זיכוי אולמרט בפרשות ראשונטורס וטלנסקי

מעשה מגונה בדמוקרטיה

אולמרט הוא לא דוגמה בולטת להתנהלות תקינה, אבל כשנזכרים במחול השדים שהשתולל כאן מגיעים למסקנה שהדמוקרטיה חוללה. אך לפני שממהרים לקשור לו כתרים פוליטיים, יש להמתין לגזר דינו בפרשת מרכז ההשקעות ולתיק הולילנד

על עובדה אחת אין עוררין: ראש הממשלה אהוד אולמרט, הודח מתפקידו בגלל פרשת "מעטפות הכסף" של משה טלנסקי. היום (שלישי) הוא זוכה, זיכוי מוחלט, בתיק הזה. פרשת "ראשונטורס" שגם היא פרצה לעולמנו עוד כשאולמרט כיהן כראש ממשלה, היתה המסמר האחרון בארונו הפוליטי-ציבורי. הוא עזב את תפקידו מבוזה ומושפל, עם סטיגמה של נוכל, רמאי, קומבינטור וגנב. פוליטיקאים, כולל במפלגתו, עיתונאים בכירים, ופרקליטים מלומדים, הרשיעו אותו בהבל פה, ביהירות, בשמחה לאיד, ומעל לכל ספק. היום הוא זוכה גם בתיק ראשונטורס. את רישומן של השנים הללו, ובעיקר של השבועות האחרונים, ניתן היה לראות בבית המשפט: אולמרט מעולם לא היה כה רזה. עיניו היו שקועות בחוריהן. הוא נראה כמת-חי. בעיקר חי.

שלושה שופטים, פה אחד, זיכו אותו בשתי הפרשיות בעטיין נאלץ להתפטר. בפרשיות אלה אולמרט אולי אינו הדוגמה הבולטת להתנהלות תקינה, או לנורמות ראויות לחיקוי, אבל כשנזכרים במחול השדים שהשתולל כאן באותם ימים, בכותרות ההיסטריות, בעדות המוקדמת של טלנסקי, בהדלפות הסדרתיות מהפרקליטות שייחסו לעד המפוקפק כוונה לברוח ולאולמרט כוונה לפגוע בו פיזית (!)- השערות סומרות. המסקנה היחידה היא שבאותן שנים הדמוקרטיה הישראלית חוללה. נעשה בה מעשה מגונה.

הרשעתו של אולמרט בהפרת אמונים בפרשת מרכז ההשקעות אינה סיבה לאולמרט לשמוח או להתגאות. בהכרעת הדין נכתבו על התנהלותו בפרשה זו מילים קשות. אבל בהכרעת הדין גם נאמר שמדובר באי תקינות פרוצדוראלית. לא בשחיתות. מה שהופך את כאב הבטן הרטרואקטיבי, לחריף יותר ואת השאלות לכבדות יותר.

תקציר הכרעת הדין במשפט אולמרט

יו"ר האופוזיציה ח"כ שלי יחימוביץ' הזהירה היום מפני מסע השתלחות בפרקליטות המדינה בעקבות פסק הדין. "לפגיעה בפרקליטות, עלולות להיות השלכות חמורות על עשיית הצדק במדינה", אמרה יחימוביץ'. בכך היא צודקת. בפרקליטות אסור לפגוע. אבל בהחלט מותר לתהות למניעיו ולהתנהלותו של אדם אחד שגרר מדינה שלמה לתוך כאוס חוקתי חסר תקדים. תיקי אולמרט היו פרויקט אישי של פרקליט המדינה משה לדור. טלנסקי היה ה"בייבי" שלו. בית המשפט הנחית היום, מכה אנושה על שיקול הדעת המקצועי של הפרקליט הבכיר ביותר בשרות הציבורי. לדור פעל נגד אולמרט עם קצף על השפתיים, עם שנאה בעיניים, ובלא מעט שחצנות והתנשאות. הוא נראה - עוד אז וביתר שאת היום - כמי שאמוציות הנחו אותו, ולא שכל ישר, מזג שיפוטי וקור רוח. התביעה להתפטרותו המיידית אינה פגיעה בפרקליטות. היא ניקוי אורוות חיוני. כל עוד הוא בראש המערכת, הפרקליטות נגועה. צל כבד רובץ עליה.

שתי שאלות מרכזיות הונחו היום על סדר יומה של החברה הישראלית: משפטית, ופוליטית. הראשונה עוסקת לא רק במצב הפרקליטות, אלא גם בהשלכות האפשריות על תיק הולילנד שבו מואשם אולמרט בלקיחת שוחד. האם השיקולים שעמדו ביסוד ההחלטות המקצועיות בפרשות טלנסקי וראשונטורס תפסו מקום גם בהחלטות בפרשת הולילנד? הרי עם פרוץ הפרשה כלל לא היה ברור שאולמרט יואשם בשוחד.

הוא לא נתפש כדמות מרכזית בפרשה. צריך להמתין לחקירה הנגדית של עד המדינה ש.ד. אם הוא יתרסק על דוכן העדים, בעיקר בנוגע לחלקו של אולמרט, ייתכן והפרקליטות תאלץ לשקול מחדש את עמדתה לגבי ראש הממשלה לשעבר, עוד לפני תום המשפט. אם ש.ד יעמוד איתן, וגרסתו תחזיק מעמד, לאולמרט צפויה עוד שנה ארוכה של דיונים משפטיים.

השאלה הפוליטית מסקרנת לא פחות: אם אולמרט ייחלץ בדרך זו או אחרת מתיק הולילנד הוא בוודאי ישקול חזרה לחיים הפוליטיים. אם לא בבחירות הקרובות, אז בבחירות שלאחריהן. הוא נחשב לראש ממשלה טוב, שידע לקבל החלטות חשובות ונועזות, הן בתחום הביטחוני, והן בתחום המדיני - מול הפלסטינים בעיקר. הוא מנהל יעיל, קר רוח, שהיטיב לנווט את הקואליציה שלו, ואת יחסיה הבינלאומיים של מדינת ישראל שידעו פריחה בתקופתו. הוא זכה לאהדתם ולהערכתם של החשובים במנהיגי העולם. מלחמת לבנון השנייה, שאיתה הוא החל את כהונתו, נראית ממרחק הזמן, כושלת פחות. הוא בוודאי גם הפיק לקחים ממנה. רבים במערכת הפוליטית, המדינית והביטחונית, מתגעגעים אליו.

בקדימה ישנו כיום ואקום ענק. אם הוא יוכל מבחינה משפטית לחזור לחיים פוליטיים הוא לא יתקשה לכבוש מחדש, וללא מאמץ ניכר, את ראשות המפלגה. שאול מופז לא יעמוד בדרכו. גם לא ציפי לבני שתרה כיום אחר נתיב באמצעותו היא תוכל להשתלב בחזרה בחיים הפוליטיים.

כאשר חיים רמון, חברו הטוב של אולמרט, החל במגעים ראשוניים להקים מפלגת מרכז אלטרנטיבית לקדימה השוקעת, הוא חשב בעיקר על אולמרט כמי שיעמוד בראש מערך של שתי מפלגות מרכז - "יש עתיד" של יאיר לפיד, וזו החדשה של רמון. ברור שכשמדובר באולמרט, לפיד לא יהסס לזוז הצידה ולתת לו את הבכורה. החלום הרטוב של רמון היה שאולמרט יזוכה מרוב האישומים נגדו ויוכל לחזור כבר בבחירות הקרובות, בעוד כשנה. ובכן, חלומות (רטובים) לפעמים מתגשמים. את חצי הדרך בחזרה לזירה אולמרט כבר עשה.

אך לפני שממהרים לקשור כתרים פוליטיים לראשו של אולמרט יש להמתין לגזר דינו בפרשת מרכז ההשקעות שבה הוא הורשע היום ולהתרחשויות הצפויות בתיק הולילנד. ספק גדול אם נראה אותו מתמודד לראשות הממשלה ב-2013. זה מוקדם מדי. ייתכן מאוד שהוא יחזור אלינו ב-2017, או לפני.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 168
  על טעם וריח

  אני מאמין בעם ישראל ובצדק הטבעי. העם מרשיע וירשיע את אולמרט. והשופטים? "השיבה שופטינו כראשונה". היום הם טכנאי משפט מדרגה שנייה, שאינם יכולים לעמוד בפני האינטליגנציה הטכנית של הפרקליטים הרובוטיים מהשורה הראשונה שהאינטליגנציה הטכנית שלהם פשוט גבוהה יותר. וכך מתקבלות תוצאות שאינן מתקבלות על הדעת.

 2. 167
  על מה החגיגה? הבן אדם הורשע בסעיף השני - מרמה והפרת אמונים.
 3. 166
  the blame is on you - journalists

  you're the ones that made all the noise -

 4. 165
  אולמרט זכאי ודרעי נשלח לכלא?!

  עוד הוכחה חותכת לכך שאין גזענות ואין אפליה בישראל.

 5. 164
  אולמרט ראש ממשלה הכי מושחת בישראל !!

  וגם כישלון מדיני כלכלי !!

 6. 163
  אם אולמרט זוכה בפרשת "ראשונטורס" , איך יתכן שגב' שולה זקן יצאה נאשמת? היא הרי פעלה עם אולמרט ובשביל אולמרט ומשפחתו? הוא הרי שלח לה הודעות שקשורות לכסף ולכרטיסי הנסיעות?
 7. 162
  מותר לעיתון הארץ לבקש סליחה מקוראיו היום

  הארץ ובכירי כותביו הובילו את מעשה הנבלה של הפרקליטות מההיבט התקשורתי. נכון. יש גם את יואב יצחק אבל שם מדובר לא בעיתונאות אלא בסוג של מחלת נפש. הארץ חייב בחשבון נפש גם למען בריאותה של המערכת בעתיד וגם למען הקוראים שהולכו שולל על ידי כותבים ועורכים לא נבונים או מרושעים או מוסתים או גם וגם וגם

 8. 161
  יזכור ...העם הזה .. את ההצגה של השבועה בכותל ... של מר אולמארט

  יזכור העם הזה ..מסכת ההחלטות הגרועות במלחמת לבנון האחרונה ...
  יזכור העם הזה ...במסכת השתיקה שגזרה על עצמה שולה זקן וזאת ע"מ לא להפליל את האיש ...
  יזכור העם הזה ... על אי קבלת מעטפות תרתי משמע ..ומאידך רכישות נכסים מוזרות...
  יזכור העם הזה ... את ההתנהלות השחצנית של האיש ... ומאידך כל אנשי לשכתו /חבריו/אנשי אמונו ...נושאים באשמה ..והאיש לא ידע דבר ממעשיהם..
  כאילו כמו אנשים אלו לסייע לאיש במעשים לא חוקיים ...לשם שמיים ????
  מי שמאמין לכל אילה .. זה כנראה גיגי וחבריו

 9. 160
  יוסי שריד הסר כובעך ושל נעלך
 10. 159
  כן, ואל קפונה הורשע רק בהעלמת מס...

  לו ורטר היה אמריקאי בשנות השלושים, בטח היה כותב שצריך לעשות ניקוי אורוות בתביעה האמריקאית ושסתם רדפו את קפונה המסכן. בבית המשפט מרשיעים כשיש ראיות מספיקות, אבל מעמידים לדין כשיש סיכוי סביר להרשעה. לא כזה מסובך. וראו זה פלא: אולמרט אכן הורשע, וגם מנהלת הלשכה שלו הורשעה, ויש עוד פרשיות בקנה.

 11. 158
  קורא את הטוקבקים-מטעם (מריחים אותם מקילומטר) וקולט: ביבי מ-פ-ח-ד מאולמרט
 12. 157
  לזרוק רק את לדור זה לא מספיק. הפרקליטות לא קדושה ומותר בהחלט לבקר אותה. לדור הוא רק קצה הקרחון ויש רבים כמוהו בפרקליטות
 13. 156
  גנב הוא גנב הוא גנב, גם אם בית המשפט ממציא נורמות מטורפות שאולי גם חבר השופטים שותף להן
 14. 155
  זיכו אותו ממעטפות הכסף כי אילו הורשע היו צריכים להרשיע גם את פרס אבירוצח אלוף הטפלון.
 15. 154
  הוכח שקיבל חצי ממליון דולר ולא ידע ולא הבין...

  וואלה איזה צדיק אולמרט הזה, מקבל חצי מליון שקל במעטפות, ויצא צדיק. הבנת את זה זונשיין .לפרסם אותו בתוכנית "יצאת צדיק". אולי בגלל שאני לא מבין, אני עובד במכולת.

 16. 153
  תמיד השופטים מזכים פוליטיקאים מושחתים בנימוק שאין במעשיהם יסוד נפשי. כאילו היו פסיכיאטרים. חייבים לבטל ההלכה המושחתת הזאת . מדובר באי שוייון בפני החוק. את בוזגלו השופטים צשלכים לכלא לפחות לעשר שנים. כי לשופטים מהשבט הלבן ברור כי אצל לבוזגלו קיים יסוד נפשי של פושע. אבל אולמרט - צדיק. הוא לא ידע, לא ראה ולא שמע. הוא רק הכניס את הכספים לכיס. כך סתם, בתום לב מוחלט ובשקט נפשי. ריבונו של עולם: "השיבה שופטינו כבראשונה..." וורטר היקר , אתה צריך להתבייש.
 17. 152
  אסור שלדור יתפטר

  לא יתכן שאם בעל תפקיד בכיר לא הצליח להוכיח את אשמתו של הנאשם מיד עליו להתפטר. לדור הוא פרקליט מעולה שאינו פוחד מאף אחד ועושה את מלאכתו לעילא ולעילא. לדור ולינדנשטראוס הם צוות מנצח. אל תירא ואל תחת לדור.

 18. 151
  אני בחרתי באהוד אולמרט

  ואהוד אולמרט ייזכר בהיסטוריה כראש הממשלה הגרוע ביותר שהיה לישראל ב64 השנים האחרונות. מלחמת לבנון השנייה, הכושלת שבמלחמות, רשומה על שמו של אולמרט. הבחירה של פרץ כשר ביטחון, הפקרת העורף, הזגזוג וחוסר ההחלטיות לא תסלח. במזרח התיכון על כאלה טעויות אין הזדמנות שנייה. האיש פשוט לא מתאים. מאיפה ליוסי ורטר יש את העוז והחוצפה לכתוב את השקר הבא: "מלחמת לבנון השנייה, שאיתה הוא החל את כהונתו, נראית ממרחק הזמן, כושלת פחות"

 19. 150
  לא לשכוח, אולמרט כן הורשע בעבירת הפרת אמונים שזו עבירה חמורה ביותר בפני עצמה.
 20. 149
  ורטר נקעה נפשנו מכתיבתך הלא צודקת והתומכת במושחתים
 21. 148
  אני סקרן אם יש במדינת ישראל של 2012 מישהו שהיה קונה מאולמרט מכונית משומשת, אבל כמה כתבי חצר כבר מנסים להחזיר לו את הכתר בתור מי שיתן פייט לנתניהו ויחזיר את המרכז למרכז
 22. 147
  אני מאשים את בית המשפט בהפיכת ישראל לרפובליקת בננות ומעמד מיוחס וחסין, ואת התקשורת באמא של הספינים על התביעה במקום על הנאשם, כשראש ממשלה מודה בגנבה אבל מוציאים אותו זכאי כי אולי לא ידע כמה כסף גנב. בכל הערוצים נותנים פתחון פה לכל עשרות הפרקליטים, יועצי התדמית והחברים מהברנזה של אולמרט, ואת בוזגלו משדרות, ואת שאריות העמותות שמנסות להלחם בשחיתות משתיקים כמו משתפים. גם הטענה שהדיחו ראש ממשלה היא מוזרה, כי בדמוקרטיה אמיתית צריך לעשות בחירות כל שבוע ולהוציא להורג אנשי שררה שניצלו את תפקידם. אם העם מעדיף את ביבי על אולמרט זו זכותו, ובודאי לא אשמת לדור.
 23. 146
  לדור אני אתך. אולמרט האיש שלא יודע ולא שומע ואינו רואה

  הכשלון היחיד של הפרקליטות זה הפחד מלבצע חקירה אמיתית בארהב על עסקוי של טלנסקי. מאיפה לאיש הזה מאות אלפי דולרים? מאיפה יש לו היכולת ל"שמן" את אולמרט? הרי ברור לכולם מה מקור הכסף (תרומות של אנשי עסקים שרוצים את עזרת אולמרט)
  עצוב שבית המשפט זיכה את אולמרט ועצוב שכסף קונה כסף שקונה עוד כסף

 24. 145
  לדור עשה את תפקידו היטב - בית-המשפט פחד להרשיע
 25. 144
  טוב שכך קרה

  למהססים עם קדימה ברור כעת לקראת מה הולכת מפלגה קיקיונית זאת ועם מי
  -רמון הירשזון ואולמרט בתוספת פרקליטי צמרת

 26. 143
  הבעיה מה היו השיקולים המשפטיים להאמין לאולמרט ולא לטלנסקי, האםהתרשמות אובייקטיבית או העובדה שאולמרט הוא האיש היחיד שיכות לעמוד מול נתניהו

  בתי המשפט עלולים בהחלט לטעות או "לטעות" ואין החלטת בית המשפט קובעת כישלון הפרקליטות.
  הפרקליטות היא בשר מבשרה של מערכת המשפט ואם יש פער קימוני שין שני אברי המערת כנראה כל המערכת רקובה מי קצת יותר ומי קצת פחות, האחידות המגזרית של הפרקליטות והמשפט מחייבת שכולם בצבע אחיד פחות או יותר ולא שחלק שחור וחלק לבן (לבטח לא חלק לבן).

 27. 142
  רוה"מ שמסתובב עם מעטפות כסף

  קוראים יקרים שלום רב,
  סוברני שהשכלתו המשפטית של אולמרט עובדת נגדו במקרים רבים את זאת אני אומר על סמך מספר מקרים בהם הוא פעל לאורך הקריירה שלו בצורה גבולית לגבי מה שמותר לו בחוק ומכך גם נובע הקושי להרשיע אותו.
  לדעתי נבחרי ציבור צריכים להיבחן במקרים כגון אלו ברף האתי משמעתי אשר בו יהיה יותר קל לדרוש מהם התנהגות תקינה ולא לחכות שהיא תהיה פלילית כי אז פספסנו את הרכבת והתוצאה תהיה שליח ציבור המורשע בפלילים - שכן זה אינו הדבר לו אנו מייחלים!
  אולמרט טרך לצטט את דבריו של בגין ז"ל שאותו הוא כל כך מעריך אך חבל שאת השיעור האמיתי ממנחם בגין ז"ל הוא פספס וזו היושרה וההקפדה הלא מסוייגת על סטנדרטים התנהגותיים ואישיים אשר מצופים ממנהיג ברמתו!
  ולגבי התקשורת והפרקליטות חבל שאף אחד שם לא לומד שכשמטפסים גבוה אז קשה לרדת קצת צניעות ושמירה על צלם אנוש אף פעם לא הזיקה - בתחילתו ובסופו של דבר מדובר על אנשים עם משפחות וישנו משפט תנכ"י אשר מתאים בול למקרה זה והוא "אל תעשה לחברך את מה ששנוא עליך"
  כל טוב לכולם ושנהיה יותר בני אדם אחד לשני!

 28. 141
  ומה עם אחריות אישית שלכם העיתונאים

  מר ורטר המכובד,
  אולי הפרקליטות טעתה בשיקול הדעת אבל אתה וחבריך העיתונאים לי ביתם את האש ועשיתם משפט ציבורי לפני שניתן פסק הדין. מה עם אחריות אישית שלך ושל חבריך?

 29. 140
  קראתי את תקציר פסק הדין, השופטים אומרים שהעברות המיוחסות לאולמרט נעברו אבל מחמת הספק הוא לא אשם פרט להפרת האמונים בה הורשע

  הספק הזה הוא בדיחה טובה.

 30. 139
  בהסתכלות כוללת

  בהסתכלות כוללת טוב שאולמרט זוכה והכריז בחגיגיות ״יש שופטים בירושלים״. זו עדיין אפשרות ריאלית שהוא יורשע בתיק הולילנד המסריח עשרת מונים מראשון טורס וטלנסקי, ובהכרזתו הנמהרת חסם לעצמו את הדרך לטעון (כדוגמת פלדמן בתיק קצב) כי מערכת המשפט אינה ראויה לאמון.
  הגעגועים של כמה אנשים לחזרתו של אולמרט לפוליטיקה היא סימן לפיקסציה נאורוטית חמורה, וטוב יעשו אותם אנשים אם יפנו לקבלת עזרה נפשית מתבקשת. עיקר הגעגועים הוא ודאי מנת חלקם של שרי מפלגת העבודה לשעבר (הרצוג בראשם) אשר בשעתם היפה התלהבו מאולמרט כראש ממשלה. מדוע באמת שלא ייבאו אותו כעת להנהיג את מפלגתם?
  ואם אולמרט הוא ״הפוליטיקה האחרת״ של לפיד ורמון, אזי באמת אבדה כל תקוה.

  1. 108, אם תלית תקווה ב"פוליטיקה אחרת" של לפיד ורמון אז אתה קצת הרבה הזוי
 31. 138
  ורטר טועה. בתי המשפט, שהם הנציגים של הגילדה המשפטית, הם שעשו בה מעשה מגונה. את המחיר על השחיתות בחסות בתי המשפט - כולנו נשלם.
 32. 137
  ברכות למשפחת אולמדט

  הצדק יצא לאןד

 33. 136
  אולמרט הודח בגלל הפיאסקו בלבנון. והגיע הזמן לעשות סדר בפרקליטות המדינה.

  בוא לא נתבלבל.
  אולמרט איבד את משרתו בגלל הפיאסקו בלבנון. מאז המלחמה החובבנית ההיא, הוא לא הצליח להתאושש בדעת הקהל. כל הנסיעות לוושינגטון והצעות השלום מרחיקות הלכת שלו לא שינו את עובדת יסוד זאת.
  ולכן, גם אם הוא יתמודד שוב על ראשות הממשלה, וזכותו לעשות זאת, הוא יתרסק בבחירות.

  ולגבי הפרקליטות, היא באמת התגלתה בבושתה ונתפסה בקלקלתה. אגב, זאת לא הפעם הראשונה שהפרקליטות מגישה כתב אישום מופרך נגד איש ציבור. קדמו לאולמרט יעקב נאמן, אביגדור קהלני ואחרים. אביגדור ליברמן נגרר שנים עם כמעט-כתב-אישום, שמכתים את שמו מבלי יכולת להתגונן. וגם נתניהו זכה לחקירות שלו, כמו פרשת המתנות ההזויה.
  ולכן, בדק הבית היסודי בפרקליטות המדינה חייב להיעשות.
  ולא, אולמרט לא יהיה פה ראש ממשלה. סבלנו מספיק בקדנציה היחידה שלו.

 34. 135
  מאמר רגשי ומוטעה, כולל הכותרת. אולמרט לא ראוי לשום מחמאות. עורכי דינו הצליחו

  לשכנע את השופטים שהעובדות שהובאו בפניהם אינן מספיקות. אולמרט לא זוכה מכיון שהוא צדיק , אלא בזכות אקרובטיקה משפטית.

 35. 134
  אולמרט הוא שיא ליהירות

  בכתבה נאמר שהתקשורת - חלקה - התיחסה ביהירות לאולמרט
  אין יהיר מאולמרט

 36. 133
  בישראל השמאלנות היא

  בישראל כיום השמאלנות היא מפלטו האחרון של הנבל כך תזכו לחסינות של התקשורת

 37. 132
  על ראיות פחותות ממה שיש במשפט אולמרט הרשיעו את דרעי
 38. 131
  מה קרה לאחריות השילוחית והמיניסטריאלית, שולה מורשעת ואודי זכאי מחמת הספק
 39. 130
  הארץ הגמלים כולם רואים את דבשת הגמל שמלפנים.החליט הגמל נתניהו די,אני רוצה לראות מדבר, נמאס לי מהדבשת הזאת.לקח את הגמל לדור ועוד כמה גמלים ונאקות והפיל את הגמל המוביל ומאז ועד היום רואים הגמלים מדבר.וזה מה שתראו כולם.
 40. 129
  זה מה ששופטים סמולנים מוציאים מתחת ידם, משפח במקום משפט
 41. 128
  אז היה לנו ראש ממשלה שלא יודע מכלום ממה שקורה בחצרותיו, אכן מנהיג למופת, לא פלא שלא ידע שצה"ל אינו מוכן למלחמה ב 2006

  אהבל עם חותמת בית המשפט.

 42. 127
  היו מעטפות, או לא היו, זאת השאלה

  היו גם היו, יש אישור בית המשפט

 43. 126
  מעניין. אבל אולי רצוי להכות פחות על החזה של אחרים ויותר "אשמנו בגדנו".
 44. 125
  2 צדדים למטבע

  מצד אחד יש להוקיר את הארץ שלכאורה באומץ רב היא מבקרת את לדור על החלטתו שלאחר מעשה מתבררת בשגויה.
  מצד שני יש לזכור שהארץ לא נקט מדיניות של"שב ואל תעשה" במחול השדים שהביא להתפטרות אולמרט. הארץ בזמנו ידע טוב מאוד לסקר באריכות את השחיתות השלטונית שטבועה בדנ"א של אולמרט. לאור זאת, יש לבדוק האם ההתייצבות הטוטלית לצידו של אולמרט לא נועדו להכשירו לקראת חזרתו לזירה הפוליטית כמושיע השמאל משנוא נפשנו ביבי.

 45. 124
  1. בנושא הנסיעות-זכאי מחמת הספק (רשלנות של הפרקליטות או קנוניה?). 2. לפי פסהד שלנסקי שילם בין ביתר עבור שהייתו הפרטית במלון- זה לא השחיתות בהתגלמותה?
 46. 123
  הימין המסוכן.......!!

  3 ראשי ממשלה ניפגעי הימין לאחר שניסו להגיע להסדר עם הפלסטינים!!
  את הראשון רצחו, את השני ניסו להפיל על ידי הפללה ואת השלישי היפלילו עם עד מפוקפק !!! הימין מסוכן לישראל !!!

 47. 122
  אי תקינות פרוצדוראלית. מעניין האם לבן גוריון, שמיר, בגין

  היה ניתן להדביק זאת? אני חשבתי כי מי שמכהן כראש ממשלה משתדל להיות תקין ערכית ורק פרוצדורלית.
  גועל נפש ובשביל זה לשלם 50% מס הכנסה ?

 48. 121
  ההסטריה סביב הזיכוי.

  עצוב לראות את העיתונות היום. פרקליט המדינה חייב להתפטר!זועקים חלק מהם. ראשית, בסעיפים מהם זוכה, הוא לא זוכה מחוסר אשמה אלא מחמת הספק. בתיק אחד אולמרט הורשע. על פי הזעקה, היו צריכים פרקליטי קצב לעזוב את המיקצוע.
  עם היסטרי ועיתונות היסטרית ועלובה; הרסט היה שוכר רבים מהעיתונאים. לכו ללמוד במערכות המשפט בארה"ב ובאירופה: התביעה מפסידה לפעמים.
  המערכת הפוליטית ומשרתיה בעיתונות לא יוותרו על ההזדמנות להטיל אימה על הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה שיפסיקו לחקור פוליטיקאים. בושה.

 49. 120
  תיק אולמרט צריך להיות המסמר בארון של לדור בתור פרקליט המדינה

  לפרקליט המדינה אסור להיות כל מה שלדור הוא לא אחת, ותיק אולמרט הוא הדוגמה האולטימטיבית. לא משום שבית המשפט זיכה את אולמרט, זיכוי הוא בהחלט בחפיסת הקלפים של תיק פלילי מורכב של אדם מתוחכם כמו אולמרט: העוקץ הוא שלדור מתגלה שוב בתור כל מה שאסור לפרקליט המדינה להיות: פזיז, לא רציני, שחצן, שטחי, נרקיס ויהיר.
  הפרקליטות זקוקה לפרקליט מדינה טוב מזה, ראויה לכך ויכולה לקבל זאת. אין לאפשר ללדור להמשיך לפגוע בה.

 50. 119
  מעניין מה ורטר כתב כאשר הוא הודח.

  אני מטוחהכיה וא כתב שהיתה חובה להדיחו.

 51. 118
  האם אני היחידי במדינה המחורבנת הזו שלא מצליח להבין על מה השימחה ?

  האיש זוכה מחמת הספק כיוון שראש לישכתו נישכבה על הגדר בשבילו....
  עצוב שאני היחידי שרואה זאת

 52. 117
  על סמך הראיות, לדור פעל נכון כשחשד שיש עבירה
 53. 116
  The new hero of the left

  Remember O.J.was found no't guilty also.

 54. 115
  התקשורת שסייעה לאולמרט להתחמק מהמסקנות החמורות של ועדת וינוגרד, היא שבצעה מעשה מגונה בדמוקרטיה. יותר מזה

  יותר מזה. היא אפשרה לו להמשיך ולעשות את מה שהוא יודע הכי טוב, להרוס ולטבוח גם בעופרת יצוקה. ובכך לפגוע בצורה אנושה בשמם הטוב של מדינת ישראל ושל צה"ל בכל רחבי העולם. איך כתב גדעון לוי? "ישראל נהפכה למוקעת כפי שלא היתה מעולם, תמונות עזה נצרבו עמוק בתודעת העולם." ("הארץ" 1.1.12)

  לתזכורת, מסקנות הועדה לגבי רה"מ אולמרט:
  1. אולמרט כשל כמנהיג המוביל את ארצו לפעולה צבאית יזומה מתוך שיקול
  דעת ואחריות.
  2. אחראי אישית לליקויים בהחלטות שהתקבלו ולליקויים בתהליכי קבלתן. 3.אולמרט גיבש את עמדתו בלי תכנית צבאית מפורטת, ומבלי להתיחס לחלופות.
  4.ההחלטה לצאת למלחמה התקבלה על ידו במהירות, בלי ביקורת משמעותית.
  5.אולמרט אחראי לכך שיעדי המערכה לא נקבעו בבהירות ושלא נבחן היחס ביניהם לבין הדרכים שנקבעו להשגתם.

 55. 114
  הזיכוי לא אומר כלום על אולמרט המושחת (מעטפות, קופה סודית ועוד) אלא אומר הרבה על מערכת המשפט בישראל. הם תמיד מגנים על עבריינים מהסוג הזה. עוד דוגמא לתרבות השחיתות בישראל!
 56. 113
  הרשעה +זיכוי מחמת הספק של ראש ממשלה לשעבר =בושה גדולה
 57. 112
  הדמוקרטיה חוללה

  יוסי, אני מסכים איתך שהדמוקרטיה חוללה כאן. שאלתי היא - איפה היית בפעם הראשונה שהדמוקרטיה חוללה באופן בוטה על ידי הפרקליטות - בכתב האישום הפיקטיבי שהוגש נגד שר משפטים שמונה על ידי ראש ממשלה נבחר - השר יעקב נאמן בשנת 1996? להזכירך - זיכויו היה מוחלט עם תמיהה עצומה מצד שלושה שופטים על ההגיון המעוות (מושחת?) בהגשת כתב האישום. הייתי מצפה לשמוע ממך גם אז

 58. 111
  אם זקן תקבל מאסר ממש היא תתחיל לזמר ואז נלמד מהי האמת. בינינו, אולמרט יכול להעמיד פנים של "שוטה הכפר" שלא ידע איך ממומנות נסיעותיו. אבל זקן יודעת את האמת. ראה תגובה מספר 1 וצתבין שזה לא הפרקליטות והתקשורת שמנסים להעליל עליו עלילות. כנראה שהפרקליטות לא חפרה עמוק מספיק.
 59. 110
  נראית כמו כתבה שנכתבה מתוך פוזיציה

  אולמרט הרכיב ממשלה שחלקה הורשע ונמצא בכלא. בחר שר ביטחון לא מוכשר לתפקיד ויצא איתו למלחמה בה כשל ביחס לפוטנציאל. שמו נקשר בלא מעט פרשיות בהן הורשעו שותפיו כשהוא מצליח לחמוק. קו ההגנה שזכור לי הוא של אדם מבולבל ושהדברים המיוחסים לו נעשו מתוך תמימות, חוסר סדר. אדם עם תכונות כאלו, וחוסר מזל כזה לא מתאים לראשות הממשלה. וחוץ מזה, מה זה משנה שהוא זוכה אם הוא גם הורשע. מ

 60. 109
  אילו אולמרט היה מזרחי, הוא כבר היה מורשע במרבית הסעיפים כמו שולה זקן ולא רק בהרשעה אחת.
 61. 108
  שיעמוד לדין על מלחמת לבנון השנייה.
 62. 107
  מחשבות מאחורי משפטו של אולמרט

  מי שעמד מאחורי רצח רבין, עמד גם מאחורי רצח אופיו של אולמרט
  ומאותן הסיבות. ביטול משא ומתן עם הרשות הפלסטינאית..בשני המקרים
  עמדו על הפרק נושא ה"שטחים", אותם רצו להוריד מסדר היום.
  הצליחו לבטל את השלטון ולהביא בצורה נאלחת את מי שרצו ביוקרו.
  מי שעדין חושב את ישראל כדמוקרטיה, רצוי שיתן על כך את הדעת. !

 63. 106
  באמת? אז לפי החישובים שלי התקשורת חייבת לביבי את החיים שלה

  בשנות ה90 נכנסתם בו חזק על כל פיפס כדי להדיח אותו מהתפקיד.
  היום אתם יותר מעודנים מהסיבה הפשוטה שהמדיה יתפתחה ויש תגובות, ואתם מבינים שאתם מאבדים לקוחות שאתם הולכים "עם האמת שלכם"

  רק הארץ תקוע מאחור עם 5000 מנויים חחחחחח

 64. 105
  ניגוד עניינים חריץ והפרת אמונים גם אצל דורית בייניש, אשר זרקה בבהלה ושלא-כחוק את העתירה שלי לבג"צ כדי לסכל חשיפת שיתוף הפעולה בין צמרת הפרקליטות ועברייני השב"כ ברדיפתם אותי

  כן, בדיוק בסעיף הפלילי הזה של הפרת אמונים צריך להאשים את דורית בייניש "אז שופטת ביהמ"ש העליון, שהיתה חייבת לפסול עצמה מחמת ניגוד-עניינים בוטה וחריף, אך בחרה במזיד לצרף אליה שני שופטים אחרים וב"פסק דין" קצרצר ומלאכותי וכוזב, בתוך 24 שעות (יממה אחת בלבד !!) מעת הגשת העתירה המפורטת והמנומקת שלי + תיק נספחים, והם "דחו" - השליכו - את העתירה מבימ"ש העליון, בלא דיון, בלא שימוע, בלא צו למדינה להשיב, כך בשרירות-לב ובמזיד ומתוך שימוש לרעה בכוח המישרה, השיפוטית (עוד עבירה פלילית חמורה) היא מנעה ממני את זכותי להידון לפני הבג"ץ, והיא ושותפיה טרקו בפניי את שערי בית המשפט העליון, וחרצו בכך את גורל-חיי עד היום הזה, כשהפקירו אותי לצפרני עברייני השב"כ חורשי רעתי ועודדו אותם להמשיך לרדוף אותי: עתירה 3519/00 (משנת 2000 ) המוסתרת מעיני הציבור אך נמצאת בארכיב ביהמ"ש בירושלים. לגביי - לא היו שופטים בירושלים, אלא היו סוכני השב"כ בתוככי ביהמ"ש העליון ובראשן - דורית ביייש. היא וצמרת הפרקליטות - בישיבות סודיות - דנו ואישרו ואישררו בניגוד לחוק ובקשירת קשר נגדי, כולל התפרצויות לביתי, גניבת מסמכייר פלילי את הפעולות הנפשעות שביצע ומבצע השב"כ נגדי, נגד גופי ממש, נגד חירותי, ונגד כבודי וזכויות היסוד שליכאדם וכאזרח ב"מדינה דמוקרטית".
  ומי יעמיד לדין את דורית בייניש וחברותיה וחבריה לעוולות החמורות שביצעו ומבצעים עובדי השב"כ המועלים בתפקידם, יחד עם גורמים נוספים שהם הפעילו ומפעילים...בהריסת חיי ורמיסת כבוד האדם וחירותו !
  אדגיש בזה, כי ההתנכלויות לי נמשכות ממש גם בהיותי בחו"ל, מ\ה 7 חודשים, ועל כך הגשתי שתי תלונות מפורטות לשר החוץ ומשרד החוץ, לשגרירות ישראל ברומניה, למבקר המדינה ולוועדה לביקורת המדינה כנסת: תלונה מה-28.06.12 , ותלונה מה-05.07.12
  צבי סער (עו"ד), כותב מחו"ל, מחמת רדיפת השב"כ ואחרים.
  10.07.2012
  נייד: (40 ) 768-170-542

 65. 104
  תפנה שמאלה חזק ואז כל חטאיך ופשעיך כשלג ילבינו במערכת המשפח וב"ארץ"
 66. 103
  בהחלט- ומבחינתי להעמיד לדין את לדור ומריעיו - צריך לשלם פה מחיר

  להזכירכם - פרשת טלנסקי ...
  יום לפני חגיגות ה 60 למדינת ישראל -
  כל מניהיג העולם נמצאים פה ו.....
  פיצוץ הפרשה... החמורה ביותר בתולדות המדינה..... צו איסור פרסום....
  אני הייתי בטוח שגילו שאולמרט מרגל של הערבים....
  ביזו אותנו ביום חגנו
  זוכר את התודעה הזו....
  ועל מה על שקר ...
  וזהו רק שיתפטר....פה צריך להכניס אנשים לכלא.....המדינה היא לא גן המשחקים של מישהו

 67. 102
  היה ראש ממשלה טוב

  הטעויות הגדולות שלו היו במינוי פרץ לשר ביטחון והירשזון לשר אוצר.

 68. 101
  מאחר ועבריין המין חיים רמון כן הורשע, למרבה הצער בלי קלון, לא ברור למה דוחפים את שמו כאחד המחותנים בעלי העתיד הפוליטי המזהיר
  1. לכנות נשיקה "עבירת מין" זה קצת מוגזם.
  2. לכנות דחיפת לשון בכפיה לפיה של צעירה ע"י בעל כוח בגיל העמידה זה בהחלט עבירת מין!
  3. האם אתה מוכן שרמון יתחוב בכפייה את לשונו החלקלקה לפה של בתך החסודה והתמימה?
 69. 100
  אושר גדול היום על הזיכוי הכפול, מי יתן ובמהרה יחזור אולמרט לראשות הממשלה
 70. 99
  הלוואי ויחזור - מחכה לכך. הוא האלטרנטיבה הכי טובה
 71. 98
  הכותב חייב להתפטר - הוא היה ראש וראשון לחבורת אלו שכתבו כנגד אולמרט ושב ושוב ושוב ושוב. לבוא כעת ולדבר על "אחרים" כשמר ורטר עצמו חטא באותו החטא, זה זריית חול בעיני ציבור הקוראים והעלבת האינטיליגנציה שלהם!
 72. 97
  עדיין מוקדם לשמוח לאיד , יש בימ"ש עליון לערעורים אשר יכול לשנות הפס"ד...
 73. 96
  ספינים, ספינים ,ספינים

  אם הפרקליטות כזו דפוקה אז הרבה זכאים יושבים בבית סוהר והרבה עבריינים חופשיים.
  אותה שאלה על בית המשפט........

 74. 95
  זה בדיוק מה שאתה עושה יום יום לביבי.עדיף שתחשה.
 75. 94
  דן מרגלית לך הביתה יחד עם ברק חברך.
 76. 93
  שכחנו את מלחמת לבנון השנייה?

  אני חושבת שמרוב רגשות אשמה אתם מציירים אותו קדוש משהוא היה. אני משוועת למנהיגי מרכז-שמאל שיצליחו להשיג רוב ולהיפטר מביבי אבל אני לא חושבת שהחזרה שלו לפוליטיקה תיהיה טובה למדינת ישראל.

 77. 92
  אל תשכחו מה עשה ברק לאולמרט. גועל נפש.
 78. 91
  לדור חייב לעוף. הוא הדיח ראש ממשלה על סמך שתי פרשות שהסתיימו בזיכוי מוחלט. יכול להיות שאולמרט מושחת, ראש ממשלה גרוע, הורשע בעבירה מינימלית, ועוד יורשע בהולילנד ודברים אחרים. אבל לא יתכן שפרקליט מדינה שחצן וחסר שיקול דעת יחליט מי יהיה ראש הממשלה שלנו
 79. 90
  מדהים ריך כולם שוכחים הפגנה של 100,000 איש נגד אולמרט אחרי לבנון. בזמנו האשימו את הפרקליטות בניסיון לגרש את אולמרט בגלל הרפורמות ההזויות של שר המשפטים דאז, דניאל פרידמן.
 80. 89
  "הארץ" שכח שהמשפט עוסק בשחיתות ולא בדרך הפוליטית של אולמרט.

  העובדות בפרשת טלנסקי ברורות. תמוהה פרשנות העובדות וקביעת ביהמ"ש בדבר "ספק סביר" שהביאה לזיכוי.
  יתכן מאד שהתנגדות לדרכו הפוליטית של אולמרט הביאה לגילוי השחיתות כדי להפילו. אבל זה לא משנה את העובדות שהתגלו,וגם לא צריך לגרום ל"הארץ" להמשיך לתמוך באולמרט ולבקש את סילוקו של לדור.

 81. 88
  חכמולוגים שבדיעבד.

  קוראים ללדור להתפטר בדיוק כמו שאותם עיתונאים קראו לאולמרט לפרוש!

 82. 87
  "כאשר התקשורת והפרקליטות עשו מעשה מגונה בדמוקרטיה"

  "התקשורת" ... ומה איתך? אה, שכחתי, אתה מהעיתון לאנשים חושבים, לא מהתקשורת...

 83. 86
  במעטפות של השנורר ההוא מאמריקה אינני מבין אבל צבירת דמי הנסיעה הכפולים ברורה ושקופה לגמרי
 84. 85
  אולי הארץ יפרסם תגובה זו?

  אולמרט הוא התקווה האחרונה במערכת הפוליטית בישראל היה ראש ממשלה מעולה ונקווה שיהיה שוב

 85. 84
  האם מותר לכתוב דברים כל כך חריפים על הפרקליטות או על לדור גם מימין?
 86. 83
  זיכוי מוחלט?

  אני מנסה לתאר לעצמי את הכותרות אם ראש ממשלה מהימין היה מורשע בהפרת אמונים.איזו חגיגה היתה פורצת! אמות הסיפים היו נעות!
  אלא מה,שמחת שונאי נתניהו מוקדמת מידי.פלפולים משפטיים לא ישכנעו אף אדם הגון שאולמרט הוא אדם ישר

 87. 82
  תקראו את הספר הגווארדיה השחורה של ירון זליכה ואז א
 88. 81
  אולמרט לא היה יוצא כל כך טוב אם שולה זקן לא הייתה נשכבת עבורו על הגדר ושומרת על "זכות השתיקה " . יש לו הרבה מזל כסף ואת טובי עורכי הדין.
 89. 80
  התיקשורת שתתה את דמו והסיתה נגדו.ועכשו היא מפרגנת ותומכת
 90. 79
  היה או לא היה?

  תגידו זה לא מטריד אף אחד שמשפחה שלמה טסה חינם וישנה במלונות פאר בעולם על בערך $100,000 לא שלהם ולא של אבא שלהם שהמזכירה של אבא שלהם חסכה בשבילם מהזמנות כפולות ומשולשות של אבא שלהם לחו"ל ?
  וזה בכלל לא קרה כי הוא הסביר הכל נהדר לשופטים אבל זה כן קרה כי המזכירה לא הסבירה להם?

 91. 78
  הלוואי...

  הלוואי והכותב היה דורש את התפטרותו של האחראי למלחמת לבנון השנייה בדיוק לפי אמות המידה שהוא מציג כאן למשה לדור.

 92. 77
  מע שרצח את רבין ומי שרצח את שרון שיפד את אולמרט המניע הוא התשובה
 93. 76
  מקווה שאולמרט יחזור לפוליטיקה. הוא הרבה יותר מוכשר מנתניהו שמוביל אותנו לשום מקום.
 94. 75
  אולמרט פושע מתוחכם שזוכה מחמת הספק בלבד
 95. 74
  פני השמאל כפני האולמרט

  "הוא נחשב לראש ממשלה טוב, שידע לקבל החלטות חשובות ונועזות, הן בתחום הביטחוני, והן בתחום המדיני ". זה מה שנחשב הספק של 2 מלחמות, חייל חטוף, המשבר עם תורכיה (שהתחיל הרבה לפני המרמרה) ושום הישג (חוץ מוויתורים מטופשים על הנייר). תזכורת קצרה - אולמרט היה ראש ממשלה לא פופלרי שנבחר רק כי אריאל שרון נפל לקומה. לקחי מלחמת לבנון השניה מעולם לא נלמדו אצלו, ובקדימה מיהרו לנפנף אותו כשרק יכלו. מאז שפרש מהחיים הפוליטיים לא הפסיק לדברר את עצמו לדעת תוך פגיעה במוסדות השלטון ופגיעה במדינת ישראל בראיונות בארצות ניכר. מי שחושב שהמערכת הפוליטית תחבק אותו - חי בסרט. מי שחושב שהציבור יבחר בו שוב - חי בסרט מצויר.

 96. 73
  שלי יחימוביץ היא הבעיה והשחיטות על שלי יחימוביץ שמגינה על הרוע להטפטר וללכת הביתה

  שלי יחימוביץ לכי הביתה העיתונאים הם ראשי הצפע שבשחיתותם גרמו לנזקים שלא ניתנים לתיקון במדינה מה ליחימוביץ ולהגנה על כפרקליטות שקשרו קשר והצליחו להדיח ראש ממשלה מכהן יחימוביץ היא בס"ה עיתונאית מושחתת שמגינה על החברה מבית ספרה בבחירות עוד תתגלה יחימוביץ כתעות החמורה של התנועה הקיבוצית מי בכלל יצביע למושחתים מהתקשורת שלי יחימוביץ עבדה בשכר של 65000 שישים וחמשה אלף שקל בעוד התחקירניות שעשו עבודה העבודה קיבלו 6000 שש אלף שקל בלבד השחיטות של יחימוביץ זועקת לשמים שלי היא לא הפטרון שלי יחימוביץ היא הבעיה

 97. 72
  היכן העכברים הלאומנים שקראו לאולמרט מושחת?.....
  1. למסית המתחזה במימון מדינות זרות עויינות, אולמרט עדיין מושחת, הוא הורשע בתיק אחד, אבל נכון שלדור צריך ללכת הבייתה וכך רבים בפרקליטות השמאל, צריך שם רפורמה מקיפה, חבל שצינזרו את תגובתי.
  2. איציקל, קרא את פסק הדין, אודי חמודי מושחת גם מושחת, אבל יצא זכאי חלקית מחמת הספק כי השופטים לא ראו איפה בדיוק השחיתות מתחבאת
 98. 71
  http://www.haaretz.co.il/hasite/images/law.pdf

  http://www.haaretz.co.il/hasite/images/law.pdf

 99. 70
  הריח הרע מאולמרט עולה כבר שנים

  יש לכבד החלטת בית המשפט, עם זאת אולמרט מתחילת דרכו הפוליטית מוקף פרשיות כולם בעלות אופי אחיד של לקיחת שוחד וטובות הנאה אישיות
  בכללית עולה עשן של ריח מאוד רע מהאיש . האיש חמקמק

 100. 69
  לא רוצה ראש ממשלה בספק סביר. רוצה נקי נקי. ורטר סתם מורטר ומורח מהכיוון שלו. בתקופת אולמרט היה לנו את בוש הבן - וזה עושדה את ההבדל הגדול. אומלמרט- 3 שנים לא הביא שלום. ואיך שהוא סיים את התפקיד פרצו פה בעיות. מה שמראה שהוא לא טיפל בבעיות יסוד. אלא עשה חיים. על הכור הסורי אני מוכן לפרגן לו. אבל כל ראש ממשלה אחר בעידן בוש היה עושה זאת. קיצר. שלא יחזור.
  1. ועוד הערות - אולמרט לא טיפל בסוגיית הגיוס. אוולמרט לא טיפל בבעית הדיור. היחסים עם טורקיה התדרדר בתקופתו. בכלל, איך זה, שאיך שהוא עזב את התפקיד פרצה פה כזו מחאה? אולמרט לא טיפל בריכוזיות. הוא חובב טייקונים ידוע. ויש עוד מלא דברים שאולמרט הזניח. ומלחמת לבנון השניה - זה ניהול כושל. במדינה כמו שלנו כל רגע עלולה לפרוץ מלחמה. צריך מישהו שמבין ולא חאד כמוהו. זהו שהוא עורך דין וטכנוקראט - זה לא מספיק. האיש כשל. וספק סביר ממש לא מספיק.
  2. אז אני מבין שביבי "נקי נקי"? אתה עושה צחוק?
  3. בוא ותשעשע אותי ותגיש נגדו תביעה. ביבי וברק לא צריכים דברים כאלה. הרצאה אחת באוניברסיטה יוקרתית בארצות הברית או ייעוץ לחברה אמריקנית גדולה - וכל המעטפות על השולחן עם שכר של מאות אלפי דולרים. חוקי חוקי. לא שעשעתני
 101. 68
  נחש,ערמומי, צלופח מתוחכם.תמיד דואג לכסוי אחוריים. כשהוא מבקר בסאפארי,הנחשים והשועלים נכנסים למגננה.
  1. יפה אמרת!

   לא יאומן. כנראה שביאת המשיח קרובה. אני חותם כל כל מילה של בובליל!

 102. 67
  "זוכה מחמת הספק" והעיתונאים כבר פנו פרסה
 103. 66
  דן מרגלית הפך היום לבדיחה הכי גדולה בתולדות המדינה

  נראה אם יש לו אומץ להתפטר ולחפש מקצוע אחר או
  שהוא פחדן ומוג לב גם היום.

 104. 65
  כמו במקרה רמון והרדיפה הבילתי פוסקת על מעשה שנוי במחלוקת במקרה הגרוע,גם כאן הפרקליטות משמשת כמעין חרב "דאוס אקס מכינה" הווה אומר: לא הצלחנו בבחירות להפיל אותך נתפור לך תיק טלאים שיחליש את הדמוקרטיה ושלטון החוק אבל ישקיט את יצר הנקמנות וחרמנות הכוח שלנו!!

  לדור הביתה עכשיו!!

 105. 64
  אולמרט איש מושחת עם סוללת עורכי דין הכי טובה (ויקרה) בארץ
 106. 63
  עיתון ה"ארץ",מנסה לאתרג את אולמרט.איזה גועל נפש.

  כל התנהלותו זועקת שחיתות!!!!!!!!!!!!
  מדינת ישראל והאליטה האשכנזית שלה מתפרקת ממעט הערכים שעוד נותרו לה.

 107. 62
  אולמרט היה ראש ממשלה מעולה שהודח באופן מביש ע'י אפסים שרדפו כל אדם שניסהכ לערער על שלטון מה שקרוי "שלטון החוק".גם השמאל הישראלי אינו חף מאשמה.אולמרט היה החלום הרטוב שלו שהתגשם למרות זאת רודפיו באו גם מין השמאל ובראשם זה המתחסד שריד שבטורו בהארץ עשה קציצות מאולמרט.
 108. 61
  אולמרט אהוד-לדידי נשאר מושחת ומסואב כביצה סרוחה ומצחינה!נקודה!
 109. 60
  נמתין לפרשת הולילנד ונדע האם צדיק הנער ואם כן נחזיר אותו לשלטון בגדול העונש שלנו הוא ביבי
 110. 59
  ראש ממשלה טוב? מלחמת לבנון נראית בסדר ממרחק הזמן? טענות מגוכחות. עשרות חיילים נהרגו, הצבא לא היה מוכן, חיזבאללה השתלט על הדרום, איבדנו כוח הרתעה
  1. כן, ובגלל זה הצפון שקט כבר 6 שנים ונסראללה לא יוצא מהבונקר
 111. 58
  מה גם פרקליטים יכולים לטעות?!

  תכף גם תגיד לי שאפילו שופטים עלולים לטעות..
  רגע אז אולי לדור דווקא צדק והשופטים הם אלו שטעו? מה נעשה אם אף אחד לא מושלם וכל אחד יכול לטעות?! נצטרך לחשוב בעצמנו?! אבל מה עם שלטון החוק?
  רגע או שאולי השיטה של לחטוף בן אדם מבוגר מהבית בשש בבוקר בשביל לחקור אותו על דברים שקרו לפני 20 שנה לא תמיד עובדת? אולי היה עדיף לתת לו לדבר עם עורך דין לפני שחקרו אותו?
  בקיצור אל תרוצו להקריב שעיר לעזאזל בשביל להגן על המערכת. תבינו שהיא לא מושלמת ותתמודדו עם זה.

 112. 57
  אולמרט הוא ראש הממשלה הטוב ביותר שהיה פה בשנים האחרונות. נקודה!
  1. ואריק שרון גם בלילה ונוסע לאכול סטייק טוב בחווה.
  2. שתי מלחמות וחמישה תיקים פליליים בשנתיים, ממש תותח
 113. 56
  אולמרט=מ-ל-ך!!!! .התיקשורת=ש-ק-ר!!!!תפרסמו!!
 114. 55
  הדחת ראש ממשלה ע"י עד הזוי מראה שקול דעת לקוי זה שכרון כח מסוכן.

  3 הפרקליטים לדור אברבאנל ומקב חייבים ללכת הביתה ,הם אינם מבינים שהדחת ראש ממשלה שנבחר ע"י העם ע"י הד הזוי הם שיכורים מכוחם ומסוכנים לחברה.

 115. 54
  165 קורבנות השווא של מלחמת לבנון היו מתהפכים בקיברם לו היו קוראים את מילותיו הנבובות של ורטר: אולמרט היה ראש ממשלה טוב!

  165 קורבנות השווא של מלחמת לבנון היו מתהפכים בקיברם לו היו קוראים את מילותיו הנבובות של ורטר: אולמרט היה ראש ממשלה טוב!

  1. בגין, גולדה, אשכול, בן גוריון - כמה זה בקורבנות?
  2. להבדיל! הם לא יזמו מלחמה אלא הותקפו בידי האוייב, בסופו של דבר המלחמות נגמרו בנצחון מול כמה צבאות ולעומת מלחמת לבנון השניה שבה הובסנו בידי ארגון טרור קטן יחסית.
  3. גדי נכבדי, מלחמת לבנון הראשונה היתה מלחמה יזומה ע'י בגין ושרון.
 116. 53
  לא להתבלבל !! מהיום אולמרט הוא עבריין רשמי שהורשע בדין בסעיף אישום חמור.
  1. רק מה? הסעיף שולי ולא חשוב.
  2. מה עושה אותו שולי? העובדה שהוא הואשם גם בדברים עוד יותר חמורים?

   לאן הגענו אם סתם הפרת אמונים ופעולות של שר בניגוד עניינים זה "סעיף שולי".

 117. 52
  ביתה שחיתות , זקן הורשעה. אם מנהל לא יודע מה אשת סודו עושה - לא ראוי לנהל.
 118. 51
  אולמרט מושחת מושחת מושחת

  ומה, הוא לא הורשע היום בכלום ?
  זיכוי מוחלט מהכל ???
  מנהלת הלשכה שלו , אשת סודו הקרובה בעולם מורשעת גם מורשעת ועכשיו אתם מציגים אותו כצדיק.
  למה כי הוא שמאלן ?

  1. אולמרט שמאלן? אתה בטוח שיש לך מושג על מה אתה מלהג?
  2. איזה שמאלן? אחראי לרצח של 1,300 פלשתינים
  3. אולמרט שמאלן? אולי גם שרון? וליבני? וקצב? ומופז? והירשזון? ובר-און?

   למה מאיזה בית גידול הם הגיעו? כנראה שאין גבול להסתה...

  4. קוקוריקו,,כל הלכודניקים שמאלנים. ?נאציו היינו לאומנים,,סוציאליסטים יעני כמו חברתיים כזה?
 119. 50
  אמור לי מי הם חברייך ואומר לך מי אתה

  אל תשכחו ששולה זקן - אשת אמונו הורשעה בפרשת ראשונטורס ולא מזמן נגזר דינה בפרשת רשות המסים אחרי שהורשעה.
  שולה זקן עבדה אצל אולמרט לא מעט שנים.
  אם היא הרשתה לעצמה לנהוג בצורה כזו, אזי או שלאהוד אולמרט לא היה מושג שהוא מעסיק עבריינית, או ששולה זקן הרשתה לעצמה לנהוג כך, כי זו האווירה שהיתה בלשכה, וזו הרוח שנשבה מלשכת המפקד.
  האם שולה זקן היתה נוהגת כך, אילו רוח המפקד היתה רוח של יושר וניקיון כפיים מוחלטים...
  יוסי ורטר - אל תשכח שאולמרט זוכה במשפט, אבל הריח הציבורי, הוא לא טוב. משהו בלשכה של אולמרט משדר התנהלות לא תקינה. או במילים אחרות - אמור לי מי הם חברייך ואומר לך מי אתה.

 120. 49
  איזו תמונה יפה, של חבורת הזבל.
 121. 48
  מי שמאמין שאולמרט זכאי , שיקום. גלגל ההצלה של שולה, היה הקלף היחידי לזכויו
  1. קמתי

   קמתי וחזרתי לשבת

 122. 47
  והיום הבייבי החדש של לדור הוא ש.ד הפסיכופת השקרן הרמאי
 123. 46
  התלהבות שלא במקומה

  אם יש לך עורכי דין מספיק טובים, אפשר לצאת זכאי מכל דבר.

 124. 45
  כשבית המשפט פוסק בניגוד לדיעותיך את הוא עושה מעשה מגונה בדמוקרטיה...

  אבל כשוא פוסק כמו שאתה חושב (ע"ע דרעי בניזרי הירשזון ועד) או אז הוא סמל הדמוקרטיה והצדק.

 125. 44
  כואב הלב מה שעבר עליו. היה ראש ממשלה טוב ואהוב על חלק גדול בעם
  1. זה נאמר בסאטירה, נכון?
 126. 43
  מ'זתומרת שלפיד יזוז הצידה? אני תומכת בלפיד ולא אצביע לאולמרט. הם לא תאומים ואולמרט חבר של הדתיים.
  1. אולמרט לא חבר של הדתיים,הוא חבר של החמאס,הוא גירש דתיים ונתן א השטחים לחאמס נכון או לא נכון,נכון לגן עדן ,לא נכון לגהנם בקרוב נדע !!!
  2. לפיד התחייב לא לשתף פעולה עם פוליטיקאים קיימים.
  3. תקראי קצת : אולמרט הוא המנטור של לפיד

   ועכשיו חפשי בבקשה את משמעות המילה מנטור

 127. 42
  אולמרט בן 67, עייף, חולה ומותש. עם כל הסימפטיה (שאין לי אליו) מספיק. שתי המלחמות שלו היו כשלון (של הצבא-אבל היה צריך לדעת מה שווה הצבא שלו)

  המינוי המפואר של עמיר פרץ כשר בטחון לא מוכיח חוכמה גדולה. לא בהחלט לא, שיתכבד ויעשה לביתו. וכל זאת עדין לא נאמרו המילים האחרונות במשפטיו.

  1. הכל נכון אבל הבעיה היא החלופה שלו שהוכיחה עצמה כהרבה יותר גרועה ומסוכנת
  2. המינוי של פרץ לתפקיד שר הבטחון דוקא מוכיח את חוסר התאמתו של אולמרט לתפקיד ציבורי

   כי אם הוא מינה את פרץ לתפקיד זה מתוך מחשבה שפרץ אכן מתאים לו זה סימן שאין לו שום הבנה ביכולות של אנשים ואם הוא מינה את פרץ לתפקיד זה מפני שידע שהוא לא מתאים לו וכי יוכל על ידי כך להשפיל אותו זה סימן שהוא מעמיד את טובתו האישית לפני טובת המדינה

 128. 41
  מסתבר שלמושחת החצי מזוכה מחוסר ראיות הזה יש חסידים שוטים...
 129. 40
  סתם זיכוי טכני מחמת הספק ועל חוט השערה ! אין צדיקים בפרשה הזאת ומערכת התביעה והפרקליטות נהגו כשורה. שטות גמורה היא הכותרת "הדמוקרטיה חוללה " .
  1. זו לא שטות - זו רשעות בכוונת מכוון, וכנראה יש לכך סיבות
 130. 39
  מה זאת אומרת צדיק... האור ירד משמים....

  התביעה וההגנה בפרשת הולילנד לומדים
  את גזר הדין של אולמרט. צפויות הפתעות.

  מן העיתונות
  זיכויו של אולמרט,
  או "שוב יש שופטים בירושלים"

  לאחר ששמעתי את גזר הדין והבנתי שבעצם ירושלים שבה לסורה ושוב נטפלה ל"שה האלוהים" התורן מתוך כוונה לשפדו ולצלבו על אחת מהגבעות הסובבות את העיר ובכך לאפשר לשועי העיר להכריז על המקום כאתר שימור עולמי, הריני להכריז בזה שהייתה לי הארה שמיימית, השראה אוניברסאלית והרגשה כללית כזו שעפאס, אצבע אלוהים ממש נגעה בפי ולהלן מה שהורני האל למסור לנאמניו.

  אולמרט הוא ישר כסרגל, הגון כדלי, ומוסרי כטמפון. אנא צרפו את שמו, שם רעייתו וילדיו לכל תפילה שאתם שולחים אלי. היה ולא תעשו כן תוחזר התפילה לשולחה ללא טיפול. ראו הוזהרתם וזה דבר ראשון.

  בהיותו של האולמרט כל האמור לעיל, יש לסיים מיידית כל טיפול משפטי ואחר בפרשה המכונה בפי רודפי האל "פרשת הולילנד" כיון שלמעשה ברור וידוע לכולם, כפי שיתגלה בעוד 7 שנים, 17.5 מליון ₪, 1400 ישיבות, 13,294 דפי חקירה המכונסים ב-2,367 קלסרים, כי מבנה הולילנד הינו מוסד מחסה לקשישים דמנסיים ממוצא נכון, ולחיות המחמד הנכות שלהם העונות לשם "פוצי", "מוצי" ו"רקסי".

  אתם שואלים "מה אני קופץ פתאום עם הולילנד?" שאלה יפה, אבל כפי שזכור לכם אתם מקשיבים לאל בוחן כליות ולב, היודע דבר אחד או שניים, ובמיוחד איך העסק עובד אצלכם - "מעטפות", "לא זוכרת" "לא ראיתי", "לא שמעתי" וככה. זוכרים????

  אז בקשר ל"ארץ הקודש" הזה קריצה, קריצה, יעני "הולילנד".

  מוסד זה בנוי רובו ככולו מקיסמי שיניים שחוברו להם יחדיו באמצעות תרומת אריגים ישנים, חולצות עתיקות ומכנסיים שפג תוקפם. בהקמת המבנה הצנוע השתמשו בדבק קמח, מחבילות שנלקחו מאונר"א ואשר תאריך תפוגתן כבר שונה שש פעמים מאז 1970.

  המבנה אינו נטוע על קרקע כלשהיא (ראה להלן) והוא מרחף מעדנות מעל אזור שהיה מאז ומעולם קרקע מזוהמת בשרידי חומרים מסוכנים שהותירה התעשייה הצבאית של "הכבוש המשחית", ושרידיהם מהווים סכנה ממשית למתגוררים מעליה.

  לא זו בלבד אלא שהפרוייקט מוקף מכל עבריו באנטנטות סלולריות, צלחות לווין ומיקרוגלים, המפיצים קרינה רדיואקטיבית פעילה שכל מטרתה להרחיק את הכיבוש הפרסי הצפוי במקום.

  ובאשר ל"ראה להלן" שהוזכר לעיל ואין בכוונתנו לשכחו – הרי אם הפרוייקט אינו מרחף, הריהו טמון רובו ככולו בלב ההר, תוך שאינו פוגע בחולדה המצויה, העכברוש הירושלמי הגזעי והזיקית הטלולה, שאתר זה הוא מקום מושבם האחרון עלי אדמות, והוא בנוי כך שיוכל לשמש מקלט אטומי לכל תושבי שכונות המצוקה הדרומיות בירושלים, אם וכאשר תותקף העיר על ידי כוחותיו של אסאד/אחמניג'אד - המוקדם מבין השניים.

  הגרים במקום הם מתנדבי הציונות מודל שנת 2345 שהקדימו את זמנם, ראו את הנולד ושמו את טובת הלאום, המדינה, החברה, הציונות והדת לפני טובתם האישית ובודאי שלפני חשבון הבנק של גליה מאור ושרי אריסון זצוק"לות.

  וכיון שכך, וכיון שכאמור "יש שופטים כאלה בירושלים", אני ,האל הגדול והנורא, מורה לכם בני עמי היקר – חדל שטויות, תעזבו לי את האולמרט שלי, שכל חטאו הוא איסוף עטי קדושה כדי להיות סופר סת"ם לכבודי, ארזו מזוודות ויאללה לברוקלין, שטוטגרט, פלטבוש וגולדסגרין, וטובה שעה אחת קודם.

  למקדימים יימכר "גרין קארד" בשחור ובמזומן ללא מע"מ ואף אחד לא שמע ולא ראה דבר.

  אגב, לעורכי הדין מבינכם - אנא, עשו לי טובה ותעלמו לי מהעיניים. למה שאני אפתח שוב את האדמה תחתיכם וככה ? חם, חמסין ובחיי שאין לי כבר כוח לכל הגימיקים האלה וכל הפירוטכניקה הזאת. מה קרה קורח ועדתו לא הספיקו לאדמה? היא בקשה במפורש לא לקבל חומרים בלתי עכילים בעליל.

  נאום השם צבאות וכו' וגו' וכך הלאה, אתם יודעים. סלה.


  1. גכי גכי כי
 131. 38
  איך בנאדם ש"לא שם לב" שנכנסו לו לחשבון 90 אלף דולר יכול להיות אחראי על מדינה שלמה? אולי לא הצליחו להוכיח עד לרמה הדרושה אבל ברור שאסור לאדם כזה לכהן בתפקיד ציבורי כלשהו.
  1. מה שצריך זה להעיף את השופטים המזכים מכל המדרגות, ולקבוע צוות שופטים נורמלי שלא ישים לב למעמדו הקודם של הנאשם.
 132. 37
  מזל....

  נו...

  צריך לדעת מה להיות... ומתי...

 133. 36
  מעניין מאוד....

  אין לי דעה לכאן או לכאן, לא יכול להיות פחות אכפת לי מה קרה כן אשם או לא אשם, דבר אחד כן מעניין אותי! במדינה שבה שיעור ההרשעות בבית משפט עומד על 99 אחוז(!), מעניין שרק בכירים ועשירים מופלגים הם באחוזון העליון לא רק מבחינה כלכלית, מסתבר שגם בעיני החוק...

 134. 35
  טלית שכלה תכלת היא פסולה. מענין מי האידיוט שהמציא את הביטוי המטומטם הזה

  עכשיו כל העדר המטומטם חוזר על כך שוב ושוב

  1. זו בדיוק הכוונה, מי שנמצא כטלית שכולה תכלת הוא פסול
  2. הביטוי מיוחס לקרח, על פי מדרש רבה או חז״ל.

   ההייחסות היא לציצית (ונתנו על ציצית הכנף פתיל תכלת). קרח משווה את עם ישראל לטלית ושואל, אם כל הטלית היא תכלת (כל ישראל צדיקים), אז למה צריך ציציות (מנהיגים או מתווכים לאלוהים)?
   בהשאלה משתמשים בביטוי באירוניה ובדרך כלל על דרך השלילה: הוא לא טלית שכולה תכלת.
   ולסיכום ובלי להעליב, עדיף יהיה אם לא תבחר דווקא בשם משתמש שבחרת.

  3. באמת היה יותר מתאים למדינת ישראל לומר "אין ממנים פרנס על הציבור אלא אם קופה של שרצים תלויה לו מאחוריו"

   ולכן מנהיגינו בהחלט מתאימים להיות פרנסי הציבור

 135. 34
  הוא זוכה מחמת הספק. זה מספיק כדי לא להיכנס לכלא - לא מספיק כדי להיות רה"מ שלי.
  1. אולמרט הגנב המושחת יורשע בהולילנד וישב בכלא כמו קצב והירשזון
  2. לעומת זאת להיות שר חוץ מושחת זה היה מתאים לדעתך?
  3. דוחה זה מחמאה

   וגם חוזרים לשמור על עולמרט כאתרוג.
   בושה לעיתונות שככה מסלפת דברי שופטים.
   האזרח אולמרט נמצא אשם!

  4. התיק נגד ראש הממשלה המכהן , מר נתניהו, נסגר בפרשת בר-און חברון "מחוסר ראיות מספיקות" , מה שאומר שהיו נגדו ראיות. מענין מאד אם גם ביבי מגעיל אותך או שמערכת העיכול שלך כל כך רגישה רק כשהנאשם לא מייצג את הצד הפוליטי אליו אתה שייך.
  5. לרות - על זה נאמר זה נבלה וזה טרפה, וכנראה משהו בבוחר הישראלי מזמין גנבים שינהלו אותו
 136. 33
  עיתונאים הזויים

  לאולמרט אף פעם לא היתה מיכה ציבורית ממשית, והוא הגיע לראשות הממשלה במקרה, פשוט כי היה שם כשאריק שרון התמוטט. אם ירוץ היום לא יקבל יותר מקול וחצי. יש כל מיני פוליטיקאים ועיתונאים שבונים תסריטים שרק מלמדים עד כמה הם מטותקים מהמציאות.

  1. צודק

   חברות בר-און יפה נפש (חברון) אולמרט וציפי השתרכו מאחור בבחירות הפנימיות, אילו לא נצמדו לשרון, היו מזמן מתנדפים.
   הייתי שמח לראות אותם מתמודדים לבד .

 137. 32
  מי אמר "פרקליטות עולם שלישי"...
 138. 31
  הידיעות על לדור התפרסמו לפני מינויו. היה פס"ד של ביה"ד לעבודה שהטיל בו כתם של אי אמירת אמת והיה עורך דין ירושלמי שטען שלדור רודף אותו שנים וחוצה קווים אדומים. שתי הטענות היו מבוססות, אבל לדור דילג עליהן. ואז באה פרשת אולמרט ואחריה הראיון לערוץ 1 על רא"ל אשכנזי. לא מדובר בכשלון חד פעמי אלא במבנה אישיות בעייתי מאוד. לדור לא צריך ללכת, אלא לעוף. שאלה חשוב יותר היא מדוע הוא מונה לתפקידו מלכתחילה ומה זה מלמד על המערכת.
  1. וכדאי להזכיר גם את הוצאת הדיבה על אולמרט עליה לדור אולץ להתנצל
  2. איזו הוצאת דיבה, יוסי? 17 שנה לקח לאולמרט לשלם חוב, אז הוא מתלונן שלדור נזכר חודש אחרי ששילם?
 139. 30
  חייבים לבדוק היטב את לדור והפרקליטות! משהו שם מסריח מאוד!

  זו לא פעם ראשונה

 140. 29
  לבדוק את מעלליו: הולילנד, אוסף העטים, מכירות הציירת ומה לא
 141. 28
  למה אתם מתעקשים לחזור על "זיכוי מוחלט", כשבפורש נקבע שיש ספק סביר בדבר אשמתו?

  ביהמ"ש קבע שהועברו כספים, אבל לא ניתן לקבוע בוודאות שהם היו לצרכים אישיים ולא פוליטיים, זה הכל. מכאן ועד "זיכוי מוחלט" הדרך רחוקה.

  1. נכון ! אולמרט לא זוכה !
  2. נו! באמת!

   תחשוב על משחק כדורגל שהסתיים בתוצאה 6-1 והמפסיד יוצא למסיבת עיתונאים בגאווה - אני בכל זאת כבשתי שער.

 142. 27
  מזוז

  איך קרה שמזוז נעלם מתחת לרדר? היה מנהל ישיר של לדור והיה שותף בכיר לכל ההחלטות לגבי אולמרט. אם אינני טועה, היה רץ ומשיג את לדור בדרך למצלמת הטלביזיה הקרובה (כמעט משיג את לינדנשטראוס).
  בהחלט יש להזכיר גם את מזוז לדראון ולמנוע ממנו השתלבות במערכת ציבורית/נבחרת עתידית. מקומו העדיף הוא על כורסת הפנסיונר: פחות נזקים.

 143. 26
  רק שלושה עיוורים ,חרשים,אילמים ותתרנים מסוגלים להוציא מתחת ידיהם פסק דין כזה.אלא אם כן הם לא כאלה ואז זה מאד מאד מדאיג.
 144. 25
  אני מסכים עם הדברים אבל אם אינני טועה עיתון הארץ וכותביו שיתפו פעולה בהתלהבות עם ההתנפלות על אולמרט בזמן אמת.
  1. אולמרט לא זוכה !
  2. הארץ כן, אבל לא ורטר
  3. בית המשפח היה צריך לבחור בין "גנב" לבין "טמבל". הוא בחר ב"טמבל" והפך בעצמו לטמבל.

   עם כל הכבוד, ואין כבוד, החראת הדין הזאת היא קו פרשת מים משפטית: בניגוד לאמור בעשרת הדיברות - מותר לגנוב. הסטראוטיפ האנטישמי ש"היהודים גנבים" קיבל מבית המשפח המחוזי בירושלים גושפנקא משפטית.

 145. 24
  צר לי עליך דן מרגלית

  מה תאמר עכשיו?

 146. 23
  לא 2 שאלות מרכזיות הונחו על סדר יומנו אלא 3 - משפטית, פוליטת ותקשורתית

  יוסי ורטר כותב
  "שתי שאלות מרכזיות הונחו היום על סדר יומה של החברה הישראלית: משפטית, ופוליטית"
  מר ורטר התעלם מהמראה - השאלה המרכזית השלישית היא התנהגות התקשורתית שצלבה את אולנרט בככר העיר מבלי לשים אף לא סימן שאלה קטן. תוך ישתוף פעולה מ מלאה ולא ביקורתי עם המשטרה הפרקליטות
  עתונות שלא עשתה את תפקידה ושימשה כשופר של צד אחד בלבד, לא חקרה ולא שאלה רק ציטטה את דפי היח"צנות של המשטרה והפרקליטות.

 147. 22
  הוא יכול לחזור לפוליטיקה בשם המפלגה של של השטריימל והגירטל ותחת הסיסמא : אתם תתנו לנו את הזכויות. את החובות השאירו לעצמכם.
 148. 21
  אל דאגה נתניהו יקדים הבחירות
 149. 20
  אבל כששרון גנב את המנדטים של הליכוד כדי להקים את קדימה זו היתה הדמוקרטיה בהתגלמותה, נכון?
  1. זה ששרון היה עבריין זה ידוע, אבל במצבו אי אפשר להעמיד אותו למשפט. לפחות בנו נענש

   וזה שכל קדימה זו מפלגה של מלחכי פינכה חסרי חוט שדרה גם זה ידוע אבל מה זה קשור לעובדה שאולמרט הוא טפלון שכל מעלליו לא נדבקים אליו אלא לשותפיו?

 150. 19
  הבושה היא לאולמרט, וגם לך ורטר. מקריאת תקציר הכרעת הדין עולה בבירור שגם בלי הרשעה בכל הפרשיות, אולמרט הוא *בהחלט* "נוכל, רמאי, קומבינטור וגנב".

  מה מותר אולמרט על הירשזון, בניזרי או דרעי? יותר זקן, הרבה יותר מתוחכם. זה הכול.
  לא רוצה את האיש הזה ואף אחד כדוגמתו בפוליטיקה הישראלית, גם אם הוא מוכשר ומתוחכם ומנוסה וכל זה.
  למרות שהוא נחשב היום שמאלני.

  1. ממנה שר בטחון

   שאין לו קשר ואפילו קלוש לצבא ובטחון, וממנה שרת חינוך מגמגמת ושרת חוץ רועדת, ויושב ומפרצץ לעולם בעוד מליון וחצי איש חיים תחת הפגזות כבדות. את זה שכחת מר ורטר זכרון קצר מועד?

  2. שר בטחון

   שאין לו קשר ואפילו קלוש לצבא ובטחון, וממנה שרת חינוך מגמגמת ושרת חוץ רועדת, ויושב ומפרצץ לעולם בעוד מליון וחצי איש חיים תחת הפגזות כבדות. את זה שכחת מר ורטר זכרון קצר מועד?

 151. 18
  כשעדנה ארבל ודורית בייניש העמידו אנשי ציבור לדין ורובם זוכו,לא דרשתם את התפטרותם
 152. 17
  ממש אושר גדול פחחח. יש פוליטיקאים ישרים שבכלל לא ראו את כותלי בית המשפט מבפנים. בגין, מרידור, שריד ועוד. זה שאולמרט פעם אחר פעם מגיע לבית המשפט אינה סיבה לשמחה כזו גדולה. לדעתי האמרה "אין עשן בלי אש" מבטאת נכון את מצבו של האיש הזה שמסתבך פעם אחר פעם.
  1. זה אומר הרבה יותר איזה מין שופטים יש לנו מאשר מיהו אולמרט, כמו בסיפור עם הגבאי הגנב והרבי המיתמם
 153. 16
  שיקול דעת הפרקליט הראשי

  מישהו התבלבל.. הפרקליט שכח כנראה את תפקידו וחטה בחטא היוהרה שהעבירו על דעתו. ובמעשיו גרם נזק למדינת ישראל ולשלטון החוק ובעיקר פגע בפרקליטות. כן עליו להסיק מסקנות לקבל אחריות על החלטותיו השגויות ולהגידש מכתב התפטרות. ככל שיקדים כן ייטב. נוסיף על שיקול הדעת המפוקפק את הסכומים האדירים אותם משלמת מדינת ישראל מכספי משלם המיסים לעד מפוקפק המעיד על עצמו כמושחת בפרשת הוללילנד שהסיכויים שלא לקבל את עדותו גבוהים יותר מאשר לקבל. לדור - הציבור לא טיפש - לך הבייתה!!!! וכן הגיע הזמן שיבקרו גם את הפרקליטות פעילותה ודרך קבלת ההחלטות בה.

  1. תגובה מטעם - לא רו"ח ולא משפטן . פשוט חוצפן

   נצחון בקרב לא מביא את סוף המלחמה. אולמרט מושחת ושופטינו לפלפלים מתממים. חכו בבקשה לסוף הספור ואז תצאו במחולות. גם למשה רבנו לקח 9 מכות ובעשירית הוציא את עם ישראל לגאולה. אני אישית ראיתי את הפריץ אולמרט בהתהלכו בדיוטי פרי בציריך עם סיגר עבה בפיו מסריח לכולם את האויר . פיל בחנות חרסינה היה פחות בולט בשחצנותו.

  2. תגובה מטעם, לא רו"ח ולא משפטן אתה חוצפן ותכמן...

   נצחון בקרב לא מביא את סוף המלחמה. אולמרט מושחת ושופטינו לפלפלים מתממים. חכו בבקשה לסוף הספור ואז תצאו במחולות. גם למשה רבנו לקח 9 מכות ובעשירית הוציא את עם ישראל לגאולה. אני אישית ראיתי את הפריץ אולמרט בהתהלכו בדיוטי פרי בציריך עם סיגר עבה בפיו מסריח לכולם את האויר . פיל בחנות חרסינה היה פחות בולט בשחצנותו.

 154. 15
  ראש ממשלה מוצלח הוא לא היה

  תמיכה בהתנקנות, מלחמת לבנון השנייה, קיצוץ אדיר בתקציב משרד החינוך, שרת חינוך שלא מתאימה לתפקיד, אי לקיחת אחראיות בשיא המשבר הכלכלי -- אלה לא דוגמאות להתנהלות יעילה או חכמה.

  כמובן שכל אלה גם לא יכולים לתרץ את הרדיפה שעשו לו.

 155. 14
  ביבי זכה פעמיים לעלות לשלטון. בגלל רצח רבין ובגלל הדחה לא חוקית של רה"מ אולמרט.
 156. 13
  בשניה שאולמרט יורשע בהולילנד לדור יחזור להיות גיבור שוב, זכרון קצר דו סיטרי
 157. 12
  עדיף שיתרחק מרמון כמו מאש

  הרמון הזה הוא מתכונת לנפילה.
  כמו שחיסל את מערכת הבריאות, כך הוא יחסל גם את אולמרט.
  מיתת נשיקה.....

 158. 11
  רק פסילת יומנה של זקן כראיה הצילה את אולמרט מהרשעה. על מה אתה מדבר? ואיך נפסל היומן? היא מלאה פיה מים וסירבה להעיד! יש פה ניצחון לפרוצדורה משפטית בלבד. את הצדק תיאלץ הפרקליטות לחפש ביתר המשפטים התלויים ועומדים. וחוץ מזה מר ורטר אל תטשטש: מהיום אולמרט הוא עבריין מורשע.
 159. 10
  אולמרט [ודן מרגלית]

  בית המשפט אמר את דברו, ואולי יאמר דבר אחר בעקבות הערעורים, אם יהיו. בינתיים יש אמת אחת שיצאה מהמוסד היחיד שעדיין מתקשר עם אמינות - בית המשפט. כל השאר לא מעניין אותי.
  מה כן מעניין אותי? אני רוצה להסתכל עמוק בתוך עינייו של דן מרגלית, הצדיק הנודע שהרשיע בטרם עת, והוביל את הקמפיין הרלוונטי.
  ומעניין למה זה מזכיר לי את הקמפיין של איילה חסון נגד גבי אשכנזי....

  1. בית משפט בודק רק אם להבנתו הוכחה כוונה,,, ובית המשפט בחר להאמין שהכסף סתם נדבק אל אולמרט,,,
 160. 9
  יש לשלול מאולמרט את רשיון העו"ד לאלתר
  1. למה?

   וכי להיות שקרן זה לא אחד התנאים לכניסה ללימודי משפטים?

 161. 8
  אבל אסור לשכוח שללדור היו שותפים נאמנים

  עיתונאים שרצו לפרסם כל הדלפה וכל הכפשה. כלב השמירה היה שותף מלא לחילולה של הדמוקרטיה.

 162. 7
  "ברור שכשמדובר באולמרט, לפיד לא יהסס לזוז הצידה ולתת לו את הבכורה"?

  מה זאת אומרת "ברור"? יש משהו שלא ניתן לכתוב עליו "ברור"?

  1. הרי על פי בית המשפט "הוא לא יודע, הוא לא מבין, הוא לא שולט במשרד שלו"...אז איך הוא יהיה יאיר לפיד? לא שזה כל כך קשה אבל בכל אופן, הסתכלת מקרוב על אולמרט? ועל לפיד? נראה לך?
  2. לפיד מעריץ את אולמרט, לכן זה ברור.
  3. המכונה כסיף חבל שפסק הדין לא כתוב מתומצת ובניקוד. כך שאולי היית יכול גם לקרוא אותו באשר להבנתך את הנקרא אני בספק אם זה יספיק כי ממה שכתבת נראה שאתה רפה שכח
 163. 6
  מה עניין שמיטה להר סיני ? דמוקרטיה היא בסה''כ משטר מדיני, לא קודש שאפשר לחלל אותו ולא אשה שאפשר לעשות בה מעשה מגונה
 164. 5
  לא יודעת מה אתם שמעתם היום בבית משפט- מה שאני שמעתי זה - ה ו א - א ו ל י - א ד י ו ט -
 165. 4
  כןתרת ותובנה שלא במקומה

  במקום לשבח את מ אולמרט ביום חגו, ולהתגולל על אותם פוליטיקאים מהימין שרקדו על דמו וסילקו אותו ממשרתו באמצעות רמייה ויד אחת עם הפרקליטות כדי להמליך עלינו את הימין וביבי המושחתים באמת- זה מה שיש לך לומר לא טלית שכולה תכלת??? הלא הבטחתם לנו הוכחות כי מדובר במושחת והנה 3 שופטים קובעים כי האיש חף , רק בעיה פרוצדוראלית קלה וטיפה של מעילה ב

  1. נו.. באמת רק בעיה פרצדוריאלית וטיפלה שוחד וטיפונת מעילה... זה הרנד של השמאל. ואני לא ימין. אבל שחיתות היא שחיתות.ו
  2. חבורת בראון

   חברות בר-און יפה נפש (חברון) אולמרט וציפי השתרכו מאחור בבחירות הפנימיות, אילו לא נצמדו לשרון, היו מזמן מתנדפים.
   הייתי שמח לראות אותם מתמודדים לבד .

  3. השנאה מדברת מגרונך

   הימין עשה יד אחת עם הפרקליטות? ממתי הימין והפרקליטות באותו צד?

 166. 3
  לקח מעטפות של "מזומנים $" לכיסו ויצא זכאי?
 167. 2
  לדור חייב להתפטר

  וזה בכלל לא משנה מי צודק, ומי אשם, היה כאן מחדל, ומכיוון שהדג מסריח מהראש, על הראש לקחת אחריות..

  1. לדור שהביא להרשעתו של העבריין אהוד אולמרט (כן..כן..זה רשמי מהיום..), צריך להיות מומלץ לפרס אביר איכות השלטון. המשטרה והפרקליטות ימשיכו לבלום בגופם את מושחתי ההון והשלטון !! רק חבל שאין מספיק חוקרים ופרקליטים ויש יותר מדי מסיתים, מדיחים ויועצי תקשורת. יישר כוח למנגנון אכיפת החוק. ניפגש בתיק הולילנד.
  2. עיתון הארץ הוביל את הפוטש הזה עם ליבני וברק, -ןכך קיבלנו את נתניהו
  3. משהו רקוב בממלכת הפרקליטות

   כן, (גם) אני קרבן של רדיפה אובססיבית של מעוולי שב"כ הנהנים מחיפוי וגיבוי בלתי-חוקיים, אם כי סמויים מעיני הציבור, והם מרשים לעצמם לפעול מעל לשלטון החוק ולבצע נגדי פשעים ממש, כגון: התפרצויות אינספור לביתי, גניבת מסמכיי וראיותיי נגדם ונגד הגורם האמריקאי השותף לרדיפה חולנית זו, בידוי "דאיות", בידוי דברים - שוב ושוב ושוב - במטרה להפילני באמצעי רמייה והטעיה, זיופי פרוטוקולים של בתימ"ש בהליכים שאני בעל דין בהם, זיופי רשומות רפואיות במטרה חפגוע בי, שיבושי הליכי משפט, שיבושי טיפולים בבי"ח איכילוב, עינויים ותקיפה כלפיי, בידודי, מניעת נישואין והורות ממני, מחיקת חברותי שלא כדין ממפלגה גדולה בישראל כדי לחסום שילובי בהנהגת המדינה (כן, ממש כך !), הפרעות למישלח-ידי כעו"ד, גרימת נזקים כספיים לי, נסיונות לנשלני מהירושה שלי מהוריי המנוחים ז"ל, שימוש לרעה בבני משפחה (!), ועוד ועוד, לרבות רדיפתי בחו"ל. בכל אלה עומדת לימינם של עבריינים אלה, עובדי המדינה הבוגדים בתפקידם, פרקליטות המדינה, פרקליט המדינה, והיועץ המשפטי עצמו, גם מבקר המדינה. כן !
   משהו רקוב מאוד בממלכת הפרקליטות, ויש לבצע בה רפורמות יסודיות, ולמנות מפקחי ציבור רבי כוח עליהם, וכן לכונן את בית המשפט לחוקה.
   הנה, אני יליד הארץ , תל-אביב, נאלצתי לעזוב מולדתי מחמת רמיסת זכויותי היסודיות וכבודי, והופקרתי כליל הן ע"י המערכת המשפטית, והן ע"י המערת השיפוטית !
   עריצות שלטונית רחבת-היקף מתחת למעטפת "הדמוקרטית". סכנה גדולה לבטחון המדינה ולעצם עתידה !

   צבי סער, הוגה, משפטן ופעיל ציבורי-חברתי ואידיאולוגי בעבר.
   כותב מחו"ל, - מזה 7 חודשים באירופה.

 168. 1
  כשמישהו רץ אלי פעם בהתלהבות ואמר לי: חבק אותי וברך אותי זה עתה זוכיתי במשפט, עניתי לו:

  מענין. אותי אף פעם לא זיכו מכלום.

  1. השאלה מה עשית עם החיים שלך.
  2. במשפט החשבוניות הפקטיביות בליכוד הוא יצא זכאי ושותפו ישב בכלא, במשפט ראשונטורס הוא יצא זכאי והמזכירה שלו - שולה זקן - הורשעה. זה לא בית משפט זה תיאטרון של האליטה המשפטית בישראל. משפחה שלמה (כולל ילדיו המבוגרים ומשפחותיהם) נסעו חינם עשרות פעמים לחו"ל, והוא (אולמרט) טוען שלא ידע (מה הם לא נפגשים ומשוחחים) והשופטים קונים את מה שהוא אומר. זה לא בית משפט זה תאטרון.
  3. אתה פוץ. זה מה שאתה
  4. ענק.
  5. אם לא האשימו אותך בכלום כנראה שלא עשית טוב לאף אחד , כי כאן מאשימים בעיקר מי שעשה לנו טוב.

   טובה תחת רעה היא אחת המידות שאנו מצטיינים בהן.

  6. אותי לא זיכו -את זה אמר זיאמה ארן ז"ל
  7. מביא גאולה, הגיע הזמן להחליף את העדשות בתחתיות של בקבוקי טמפו, נישט?
  8. נכון מאוד!
  9. אולמרט - המנהיג היחיד מאז קום המדינה.

   .

  10. לא. אין מדובר בתיאטרון אלא בבחינת ראיות משפטיות ובזיכוי מחמת הספק, זיכוי, שמנופף דגל של ספק מעל לראשו של אולמרט, ביחוד, כמובן, נוכח הרשעתה של זקן. לא בית המשפט, ולדעתי גם הפרקליטות לא כשלו כאן והרשות השופטת לא הזדהמה. אולמרט, הוא שנותר עם צל ארוך מאד המשתרך מאחוריו.
  11. אולמרט הוא אדם מושחת שהורשע !! התקשורת, שוב, במקום שונה מהאמת. מושחתים.
  12. צודק שוקי. אולמרט לא זוכה ! בית המשפט בחר להאמין לו שהוא טמבל סדרתי שכספים סתם נדבקים אליו,,,
  13. "הזיכוי" הסדרתי של אולמרט - מצטבר להרשעה.
  14. זה לא תאטרון אלא שחיתות במיטבה, וצריך להפעיל שיטות חקירה של השבכ על השופטים כדי להבין איך הגיעו לפסק הדין הזה - אולי הבורר או סופראנו איים עליהם.
  15. לעונה לשוקי - אם אולמרט זוכה עם ראיות כאלה, מה היו תוצאות המשפט של בוזגלו עם אותםהראיות ? בית משפט מושחת ומשחית, דוקא במדינה שגם ככה טובלת בשחיתות
  16. אין גבול לחוצפה של העיתונאים, קודם מעוררים בלגאן, כעת מנקים עצמם ומטיפים לכולנו. אולמרט צמח בליכוד, אף אחד לא יצא נקי משם.
  17. ומתי יהיה המשפט על השוחד ששילם אולמרד לשופטים כדי שיזכו אותו ???
  18. אבל אתה אף פעם גם לא היית ראש הממשלה...
  19. אגב, אם הוא לא ידע והיום הוא יודע, האם הוא החזיר את כספי הטיסות של בני משפחתו?
  20. אה, אבל לבוזגלו כן היה היסוד הנפשי לעבירה ואילו לאולמרט לא היה (כמו שאמרו השופטים)

   מעניין באמת למה אצלנו אף פעם לא בודקים אם היה "יסוד נפשי" או לא היה