סקר "הארץ"

32 מנדטים לליכוד, 19 לעבודה, 11 לקדימה, 10 ללפיד

48% מהנשאלים סבורים כי נתניהו הוא המתאים ביותר להיות ראש הממשלה, 15% תומכים בשלי יחימוביץ', 9% בליברמן ורק 6% במופז

ראש הממשלה ויו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, מצטייר לפי שעה כמועמד היחיד הרלוונטי לראשות הממשלה בבחירות שייערכו בעוד ארבעה חודשים. כך עולה מסקר מיוחד של "הארץ-דיאלוג" שנערך שלשום בקרב מדגם מייצג של כלל הציבור. בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה, נתניהו מביס את כל יריביו, ראשי המפלגות העיקריות בכנסת.

48% מהנשאלים סבורים כי הוא המתאים ביותר. אחריו, בפער ניכר, צועדת ח"כ שלי יחימוביץ', יו"ר מפלגת העבודה (15%). אחריה שר החוץ אביגדור ליברמן, יו"ר ישראל ביתנו (9%), ואחרון אחרון חביב, דווקא האיש שמציג עצמו כמועמד היחיד לראשות הממשלה מול נתניהו: ח"כ שאול מופז, יו"ר קדימה, עם 6% התאמה בלבד.

תמונת המנדטים לאמצע השבוע החולף אינה מחדשת הרבה: הליכוד מעל ל-30 מנדטים. העבודה מתחזקת כדי 19 מנדטים. קדימה מבוססת בבוץ טובעני עם 11 מנדטים, כמעט שליש מכוחה הנוכחי.

לפיד עם תוצאה יפה: עשרה מנדטים. הפער בין גוש ליכוד-ימין-חרדים לגוש מרכז-שמאל-ערבים הוא עשרה מנדטים: 65 לימין, 55 לשמאל. עצמאות של אהוד ברק כמעט עוברת את אחוז החסימה - עוד קוועץ' קטן.

תוצאות הסקר - לחצו להגדלה
תוצאות הסקר - לחצו להגדלה

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 5
  יותר מרצח רבין, עריקת ברק לימין חיסלה את השמאל ואת השלום. את הנזק הזה יהיה קשה לתקן. גם עשרות אלפי טילים על ראשם, בגלל הכיבוש הארור, לא יפצחו את תעלומת הראש הימני.
 2. 4
  מפליא שהארץ מביא סקר מלפני 5 חודשים לתמוך ביהונתן ליס, ולא סקר עדכני יותר.
 3. 3
  שלי כמו לפיד כמו מופז כולם יהיו השטיח האדום עליו ידרוך נתניהו כאשר יצעד לקדנציה נוספת כראש ממשלה.רק ביבי טוב לישראל.
 4. 2
  מפליא שאדם ללא שום נסיון ניהולי מקבל 10 מנדטים - דיבורים נאים לא מביאים לתוצאות מעשיות - ראה אובמה.
 5. 1
  נו ? מה חדש? ביבי חזק , זאת המציאות ...
  1. רק סגן יושב ראש הכנסת המצויין שלמה מולה יהיה ראש-הממשלה הבא , חבר-הכנסת המצויין אללי אדמסו יהיה שר הקליטה והחוץ ולי תהיה משרה מלאה במקום עבודתי במצודת -זאב