ישראל ביתנו מבקשת לדחות בשבוע את פיזור הכנסת כדי לאשר את חוק הגיוס לכל

לדברי יו"ר הסיעה אילטוב, רוב סיעות הבית הביעו תמיכה בהצעת החוק של מפלגתו, וישנה הזדמנות להעביר את הצעת החוק עוד לפני הבחירות

יו"ר סיעת ישראל ביתנו רוברט אילטוב קורא ליו"ר הקואליציה זאב אלקין לדחות בשבוע את ההצבעה על פיזור הכנסת, על מנת להעביר בפרק זמן זה את הצעת חוק גיוס לכל של מפלגתו, האמור לשמש חלופה לחוק טל. לדברי ח"כ אילטוב, מאחר ורוב סיעות הבית הביעו תמיכה בהצעת החוק של ישראל ביתנו אין כל סיבה למהר ולפזר את הכנסת, כאשר ישנה הזדמנות אמיתית להעביר את הצעת החוק עוד לפני הבחירות.

יו"ר המפלגה אביגדור ליברמן אמר בשבוע שעבר כי לפי הצהרות המפלגות השונות, יש רוב של 90 ח"כים להצעת החוק, וכי במפלגה יסתפקו גם ב-61. החלטתו של היועץ המשפטי לכנסת, עו"ד איל ינון, כי החוק לא מאפשר כינוס הכנסת בפגרה בגין הצעת חוק פרטית, גם במקרה ש-61 חברי כנסת יחתמו עליה, סתמה את הגולל על כוונתו של ליברמן להעביר את החוק בפגרה.

לאחר הודעת ישראל ביתנו הצטרפה גם מפלגת קדימה לדברים וקראה להעביר את החוק בהקדם האפשרי. לפי הודעת קדימה, "היא קוראת לכל הסיעות "להפסיק את הקומבינה והדילים" ולהעביר את חוק שירות לכל עוד בכנסת הנוכחית. עוד הוסיפו במפלגה כי "נוצרה הזדמנות היסטורית שאסור לפספס".

שר החוץ אביגדור ליברמן בכנס של ישראל ביתנו בירושליםאמיל סלמן

יחד עם זאת נראה כי תקוות המפלגות להעביר את החוק ייכזבו, שכן בלשכת יו"ר הקואליציה זאב אלקין עומדים על כך כי הצעת החוק לפיזור הכנסת תוגש כבר מחר (שני). בלשכה הסבירו כי "יש סיכום עם המפלגות האחרות, ואנו מקווים שכולם יעמדו בו. הכוונה היא כי הכנסת תפוזר כבר מחר, זה מה שסוכם".

גורמים בכנסת התייחסו היום לאפשרות כי חלק מהמפלגות ייסוגו מכוונתן לתמוך בהקדמת הבחירות. לדברי הגורמים נתניהו הוא הגורם היחיד שמעוניין בהקדמת הבחירות, והסיעות האחרות דווקא עלולות להיפגע מהמהלך.

ועדת השרים לחקיקה תדון היום ב-6 הצעות חוק פרטיות שיזמו מפלגות האופוזיציה בדרישה לפזר את הכנסת ה-18. מדובר, בין היתר, בהצעות שהניחו מפלגות העבושה, מרצ, חדש ורע"מ תע"ל. השרים צפויים להחליט אם הקואליציה תתמוך בהצעות אלה או להתאחד סביב הצעת החוק הממשלתית בנושא.

האם נכון להקדים כעת את הבחירות? בואו לדבר על זה בפייסבוק

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 10
  כולם יודעים שהחוק הזה צודק וצריך לעבור

  אבל ההבדל הוא שישראל ביתנו היו מצביעים בעד החוק גם אם סיעה אחרת הייתה מעלה אותו, בניגוד לשאר, שמנסים לגזור קופון פוליטי לפני הבחירות.

 2. 9
  מוטב שתדחו את פיזור הכנסת בכמה ימים ואף שבועות

  תראו פעם אחת לציבור כי יש לכם הפוליטיקאים זיק של מצפון בצד הכסא שכה יקר לכם ולפנסיה שלכם!
  הציבור אינו טיפש ולא ניתן "לעבוד" עליו כל הזמן. הציבור רוצה לראות צדק סוף סוף בדמות שירות שווה לכולם ולא עיוות בדמות של פראיירים משרתים את המדינה 4 שנות חיים ואחרים גונבי דעת.
  שימו קץ לביזיון שמחריב את התשתית החברתית הרעועה בלאו הכי.
  אל תסתמאו מהיום שלאחר הבחירות והקואליציה עם החרדים ואולי גם הערבים. המפלגות הציוניות צריכות להוביל בגאון ובזכות וצריכות גם ליזום העלאת אחוז החסימה כך שבמקום 15 מפלגות יהיו בעתיד לא יותר מחמש ואולי 3 מספיקות ואולי נזכה לראות ממשלה שמבוססת על רוב ולא צריכה קואליציה, ממשלה שלא תיכנע לסחיטות בתוך הקואליציה ותיתן דין וחשבון לעם על פי מעשיה והישגיה בלבד.

 3. 8
  הבטחתם נישואים אזרחיים, קיבלנו איומים על שכנינו
 4. 7
  לא הספקתם ??????

  המגזר שהגיע מרוסיה ידוע באינטלגנציה הגבוהה ובתרבות הגבוהה.
  בואו נראה אם הם יבינו שהוליכו אותם שולל.
  אז מה? אתם מבקשים עוד זמן כי התעוררתם מפחד שאוטוטו מתקרבות הבחירות ולא עשיתם שום דבר ממה שהבטחתם לבוחרים שלכם?


  מה שלא עשיתם במשך השנתיים וחצי האחרונות - לא תצליחו אפילו עם הארכת זמן !!!!!! כל הדיבורים הם כדי להקטין את המכה.

  1. זה פשוט לא נכון עובדתית

   ישראל ביתנו היא המפלגה שמילאה את האחוז הגבוה ביותר מהבטחותיה לבוחר (גם אם חלקן בצורה מקוצצת עקב אילוצים קואליציוניים) מבין כל המפלגות הגדולות.
   ומה לעשות שחוק טל אמור היה לפוג השנה, ולא קודם?

 5. 6
  אם יתקיים הדיון בחוק טל נתניהו כבר לא יזדקק להקדמת הבחירות


  מצחיק, ב"ישראל ביתנו" לא יודעים שההצבעה על חוק טל היא הסיבה להקדמת הבחירות ולפיזור הכנסת השבוע? אם הדיון בחוק טל יתקיים כמתוכנן אז ממילא בטל הצורך הדחוף של נתניהו להקדים את הבחירות והן יוכלו להתקיים במועדן. אך אם החוק יפול ויתקבל בקריאה טרומית חוק גיוס שוויוני לכל ממילא הקואליציה תיפול בגלל ש"ס.

 6. 5
  למרות שאני מתנגדת חריפה של ליברמן...

  יש צדק בדבריו - אכן הזדמנות היסטורית! כרגע, כאשר אין באמת צורך להיות כבולים לקואליציה- יש אפשרות לפתוח מחדש את הסטטוס קוו!
  גם אם החוק יעבור, ולאחר הבחירות - ישונה...הרי שזה עדיין ישים את החקיקה החשובה הזו על סדר היום הציבורי.

  ולגבי הקופון - צר לי ידידי - כל קופון שעושה צדק עם הציבור וערכי השיוויון והדמוקרטיה - הרי הוא משובח!

  1. בגלל מפגרים כמוך ליברמן המושחת והבריון עדיין בשלטון. צדק עם הציבור? ערכי שיוויון ודמוקרטיה? ליברמן פשיסטי, ראי את כל ההתנהלות שלו. בגלל טפשים כמוך הוא בכלל עדיין בשלטון, כמו ביבי, כמו ישי, כמו שאר מושחתי הימין, כי אינך רואה מטר מהמסרים השקופים והבוטים שעובדים על טמבלים כמוך.
 7. 4
  גם אם תוגש הצעת חוק ממשלתית, הקואליציה בוודאי תתמוך בהצעות הפרטיות
 8. 3
  שיגזרו קופון רק שיעבירו את החוק

  נכון זה תרגיל בחירות. אבל התוצאה רצויה. אחרי הבחירות החרדים יצטרכו להתאמץ הרבה יותר לבטל חוק קיים, מאשר למנוע העברת חוק חדש. אין לבזבז את ההזדמנות

 9. 2
  ישראל ביתנו ישבה עם החרדים בממשלה,ולא עשתה כלום למען בוחריה.
 10. 1
  מנסים לגזור קופון לפני הבחירות - לא להאמין להם.

  מנסים ליצור אשליה שהם יפתרו את בעיית הגיוס, בשביל לקושש מנדטים. תהיו הגיוניים רגע - אף הסדר לא יחזיק מעמד בלי קואליציה שתעמוד מאחוריו. גם אם יעבירו את החוק, המפלגות החרדיות יהפכו אותו אחרי הבחירות, כשייצטרכו להקים איתם קואליציה. זה סתם רעש וצילצולים.

  1. לשם שינוי, הפעם לא יהיה הכרח להקים קואליציה עם החרדים!

   מופז אינו ליבני - הוא לא יבלבל את המוח עם ההזיה שנקראת "תהליך מדיני", והוא גם מבין שאין לו שום סיכוי להיות ראש ממשלה (בטח לא הפעם). הוא ייכנס לממשלה. לגבי לפיד זה עוד יותר פשוט - אין לו בכלל מה לחפש באופוזיציה. אז מה קיבלנו? קואליציה של 4 מפלגות: ליכוד, ישראל ביתנו, קדימה, יש עתיד. את החרדים (וגם את העבודה בראשות יחימוביץ', המייצגת את הועדים הגדולים והסחטנים) - אפשר וצריך להשאיר בחוץ.