כישלון פילוג קדימה: כשנתניהו מאבד את זה

4 הח"כים שביקשו להתפלג הם החלק השולי בסיפור. השאלה היא מה גרם לרה"מ, להטיל על עצמו צרה נוספת שלא ברור מה היה מרוויח ממנה

ארבעת חברי הכנסת הפורשים או המגורשים של קדימה לא היו החלק המעניין. מדובר בארבעה פוליטיקאים קטנים, מגוחכים, מעוררי רחמים ומלאי חשיבות עצמית. יושבי ספסלים אחוריים, ובצדק. מופז אמר עליהם בצהרי היום שהם היו מוכנים למכור את ערכיהם תמורת שוחד פוליטי. הוא שידרג אותם בענק. ערכים? איזה ערכים? יוליה שמאלוב ברקוביץ' גסת הרוח, עתניאל שנלר מגלגל העיניים המקצועי, אבי דואן, עסקן אלמוני שנכנס לכנסת לפני חצי שנה ואריה ביבי העב"מ? הם הרי לא היו מזהים ערכים גם אם ארגז מלא ערכים היה מתרסק להם על הראש. מבחינתם קיים רק ערך אחד, וזה הם.

כמו בחורף 2009, הפילוג מקדימה לא צלח. המתפלגים בכוח נתפסו עם המכנסיים למטה. בסיבוב הקודם חברם לסיעה רוני בר-און השווה אותם למקקים שנמלטים בבהלה לכל עבר, כאשר בעל הבית מדליק את האור במטבח. אגב, חלק מגיבורי הפילוג הכושל הראשון לקחו חלק גם בניסיון השני. וכפי שבפעם הקודמת העסק לא התרומם, כי האתנן לא סיפק את בעלי הערכים, כך קרה גם עכשיו: הם לא הסתפקו בתפקידי סגני שרים לענייני שום דבר אלא תבעו גם שריון ברשימת הליכוד לכנסת הבאה. מה שבני בגין, דן מרידור ובוגי יעלון לא קיבלו ב-2009, הגברת י.ש. ברקוביץ' תקבל ב-2013? נו, באמת.

הסיפור כאן הוא לא הארבעה, או החמישה, או הששה שלרגע היו, ובאחת התפזרו והותירו מאחוריהם צחנה עזה. הסיפור הוא ראש הממשלה, בנימין נתניהו. בשביל מה הוא היה צריך למרוח במו ידיו (בסיועם האדיב של יו"ר הקואליציה, זאב אלקין, האיש שלעולם ייתן ידו לכל תכך, נבזות, וקומבינה מבישה וסרת טעם וצלם החצאיות המושעה נתן אשל) את הביצה הסרוחה הזו על פרצופו? הרי גם אם היה מצליח לאסוף מן הגורן ומן היקב שבעה עלובי נפש שכאלה, והיה מרפד אותם במשרות ולשכות ומזכירות על חשבון הציבור, מה היה יוצא לו מזה? רוב לחוק הגיוס הבעייתי של יעלון אין לו, גם איתם. רוב לתקציב אין לו, גם איתם. אז לשם מה הוא בוסס שעות ארוכות במדמנה הזו? כדי לצאת לפגרת הקיץ הארוכה, בת החודשיים וחצי, עם עוד שבעה גמדים בסיעה שלו?

נתניהו. את כל הצרות מביא בכישרון רב על עצמו
נתניהו. את כל הצרות מביא בכישרון רב על עצמורויטרס

נתניהו איבד את זה לגמרי. לפני שלושה חודשים, במהלך פוליטי אמיתי ורציני, הוא הקדים את הבחירות ל-4 בספטמבר. דרכו לקדנציה נוספת היתה סלולה. אחר כך הוא נבהל משום מה, ובמו ידיו - שוב, במו ידיו, הרי את כל הצרות הוא מביא בכישרון רב על עצמו - דחה את הבחירות, צירף את קדימה והניח על מפתן דלתו שני מוקשי ענק: החלופה לחוק טל ותקציב המדינה. וכעת, כדי להוסיף לעצמו מצוקה ובושה מיותרות לחלוטין, הוא הסתער על פורשי קדימה, מעודד מהבטחתו של צחי הנגבי להביא לו "נדוניה" שתרפד את דרכו שלו בחזרה לליכוד.

לשר לשעבר הנגבי יכולות פוליטיות רבות. הוא חביבם של ראשי ממשלה ובכירים במערכת. הוא התברך בקור רוח ובניסיון מיניסטריאלי ופרלמנטארי. בעודו מרצה את עונש הקלון מחוץ לכנסת, הוא בחש בתוך סיעתו לשעבר (כבר אפשר לומר זאת, על אף שרשמית הוא טרם פרש) במאמץ נואל לקושש לנתניהו את הנדוניה המיוחלת. לרגע חשבנו שהוא נגמל מהשטויות, והנה, סורפרייז-סורפרייז, צץ לו הנגבי של פעם, מימי התאחדות הסטודנטים, ללא טיפת אלגנטיות ועם הרבה טיפשות.

ארבעת הח"כים לא שווים את זמן הגלישה באתר או את נייר העיתון שעליו מודפסים מעלליהם. הם הפכו עצמם למנודים ומצורעים בקהילה הפוליטית, לא רגע אחד מוקדם מדי. בהתבזותם הם עשו למופז טובה ענקית: אחרי שבועות לא קלים שעברו עליו, בכניסה לממשלה וביציאה ממנה, סוף-סוף הייתה לו עדנה. הוא לא בזבז זמן והנחית עליהם את המכה הסופית כשהודיע היום על גירושם מהמפלגה.

מופז לא הזכיר את המתפלג החמישי, ח"כ יעקב אדרי שברגע האחרון תפס רגליים קרות וחזר בו מהסכמתו הערכית, לכהן כיו"ר וועדת הכלכלה בכנסת. אחרי שהצהיר: "הליכוד הוא הבית שלי", הוא החליט להישאר בינתיים בקדימה. כנראה שגם נחמן שי טבל בעיסה הזו, בתמורה לתיק השר האחראי על רשות השידור. כאילו שבחצי השנה, פלוס מינוס, שעוד נותרו לממשלה הזו, הוא היה מצליח לעשות שם משהו. גם הוא כמו אדרי, היה חכם מספיק לבצע נסיגה מהירה לאחור.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 176
  אין מנהיג אלטרנטיבי לנתניהו היום

  מי שמסמל ומייצג את הסמרטוט הפוליטי שנקרא קדימה הוא היא דליה איציק שנכררה אחרי מר פרס שמיהר כדרכו להצטרף לכוכב העולה אריק שרון.. היום בלי שרון אין הצדקה לקדימה. שיטרית וחסון יחברו ללפיד וכל השאר יתאיידו.

 2. 175
  אבל לפני שלושה חודשים (כשקדימה נכנסה לקואליציה), אמרת, מר ורטר...

  ...אמרת שזה תרגיל פוליטי מבריק! שהקואליציה החדשה של ביבי היא "מאה טון בטון יצוק" (ציטוט מדויק)! שהוא הבטיח לעצמו שלא יהיו בחירות שנה וחצי! עכשיו -- אחרי שה"מאק טון בטון יצוק" שלך התפרק -- נזכרת פתאום שה"תרגיל הפוליטי המבריק" זה שטות איומה של ביבי? נו טוב, נראה לי שכמו כל הפרשנים, אין לך מושג למה קרה מה שקרה, שלא לדבר על כך שאין לך מושג מה יקרה; רק אחרי שקורה משהו אתה ממציא "פרשנות עמוקה" המסבירה "מה באמת קורה מאחורי הקלעים" . או במילים אחרות: אתה מנחש ומקשקש.

 3. 174
  שלי יחימוביץ - צבועה ומתחסדת

  מעניין שהארץ מוצאים פגמים בכל המעורבים חוץ משלי יחימוביץ, שהתנהגותה בפרשה צבועה ומתחסדת.

 4. 173
  האכזבה הקשה ביותר מבין גלרית המורחים, המתחמנים ומהכזבים הוא יעלון. תוך כדי ישיבה עם פלסנר, ביבי משך אותו לכל מיני כיוונים כמריונטה עלובה התלויה על חוט. אין בו גבורת הרוח שהיא הגבורה האמיתית. בן גוריון היה משנה אימרתו המפורסמת , ואומר: "תדע כל אם עבריה שרמט"כלים מסוגו של יעלון לא שומרים על ילדיה אלא מפקירים אותם!"
 5. 172
  שעור בלוגיקה: אדם אינו יכול לאבד דבר שלא היה לו מעולם. יש שאלות?.
 6. 171
  שכחת את איציק גם היא ברשימה וחמן שי עם המתז

  המאפיין של אלה שאיש לא רוצה אותם וגם לא ירצה

 7. 170
  מר ורטר: מודה לך על הרשימה המשובחת. מצבנו בלתי אפשרי, תקועים בים הפטיש לסדן והכל בגלל "הנהגה" גרועה
 8. 169
  אם תמשיכו רק לטקבק ולברבר,ביבי ופישר רגועים!רוצים שינוי?צאו להפגנות! כנסו

  ב26/7/012 (חמישי)עולים לירושלים(בערב)לפרטים:נא לעקוב באתרים, צדק חבררתיJ14 ול UTI ול המשמר החברתי. נא להעביר הלאה.

 9. 168
  הליכוד יאבד השלטון בגלל הכלכלה ולא יזור שב ואגודה ומפדל על כל סניפה !
 10. 167
  תודה ליוסי ורטר על הכתבה הנפלאה והמדוייקת, שהעניקה לנו גם אתנחתא קומית.

  כקוראת הארץ, אני מתענגת תכופות מכתבותיו של יוסי. אולם, זו עולה על כולן, לפחות - על אלה שאני זוכרת. אולי משום שנכתבה בחום הלב ואש הקרב, אולי בשל העתוי - כך או אחרת - הנאה צרופה.

 11. 166
  תודה ליוסי ורטר על הכתבה הנפלאה והמדוייקת, שהעניקה לנו גם אתנחתא קומית.

  כקוראת הארץ, אני מתענגת תכופות מכתבותיו של יוסי. אולם, זו עולה על כולן, לפחות - על אלה שאני זוכרת. אולי משום שנכתבה בחום הלב ואש הקרב, אולי בשל העתוי - כך או אחרת - הנאה צרופה.

 12. 165
  לתקשורת מעולם לא היה את זה, הם משתגעים מיזה שביבי ראש ממשלה

  ועוד ימשיך שנים רבות, ביבי מלך ישראל

 13. 164
  מה שאתם לא תופסים זה שוורטר יושב ליד המחשב וכוס בירה. קורא תגובה תגובה ונהנה מכל אלה שקופצים לתקרה. הוא ייפסיק לכתוב רק ברגע שיפסיקו לרדת עליו. ולכן, המשיכו ליילל, עוד לא היה סטיריקן (פרט ליוסי שריד) כמוהו בעיתונות שלא מטעם.
 14. 163
  ביבי ההיסטוריה תשפוט אותך !!

  ביבי ! רק ההיסטוריה תשפוט אותך על מעשיך וחוסר מעשיך. כי ציבור הבוחרים בך כנראה לא מסוגל לכך. לדעתי (האישית בלבד) בעוד 10 שנים יזכרו אותך כראש הממשלה הגרוע בתולדות המדינה. האיש שבמו ידיו גורם להתפוררות המדינה, מעדיף לומדים בישיבה על מתגייסים לצבא ולומדי תורה על לומדים באוניברסיטה. האיש שמרוקן את מעמד הביניים מנכסיו, האיש שקנו לו עיתון והאיש שלא עשה אפילו צעד אחד למען הרוב הלא מיוצג. האיש שנלחם עם כל העולם כדי לבנות כמה בתים מסכנים ביו"ש אך לא השכיל לטפל במחירי הדירות לכלל האזרחים. האיש שנלחם יום ולילה כדי שלא יהיה שום תהליך עם הפלסטינאים, חשבתם שהוא הצליח כלכלית, חכו הפצצה הכלכלית מתקרבת וביבי זיהה את זאת לפניכם, תתכוננו במעמד הביניים ביבי אוהב אתכם, תתכוננו להעלאת מיסים שתפגע ישירות בכם. ביבי חכם רק עלינו, מתי ראיתם אותו מתעסק עם החרדים? עם המתנחלים ? עם אנשי הימין ? את החשבון אנחנו משלמים. היידה ביבי, בואי שרה.

 15. 162
  ביבי

  מעולם לא היה לו את זה ולכן אינו יכול לאבד את זה....
  ביבי נופל לכל בור שרק אפשר... ואנחנו מרגישים את המכות מהנפילות....

 16. 161
  ביבי - התחלת שוב להזיע? הם מ-פ-ח-ד-י-ם?

  נגמר הסיפור שלך, וקח איתך את כלבי השמירה שלך לוין, אלקין, אקוניס, דנון ושאר ירקות. גמרתם להרוס את המדינה שאבותינו וסבינו בנו פה בעמל רב.

 17. 160
  נתניהו האחד והיחיד!

  פוליטיקאי קטן ומושתן, אופורטוניסט ושקרן.
  הביא עלינו רק צרות בקדנציה הנוכחית:
  בועת נדלן.
  מדיניות כלכלית שכשלה (הטיבה רק עם בעלי ההון, ע"ח המעמד הנמוך והביניים).
  ספסוד והעלאת הקיצבאות לחרדים (שוחד פוליטי).

  בקרוב כולנו נשלם את המחיר - מיתון קשה יחד עם פיצוץ בועת הנדלן. זוגות צעירים ששווי המשכנתא שלקחו מעל ערך הדירה שקנו.

 18. 159
  56 - 58

  אתה חתמת על תגובתך בשם אינפיניטי, לידיעתך אינפיניטי זה אין סוף, ואכן אין סוף לטיפשותך, גם אם בוחרי קדימה לא יצביעו לקדימה, אין שום ספק שלאחר ההתפתלויות של ביבי בנושא השוויון ועמידתו לצידם של החרדים, ונסיונו הנואל לצרף לליכוד כמה "כוכבים" מהדרג השביעי, עם הבטחות מכאן ועד הודעה חדשה איש מהם לא יצביע עבור הליכוד, אז ישנה ברירה נוספת, שהיא קשה יותר לביבי והליכוד, היא הברירה של שלי יחימוביץ, ומה שורטר התכוון זה שביבי מפסיד מכל המהלכים ההזוים שהוא עשה בזמן האחרון, ואכן מורגשת כאן ידו של זאב אלקין, שהוא טיפוס מסוכן ביותר לדמוקרטיה, מאחר והוא טרם יצא מרוסיה הסוביטית, ומטרתו להביא לארץ את החוקים הללו.
  על נתן אשל חבל לדבר. איך אומר המשפט? "אמור לי מי חבריך ואומר לך מי אתה," האם זה אומר לביבי משהו?

 19. 158
  תגידו זה רק אני או ש....

  סוף סוף אני שם לב שכותבים באתרים שונים ובעיתונות הפשילו שרוולים והחליטו בצורה נועזת לכתוב את אשר על ליבנו באמת? שלא תבינו אותי לא נכון, שתי מילים יש לי לומר לכותב כ ל ה כ ב ו ד. דייקת בתיאור המצב המזוויע אליו אנחנו מידרדרים אבל האמת היא שהאשמים הם לא ראש הממשלה ולא הפורשים אלא מצביעי הליכוד! תפסיקו להצביע למפלגה הזו בבקשה זה הפתרון היחיד!

 20. 157
  לא הבנתי מדוע לביבי אין תקציב. עדיין יש לו 65 ח"כים שלפני הצטרפות קדימה
 21. 156
  עוורים?עוד הברקה של נתניהו,לפורר את קדימה שהיא האיום היחיד על ממשלתו,
 22. 155
  אם ראש ממשלה מקבל החלטות כאלו גרועות בנושא שולי כזה מה יהיה כשיצטרך להחליט בנושאים קריטיים למדינה, שישמור האל.
 23. 154
  מעולם לא היה לו מאומה לאבד . הכל היה אחיזת עינים
 24. 153
  גם אני צחקתי...

  ...אבל מסיבה אחרת. אפשר להבין מהכתבה בטעות שלשאול מופז יש איזה שהם
  ערכים...חה-חה-חה.

 25. 152
  25 מנדטים, מתוכם 15 אלו המתנחלים והחרדים.

  מה שמראה מה כוחו האמיתי בקרב הימין המתון ומצביעי הליכוד. מסביר גם למה הוא נאמן להם בכל מחיר. בלעדיהם אין ביבי, ואין ליכוד. ביבי בזגזוג עם חוק הגיוס הפסיד את הבית האמיתי שלו, הגרעין האמיתי של הליכוד. החרדים הרי נאמנים רק לכסף, ימכרו אותו בשניה שיריחו שיש סיכוי ששלי תהיה זו שתרכיב את הקואליציה. מצבו בכי רע.

 26. 151
  המאמר הנהדר הזה נתן לי תחושת סיפוק רגעית.

  במצב המצער שנוצר מבלי שתהיה לנו שליטה עליו, גם זה הרבה מאוד.

 27. 150
  רק חסר לנתניהו את מנחם בן במפלגה שלו ויוכל הקים קרקס שלם.
 28. 149
  כתבה נהדרת, הדבר הראשון היום שעשה לי מצב רוח חיובי. גדול
 29. 148
  תחילת הסוף לעידן נתניהו
 30. 147
  ביבי ראש ממשלה שפועל נגד האינטרסים של המדינה

  ביבי מנהל את הבורדל הגדול ביותר במזה"ת.

  מעבר לניסיון המביש לקנות את חברי הכנסת העלובים של קדימה , הרעיון שהוא נותן יד לכך ,שיש פה אזרחים בעלי דם כחול שלא משרתים לא עובדים ורק חולבים את הציבור החילוני הערכי התורם והיצרני מעורר גואל נפש הוא מוכר את עתידנו ועתיד המדינה כדי להבטיח לו עוד כדנציה עלובה בה יהיה משרתם של החרדים. ראש ממשלה כזה ראוי רק לבוז קר

 31. 146
  ביבי , ראש ממשלה עלוב.

  ביבי נחשף במלוא עליבותו.
  בייב , הקטנטוני, המפלג, שלא יודע לאן הוא מוביל, לא יודע מה הוא רוצה. יורה לכול הכיוונים ולא פוגע.
  את הברבז הצולע הזה צריך לחסל מהר ויפה שעה אחת קודם

 32. 145
  נקמה מתוקה

  אתה פשוט מסרב להבין. ביבי והליכוד האמיתי לא שכחנו את מה שעשו לנו שרון וקדימה . עכשיו הגיע זמן הנקמה .כמה נעים לראות את כל הבוגדים רצים כמו מקקים לכל עבר ולא יודעים את נפשם.עכשיו כולם יודעים מי מרכיב ומה צרכיו את קדימה .חבורת אפסים. יצא המרצע מין השק. תודה לאל שיש את נתניהו , ותודה לביבי על הנקמה המתוקה

 33. 144
  ורטר מדמיין שיש לנתניהו צרות - נתניהו מחושב ופיקח - השמאל מאבד את זה
  1. רוברטו ילד שלי מוצלח.....
 34. 143
  ורטר, שופר השמאל ההזוי בלחץ. כנראה שמשהו טוב קורה למדינה.
 35. 142
  ביבי ואחרים סוחרים בנבלות ולא בסוסים
 36. 141
  כשהעיתון מאבד את זה לגמרי

  ובכותרת הראשית שם דעתו במקום חדשות

 37. 140
  כל מילה של הכתב חקוקה בסלע ההיסטוריה
 38. 139
  ורטר לא מבין שנתניהו חיסל את קדימה בבליץ אלגנטי....חחח...התקווה הלבנה, הכינוי המעופש למפלגת האופורטוניסטים הפכה לחור שחור.
 39. 138
  ורטר מסתמך על סקר של מינה צמח...

  אבי דגני, בסקר מאתמול, לליכוד 37 מנדטים....
  אין ספק הציבור חכם ומבין את המציאות יותר מכל פרשניו.
  לכן התמיכה בנתניהו רק עולה.
  ציבור המצביעים רוצה שגם הממשלה הבאה תהיה יציבה.
  הציבור מבין, מנדטים רבים לליכוד, ממשלה יותר אזרחית !

 40. 137
  ורטר אם לא הבנת שנתניהו חיסל תוך שלושה חודשים את מפלגת קדימה, הטוענת לכתר, לא הבנת דבר ואינך פרשן פוליטי. הוא נהג על פי עצתו המפורסמת של מקייאוולי: החזק את אוייבך צמוד לחזך...מופז נשאר בלי אוויר.
  1. כי מופז מה-זה איים עליו, נכון?

   קדימה הרי עמדה להתפרק מעתמה ולהיעלם. ביבי עמד בפני הבחירות הקלות בתולדות הימין. אתה עדיין חושב שהוא באמת היה צריך את השטות הזאת? פרשן גדול אתה לא...

 41. 136
  תמשיכו לסבול

  לכל השמאלנים מהתקשורת שמשמיצים את ביבי כל היום:ככל שתשמיצו יותר את ביבי ככה הוא יתחזק יותר.תמשיכו לסבול ולהראות את סבלכם לכולם.ביבי מנהיג נבון ולא מטומטם כשאול

  1. תסבלו להמשיך
 42. 135
  קדימה כבר מתה, עכשיו ביבי החיה אותה

  כהראה שהוא לא העפרון הכי מחודד בקלמר מרחוב בלפור.

 43. 134
  נתניהו וארבעת הגמדים

  כל כבוד לך ורטר. כל מלה במקומה.

 44. 133
  שר המשפטים לשעבר צחי הנגבי היה גם חביבו של אהרון ברק

  ואידך זיל גמור...

 45. 132
  אולי האג'נדה העיקרית של השטוטיניהו הזה היא לשים את עצמו ללעג ולקלס. זוכרים את הבדיחה שהוא עשה עם הקלטת שלא היתה?. עשו מזה תכנית טלבזיה שלמה עם דוד לוי בתפקיד משנה.
  1. ולמה לא סיפרת שהציעו לו להיות שר האוצר של איטליה??
 46. 131
  יש לי בחילה ולא כי אני בהריון.
 47. 130
  הרי כל המנדטים של קדימה הם בגלל ציפי לבני, אז שמופז ירגע
 48. 129
  שרה וביבי - עד 120. אחרי זה לחלקת קטני האומה.
 49. 128
  למה כל הזעם הזה, ורטר? אתה כותב מדם לבך כאילו מישהו בגד בך אישית. בחייאת, קח כדור והירגע.
 50. 127
  קדימה, הליכוד, ישראל ביתינו - ביידיש יש ביטוי מתאים ובתרגום מילולי: כולם אותו XXX
 51. 126
  אני מקווה מאוד שביבים שקרניהו יושלך אחרי הבחירות לפח האשפה

  של ההסטוריה, צרה תישפך לפח נפרד - פח האשפה של ההיסטריה.
  והמוביל שיושכר להוביל את חפציהם של הזוג המטורף ממעון ראש הממשלה ברחוב בלפור לשלושת הביתים - רחוב עזה, רחוב הפורצים וקיסריה יהיה לא אבנר עמדי אלא איש מחלקת הזבל העירונית שיגיע עם דחסנית אליה לא יוכנסו רק חפצים אלא גם בני הזוג המלכותי לשעבר.

  ומכיוון ששקרניהו כבר לא יכהן בתפקיד ציבורי, לא יהיה זה בבחינת מעשה בלתי חוקי שיזעזע את המערכת הפוליטית אלא פעולת תגמול ראוייה ואף מתבקשת.

 52. 125
  למהי לא לכתוב אותו הדבר אבל בשפה יותר מכובדת ?
 53. 124
  תודה!!!!!
 54. 123
  כל הכבוד לרה''מ, המנסה בכל דרך לרוצץ ראשי הנחשים מקדימה
 55. 122
  ביבי רצה שכל השמאל יתנפלו עליו בחמת זעם, במיוחד אלו מעיתון הארץ... זה שווה המון אהדה בקרב המחנה הלאומי. ועיתונאי הארץ, נפלו למלכודת שביבי טמן להם...
 56. 121
  מה הוא הרוויח? הוא חיסל אל מפלגת האופורטוניסטים שאולמרט ושרון הקימו

  תקע את המסמר האחרון בארון

 57. 120
  מפחיד שהאפס הזה מחליט על אירן, סוריה
 58. 119
  נתניהו לא איבד כלום נמשיך לבחור בו בכל מקרה ולא יעזור לכם כלום

  שמאל לכו לעזה שם יאנסו אותכם

  1. בסדר אבל אם לא אני תובע אותך על הבטחת שווא
  2. אני לא שמאל , הבחירות הפעם בנושא כלכלה ורווחה

   ועל זה הליכוד יפול יחד עם החרדים !

 59. 118
  מה שהשמאל לא מבין

  זה שמי שמתעצבן מהמהלכים של נתניהו זה אנשים שגם ככה לא תיכננו לבחור בו.
  מי שמתנכן לבחור בו דווקא היה רוצה שהבחירות יתקיימו אפילו ב2014... אני לא מבין למה אתם חושבים שביבי בהיסטריה.. אני חושב שאתם צריכים מראה..

 60. 117
  אוי בניומין ביניומין , דו שטינקט ביז וייטען .
 61. 116
  הציבור

  הציבור מטומטם ולכן הציבור משלם!!!

 62. 115
  נראה לי ש"הארץ" איבדו את הצפון

  כותרת ראשית כזאת?

 63. 114
  אוי לו לעם שזה ראש ממשלתו !
 64. 113
  מדוע נתניהו מוסיף חברי כנסת?

  חשבתם שהוא מוסיף חברי כנסת כדי לפלג את קדימה? נכון אבל לא לגמרי
  תשובה נוספת: כדי להטיל עליהם תפקידים שבשעת צרה יהיה על מי להטיל את האחריות !!!

 65. 112
  זה מתאים לפידגם: הבית בוער והסבתא סורגת.

  BB הרסת מדינה, אין לך בושה !!!אתה תמכור את נשמתך בעבור הכיסא שגדול עליך. . אינך ראוי להנהיג את העם הזה. לקחת אותו רק כי מכרת גופך ונשמתך לחרדים ולמתנחלים, ולתעבת הבצע שלהם.

 66. 111
  ביבי- פרצופה של המדינה.
 67. 110
  בן גוריון הפציר אחרי 67 לצאת מהשטחים, גולדה קראה לו זקן מטושטש, ועד היום כולנו אוכלים קש. בית לעם היהודי הפך לסדום ועמורה.
  1. הרצל הפציר (אחרי הקונגרס בבזל) להשאר בשווצריה. אוויר הרים, קול פעמנים, אין ברית מילה. הצבא הוא צבא העם ואין פטור ללומדי תורה.
 68. 109
  ביבי אתה לא חביבי . כמה עצוב שבוחרי הביבי,אכלו את כל הז......י ! ביבי הבלוף ה"אמרקאי" והחזירות של מעמד העשירים.ראו ארה'ב וריגן אנגליה וטאצ'ר,ותכף גם כאן בישראל הבלון יתפוצץ.
 69. 108
  איך שגלגל מסתובב. עם הזבל והצחנה הזאת גרשתם אלפים מבתיהם. מעשי ידכם טובעים במכונות הנשמה. מי אמר שאין אלוהים,שיקום
 70. 107
  אתה לא יכול לאבד מה שאף פעם לא היה לך


  ולנתניהו לא היה אף פעם כלום,
  זו גם הסיבה שהוא נבחר,
  התמיכה של הכלומניקים מובטחת לו לנצח,
  כי מטמטום אי אפשר להחלים

 71. 106
  הגיע הזמן לפרק בכל האמצעים את המפלגה הזאת וכבר נאמר הגונב מגנב פטור
 72. 105
  קדימה זו מפלגץ אד הוק. הקימו אותה כדי לבצע את ההתנתקות והיה צריך לפזר אותה מזמן. ז'בוטינסקי ובגין היו אנשים משיכמם ומעלה, וביבי הוא סתם נוכל ופחדן.
 73. 104
  עוד מהלך של שרה יקירתנו זה ברור

  להתעוררברורה התעורר כל בוקר עם הסיוט הזה לידך במיטה. איזה עונש שיהיה לך בכייף ביבי מגיע חך אבל לא לנו . הביתה .

 74. 103
  נתניהו- אפס בחיבור למציאות

  לשרה ביבי והילדים, הרבה בהצלחה בהמשך דרככם, שמחים להיפרד, הציבור השפוי

 75. 102
  אל תשכחו שקדימה כולה היא מפלגת אופורטוניסטים שבאו מהליכוד והעבודה. מה הפלא שהם קופצים מסירה טובעת, שוב?
 76. 101
  זאב זאב

  הכותב ,בצוותא עם ציידי נתניהו בכלי תקשורת אחרים לא מבינים שהקורא הפשוט לא מאמין להם יותר .הפלת כל מחדל/כישלון/אסון על נתניהו לא נתפסת כדבר אמין.מי מפסיד מזה?האמת !
  גם כשיש(ויש !) משהו שבאמת צריך להפיל על נתניהו אף אחד כבר לא מאמין.

 77. 100
  מצד שני - לפי התמונה הוא נראה נהדר.
 78. 99
  הגיע הזמן שנתניהו יפסיק לסרק את שערו הצידה

  ושכולם יראו מה הוא מסתיר שם. אין לסמוך על מסרקי הלוואה וחיסכון - אנשים שחזותם מבוססת על שקר, סביר שגם פנימיותם אינה מופת של יושר.

 79. 98
  וטיפוסים כאלה יחליטו על תקיפה באיראן?

  הנגבי העבריין והשקרן ושקרניהו שלא מסוגלים להתאפק?

  יש ימים שאתה באמת מיואש, ומספרם של אלה הולך וגובר. מעניין מי יעסיק את אבי דואן, יוליה שמלוב ברקוביץ' ועותניאל שנלר לאחר שיושלכו לרחוב בבחירות הבאות?

  פנסיה על קדנציה מלאה או חלקית היא נמוכה מדי. רק לאריה ביבי לא צריך לדאוג האיש היה ניצב במשטרה ונציב שירות בתי הסוהר כך שפנסיה בגובה של כ-35 אלף שקלים נטו לחודש יקבל עד סוף חייו.

 80. 97
  מה לא הבנת ?‏

  נתניהו בנימין עשה עם מקורביו בית ספר לפוליטיקה מלוכלכת.‏ הוא ריסק את קדימה כולל מופז,‏ הוא רוצה למשוך את המצביעים הימניים של קדימה המפורקת לליכוד.ציפי ליבני נשארה נקיה מכל הלכלוך הזה.

 81. 96
  אתה מדבר כמו זבל. לא שווה לקרוא את זה.
 82. 95
  הנגביעם נגבי - ציפינו ממנו באמת יותר מהארכי פוליטיקאי הזה . מה זה התרגיל העלוב הזה צחי ?
 83. 94
  זה פשוט בדיחה גרועה כל מה שקורה כאן - אנשים שורפים את עצמם חיים והבן ז*** מתעסק בקקה - מתי עולים לביבי על הבית בקיסריה, מתי?!
 84. 93
  לא מקנה בו אחרי נצחון אובמה

  הוא יחטוף על ימין ושמאל ובצדק

 85. 92
  התביישו לכם !

  אנשים שורפים עצמם למוות מרוב ייאוש והממשלה רוצה לבזבז כספים על שרים וסגני שרים מיותרים ?????

 86. 91
  את פתח לו

  השאלה שמציג ורטר, ״מדוע הוא (נתניהו) צריך את זה״, אינה השאלה הנכונה. השאלה הנכונה היא: מדוע אנחנו, האזרחים מוכי הגורל של מדינה זו, צריכים את ״זה״. ומהו אותו ״זה״? ביבי מאבד גובה, קסמו פג, והדבר גלוי לעין. מלהטוטן פוליטי המחזיק בנקל חמישה כדורים במקביל באויר, הפך לפוליטיקאי קטן ובזוי, המבלה את לילותיו בהתפלשות במי הביבים המעופשים ביותר. הוא הביא לשיא של כל הזמנים את תהליך ההסתאבות של ישראל. הוא בודאי מודע לחומרת מצבו, ושואל את עצמו ואת יועציו איך יוצאים מזה. וכאן אנו נכנסים לתמונה, כי דומה שהמלחמה הולכת ונהפכת למוצא היחיד. זו המלחמה שאת מחירה נשלם כולנו.

 87. 90
  ככה זה נראה כאשר משחקים שחמט על לוח ששבש

  תחליפו כבר את שיטת הבחירות הדיאבולית הזאת או שתקבלו more of the same לא נמאס לכם?

 88. 89
  עכשיו אני בטוח; אי השפיות מנהלת את מנהלי המדינה!!
 89. 88
  קדימה הפכה להיות קן צרעות, נתניהו טווה להם "מלכודת דבש"

  האדון ורטר, לפני שמורחים בגסות וטיפשות את פני ראש הממשלה כדאי לחשוב.

 90. 87
  דאגת שרידי השמאל לנתניהו אכן נוגעת ללב. אך אל חשש: עם בחירות מוקדמות או בלעדיהן, שלטונו יציב יותר משל כל ראש ממשלה בשלושים השנה האחרונות. לכן, מה לעשות, הוא מקדם את המדיניות בה דוגלים בוחריו - המנוגדת קוטבית להזיות המופרכות, המנותקות מהמציאות, בהן אתם ממשיכים להאמין משום מה כאילו השנה 1990 ולא היה אוסלו, ולא מרד בסוריה, ולא השתלטות איסלמיסטית על מצרים, ולא כלום....

  דאגת שרידי השמאל לנתניהו אכן נוגעת ללב. אך אל חשש: עם בחירות מוקדמות או בלעדיהן, שלטונו יציב יותר משל כל ראש ממשלה בשלושים השנה האחרונות. לכן, מה לעשות, הוא מקדם את המדיניות בה דוגלים בוחריו - המנוגדת קוטבית להזיות המופרכות, המנותקות מהמציאות, בהן אתם ממשיכים להאמין משום מה כאילו השנה 1990 ולא היה אוסלו, ולא מרד בסוריה, ולא השתלטות איסלמיסטית על מצרים, ולא כלום....

 91. 86
  דאגת שרידי השמאל לנתניהו אכן נוגעת ללב. אך אל חשש: עם בחירות מוקדמות או בלעדיהן, שלטונו יציב יותר משל כל ראש ממשלה בשלושים השנה האחרונות. לכן, מה לעשות, הוא מקדם את המדיניות בה דוגלים בוחריו - המנוגדת קוטבית להזיות המופרכות, המנותקות מהמציאות, בהן אתם ממשיכים להאמין משום מה כאילו השנה 1990 ולא היה אוסלו, ולא מרד בסוריה, ולא השתלטות איסלמיסטית על מצרים, ולא כלום....

  דאגת שרידי השמאל לנתניהו אכן נוגעת ללב. אך אל חשש: עם בחירות מוקדמות או בלעדיהן, שלטונו יציב יותר משל כל ראש ממשלה בשלושים השנה האחרונות. לכן, מה לעשות, הוא מקדם את המדיניות בה דוגלים בוחריו - המנוגדת קוטבית להזיות המופרכות, המנותקות מהמציאות, בהן אתם ממשיכים להאמין משום מה כאילו השנה 1990 ולא היה אוסלו, ולא מרד בסוריה, ולא השתלטות איסלמיסטית על מצרים, ולא כלום....

 92. 85
  ורטר חשבתי שאתה יותר חכם...

  הרי זה היה ברור שהמהלך לא ילך ויגרום רק נזק לקדימה ...ומריבות בתוך המפלגה ולכותרות ראשיות שקדימה מתפרקת....

 93. 84
  "אינסטינקט" - כמו שאמר העקרב לצפרדע התובעת
 94. 83
  רבותי רוה"מ המושחת - רמאי - שקרן עדיין זוכה לרוב בשיטת הבחירות החולה של ישראל. תתעוררו זו אינה דימוקרטיה כלל!! ולכן הפיכה מוצדקת כדי להציל את ישראל
 95. 82
  אף פעם לא הבנתי מדוע ברלוסקוני מחבב את ביבי. זו כנראה אחוות נוכלים.

  נתניהו מתחיל לאבד את זה, ונוהג בהיסטריה מוחלטת: מהלכים פוליטיים מסריחים ותזזיתיים. בזמנו כשעשה בזמנו את השטות עם רות בר, האשים את דוד לוי שהוא מלכלך עליו, עליה מרושעת שבדיעבד התבררה כבלוף נוסף של ביבי .רק זוג כמו שרה וביבי יכולים לסבול זה את זו, ולהיפך.

  1. בשיחות פרטיות הוא לכלך עליו.
 96. 81
  זה אמור להיות מאמר פובלציסטי?

  אני לא בטוח איפה אני עומד - למרות שכל מהלך שמאיץ את פירוק קדימה הוא מועיל לחברה הישראלית - אבל המאמר הזה נשמע כמו טוקבק ארוך והזוי, מלא גידופים וקללות מהסוג הנחות והעלוב ביותר. "עיתונאי" שמגיש מאמר כזה לעורך צריך להיות מפוטר. עורך שמפרסם מאמר כזה בכותרת הראשית של האתר צריך להיות מפוטר ואז מושא ללעג. מה קרה לעיתונות הישראלית שעד לזה היא התדרדרה? ועוד "הארץ", עיתון לאנשים חושבים, קעלק.

 97. 80
  יש לי הסבר (אני מקווה לטובתינו שזה כך): בימים האלה יש כל-כך הרבה דברים חשובים באמת (אירן, סוריה, פיגועי המשך) שלנתניהו אין באמת הלוקסוס לחשוב עד הסוף על מהלכים פוליטיים סוג ד'.
 98. 79
  צאו מהמרפסת המדינה קורסת
 99. 78
  בראוו ורטר. מאמר טוב ומדויק. היצבת כל אחד מהנזכרים במקומו הנכון.
 100. 77
  האמת שהבעיה היא קדימה. מפלגה חסרת חזון. שהחברים בה לא מבינים למה הם שם ומה מטרתם. לכן הם מדי פעם מנסים לקפוץ החוצה. זו מפלגה שנולדה בחטא והלוואי ותכחד.
 101. 76
  אין בעצם הבדל בין הליכוד לקדימה - אוסף ימנים סהרוריים שמעניין אותם רק הכסא ובשבילו ימכרו את האמא של כולנו. ביבי הביא את האופורטוניזם לידי מדע או אמנות, ולדעתי צריכים להפסיק את המשטר הנציגותי, ולבקש מהאיחוד האירופי שישלחו לכאן נציב עליון שינהל את העניינים.
 102. 75
  הבוז לכל הפוליטיקאים הקטנים ובראשם מלכנו ביביהו הראשון. מי יתן וימשיך כך שלבסוף יתליח להמאיס את עצמו מספיק כדי שבוחריו השבויים ידיחו אותו...
 103. 74
  כיצד נבדיל בין פאשקוויל לבין מאמר בעיתון?

  מי שקורא כתבה זו - לא יוכל להבדיל ביניהם .

  זו כתיבה ירודה הבאה לחרף ולגדף .

  היכן הניתוח הפוליטי הענייני ?

  לא לאנשים חושבים .

 104. 73
  לא היה יוצא לו מזה דבר חיובי זה נכון, אבל היה לו הסיפוק שהצליח "לדפוק" את מופז. זה מה שבאמת חשוב לו...
 105. 72
  סוף סוף פוטין זה כאן, שיתייבשו
 106. 71
  נהניתי לקרוא.ואפרופו 4 חברי הכנסת שהזכרת-מי הם ?! אני לא מכיר אותם ואת שמותיהם,וכמוהם יש עוד חכ"ים לא מעטים שמעולם לא שמעתי את שמם,ולא הייתי מזהה אותם אפילו היו חיי תלויים בכך.ואני תוהה מי בחר באנשים הללו-אם הציבור אפילו לא מכיר את שמותיהם. בסוף-מופז יצא קצת פחות תולעת בהשוואה לנחותים הללו. פוליטיקה מאוסה.
 107. 70
  יופי של טור .
 108. 69
  ביבי היה "חרטה" ונשאר "חרטה" , קדימה בנויה מחומר אחר, יותר נקי ויותר ישרה ויותר ממוקדת
 109. 68
  הצילו !!! יש לי בחילה קשה !!! איכס !!!
 110. 67
  ביבי פוליטיקאי מהסוג הנחות ביותר

  מאז ומתמיד בכל קמפיין בחירות הוא תמיד ניסה להבחר לא בזכות אלא בדרך של להציג את המתמודדים מולו בצורה רעה , והוא חוזר על זה במהלכים הפוליטיים שהוא מבצע, אם הוא היה יושב ומסביר לנו על הצדדים החיוביים שלך התקציב , או למה הוא מסתייג מגיוס לכולם , הייתי מוכן לשמוע, אך שוב במקום לבנות את עצמו הוא מתרכז בלפגוע באחרים ולחסל תחרות. חבל שזה ראש הממשלה .

 111. 66
  בראבו, ורטר, בראבו!
 112. 65
  עוד השיג היסטורי של ביבי

  נתניהו בנה שביל מיוחד לממשלתו לקפודים קדימה

 113. 64
  ביבי

  ביבי = פורשי קדימה

 114. 63
  היו תרגילים הרבה יותר מסריחים.. איך העבירו את אוסלו וההתנתקות? אהה, זה שירת את האג'נדה של השמאל, אז זה בסדר... מעניין כמה כתבם על זה ואיזה ביצה סרוחה היתה על רבין ושרון
 115. 62
  כתיבה יפה-מסכים לכל מילה
 116. 61
  האם יש סיבה סמויה לכל העסקאות ומשיכת זמן לפני בחירות?

  האם ביבי ושות' אולי דואגים ממה שקורה מסביבנו - אסד והחברייה שלו או איראן ושות' שהוא מעוניין כרגע לדחות החלטות קשות שיגרמו לבעיות של קואליציה כאשר ישנם דברים דחופים יותר - על פי דעתו כמובן?
  אולי דואג שחשוב יותר שתהיה ייציבות כרגע בקואליציה בגלל כל האי וודאות שמסביב . או שמתכנן טיול לאיראן..?

 117. 60
  יוסי ורטר, ראש הממשלה שבחרנו הוא מקק בעיניך .. ? החלקת על הראש .. ?!
  1. בהחלט! הוא ג'וק שנוהג להכריז "חרשנו" ויורד מגב השור.
 118. 59
  לראש והשתן הוא שיוריד אותו מן השלטון
 119. 58
  אותו האיש אותה ההתנהגות

  ראש הממשלה הנוכחי הוא מהגרועים שהיו למדינת ישראל. חוץ מתככנות פוליטית הוא לא למד דבר מאז תקופתו הקודמת כראש ממשלה (יצחק שמיר המנוח ידע מה הוא אומר).
  זה שאיננו יכול להיפרד מיועצו המטריד את פקידותיו מורח את פרצופו בביצים סרוחות גם בענינים אחרים. ותמיד יסתכל לאחור לבדוק לאן הציבור מנהיגו.

 120. 57
  לאלונים יש טלפון למעלה עם קו ישיר לביבי
 121. 56
  בניגוד לכל הלעג וקיתונות הרפש אותם ספג, מופז אכן גרם נזק ישיר לנתניהו כפי שלבני לא השכילה לעשות במשך 3 שנים. בהזדמנות חגיגית זאת כנראה גם הצליח לעצב מחדש את האג'נדה לבחירות הקרובות כך שגם לקדימה (ולא רק להם כמובן) יהיו דגלים ונרטיב. הוא ריסק לחלוטין את התהליך אשר הוביל נתניהו. לפחות על כך, ראוי להודות לו.
 122. 55
  ורטר אתמול היללת את אותם החכ"ים שאתה בז להם היום

  זה אומר הכל עליך

 123. 54
  אוי לנו אם בזמן כל כך קריטי למדינה -בלכלוך הזה עסוק ראש הממשלה כל הזמן!!!!
 124. 53
  ביבי הכל זה מקנאה לשמאל אין אלטרנטיבה מולך, פשוט אין !!!

  קשה לעיתון / אתר כ"כ שמאלני להתמודד עם האמת ולכן סביר להניח כמו בפעמים הקודמות שהם יצנזרו את תגובתי .

 125. 52
  הכל נכון, אבל היית, אנין הטעם, כאשר רבין בחש ושיחד את גולדפארב מיצובישי ושגב?
 126. 51
  מצויין. כתוב פשוט מצויין
 127. 50
  ביבי

  כמה זמן לוקח לסביבה להבין שביבי של הפעם גרוע מביבי ממשלתו הראשונה

 128. 49
  ובאותה רמה של גן ילדים מתנהל כנראה הדיון על תרחיש התקיפה באיראן. לא בכדי רמז מופז בנאומו היום כי "קדימה לא תצא להרפתקאות שייסכנו את עתיד ילדינו(קרי : איראן)".
 129. 48
  איך נתניהו " הגאון" מביים תסריטים ותמיד יוצא לו הסרט הגרוע שלא ציפה לו. אם זה האיש מצפה לנו עסק ביש .
 130. 47
  ביבי הוא אדם חלש אופי פרנואיד ופתטי -סכנה אמיתית למדינה
 131. 46
  הליכוד

  תוסיף לחוטובלים גמליאלים רגבים

 132. 45
  השאלה היא למה כשאותתם טיפוסים מבחילים הקימו את קדימה, באותן הבטחות רק של אריאל שרון, אז הם זכו למחיאות כפים

  אכן, לא לגמרי ברור מה האובססיה של נתניהו לפילוג קדימה. אולי נקמה. אולי סגירת הגולל לעוד מפלגת עריקים. ואולי הפחד בסיסי שלו לשלוט.
  אבל לא פחות מעניין זה חבורת העיתונאים, שמכירים את כל ההבטחות (כמעט) שהבטיח שורן למי שיערוק מהליכוד לקדימה, אבל אז הם החליקו את זה והיום הם פשוט לא מסוגלים לראות את זה.

 133. 44
  נחזור ונאמר עד שתפנימו ןתפרסמו ברבים. נתניהו הוא קניבל פוליטי הבוחש עסקנים בקדרה וכל אחד כולל אותו חוטף שוק . מה כאן לא ברור.
 134. 43
  נתניהו קרת ברית שטן עם הרבנים האנטי דמוקרטיים. ביום הבוחר יביאו לו מנדטים מזוקקים על ידי פקודה לבוחרים. הוא מנצל בציניות את השיטה הדמוקרטית כדי להזין את המגלומניות והנרקיססטיות האין סופיות שלו. נתניהו פשוט בוגד בבוחריו שאינם מקבלים פקודות מרבנים ועוד עלולים להבין שהוא בעצם שורש כל הרע ואז יפנו לו גב
 135. 42
  נתניהו תואם לירן דן שניהם פשוט גאונים-ראו פרשת דן
 136. 41
  אני בכלל לא מבין מה מצפים ממפלגת האופורטוניסטים הזו ? הרי היא הוקמה כמפלגת אופרטוניסטים !! גם מופז, שהכותב לכאורה מהלל, יום לפני שעבר לקדימה צעק בקול "בית כמו הליכוד לא עוזבים" , אז מה פתאום הוא בכלל בא בטענות למורדים (לכאורה) ?
 137. 40
  זה לא נכון אריה ביבי מקדם את חוק המשוררים ומכונית לכ משורר, השאלה היא מאיזו שנה
 138. 39
  תכתבו מה שתכתבו, תשמיצו ותנבחו, זה לא יעזור. נתניהו הוא קינג, והוא ראש ממשלה מצוין, עכשיו וגם לאחר הבחירות הבאות.

  מתי שהוא הוא יצליח לרסק את קדימה, לגרום לשמאל לאבד את אחיזת החנק שלו במדינה, לפתוח את המשק לתחרות אמתית, לגרום לחרדים לצאת לעבודה ולגרום לערבים בעזה ויו"ש לקבל את ההכתבות שלנו בהתאם לאינטרסים שלנו. ואת זה רק נתניהו יכול, בעזרת ליברמן ועוד כמה אנשים מוצלחים מסביבו. אתם תאכלו עוד הרבה כובעים. :-)

 139. 38
  נתניהו טעה קשות, אבל גם מזה הוא ייצא..
 140. 37
  חוסר היכולת להתאפק.

  האיש המסוכן, המופקר, העומד בראש הממשלה, הוא אדם שאין בו מידת הריסון, וההתאפקות הנדרשת מראש ממשלה - או, בעצם מכול אדם באשר הוא אדם.
  לשאלתו של הכותב - הוא "נכנס" לעניין הזה, כי הוא יכול.
  ומאחר ואין בו ריסונים משל עצמו - והא עושה כי הוא יכול.

  השלומיאליות במהלך - הכנסת קדימה "כתקווה הגדולה של המרכז" לעשות סדר במדינה, לחולל שינוי משטר, אשר יסיר את שליטת המיעוט על המדינה (אפילו בן גוריון נכשל בכך), הרעיון להגיע לשוויון בנטל, הרעיון לחולל שינוי אשר "יסדר" אחת ולתמיד את מחלות הפוליטיקה - ותוצאתו - יציאת קדימה, ומהלך הסרק הכלנתריסטי במובהק המלווה בשוחד פוליטי מהסוג הנלוז ביותר - בכול אלה, עשה השלומיאל את כול הטעויות האפשריות.
  ולחשוב שהאיש הזה והפנצ'ו שלו - ברק - מתכננים עבורנו חורף איראני - פחד קיומי. זה מה שיש לנו.
  פחד קיומי.

 141. 36
  אנשים יקרים, די לדון באפסיותו של פוליטיקאי זה או אחר, אין לזה סוף. שורש הבעיה היא בשיטה שמאפשרת, ואולי אפילו מחייבת, התנהגות שכזו.

  האם מפלגת העבודה לא התפצלה? האם מפלגת הליכוד נאמנה לעקרנות של שירות המדינה ומצביעיה? האם קדימה לא נולדה בעצם בחטא, מאוסף אופרטוניסטים?

  לטענתי אין כל הבדל ממשי בין הצבעה לקדימה, העבודה או הליכוד. כולן מתנהלות באותה צורה, אלו אותם אנשים. קרטל של "מרכז" חסר אידיאולוגיה, המשתף פעולה באי התמודדות עם הבעיות הקשות, שעלולות לשנות את הסטטוס קוו הנוח. "עבודליכודימה".

  ביבי אשם, מופז אשם, ברק אשם - מתי תבינו? כולם פועלים לפי אותם כללים. שורש הבעיה נח בשיטה. ה ש י ט ה. שיטת הבחירות הקיימת בישראל, הארצית-יחסית, כמעט ומחייבת מפלגות השואפות לשלטון לזנות בעקרונותיהן עבור שיקולים קואליציונים. בפשטות - הנזק הנגרם לפוליטיקאי מבגידה בציבור הבוחרים קטן מזה הנגרם מהצמדות עיקשת לעקרונות הללו.

  הדילוג החופשי של פוליטיקאים בין מפלגות רק ממחיש את מות האידיאולוגיה וההבדלים בין מפלגות השלטון - וברגע שאין עוד הבדל בין האופציות העומדות מול הבוחר, אין דמוקרטיה!

 142. 35
  כל כך נחמד כעת להתנער מהחכ"ים הסוררים

  הרי אתמול יכול היית לשבח את שאול מופז ומפלגתו בכללותה על עמידתם "האיתנה" מול נסיונותיו של "ביבי" לכופף אותם, אך קצת כאשר מתגלים בקיעים בייצור המלאכותי קדימה ההתקפה עוברת ל"פורשים"..

 143. 34
  נהנתניהו פשוט יהיר. חושב שלנצח נקנה ממנו את אותה הסחורה המשומשת.
 144. 33
  איך לכל הרוחות מהתפרקותה של קדימה העתבה הזו מגיעה לכשלונות של ביבי??? מי שיש לו פה כשלון והוא מתפרק זה נראה לי מופז. איך אפשר לכתוב פרשנות כל כך עקומה???
 145. 32
  הסירחון האמיתי נודף מהתככן הראשי- חיים רמון
 146. 31
  יוסי, בישראל של 2012 נתניהו והליכוד יכולים לעשות ה-כ-ל, ויצביעו להם שוב. מצב מסוכן
 147. 30
  G-D BLESS BIBI>KADIMA COFUSED
 148. 29
  Excellent analyse!!!

  Couldnt been written better !! Hurra for Yosi Verter.

 149. 28
  בשפתך גסת הרוח אתה לא טוב מהם. לא קראתי עד הסוף אפילו
 150. 27
  כרמל

  די ברור מה הרויח נתניהו מן המהלך: תחושת מיאוס של מצביעי קדימה, שכנראה יעזבו את המפלגה בהמונים, ותחושת מיאוס מפוליטיקה בכלל, שתביא את כולנו למשיכת כתף של "כאלה הם הפוליטיקאים ואין מה לעשות". זו עמדה מסרסת, שמשאירה בד"כ את הציבור אדיש לתעלולי הפוליטיקאים, וסבור כי לא משנה למי יצביע, תמיד יקבל את אותה מנה של שחיתות.

 151. 26
  מדינת ביבי גראד

  בצורה ששלטון ביב מתנהל לא ירחק היום שבו בכל כלי תקשוקרת יואמרו הוד מעלותו המלך ביבי
  ביב עושה הכל כדי להשבית כל מנגנון דמוקרטי שעשוי לפגוע בו
  מחסל את ישראל כמדינה יהודית דמוקרטית ומוסרית
  ומקדם את ישראל למדינ ה מצורעת חסרת זכות קיום תוך חיסול כל מתנגדיו בידי דוברים בורים משופשפים שפשוט בנאמנות מכליאה מייצגים כל עמדה שיוצאת מפיו
  קשה להאמין איך נתנו מנדת לאיש חדל אישים ומסוכן כמו ביבי

 152. 25
  ביבי "זיג זג" המנהיג המדליק את האנשים בישראל
 153. 24
  ביבי ימכור את כולנו לחיזוק הכיסא. מה פה לא ברור?
 154. 23
  הוא כמובן הפיכתו לליצן החצר הרווח העצוב הוא שהבדיחה כרגיל על חשבוננו.
 155. 22
  יש להניח שלו 4 הח"כים היו מצטרפים למר"צ,מר ורטר היה מרעיף עליהם חום ואהבה
 156. 21
  כתבה

  אחלה כתבה כל מילה חצובה בסלע איזה טהור מדויק של האנשים שמכבים בכתבה אל תרפה כנס בהם ככל יכולתך ככה חושב כל העם המדינה הזאת כמה עמוק יכול להיות הביוב ומסריח

  1. תיאור ולא טהור.
 157. 20
  נתניהו מיבחנתי הוא אמין ומיומן בבחירות הבאות אני איתך
 158. 19
  חום יולי אוגוסט

  כן כן - הבית שלי הוא בליכוד אבל רגע ... אני כרגע בנופש בקדימה מה לא מגיע לי קצת מנוחה אחרי הקלון שלי אז לא נורא צחי תמשיך לנפוש לך אתה לא חסר לאף אחד ומי יודע אולי אי פעם תגיע הביתה אחרי שתבין מה המשמעות של בית..

 159. 18
  כמה אחורה יכולה קדימה לסגת ?? אוכלי חינם יושבי עור הצבי ..הביייתה.
 160. 17
  טענה נכונה אבל

  אם כל מה שהתפרסם בתקשורת נכון אז יוסי צודק לחלוטין וביבי יוצא קטן. אבל מכיוון שאני לא מאמין לתקשורת אני לא יודע אם לנתניהו היה בכלל חלק בעניין הזה ומבחינתי זה רעיון של כמה עסקנים שנופח מעבר לכל פרופורציה בתקשורת הצהובה.

  לפיכך אני לא שופט אותו על העניין הזה ואני עדיין לא יודע אם להצביע לו בבחירות הבאות או לא. מה שישוט מבחינתי זה אך ורק מבחן התוצאה.

 161. 16
  הדבר המעודד היחיד במצבנו העגום הוא שעוד נשארו כמה כותבים מוכשרים שחוק הצנזורה טרם הצליח לפתר.
 162. 15
  ביבי ואלקין ויתר הג'וקים הם פרצופה של מפלגת החוטובולים. מישהו ציפה ליותר???
  1. היום העם כבר מבין שישראלים אמיתיים אין בגועליציה... המהפך בקרוב

   ישראל תתנקה מהחוטובלים ושאר הרשעים שגנבו את עתיד המדינה ועשו רק לביתם.

   ישראל תנצח את שילטון האליטות של החרדלים.

 163. 14
  כמה זעם לכותב
 164. 13
  צואה פוליטית, אחד אחד.
 165. 12
  יפה כתבת!!

  ואני תוהה, האם אלה הם מציגינו??? האם זה באמת מה שמגיע לנו?!!
  בושה וכלימה לכל בית ישראל שאלה הם נציגיו....

  1. הם אכן מסמלים את רצונו של הישראלי החדש. התכמן שחושב שהוא לא פראייר. שרואה רק את עצמו ורצונו ולא סופר אף אחד ממטר - אם הוא לא מאיים עליו.

   מכוער. מה לעשות?

  2. ignorance is bliss - מתי אנחנו מראים להם, באמת, שגמרנו עם אוסף הבוגדים האלה... מתי ?! 166. 11
  אין על הפוליטיקה הקדושה ועל גיבורנו בע"ה ליכוד

  לא יעזור לכם כלום 120 אנשים יהיו גם בכנסת הבאה וכולם של ביובי
  היידה שרה

 167. 10
  השאלה היא אם זו תחילת הסוף של ביבי או סוף ההתחלה.
  1. העיקר שיגיע הסוף, כך או אחרת. הוא כבר הזיק מספיק.
  2. השםסמי שם של ראש הממשלה שלך הוא מר נתניהו מה זה

   ביבי ? הוא חבר שלך ?

  3. סוף ההתחלה. כבר כמה שבועות שהוא עושה שטויות. מצד שני, אין מי שיחליף אותו. נצטרך לחכות.נ
  4. התשובה ידועה - זהו הסוף של קדימה. נותר רק לאחל בשעה טובה
 168. 9
  סיכום המאמר: הפרסי לקח את הכפכף ודפק אותו לג'וקים על הראש
  1. אפשר לחשוב שהפרסי יותר טוב מהם.... גם הוא אפס אופורטוניסט
 169. 8
  נהנתניהו-אמור לי חבריך ואומר לך מי אתה, חבריך פושעים מורשעים - הנגבי ואשל
 170. 7
  נתניהו. את כל הצרות מביא בכישרון רב על עצמו ועלינו

  יאללה לך הביתה ביבי

 171. 6
  מטרת נתניהו ברורה, הרי המהלך הזה הינו מהלך גומלין לפירוק הליכוד לטובת יצירת קדימה תוך גניבת קולות, בבחינת הגונב מגנב פטור. נתניהו ידע שגם אם המהלך לא יצלח, התקשורת תתקוף לצד אחד בלבד, ועיתונאים (???) כמו וורטר יסתובבו בלי בושה עם ביצה סרוחה מרוחה על פניהם. וגם את גולדפרב טרם הזכרנו. כן, נתניהו הרוויח עוד התבזות של הברנז'ה השמאלנית, וזה שווה אולי עוד מנדאט בבחירות הבאות.
  1. אם נתניהו לא היה גונב את קולות בוחריו,ממש כמו שרון,הייתי מוחא לך כפיים.
  2. ואאו, אזיה הפוך על הפוך... ספין מוכר של שכיר עט
 172. 5
  נתניהו אוהבים אותך!!!!

  הליכוד מ77 ועד עולם תפנימו אנשי מפאי לדורותהם!!!

  1. מי זה אוהבים?
  2. לא משנה כמה חרא יהיה אתה רק ליכוד. לא מראה על הרבה חוכמה

   מאחר ואתה לא מצטייר כאדם חכם במיוחד או חושב לא נראה לי שמישהו ירצה לקבל ממך עצה כלשהי. וסתם לצורך דיוק היו גם כמה מפלגות שלטון אחרות מאז 77 למרות שעובדות או מציאות לא ממש מעניינות אותך

  3. רק מושחתים יכולים לאהוב את המושחת
  4. ראינו כמה שווים מנהיגנו בעלי "הניסיון" בניהול המדינה. אני בוחר בשלי יחימוביץ!
  5. ככה, בלי בושה, להכריז על עצמך כדביל? הליכוד כבר מזמן איבד את דרכו.
  6. ושוב מגיב ימני משתמש בשלושה סימני קריאה.

   אתם לא אנשים של אנדרסטייטמנט, הא?

  7. למה?
  8. הנה האידיוטים שבגללם הליכוד דופק את כולנו

   הגיע הזמן שתבין מה זו דמוקרטיה: מי שלא עובד בשבילך כשהוא בשלטון, צריך לעוף. אבל להיות ליכודניק זה כנראה פגם גנטי בלתי ניתן לריפוי. מצביעים כמו עיוורים בלי שום קשר למה שקורה מסביב, ודופקים את עצמם ואותנו תוך כדי.

  9. בטח אין לך גרוש על התחת אבל אתה טיפש מידי ולא מבין שזה ביבי האהוב שלך שדפק אותך כל השנים האלה...

   יש משפט באנגלית שאומר ignorance is bliss

  10. כדי להגיד את זה צריך להיות שרה או מזוכיסט בקנה מידה היסטרי.
  11. וככה זה נראה.
  12. עד עולם?,הצחקת אותי, על תוחלת החיים שמעת?
  13. עוד 4-5 שנים גג הליכוד מתרסק, וכמה שהוא גבוה היום, ככה יכאב לכם כשתנחתו על האספלט. תזכור א זה.
  14. מ ה ז ה אוהבים !!!! כמו שאוהבים עקרב !!!!!
  15. ל-5: אתם בטוחים שמדובר פה בתכנית ריאליטי, אה?!
  16. 35 שנה של הרס מתמשך; מה שהתחיל כתקווה, הפך למפלה - על חשבון הבוחר כמובן.
  17. הנה הליכוד מ-1977

   הרס הכלכלה מיד לאחר הבחירות אז, מלחמת לבנון השקרית שגבתה חיים למען מטרה הזויה, הרס מדינת הרווחה, הרס החינוך, הסתה כדרך ניהול מדינה, הסתה לקראת רצח ראש ממשלה, הפצה שנאה פלגנית לצורך המשך שלטון, העמקת השלטון הישראלי בגדה שתיגמר במדינת דו לאומית, פגיעה בדמוקרטיה, הזניית הפוליטיקה, בידוד ישראל בעולם, מכירת חיסול של הכלכלה והגיוס לחרדים - והרשימה ארוכה.
   וכמובן, מרכז הליכוד, והרצון לחלק ג'ובים ועוד כמה.
   אפילו את ההתנתקות מעזה קיבל הליכוד עליו, כולל נתניהו שהצביע בעד. אותו אחד, שרמת הזגזג שלו חמורה מזו של מי ששתה שני בקבוקי וויסקי. מאז ההיסטריה שלו עם הקלטת ועד היום, מופת של מישהו שנמצא בעמדת על ואין לו יכולת הנהגה אפילו בשקל.
   רק השלום עם מצרים עומד לזכותו, ולמרות התנגדות רבים ממנו. לא מעט אבל זה הכל.
   עלו והצליחו, לתפארת מדינת ישראל, והעיקר שאתה מרוצה.

  18. אין כמו הליכודניקים = ביביבבונים לדורותיהם!!!
  19. פרובוקטור בן עשרה מחוצ'קן גרם לשמונה "חכמים" להגיב לשטות שזרק בכוונה תחילה

   שיחקת אותה, ילד. כעת פיפי ולישון. צריך לקום לקייטנה מחר!

  20. גם אם ילד בן 5 כתב שאוהבים את ביבי למרות רשימת הפאשלות של הליכוד, עדיין הליכוד צפוי לקבל 30 עד 40 מנדטים בבחירות הקרובות. אם הדביל הזה לא היה שלנו, גם אנחנו היינו צוחקים, עכשיו נשאר רק לבכות.
 173. 4
  ביבי רק רצה לקרוע את קדימה מבפנים לקראת הבחירות
 174. 3
  שנלר מבטא אותה עמדה וגישה מאז נכנס לכנסת.

  אין המדובר באדם אשר שינה את עורו.

  1. הוא מסוג הנחשים, שאינם משילים את עורם.
  2. שנלר התאים לליכוד או לבית היהודי ולא ברור מה היה לו לחפש בקדימה
  3. הוא מדהים, רק אופורטוניסט שאינו ראוי להיות חבר כנסת בישראל
  4. כן ,עקבי בלעשות שום דבר
 175. 2
  שרה מנהלת את המדינה - עוד לא הבנתם
  1. האם הכנוי "משוגעת" לזהבה גלאון היה עובר את הצנזורה השמאלנית של "הארץ"?
  2. מי שיגיד עלי שאני פרה משוגעת יחטוף נעל
  3. ורטר, איבדת את זה. הכתיבה היסטרית ומעבר לירידות אתה לא אומר כלום...
 176. 1
  גדול!! צחקתי כהוגן
  1. לא הבנתי איך מהץפרקותה של קדימה כותב הפרשנות פה מגיע לכך ש"ביבי מאבד את זה" ביבי דווקא די יצא מלך וגרם למפלגה המרוסקת של מופז להתרסק עוד יותר. צריך להיות ממש ממש ממש עם קו חשיבה עקום (או עם קשרים חזקים לקדימה, ואלו שתי תכונות שהולכות יחד...) כדי לפרשן שמי שיצא רע מכל הסיפור הזה הוא ביבי ולא מופז.
  2. אותי זה לא מצחיק!! אני עכשיו אמור למממן 45 שרים? בצרפת, גרמניה וסקנדינביה מסתפקים ב- 18 בלבד.
  3. וגם מקיא מהסירחון וגועל הנפש.

   אבל למי ימשיכו להצביע כל האספסוף?
   או אולי נגלה שאין כבר אספסוף?
   הלואי, כן יהי רצון!!!

  4. איפה הייתם בבחירות? מה ציפיתם ממפלגת קדימה? מצביעי לבני הם שמכרו את הערכים שלהם בשביל רווח מיידי. ידעתם שאתם מצביעים למפלגה מושחתת שהוקמה ע"י חבורת אינרסנטים ועכשיו אתם מופתעים??

   עאלק עתניאל שנלר מגלגל עיניים? אתה, מר כתב, מגלגל עיניים. איך נתניהו קשור לסיפור הזה בכלל. לא משנה איזה תגובה אני יכניס כאן נגד נתניהו היא תקבל מספר גבוה של לייקים.
   אתם לא מבינים שאצתם פוגעים בעצמכם? ע"י כך שאתם תומכים בביקורת צבועה (כמו כאן) אתם הופכים את הביקורת הנכונה וההכרחית נגד נתניהו להיות לא אמינה

  5. ייסורי ורטר הצעיר... ורטר - אתה ענק כשאתה מוריד את הכפפות.
  6. מעניין - כשהנגבי היה שמאלן לורטר לא אכפת שהוא שקרן עם תעודות, שהוא בריון. אבל הופ, רק זז הנגבי ימיני כבר חוזר חוזר הנגבי של פעם.
  7. למה ורטר מתעצבן על אופורטוניסטים מקדימה? זה בטבע שלהם...
  8. איזה גיבוב של שטויות וקללות. כששרון פילג את הליכוד זה בסדר? אז צחי הנגבי לא היה טמא?