נתניהו החליט להתנגד לחוק ההסדרה: שר שיצביע בעד - יפוטר

עם זאת, רה"מ לא צפוי לפעול נגד מי שיעדיף להיעדר מההצבעה. "אי אפשר לנהל מדינה בצורה הזו", אמר. הרשקוביץ ואדלשטיין הודיעו שיתמכו גם אם יפוטרו

לשכת ראש הממשלה עדכנה הערב (שלישי) את השרים כי בנימין נתניהו החליט שעמדת הממשלה הרשמית היא להתנגד לחוק ההסדרה. גורמים בלשכת ראש הממשלה אמרו כי המשמעות היא ששרים וסגני שרים לא יוכלו להצביע בעד החוק. נתניהו הבהיר כי שר או סגן שר שיצביע בעד חוק ההסדרה, ובניגוד לעמדת הממשלה יפוטר לאלתר. עם זאת, נתניהו לא צפוי לפעול נגד שרים שיעדיפו להיעדר מההצבעה.

"אי אפשר לנהל מדינה בצורה הזו", אמר נתניהו. "יש לפנינו אתגרים לאומיים גדולים כמו קידום שוויון בנטל, אישור התקציב וטיפול במסתננים מאפריקה. רק ממשלה מלוכדת ואחראית תוכל להתמודד אתם".

בעקבות הצהרתו של נתניהו, עדיין לא ברור כיצד ינהגו מחר שרי ישראל ביתנו, שהודיעו אתמול כי הם עשויים לתמוך בחוק. בישראל ביתנו הבהירו שהחלטתם אינה סופית והיא עשויה להשתנות בהתאם להבהרות שיתקבלו מנתניהו ומהיועץ המשפטי לממשלה. שרי ש"ס הודיעו כי ייעדרו מהמליאה בעת ההצבעה, חברי הכנסת של המפלגה יתמכו בחוק. השר ישי אמר הערב "בהתאם להחלטתי מראשית השבוע, שרי ש"ס ייעדרו מההצבעה ללא שום קשר לאיום כזה או אחר". השרים דניאל הרשקוביץ ויולי אדלשטיין הודיעו כי יתמכו בחוק - גם אם יפוטרו.

גם סגנית השר גילה גמליאל הודיעה כי תצביע בעד חוק ההסדרה. היא ציינה כי יש לה אמון מלא בראש הממשלה, במאמציו ונכונותו למצוא פתרון אמיתי לחיזוק ההתיישבות, אך אמרה כי היא "מחויבת להישמע לצו מצפוני שמנחה אותי לעמוד לצד אזרחים שגרים משך שנים בבית אותו רכשו ואינם צריכים לשלם את המחיר של טעויות שאין חלק בהם". סגן השר לפיתוח הנגב והגליל, איוב קרא, הצהיר הערב "אני מצביע בעד החוק. נקודה". 

חלק מהשרים נמצאים בחו"ל ולא יקדימו חזרתם על מנת לתמוך בהצעה, זאת למרות ציפיות המתנחלים מהם. שר התחבורה ישראל כץ נמצא בביקור בהאג ולא ישוב בזמן להצבעה, אך מסביבתו נמסר כי השר מקוזז עם אחד מחברי הכנסת הערבים שהתכוון להתנגד להצעה, לא נמסר באיזה ח"כ מדובר. השר סילבן שלום אינו בארץ ולא צפוי לחזור בזמן להצבעה.

הפגנת דיירי שכונת האולפנה שקראו לשרים להצביע בעד חוק ההסדרה, תחילת השבועאמיל סלמן

גורמים פוליטיים העריכו הערב כי ההצבעה עשויה להביא לפרישת סיעת הבית היהודי מן הקואליציה. לדבריהם, "הבית היהודי ממילא נמצאת בעיצומה של מערכת בחירות פנימיות לראשות המפלגה. חברי המפלגה לא יוכלו להסכים לשבת בתוך ממשלה שתפנה את בתי שכונת האולפנה. לכן, התמיכה בחוק ההסדרה עשויה להפוך לעילה לפרישתה מן הקואליציה".

במהלך היום היו נתונים השרים למתקפת שיחות ומסרונים שנשלחו גם לעוזריהם. מדי כמה דקות קיבלו השרים טלפונים, מסרונים והודעות מייל מפעילים על כך שמצופה מהם לתמוך בחוק. משה פייגלין כבר הודיע כי פעיליו לא יתמכו במי שיתנגד לחוק. בהודעה ששלח צורפה רשימת טלפונים ומיילים של כל שרי הליכוד. במייל נוסף הנחה פייגלין להמשיך בפעילות, וכתב כי "חשוב להדגיש בפני כל מי שאתם מדברים אתו שהחרב מונפת לא רק על גבעת האולפנה אלא על כל יישובי חבל בנימין, ולכן חוק ההסדרה מאוד חשוב".

לנתניהו יש רוב: 61 חברי כנסת כבר מתנגדים

על פי ההערכות, נתניהו לא זקוק להתנגדות ישראל ביתנו וש"ס, כדי למנוע את העברתו של החוק. ספירת המתנגדים לחוק בכנסת מעלה כי למעלה מ-61 חכי"ם ושרים מתנגדים כבר כעת לחוק, בעוד ש-33 חכי"ם – לא כולל ש"ס (11) וישראל ביתנו (15) - הבטיחו את תמיכתם בו. עם זאת, לא ברור עדיין כמה מבין חברי הכנסת והשרים יעדיפו שלא להתייצב להצבעה. יו"ר הקואליציה, זאב אלקין, שהוא אחד מיוזמי החוק, הבהיר כי בניגוד לשרים, חברי הכנסת מן הקואליציה, יזכו היום בחופש הצבעה מלא. סיעות קדימה והעצמאות הכריזו על משמעת סיעתית נגד החוק.

הערב נפגשים ראש הממשלה והיועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, לפגישה שהוגדרה כמכרעת בעניין פינוי חמשת בתי גבעת האולפנה בבית אל. הנושא המרכזי שנדון בפגישה יהיה חוות דעתו המשפטית של וינשטיין לגבי חוקיות העתקת הבתים לשטח צבאי בבית אל ובניית 300 יחידות דיור חדשות על שטח צבאי בהתנחלות.

הסוגיה היחידה שעליה השיב עד כה וינשטיין בחיוב היא התקדימיות של סוגיית גבעת האולפנה. לפני יומיים, היועץ המשפטי העביר לנתניהו מסמך שבו קבע כי פסק הדין של בג"ץ בעניין האולפנה אינו מהווה תקדים כיוון שהוא מבוסס על הסכמה של המדינה. וינשטיין טען כי אם במקרים עתידיים המדינה תציג עמדה שונה, הדבר ישליך על עמדת בג"ץ באותם מקרים.

אתמול רמז שר החוץ אביגדור ליברמן כי הוא מסתייג מתכניתו של נתניהו להעתקת חמשת הבתים בשכונת האולפנה למקום אחר בבית אל. "אני מקווה שיימצא פתרון סביר אחר", אמר ליברמן בכנס של לשכת רואי החשבון באילת. "כולם, גם אנשי ההתיישבות, מבינים שצריך פתרון יצירתי. אסור שזה יהווה תקדים".

שר החוץ הוסיף כי "שמחתי לשמוע את חוות הדעת של היועץ המשפטי לממשלה, שבכל מקרה גבעת האולפנה לא מהווה תקדים לגבי יישובים אחרים... אנחנו חושבים שצריך לחפש פתרון ולא ליצור משבר. בהיעדר פתרון סביר מה שיישאר זה להצביע על חוק ההסדרה ולהסדיר את מעמד הבתים בבית אל".

הבוקר קיימה הוועדה לביקורת המדינה דיון סוער בעניין גבעת האולפנה. ח"כ יעקב כץ (כצל'ה) תקף את השר בני בגין מהליכוד על יחסו למתנחלים ועל עמדתו בסוגיה. "באיזו עדינות ונדיבות אתה מטפל בבדואים ובאיזה רוע לב וזדוניות אתה מטפל בציבור המתנחלים", אמר כץ לבגין, "עד היום היינו ידידים אבל לא נוכל להיות ידידים יותר. אתה מביא לקריעת המחנה הלאומי ולפצע נוסף שייפתח בחברה הישראלית".

לדיון הוזמנו נציגי משרד הביטחון והפרקליטות וכן תושבי השכונה. דובר השכונה הראל כהן, השובת רעב, צעק לעברו של השר בגין כי פינוי האולפנה יהיה "גזירה שהציבור לא יכול לעמוד בה". "אמרת לנו שאין דין רמת גלעד כדין גבעת האולפנה", הוסיף כהן, "ששם נלך על החוק (חוק ההסדרה, ע"ר). אנו לא אבק ולא כינים ולא ג'וקים, ואין שום סיבה שתגרש אותנו. אתה יכול לפחות למען כבוד אביך וארץ ישראל לעשות את הדבר הנכון". כהן הוסיף כי "ייזכר לדיראון עולם שראש הממשלה בנימין נתניהו הרס במו ידיו בתים, ומי שהוביל אותו היו האנשים האלה".

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 45
  גבעת האולפנה

  נתניהו לך הביתה

 2. 44
  מי פנוי לתפקיד שר ההסברה והתפוצות ?

  בהצלחה ליולי בתהומות השכחה

 3. 43
  פטר את עצמך גם בהזדמנות
 4. 42
  נראה לי שגם ביבי החל לקבל אתנן ממדינות זרות עוינות
 5. 41
  ההוצאה לפועל מגרשת יהודים מביתם בגלל חוב של כמה מאות או אלפי שקלים. שם לא שומעים את יללותיו של כצל'ה. ראיתם פעם שמישהו מהמתנחלים קם לעזור למגורשי המשכנתאות?

  איזו צביעות. מוכנים להרוס את שלטון החוק במדינה עבור בניה לא חוקית של 5 בתים, ובאותו זמן מגרשים ועוקרים יהודים מסכנים מבתיהם בגלל חוב כספי. ואיש אינו פוצה פה מקרב הימין ומשרי הממשלה התומכים בחוק "ההסדרה".

 6. 40
  כל הכבוד לראש הממשלה על עמדתו הברורה והתקיפה.
 7. 39
  הפחדנים של ש"ס, ה"גיבורים" מהליכוד

  את האי דרך של ש"ס אנחנו מכרים כבר מזמן. בכל צומת הכרעות הם מתחבאים מאחורי הסינור של רבעובדיה. העיקר להשאר קשורים לפיטמות האוצר.
  את הגיבורים מהליכוד אנחנו גם מכירים. אם זה כל כך עקרוני שיפרשו מהמפלגה, או למצער שיודיעו שהם פורשים מהקואליציה.
  אבל זה לא יקרה כי הם עלובי החיים ואלופים בפוליטיקה שעיקרה שהזנב (המתנחלים) מכשכש בכלב (המדינה).

 8. 38
  ביבי לא יקריב את מעמדו, מפלגתו ותהילתו בשביל חבורת מטורפים. הוא רוצה להיות מנהיג כל העם, לא רק מי מנהיג מי שמתקראים "המחנה הלאומי" (כאילו כל השאר בוגדים) והשוליים של האינטלגנציה הישראלית. אם כבר, אז הוא יכול להיות מנהיג כל העם באמת ולא "לכאורה" כפי שזה עכשיו.
 9. 37
  למה אתם אומרים שביבי לא רואה למרחוק? בדיוק מהסיבה הזו מינה 85 שרים וסגני שרים.
 10. 36
  שרי ש"ס, כרגיל, שפנים, רוצים להנות מכל העולמות: גם להתנגד וגם להשאר שרים
 11. 35
  "אם מדינת ישראל לא תשים קץ להתנחלויות, ההתנחלויות ישימו קץ למדינת ישראל"
 12. 34
  הלוואישמאלנית לוואי שמפלגות האופוזיציה לא יבואו להצביע. שהימין יתבשל במיץ של עצמו ויאכל את הדייסה שהוא בישל!!!!!!!
 13. 33
  הימין הקיצוני השתלט על הליכוד. ליבוביץ' צדק!
 14. 32
  אנחנו עם ביבי באש ובמים גם אם יוריד את ההתנחלות
 15. 31
  נתניהו בוגד בבוחריו,לקול תשואות ההמון השמאלני,אביר השלטון הדמוקרטי
  1. אני לא ממש קיים, לא יודע על מה אתה מדבר.
  2. השמאלנים הם לא המון, ודרור הוא לא נאור.
 16. 30
  מתי בדיוק החליטה הממשלה שהיא מתנגדת להצעת החוק? הייתה הצבעה? נתניהו בוגד בבוחריו
 17. 29
  נו, יש דמיון בין השמאלנים למוסלמים

  הראשונים פועלים למדינה וירטואלית, השניים פועלים לגן עדן ובתולות וירטואליים.
  שנהיים חיים בטמטום ומדרבנים ודוחפים אחד את השני להביא להרג חוסר מוצא וחוסר פתרון.
  הפתרון? המוצא?
  טרנספר של הערבים במקום היהודים שהיו במדינות ערב או מלחמת חורמה, הם נלחמים לפי כוחם כמו שהם אומרים שזו המלחמה של השהידים שלהם.
  ישראל נלחמת בכל האמצעים שלה ובכל כוחה ואומרת שזו מלחמה להישרדות שלנו.
  אצלנו השמאל מחפש צדק "אבסולוטי", האבסורד, החוצפה ועזות המצח שבעצם הופכת לסוג של מזוכיסטיות חסרת היגיון וגבולות, זה שאת הדרישות שהשמאל דורשים מאיתנו הם לא דורשים קודם כל מאויבינו שפעולותיהם, מעשיהם ושאיפותיהם היו והינן להשמיד את ישראל בפעולות רצח ומלחמות למיניהם. אין שום ספק שהם אם היה בידם לנצח, לא היו עומדים על שוםו זכות של יהודים או שמאלנים או אולי שהשמאל היו זוכים מהם למידת הרחמים על נשיהם או בנותיהם או בכלל על עצמם.

  החיפוש של השמאל "לצדק אבסולוטי" הפך לאבסורדי. פעולות חולניות וסוג של מזוכיזם חסר תכלית וחסרת היגיון, מעיין חולי שאולי אפשר להשוות אותו למחלת האיידס שבהתעסקות בה הגוף מאבד את היכולת העצמית שלו להתמודד עם מה שתוקף אותו מבחוץ, מביא בעצם להתפוררות ואבדון עצמי.
  אז בואו נגיד שהאידיוטיות של השמאל לפחות משפרת את אויבנו ומביאה לפחות קרבנות בנו, אז גם זה שקר גס, ראו חוסיין בספטמבר השחור שעלה על כפרי הפלסטינים בטנקים וטבח בהם והבריח אותם בהמונים מכפריהם?! במספרים אבסולוטיים הוא הביא לפחות קרבנות מאשר השמאל והפלסטינים באינתיפאדות השונות שלהם!
  גם פחות הוצאות כלכליות וגם שקט ביטחון לתקופה ארוכה יותר.
  אז בואו נתייחס למלחמות הכירורגיות של השמאל והשיטה שלהם להיזהר בצורה מוגזמת מפגיעה באזרחים שמשתפים פעולה עם טרור ושהטרור חי איתם, בתוכם ושולט בם:
  ראו המערב במלחמת העולם השנייה שהפציץ ערים עם תושבים כשהפציצו לו תושבים, ראו את האמריקאים והירושימה, פצצת אטום וגמרו את המלחמה עם היפנים שהייתה צריכה להימשך עוד שנים ולהביא להרג מאות אלפים חיילים אמריקאים ובטח מיליונים של יפנים.

  אז במספרים אבסולוטיים גם כאן יש "חיסכון" בחיי אדם.
  המדינויות של השמאל והרצון לתמוך לעזור ולהקים את שונאינו במו ידינו כשלא מגיע להם וכשהם חייבים לשלם לנו פיצויים על העבר, היום מביא את ישראל לסכנת חיים מוחשית וקרובה מאוד לוודאית, ישראל בגלל שלא טיפלה ומטפלת בבעיות הקיומיות שלה בדרך שתואמת את המציאות ואת המאורעות ואת טבע האדם, סליחה, חיה רעה, היא עומדת היום לקראת שואה.

  1. מי קורא טוקבקים ארוכים, משעממים ומטומטמים כאלו חוץ ממני?
  2. כמה מים. הרבה מלל ותוכן - אין.
 18. 28
  פאשיזם כבר אמרנו?

  ראש הממשלה במדינה דמוקראטית מאיים בפיטורי שרים שיצביעו לפי מצפונם! אני רק בעד כיבוד מוחלט של בג"ץ ואני שמח שלא יהיה חוק עוקף בג"ץ ובכל זאת זה נשמע צורם לאוזן! אגרסיה מילולית של מדינה טוטאליטארית!

 19. 27
  לכל השמאל האופטימי- באתי לקלקל המסיבה. הנה מה שעומד לקרות:

  1. ביבי מברבר כהרגלו, על כך שיפטר את מי שיצביע בעד חוק ההכשרה
  2. בפועל, אין לראש הממשלה שום יכולת לפטר את השרים בממשלה (הוא עדיין לא דקטטור) וגם- אין לו שום מוטיבציה לכך (הוא זקוק לאותם שרים סוררים על מנת להרכיב קואליציה)
  3. ולכן- למרות התנגדותו של רוה"מ ואיומיו- יהיה רוב אשר יצביע בעד חוק ההכשרה. כמובן שאף שר לא יפוטר
  4. הנחיית בג"צ לא תתממש, ופינוי האולפנה לא יתקיים.
  5. גם האירוע הזה, כמו אירועים אחרים, יסתכמו בשתיקה רועשת, מפני שהתקשורת החבוטה והרפה בארץ לא תוכל לסקר את האירוע כמו שצריך, לא כל שכן לתת את הפרשנות של מומחי פוליטיקה לדבר.
  6. בכך יתווסף נדבך נוסף לחיסולה של "הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון". מדינה שבה בין הדין הגבוהה לצדק הוא מס שפתיים בלבד, ולכן מן ההכרח שיעלם לחלוטין בעוד כמה חודשים מהיום, מכיוון שהוא יהפוך ללא אקטואלי
  7. אני הוצאתי דרכון זר עוד לפני סעיף מספר 1'.

 20. 26
  ביבי כל הכבוד. סופסוף אתה מגלה מנהיגות וקשיחות כלפי סוררי הימין במפלגתך ובממשלתך

  במקומך הייתי עושה מפץ 2 עם קדימה וברק. שהקיצונים במפלגתך ילכו עם פייגלין אם בא להם כבר.

 21. 25
  ביי נהריה, שלום דרזדן.

  אני ויתרתי, ואתם?

 22. 24
  מה קורה אם היה הפוך

  אני בעד ההחלטה של ביבי, אבל מעניין מה היה קורה אם היה מקבל החלטה לכיוון ימין ומכריח את הממשלה להצביע בעד.
  פאשיזם, איפה הדמוקרטיה, רודן ושאר קשקושי.
  הפעם המערכת בדממה.

  1. בג"ץ קבע, הדיון הממשלתי הוא חסר טעם ומבזה את כל ה"דמוקרטיה"

   הישראלית.

  2. בדמוקרטיה מכבדים חוקים - במיוחד חוקי יסוד כמו זכות הקניין

   היום גנבו לאיזה ערבי שלא מעניין אף אחד - מחר יגנבו לאיזה "סמולני" שלא מעניין אף אחד, ומחרתיים יגנבו לך...
   מרבית הבתים שייכים לחברה ולא לאנשים פרטיים, החברה עשתה כסף מגניבת קרקע של מישהו אחר.

  3. נורא מצחיק. באיזה בית משפט דנו בראיות לבעלות על הקרקע?

   בשום בית משפט!
   פסק הדין נובע מהודאת הפרקליטות (הידועה בהרכבה "הימני" כמו שי ניצן וחבריו...) בכך שהקרקע בבעלות ערבית פרטית.
   האם היה דיון בראיות?
   האם שאלו בכלל את התושבים עצמם האם יש להם ראיות משלהם?
   לא!!!

   משמע - צדק אין פה. רק פוליטיקה.
   אין כבר שום אמון בבית המשפט הגבוה ל'צדק'.

 23. 23
  אל נא לשכח מי הוא זה אשר הביא עלינו את האסון שנקרא ,,סבסטיה'' ואת השלכותיה !!!!!!!!!!!
 24. 22
  הכי אהבתי את "יש לפנינו אתגרים לאומיים גדולים..." ואז כמה קישושים של יועצי תקשורת בגרוש. אז יש לי כמה רעיונות נוספים - כנסו כנסו

  למשל שישראל לא תהיה מדינה הכי מושחתת במערב ?
  שהחינוך בישראל לא יהיה הכי גרוע במערב ?
  שיוקר המחיה בישראל לא יהיה הכי גבוהה במערב?

  מספיק ? קצת יותר חשוב ?

  ממילא נתניהו לא עושה כלום ולא מתעניין בכלום, אבל אפילו לעשות כאילו אתה לא יכול?

 25. 21
  יש מנהיג בירושלים !
 26. 20
  אולי עכשיו למי מהשרים באמת חשובה מדינת ישראל ולמי רק ההתנחלויות ההזויות

  על מדינת ישראל להפסיק לתמוך בהתנחלויות ביהודה ושומרון אתמול.
  יש לגרום לפינוי שקט של ההתנחלויות. כאשר הקיצונים שישארו בהתנחלויות צריכים להיות מפונים בכוח.
  יש לפנות את כל ההתנחלויות ביהודה ושומרון ולא להשאיר אחת לרפואה.
  לגבי טענה שהפלסטינים יירו רקטות במידה ונצא מהשטח. מה שימנע זאת מהם הוא שאנו לא נצא מהשטח ,קרי השב"כ והצבא ימשיך לשלוט בשטח.
  רק המתנחלים מלבי האלימות לא יהיו שם.
  ויהיה קל בהרבה לטפל בפלסטינים לו יעשו שימוש בנשק חם כלשהו.

 27. 19
  Sharon 2

  מטה על יד שרון

 28. 18
  120 ח"כים על 5 בתים? יש התנחלויות שלמות לפרק!!
 29. 17
  הזדמנות לצמצם את מספר השרים בממשלה...
  1. אתה תישאר עם הלא נכונים
 30. 16
  עריקיהו שרון. מעניין מי ועל מה מחזיקים אותו בביצים
 31. 15
  פעם ראשונה לנתניהו יש ביצים..הוא יודע להיות מנהיג אם הוא רוצה בלי קשר לויכוחים על שמאל ימין.
  1. יש לו קואליצייה של 94 חברי כנסת , אם לא עכשיו אז מתי יהיו לו ביצים.
  2. לא בטוח שהפרשנות שלך נכונה. אם היו לו באמת, הוא היה מכריז על כל מי שמתנגד בקואליציה, הוא יפטר כולל מי שיעדרו מהצבעה. כל החלאות שיעדרו כולל ישי צריכים להיות מפוטרים. גיגנגן.
  3. מה זה "פעם ראשונה לנתניהו יש ביצים"? פתאום צמחו? מי השתמשה בהן עד שהגיעו לנתניהו?
 32. 14
  יפה ביבי. השפיות חוזרת, הרבה בזכות כניסת קדימה.
 33. 13
  ביבי כל הכבוד אל תכנע
 34. 12
  לביבי יש הזדמנות להפוך למנהיג כל העם ולהיפטר מהרשוקביץ ואדלשטיין
  1. ein fuhrer
  2. בוא לא ניסחף,ואפילו שאנחנו לא אוהבים את ראש ממשלתנו היקר,אסור להשוותו לפיהרר.
 35. 11
  חשבתי שאחד האתגרים שעומדים בפני הממשלה הוא השלום. אז חשבתי.
  1. הסכם שלום לא רלוונטי כבר שנים, כולם יודעים את זה מימין ומשמאל.

   די לחרטט על הסכמי שלום אחרי כל ההרוגים.
   שבענו הבטחות שווא של מזרח תיכון חדש.
   אנא הירגעו ועזבו אותנו בשקט. תודה.

 36. 10
  לא ! ביבי אל תעשה לי את זה .כבר 3 שנים שאני מחכה לרגע הזה. לראות אותך עם הגב לקיר ! לשרי הליכוד תצביעו בעד החוק ,אתם צרכים לעמוד מאחרי הססמאות,כי איך תלמדו לשלוט בפה שלכם?
 37. 9
  ''יש לפנינו אתגרים לאומיים גדולים''? אין ולא היה בישראל שום מאמץ לפתרון שום אתגר לאומי. גם לא אחד. חיפשתי טוב 40 שנה. האתגר היחידי הוא לתת לערבים בראש. ולדאוג שזה יהיה קיום של קבע ומציאות שמשלימים עימה בארץ ומחוצה לה. אפילו ביבי נשמע אומר זאת למשפחה של מתנחלים. לתת לערבים בראש מכות כואבות כל הזמן. זה הכל. וכל השאר זה רק כיבוי שריפות במקרה הטוב. ככה זה מקדנציה לקדנציה. פושעים.
  1. לא, לא פושעים- מ-ט-ו-מ-ט-מ-י-ם!
 38. 8
  או במילים אחרות: "לא מתאים לי דמוקרטיה. מי שלא אוהב דיקטטורה - הביתה"
 39. 7
  לפני שמופז הזגזגן הצטרף לא היה מעיז
 40. 6
  הציבור הישראלי השפוי יכול גם יכול לעמוד בגזרה הזו - למעשה את רוב הציבור הישראלי השפוי שחי במדינת ישראל מעניינים דברים אחרים לחלוטין מאלה שמעסיקים את המתנחלים בשטחים הכבושים.
 41. 5
  לכל המודאגים משביתת הרעב של המתנחלים

  קל מאוד להבחין ששיעור האוביסים בקרב חובשי הכיפות הסרוגות עולה בשיעור משמעותי על שיעורם באוכלוסיה. ראו למשל את הח"כ לשעבר יהלום, את אל"מ ארז וינר ואת שלום אייזנר והם רק קצה הקרחון. שביתת רעב של כמה שבועות תועיל להם מאוד מבחינת תוחלת החיים ואיכותם שלא לדבר על הופעתם החיצונית ועל מידת המכנסיים.

 42. 4
  היכונו להופעת הספר "ביבי הגבר"
 43. 3
  נתניהו השקרן והפחדן לא מסוגל לנהל אפילו משק בית אחד .

  שילך כבר הביתה .................למען הגנת כל העם במדינת ישראל !!!!!!!!!!

  1. הצתה של פלורסנט. אנחנו אומרים את זה שנים.
 44. 2
  לא!! רק לא זה!! אל תפרקו את הממשלה של ביבי!!

  איך אני אוכל לחיות עם עצמי אם בגלל הייצוג המעפן שנתתי לו הממשלה של ביבי נפלה

 45. 1
  רק הליכוד יכול להרוס ולנסר העבודה בונה

  ה עבודה בנתה בגין את שרון פינו את אופירה , פתחת רפיח ,. הרסו את ימית . שרון פינה את גוש קטיף ועכשיו הגיע זמנו של ששקרניהו לעסוק בפינויים וניסורים משלו .

  1. אני רק שאלה: כאשר ביבי הודיע שהבתים ינוסרו ויועברו לשטח אחר האם הוא ידע שזה בלתי אפשרי מבחינה טכנית ? האם מומחים אמרו לו שהבתים ייסדקו ויהרסו בהעברתם בשטח ההררי ? אם ידע איך אמר שיעביר ? ואם לא ידע, האם זה אחראי להודיע לעם לפני התייעצות במומחים שזה אפשרי ? כך נוהג ראש ממשלה אחראי ?גם בנושאים אחרים הוא נוהג/ינהג כך ?