נתניהו פירק את ועדת פלסנר

מופז: אם רה"מ לא יפנה לכיוון הנדרש, ממשלת האחדות תגיע לסוף דרכה

רה"מ הודיע כי יגבש הצעה חדשה לאחר שהצדדים "לא הצליחו להגיע למתווה מוסכם". פלסנר: למרות ההודעה, נציג את המסקנות לציבור ביום רביעי והוא ישפוט

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע לפני זמן קצר למשנה לראש הממשלה, שאול מופז, על פירוק ועדת פלסנר. "לצערי, הוועדה לא הצליחה להגיע לתוואי מוסכם והיא אינה יכולה לגבש המלצה שתשיג רוב בכנסת", אמר נתניהו בהודעתו. 

ראש הממשלה הוסיף כי הוא יזמן השבוע את ראשי מפלגות הקואליציה לפגישה, בניסיון לגבש הצעה שתזכה לרוב בכנסת. נתניהו הדגיש כי הוא מקווה להגיע לפתרון שיוסכם על כל הצדדים הנוגעים בדבר. "אם לא נגיע לפתרון שכזה עד ה-1 באוגוסט צה"ל יגייס לפי צרכיו, ותוך התחשבות בציבורים השונים, כי למנוע קרע בעם", אמר.

באופן מביך, מופז לא התייחס להודעת נתניהו בישיבת סיעתו, ולא התבטא ביחס לפירוק הוועדה. "המלצות ועדת פלסנר יוצגו עד סוף השבוע לראש הממשלה ולי", אמר מופז והדגיש כי דיוני הוועדה יוסיפו להתקיים.

לאחר הישיבה, הודיע השר מופז כי הוא לא מקבל את החלטת נתניהו לפזר את הוועדה. לדבריו, הוא מתכוון להוסיף ולכנס אותה כדי שתפיק בסופו של דבר מסמך שייצג את עמדת קדימה. "אני דוחה את הודעת ראש הממשלה ומעניק גיבוי מלא לוועדה לשוויון בנטל בראשות ח"כ פלסנר. אם ראש הממשלה בוחר שלא לפנות לכיוון הנדרש, תגיע ממשלת האחדות הלאומית לסוף דרכה".

נתניהו ומופז, עם ההכרזה על הצטרפות קדימה לממשלהאמיל סלמן
עוד כתבות בנושא

פלסנר עצמו למד מהעיתונאים על פיזור הוועדה. מופז לא עדכן את חברי הסיעה, אף שידע על החלטת נתניהו. הוא יצא בהצהרות לתקשורת שלפיהן הוועדה זוכה להישגים והיא תשלים את עבודתה עד סוף השבוע, למרות שכבר ידע כי נתניהו לא מתכוון לסמוך את ידו על המלצותיה. לשכת נתניהו פרסמה את ההודעה על פיזור הוועדה בעיתוי מביך מבחינת מופז – בעיצומה של ישיבת סיעת קדימה.

ח"כ פלסנר אמר כי למראות הודעת נתניהו כי מסקנות הדו"ח יוצגו לציבור ביום רביעי. "השלמנו את עבודת המטה שלנו ואנחנו בשלבים האחרונים של ניסוח המסקנות. הדו"ח כתוב והמסקנות כתובות וגם הצעת החוק מנוסחת. יש מי שנראה שקצת בורח או חושש מבשורה. אבל אני חושב שהציבור הישראלי ממתין לבשורה הזאת ואנחנו מתכוונים להעביר ולא לתת לאיש שחושש מפרסום המסקנות לקעקע ולא לאפשר את פרסומן".

פלסנר הזהיר מהשלכות פיזור הוועדה ללא מציאת חלופה לחוק טל. "ייווצר משבר שאחת ההשלכות שלו היא ש-60 אלף אברכים יהיו עריקים בעוד חודש בדיוק. אנחנו רוצים להימנע מהדבר הזה ולקדם את שילוב הקהילה החרדית תוך אימוץ פתרון מושכל שהוא לא מתלהם. מי שבסופו של דבר ישפוט ביום רביעי הקרוב זה הציבור שנציג בפניו את המסקנות והתוצרים שלנו".

גורם פוליטי בכיר אמר כי "יש אפשרות להגיע להבנות עם החרדים, שיאפשרו גיבוש חוק עד למועד פקיעת חוק טל. המרחק בשיחות שנערכו עמם הצטמצם משמעותית בכל הנוגע לסנקציות אישיות". לדבריו, נתניהו הציב היום נבוט משמעותי מעל ראשם של החרדים כשהבהיר להם שאם לא יילכו לקראתו בנושא החוק יאומץ חוק "שירות לכל" כבר בתחילת חודש אוגוסט.

יחימוביץ': נתניהו מאבד שליטה בקואליציה

יושב ראש ש"ס, אלי ישי, הביע גם הוא ביקורת על ההחלטה. "צר לנו שבמקום להגיע לעמק השווה, בחר ראש הממשלה בהצבת אולטימאטום שיוביל לקרע בעם", אמר ישי. "התפרקותה לרסיסים של ועדת פלסנר הינה הוכחה נוספת לכך שהקמתה של הוועדה במתכונתה הנוכחית היתה משגה. זו ועדה אשר הפתרון היחיד שניסתה לספק הוא נתינת אתנן פוליטי".

ראש האופוזיציה, שלי יחימוביץ', אמרה אחר הצהריים כי המהומה והסכסוכים סביב ועדת פלסנר "קובעים שיא חדש של נלעגות וחוסר תכלית". יחימוביץ' הוסיפה כי "ראש הממשלה מאבד שליטה בשותפות הקואליציוניות, אולם הוא יכול להיות רגוע גם אם קדימה תושפל לשפל המדרגה היא לא תוותר על השותפות הקואליציונית שמאפשרת לה הישרדות בלבד. מלכתחילה היה ברור כי מדובר בוועדת סרק אשר נועדה להציל את כבודם של השותפים הקואליציוניים ולעסוק בעיקר ביחסי ציבור ובתעמולה ואין בכוחה לייצר החלטה אחראית ורצינית לחלוקה הוגנת ונכונה של הנטל".

מטה המאבק בחוק טל הגיב להודעת ראש הממשלה ותקף בחריפות את החלטתו. "לצערנו, הציניקנים ניצחו. הם טענו מלכתחילה שלא יקרה כלום, שנתניהו לא מתעניין באמת במשרתים וששאול מופז ימכור את ציבור המשרתים בשביל עור הצבי – ואכן כך קרה".

מאהל הפראיירים ברכבת ארלוזורוב בת"אמוטי מילרוד

במטה המאבק הוסיפו כי "למרות מאמציו הכנים של ח"כ פלסנר- ראש הממשלה ומופז לא נתנו לוועדה שום סיכוי. נתניהו ומופז - הציבור לא ישלים עם זה. ביבי בחר בצד של החרדים והמשתמטים על חשבון המשרתים והעביר בכך מסר ברור שחובת השרות אינה ערך חשוב בעיניו, את המסקנות יסיקו המשרתים בעצמם".

בועז נול, מראשי המאבק נגד חוק טל הגיב למהלך ואמר כי "ראש הממשלה פחדן. הוא הבטיח פיתרון ועכשיו עושה הכל למסמס אותו. הוא מפקיר את ביטחון המדינה ושלימות החברה בישראל בשביל שלימות הקואליציה. כדאי שיתעשת מהר ויעשה את מה שהבטיח לעם ישראל - שירות לכל בגיל 18 עם מכסת פטורים מוגבלת".

בעקבות ההודעה, ח"כ משה גפני מסיעת יהדות התורה תקף את ראש הממשלה על היעדר תוכנית חלופית לחוק טל. לדבריו, "ראש הממשלה הפקיר את הציבור החרדי שהיה שותף לו במשך שנים, בגלל פופוליזם זול של מפלגות שפועלות ממניעים פוליטיים". גפני הוסיף כי "אין תלמיד ישיבה אחד אשר תורתו אמנותו שיתגייס כתוצאה מההחלטה הזאת. נתניהו צריך לגלות אחריות ומנהיגות ולא להפקיר את הציבור לכאוס ואנרכיה".

אתמול פרש מוועדת פלסנר עו"ד יעקב וינרוט, ששימש נציג החרדים בוועדה. וינרוט הוא החבר השלישי בוועדה המודיע לראש הממשלה על פרישתו, לאחר נציגי ישראל ביתנו והבית היהודי שעשו זאת בשבוע שעבר. ל"הארץ" נודע כי חברים נוספים בוועדה איימו בימים האחרונים להתפטר בשל התחושה שתוצאות עבודתה ייטו לטובת החרדים ובגלל הלחץ שמפעיל ראש הממשלה לכלול סעיף הנוגע גם לשירות צבאי ואזרחי של ערבים אזרחי ישראל.

בש"ס הכחישו דיווחים שפורסמו אתמול במהדורות החדשות בטלוויזיה, ולפיהם המפלגה מוכנה לדון בסנקציות אישיות על מי שלא יתגייס, והאשימו את לשכת ראש הממשלה בהפצת ספין. עם זאת, ברור כי עמדתה של ש"ס שונה במובהק מזו של יהדות התורה. "איננו תלויים בהם, אנחנו לא קשורים למה שהם יעשו", אמר השר אטיאס. עם זאת, השרים אטיאס וישי הבהירו לנתניהו כי אם יוחלט להטיל סנקציות קהילתיות מינוריות הם לא יפרשו מהממשלה, על אף שלא יתמכו בחוק.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 96
  נתניהו נכנע לחרדים

  יצא המרצע מן השק נתניהו פחד ממסקנותיו של יוחנן פלסנר ופירק את הועדה. נראה אם מופז יפרוש או יישאר. ביום שביעי ב20:30 באורלוזרוב תתקיים מחאה נגד חוק טל או חוק זהה לו. תנועת ישראל חופשית תהיה שם. נמאס לכם/ן מהמצב הנוכחי חפשו את תנועת ישראל חופשית בפייסבוק.

 2. 95
  הוא נעלב

  פגעו ברגשי הנחיתות שלו...
  לכו כבר כולכם לכל הרוחות.
  הגיעה זמן לנקות את הכנסת מ-120 הפרזעטעם האלה ולשים שם אנשים מוכשרים,מביני עניין והגונים.

 3. 94
  מופז הנעלב

  מופז, תביט לכולנו בעיניים: אתה נעלב מהפרת הבטחה? אתה? זה לא אתה בעל ההצהרה האלמותית "בית לא עוזבים" ועזבת את הבית?
  מופז. תביט לכולנו בעיניים: אם תפרוש מן הקואליציה זה עוד מסמר (ואולי אחרון) בארון התופעה ששמה הפוליטיקה הנקייה של מופז. לכן, אל תאיים, הרי בסוף תשאר, תתפתל, תסביר ותרד מהר מאוד מעץ האיומים שלך.
  מופז, תביט לכולנו בעיניים: רק אלכס גולדפרב והמיצובישי שלו היה,אולי, נמוך ממך.
  אתה סמל לצביעות, התחסדות ופוליטיקה עלובה.

 4. 93
  נמאס לי להיות פרייאר! הצטרפתי לישראל חופשית בפייס. בשבת ההפגנה
 5. 92
  אדון אלי ישי: קרע בעם כבר קיים מזמן. מה שאותכם מענין זה כסף מהחלק שאתם קרועים ממנו. בשפה פשוטה: "קרע בעם" = "החרדים לא מקבלים כסף"...

  מי שהאזין לראיון האחרון עם יצחק שמיר אתמול שמע בין דבריו שגם הוא חשב שנתניהו שקרן ושהוא רימה אותו "ב -4 עיניים הוא אמר לי דברים אחרים שבפומבי". שמיר שהשיטה של נתניהו היתה זרה לו - לא אהב זאת בלשון המעטה.

 6. 91
  האם האדמה רועדת מתחת לסדר הקיים?

  ייתכן שזוהי מכה קלה בכנף... אך ייתכן גם שזוהי תחילתו של שבירת הסדר הקיים. האדמה רועדת מתחת לרגלי השלטון. גלי המחאה למרות שלכאורה אינם מתחברים, מסרבים לגווע אלא להיפך. חוסר הנחת מאי השתתפותם של מגזרים שונים בעול הוא סימפטום נוסף. ציבורים שלמים מואסים בסדר הקיים ומתחילים להבין שהבעיה היא פוליטית לחלוטין. הבעיה היא השלטון ששומר על השיטה למען מי שנהנה ממנה ובכלל זה החרדים והמתנחלים. המתנחלים אומנם משרתים ברובם אולם הם מראשי הנהנים מסדר הקיים. החרדים גם אינם משרתים וגם נהנים מהסדר הקיים. למי ששואל מדוע הערבים אינם מוזכרים כאן? ובכן הם אכן לא משרתים אולם אינם נהנים מהסדר הקיים...

 7. 90
  לעם "האח הגדול" מגיע "קינג ביבי" בתור ראש ממשלה
 8. 89
  לכל הקוראים לי לעזוב את הממשלה: בית לא עוזבים
 9. 88
  אבל לא פרק את המשנה מופז

  סך הכל עוד כסא

 10. 87
  ביבי עשה למופז את תרגיל המאפיה; חיבק אותו רגע לפני שחיסל אותו!!
 11. 86
  היום ביבי הרס את אמינותו
 12. 85
  דעתו של הרב חנן פורת על ביבי (1996): נבואה שמגשימה את עצמה יום-יום.


  בזמן מערכת הבחירות של 1996 טבע הרב חנן פורת את המימרה:

  "מי שבוגד באישתו יבגוד גם בארץ-ישראל". ובכן: מי שבוגד בארץ-ישראל יבגוד גם במנהיג הדור שאול מופז. ובא לציון גואל...

 13. 84
  בעין סערת הדיונים על גיוס חרדים, אנו מביאים ציטוט מדברים של נשיא המדינה לשעבר זלמן שז"ר משנת 1949. הדברים הודפסו על גבי שטר 200 שקלים - אותו נושא (כמעט) כל אחד מהאזרחים. "והלא ענין לנו עם האומה העברית, האומה שידעה את החוק של "ושננתם לבניך" עוד מראשית עלייתה על הבמה ההיסטורית. ואומה זו הן ידעה גם בשנות האפלה שלה לשמור על נכס זה של לימוד חובה לכל ילדיה, ועוד בימי ר' שמעון בן שטח, בשעת התכנסותה מן הגולה חזרה לארץ ישראל, ידעה להושיב מלמדי תינוקות בכל עיר ובכל כפר, בכל גליל ובכל מדינה, וקבעה שכל עיר שאין בה מלמד תינוקות אין דינה כדין עיר. ואף בחשכת מזוריה ובכל קהילותיה, ידעה להטיל על כל קהילה להכניס לקרבה מלמדי תינוקות על חשבון כל יושביה. עשיר ורש, בין עקר ובין מרובה ילדים, רווק ולא רווק – כולם יחד צריכים לשאת בעול לימוד תורה". והמבין יבין ..... פעם כולם הבינו את חשיבות לימוד התורה של בני הישיבות!!!

  והמבין יבין .....
  פעם כולם הבינו את חשיבות לימוד התורה של בני הישיבות!!!

 14. 83
  מילה של מופז זו מילה :-)
 15. 82
  עוד תעלול מבית היוצר של נתניהו והחרדים
 16. 81
  אולי כדאי ללמוד מקניה?
 17. 80
  רמת השרון

  את מופז קונים בשקל וחצי, וביבי מבין את זה היטב. מופז יוותר על הכסא - משאת נפשו (כי אין לו מטרה או אג'נדה אחרת) רק כשיקצצו לו את האצבעות אחת אחת, כל דבר אחר שישאיר אותו על הכיסא הוא יהי מוכן לעשות בכיף.

  1. כנ"ל ביבי וכל יתר השרים הסמרטוטים
 18. 79
  מי שהיתה לו טעות בהבנת עולם התורה וחשב לרגע שהחרדים לומדי התורה יילכו

  לצה"ל - ני מרחמת עליו. ל מגיעה שום תודה לח"כים החרדיים.

  הקב,ה שומר עלינו - כתוב בתורה שמשיח השם הם קדושים דהיינו לומדי תורתו.

  במיוחד כשר נערכה התפילה המדימה לפני שבוע בככר המדינה בהשתתפות גדולי הדור ותקיעת השופרים - הגזרה התבטלה.

  הכלבים ימשיכולנבוח והשיירה תמשיך לעבור ב"ה כנגד כל המכשלוים.

  בן גוריון הבין מה שליצני הדורבשנים שעברו וכעת לוקים בהבנתם בזה שתורה מגינה ומצילה. בן גוריון הבין שבלי תורה זכות הקיום של המדינה הציונית בטל ומבוטל משמיים. השיגי צה"ל המעטים הם רק בזכות לומדי התורה - כדי להבין חייבים לתלול לתוך מעמקי התורה.

  שיההי לכולם עושר - תכלית חייהם של רוב החילוניים. גם עולם הששקר מעניין.


  גם עולם השקר מעניין מד בעינכם - הרוב.

  1. ממי, לגבי הח"כים החרדים, את צודקת. את כבר באינטרנט - תמשכי לקרוא - נדבר אחר-כך
 19. 78
  ביבי לא פראייר.לתת לקדימה לנכס לעצמה את קש"ב ולקחת קרדיט על זה

  קדימה מתנהגים כמו ממשלה בתוך ממשלה.

 20. 77
  נתניהו, ליד מופז, נראה כאילו הריח משהו נורא.
 21. 76
  נו מופז, אז הוא שקרן או לא?
 22. 75
  הליכוד מחוסן ביבי מצפצף אליך כי אתה רמאי גדול מכיר אותך מהצבע

  ילה ביי להתראות
  dvoraweiss@gmail.com

 23. 74
  מופז לך הביתה מהר התחתונים שלך מלאים נמעס מימך לפיד מבלבל לך את הראש תודה אתה והוא באותו סירה

  dvoraweiss@gmail.com
  אטני מקוה שביבי לו עושה בתחתונים הוא נותן לך ללכת הביתה הדרך פתוחה ילה ביי

 24. 73
  מופז הבטיח

  כידוע, מילה שלו היא מילה...

 25. 72
  את ועדת פלסנר? פירק את החברה הישראלית!
 26. 71
  אה, וואלה?! מופז אמר שיפרוש? זה בסדר, מופז, גם אם לא תעמוד במילה שלך - לא נכעס. התרגלנו
 27. 70
  השיטה של פטור מגיוס לחרדים שהומצאה ע"י מפגת העבודה, המשיכה בליכוד ומאיימת על הממשלה. נקוונה שנתניהו יצליח לפתור את הבעיות ההיסטוריות במבנה המדינה שהעבודה יצרה.
 28. 69
  יאיר לפיד אנחנו איתך , רק אתה תעשה פה סדר
 29. 68
  תפנימו, אנו כאן לשרת את משפחות האצולה בישראל, את החרדים והמתנחלים. אנחנו פשוט פ ר א י י ר י ם.
 30. 67
  צא מופז צא, זה ביבי הוא לא משתנה
 31. 66
  נו באמת ביבי - "כדי למנוע קרע בעם,,," ?! אי גיוס החרדים, לצבא או לשלוש שנות שרות אזרחי - היא קרע בעם !
 32. 65
  "צה"ל יגייס לפי צרכיו, ותוך התחשבות בציבורים השונים, כי למנוע קרע בעם""

  בקיצור נפעיל על הרמטכ"ל וצה"ל לחצים כבדים שהם יוותרו מרצונם על שירות החרדים.

  משפט שמסביר הכל. תחמניהו.

 33. 64
  מעניין, כשהתגייסתי לצה"ל לא ידעתיי שיש אפשרות לשאת ולתת עד ששני הצדדים(אני והממשלה) נגיע להסכם. וואלה פיספסתי!


  אבל עוד לא מאוחר לנכדיי ולכל האחרים להתמקח עד להסכם עם הממשל על שירותם. ל מתגייס בהסכם הוא פראייר.

 34. 63
  מופז לא מבין שכבר לא לוקחים אותו ברצינות?

  רוב הסיכויים שהוא ימצמץ ראשון, לנוכח העבר.
  בית לא עוזבים.
  ביבי שקרן.
  לא אכנס לממשלה, זה ברור?
  זגזגן מארץ הזגזוגים.
  גם כאן, יש להניח, נחזה בזגזוגו.

 35. 62
  למרות שאני לא מחסידי הסמולנים הגיע הזמן להעיף את ביבי השפן של החרדים.בין חרדיפ בטלנים לסמולנים אוהבי ערבים עדיף סמולנים
 36. 61
  במקרה הזה ההחלטה שלי פשוטה: אני לא מאמין לאף מלה - לא של זה ולא של זה

  אני מתנצל אבל קשה לי לבטא את שמם. זה גורם לי לבחילה.

 37. 60
  אבל בסוף אנשים יצביעו לביבי! למה? כך! עם מטומטם.
 38. 59
  ביבי כבר ימצא פתרון הגיוני שיתאים לכולם

  כנראה שינסרו את הבתים ויעבירו אותם לתוך מחנה צבאי בעזרת הסופרטנקר. אה, אתם מדברים על גיוס חרדים? לא משנה, אותו דבר.

 39. 58
  "קרע בעם" מר נתניהו? תתעורר הקרע כבר קיים ויותר משכך השנאה ביו ימין לשמאל ומזרח למערב.
 40. 57
  שלי יחימוביץ עזבי את עמדת הפרשן . באין חזון ייפרע עם .

  הגיע הזמן להאבק על ראשות הממשלה הציגי חזון ממשי אמיתי וסוחף לפתרון מצוקת הדיור ויוקר המחיה , הציגי את הנבחרת שלך , דברי בכל צלול וברור , דברי בשפה נגישה גם למצביעי ליכוד . התנהלותך עד כה לא העבירה למפלגת העבודה ולו תומך ליכוד אחד .

 41. 56
  אם שקלתי להצביע ליכוד סתם ביבי את הגולל על כך

  ביבי מנהל מערכה מכוערת פוליטית וצינית נטולת כל בושה. אני מקווה שרבים כמוני שחשים שאט נפש מהכזב וחוסר האמינות והרצינות של ביבי יתנו את התשובה בקלפי.

 42. 55
  בשביל מה כל ההצגה הזו? לא תהיינה סנקציות, יגדילו את מכסת האברכים, יגדילו להם את התמיכה, הדם הכחול ימשיך לזרום בכוללים, רחב תעבור דירה, תקבל היתר עבודה קבוע, אישור שהייה קבוע ותתגורר דרך קבע במשכן הכנסת (עבודה בשפע, הכנסה קבועה - תרתי משמע) והקואליציה (כולל קדימה) תשאר גם לאחר הבחירות. מלכות דוד מבית ישי לנצח!
 43. 54
  שאול מופז הבטיח...

  * שלא עוזבים בית
  *שלא יצטרף לממשלה
  אז מה שווה המילה של שאול מופז?
  תכניסו לשער not ותקבלו את מה שהוא התכוון לומר...
  בושה וחרפה

 44. 53
  די למריחות.די לציניות.

  כנראה שהדרך היחידה העומדת בפני האזרחים שומרי החוק והנושאים בנטל היא לדאוג לכך שהחרדים ינותקו מעטיני השלטון.אם :תורתם אומנותם" אז שאומנות זו גם תפרנס אותם.בואו חשבון עם המפלגות שאחראיות לבזיון הזה ביום הבחירות.

 45. 52
  אלי ישי הסר דאגה מלבך: לא יהיה קרע בעם, יש כבר קרע בעם
 46. 51
  בלה..בלה..בלמה..
 47. 50
  לא הבנתי, מופז יקדם את גיוס החרדים או יעמוד בראש המחאה החברתית בקיץ?
 48. 49
  אם לסבתא שלי יהיו גלגלים
 49. 48
  או, נבהלתי. ממש מפחיד. קדימה תפרוש ותלך לשבת לבד בחושך? אמאל'ה...

  הלאה ביבי, ברק ובופז.
  רוצים הנהגה נורמלית.
  לא יתכן שלעם הנבחר יש נבחרים כאלה.
  ממש THE THREE STOOGES...

 50. 47
  מופז עושה לקדימה מה שברק עשה למפלגת העבודה. בסופו של יום שלושתם יחברו באיגוף מטכל"י לאותה נקודה
 51. 46
  מופז ממשיך בחירטוטים. נתניהו לא זקוק לך לך הביתה
 52. 45
  במקום ועדת פלסטר... שפורקה לדרוש ועדת חקירה ממלכתית

  תפקיד סיעות הכנסת לדרוש הקמת ועדת חקירה ממלכתית בראשות שופט שתחקור את יחסי החרדים והמדינה בבטחון ובכלכלה מהקמת המדינה עד היום ותגבש המלצות לביצוע תוך חצי שנה.

 53. 44
  פחחחח. איזה גבר-גבר המופז הזה.
 54. 43
  והנה מופז שלא ראינו/שמענו מזמן

  תחסוך מהעם את הקשקושים שלך, מר מופז.
  אתה לעולם לא תעשה כלום, חוץ מאשר לדבר.
  הכסא שהשגת במאמצים רבים יקר לך הרבה הרבה יותר מכדי להפסיד אותו
  עכשיו על איזו וועדה "קיקיונית" .

 55. 42
  הליכוד מממן ומפרסם הצגה של עידו נתניהו (אח של ביבי). כספי הליכוד משמשמים את משפחתו של המלך ביבי ירום הודו. אז לכל מי שקרא אתמול בדוח מבקר המדינה איך נכסי הנדל"ן של הליכוד מנוהלים, הנה עוד דוגמא נהדרת להתנהלות החצר של המלך ביבי הראשון. http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P102.jsp?arc=356813

  הליכוד מממן ומפרסם הצגה של עידו נתניהו (אח של ביבי).
  כספי הליכוד משמשמים את משפחתו של המלך ביבי ירום הודו. אז לכל מי שקרא אתמול בדוח מבקר המדינה איך נכסי הנדל"ן של הליכוד מנוהלים, הנה עוד דוגמא נהדרת להתנהלות החצר של המלך ביבי הראשון.
  http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P102.jsp?arc=356813

  1. ביבי האם המידע נכון? מה זה משנה,אתה שפוטט של החרדים.
  2. מילא המימון, אבל ראית איך נראה הסמל של ארגון נשי חירות בישראל? משעשע.
 56. 41
  כלומניק נגד אפס...שניהם גורמים לי לבחילה קשה.
 57. 40
  אני חוזר להוביל את המחאה מופז

  "ראש הממשלה הזה הוא שקרן" ציטוט מדברי יו"ר ועדת חוץ ובטחון רב אלוף במילואים שאול מופז.
  אז מה, זה מאחורינו, אמר אותו מופז בקטע האחרון, אז כעת גם הצטרפותי לממשלה מאחורינו ואני פנוי כולי לעמוד בראש המחאה....
  לא, ברצינות, הפעם זה רציני, אני מתכוון לכך, מה אני ציפי, אז ראיתי שזה לא הולך, זה מאחורינו, חברה, מתי יש איזו הפגנה, אני מת לישון באוהל

  1. גבר-גבר!
 58. 39
  בדיחה: בנג׳י משתין לישראלים בפנים. והם מבקשים עוד
 59. 38
  מופז, בחרת בחרפה כדי להימנע מתבוסה? קיבלת גם חרפה וגם תבוסה.
  1. על כגון זה נאמר גם אכל את הדג המסריח וגם גורש מהעיר .
 60. 37
  אל תשכחו גם בפעם הבאה להצביע ביבי

  כי אתם אוהבים שדופקים אתכם

 61. 36
  הודעה אישית למופז: אתה אפס.
  1. הוא יודע זאת מזמן.
 62. 35
  אם חרדים לא מספיק טובים להגן על ילדיהם, נשותיהם והבית, הם לא מספיק טובים בשביל להתקיים כאן הבי
 63. 34
  איזה מזל שמרידור ובגין המגוחכים מספקים לליכוד מסכרה של מפלגה המסתירה את חבורת הקונבינטורים
 64. 33
  נתניהו,אתה מפצל את המדינה

  נתניהו לא יכול לקבל החלטה. פעם נוספת למרות שהוא הקים את הוועדה.למה אברכים צריכים לקבל מימון מהמדינה מגיל 0 עד גמר העילוי?למה יש להם חינוך חינם?אם הם לא יתגייסו לשרות המדינה, לצבא,למשטרה לעזרה למדינה למשך 3 שנים כפי שכל אחד בן 18 עושה.למה שהמדינה לא תחייב אותו בשכר לימוד,בביטוח לאומי?למה צריך לחכות שיהיה בן 23 ואז יהיו כבר ילדים והצבא ישלם לו גם עבור ילדיו,לא ידעתי שהצבא הוא גוף של הרווחה.היכן השיויו בין בני ה 18?.די לתת להם להיות פרזיטים,אף אחד לא רוצה להיות בישראל פרייר .

 65. 32
  שמעתם את גפני? חוק גיוס לכל עם מכסה מוגבלת - זה כאוס ואנרכיה!

  בטרמינולוגיה המעוותת הזו - אני גאה שמכנים אותי "אנרכיסטית"!

 66. 31
  מה הקשר לדתיים? פלסנר מאיים על ביבי.
 67. 30
  אכן קשה למצוא נוסחא שגם תגייס וגם תפטור את החרדים.קואליצייאת המיעוטים ממשיכה במניפולציות שנועדו להיטיב עם המיעוטים : החרדים , הטייקונים והמיעוטים על חשבון כלל הציבור.
  1. א. הערבים רוצים לעבוד. 2. הדרוזים משרתים בצבא ומקבלים חרה. הבדואים משרתים בצבא, מקבלים הרס ישובים.
 68. 29
  פלסנר, טרכטנברג - סתם שמות של ועדות. ביבי לא מקשיב לאף אחד. מנותק מהעם ומהמציאות.
  1. לא מנותק מהמציאות..מחובר לכיסאו..
 69. 28
  עוד ועדה מוצלחת מבית נתניהו.

  אני לא מבין , הוא חתם על עיסקה עם ספק כיבוד לוועדות הללו . הוא מינה איזה 25 ועדות מתחילת כהונתו, בדרך כלל בשביל למסמס נושאים בוערים מהתודעה הציבורית.

 70. 27
  להעביר הנושא לאקוניס. הגאון הזה כבר ימצא פתרון.הוא יגייס רק שמאלניים וד"ל .
  1. הדביל יעשה את זה בטלוויזיה בפריים טיים כי לאישתו יש חברת יחסי ציבור ותוך כדי ראיון יכתוב בבלקברי שלו
 71. 26
  משחק מכור.

  זה היה ברור מהתחלה שמדובר במשחר מכור ושנתניהו מעדיף את החרדים על פני קדימה למה פשוט מאוד קדימה צפויה להיעלם מהמפה בבחירות הקרובות החרדים לא זה כול הסיפור.

  1. האם נתניהו מוסמך לבטל את פעילות הועדה? וזאת מכיוון שמסקנותיה אינן תואמות את האינטרסים הפוליטיים שלו?
 72. 25
  היה כל כך ברור שנתניהו הולך למסמס את זה...
 73. 24
  פריירים,כצפוי סמרקיהו עשה אתכם פריירים גדולים יותר
 74. 23
  אל ציבור הבוחרים

  האם חשבתם, ולו לרגע קצר, כי משהו ייצא מוועדת פלסנר ?????????????
  האם משהו יצא מכל וועדה שהקים ראש הממשלה ב- שלוש השנים האחרונות ???????
  התפקיד של וועדות אלה הוא למשוך זמן !!!! לתת למאורעות היום- יום לעשות את שלהן: פעם זו שריפה, פעם אלה גראדים על הדרום וכל אלה מורידים מסדר היום את העניינים החשובים שלשמם כינסו וועדה.
  כך פועל ראש ממשלה במשך שלוש נים (קדנציה שנייה) עם ממשלה הכי גדולה שהיתה אי פעם בישראל.
  מה הם עושים כל הזמן? דואגים לעתיד שלהם ובינתיים מחזיקים את רגלי הכסא של ראש הממשלה.
  מי אשם? ציבור הבוחרים שמזמן מזמן מזמן היה אמור להעיף את כל המושחתים האלה לכל הרוח.......

  1. טרכטנברג, קדמי, פלסנר, זליכה, ריכוזיות...
 75. 22
  הפגנת ענק במוצאי שבת - כולם צריכים לבוא!
  1. אם הפגנה אז בבני ברק מעוז הפטור, השחור והשנור- פש"וש

   הפשושים השותפים הטבעיים של ביבי וביחיד פשוש ראשי תיבות פטור,שחור ושנור .תעבירו לכולם את השם.
   אם להפגין ולהיות יעיל זה רק בבני ברק כדי לקבל כיסוי ולהשפיע.
   בני ברק כעיר הפגנות לאומית מתאימה כמרכז הארץ.הפגנה בתל אביב מיותרת לא משכנעים את המשוכנעים .גם אוהל הפריירים צריך לעבור לבני ברק עיר הפשושים.

 76. 21
  ביבי הליצן מסתלבט עלינו
 77. 20
  ביבי לא מאמין בכלום רק מעונין לשרוד

  נתניהו לא מאמין בשום דבר ופועל מתוך יצר הישרדות בלבד.
  הוא מנצל את האנשים בקרבתו עד שהם כבר לא מתאימים לו.
  מה יעשה מופז עכשיו? תעוות השלטון יכריע? עקרונות יכריעו? קדימה תכריעה? עוד מעט נדע.

 78. 19
  אחלה,, אני את ילדי לא אגייס!!! יש לי אישור מראש הממשלה
  1. את עובד בבאקו"ם?
 79. 18
  כמה הבהרות ודברים שמקוממים אותי, לפחות ברמה האישית - כנסו!

  בנימין נתניהו משקר לציבור באופן ברור כאשר הוא אומר שאין רוב בכנסת (או בממשלה) לחוק שמדבר גם על סנקציות אישיות. בוודאי שיש רוב בכנסת, אך יש גם רוב בממשלה, באופן חריג ושלא היה כמותו בשנים האחרונות. הרי ביבי צירף לקואליציה המנופחת שלו את שאול מופז "כדי לקדם את השוויון בנטל". גם אם ש"ס ויהדות התורה יפרשו - שתיהן - עדיין הקואליציה מספיק גדולה כדי לשרוד זעזוע שכזה. אולם, נתניהו מבין כי אם יאבד את אמון המפלגות החרדיות הבזויות כיום, יהיה לו קשה לגייס אותן לממשלה הבאה בראשותו.
  עוד דבר שמקומם אותי הוא התגובה של ח"כ גפני לפעילותה של מפלגת "קדימה". גפני אומר: "ראש הממשלה הפקיר את הציבור החרדי שהיה שותף לו במשך שנים, בגלל פופוליזם זול של מפלגות שפועלות ממניעים פוליטיים". גפני, המפלגות החרדיות הארורות, שאתה חבר באחת מהן, כבר שנים סוחטות את הציבור החילוני והדתי-לאומי המשרת במדינת ישראל. אין לך את הכבוד או את היושר לשמור על פרופיל נמוך בתקופה שכזו, כאשר ברור לכל שלא יהיה שינוי מהותי באי-נשיאת הנטל מצד החרדים? פשוט בושה וחרפה! אלו הם "השותפים הטבעיים" של מי שרואה עצמו כ"מלך".

  1. נתניהו לא יוותר על הזונות הפוליטיות הזולות ביותר.
  2. לזה אתה קורא זונות זולות? לי זה עולה יותר!
 80. 17
  מוזר איך שני אנשים ששירתו כקצינים ביחידות העלית של צה"ל בערוב ימיהם רוקדים לצלילי חלילים של טפילים ומשתמטים.
  1. מה שמלמד כמה אוויר יש בבלונים שנקראים קצינים ביחידות עילית. עכשיו מכניסים בוגרי צבא לבתי ספר טוב, דרך האוניברסיטה, תוכנית מיוחדת. בלה, בלה, בלה
 81. 16
  הבנו

  הלאה, לפרק את הממשלה הזו וללכת לבחירות כמה שיותר מהר

 82. 15
  פתרון מצוין

  ברק ישכתב בשבילם את דרישות צהל כך שכל הצעירים החילוניים ידרשו לצהל ולעומת זאת בחרדים לא יהיה לצהל צורך, וביבי יכריז על שויון בנטל.

 83. 14
  איזו הפתעה....

  הוועדה לא הצליחה להגיע להמלצה שתשיג רוב בכנסת? אם תפקיד הוועדה היה להגיע לרוב בכנסת היא הייתה מיותרת מלכתחילה. תפקיד הוועדה להציג פתרון צודק ודמוקרטי. אין מקום להכניס את השיקולים הקואליציוניים והקנוניות והאהבות האישיות של ראש הממשלה לעבודת הוועדה, שהייתה הופכת אז לכסת"ח מהשורה. אם ראש הממשלה רוצה הסכם מסוים והוועדה התעקשה לעשות את עבודתה נאמנה היא כנראה באמת לא מתאימה, ושראש הממשלה יביא את ההצעה שלו לאישור הכנסת, בלי הכיסוי של הוועדה.

 84. 13
  אנו נקבל עכשיו חוק טל מורחב למהדרין!
  1. לא איכפת איזה חוק נקבל... איכפת רק איזה חוקן.
 85. 12
  צ'רצ'יל הישראלי לא מסוגל לגייס חרדים אבל רוצה להפציץ את איראן
  1. צ'רצ'יל?ח..ח..ח..
 86. 11
  הודעת נתניהו כמוה כויתור על עקרון השוויון בנטל

  ועכשיו נותר לראות אם יצליח לקפל את ליברמן ומופז.

  1. מי מתי אלוף יצירת הפער החברתי מודאג מהמילה שוויון? ביבי מעדיף כמה שפחות מהדבר הזה.
 87. 10
  "לפי צרכי צה"ל" ?? צה"ל לא צריך אותם (כחרדים עם צרכים מיוחדים), לכן לא יגוייסו. פטנט נוסף מבית נתניהו.
  1. אם צהל לא צריך אותם צהל לא צריך גם אותי

   כשישלחו לי את הצו אני אגיש בגץ שככל הנראה יתקבל. עצוב שבמדינה הזו הפוליטיקאים כל כך אימפוטנטים שבסוף בגץ צריך להחליט את הכל. לא מבין למה צריך את הכנסת- היא גם ככה לא עושה כלום.

  2. אכן. ההגדרה הזו היא הגדרה מעורפלת במכוון, שנועדה לסמא את עיני הציבור החילוני
 88. 9
  לפזר את הממשלה והועמד בראשה
  1. לפזר את העם
 89. 8
  עברי, דבר עברית! לא מוכרחים לאמור "נבוט" שהיא מילה בערבית. אפשר לאמר אלה, או למצא ביטוי ממחיש אחר
 90. 7
  לא צריך אותם

  חבל על הדיבורים.

  1. שלוש שנים שרות צבאי או שרות אזרחי אחר, במשטרת התנועה, כח עזר בבתי חולים, בבנית הגדר עם סיני,,,
 91. 6
  שני אפסים!!! מ ב י ך
 92. 5
  יש לי הרגשה כאילו הודיעו שפרצה מלחמה!!! בד"כ אני מרגיש נכון!!!
 93. 4
  נתניהו רחוק מלהיות בן גוריון או צ'רצ'יל. אצלו הכל פוליטיקה לטווח קצר

  הניסיון לרצות את החרדים יעלה לו ביוקר.
  הניסיון לפתור גם את בעית החרדים וגם את בעית הערבים באותה נשימה - מטופש ויגרום לזה שאף בעיה לא תיפתר.
  הבעיה האקוטית יותר היא גיוס החרדים. עדיף לפתור פרה פרה מהכל או לא כלום (בהיבט הזה ישראל ביתנו נוהגים בטיפשות. ולא במקרה אינם מצליחים להעיבר אף חוק אחד לטובת בוחריהם החילוניים)

  1. ביבי אולי טוב לחרדים, אבל הוא רע מאוד למדינת ישראל. מכר אותנו לבכייני ישיבה בשביל עוד כמה ימים בשלטון.
  2. מי אלא בן גוריון בעצמו הוריש לנו את הבעיה הזאת...

   לשמור על עולם הישיבות... ותראו מה יצא מזה. אם אז היה מגייס את כולם אף אחד לא היה מצייץ!

 94. 3
  וזה מה שיקרה ב-1 באוגוסט

  כלום. אף אחד לא ערוך לכלום - כולל לא הצבא

  ולאחר מספר חודשים יחדשו את העתירה לבג"ץ ולאחר עוד כמה חודשים המדינה תודיע שהיא פועלת לגיבוש הסדר חלופי ועד אז אי אפשר לגייס ואז תהיינה בחירות ושוב לא יהיה זמן להשיב לבג"ץ כי מגבשים מדיניות, וכך הלאה.

  מה שהיה הוא שיהיה ובא לציון גועל נפש. ומי שפרש בשבוע שעבר (ישראל ביתנו ומה שהיה פעם המפד"ל) נתן ידו לפרוק הוועדה על רקע נושא שכלל לא היה צריך לדון בו (שירות ערביי ישראל) והבעיה תישאר והצדק ? הוא יישאר כוכב לכת ולארץ לא יגיע.

  1. לא צריך שרותים מערביי ישראל. תמורת כלום חובות הם זכאים לכלום זכויות.

   כפי שהם מקבלים עכשיו. וזה יופי

  2. ומופז? הוא ימשיך לנבוח איומי סרק בלילה מתחת לשמיכה בשקט, בשקט שאף אחד לא יתעורר... וגם שהוא יוכל להמשיך לישון...
  3. אמן
  4. שיוויון בנטל זה קשקוש שמטרתו להסיט את תשומת הלב מהטייקונים

   עושקים פה את הציבור במיליארדים וזורקים לנו עצמות כנגד מגזרים אחרים. תתעוררו.
   למי אכפת אם החרדים יהיו בצבא?

  5. הצדק???

   שירות ערביי ישראל הוא נושא שלא צריך לדון בו.
   שירות החרדים הוא צדק.
   אני קורא נכון???

  6. משחק מכור של קומבינות ,אשר מטרתו לשמר את ההישרדות הפוליטית של נתניהו
 95. 2
  נתניהו המלך! עושה בית ספר יסודי למופז - אחרי שהוציא אותו שקרן ותחמן הוא מוציא אותו טירון ואהבל. כשיגיעו הבחירות מופז לא יגרד אפילו את אחוז החסימה.
  1. מה שנכון נכון , ואני אומר זאת בצער רב .
  2. ומעבר לפוליטיקה, יש לו יעדים עבור הממלכה, למלך הזה?
  3. (ואגב - אני לגמרי בעד שמופז לא יעבור את אחוז החסימה, כי אין למפלגה שלו שום דבר לתרום לפוליטיקה הישראלית)
  4. זה לא פול טיימ ג'וב?
 96. 1
  המעשה האחרון מביא אותי למסקנה שנתניהו הוא אסון לעתיד מדינת ישראל

  ממדינה דמוקרטית חילונית וליברלית הוא הופך אותה בהדרגה למדינה חרדית, נחשלת ומפגרת, וכל זה לא בשם עיקרון או חזון כל שהוא אלא רק מכיוון שיש לו פחד חולני מאבדן מעמדו האישי כראש ממשלה.

  1. גילית את הגלגל...כל הכבוד!!

   נתניהו הוא סוכן של AIPAC