנים.
  1. פאשיסטים פחדנים ומבחילים.
  2. פאשיסטים פחדנים ומבחילים.
 17. 100
  על זה אמרו כבר הגששים...

  שופטים מהתחת.

 18. 99
  מעתה ניתן לטעון כי לדוברי השמאל הקיצוני יש "קווי דמיון מסוימים" לנאציזם. הנאצים טענו שאירופה צריכה להיות נקייה מיהודים,והשמאלנים הקיצוניים טוענים כי "פלשתין" צריכה להיות נקיה מיהודים.

  לא לפסול בבקשה....

  1. ובמציאות: מי שקשר עם הנאצים היו אנשי ארגון האצ"ל שניסו לגייס תמיכה

   מהם בזמן מלחמת העולם השניה. מיהם צאצאיהם האידאולוגים של האצ"ל וארץ ישראל השלמה אני מניח שאתה יודע.

  2. יותר מזה, אצ"ל ולח"י ניסו לחבור למוסוליני ולגרמניה הנאצית במלחמת העולם השניה, אך גרמניה ומוסוליני סרבו......
 19. 98
  אם תרצו

  כל הכבוד לשופט. איש עם תעוזה ואומץ מול כל חובשי הכיפות המתימרים להיות ציונים דמוקרטיים ובאמת זאבים בעור של כיבשה.

 20. 97
  ת'נק גוד! עוד נותרה מעט שפיות במדינה הזו.
 21. 96
  אם תרצו - ימין קיצוני שכולו שקר וכזב,פשיזם בכל כיעורו
 22. 95
  האם ציונות שווה פשיזם?

  בית משפט עליון עם ביצים צריך לאשר בריש גלה: ציונות=פאשיזם.
  בכך להניח את המסד להתחלה חדשה עם תקווה לעמים מסוכסכים באזורנו, בגלל פלישתה של תנועה אידאולוגית הטומנת בחובה פאשיזם בלתי מודע.

 23. 94
  עבודה יפה, תמשיכו לחבק

  את אילו שמטיפים לרצח, בורות, שנאה עיוורת, ודיכוי ברוטלי של יהודים, הומואים ונשים. אתם כל כך ליברלים ופרוגרסיבים.

 24. 93
  פסק דין של שופט משוחד (פוליטית) , אם תרצו היא תנועה ציונית מיינסטרימית

  תעשו סקר (לא רק בקרב אנשי "הארץ") ותראו שרוב רובם של היהודים בארץ באותה דיעה של תנועת אם תרצו.
  לגבי השופט , איך אפשר להגיד שאת האמירה "אם תרצו תנועה פשיסטית" לא ניתן להבין "כמצביעה על זהות מלאה בין עקרונות התובעת לבין הפאשיזם על כל רכיביו, אלא רק על קווי דמיון מסוימים לפאשיזם ולא מעבר לכך".
  מה יותר ברור (לאדם מהישוב בלי התפתלות משפטית) מקביעה שתנועה היא פשיסטית = מקיימת עקרונות הפשיזם.
  ביזיון של הנמקה , מקווה שהעליון ידגול בעשיית צדק ללא משוא פנים.

 25. 92
  שובל ממש לא פשיסט והעצני ממש לא עשק את העמותה להשבת נכסי השואה
 26. 91
  אני לא אוהב את הארגון הזה

  מעצבן

 27. 90
  ״הארץ״ חוגג נצחון קטן של השמאל הפנאטי

  זה שמכנה כל מי שלא מסכים איתו פאשיסט, בדיוק כמו החרדים ציבור מתלהם שמלא בתחושת חשיבות עצמית. העובדה הפשוטה היא שכל המשטרים הדיקטטורים בעולם הם שמאלנים או שנתמכים על ידי השמאל בעולם. עם עובדות קשה להתוכח ויש להן נטיה להשפיע על הרוב הדומם.

 28. 89
  מציע לנתבעים לבדוק באם שילמו התובעים אגרת בית משפט בסך 65,000 ש"ח.
  1. תשלום האגרה יגיע מאיראן.
 29. 88
  נכון שהששופט עבד בזמנו תמורת מילגה מהקרן לישראל ???
 30. 87
  ומה הימניסטים האלה מנכסים לעצמם את הציונות, מה?
  1. אם תנועות כמו 'אם תרצצו' מכנים עצמם ציונים, לא נוכל להתמודד מול האו"ם אם תתקבל החלטה שהציונות זו גזענות.
 31. 86
  עצוב מאוד. עכשיו יש תנועה פשיסטית בישראל, עם קבלות ואסמכתות משפטיות.
 32. 85
  פס"ד חשוב. כנראה ישמש את "אם תרצו" להשוות כעת את ארגוני השמאל

  באין מפריע

 33. 84
  לדברי שופט בית המשפט העליון בניו יורק ג'יי ניקולס קולאבלה, "למעט הצמדת אקדח לרקה, קשה להעלות על הדעת איום גדול יותר לתיקון הראשון לחוקת ארצות הברית" שופטים בישראל, בה פשטה התופעה מתחילת שנות ה-90, סבורים שמדובר בתביעות לא כנות תוך ניצול לרעה של הליכי בית משפט* בקנדה ובכ-30 מדינות בארצות הברית נחקקו חוקי אנטי-סלאפ"פ, המספקים מנגנוני הגנה לחופש הביטוי של הנתבע: סילוק התביעה בשלב מקדמי של ההליכים לפני שהנתבע נאלץ להוציא כספים, והטלת סנקציות שונות על התובע.תביעת ההשתקה של הדיון הציבורי ונגד הזכות הלגיטימית של מי שמותח ביקורת על שיבוש הדעת של מעוותי-הצרבלום המובילים לעויינות שווא ולשמד תרבותי וניוון.חובה מוסרית ישראלית ויהודית היא לקומם חוקים נגד תביעות אסטרטגיות שיחסלו על הסף כל צל נסיון להשתיק את הזכות והחובה העילאית של בן תרבות מוסר ומצפון לבקר להראות את הפגם הטמון בעיוות של לאומנות קיצונית והסתה הקוראת לגזר דין מוות של פעילים למען זכויות אדם ,חירות האדם וזכותו הטבעית למחות בשם בני מינו האנושיים.

  הפשיזם,היודוניציזם ,הניציזם ונשיאת הדם על התג לא יעברו אינם עוברים ויימחו מן הארץ המשפטית המחוקקת המוסרית שצלם אנוש לא אבד לכמה מדריה שארית הפליטה התבונית.

 34. 83
  השופט יעקובי הוא איש ימין שמזדהה

  עם עיקרי השקפת עולמה של אם תרצו.

 35. 82
  כל הכבוד!
 36. 81
  לקרוע את המסכה מפני הפאשיסטים
 37. 80
  פאשיסטים נמאסתם
 38. 79
  אני מאחל לאנשי אם תרצו נכות קשה רעב ועוני, ולחזות בחורבן ההתנחלויות
  1. בתנאי שזה יכלול את ההתנחלויות בצפון תל אביב
 39. 78
  זה כמו שבן של נפקנית יתנגד לכך שיקראו לו בן-ז**ה.
 40. 77
  הרי האג'נדה של "אם תרצו" מתיישבת היטב עם הפאשיזם,עם השאיפות הפשיסטיות של תנועת "אם תרצו". הפשיזם תמיד תבע הכרה בזכויות-העל של המדינה, ובניה נדרשו להקריב את עצמם למען המולדת הקמה לתחייה בלי לדעת בדיוק על מה ולמה.

  בשנה האחרונה קפצה עלינו מהות מחפירה נוספת, בשם "הציונות" ואלה המתנשאים בשמה.
  למיטב ידיעתי, התנועה הציונית קמה כדי להקים מדינה ריבונית לעם ישראל בארץ מולדתו. ההצלחה מדהימה. יש מדינה פורחת ומתקדמת המהווה בית לכל יהודי הרוצה לחיות בה.

  ולמרות כל אלה, אין לי מושג מהי אותה "ציונות" של היום, שרוצה להכתיב לאקדמיה מה מותר ומה אסור ללמד, שיוצרת לחצים אנטי-דמוקרטיים בעליל. למעשה, מנהגם של אותם "ציונים" מעורר בי הרגשה לא נעימה, שכן הם מאמצים את האני מאמין של מוסוליני. כדי שלא תחשבו שאני מגזים, הרי לכם קטעים מהאני מאמין של התנועה הפשיסטית.

  ג'ובאני ניטלה, מהפילוסופים של הפשיזם, אומר: בהגדרה הפשיסטית, הנקודה הראשונה שיש לגרוס היא ההיקף החובק כל, הטוטליטרי, של תורתנו, המתעניינת לא רק בארגון הפוליטי ובנטייה פוליטית אלא בכל הרצון, המחשבה וההרגשה של האומה.
  והנה דברי בניטו מוסוליני עצמו על הפשיזם: "הפשיזם מאמין בקדושה ובגבורה, רוצה לומר, בפעולות שאינן נגרמות על ידי נימוקים כלכליים במישרין או בעקיפין, מתנגד לסוציאליזם, שולל את האפשרות של שוויון כל, מתנגד לליברלים בשדה המדיניות והכלכלה. בשבילנו, הפשיסטים, המדינה היא עובדה רוחנית ומוסרית בפני עצמה... היא מייצגת את התודעה הטבועה באומה. המדינה הפשיסטית היא התשוקה לעוצמה ולשלטון האימפריאלי. האימפריה אינה רק גילוי טרטורי ריאלי, צבאי וכלכלי, כי אם גם מגלה אידיאה כוחנית ומוסרית. השאיפה להתפשטות האומה, בשביל הפשיזם, היא ביטוי יסודי של חיוניות. היפוכה היא סימן לניוון. האומות הקמות לתחייה הן תמיד אימפריאליות".

  נשמע מוכר? כדאי שאנשי קבוצת "אם תרצו" יעמיקו בדברי מוסוליני ושיטותיו, אולי ישכילו להיזהר.

  הנימוקים הדתיים כביכול, השימוש בקדושת אבנים ושטחים בהם חיים דורות של ילידים ערבים אטם את שרידי המוסר בישראל, זה הנקרא "מוסר יהודי".

  אני מאוד גאה במה שהשגנו כמדינה ריבונית קולטת עלייה. זו הצלחת הציונות. אבל לא ברור לי מהי אותה ציונות של תנועת "אם תרצו", של המכון ל"אסטרטגיה ציונית" ודומיהם.
  בעולם לחמו הדמוקרטים וביטלו את הפשיזם ואת השלטון הטוטליטרי, אך בכנסת ישראל המכהנת היצר לחסל את האחר, היצר להשליט את שיטתנו ושלטוננו כי אנו הרוב (המבטא חוסר הבנה של מהות הדמוקרטיה) גובר על ההיגיון ומנצח את הדמוקרטיה. "אנו השלטון, אנו הרוב! מי אתם שתגנו על זכויות האדם והאזרח", "מי אתם שתבקרו את השלטון הנבחר או את הימין", "אנחנו הציונים האמיתיים, אנו יודעים מה טוב ומה נכון לאזרחי ישראל", אנו האנשים המאמינים ב"חופש", ב"חירות" וב"דמוקרטיה", האמנם?
  מי שמבזה יחידים ועמותות המתארגנים למען זכויות האזרח, כל אזרח, זכויות האשה, זכויות פליטים - אינו לוחם למען חופש, חירות ודמוקרטיה - הוא הקברן שלהם.
  מה שחשוב וציוני בעיני הוא הדאגה לחיסול העוני הנורא בתוכנו, האלימות, המחסור בדיור, גילויי גזענות מבישים והפרזיטיות של החרדים. אין שום סיבה לשחרר את האברכים ממוסדות הלימוד הנצחי. משגיחי כשרות יש בשפע. מוטב שיתגייסו לשירות לאומי וישרתו בקהילות שלהם. עם הדרכה טובה הם יכולים לעשות הרבה מצוות.
  חשוב לזכור שעם ישראל ידוע בגילויי סולידריות, התנדבות בימים של מצוקה, ומאוד אכפת להם שתסולק האלימות, שימוגרו האפליה והפגיעה באזרחים הערבים והדרוזים, ובייחוד הפגיעה בבדואים בנגב.

  ולבסוף, מי שרוצה להיות צודק, חשוב שיעשה צדק לזולתו, ובייחוד לאזרחים ותיקים בארץ. הם והוריהם וזקניהם, ויש לכבדם כאזרחים וככל האדם. גם להם ולנו מגיעה שנה טובה. שנה יותר טובה.

  1. תודה על הדברים הנכוחים והתקפים הללו, הנסמכים על ציטוטי אמת ומלווים בקריאה הבאה מלב חכם. באמת. ובאמת שנה טובה ומיטיבה לכל בית ישראל על כל לאומיו ועדותיו וקהילותיו וגריו, שנה שבה הטוב לאחד לא מרע ייחשב לרעהו.
  2. דווקא ההגדרה מתאימה לרשות הפלשתינית הפשיסטית אהובת ליבכם
 41. 76
  עוד מעט יתבעו את מי שמכנה את הימין "ימין" כי ימין זה הרי כינוי גנאי די גרוע
  1. ג ד ו ל !!
 42. 75
  העיקר אפשר לומר "אם תרצו-תנועה פשיסטית". האמת ידענו את זה גם קודם אבל עכשיו זה קבל גושפנקא משפטית
  1. תיזהר שלא יתבעו גם אותך, אפשר להגיד רק "אם תרצו - תנועה עם קווי דימיון לפאשיזם"

   בית המשפט צריך ללמד לקח את הביריונים בעלי הממון האלה שמהלכים אימים על האזרח הקטן וסותמים פיות עם מכתבי התראה. כל הכבוד לנתבעים שלא התקפלו ולקחו את הביריונים לבית המשפט.

 43. 74
  צאצאי הביינישזם יצטרכו לשלם למזרחים כולל ריבית והצמדה
 44. 73
  כמובן . הרי כול שובב זעטוט בישראל יודע כיום שבית המשפט הוא הוא סניף של מרץ
  1. הוה אומר "ערס צעצוע"
 45. 72
  מה הם מיילללים? ז'בוטינסקי היה מעריץ גדול ובגלוי של הדוצ'ה.

  "אם תרצו" היא תנועה שמבקשת להקים מחדש את האידיאולוגיה הרביזיוניסטית של המחצית הראשונה של המאה ה-20.

  מאז יצירת גוש חירות ליברלים עד לעליית הימין לשלטון ועם מותו של שייב (ישראל אלדד) ועד שהופיעה תנועת "אם תרצו" נזנחה האידיאולוגיה הרביזיוניסטית של ז'בוטינסקי ופינתה את מקומה להתלהמות במגרשי כדורגל למופלטות לואנדאליזם, לשחיתות, לאחי, לאחותי ולכפרתי.

  בהרבה מובנים הם עדיפים עלי מאשר אוהדי בית"ר שהפרשנות שלהם לקיר הברזל לא ממש מתיישבת עם כוונת המשורר. וז'בו למי שלא יודע, היה גם משורר, אבל עוד לפני כן היה מעריץ גדול ובגלוי של הפאשיסט האיטלקי בניטו מוסוליני. הוא וכל ראשי התנועה הרביזיוניסטית.

  לכן אין תימה על פסיקת השופט שמן הסתם זוכר להם חסד נעורים.

  בניגוד לז'בו שהיה פשיסט מוצהר לפני מפלת הציר ב1945, ראשי "אם תרצו" מבינים (אחרי מפלת הציר) שהתואר פאשיסט הוא לגנאי ומתביישים בזה.
  ולכן הם בעיני רכיכות חסרי חוליות שעומדים להטריח עכשיו את בית המשפט העליון שמה לעשות - ייאלץ לקרוע אותם לגזרים ומי שייקרע אותם לגזרים יהיה לא אחר מאשר גרוניס שלהם. העצני הוא נודניק עצבני וטרחן, והוא יגרור אותם כל הדרך מהפח אל התחת.

  אני קורא לראשי "אם תרצו" לעמוד כמו גברים מאחורי האידיאולוגיה שלהם כי גברים זה חלק מהעניין ולהפסיק להסתתר כמו נמושות מאחורי מכבסות מילים.
  לא חייבת להיות סתירה בין פאשיזם וציוניזם. להיפך, יש יותר משותף (אם שמים בצד את אחד העם ומשה שרתוק) מאשר מפריד.

  1. זה בקטנה... אנשי לח"י ניסו להגיע לשגרירויות הציר בבירות
  2. ומה עם לח"י? בספטמבר 1940 היה הלח"י במשא ומתן לקראת חתימה עם איטליה הפשיסטית על הסכם שנקרא "הסכם ירושלים 1940" אשר לא הגיע לכלל חתימה. בסוף שנת 1940, נציג הלח"י נפתלי לובינצ'יק נשלח לביירות, שם נפגש עם נציג השלטון הנאצי ורנר אוטו פון הנטיג ומסר הצעה בשם הלח"י לקחת חלק פעיל במלחמה לצד גרמניה. (מתוך ויקיפדיה). זה כנראה אצל הימין בדם.
  3. ההגינות מחייבת לספר שהרציונאל מאחורי כוונתם של הפאשיסטים היהודים לחבור להיטלר היה המלחמה בבריטים שהלוביצ'קים הגדירו אותו לפני הגרמנים "האויב המשותף שלנו"
 46. 71
  יישר כח למיכאל ספרד ושלומי זכריה הלוחמים לצדק אנושי
 47. 70
  ה"הארץ" אינו "נאצי" אך הוא בפירוש תומך בפאשיזם הערבי האלים והקיצוני

  בעליו, עורכיו וכתביו ההגונים עוד יתביישו על עמדתם זו.

 48. 69
  מזל שעדין יש שופטים בירושלים..... בקושי אפשר למצוא היום כאלו שלא יפחדו ללכת נגד הניאו לאומנים בישראל
 49. 68
  חצי מהימין ה"לגיטימי" היום ימני יותר מכהנא
  1. ע נ ק !!
 50. 67
  צריך לדעת לקרוא פסקי דין- השופט בודד קור

  צריך לדעת לקרוא פסקי דין- השופט בודד קורבן אחד ויכנס בו כי קרא לפשיסטים נאצים. כלומר הוא עבד בשביל הפשיסטים.

 51. 66
  "אם תרצו" אתם עושים עבודת קודש. האנשים במדינה השתבשה להם

  שפיות הדעת. הם נותנים יד לעיתון פאשיסטי הנתמך ע"י שמאלנים קיצוניים בגרמניה. כה לחי. אני מתאר לעצמי שלא יפרסמו.

  1. נבון ואמיץ
 52. 65
  מותר להשוות שופט לנאצי?
  1. מותר להציג כרזה של ראש-ממשלה מכהן במדי ס.ס.?
  2. מי שהציג ראש ממשלה מכהן במדים נאציים היה ראש הממשלה המכהן עצמו באמצעות אבישי רביב עובד השב"כ שראש הממשלה הוא מפקדו העליון
 53. 64
  הקורבן ההופך לתוקפן

  המעניין הוא שרונן שובל, העומד בראש התנועה הפשיסטית "אם תרצו" אשר בינה ובין ציונות אין כמעט דבר פרט לסיסמאות נבובות, הוא בן ליוצאי ארגנטינה שעד כמה שידוע לי, סבלו לא מעט מהמשטר של חואן דומינגו פרון הפשיסט, והוא וחבריו כנראה לא למדו דבר.
  והנה, ליאיר גרבוז ב"אוי ארצי" יש לכך ההסבר הבא:
  "אנו עומדים נטולי כלים של ממש מול השאלה העתיקה: מדוע מביא אותנו הסבל למסקנות הפוכות מהמתבקש ומהסביר ומההגיוני? מדוע נער מוכה הופך פעמים רבות לבעל מכה? מדוע חייל מטורטר הופך למ"כ סדיסט? מדוע עולה מרוסיה, אסיר ציון לשעבר, הופך לשונא מיעוטים ותומך בגירושים, בהגליות ובמעצרים מנהליים? מדוע נרדפים פוליטיים תומכים בצנזורה? ומדוע עליה בנפגעים בפעולות איבה מגבירה את ההכנות למלחמה במקום להאיץ את שיחות השלום? קיצורו של דבר, מדוע הופך הנרדף לרודף והקורבן לתוקפן!?
  בסוגיה קשה זו קיימת מחלוקת עקרונית גדולה. הפסיכולוגיה טוענת בפשטות, שהיפוך המסקנות נובע מדפוסי התנהגות נלמדים ומהרגלים שהופכים להיות השקפת עולם. אדם סובר בטעות שהדפוס שהעניקו לו בילדותו הוא אכן יעיל. לפעמים מצטרפים אל ההרגלים גם יצר הנקמה וצורך כפייתי להשיב מנה אחת אפיים לכל קורבן מזדמן. האסכולה הפסיכו-פוליטית גורסת, שהסיבה להיפוך מסקנות איננה פסיכולוגית אלא פילוסופית. אפשר לומר אפילו אתית".
  זה כנראה ההסבר לעיוות שמנסים ב"אם תרצו" למכור לכאלה שכבר לא מבחינים בין הציונות שניסתה להקים כאן מדינה יהודית ודמוקרטית השואפת להגיע לשלום עם שכנותיה, לבין תנועה המתחזה לציונית ולמעשה הנה זאב בעור כבש הממיטה חרפה וקלון על התנועה הציונית.

  1. מי שלומד מן ההיסטוריה בשגיאות - נדון לחזור עליה בחילופי-תפקידים
  2. הוא בן של דרום אפריקאי. הוא ואביו מתפרנסים ממכירות נשק וציוד קצה ללקוחות באפגניסטן, באיראן, בעיראק, בתימן וסוריה..... אם תרצו אין זו אגדה....
 54. 63
  במבחן הזמן יש חשש שהרייך בן 1000 ינצח
 55. 62
  אתם לא בצד הנכון

  לא יעזור לאף אחד אנשי ארץ ישראל, ינצח במבחן הזמן את כל אנשי הרייטינג שחיים בבועה. לסיכום ארץ ישראל, תורת ישראל ועם ישראל חד הם.

  1. כן ממש שילוש קדוש ואתה יודע איזו סיסמא הוא מזכיר?

   Ein Volk, ein Reich, ein Führer. בקיצור אל תאמינו בקדושת עם ישראל, ארץ ישראל או הגרסא הספציפית של תורת ישראל שבה אתם בוחרים ואף אחד לא יאשים אתכם בלהיות גזענים פשיסטים או פונדמנטליסטים. אחרת, פשוט תאלצו להתמודד.

  2. לא יעזור לאף אחד- אתה חי בסרט

   במבחן הזמן מי שיכול יברח מפה. תהיה כאן מדינה ערבית מוסלמית. אנשי ארץ ישראל שלך-מאמיני שבתאי צבי מודרניים יביאו לחיסול מדינת ישראל וחזרה לגלות. מקסימום יארגנו לנו פינאלה כמו במצדה

  3. פששש, איזה באסה.

   כמה הרוגים עד שתבין שאתה טועה?

  4. אני מזכיר לך שזה מה שחשבתם לפני ההתנתקות

   סיפרתם לעצמכם שהעם איתכם ושמיליונים יצאו לרחובות ו"לא יתנו לגירוש לעבור", בסוף מצאתם את עצמכם לבד בצמתים ושהעם עשה לכם אצבע משולשת.
   אז ליקקתם את הפצעים ואפילו הצלחתם לשכנע את עצמכם שוב ואמרתם לעצמכם שזה לא אומר שהעם לא איתכם כי העם אדיש ושאין שום דבר שיוציא את הישראלי לרחוב, ואז העלו את מחיר הקוטג' והתבדיתם שוב...

   תפסיקו להשלות את עצמכם, רעיון ארץ ישראל השלמה עבר מן העולם.

 56. 61
  מילא שהם מואשמים בפשיזם

  אבל הגשת התביעה הזו מרמזת בנוסף שהם גם לא חכמים מדי...

  1. העיקר שאתה חכם. איזו נחמה...
  2. הגשת התביעה עצמה מרמזת לפאשיזם שלהם..

   רק מפחיד לחשוב מה הם יעשו למבקריהם כשהאנשים האלה יהיו בשלטון. והם יהיו....

 57. 60
  יש מי בעתון שלא אוהב תגובות שאינן מצדדות בהשקופותיו

  והוא לא מפרסם. יופי של חופש בטוי בעתון לאנשים חושבים

  1. לפחות אותכם, הימנים, מפרסמים בסופו של דבר. לנו השמאלנים סותמים את הפה לחלוטין. גם התגובה הזאת הרי לא תפורסם.
  2. יצאת אהבל בריבוע.
 58. 59
  למה הם לא מודים בזה שהם פאשיסטים? לפחות תהיו גאים בדעות בהם אתם מחזיקים

  ילדי כאפות פאשיסטים דוחים

 59. 58
  אולי פסה"ד ישכנע מיני חכמים מכל הכיוונים שלא לרוץ הישר להשוואות עם הנאצים

  לחרדים ומתנחלים מחד גיסא ושמאלנים קיצונים מאידך גיסא יש נטיה מגונה להשוות כל דבר לנאצים. אולי הפס"ד הזה ישים רסן כלשהו לפיהם.

 60. 57
  הצמחונים צריכים להגיש תביעת דיבה נגד השופט (אנחנו חלושי כח????)
 61. 56
  יישר כוח לכל מי שחושף את אם תרצו ואת דרכי פעולתה. שובל וחבריו, ראויים לכל הפרסומים נגדם. חבל מאד שכל מי שהותקפו על ידם, לא תבעו אותם. אין פלא שהיום פחות שומעים אותם, כי רבים בימין מדבררים את הפשיזם שלהם בריש גלי. לא אשכח להם את דפי היזכור שהם שינו ושתלו ביום הזיכרון בבתי כנסת. אני שמח מאד על החלטת השופט.
 62. 55
  מכירה אישית כמה מחברי התנועה. אנשים מפחידים.
  1. מי שממומן בכספים ממכירת נשק לאיראן לא יכול להיות לא מפחיד.
  2. יעל,שכחת רק לציין שיש לנו קרניים...
 63. 54
  וואו, אם תרצו גדלה באדמת שנאה שטויבה בגרמניה בשנות השלושים ? כנראה שכן
 64. 53
  השופט בעצמו איש דתי וימני. למד בישיבת

  הסדר בהתנחלות.השופט בעצמו איש דתי וימני. למד בישיבת

 65. 52
  במקום לתבוע היו צריכיפ לפתוח לדומגא דף פייסבוק "שלום עכשיו, תנועת בוגדים" או "הקרן לישראל חדשה, יודנראט מודרני"...לתת לשמאל לרוץ לבתי משפט, ואז לשלוף בטיעוני ההגנה א האתר נגדם...
  1. זהו בדיוק, שיש בלי סוף השמצות כאלה

   והשמאל לא רץ לתבוע.

  2. הבעיה שלהם שאין להם כבר מה לחדש. ארסנל ההשמצות מטעמם התרוקן מתוכן ונשארה רק האריזה של כנופיה פאשיסטית. כנאמר, אם תרצו תנועה פאשיסטית בישראל, אז יש.....
 66. 51
  תביעה משפטית במקום שיח ציבורי פתוח וכנה. שיפוט אמיץ ונדיר
 67. 50
  רוב המגיבים - 12 חברי תנועת אם תרצו
 68. 49
  רונן זה טעות של שופט שתתוקן בעליון
 69. 48
  אם לאומיות היא פאשיזם אז כל מדינות הלאום הן פאשיסטיות

  אם הנתבעים לא סייגו עצמם באמצעות המילה "חלקי" או "בחלקה " אז הקביעה של השופט שהאמירה
  "אם תרצו תנועה פאשיסטית", "כמצביעה על זהות מלאה בין עקרונות התובעת לבין הפאשיזם על כל רכיביו, אלא רק על קווי דמיון מסוימים לפאשיזם ולא מעבר לכך"
  היא ממש לא מדוייקת לא מילולית ולא משפטית וזה בלשון המעטה.

  1. הכותב לא עבר בהצלחה את מבחן הכללות. יצאת טמבל מגיב יקר.
 70. 47
  לעדי, הפשיסט הגאה

  התגובה שלך, עדי, אומללה, ומטילה צל כבד על אם תירצו. אם אתה מסוגל להגיד "אני פשיסט גאה" אז משהו מאד עמוק לא מובן לך. עצוב מאד לקרוא ישראלי ויהודי כותב משפט כזה.
  אני, אגב,סבור שאין להגיד על אם תירצו שהם פשיסטים, הגם שאיני מסכים לדרכם. ויחד עם זאת, ברור עתה לחלוטין, שהטענה של ראשי אם תרצו במשך שנים שהם "מרכזיים "אינה נכונה. הם אידיאולוגית ופוליטית (כולל במניפולציות שנעשות בין כתלי האוניברסיטה) קיצונים. אני מקווה שגם שוליים.

 71. 46
  אין להם מה להפסיד - מקסימום יאשימו את בתי המשפט "הסמולניים" ואת הפליטים או הערבים. מה שחם באג'נדה.

  בדיוק כמו שהפאשיזם תמיד מאשימים את בתי המשפט ואת המיעוטים, בדר"כ יהודים אבל לא רק.

 72. 45
  נעלבתם ? מגיע לכם

  לא היה לנו ספק לגבי הדמיון הזה. הלאומיות (לאומניות) הזו אינה דומה במאומה לצרפת, ארה״ב או אנגליה. גם שיטות החקירה שמצוינים בכתבה יוצרים תחושה קשה של דורסנות

 73. 44
  אני לא מסכים. יש פטריוטיות ויש פאשיזם וההבדל בינהם הוא ברור מאוד. לא מעניין אותי מה אומר שטרנהל ורוזנטל. פאשיזם מדכא ומחריב את הפרט שלא שייך לרוב ללא סיבה ואילו הפטריוטיזם חף מהתנהגות אלימה כלפי המיעוט שלא שייך אליה. לומר שתנועת הציונות היא כמו תנועות פאשיסטיות כגון מוסוליני , נוער היטלראי וכיו"ב זה פסיקה שלא הייתי מצפה לה מבית משפט מחוזי בירושלים .מאכזב. בדרך דומה אפשר לטעון שכל גוף שמאל הוא ארגון ריגול עויין שהרי הרבה ארגוני ריגול לדוגמא באוניברסיטאות באנליה בשנות השישים התחילו כגופים ליברליים. שטות ממדרגה ראשונה.
  1. אם תרצו לא ניסו לדעתך "לדכא ולהחריב" את הפרטים שאותם תבעו?

   לא יודעת מה אתך, אותי תביעה ע"ס מיליוני שקלים רק בגלל שאמרתי משהו לא מחמיא על מישהו הייתה מדכאת. לו הצליחה, הייה גם מחריבה אותי. ועכשיו, מצא את ההבדלים בין אם תרצו לפאשיזם כפי שתיארת אותו.

 74. 43
  השופט פסק כי הפרסום ממנו ניתן להבין ש"אם תרצו" דוגלת בתורת הגזע הנאצית, הוא בגדר לשון הרע. בגין פרסום זה קיבל השופט את התביעה ביחס לנתבע אחד, רועי ילין, שנטל אחריות על הפרסום.
 75. 42
  מעניין למה המאמר הזה הוא הינם ?
  1. רוצה לשלם? שלח לי צ'ק.
 76. 41
  אצל השמאול הקיצוני ,כל מה שלא טרוצקיזם הוא פשיזם.
  1. מה זה שמאל קיצוני בעינך? תראה הגדרות של פשיזם, האם אתה לא ראה שחלקם מתאימים להשקפת "אם תרצו"? עזוב אותך שמאל-ימין, יהודי-גוי... תנסה לפחות פעם אחד להסתכל על זה בצורה אובייקטיבית.
 77. 40
  הפאשיסטים, במקום להיות גאים שבית המשפט הגדיר אותם כפי שהם, מטנפים כאן את הטוקבקים כדרכם. לא נורא, עוד מעט העליון יחמיר את פסיקת המחוזי בנושא ויהיה לכם תירוץ טוב לפוטש
  1. בולשביקים אדומים זה דרעק!
 78. 39
  למרות האמור החליט השופט לפסוק נגד ילין וקבע שפרסום זה אכן מוציא את דיבת התנועה. הפרסום הזה, קבע השופט, רומז לכך שהתנועה דוגלת בתורת הגזע הנאצית. "בסופו של דבר, גם גישה ליברלית כלפי הביקורת של הנתבעים על התובעת אינה מצדיקה בשום אופן הגנה על החריגה הבוטה המגיעה עד כדי מה שמיוחס לתובעת בפרסום השני", נכתב בפסק הדין
 79. 38
  כל מי שמערער על השמאל הוא "פשיסט"
  1. כמה רימונים זרק השמאל על הפגנות-ימין? כמה ראשי ממשלה רצח?
  2. כל הבוגדים ללא יוצא מהכלל באים מהשמאל: מרדכי וענונו, אודי אדיב, אורי בלאו, ענת קם, מרקוס קלינגברג, טלי פחימה, מבריחות השב"חים מיהודה ושומרון, סייעני הפולשים מאפריקה, וכמובן כל פעילי ארגוני השטנה הממומנים ע"י ממשלות זרות ופועלים למען קידום האינטרסים האפלים שלהן מאחורי גבו של הציבור הישראלי
  3. וכל הרוצחים באו מהימין, ללא יוצא מן הכלל
  4. הימין המתנחבלי בוגד במדינת ישראל, חותר תחת קיומה ותחת מערכת המשפט שלה ומביא עלינו מדינה דו לאומית וחורבן בית שלישי. רק עיוור, אידיוט או ימנוני לא יקלטו זאת.
 80. 37
  איזה כיף עכשיו מותר: ״אם תרצו״- פשיסטים
 81. 36
  אם תרצו היא לא תנועה דומה לפשיזם היא פשיסטית במהותה
 82. 35
  הפסיקה מוכיחה שאנו חיים במדינה דמוקרטית, וטוב שכך.

  במציאות הישראלית חופש הדיבור = חופש ההשמצה = דמוקרטיה מתאבדת. מה רע??

 83. 34
  נכון, לאומיות הינה הדגשת הלאום- הנציונאל
 84. 33
  כפר סבא

  יצאתי פעם אחת להפגין עם אם תרצו במכללה שלי. אבל מאז פרשת התרומה לעמותות הם מחוקים אצלי! עמותה פוליטית (שמן הסתם שואבת כוח מכך) מתחרה עם עמותות חברתיות על כסף אז ברור לי שהם חסרי כל ערכים.

 85. 32
  מקריאת הפסיקה ברור כי השופט אינו מבדיל בין לאומיות ולאומנות אי ההבדלה בין שני מונחים אלה מאפיינת את השמאל הישראלי שמבחינתו הציונות מייצגת/מבטאת לאומנות קרי פשיזם, דבר שאין לו כל קשר עם לאומיות שזו התפיסה שעליה נבנו המדינות הדמוקרטיות המערביות.
 86. 31
  הפשיזם לא יעבור

  אם תרצו היא ללא ספק תנועה פאשיסטית בתחילת דרכה. כמובן שמדובר באנשים סופר אופורטוניסטים שגם מחפשים פרסום ורווח כספי באמצעות ״ אידיאולוגיה״. לרוע מזלם, הם ייעלמו כלעומת שבאו, שכן הם לא יכולים להתקיים במציאות של היום

 87. 30
  עוד סיבה לזילזול בבתי המשפט

  לא יתכן ששופטים בישראל יתמכו בשמאל קיצוני והזוי המשמיץ ומבטל כל מה שלא כמוהו. אבל מה אפשר לצפות משופטים מסוימים המשחררים רוצחים, מענישים בקלילות ומאד "ליברליים" כלפי הפושעים, גם המסוכנים ביותר. וכבר נאמר מה גורל אלה המרחמים על האכזריים.
  ולעיניננו: מה הקשר בין אם תרצו לפשיזם, הדוגל בשלטון הפיהרר? מדובר בתנועה לאומית הדורשת שיוויון בנטל, לא בנוסח הרמאות של הממשלה, אלא אמיתי. לזה השמאל ההזוי מתנגד, משום שפירושו המעשי שהערבים לא יקבלו כלום מהמדינה. וגם כל המשתמטים האחרים.
  הבעיה האמיתית היא שהאלטרנטיבה למדיניות אם תרצו היא מלחמת אזרחים תוך 20 שנה. ואת זה השופט המכובד הלא חכם לא היה מסוגל להבין ולכן הצטרף למעשה להשמצה.

 88. 29
  עיותתם את מה שהשופט אמר בכותרת - אין לכם אמינות (שוב)
 89. 28
  ילין, בשבילי אתה גיבור.
 90. 27
  איך זה יכול להיות? הרי מדובר בתנועת מרכז!!

  LOL כן אה?

 91. 26
  אכן מי רוצה שיגידו שהוא ממשיך של מוסוליני הצעיר? אבל היו פה אנשים בשנות ה-20 שהסתובבו במדים חומים והצדיעו כמו...- וחבל שצעירים מתפתים להתלהמות מגוחכת וגם מכוערת שיסודה בהלהטת יצרים של אנחנו אנחנו אנחנו- יאללה, מספיק עם הבלבלת, הגיע זמן לעשות למען הקשישים, השכירים-העבדים, ולהיות יותר "ואהבת לרעך..."
 92. 25
  "אם תרצו" היא אחת התנועות הציבוריות

  החשובות ביותר שקמו בישראל, אל מול התקשורת השטופה בשמאלניות, לעתים קרובות רדיקאלית.
  זאב שטרנהל הוא ארכי שמאלן וכתיבתו העקבית בעיתון "הארץ" מצביעה בברור שהשופט הביא את החתול אל השמנת או ההפך. גם מומחה הלשון רוביק רוזנטל בילה שנים טובות באחד הקיבוצים הקיצוניים של "השומר הצעיר".
  במהלך השנה האחרונה, הציגו חברי "אם תרצו" חומרים ממחקר על בעיית הפליטים הפלסטיניים, בפתח אולם באונ' ת'א בו התקיים יום עיון על בעיית הנכבה.
  נדהמתי מן התגובות של הסטודנטים בעלי ההשקפות הנגדיות שבמקום לעיין בחומר צעקו כל הזמן "פשיסטים, תסתלקו מן הקמפוס שלנו".
  לעצם העניין, מומלץ לכל ישראלי לקרוא את החוברת "שקר הפליטים הפלסטיניים" אשר הפיקה תנועת "אם תרצו", ממנה ניתן ללמוד על שטיפת המוח שהפלסטינים עושים לעולם המערבי וכנראה גם לרוב קוראי עיתון "הארץ".

  1. אם היו באים אנשים במדי נאצים עם חוברות של חומר לימודי, האם היו מעיינים בחומר בעיון, או צועקים "נאצים החוצה"?
  2. תנועת אם תרצו- יישר כוח

   תנועה ציונית ערכית ושפויה באי של תנועות שמאלניות המאיימות להחריב אותנו. ואני מאמינה שהיא תצליח לסחוף המונים לשורותיה. כל הכבוד לתנועה ולעומד בראשה רונן שובל. המשיכו בעשייה המבורכת והמוערכת.

  3. זו לא אותה תנועה שחבריה גנבו נשק מצה"ל...?? ובשביל מה הנשק...??
  4. זו לא אותה תנועה שחבריה גנבו נשק מצה"ל...?? ובשביל מה הנשק...??
  5. זאב שטרנהל הוא חתן פרס ישראל וחוקר בעל שם עולמי בתחום הרלוונטי

   אין מומחה גדול ממנו להעיד בסוגיה "מהו פאשיזם", זהו תחום עיסוקו המקצועי.

 93. 24
  לא בטוח שכולם יודעים מהו פאשיזם. על הפשיזם מזווית אחרת.

  הפשיזם הוא משטר עממי שבמרכזו ה"עמך". הפשיזם מדבר בשפתו של האיש הקטן, וערכיו הם הערכים המסורתיים של חברה ומשפחה. אלה שעוברים מדור לדור והנם נהירים ומקובלים על הרוב הגדול של בני אדם. זה בניגוד לדמוקרטיה הליברלית המדברת בלשונה המלומדת של האליטה הליברלית. זו שזורעת בלבול ומבוכה כשהיא ממציאה חדשות לבקרים ערכי מוסר וערכי משפחה חדשים ו"מודרניים", והיא סה"כ מייצגת מיעוט קטן בקרב הציבור. וזאת הסיבה שהמשטרים הפשיסטים בספרד, גרמניה ואיטליה זכו לפופולריות שהדמוקרטיות הליברליות יכולות רק לחלום עליה. זה שרובם סולקו בכח הזרוע ע"י המיליטריזם האנגלו-סכסי, שמעולם לא סבל איום על ההגמוניה שלו בעולם, לא אומר דבר על הרלבנטיות שלהם. אתונה הובסה ע"י ספרטה ולגיונות רומא נפלו שדודים לרגלי הברברים. וזה גם מה שבימינו צפוי לעולל לתרבות האירופית המפוארת שיטפון המהגרים ומבקשי המקלט השחורים והמוסלמים, החמושים בעגלות ילדים ובערוצי טלוויזיה של המימסד הליברלי, שהברברים האלה נמנים על מצביעיו החשובים. אלא כמובן, אם עמיה של אירופה יתעשתו וישליכו את הליברליזם הפוליטי המושחת לפח האשפה של ההיסטוריה. דמוקרטיה אינה בהכרח ליברלית. היא יכולה לפרוח גם בלי "זכות השתיקה", בלי "הכל שפיט", ובלי "זכותם" של פראים חסרי תרבות להפוך את עריה ההיסטוריות היפהפיות של אירופה לסלאמסים אפרו-אסיתים מכוערים. גם בלי המתירנות ה"ליברלית" שמטפחת ומעדיפה את זכויות העבריינים על זכותו של הציבור שומר החוק לבטחון אישי ולבטחון רכושו.

  1. הנה איש ימין קיצוני ישראלי חושף את הערצתו לפאשיזם ולנאציזם, קראו את תגובתו- בלתי משתמעת לשני פנים
  2. תגובה

   כתבת תגובה מנומקת ומגיעה לכך תגובה מנומקת גם כן.
   ראשית, אין דבר הרחוק מפאשיזם מאשר "ערכי המשפחה" בפאשיזם המדינה מעל לכל (כפי שהצהיר מוסוליני), והיא אף מעל למשפחה. אני משוכנע שגם אתה תסכים שבמשטר טוטליטרי המעודד ילדים להלשין על הוריהם על "פשעי מחשבה" כפי שעשו הנאצים (וגם הקומוניסטים) אין שום דבר המעודד ערכי משפחה.
   כמו כן, כיום אנו יודעים שהתמיכה בפאשיסטים האיטלקים ובנאצים לא הייתה כל כך סוחפת. נכון, רבים ראו בהם פתרון (דברו בשפת העמך), אך רבים אחרים לא תמכו בכך.ראה אחוזי ההצבעה למפלגה הנאצית שהיו במגמת ירידה בשנת 1932.
   לא מובנת טענתך שהפאשיזם הוא משהו מסורתי והליברליזם הוא המצאה מודרנית. הפאשיזם הופיע הרבה אחרי הליברליזם, ומדובר בסופו של דבר באידיאולוגיה מאוד מודרנית (מזכיר לך את שנה א' של מדעי המדינה כאשר למדת את ההבדל בין משטר אוטוריטרי לטוטליטרי). כבר בהצהרתך שמדובר בשפת "עמך" הודית כי מדובר באידיאולוגיה מודרנית לחלוטין (שבמידת מה עיוותה עקרונות של הליברליזם הקלאסי), שכן בעבר לא היו כלים כמו תקשורת המונים שאפשרו את הפנייה ל- "עמך", ולרוב המלכים לא היה אכפת בכלל מה הנתינים חושבים כל עוד הם שילמו מיסים בזמן.
   רק להזכיר שהפאשיזם בספרד לא התמוטט בעקבות פלישה חיצונית, ופראנקו היה שליט המדינה עד תחילת שנות ה- 70.
   כשאתה כותב על "צבאות אנגלוסכסיים" אתה מתעלם מהצבא האדום (רוסים ולא אנגלוסכסים) ומאלפי פולנים וצרפתים שהשתתפו באופן פעיל בלחימה (מה גם שלא ברורה טענתך בנוגע לערעור על ההגמוניה האמריקנית, שכן זמן מה לפני הפלישה לאירופה היפנים תקפו את פרל הארבור).

  3. חבל שהמחנה שלך לא אימץ את התיאוריה הזו לפני שהביא את כל האספסוף כמוך לארץ, שכיום מממשים בארץ את החזון שאתה משליך על אירופה.
 94. 23
  לפנות לבית משפט ישראלי בתביעת דיבה כנגד ארגון שמאלני זה כמו לפנות לבד"ץ בתביעה נגד נטורי קרתא....!!
  1. בפעם הבאה אני מציע לפנות לרבנות החרד"לית. הם כבר הוכיחו שהם תומכים בנו כשהוציאו פסק דין רודף [משמע: מוות] כנגד ראש ממשלה בישראל בגלל היותו שמאלני.
 95. 22
  אם תנועת "אם תרצו" מתביישת בדמיון שלה לתנועות פשיסטיות

  אז במקום לשבור את המראה בה משתקפת דמותה המבהילה אולי מוטב לה להתנער מהמסר הפשיסטי הגזעני שלה, או עדיף, להתפרק ולהעלם. פתרון טוב לה ולכולנו. מדינת ישראל אינה זקוקה לחוקי גזע או להגדרה מחודשת של "מיהו ציוני". לא חיכינו לילד המפונק רונן שובל שילמד את ותיקי המלחמות מהי אהבת מולדת ומהי מסירות ציונית. שיתבייש.

 96. 21
  השלמנו עם כך ש"העליון" הוא סניץ מר"צ / גוש-שלום / חד"ש

  עכשיו נאאלץ להתרגל לכך שגם ב"המחוזי" נפלה שלהבת.
  אבל אולי יותר טוב כך, מאשר שהם ימשיכו לזייף....

  1. הדמוקרטיה היא סניף של מרצ
  2. כמה חבל שזה היה במחוזי..

   אולי השמאל השתלט על כל מערכת המשפט?
   או שטעות בידיך והגיון בדבריהם? או שמא דמוקרטיה היא שמאלנות?

  3. מסתבר שמה שדמוקרטי, ליברלי, חברתי, חוקי, ומשכיל = זה שמאל. הנגטיב של זה = זה הימין.
  4. מסתבר שמה שדמוקרטי, ליברלי, חברתי, חוקי, ומשכיל = זה שמאל. הנגטיב של זה = זה הימין.
 97. 20
  פעילת שמאל קיצוני ועובדת הארץ? לא יתכן, הרי מדובר בעתון נטול נפלגתיות.

  האם יש בעתון הארץ עובד/ת, אחד בעל דעות ימניות או ממרכז?
  מה הסיכוי שיפוטר בבושת פנים, כשיצא מהארון?
  מענין האם הצנזור גוזר כל תגובה שאינה מלקקת לרוח העתון?
  האם יש הבדל בין עתון הארץ לעתונאי המשטר בצפון קוריאה?

 98. 19
  יש לתבוע תביעת דיבה מאם תרצו על גניבת השימוש באם תרצו המקורי לפח זבל פאשיסטי.
  1. בולשבקים סהרוריים כמוך הם הסכנה האמיתית לקיומה שלמדינת ישראל!
 99. 18
  כנראה ש'אם תרצו' חסרי מודעות עצמית

  אם אינם רואים את קווי הדמיון בינם לבין הפשיזם. ומי שמעיד על עצמו שהוא פשיסט גאה כנראה אינו יודע פאשיזם מהו. הרבה אין מה להתגאות שם. עליהם ראוי לאמר שהפטריוטיזם הוא מפלטו האחרון של הנבל.

  1. בנק מרכזי שרק הוא רשאי להדפיס כסף ובתי משפט לענייני עבודה שימנעו שביתות פראיות - חלק מהמצע של המפלגה הפשיסטית

   זה מה שאני זוכר משיעור היסטוריה

 100. 17
  הקריקטורה בגוון אנטישמי ש"אם תרצו" פרסמו על נעמי חזן הרבה יותר גרועה
 101. 16
  תביעה

  הכלבים של עיתון הארץ נובכים והשיירה עוברת

 102. 15
  כל לאומיות נוגעת בשורשה בתורת הגזע הנאצי
 103. 14
  מסתבר......................

  שבית המשפט הולך בדרכי הרפובליקה הוואימרית וסולל את הדרך להשטלתות הפשיזם האדום

  1. פשיזם אדום או חום, דזלבה דרייק. סוציאליזם כחול לבן הוא המסר הנכון לעמנו בשעה קשה זו של נגישה בשכירים ובעניים, וקידוש הכסף על פני כל דבר
  2. שקרן. השמאל הישראלי (ובטח החלטת השופט) רחוקים מ"פשיזם אדום" כרחוק מזרח ממערב
  3. קח שיעור בהיסטוריה לתלמידי תיכון, מוישל'ה. לא פשיזם אדום הוא שהשתלט על רפובליקת ויימאר.
 104. 13
  הפסיקה נובעת כנראה מהעדויות המטעות של שטרנהל ורזנטל שהתקבלו ע"י השופט כתורה מסיני, +חסר הידע של השופט, לומר שלאומיות =פאשיזם , אם כך במדינות שהלאומיות בהן דומיננטית הן מדינות פשיסטיות? בין המדינות האלה ניתן למנות את צרפת ארה"ב, קנדה ברזיל, אירלנד ולמעשה מרבית מדינות העולם המערבי ומדינות ברה"מ לשעבר. השפוט פוליטי או תוצאה של בורות התוצאה זהה.
  1. כן, אבל מצופה מהתביעה להגיש חוות דעת מטעמה, למשל אבשלום קור

   בפן הלשוני ואני מניח שאפשר למצוא אי אלו סוציולוגים והיסטוריונים (לא רבים, יש להודות) שאינם ממוקמים משמאל למרצ על הספקטרום הפוליטי.

   כמובן שכל זה לא יסייע בפסק הדין אבל כן ייאלץ את השופט למצוא פירואטים מילוליים מורכבים יותר מאלו שהסתפק בהם בפסק הדין דנן.

  2. כשתלמד את ההבדל בין ליברליות לבין פאשיזם, תנסה שוב להגיב, אולי תקלע יותר מדוייק.
  3. נטייה לפאשיזם - כן, אבל בשביל פאשיזם מלא צריך להעמיד את הלאומיות מעל לכל ערך אחר, ואת זה רק מדינות מעטות עושות (צ. קוריאה, לדוגמה)
  4. לאומנות, ולא לאומיות. חזור לבית הספר
  5. אתה מתבלבל בין לאומיות ללאומנות

   אתה מתבלבל בין לאומיות ללאומנות וגם אתה טועה.
   ההבדל הוא מה קודם למה: אזרחות ללאום או הלאום לאזרחות. במדינות המערביות החוק מתייחס קודם כל לאזרחות ללא הבדלי לאום. בהשקפת "אם תרצו" יש העדפה של יהודים על פני הלא יהודים ובזה הם דומים לתנועות פשיסטיות ברשית דרכן כפי שציין פרופ' זאב שטרנהל.

  6. עוד לא יבש החלב על שפתיך ואינך מסמיק מבושה כשאתה אומר ששטרנהל מטעה והשופט חסר ידע..! מציע שתעשה שעורי בית לפני שאתה מטקבק ואל תנסה להעניק מחוכמתך לאחרים, לפני שתבין על מה אתה מדבר.
  7. לכן במשפט הינו לפי האג'נדה הפוליטית של הדופט ולא

   לפי חוקי הצדק,דבר שלא קיים בארץ

  8. כמה עצוב שזו רמת הבנת הנקרא שלך.

   אף אחד לא טוען או טען שלאומיות=פשיזם, אלא שפשיזם היא תפיסה שמקדשת את הלאומיות מעל לכל ערך אחר. אם אתה לא מבין את ההבדל, אזי הבעיה איננה אצל שטרנהל אלא אצלך.

  9. אהבתי את "ימנוני".
  10. יש לך בעיה בהבנה

   כמו שיש להרבה פאשיסטים משום מה. מה שעמד למבחן הוא הניסיון של אם תרצו לסתום פיות. לבטל פירסומים שלא מוצאין חן בעיניה. שזה כשלעצמו מאד פאשיסטי.

  11. לנבער המשמיץ את השופט = כאשר טורחים להוציא חוקים נגד ערבים, נגד שמאלנים, נגד כל מי שלא בדעתך ולא בדתך = זה פאשיזם. תברך על כך שיש לנו עדיין(!!) מערכת משפט שפויה.. למענך אני מצרף את השיר "לא הרמתי את קולי". אולי-אולי יפקח קצת את עיניך ויפכח את שכלך:

   בגרמניה לקחו הנאצים תחילה את הקומוניסטים,
   אני לא הרמתי את קולי, כי לא הייתי קומוניסט,
   ואז הם לקחו את היהודים,
   ואני לא הרמתי את קולי, כי לא הייתי יהודי,
   ואז הם לקחו את חברי האגודים המקצועיים,
   ואני לא הרמתי את קולי, כי לא הייתי חבר אגוד מקצועי,
   ואז הם לקחו את הקתולים,
   ואני לא הרמתי את קולי, כי הייתי פרוטסטנטי,
   ואז הם לקחו אותי,
   אך באותה עת כבר לא נותר אף אחד שירים את קולו למעני.

   נכתב על ידי הכומר מרטין נימלר

 105. 12
  יש קווי דמין מסוימים בין דברי השופט ובין

  דבריו של שמאלני אדיוט ודמגוג. תמיד אפשר למצוא קווי דמיון הערתו דל השופט מיותרת נבובה ודמגוגית

  1. אכן כן, ובדיוק מסיבה זו אתה רשאי לכתוב את זה מבלי ללכת לכלא.

   האם אתה מוכן להטות את אותו החסד לנאשמים?

  2. אתה שפוי? אולי במחלקה הסגורה!
  3. יש דמיון בין השופט לבין היטלר, שהרי לשופט יש זוג אוזניים, צוואר ופה, וגם להיטלר היו זוג אוזניים, צוואר ופה
  4. איך זה שהימנונים תמיד נבערים, עילגים, גזענים ואכולי שנאה?
  5. המשפט בישראל מושחת מהיסוד, לצורך הדוגמה: תנועה יהודית שקראה לרצח ערבי הוצאה מהחוק ובצדק, תנועה מוסלמית שקוראת לרצח יהודים עדיין מתקיימת, למה? בגלל מה שאתה מגדיר חופש הביטוי. אני קורא לזה הגנת נוערי ה^טלר או יש להם שם אחר בפוליטיקה אבל הרעיון זהה. בודדים הם השופטים שאינם חברים בתנועה זו לצורך התקדמות מקצועית כמובן.
 106. 11
  איזה " כיף" להיות שופט " נאור".....
  1. עברית אתה כן מקבל?
  2. המחוזי בירושלים, זו כבר מיפלגת שמאל. כולם יודעים.
  3. מאירי, מה לעשות והשכלה, ליברליות, שמירה על החוק, שמירה על זכויות האזרח, דמוקרטיה מבטאים את השמאל = הנגטיב זה כמובן הימין.
  4. מאירי, מה לעשות והשכלה, ליברליות, שמירה על החוק, שמירה על זכויות האזרח, דמוקרטיה מבטאים את השמאל = הנגטיב זה כמובן הימין.
 107. 10
  מאיפה לפשיסטים כסף להעסיק את מערכת המשפט
  1. ממכירת נשק לאיראן.
  2. מאותו מקום שיש לתומכי המסתננים כסף אינסופי למטרה בזויה בהרבה?
  3. נכון מאד, האנטישמיות הבינ"ל הרי לא תורמת לארגוני הימין הציוניים...
  4. נראה לי שנתמכים ע"י הפלג הימני של הקרן לישראל
  5. מקבלים תרומות מנוצרים אנטישמים אוונגליסטים
  6. משתינים עליכם כול הדרך אל הקלפי. תתרגלו!!!
  7. מכספי המיסים שלנו, דרך משרדי הממשלה
  8. מכספי בתי הימורים ובתי בושת.
  9. מכספי בנק לאומי.
  10. מכספי קניון עזריאלי.
  11. רון שובל הוא בנו של זלמן שובל, מבעלי בנק ירושלים
  12. להדיוט הימני המצוי זלמן שובל עלול לתבוע אותך תביעת דיבה על הטלת רפש. האיש הוא בן של יהודי דרום אפריקאי המוכר נשק לאיראן....
 108. 9
  אין נזק. ארגון פשיסטי נהנה מכל פרסום
 109. 8
  נאווש מטיבריוס, להגיב
 110. 7
  תחילת הנאציזם ותחילת הפשיזם שונות?
 111. 6
  אז אם תרצו רק דומים לפשיסטים?
 112. 5
  אני נגד השופט, השמאל, המסתננים, והפלסטינאים, אני לא פאשיסט ודואג לארצי
  1. גם פשיסטים אהבו ודאגו לארצם, ובפרט שדאגו שתהיה נקייה משמאלנים, הומואים ויהודים. שנה טובה
  2. תמרה,הדמגוגיה הסהרורית שלך לא עובדת!
  3. גם המומינים. אז?
 113. 4
  הרצל היה תובע את אם תרצו על זיהום שמו
  1. לך תישן על האף יא אהבל!
  2. "שמאל זה דרעק" ?
  3. כן,זה הטיעון המרכזי שלי!
 114. 3
  אם כך,אני פאשיסט גאה
  1. מעולם לא שמעתי על פאשיסט שאינו גאה בכך

   גאוות השווא היא מאפיין בסיסי

  2. איפה היית במצעד הגאווה??
  3. לא ברור במה יש לך להתגאות...
  4. אתה לא לבד, גם לראשי תנועות הימין בשנות העשרים העריצו את הפשיסטים. לדוגמא אבא אחימאיר.
  5. כן זה היה ברור. אבל למה לנסות להטיל טרור דרך תביעת ענק של 2.6 מיליון שקל?
  6. גם מוסוליני אמר את זה
  7. עדי, אני חושב שתגובתך מוכיחה את טענות השופט והנתבעים: זו אכן תנועה עם מרכיבים פשיסטיים
  8. הייל !
  9. סבבה לך, רק תבין שאתה לא יכול לאיים על כל מותח ביקורת שתרושש אותו

   ניסיתם. לא הלך. בפעם הבאה תנסו להשיג ייעוץ משפטי קצת יותר איכותי.

  10. גם אני פאשיסט גאה.
  11. על משקל ״אספסוף גאה״? יענו ״פשיסט״ ו״אספסוף״. וכאלה בדרך כלל גם גאים. צריך מדים או לחלופין אוטו אמריקני גדול - להגברת הגאוה?
  12. לא יעזור לכם. יבוא יום ונתלה את כולכם. אתם יכולים להמשיך ליבב כאוות נפשכם.
 115. 2
  ואכן יש קווי דמיון פשיסטיים באם תרצו
  1. שמאלנים קטנים,נמשיך להכות בכם ללא רחם! מקומכם הטבעי הוא עמוק בביוב ביחד עם שונאי ישראל!
  2. מש"ל
  3. תלאביבי חמודון, אתה ושכמותך עוכרי ישראל בורים ונבערים ואכולי שנאה, המביאים עלינו גם את חורבן בית שלישי כמו המטורפים כמוך בתקופת בית שני.
  4. ואני שאלה: אז מה הם לדעת עצמם, שמאלנים?? רק השם 'אם תרצו' עושה להם עוול. אולי 'הגרזן' (פאשס באיטלקית) יתאים יותר....
 116. 1
  השאלה מה עדיף נאציזם שמאלני או פישזם ימני .או בכלל עדיף מועדון פטיש בתל אביב .
  1. עכשיו זה רשמי: חברינו, תנועת "אם תרצו" - פאשיסטים. וולקומן!

   עכשיו זה רשמי: חברינו, תנועת "אם תרצו" - פאשיסטים. וולקומן!

  2. אין דבר כזה "נאציזם שמאלני". גם הפשיזם וגם האח התאום שלו הפשיזם, שניהם יסודות של תשתית תפיסת הימין הדוגל בנציונליות, כלומר בלאומיות שלמרבה הצער, בשלב מסוים של התגברות הפחד מפני השונה והאחר, הופכת להיות לאומנות.
  3. הנאצים היו ימניים קיצוניים

   הנאציזם הוא סוג של פאשיזם.
   הנאציזם למעשה ימני-קיצוני בתחום המדיני ושמאלני יותר בתחום החברתי-כלכלי. לכן אני צוחק כשאני שומע הרבה ישראלים אומרים שהם רוצים מפלגת ימין מדיני ושמאל חברתי.

  4. תלוי באילו משטרים או ארגונים מדובר.

   אם נקח את הדוגמאות של היטלר וסטלין כמייצגות ימין ושמאל קיצוניים, בהתאמה, אפשר לטעון שאכן קשה לקבוע איזה משטר יותר גרוע. אך המצב בארץ כיום הוא שונה. יש כאן ימין קיצוני שנמצא בשלטון מוחלט ויש ביכלתו לחוקק חוקים אנטי דמוקראטיים, יכולת שהוא מנצל במלואה. לעומת זאת קיים כאן שמאל חלש וחסר אונים שאין ביכלתו לחוקק חוקים או להשפיע בצורה משמעותית, ולכן אין לו את האמצעים והיכולת לפגוע בזכויות הפרט, אפילו אילו היה שואף לכך. אפשר אמנם לטעון שאילו לשמאל היה רוב מוחץ - אז גם הוא היה עלול להיות אנטי דמוקראטי אילו לא היה מי שיבלום אותו. מסיבה זו לא רצוי מצב בו מפלגה אחת - או קבוצת מפלגות עם אידאולוגיה דומה - נמצאת בשלטון מוחלט ללא אופוזוציה משמעותית. וזה, למרבה הצער, המצב בארץ כיום.

  5. חחח "נאציזם שמאלני"

   ממתי נאציזם שמאלני?
   הנאציזם היא אידאולוגיה ימנית-קיצונית בתחום המדיני בטחוני.
   בתחום החברתי כלכלי היא בהחלט יחסית שמאלנית, אבל אני בטוח שלא לתחום הזה התכוונת.

  6. העיקר לא פמיניזם רדיקלי כי זה מזיק עוד יותר...
  7. נאציזם שמאלני ?

   אתה מתכוון נאצים פאשיסטים ימניים או שמאלנים משהו... תלמדו היסטוריה שנאת היהודים הייתה רק חלק מן התורה הנאצית שמלבד זאת מזכירה הרבה יותר את הימין הקיצוני בארץ, השמאל הקיצוני הוא גם שרץ אבל הכינוי נאצי לא מתאים לו.

  8. הדיעה שהובעה על ידי שטרנהל בפסק הדין היא שיש פאשיסט "חלקי" - כלומר יש פאשיסט לייט - לא ממש פאשיסט - משהו כמו עישון מריחואנה של ביל קלינטון שלא לקח לריאות. או האמירה שלו שלא עשה סקס עם לוינסקי כי מין אוראלי זה לא סקס. נו באמת- הרי כאשר הנתבעים כתבו שזו ארצנו פאשיסטים הם לא כתבו באותיות קטנות שהכוונה היא לפשיסט פארווה - כזה בקטנה - לא איזה מוגול שמחריב עיירות יהודים ושורף אנשים חיים- סתם אחד שמוריד רק סתירות יבשות. אולי קצת מקלל. הכי מצחיק היה לקרא את העדות של רוביק רוזנטל שם הוא מסביר את המנעד של המילה פאשיסט . נו באמת. מחר מישהו יקרא למישהו נאצי ויבוא רוזנטל ויגיד שנאצי הוא כינוי מקובל ולא אנשי גסטאפו גרמנים אלא גם משגיחות קשוחות בבחינות בגרות הן "נאציות " בלשון העם. מגוחך. נאצי הוא נאצי ופאשיסט הוא פאשיסט מלא - לא חלקי ולא באחוזים.
  9. הנאצים היו נאציונל סוציאליסטים - שמאל

   עצמם ישיבתנו בארץ הוא בגלל תקומה ללאום שלנו. עצם היות מדינה היא בגלל לאום. אז זה ממש פאשיסטי.

  10. לאלי להשכלה כללית, נציזם הוא קיצור של סוציליזם לאומני (נשיונל סוצייליסט)
  11. מבחינת עוצמת האנטישמיות ומבחינת המטרות החסלניות, אין שום הבדל בין השמאל הרדיקלי בארץ ובחו"ל לבין המפלגה הנאצית. שום הבדל. לכן, למרות כל משחקי המילים ותעלולי הלשון - השמאל הרדיקלי הוא אכן סוג של נאציזם
  12. אליק, אתה באמת חושב שלשמאלן קיצוני,שונא ישראל,יש צורך בעובדות?
  13. נו, באמת... זה כמו לקרוא לך "עילג" למרות שלא כל מילה שכתבת שגויה
  14. גם סטאלין שמש העמים היה ימני קיצוני

   מה יש פה לצנזר

  15. נאציונל סוציאליזם =/ סוציאליזם

   חשבתי שאת חכמה מספיק כדי להבין.

  16. הנאציזם אינו סוג של פאשיזם.

   קודם כל, הפאשיזם אינו גזעני.
   וכן, היו כאן מפלגות בעלות מצע מדיני ימני וחברתי שמאלי ע"ע צומת של רפול ז"ל ואחרות.