בתום שלוש הצבעות

יוסף שפירא הוא מבקר המדינה הבא

הכנסת העדיפה את שופט ביהמ"ש המחוזי על פני אליעזר ריבלין כמחליפו של לינדנשטראוס; ח"כ לוין: תם העידן בו העליון מכתיב מינויים בשירות הציבורי

השופט יוסף שפירא נבחר הערב (שני) למבקר המדינה הבא של מדינת ישראל, בתום שלוש הצבעות במליאת הכנסת. שפירא קיבל 68 מקולות הח"כים לעומת 40 קולות בלבד בהם זכה השופט העליון אליעזר ריבלין. לבחירתו של שפירא, שנחשב עד לפני ימים ספורים כמועמד הוודאי למשרה, קדמה דרמה, כשהוא לא הצליח לזכות ב-61 מקולות הח"כים בשני הסיבובים הראשונים. שפירא ייכנס לתפקידו ב-4 ביולי ויכהן שבע שנים.

בתום ספירת הפתקים של הסיבוב הראשון קיבל שפירא 58 קולות, השופט אליעזר ריבלין 44 קולות ושלמה קלדרון 10 קולות. בעקבות זאת נערך סיבוב הצבעה נוסף, בו קיבל השופט שפירא 59 קולות, השופט ריבלין 45 קולות וקלדרון 2 קולות. 

את מועמדותו של יוסף שפירא, יליד 1945 ושופט בית המשפט המחוזי בירושלים, קידמה קבוצה משותפת לליכוד ולקדימה, שכללה את ראשי הסיעות זאב אלקין (ליכוד) ודליה איציק (קדימה), וחברי הכנסת יריב לוין (ליכוד) ורוני בר-און (קדימה). בשלב מוקדם למדי השיגה הקבוצה את תמיכת ראש הממשלה וכן את תמיכת יו"ר קדימה דאז, ציפי לבני, ומועמדותו הוגשה בצירוף חתימותיהם של כ-70 חברי כנסת. מאוחר יותר נמחקו שמות כמה מהם, כשהסתבר כי חתמו על תמיכה במועמדים נוספים.

השופט יוסף שפיראתומר אפלבאום

לעומתו ריבלין נחשב לשופט הבכיר מבין המתמודדים ובעל הרקורד המרשים ביותר. למרות זאת, למול 70 החתימות שגייס שפירא, 11 חברי כנסת בלבד חתמו על הגשת מועמדותו של ריבלין - אחד מעל המינימום הנדרש בחוק. בימים האחרונים הציג ריבלין לחברי כנסת את הרקע המקצועי שלו, וכפי שניכר בתוצאות ההצבעה קנה לו תומכים רבים.

בשבוע שעבר נדמה היה שהקרב הוכרע. 60 ח"כים הודיעו שהם תומכים בשפירא, לעומת 11 המחויבים בפומבי לריבלין (תריסר נוספים הביעו תמיכה במועמד השלישי וחסר הסיכוי, שלמה קלדרון). אבל בימים האחרונים הורגשה התעוררות, כאשר רבים מחברי ליכוד וקדימה הביעו הסתייגות משפירא בשל החשש כי מעמדו הזוטר יחסית וההתגייסות הפוליטית למענו יביאו להחלשתו של משרד המבקר ואולי אף לעיקורו.

ח"כ יריב לוין, שהיה מתומכיו הבולטים של שפירא, אמר לאחר בחירתו לתפקיד כי "תוצאות ההצבעה מהוות אמירה היסטורית של הכנסת לפיה תמה התקופה בה קבוצה קטנה של שופטים בביהמ"ש העליון מכתיבה את מינוי חבריה לתפקידים הבכירים בשירות הציבורי".

נתניהו אחרי הצבעתומיכל פתאל

מפלגת העבודה איחלה בהצלחה למבקר החדש "בתפקידו החשוב ובטוחים כי יקפיד לשמור על מעמדה המשמעותי של ביקורת המדינה, ויהווה ראש חץ להתנהלות ציבורית ושלטונית תקינה ונקייה".

ח"כ מיכאל בן ארי אמר בתגובה לבחירתו של שפירא כי "כנופיית שלטון החוק הפסידה. שוב הוכח שניתן לחסום את העליונות של העליון ולהחזיר אותם לממדים שלהם. שפירא לא ימין, אבל ריבלין וחבריו צריכים ללמוד שתחושת העליונות של חלק משופטי העליון מתרסקת שוב".

יו"ר סיעת קידמה, ח"כ דליה איציק מסרה כי "אני מברכת את השופט יוסף שפירא על היבחרו לתפקיד מבקר המדינה. לתפקיד זה חשיבות עליונה במדינה דמוקרטית ומתוקנת, ואני סמוכה ובטוחה כי שפירא ימלאו במסירות וללא משוא פנים. בחירתו של שפירא מקורה בהסכמה רחבה שהובלתי בין מרבית סיעות הבית וזו תעודת כבוד לדמוקרטיה בישראל".

יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון אמרה כי היא "מצטערת בשבילו (שפירא) שנאלץ לחזות בפארסת שלושת סיבובי הבחירה, באדיבות קואליציית מופז-נתניהו. זו קואליציה מפורקת ערכית, והתנהלותה המביכה היום הוכיחה שהיא גם מפורקת פוליטית".

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 49
  ד"ר בן ארי שגדל כילד בשכונת מצוקה, לא הגיע לעבודה/מרצ/רקח אלא לאיחוד הלאומי
 2. 48
  בחדשים האחרונים אנחנו "נהנים" מפעילותה האלימה וחסרת המצפון של חבורת ימניים קיצונים שלא תירתע גם ממצדה מודרנית. גסות הרוח של נציגי הימין המצוטטים, היא המאפיין הבולט ביותר. עולה על כולם בן ארי, המנהיג את כנופיות הימין הדתי הקיצוני והאלים . הגענו לידי כך שמוטב ברית שקרנים ליכוד-קדימה שאולי תרסן את החלקים הקלגסיים של הימין.
 3. 47
  דווקא צריכים להודות לח"כ לוין על אומץ ליבו

  אני דווקא חושבת שצריך לשבח את ח"כ לוין ולא להשמיץ אותו. ידועות דיעותיו הימניות והלאומיות של ח"כ לוין, והנה בכל זאת הוא גרם לבחירת שופט ליברל הידוע בדיעותיו המתונות, שלא לומר (כדי לא להזיק לו) שמאלניות. אני הייתי כמובן נגד, אבל אני מסוגלת להודות שהציבור בירושלים חייב לו הרבה על שהורה על פתיחת חניון קרתא בחגי ישראל ובשבתות. החילונים צריכים לכבד אותו על שהתיר לאשה להפרות עצמה בזרעו של גבר נשוי ללא ידיעת אשתו. אזרחי ישראל המתונים והערבים צריכים להודות לח"כ לוין שהביא לבחירת מבקר מדינה שבהיותו שופט לא נרתע מהחלטות לא מקובלות על השלטון כמו מינוי ערבי כדירקטור בקרן הקיימת לישראל, או פסיקת פיצויים גבוהים לתינוק פלסטיני שנפגע ע"י מג"ב. אני מספיק בטוחה בדרכנו הלאומית כדי להודות שגם לשמאל מגיע ייצוג במוסדות השלטון. זו כוחה של דמוקרטיה. לכן, אני מקבלת את זה שכולנו צריכים לצפות ששפירא כמבקר המדינה ימשיך בדרכו העצמאית ויוכיח למקטרגים כי גם ליברל ושמאלן יכול להבחר ע"י הימין ולנהוג בדרכו כפי שהוא מבין אותה וכפי שעשה עד כה.

 4. 46
  המבחן הוא בתוצאות עבודתו נחייה ונראה
 5. 45
  יריב לוין ובן ארי- פירחחים משתלחים שמבזים את הכנסת ואת המדינה.

  איפה נשמע שחבר כנסת מכנה את שופטי בית המשפט העליון "כנופיית שלטון החוק"?
  גועל נפש שנמוכי מצח חשוכים כאלה משוטטים בכנסת.

 6. 44
  העיקר ששרה אישרה את המינוי

  מדינה הזויה. ליכוד לוחמני מנוט את בחירת המבקר בהנחית שרה וביבי. העיקר מבקר נטול שיניים אבל לא נטול פניות.

 7. 43
  "תם העידן בו העליון מכתיב מינוים בשירות הציבורי". היום הפסיכים במרכז הליכוד מכתיבים. איך התקדמנו, הא?
 8. 42
  דנון, אתה עלבון
 9. 41
  גם עדן הדמוקרטי תם
 10. 40
  היא מעדיפה פודל
 11. 39
  וטוב שכך שכן מוסד המבקר הוא בעצם לעג לרש וכיסוי תחת לעוולת השלטונית
 12. 38
  אמור לי מי תומך בך, ואומר לך מי אתה.
 13. 37
  ח"כ לוין - חדל אישים,השונא החולני שלשלטון החוק וערכי דמוקרטיה
 14. 36
  וחוזר העידן בו פוליטיקאים ורבנים מכתיבים מינויים... מי אמר שלא אבדה תקוותינו? אבדה, אבדה
 15. 35
  ״ניקינו את בית המשפט משמאלנים״

  את זה אמרו בליכוד אחרי המינוי של גרוניס. זו מלחמה ואנחנו מפסידים, כי השמאל ההזוי אפילו לא מנסה להילחם.

 16. 34
  יריב לוין ירשם בהיסטוריה כאחד כמו אחאב
 17. 33
  בואו נעביר לביבי את המדינה בטאבו, וזהו.
 18. 32
  מהתגובות של מגיבי הימין. מי שילם לכם? כל הכבוד ל"הארץ" ולקוראיו. שפירא יפתיע אתכם חשוכים ימניים בביקורתו המאוזנת.
 19. 31
  ללא קשר לתוצאה - יריב ליון ובן-ארי הם סכנה לדמוקרטיה ולשלטון החוק. השאלה - מאין צצו טיפוסים אלימים וחשוכים כאלה.
 20. 30
  זה מה שקורה כשאנשים קטנים צריכים לבחור אנשים גדולים
 21. 29
  יו"ר סיעת קידמה? הצחקתם

  מה לקדימה וקידמה?

 22. 28
  האים העדפה של בחירה של מבקר זה או אחר,,,

  אני לא מצליח להבין אך גוף שאמור להיות מבוקר על יידי מבקר שנבחר על ידם
  מה אנו מבינים מכך שעצם בחירתו של מבקר זה או אחר מרמזת שאם ריבלין היה נבחר אז ייש מי שצריך לחשוש מפניו ,,,הייש דברים שהרשות הבוחרת רוצה שלא יבדקו בשל סיכון שעלולים להתגלות דברים שעומדים בסתירה להתנהלות ציבורית תקינה ואולי אפילו דברים שייש בהם עברות פליליות שאם השופט ריבלין היה נבחר היה יודע אכן לחפש וההמבקר שנבחר לא יגע בנושאים רגישים
  שעצם בחירתו היא הסכם לא כתוב שהמבקר יבקר גופים חיצוניים ולא יחמיר עם הקליקה שבחרה בו וזה הייה הגמול שלהם מאי הטחת ביקורת בהם ,,,לדעתי אסור שהכנסת תבחר מבקר מדינה אלה גוף לא תלוי ואוביקטיבי שרק הכישורים הנידרשים ממבקר יהיו הסיבה היחידה להבחרו,,,באו כולנו נקווה שהיושר המשפטי והצדק שזורם בעורקיו של כל שופט יגבר על הרצון לרצות את אותם שבחרו בו ,,הזמן הוא התשובה לכך

 23. 27
  لللللللللللللللللللللللل

  מופתע לפעמים טיפשות של האחראים הישראלים לא טיפשות לקרוא את תנאי השטח היטב היה שלהם ככל שאני ראיתי הוא הפלת עיראק על ידי איראן? אני אומר לכם, הניצחון של ישראל נגד איראן וחיזבאללה יש דבר אחד נפתח אסד להיכנס ק"מ סוריה כמה לאפשר הקיפו את חיזבאללה הטלת אזור חיץ של Ajian אשר יראו שישראל היא המושיע העדר החלטות של המדינה במועצת הביטחון את אספקת הצבא בנשק בחינם כדי להרוויח אחר כך כדי לפגוע מפלגת Alllah :: באשר לבסיס לא Tqlqo כי אין נוכחות של הבסיס לא בסוריה ובלבנון עד חיזבאללה אריה הם לא יכולים לבוא עם אותם מסוכנת נניח, אבל אל קעידה Johmonakm אותו הקיצוני הסוני הוא Hbaha האמת המשטר חיזבאללה סוריה ומשמרות המהפכה האיראניים אורגנו המזרח התיכון וכל קריאות האזור עולה כי כתב את תשומת הלב שלך כלפי האויב אמור הנוער סאווה digg כמה חסרי השכלה בורים מאפגניסטן ומדינות אחרות שבהן שיעור בורים במידה רבה, למעט גיוס אותם%, כסף בורות קונו 100 בטוח כי לבנון וסוריה, חלקם של אנשי רוח גדולים מדי לשלטון Tnmna כניסה Ioae Wawa ב המדינה שלנו והאנשים שלנו לא תאפשר כל הקיצוניים של אל קעידה או שימוש אחר במדינה שלנו הטרור, כי הפגוע הראשון שאנחנו עושים כדי Atsedko המשטר הסורי וחלק Maicolon חיזבאללה צעיר כל זה Ashgalkm עבור Manmatkm לעת Akspo והצהרות המדריך הסלפית המתון בלבנון, שאותו הם מאשימים את הטרור ולראות בטרור של כנופיות נסראללה ואסד הם Evtalon הלחימה כפי שקורה Btarabs היום כי הכלל הוא רק להקות השייכים איראן היא אחת היו הגן על בן לאדן ולתת לו כסף ונשק, אבל איפה כל זה שנמצא תחת מצור מכל המדינות ואת עיצומים כספיים שהוטלו איך הוא מגיע עם כסף סנקציות נשק על איראן וחוסר יכולת כדי לענות על הדרישות של בן לאדן הביא לאיתור פיצוצים Ayom המתרחשים בסוריה לא עושים את הבסיס כפי שהם טוענים כי הוא נועד המטה לביטחון, אבל הוא חיסול כמה סמלים Cbaha שסיפקו כסף ונשק אינם כפופים אסד, אבל להקות לחיות על הכסף, גניבות, כי הסנקציות שהוטלו על המשטר הסורי הקל אסד Asfihm אותם חוששים שאין להם את הכסף אליו כל כך Sinhqon ממוקד תחת השם כלל לפגוע יותר מאשר שתי

 24. 26
  תגידו, השופט שפירא בעד הפצצת הכורים באיראן או נגד? זה מה שחשוב באמת!!!
 25. 25
  משרד מבקר המדינה הוא היחיד שעומד בפרץ ככלב שמירה של הממשל.כלב נובח וגם נושך .השאלה אם התכונות הנשכניות מתקיימות בשפירא
 26. 24
  הקואליציה הרחבה בהיסטוריה ממנה את מי שיבקר אותה.
 27. 23
  המבקר

  אנחנו עוד לא יודעים איזה מין מבקר הוא יהיה, אבל אנחנו יודעים שחבר הכנסת לוין אומר --ניצחנו את שופטי בית המשפט העליון, מה. הם היו במלחמה? מענייןן לא,,, אני סתם ככה אומר ימין זו סכנה,

 28. 22
  אין ספק ששיעור קומתו של חה"כ לוין יהיה פרק מרכזי בהיסטוריה של שיבת ציון. אחד מנפילי הדור, שהוכיח שוב את עומק הבנתו ואת גודל המפעל הציוני שהצליח להקים לו פרלמנטרים כאלה.
  1. ביום מן הימים כשיחקרו את תולדות הפשיזם הישראלי, ללוין יהיה בו מקום של כבוד
 29. 21
  ראש כנופיות הבריונים פורעי החוק- בן ארי , מדבר על כנופית שלטון החוק? זו הממשלה הפשיסטית של שקרניהו. האשל שמסתובב בין רגליו אחרי כל הסירחון- אומר הכול. כולל ליברמן שעדיין בתפקידו. צ ח נ ה
 30. 20
  תמה התקופה שהעליון מכתיב. מעכשיו רק ביבי מכתיב
 31. 19
  עוד סטירה מצלצלת לשמאלנים העלובים
  1. גרוניס

   גרוניס גרוניס גרוניס

  2. השנאה מעבירה אותך על דעתך המנוונת.

   45 שהצביעו לריבלין הם שמאלנים עלובים? יש באופוזיציה סה"כ חברי כנסת. אחת נעדרה (ח"כ זועבי). והצביעו 45 לריבלין, מהיכן באו 20 הנוספים, כולם שמאלנים? שלא לדבר שהאופוזיציה כוללת את ח"כ אריה אלדד וח"כ אורי אריאל מהאיחוד הלאומי שחתמו לטובת ריבלין, גם הם שמאלנים? השנאה מעבירה אותך על דעתך המנוונת.

 32. 18
  אין עליך ביבי אוהבים אותך תבוסה נוספת לסהרורי השמאל
 33. 17
  הלקח הראשון שעל המבקר החדש להסיק הוא..

  הלקח הראשון שעל המבקר הראשון להסיק הוא - שחברי הכנסת משקרים במצח נחושה. מאחר ומעל לשבעים ח"כ הבטיחו תמיכתם בו ובסיבוב הראשון הצביעו עבורו רק 58.

  הלקח השני, שעל המבקר להסיק הוא (שיקרא את התגובות של המטושטשים מהימין כאן בתגובות 4 - 7 וודאי עוד תהיינה רבות אחרות) - הוא - שהימין רואה אותו כבחירה פוליטית.
  הלקח השלישי שעל המבקר להסיק הוא - שעליו לעמוד ממש כקודמו מול עריצות
  השלטון. מול המניפולציות הפוליטיות, מול כול מעשה רשע ולהתערב בזמן אמת.

  הלקח הרביעי שעליו להסיק הוא - שממש כמו גרוניס שנבחר (כדי לספק את הסחורה ולתת לימין להשתולל ללא ריסון החוק), כשיהיה בתפקיד, אין עליו מורא, מלבד מורא החוק, והתפקיד.

  בהצלחה.

 34. 16
  המהפכה הימנית מגיעה לרמוס את השמאל עד הסוף
 35. 15
  בושה ל"הארץ" שניהל מסע תעמולה חסר היגיון בטקטיקת הכפשה מבישה

  אין לי חלילה כלום נגד ריבלין, הוא בהחלט מועמד ראוי, אך כמוהו שפירא.

  1. מי שלא שומע ולא בודק ולא בוחן וממשיך באופן דוקאני לא לבדוק הכיצד יהא ראוי להיות מבקר מדינה ???

   לא מדובר בתיק שבו יכול ותעשה טעות ולא מדובר בתפקיד שעליו קיימת ביקורת ( ערעור) מדובר במי שצריך להיות קשוב לביקורת ולפתוח את ליבו ואוזנו ולשמוע אפילו למי שאין סיכוי שיאמר דבר טעם - ואכן כזהו השופט שפירא שאינו ראוי לשמש למדינת ישראל ולמוסדותיה כמבקר.

 36. 14
  "שבע יפול צדיק וקם": אין מה לומר, "הארץ" הרבה מעבר לצדיקים גמורים. למרות אין סוף המפלות שהיו, ועוד עשרות שיהיו, העיתון קם מהקרשים ומכין עצמו לקרב הבא. תועלת אין בזה, אבל המחזה משעשע ביותר ובזו תרמותו הנכבדה של העיתון לכולנו
 37. 13
  לקרוא

  המדינה,בשיתוף משרד האוצר וחברות הביטוח לא מוכנים לספר ולהוציא רשימות שלמות של עשרות חברות שיש בבם כסף המוגדר "כסף אבוד". אזרחי ישראל שבעבר נתנו מלוות מדינה, אזרחים שעברו מעבודה אחת לאחרת,אזרחים שפוטרו ולקחו רק את הפיצויים... הערכה היא כי יש למעלה מ15 מיליארד ש"ח( ניתן לבדוק לבד בגוגל) יש אתר בארץ שנקרא: איילי-החברה הארצית לאיתור ומימוש זכויות ונכסים. כל אזרח מעל גיל 47, וכל אזרח שאי פעם עבד בעבודה ועבר לאחרת וכמובן ילדים להורים שנפטרו, יש אפשרות לבדיקה מקיפה באתר במחיר של 47 ש"ח ( אגרה שצריך לשלם בדואר לדעתי..)בכל 147 הגופים הפיננסיים. תנסו גם לעזור למי שלא יודע להשתמש באינטרנט,פשוט להכנס ולרשום את שמכם, מי שסיכוייו נמוכים האגרה תעלה יותר וכנראה גם לא ממש משתלם לא לבדוק..בכל מקרה בהצלחה לכולם.

 38. 12
  זה כמו לבחור בין פרופסור באוניברסיטה לפרופסור במכללה . . . . אבל אצל נבחרינו האיכות לא חשובה
 39. 11
  הימין הקיצון,בעלי הבסטות והמושחתים

  כל אלה , כל מעגלי הפינות וחברי הכנסת, העושים לביתם, שפניהם אל הלוביסטים והכסף הגדול חרדים את המבקר ללא חת. הם רוצים מבקר מאמא׳לה שיהייה שם כשיתפסו וידיהם בצלחת. הימין הקיצון זאב אלקין יריב לוין ודליההאיציק הנהנתנית, רוצים מבקר נוח לבריות שיעשה נו נו נו ויחזור להורדתו. את מי אנו רוצים מבקר בעל שיניים, ללא חת שאינו מוותר לאף אחד לקטן ולגדול, לבעל השררה ולאחד העם.
  חברי כנסת בחרו בריבלין, אנו שהשחיתות מכה בנו בכל פינה רוצים מטאטא פלדה
  שישלח את כל המועלים, הנוסעים המתמידים ואילו שאינם שומרים על כספי משלם המיסים למקום שהם ראויים לו ( הביתה, לכלא כל אחד למקומו)

 40. 10
  המבוכה היא רק בראש השמאלני הקטן שלכם...
  1. נכון, לראש הימני אין בעיות כי האינטרס השבטי הצר גובר על הצדק והמוסר וגם על אינטרס המשך קיומה של המדינה
 41. 9
  הרי לכם הקואליצייה המפוארת של ביבי. כל יום גנון!

  אחרי שהתרופפו כל עקרונות הממשל, ואין אופוזיציה בישראל, נתניהו יצטרך להיות בכנסת כל יום שני, שלישי, רביעי וחמישי כדי לוודא שהמליאה אינה חותרת תחת החלטות הממשלה, כדי לדאוג שאכן יש רוב בהצבעות וכיוב. הרי בכנסת כזו ניתן להעביר חוק שקובע כי כדור הארץ שטוח! ימיה של הכנסת ספורים ואנו עומדים לחזות בגסיסה איטית ומשפילה.

 42. 8
  שחברי הכנסת של קדימה יתביישו. אפילו בהצבעה אנונימית אתם חסרי עמוד שדרה. תתביישו!
 43. 7
  זה רק מראה שההצבעה נגד ריבלין היתה אינטרס של הימין הקיצוני ולא שיקולים מקצועיים
  1. זה רק מראה שההצבעה נגד יוסף שפירא הייתה אינטרס של השמאל הקיצוני ולא שיקולים מקצועיים
 44. 6
  תגידו אתם מטומטמים איזה מבוכה???

  זה בחירות חשאיות אף אחד לא סיכם דבר
  ץפסיקו עם המבוכה העיתונאית שלכם

 45. 5
  סתם לייצר כותרות מה מבוכה בזה!? שמאלנים לצערי צריך לרחם עליכם.

  ידעתי שתכתבו את זה לכן נכנסתי , איזה אפסים קטנים ושפויים . עושים מעצמכם בדיחה .

  1. תחליף "שמאלני" ב"יהודי" ואתה אנטישמי 1934

   ממשיך דרכם של נבלי המאה העשרים

 46. 4
  הידיעה לעיל היא לא עיתונות

  בושה וחרפה שמאמר כזה מתפרסם. איך להארץ אין בושה ?

  1. בושה וחרפה שי כזו תגובה
 47. 3
  ניסוח בעייתי

  'החל סחף של חברי כנסת הגונים'... מרמז שכל השאר אינם הגונים. למרות שאני מסכים עם קביעה זו - לדעתי עליכם, כגוף שאמור להיות לא מוטה, לשנות ניסוח. יישר כח.

  1. למה "מרמז"? הכל יודעים שזו האמת!
  2. נקיטת עמדה על ידי כלי תקשורת

   הדיווח החדשותי בכלי תקשורת אמור להיות ענייני וללא הטייה.
   אך למערכת של כלי תקשורת פרטי יכולה בהחלט להיות עמדה במגוון נושאים, והיא בהחלט רשאית לקדם את סדר היום הנכון מבחינתה. כך בכלי תקשורת רבים וחשובים בעולם, למשל ה- NYTimes.
   המערכת של כלי תקשורת ממלכתי/ציבורי צריכה לשמור על איזון, ולתת אפשרות ביטוי למגוון רחב של דעות מתחרות - מבלי לנקוט דעה.

  3. איפה בכתבה ראית את המשפט שהמצאת
 48. 2
  מבקר המדינה

  חבל שהארץ כותב מאמרים נטולי יסוד.ריבלין הוא בעל שיעור קומה?!השתגעתם?!

  1. בהשואה לשפירא כן !
 49. 1
  מבקר המדינה

  חבל שהארץ כותב מאמרים נטולי יסוד.ריבלין הוא בעל שיעור קומה?!השתגעתם?!