מינוי דיגיטלי של הארץ - באתר בסמרטפון ובטאבלט - חודש ראשון ב-4.90 ₪ בלבד
מצטרפים ומשדרגים לאחת מחבילות התוכן האיכותי של הארץ. עכשיו במבצע השקה! רק 4.90 ₪ לחודש הראשון. נסו עכשיו >>
הרשמה למערכת
שם פרטי
שם משפחה
דוא"ל
סיסמה
אישור סיסמה
טלפון נייד
 ?נרשמתם בעבר לאתרי קבוצת הארץ התחברו   |   שכחתי סיסמה

ביידן: החלון הדיפלומטי של איראן ייסגר בקרוב

סגן הנשיא אמר כי הוא יבין אם ישראל תחליט לתקוף "אם תסיק שטהראן יכולה לייצר פצצת גרעין". על אחמדינג'אד אמר: תוך שנתיים הוא ייפול

סגן נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן, אמר היום (שלישי) בעצרת השנתית של רבני התנועה הקונסרבטיבית כי הממשל האמריקאי מבין שההנהגה הישראלית רואה באיראן איום קיומי. "זה לטעמי מוצדק", אמר והודה שלמרות שארה"ב היא "ידידה נאמנה מאוד" לישראל, גם הוא לא היה עושה "מיקור חוץ" של הביטחון הלאומי, במקרה שישראל תגיע למסקנה שאיראן עומדת להגיע ליכולת לייצר פצצה גרעינית.

"יש לנו את אותן ההערכות לפיהן לאיראן עדיין אין את היכולת ויש עדיין זמן מסוים, אך חייבים לשמור על ערנות מוגברת. במהלך שיתוף המידע המודיעיני, הישראלים אפילו הציגו מידע שקצת הרגיע אותנו. חלון ההזדמנויות למבצע צבאי של ישראל לא נסגר, אך החלון הדיפלומטי ייסגר בזמן הקרוב, זה לא יכול להמשך לעד", אמר.

ביידן אמר שהממשל האמריקאי "לא מוריד שום אופציה מהשולחן", אך גם הצדיק את מאמצי אובמה לנהל דיאלוג עם טהראן. "אנחנו לא תמימים. אך בזכות המאמצים של הנשיא איראן כרגע מבודדת - וארה"ב - לא. טהראן בקשיים עמוקים עם תוכנית הגרעין שלה, הניתוק שלהם מהמערכת הפיננסית העולמית גובר, יש להם בעיה לקנות דלק מזוקק ולפתח את מגזר הנפט והגז. המתחים בין המנהיג העליון לבין הנשיא אחמדינג'אד מורגשים. ההימור שלי - תוך שנתיים אחמדינג'אד לא יהיה שם".

ג'ו ביידן
ג'ו ביידן. צילום: אי–פי

מכיוון שמדובר בשנת בחירות, ביידן הדגיש את היחסים הממושכים עם הקהילה היהודית במטרה לשכנע את באי הכנס שהנשיא אובמה תומך ישראל. הוא הלך גם צעד אחד רחוק יותר, במה שנראה כמו תחרות סמויה עם מיט רומני, שמרבה להזכיר את ידידותו האישית עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. ביידן פתח את נאומו בדקת דומיה לזכרו של פרופ' בן ציון נתניהו, "היסטוריון דגול ואביו של נתניהו, ידיד שלי זה 40 שנה. הוא ואני היינו ידידים קרובים הרבה זמן", אמר וסיפר שפעם הוא אף אמר לראש הממשלה: "אני לא מסכים עם מה שאתה אומר אבל אני אוהב אותך".

סגן הנשיא העיד על תמיכתו ארוכת השנים בישראל – ואף אמר כי לא היה הופך לחלק מממשל אובמה - "אם הנשיא לא היה שותף לרגשות שלי. המחויבות שלי נובעת לא רק מתחושה שיש לנו חובה היסטורית מוסרית, אלא שזה גם אינטרס ביטחוני לאומי שלנו. אם לא היתה ישראל, היינו צריכים להמציא אותה. זו דמוקרטיה, עם בעיות וכשלים - בדיוק כמו שלנו".

"לפני שנים אמרתי: "אני ציוני - לא חייבים להיות יהודים בשביל להיות ציונים", המשיך ביידן ואמר שהוא גאה ברקורד של אובמה שנלחם נגד מאמצי הדה-לגיטימציה של ישראל ובסיוע הצבאי האמריקאי. "למרות המצב הכלכלי הקשה. אף נשיא מאז טרומן לא עשה יותר למען בטחונה של ישראל, מאשר אובמה. אפילו ביבי קרא לזה "תמיכה חסרת תקדים".
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

 
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים עם תנאי השימוש של אתר הארץ
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים עם תנאי השימוש של אתר הארץ
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות 01 החלון הדיפלומטי יסגור עלינו ועל השחצנות שלנו - לא על אירן אלון
 • 20:44
 • 08.05.12

מה שביידן לא אמר זה שכל מה שצבא הגנה לישראל יכול לעשות זה לגרום לזירוז ייצור של פצצת גרעין אירנית. ויש גם תוצאות לוואי שהוא לא דיבר עליהן - שממש לא יהיה נחמד לחיות פה, שלעולם לא נכניע את אירן ומי שיקבע את גובה הלהבות זו אירן ולא ישראל שתהפוך לקללה על העולם כולו, או שישראל תשתמש בנשק אסור ואז כולנו נלך לעזזל.

הצירוף של שחצנות טמטום אטימות וחיידק שואה הוא קטלני ואל נחשוב שמישהו יציל אותנו מהשלישיה אאומללה הזו אם לא נצא היום לרחובות.

02 שוחחתי אתמול עם אירנית שחזרה לקנדה מביקור בן 4 חודשים. הסנקציות כמעט שלא מורגשות שם. תנופת בניה, מכוניות מפוארות, לבוש אופנתי, מסעדות שוקקות ושוק תוסס... כל אלה לא בדיוק סממנים של מצוקה. וחוץ מזה, במקום הגמדינג'אד יבוא אחר, מה זה משנה. כל עוד השלטון בידי האייתולות הכיוון הזה ימשיך ולא משנה ההרכב הפרסונלי. הפתרון הנכון והלא מוסרי - להעלים את כל ראשי השלטון ומשמרות המהפכה בבת אחת.
 • 20:57
 • 08.05.12

המערב לא נוקט באמצעים אלה, וכנראה גם לא יינקוט, כי המערב מתנהג כג'נטלמן אנגלי הוגן, אבל הוא שוכח שליריב כללי התנהגות אחרים, והם לא רק שלא מתרשמים מגינות המערב, הם גם רואים בה הבעת חולשה. חולשה שיש לנצל.
וגם את זה המערב לא מבין. תחושת העוצמה המדומה שלהם, ופירוש התנהגות המערב כחולשה תביא בהכרח לעימות עד שיתברר להם שהם טעו, אבל בדרך ישלמו הרבה מדי אנשים תמימים בחייהם.
לכן המערב צריך לשנות דפוסי חשיבה, להתאים עצמו למצב, ולעשות את מה שצריך לעשות כדי לא להגיע לאן שאנחנו מאד לא רוצים להגיע.

03 אז הזנב שולט בכלב  (לת) אמריקה בריפיון מוחלט
 • 21:59
 • 08.05.12

04 ל-1, מתברר שיש ישראלים שהם פחות אוהבי ישראל מאשר יהודי ארה"ב.  (לת) להשתחרר מהשנאה
 • 22:15
 • 08.05.12

05 פעם אמרתי לנתניהו: אני לא מאמין לאף מילה שלך, אבל אני אוהב אותך - לפחות בשנת בחירות. אחרי הבחירות תשלם על זה.  (לת) מתושלח
 • 22:32
 • 08.05.12

06 סגן נשיא מלקק ליהודים ובאותה הזדמנות מעלה את הסיכוי למלחמה, אולי מבלי שהוא מתכווין לכך.  (לת) דוידי
 • 22:45
 • 08.05.12

07 מה רואה אחמדינג'ד... יוסי
 • 22:54
 • 13.05.12

תהנו..
http://www.b-interactive.co.il/optica-halperin-summer2012/

פרוייקטים מיוחדים