הממשלה אישרה את הקיצוצים במשק; נתניהו: צעד הכרחי שישמור על הכלכלה

ברוב של 20 שרים שהצביעו בעד לעומת תשעה שהתנגדו, אושרה חבילת הגזירות הכלכליות. שטייניץ: לנו אין מי שיעניק חבילת סיוע. בכירי הרופאים: הכרזת מלחמה על מעמד הביניים

הממשלה אישרה היום (שני) את חבילת הגזירות הכלכליות, המורכבת משלושה סעיפים מרכזיים: הגדלת הכנסות המדינה ממסים, קיצוץ רוחבי בתקציבי הממשלה וחקיקה להטבת המלחמה בהון השחור. בתום ישיבה שנמשכה שעות ארוכות, אושרה החבילה, לאחר ש-20 שרים הצביעו בעדה, לעומת 9 שהצביעו נגד. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר בסיום ההצבעה: "זהו צעד אחראי שישמור על כלכלת ישראל ועל מקומות העבודה של האזרחים. אחרי אישור חבילת הצעדים הזאת השכבות החלשות ומעמד הביינים נשארים עם יותר כסף בכיס".  

למרות שלפני ההצבעה הוחלט להחריג את משרד הביטחון ולא לקצץ בתקציבו, בישיבת הממשלה הוחלט לקצץ 100 מיליון שקלים מתקציב המשרד.

נתניהו התייחס בישיבת הממשלה לקיצוצים במשק ואמר כי "אנחנו נגבה יותר ממי שיש לו יותר, ופחות ממי שיש לו פחות, אבל אנחנו לא נפגע באף אחת מהפעולות שעשינו להוריד את יוקר המחיה. אני יודע שהצעדים האלה אינם פשוטים, אבל הכרחיים, הם מדודים והם נחוצים כדי להגן על כלכלת ישראל ועל מקומות העבודה בישראל. זה מה שממשלה אחראית עושה".

נתניהו הוסיף כי "בשלוש השנים האחרונות אנחנו נמצאים במשבר כלכלי עולמי. הצלחנו לשמור על כלכלת ישראל במשבר הזה ולהגן על מקומות העבודה, במובן הזה אנחנו חריגים". בהתייחס לביקורת על הקיצוצים אמר ראש הממשלה כי "יש ויכוח, יש המון ביקורת של פופוליזם שאפשר להוציא ולהוציא בלי כיסוי ובלי חשבון. ככה מגיעים לקריסה נוסח כמה מדינות באירופה. אנחנו לא נהיה שם, אנחנו נשמר על כלכלת ישראל ועל מקומות העבודה של אזרחי ישראל".

ישיבת ממשלה לפני כחודש, ירושליםמרק ישראל סלם / ג'רוזלם פוסט

שר האוצר התייחס לפני ישיבת הממשלה לתוכנית הקיצוצים וניסה להגן עליה. "ההאטה הכלכלית השנה, וזו הצפויה בשנה הבאה, משפיעה על הכנסות המדינה ואנחנו חייבים לשמור על גירעון סביר", אמר שטייניץ. "בתחילת המשבר היינו בדיוק באותו מסלול התרסקות של אירופה וארה"ב והצלחנו להיחלץ. חייבים להבין שלמרות שמצב הכלכלה הוא יחסית טוב, האיום הוא גדול. בניגוד לספרד ולארה"ב, שלהן יש את הבנק המרכזי, סטנלי פישר לא יכול לתת חבילת חילוץ כמו שעומדים לתת עכשיו לספרד".

יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', קראה לשרים לא לאשר את הגזירות. לטענתה, הגזרות אינן התרופה למשבר, אלא המחלה, והן יעמיקו קשות את הפערים בין עניים ועשירים, ישחקו עוד את מעמד הביניים, ויביאו לקריסתן של מערכת הבריאות ושל המשטרה, כפי שקרס, לדבריה, מערך הכבאות. "מדיניות המיסוי של נתניהו הוכחה כשגיאה כלכלית קשה ביותר, היא רוקנה את קופת המדינה וחילקה הטבות של עשרות מיליארדים לחזקים. אסור להמשיך בה, ואת הבור שיצר נתניהו יש למלא במקורות זמינים רבים העומדים לרשותו, ולא בכספם של העניים ושל מעמד הביניים".

לפני תחילת ישיבת הממשלה העלה השר אריאל אטיאס פוסט בדף הפייסבוק שלו: "מקוממת הקלות בה פוגעים בחלשים. לא אסכים שיפגעו בדיור הציבורי. לכן נצביע נגד".

לפי התוכנית הכלכלית, בשנת 2013 יעלו הכנסות המדינה ממסים ב-14.4-15.4 מיליארד שקלים, אולם לדברי שר האוצר, רק 5.8 מיליארד שקלים יגיעו מכיסי מעמד הביניים והשכבות החלשות. שאר הגזירות שיאושרו היום בממשלה, לדברי שטייניץ, לא נוגעות לציבור הרחב.

העלאות המס והקיצוצים בתקציב אמורים לצמצם את הגירעון בתקציב 2012 ו-2013, ולאפשר לכלכלת ישראל להתמודד בהצלחה עם השלכות המשבר בכלכלה העולמית.

בצעדים שאושרו היום בירושלים כלול קיצוץ רוחבי של 700 מיליון שקלים בתקציבי משרדי הממשלה להוציא ביטחון, חינוך, רווחה וקליטה עד סוף שנת 2012. ב-2013 יספגו המשרדים קיצוץ נוסף בתקציביהם, בסך 1.2 מיליארד שקל. לפי האוצר, הקיצוצים נחוצים להבטחת בניית גדר הביטחון, ולסיוע לפיקוד העורף.

השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ' (ישראל ביתנו), אמר אתמול כי הקיצוץ המתוכנן בתקציב משרדו, בסך 181 מיליון שקלים, יפגע בביטחונם האישי של האזרחים. לדבריו, הקיצוץ יביא לסגירת ארבע תחנות משטרה, פגיעה בפריסת ניידות המשטרה בשטח וקושי ביישום הרפורמה בשירותי הכיבוי. השר אהרונוביץ' אמר כי גם הטיפול במסתננים, והמלחמה באלימות, בסמים ובאלכוהול ייפגעו מהקיצוץ בתקציב משרדו, אולם הוא אמור לתמוך בתקציב, יחד עם סיעתו.

הקיצוץ הצפוי בתקציב הבריאות עורר את דאגתם של בכירי הרופאים, שפנו אתמול לנתניהו בטענה שמהלך שכזה הוא "הכרזת מלחמה על מעמד הביניים". במכתב שעליו חתמו ראשי ההסתדרות הרפואית וראשי איגודי הרופאים, וכן ראשי ארגוני חולים במדינה, הם ביקשו שלא לפגוע בתקציב החסר ממילא, לטענתם. "למערכת הבריאות הציבורית חסרים כיום תשעה מיליארד שקלים", כתבו הרופאים, והוסיפו שאלו נדרשים "כדי לספק לאזרחים את הטיפול הרפואי הבסיסי שנקבע בחוקי מדינת ישראל".

בתגובה נמסר מלשכת רה"מ כי בשלוש השנים האחרונות עשתה הממשלה בראשות נתניהו מהפכה בבריאות לטובת אזרחי ישראל. עוד נכתב כי הקיצוץ בתקציב משרד הבריאות יחול רק על תקציבי מנהלה של המשרד ועל תקציבי פיתוח של בתי חולים ממשלתיים, וכי סל שירותי הבריאות שניתן על ידי המדינה וקופות החולים לא ייפגע.

נתניהו ושטייניץ יביאו לממשלה היום גם שורה של הצעות חקיקה, שמטרתן לאפשר לרשות המסים להתמודד עם ההון השחור בהצלחה. באוצר מאמינים כי המלחמה בהון השחור תגדיל ב-2013 את הכנסות המדינה ממסים ב-2 מיליארד שקל והחל ב-2015 ב-6 מיליארד שקל בשנה. כך למשל תאשר הממשלה היום שינוי חקיקה המחייב את הרשות להלבנת הון להעביר את כל המידע שברשותה לרשות המסים. מדובר במהלך המוגדר ברשות המסים כ"מהפכני" ולו התנגדה עד כה הרשות להלבנת הון. כיום, רק בארצות הברית מעבירה הרשות להלבנת הון מידע בענייני מס לשלטונות המס.

מהלך נוסף שעורר התנגדויות רבות עד כה קובע כי לרשות המסים יהיו הסמכויות שיש לרשות האכיפה במשרד המשפטים בענייני מסים. לאחר שיאושר בממשלה ועל ידי הכנסת, הצעד יקנה לרשות המסים, בין השאר, גישה לחשבונות הבנק של אזרחים, אפשרות לעקל כלי רכב של נישומים ולמנוע מחייבים לנסוע לחו"ל.

עניין שטרם הוכרע, ונמצא בטיפול של רשות המסים ומשרד המשפטים, הוא עיקול כלי רכב של חייבים במקומות ציבוריים. רשות המסים דורשת לאשר את ההליך כדי לייעל את עבודתה ביישובים הבנויים בבנייה צפופה שאינה מאפשרת כניסת גרר עד בית הנישום.

סעיף נוסף וחשוב שהממשלה תאשר היום עוסק במלחמה ב"הון השחור". ראש הממשלה ושר האוצר יציגו בפני הממשלה חקיקה חמורה מזו הקיימת, שמטרתה להביא למיסוי על הון לא מוצהר.

לפי ארגון המדינות המפותחות, ה-OECD, ההון השחור מוערך ב-2.5% מהתוצר בשנה. משמעות הנתון היא כי בישראל לא מדווחים כ-20 מיליארד שקל בשנה. בוועדה למלחמה בהון השחור שהוקמה באוצר בפברואר מעריכים כי היקף ההון השחור הנוצר בישראל הוא כ-10 מיליארד שקל בשנה. בכיר באוצר אמר אתמול ל"הארץ" כי "אם בעוד שלוש שנים נצליח להגיע ל-6 מיליארד שקל בשנה גבייה מכספי ההון השחור, עשינו עבודה חשובה".

מנהל רשות המסים, דורון ארבלי, סיכם לאחרונה עם מנכ"ל בתי המשפט כי רשות המסים תיזום השתלמויות בענייני מס לשופטים מחוזיים ולפרקליטים במשרד המשפטים, כדי למנוע יצירת צוואר בקבוק במערכת המשפט עם כניסת המלחמה בהון השחור להילוך מלא.

הממשלה החלה ליישם את הגזירות כבר ביום רביעי האחרון, עם העלאת מס הקנייה על סיגריות ובירה. מהלך שאמור להגדיל את הכנסות המדינה במיליארד שקל בשנה.

ברשימת הגזירות שיאושרו היום בממשלה: העלאת המע"מ באחוז אחד, העלאת מס ההכנסה באחוז למשתכרים יותר מ-8,880 שקל בחודש, והעלאת מס הכנסה לבעלי משכורות גבוהות ב-2 אחוזים. הממשלה תאשר גם מס מעסיקים של 0.6%, שייכנס לתוקף ב-2013.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 101
  קיצוצים

  איך יכולים לקצץ במשק ולתת לחנוך הדתי כסף? מי שפרזיט זוכה בישראל. מי שלא עובד מקבל תקציבים, מי שעובד שייחנק עם המעמסה

 2. 100
  ל79

  זה לא גינדור, זה ייצוג הולם

 3. 99
  פריאר מי שיצביע לביבי שמכסח אותנו אבל ממשיך לשפוך הרבה מיליארדים לחרדים ולמתנחלים
 4. 98
  למוטט את הטייקונים, ריסט למשחק הכלכלי פעם ביובל
  1. הרבה יותר פשוט - לא להצביע לימין !
 5. 97
  מצביעי הליכוד מזוכיסטים.
 6. 96
  עכשיו הבוחר צריך לקצץ לביבי במנדטים,אוי למי שיבחר ביבי

  ביבי סיפר את העשירים, קיצץ לעניים, ועכשיו אנחנו נקצץ אותו במנדטים,
  ביבי שקרן ומסוכן יותר מהאיראני לעם ישראל, ביבי פעם שקרן תמיד קרן
  ביבי לךתמכור קרח לאסקימוסים אתה מסוגל להכל, לכן הגיע הזמן שהאזרחים
  שבוחרים לא יעזו לבחור את ביבי לעוד קדנציה חס וחלילה, מי שיבחר ביבי
  שלא יתבכיין שלא גומר את החודש, מה שהבוחר מבשל את זה הוא אוכל
  ביבי תקוה שעד הבחירות תשכחו שגנב לנו את הארוחות בחינם שאכלנו,
  צריך לגרום לביבי שעל גחונו יזחל לכל מנדט

 7. 95
  מה שלי כתבה בשנת 2006 באותו הנושא בדיוק, במקרה ההוא המע"מ דווקא ירד

  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000104218
  שלי - קלקלנית מעולה...

 8. 94
  ביבי מוליך אותנו לאבדון
 9. 93
  121 שודדי העם
 10. 92
  אטיאס, ש״ס וכחלון - צבועים. מצביעים נגד אבל נשארים
  1. ואתה ? עזבת כבר את הימין ?
 11. 91
  אני מקווה שתוך כמה שבועות נראה עם ישראל זועם על רקע הגזירות המוטרפות האלה - בזמן שבעלי הממון והחברות ששולטות במדינה ממשיכות להתעשר על רקע ה"גזירות" האלה..

  מה צריך לקרות כדי שהעול יוטל האנשים הנכונים ולא על מעמד הביינים ומטה?

 12. 90
  "ה- !!!"כלכלה, "ה-!!!"בטחון ואין כצפוי צדק חברתי
 13. 89
  למה שלא נעיף את הממשלה הזאת, ונקים משהו חדש ואחר ?
 14. 88
  הגזירות יפילו אותו. לכן ברור שהוא מתכנן מלחמה.

  גם נשלם יותר בחיי אזרחים וגם נשלם יותר כסף. הציבועו יחימוביץ למען שלום ובטחון וכלכלה צודקת. הימין אאוט השמאל חזק בתמונה.

 15. 87
  איך אמר האשף הכלכלי: "אם ננכה את הערבים והחרדים ממדדי האי-שוויון – אנחנו נמצאים במצב מצוין". אז אפשר לשפר את הנוסחה: אם ננכה את ההטבות לפוליטיקאים, למתנחבלים, לחרדים ולטייקונים - מצבנו יהיה מצויין.
 16. 86
  ליתר ביטחון ביבי כבר לובש שחפץ מה שבוטח ביטוח
  1. שלא תחשוב את זה אפילו !
 17. 85
  כשהכלכלה היתה מצויינת אותנו דפקו , כשהכלכלה במשבר דופקים אותנו. עד מתי נאכל את הלוקשים של ההון-שלטון?
 18. 84
  העם דורש צדק חברתי?!?!!

  אנשי רוטשילד היקרים (תרתי נשמע) מה חשבתם תמימים שלי? שכל ההטבות סטייל טרכטנברג באות משום מקום? שלא יגיע מועד הפרעון של כל טיפולי השיניים לילדים והמעונות המסובסדים? שניתן לקדם מדיניות סוציאליסטית ללא הגדלת נטל המס?

 19. 83
  נמאס מהליכוד

  רק שקרנים יש שמה, גם כחלון אפס

 20. 82
  איך אף אחד לא רואה שלפני שבועיים שטייניץ העניק הנחה של 30 מיליארד שקל במיסים לחברות הענקיות במשק בתואנה שככה הם יואילו להמשיך להשקיע בארץ ובדיוק אחר כך הם גובים מיסים מפשוטי העם של 15 מיליארד.
 21. 81
  ביבי, מהחרדים והמתנחלים גם לקחת??
 22. 80
  כל חליפה שלובש ביבי המגונדר עולה כמו משכורת ממוצעת

  נחשו מי משלם את חשבון ההוצאות לבוש של בכירי הציבור מיצירה שזה על חשבון קופת המדינה

 23. 79
  מו עם יקר שלי: אתם עדיין חושבים שמיצינו את המחאה, ואפשר להתכנס בין 4 קירות בתינו וללגום בירה בנחת?
 24. 78
  דרושה מהפיכה. הם גונבים לנו את המדינה. שקר הקפיטליזם מתגלה כל פעם מחדש, ביבי נביא השקר מתוחזק בצבא יחצ"ניפ, מערכי הסברה וסמרטוטון. נתמך ע"י בעל קזינו מפוקפק. האיש הזה הוא סכנה. כל הגורמים השפויים בעם הזה - בטחוניסטים לשעבר, ליבני, יחימוביץ', דרעי, טיבי, איתן כבל, מרץ צריכים להתאחד עכשיו ולקחת את השלטון בבחירות הקרובות.
 25. 77
  "אין מי שיעניק חבילת סיוע" = תשלחו את החרדים הפרזיטים לעבוד

  ותפסיקו לתת להם קצבאות ומימון של חיים שלמים, לימודים, ילדים, בית מסובסד.

 26. 76
  בדרך לתהום
 27. 75
  מובן מאליו שצריך לקצץ במערכת הבריאות. למה? כי ה"מחאה" דרשה גני ילדים חינם לחרדים שלא עובדים ולערבים שלא משלמים מסים, אז מישהו צריך לשלם בשביל זה. אפשר היה כמובן להקשיב לדב חנין, דפני, סתיו ויוסי יונה ולהוריד מסים, להוריד מחירים, לתת חינוך חינם ורפואה חינם ואולי גם דיור חינם. ואז הרפובליקה הדמוקרטית (כמו המחאה הדמוקרטית) של צפון קוריאה וישראל היו במצב זהה: רעב טוטאלי.
 28. 74
  ביבי, אולי אתה מחפש סגן שר (אחד מתוך 40 שכבר יש) לענייני קיצוצים - בחיי אני טוב

  קח אותי ביבי. יש לך 40 סגני שרים ועוד 30 שרים, מה יזיק לך עוד אחד?
  מרוב קיצוצים שרפת לנו את הלב
  תעשה טובה קח עוד אחד כדי שאסגור את המינוס

 29. 73
  9.5 מיליארד $ מוזרקים לגדה המערבית (דו"ח מרכז אדווה 2012)- כרבע מזה היישר לישורון שבהתנחלויות הישנות והחדשות שנבנות, והשאר לתשתיות למתנחלים ותחזוקת לצבא. דווקא מהסעיף היותר מיותר ומזיק, הסעיף שמשקיעים המון אנרגיה בלהסוותו ולטשטשטו שמהותו ברורה - גונבים לנו את המדינה - דווקא משומן המתנחלים והצבא לא חותכים! אז הבנתם איך עובדים עליכם, אזרחים?
 30. 72
  עוד לפני שנחשף הבלוף שגילה שישראל היא לא נס ושרק בזכות הציבור שמממן את ארוחות העשירים המשק הישראלי נראה כאילו איתן כבר חזרו והזהירו את נתניהו שמדיניות המיסים שלו- שלוקחת מהעניים ומעבירה לעשירים תוביל לקריסה. עכשיו הוא מיתמם ומכפיל ומשלש את הטעות הבסיסית שלו. אין דבר שיזיז את האיש מהאמונה הכפיתית שלו בדת השוק החופשי. האיש הזה מוביל אותנו מזה עשור לקטסטרופה. ושלא יספר לנו על המשבר העולמי. המשבר הזה היה שם כל הזמן. רק בזכות הרגולציה על הבנקים בישראל בעקבות משבר הבנקים ב-1983, נמלטה ישראל ממשבר הבנקים העולמי ב-2008. אבל כל מי שעיניו בראשו ידע שהמשבר הזה לא עבר ושצריך לחזק את החברה הישראלית ולא להעביר את כל נכסיה לטייקונים שחשופים לספקולציות פיננסיות ולא יהיה להם מאיפה להחזיר חובות ולשלם מיסים.ודרך אגב, בשקט בשקט, מזדחל לו החרם העולמי על היצוא הישראלי. כאן בבית לא מספרים לנו על הנזקים שהחרם הזה גורם. ונתניהו יכול לעשות את עצמו כאילו הוא לא חייב להמציא פתרון מדיני במקום לחכות שהצד השני יעבוד בשבילו.
 31. 71
  עוד לפני שנחשף הבלוף שגילה שישראל היא לא נס ושרק בזכות הציבור שמממן את ארוחות העשירים המשק הישראלי נראה כאילו איתן כבר חזרו והזהירו את נתניהו שמדיניות המיסים שלו- שלוקחת מהעניים ומעבירה לעשירים תוביל לקריסה. עכשיו הוא מיתמם ומכפיל ומשלש את הטעות הבסיסית שלו. אין דבר שיזיז את האיש מהאמונה הכפיתית שלו בדת השוק החופשי. האיש הזה מוביל אותנו מזה עשור לקטסטרופה. ושלא יספר לנו על המשבר העולמי. המשבר הזה היה שם כל הזמן. רק בזכות הרגולציה על הבנקים בישראל בעקבות משבר הבנקים ב-1983, נמלטה ישראל ממשבר הבנקים העולמי ב-2008. אבל כל מי שעיניו בראשו ידע שהמשבר הזה לא עבר ושצריך לחזק את החברה הישראלית ולא להעביר את כל נכסיה לטייקונים שחשופים לספקולציות פיננסיות ולא יהיה להם מאיפה להחזיר חובות ולשלם מיסים.ודרך אגב, בשקט בשקט, מזדחל לו החרם העולמי על היצוא הישראלי. כאן בבית לא מספרים לנו על הנזקים שהחרם הזה גורם. ונתניהו יכול לעשות את עצמו כאילו הוא לא חייב להמציא פתרון מדיני במקום לחכות שהצד השני יעבוד בשבילו.
 32. 70
  גביה של כל הרווחים הכלואים בידי החברות, בגובה מיליארדים שלא שולמו ע"פ חוק, היתה הופכת את כל הקיצוצים האלה ללא רלוונטים.
 33. 69
  ממשלה מושחתת ובזבזנית

  הממשלה "האחראית" הזאת בזבזה את תקציבה בשלוש שנותיה הראשונות בצורה מושחתת וחסרת אחריות.שלל פרויקטים הזויים וגרנדיוזים ומתן הטבות מופלגות ליקירים ומקורבים.במקום לחסוך לשעת צרה הם התנהגו כמו בימי פומפי האחרונים.ביבי המושחת יפעיל גזירות וישסה בנו את פקידי רשות המסים והביטוח הלאומי כדי לשתות את דמנו.אנחנו העם הפשוט אשמים במצב הכלכלי ולכן עלינו לשלם את המחיר.ביבי על דוגמא אישית שמעת?אולי תפטר מחצית משרי הממשלה המנופחת והמסואבת שלך כדי לתת דוגמא אישית? שירתת פעם בסיירת מטכ"ל אבל את עקרון הדוגמא האישית שכחת מזמן.

 34. 68
  נאה דורש - נאה מקיים

  בולטת ביותר העובדה שאין מי שיהווה דוגמא מבין השרים וגם לא חברי הכנסת בהתנהגות חסכונית: האם החלפת המכונית חייבת להיעשות מימים אלו? אין מביניכם שרים וחברי כנסת אפילו צדיק אחד שישאיר כלי רכב צנוע לשימושו???
  ויש עוד דרכים לאפשר לנו, מעמד הביניים והמעמד הנמוך להבין, שקיצוצים וחיסכון מכוונים גם למנהיגים שלנו!
  בהצלחה!

 35. 67
  בשנתיים האחרונות לא הפסיק המואזין ביבי והחג' שטייניץ לזעוק מעל המסגדים למעשה רק משפט אחד: "הכלכלה בארץ איתנה למרות המשבר הכלכלי. משלחות מהאחוד האירופי וכל העולם באות ארצה בכדי להתפעל ולהתרשם מהצעדים (המבריקים) שעשתה הממשלה". המציאות היתה אחרת. בעולם עם כלכלה חבולה שבו כל אחד לווה ומלווה, מוכר וקונה, מספסר ומסופסר כולם סובלים גם "גאונים" כביבי, שטייניץ ופישר. אין פיתרון קסם - ואכן צריך לצמצם את ההוצאות ולשאוב את השומן. (כהתחלה: מחצית מהשרים הביתה).
 36. 66
  הקפיטליזם במתכונתו הנוכחית כשל, באמריקה הבינו זאת לפני ארבע שנים ועל כן העיפו את הרפובליקנים מהשלטון, גם בצרפת הבינו זאת ועל כן העיפו את סארקוזי. צריך להשקיע ברופאים, במורים, בשוטרים, בפועלים בקיצור בבני אדם. הלאה ביבי ושטייניץ מחרבי מעמד הביניים!!!!
 37. 65
  איך לקצץ ושכולם ירוויחו - בוא נקצץ בתקציב של חברי הכנסת

  קוראים יקרים שלי.
  אתם מוזמנים לבחון את הקישור למטה. תמצאו שם תקציב מעניין שנקרא הוצאות קשר עם הציבור (שזה אנחנו - הפראיירים כמובן). הוא כולל כיבוד, מקרר, קניית מחשב נייד וסמארטפון... למטרת שמירה על קשר איתנו.
  חישוב קצר הראה לי ששנה שעברו הוציאו הנבחרים שלנו 2 מיליון ו 238 אלף שקל על הקשר איתנו....
  דרך אגב, אז למה אני מרגיש שאני הכי קשור לבני בגין שהוציא אפס שקלים מהתקציה הזה?
  חייבים לקצץ חברים !!! חייבים !!!.......
  http://www.knesset.gov.il/mk/heb/mkexpenses_list.asp?yr=2011

 38. 64
  זה לא היה ביבי שאכל חינם במסעדות בלי לשלם?
  1. אכן כך, ביבי הוא מומחה עולמי להשגת ארוחות בחינם!
 39. 63
  הם חושבים שהעם טמבל

  מי שמאמין למה שראש הממשלה ושר האוצר אומרים הוא ממש טמבל. הם לוקחים דרך מס ההכנסה, דרך ביה"ס של הילדים, דרך משרד הרווחה. הכל על חשבון השכבות החלשות ומעמד הביניים. לא! שיוריד אך ורק למעמד הגבוה.

 40. 62
  לחרדים צריך לתת פיצוי

  משום שהם משלמים הרבה מס הכנסה

 41. 61
  לשנות את ש. הבחירות שנותנת מתנות לחרדים ולמתנחלים רק כדי לשמור על הכסא של הביבים שחולבים אותנו. בושה למדינה שזו ממשלתה
 42. 60
  לקצץ בממשלה תחילה - להוריד מספר השרים

  אף ישראלי לא מאמין לממשלה סופר מנופחת שמקצצת רק לאזרחים העובדים.

 43. 59
  שלי יחימוביץ מבקשת לטפל בקמצוץ שנשאר מעלויות הכיבוש ! זה יפה, אבל הבעיה העיקרית היא החור בסל התקציב ממנו נשפך כל הכסף להתנחלויות / צבא / חרדים / טייקונים.

  האם הקירבה הממושכת לברק סימאה אותה.

 44. 58
  ביבי, חשבת לקצץ את המיליארדים שאתה שופך לחרדים ולהתנחלויות במקום חלק מהגזרות?
 45. 57
  לנו אין מי שיעניק חבילת סיוע.

  כדאי שמר שטייניץ יעיין בהיסטוריה של מדינת ישראל.
  ללא סיוע ארצות הברית מיומה הראשון של המדינה, היא לא היתה יכולה להתקיים. הבעיה היא כיצד מנהלים את הספרים במדינה. ומרבית שאר המגיבים כבר הגיבו על כך!

 46. 56
  נהנתניהו, עוף הביתה !

  מה שעצוב זה שהשכבות החלשות ימשיכו להצביע ליכוד. שיאכלו את החרא שעוד מחכה להם בהמשך הדרך (חבל רק על אלה שלא מצביעים ליכוד ונדפקים בגלל הטמטום של רוב העם)

 47. 55
  שס התנגדה כך מתנהגים צבועים כפיי טובה אחרי שביבי התאבד פוליטית בשביל הבטלנים שלהם , אלה שלא לומדים ועובדים בשחור, והם כפויי הטובה יודעים שהחוק יעבור בלעדיהם ועושים פוזה לבוחים . פוליטקה של נוכלים ואטלה השותפים אלכ טבעיים של ביבי. אם הוא לא יכנס להם בהפוכה הוא לא גבר.
 48. 54
  כנראה שנגמרה השפעת הכדורים

  נתניהו וממשלתו נראים כמו אלו שנגמרה השפעת הכדורים/תרופות עליהם.

  רק לפני מספר שבועות כשנתניהו התכוון ללכת לבחירות הוא נתן "מתנות" לציבור בדמות הפחתת מכסים על מוצרי חשמל. לאחר מכן בטרוף רגעי הוא צירף את קדימה ומופז לממשלה על מנת שיחבלו בממשלתו מבפנים. מופז עשה את מה שהיה ידוע שיעשה ופרש מהממשלה תוך פגיעה בתמיכה בראש הממשלה ובמפלגתו, החור התקציבי של הטבות המס שנתניהו חילק אילץ אותו להטיל עכשיו גזרות מס... וכרגע גם כבר לא מדברים על בחירות...

  אפשר היה לכתוב על זה קומדיה אם הטפשים שבממשלה לא היו שלנו.

 49. 53
  מס הכנסה של 90% על הכנסה מעל 30K לחודש - ליחידים חברות והון כמה מפליא שזה היה המצב בארה"ב עד שנת 1972(ניקסון) מאז ארה"ב והעולם מתדרדרים לרעפיטליזם
 50. 52
  קיצוצים לא קראתי טוב: מה גובה הקיצוצים לחרדים

  בטלנים ולמתנחלים?

  1. חה -חה-חה-חה מזמן לא צחקתי כל כך.
 51. 51
  מס הכנסה של 90% על הכנסה מעל 30K לחודש - ליחידים חברות והון כמה מפליא שזה היה המצב בארה"ב עד שנת 1972(ניקסון) מאז ארה"ב והעולם מתדרדרים לרעפיטליזם
 52. 50
  ביבי הוא ראש ממשלת השקרנים. רות סוף!
 53. 49
  יוצאים לפנסיה בגיל 43 ואז צריך לעשות מניפולאציות על הסנדביצ'ים שמחלקים בגנון –

  יוצאים לשוק העבודה ועוצרים קידום של ישראלים שהזיעו השתדלו ותרמו כאשר המימון של ההסתגלות היא על חשבון אילו שעתידים להיות נחסמים על יד פורשי 43.
  וכל עוד הם ישענו על החבל במקום למשוך בחבל, הדיונים יהיו דיוני סרק.
  --
  ורצוי שהרופאים לא ישחקו את תפקיד הנגזל.

 54. 48
  עוד פעם ועוד פעם: תפרקו את הטייקונים ואת הריכוזיות

  מחיר דירות נורמלי שיהיה איפה לישון.
  המע"מ הוא כמו נוצה שדי בה לחסל את מעמד הביניים.

  ולקינוח, תפקידנו כעם לפרק את סלקום אורנג' ופלאפון שגנבו אותנו כל השנים. אולי משם יבוא קצת צדק.

  1. כל הצרות החולות האלו באות מהכלכלה הימנית ומהמיליארדים שנשפכים בגדה על חלום משיחי הזוי של הימין.
 55. 47
  יוצאים לפנסיה בגיל 43 ואז צריך לעשות מניפולאציות על הסנדביצ'ים שמחלקים בגנון -

  יוצאים לשוק העבודה ועוצרים קידום של ישראלים שהזיעו השתדלו ותרמו כאשר המימון של ההסתגלות היא על חשבון אילו שעתידים להיות נחסמים על יד פורשי 43.
  וכל עוד הם ישענו על החבל במקום למשוך בחבל, הדיונים יהיו דיוני סרק.

 56. 46
  לדעתי נתניהו יפול בגלל הכללה. לא היה נורא אם לכולם היה קשה כאן, והייתה הרגשת סולידריות. אבל עם המדיניות הכלכלית שקובעת חוקים שונים לעניים ועשירים, יש תחושה קשה של חוסר צדק. זה נכון שמדיניות כלכלית זו באה מארה"ב והתקבלה על ידי כל הצמרות הכלכליות בעולם. זאת תחת הרעיון שיש לתמוך בעשירים, כדי להציל את כל הכלכלה. תחת אידאולגיה קומוניסטית (!) זו, נוח לכל הקפיטאליסטים בעולם לתמוך בחברים. בנקים מרכזיים שופכים כספים שלא "מחלחלים מטה", אלה משמשים לספקולציות, והמנהלים גובים את הקופון שלהם מהפנסיות של כולם - בין אם ההשקעות מוצלחות או לא. זה נכון שמדיניות זו היא עולמית, אבל הממשלה כאן היא הריבון והיא תישא בתוצאות - ובצדק. לא פלסטינים בלי שלום, לא "כיבוש", לא מדיניות חוץ ולא חרדים יפילו את נתניהו, אלא תמיכתו בטייקונים. שלי יחימוביץ' היא היחידה שנלחמת בהם באמת, והיא יכולה להצליח בענק - אם רק תצליח להשתיק את השמאל הקיצוני וההזוי התומך בערבים בכל סוגיה.
  1. יחימוביץ מטפלת בחלוקה שיוויונית של,,, הפרורים שנשארו ממימון הכיבוש ,,,
 57. 45
  יש לבטל את המועצות הדתית ובכך להוזיל את הארנונה. פקיד זוטר בעיריה מסוגל לטפל בסוגיות הדת. לא צריך גדוד של רבנים ועסקנים.
 58. 44
  קצצו תחילה בשרים ובסגנים המיותרים. ממשלה ז ב ל .
 59. 43
  שלדון אדלסון מזמין ,ביבי אוכל ,ואנחנו משלמים! ביבי צדק "אין ארוחות חינם" .
 60. 42
  למה לקרוא לזה "קיצוצים" ולא "ניסורים", ע"ש המטרה שלשמה גוזלים כספנו?
 61. 41
  זה לא קיצוצים במשק ! זה חליבת האזרחים למימון הכיבוש !
 62. 40
  בבוקר זה העשיר נתניהו ביבי את הכלכלה החרדית השחורה ב 2% ויצאנו שוב פרירים.
  1. ואת האוכל שלנו העביר להתנחלויות !
 63. 39
  בכירי הרופאים - מה דעתכם לסותמת פה שלכם? קבלתם מספיק על גבינו החלשים. שאט-אפ.
  1. פרס ישראל לרופא שיגמול את נתניהו מהחרדים שממש מתעללים בו. פרס נובל למי שיפענח את המנגנון ליקוק-סטירה בין החרדים לביבי . למדינה אין כרגע מחליף . הרופאים בבקשה מכם תצילו את ביבי מהחרדים אנחנו בלי מומחים לא מצליחים.
  2. בבחירות אם נתגיס כולנו ולא נצביע לביבי הניתות יצליח

   מצידי נתניהו משחק לידים של ליברמן שיעבור את הליכוד והוא יכול להיות ראש ממשלה יותר טוב מביבי למדינה ולא לחרדים. גם שלי וגנרל שר בטחון אפשר אם לא תלך עם החרדים ויש עוד הרבה מועמדים טובים שיתגלו בזמן שכולנו נצק בקול נש קונטרול בלי ביבי בלי החרדים . ותהיה לנו מדינה סבבה וחרדים גם באפסנאות, נהגים , טבחים מה שקיבלנו כשהינו עולים.

  3. אנחנו הרופאים את ביבי נחליף בקלפי . כולנו מתגיסים לכל מפלגה רק לא ליכוד.
 64. 38
  כל עוד שיחימוביץ לא אמרה מפה מלא- הכיבוש מרושש את ישראל, אין לה סיכוי להנהיג את השמאל !

  העיוורון שלקתה בו בגלל קירבה ממושכת מידי לברק, פוסל אותה.

  1. צודק, השמאל צריך מנהיג חזק!

   רוצים שלטון כמו בסין וקמבודיה! רוצים את הנאורות של קים סונג איל, או איך שקוראים לו המטומטם הדפוק

 65. 37
  הרשות לאיסור הלבנת הון, ולא "להלבנת הון"
 66. 36
  לקמץ זה חשוב. אבל למה לא מקצצים לחרדים? למה צריך להעלות מסים בשביל לממן מאות אלפי משתמטים?
 67. 35
  יחימוביץ זה מה שבילבי רוצה שרוב העם יהיו עניים פרט לחרדים מתנחלים וכמובן חבריו הטייקונים
 68. 34
  "הגאון הכלכלי" נתניהו הוכח ככישלון חרוץ שהוריד את ישראל תהום כלכלי וחברתי

  כל המדיניות של נתניהו מתבססת על התיאוריה הקפיטליסטית הקיצונית של "תן לעשירים ביותר וההון יחלחל למטה", וגם דורשת הפחתה במעורבות הממשלה בחיי האזרח.

  המדיניות הקיצונית הזאת הוכחה ככישלון.
  עכשיו אנחנו משלמים על האידאולוגיה הרפובליקנית של נתניהו והבובה שלו שטייניץ.

  חייבים להביא לישראל את מודל מדינת הרווחה שדואגת לאזרח ולא מקדמת את העשירים מתוך אמונה שהם יתנו לכל השאר (הם לא) ליהנות מהמיליונים העצומים שלהם.

 69. 33
  בבוקר זה העשיר נתניהו את הכלכלה החרדית השחורה ב2%
 70. 32
  נתניהו רוקן את הקופה?. כיצד מתיישבת טענתה הזדונית של יחימוביץ עם נטייתו הברוכה (לכאורה) להתאייד מהמסעדה ממש בהגיע החשבון, ולהשאירו לטיפול שותפיו לארוחה.
 71. 31
  ההון השחור? כמובן שאין הכוונה לטייקונים שמעלימים מס, הכוונה לעוזרת הבית שמדי פעם מכניסה 50ש"ח לכיס כדי שהילדים שלה יהיו קצת פחות רעבים
 72. 30
  ומי מצביע לממשלות הימין? אלה שאוכלים אותה הכי חזק מהקפיטליזם שלוח הרסן.
  1. זה לא קפיטליזם.

   לא שאני בעד קפיטליזם חלילה. אבל קפיטליזם הינו שיטה אפילו פחות גרועה מזו המונהגת כיום. מה שקורה כיום הינו אוליגרכיזם. בעלי ההון מנהלים כאן את העניינים. הפוליטיקאים מעבירים לידיהם את הנכסים של המדינה בתשלום סמלי (האחים עופר למשל) מעבירות לידיהם את כספי האזרחים (בנקים, פנסיה ועוד) מאפשרות להם להשתמש בכספים ליצירת עוד הון,במידה והם מפסידים מפצים אותם מכיסנו באמצעות "תספורות" (אילן בן דוב למשל). במידה והם מרוויחים הם זורקים לנו כמה פירורים, את בנינו בנותינו וחלק נכבד מהשכירים הם מוסרים לעבדות, קרי שכר מינמום (שליש מהשכירים בארץ!), כמובן שהאוליגרכים גם לא משלמים מסים שהרי מבחינתם זה קצת טיפשי לשלם מיסים למדינה שהיא שלהם. על כן כדי לזרות חול בעיני הציבור הם "כאילו" משלמים מיסים זעומים שממילא מוחזרים להם באינספור שיטות ואמצעים.
   אילו היה כאן "קפיטליזם" הייתה ניתנת הזדמנות שווה לכולם להשתתף במשחק הכלכלי, נכסים היו נמכרים במחיר מלא, תמלוגים היו נגבים בזרוע נטויה,תספורות פרועות לא היו מאושרות, שוק ההון היה מפוקח ורווחים היו מועברים באופן הוגן לציבור היה עידוד תחרות ולא עידוד ריכוזיות.

   זו שיטה כלכלית לא טובה וסוציאל-דמוקרטיה טובה הרבה יותר. אבל היום אנחנו נמצאים בגיהינום אוליגרכי.

  2. זה לא הקפיטליזם - זה הכיבוש
 73. 29
  יש ממי לקחת ומאיפה, לשלי יחימוביץ' יש פתרונות אחרים שלא פוגעים במעמד הביניים ואף מחזקים את המדינה.
  1. עד שיחימוביץ לא תבין שכל הכסף הולך להתנחלויות - היא לא תהיה מנהיגת השמאל.
 74. 28
  יחימוביץ צודקת !!.ביבי הכניס את היד לכיסשלנו ובזבז על מקורביו ואנשי שלומו.
  1. עד שיחימוביץ לא תבין, שהכיבוש והחזקתו מרוקנים את הקופה הציבורית, לשמאל לא יקום מנהיג.
  2. אין - תקומה - לכלכלת - ישראל - ללא - סיום - הכיבוש.

   וכאן, יחימוביץ נופלת.

  3. טעות גדולה מצידך, היא בשחמט ואתה עדיין בדמקה.

   מה שהכשיל אלקטורלית את השמאל הינו הויכוח המדיני שהסיט אותו מהעניין הכלכלי-חברתי. ומה שיציל את השמאל ואת כולנו זה התמקדות בתחום הכלכלי חברתי. שלי הבינה את זה והגיע הזמן ששמלאני העבר יפנימו את זה ומהר בטרם יהיה מאוחר. בסופו של דבר את העניין המדיני יכריע השכל הישר אפילו אם ליברמן יהיה (חלילה) רוה"מ הוא יאלץ להסכים למסירת שטחים ולהקמת מדינה פלסטינית כי האלטרנטיבות האחרות הן לא ריאליות (מדינה דו-לאומית, "טיהור אתני" לערבים,אפרטהייד). אז תתקדם כבר אחי השמאלן.

 75. 27
  כאן כתבתי עשרות פעמים-כאשר נתנו למורים תוספות ענק-עלו יותר מ 4 מליאד בשנה-בלי לקבל מהמורים מאומה,זה פשע..עכשיו ישלמו על זה הנכים,הנזקקים,ומחוסרי דיור
 76. 26
  יחימוביץ' יודעת

  להביע את הסיסמה שהביא לה היחצ"ן, ותעשה זאת גם כשיגיע זמנה להסביר את עצמה.

 77. 25
  מתחת לרדאר

  עומדים לבזבז על מטוסי אפ 35 כ- 12 מיליארד שקל . זהו הדור האחרון של מטוסים מאויישים . את רוב עבודת מטוסי הקרב עושים כיום בארה"ב וגם בישראל מטוסים ללא טייס. המטיס שלהם יושב בוושינגטון. זוהי המגמה . אין מערכות יקרות תומכות חיים ,לא צריך פיפי ויכול לשהות באויר ימים ,אין מגבלת ג'י ואין סיכון טייסים . אז מה הטעם לקנות גרוטאות בפוטנציה בעלות שתפתור לנו את הגרעון הנוכחי. האם הטייקון ברק מקבל עמלות מהעיסקה ? אין לי הסבר אחר. כל מטוס עולה למעלה מ500 מיליון שקלים , שוב כל מטוס עולה חמש מאות מיליון שקלים. עדיין חשוף לתקלות ומקלע יכול להפיל אותו . אז הלכו 500 מיליון (עלות של בית חולים מצוייד) . צריך להפסיק את השערוריה שמשום מה לא נחשפת מספיק בתקשורת.

 78. 24
  הסולחנות לאנשים לא עובדים וההשקעות בגדה המערבית גומרים אותנו מנטלית, כלכלית ובטחונית
  1. כל עוד יחימוביץ לא תבין שהיא מטפלת בפרורים שנשארו מהמיליארדים שנשפכים בגדה, היא תמשיך לגרד את פני השטח של הבעיה האמיתית.
  2. איך אמר האשף הכלכלי: "אם ננכה את הערבים והחרדים ממדדי האי-שוויון – אנחנו נמצאים במצב מצוין". אז אפשר לשפר את הנוסחה: אם ננכה את ההטבות לפוליטיקאים, למתנחבלים, לחרדים ולטייקונים - מצבנו יהיה מצויין.
 79. 23
  נתניהו, מה עם דוגמה אישית ? כמה שרים וסגני שרים יש ? ממשלה מנופחת
  1. זה לא "ק י צ ו צ י ם" - זה לקחת את האוכל מהפה שלכם ולדחוף למתנחלים ולדתיים !
 80. 22
  מתי עולים על הבית של שטיינץ?
  1. כל עוד תמשיך לקוות שהימנים האלו יועילו לך,,, נשאר בצרות גדולות.
 81. 21
  החלאות החזיריות,הביאו חורבן כלכלי על ארה'ב אנגליה אירלנד ספרד יוון.ועכשיו כפי שזעקתי .....הביביהו הביא עלנו את החורבן הכלכלי !!
  1. זה לא "ק י צ ו צ י ם" - זה לקחת את האוכל מהפה שלכם ולדחוף למתנחלים ולדתיים !
 82. 20
  מחלקים קצבאות לחרדים, ואח"כ אומרים שאין ארוחות חינם!?
 83. 19
  המעניין שדווקא אלה שאכלו ארוחות חינם ימשיכו לאכול ארוחות חינם ורק מצב הפראיירים ילך ויורע. הבשורה הטובה היא - שפראיירים לא מתים אלא רק מתחלפים.....
 84. 18
  הירי בקולורדו: היורה עמד לפני פינוי מדירתו לפני הטבח


  ג'יימס הולמס, שרצח 12 בני אדם ופצע 58 אחרים בהקרנת הסרט החדש בסדרת סרטיבאטמן, "עלייתו של האביר האפל", בעיירה אורורה שבקולורדו, עמד להיות מונה מדירתו לפני הרצח - כך טענו היום (שני) שכניו. לדבריהם, כיוון שהולמס נשר מלימודיו היה עליו לפנות את דירתו בבניין, שהדירות בו שמורות לתלמידי האוניברסיטה, ולכן הוא החל לחפש אחר דירה

  1. לא קשור ולא מצדיק רצח.
 85. 17
  לפני שבועיים אנשים הציתו את עצמם. זה נראה כמו מבחן כדי לבדוק את הגבולות, עד כמה התושבים יספגו בשקט.

  אם לא תהיה תגובה כלשהי, נתניהו יכול להיות רגוע מעכשיו.

 86. 16
  רק להגיד תודה

  אני רוצה להגיד לו תודה. אחרי שנים שעמדתי על הקו הדק הזה ,שנים בהן ניסיתי לשמור על איזון (וזה לא קל ) רק לא ליפול ממנו ולא חשוב כמה זה כבר שורף בכפות הרגליים. כל תחושת מעידה הורדתי עוד משקל,סלולרי הורדתי ,יס כבלים הורדתי,אלכוהול אין ,בילויים ? תזכיר לי. מזגן רק כשבאמת כבר אי אפשר לנשום, רכב אין .שלושת ילדיי עובדים ,כן כן גם הצעיר בן 14 .בגדים ?טוב שיש לי חברות שמעבירות. אבל עכשיו כשהלחם יעלה ושאר מוצרי היסוד וזה עוד לפני שדיברנו על המע"מ אני סוף סוף יכולה לשחרר ולרדת מהקו . אז עכשיו אני מתחת לקו העוני ,לא נעים אבל כבר לא כל כך כואב בכפות הרגליים . כואב בלב כואב כשהמילה אין היא כל כך שגורה בפי ובכל זאת... תודה

 87. 15
  כל מי שמשרת/שירת בצבא ישלם עבור פרזיטים חרדים להאכיל ילדיהם בחינם בבתיהס וגני ילדים משכורות לאברכים והקצבות לישיבות
  1. יש לך פתק בחירה - השתמש בו בתבונה - לסלק את הימין.

   והדבר המדהים הוא, שאם נסיים את הכיבוש ותחלואיו, אפשר יהיה לממן תלמידי ישיבות פי שתיים.

  2. למה לממן תלמידי ישיבות? הם מממנים את הסטודנטים שלנו???
 88. 14
  אין סיבה שתכנית הקיצוצים לא תאושר במלואה. אופוזיציה כמעט שאין. המתנחלים, החרדים, הטייקונים והפוליטיקאים לא מושפעים כלל מתכנית הקיצוצים, ומצביעי הימין הנותרים יותר מדי בורים ונבערים כדי להבין עד כמה הם עלולים להפגע. ביבי מכיר היטב את צאן מרעיתו. ממשלת הביבים מובילה את ישראל לתהומות ואין מי שיפצה פה ויצפצף. מרבית השמאלנים הצעירים כבר מצאו את עתידם בחו"ל והיתר בודקים את האופציות כך שנשארים כמה שמאלנים קשישים להתריע.
  1. אמור במפורש - ברק חיסל את האופוזיציה הדמוקרטית, את השמאל ואת השלום !
  2. מדוייק ושני צעדים קדימה...

   כל מילה שלך בסלע. אני רק חושב לעצמי שכאשר החילוניים שמאלנים יעלמו מהמפה יאלצו הימניים דתיים לשלם הרבה יותר. במקביל לא יהיו מספיק משרתי צבא בכמות ובאיכות... כנראה שהספינה הזו הקרויה ישראל תטבע. התחייה נמצאת רק במקום אחד-המרת החרדים לשמאלנים חילוניים ויפה שעה אחת קודם!

 89. 13
  המטונפים לא נוגעים בבעיות השורש, המונופולים, הבנק.
 90. 12
  דבר הרופאים הבכירים...

  1000 שקלים להתייעצות של רבע שעה. זה הרבה? מה פתאום.
  החזירים נשארים חזירים, אפילו אם הם לובשים חלוק לבן.

  1. אתה טועה ומטעה ציון. כשרופא בכיר לוקח את שהוא לוקח לרבע שעה, הוא השקיע מעל 20 שנה של מיליון שעות תורנויות ועוד. להבדיל, עוזרי ח"כ, דפרים שקבלו כמו שמגיע לדפרים כמה 8000 לחודש, יקבלו מעתה מעל כפול, כאילו הם יועצים מקצועיים. אתה מבין מה זה כאילו? הם לא למדו לפחות לתואר שני בייעוץ, הם לא עבדו כיועצים, אבל הם יקבלו שכר יועץ. זו השחיתות. השחיתות היא שדנינו מקבל 77000 לחודש בלי הטבות ופנסיה, וטרכטנברג מרוויח כמעט אותו סכום, ולשניהם מותר לפשל כמה שהם רוצים, הם לא צריכים לתת דין וחשבון. בדיוק כמו ביבי וליברמן. הפקודים והפקידים שלהם הקטנים מרווחים עשירית ממה שהם מקבלים. זו הזנות. כדאי שתתחיל לפקוח את העיניים ולהבין מי באמת מנקנק אותך.
 91. 11
  במקום כלכלה של ערבות הדדית כלכלה של רווחים
 92. 10
  ביבי, ברק וליברמן - מוכרים אותנו לחרדים. מזרימים מיליארדים לחרדים, ואנחנו משלמים.
 93. 9
  ללמוד מנשיא צרפת, הולנד. הדבר הראשון שעשה, קיצוץ של שלושים אחוז במשכורות חברי הממשלה.

  יותר מדי שרים וסגני שרים בממשלת ישראל

  1. כאן זה לא יקרה. כי כדי שזה יקרה צריך ראש ממשלה ושרים שדואגים למדינה ולא רק לעצמם.
  2. זו לא חוכמה שהשרים הצרפתיים דואגים למדינה שלהם, הם גויים!
  3. י ש - ה מ ו ן - כ ס ף - ב א ר ץ - רק שהכל נשפך בכיבוש.

   ממשלת הימין לוקחת לכם את האוכל מהפה ומעבירה אותו להתנחלויות.

 94. 8
  הכפלת שכר הרבנים בעוד העם כורע תחת נטל המיסים היא יריקה בפני העם- בבחירות נירק בפני מי שעשה זאת.
  1. טוב תעשה אם תתפכח. בתנאי שתעמלן המרפסות, לא "יכבוש את ליבכם" שוב, בגעיות על סכנה קיומית, אויב מבחוץ, משבר עולמי וכו' וכו', איומי סרק ימניים מסורתיים.
  2. רשמנו לפנינו (בחיל ורעדה) את איום היריקה ומעתה נקפיד לחסוך בהוצאות המשרד להעסיק רק רבני-קבלן.
  3. ומה עם העלאת הקצבת השימוש בטלפונים ניידים לח"כים לסכום של 2,500??? כאשר כיום החברות נותנות חבילה כוללת ב-290 ש"ח לחודש??
  4. שיתחילו בביטול רבני שכונות אוכלי החינם שאיש לא צריך אותם .ממש ממש מיותרים. דזובים למקורבים על חשבון משלם המיסים וכאילו עובדים .ישראבלוף בהתגלמותו המגלומנית. ומתפלאים ששונאים רבנים.
  5. למה לא להתחיל בהפרטת כל שירותי הדת? אז נראה כמה מאמינים אמיתיים יש במדינה..

   אם רב, בלן או אברך זה מקצועות לגיטימיים - נראה אותם מתקימיים בלי לקחת לנו את הכסף בכוח - ונראה את התומכים שלהם שחושבים ש"זה חשוב שבמדינה יהודית בלה.. בלה בלה.." משלמים מכיסם עבור התענוג המיותר

 95. 7
  Cut investments in the settlements

  And you have fixed the economy, Where is Haaretz when there is a chance to show what is the real burden on the average tax payer?

  1. what invesments--it's pure waste of money
  2. right on: and its approximately 9.5 billion $ that are pumped annually into the settlements kingdom and for budgetting the occupation army.
 96. 6
  אנחנו משלמים את מחיר ההתנחלויות / הצבא שמגן עליהם / החרדים שמשמרים את הימין / והטייקונים שמנעימים עליו את החיים.

  רק שתדעו, למי אתם עמלים.

  1. לא טוב לך????

   לך דבר עם מצביעי הליכוד. הסבר להם מי שולח אותם ואת ילדיהם לשרות בצבא, שעה שהוא מכפיל ומשלש את מס' תלמידי הישיבות הפטורים. הסבר להם לאן הולך הכסף מהמסים שהם משלמים: להתנחלויות, לקצבת מחייה לתלמידי ישיבות. הסבר להם שבמוסד לביטוח לאומי יש הרבה מאוד כסף, אך הוא לא ניתן למסכנים שזקוקים לו. הסבר להם שהכסף שקיבלה חברת עמידר מקוני הדירות כדי לשנות עוד דירות בדיור הציבורי "הלך" להתנחלויות ואף דירה חדשה לא נבנתה למי שזקוק לה.
   הסבר להם שהם אחראים להרס המדינה והחברה כל עוד הם מצביעים ליכוד ונתניהו !!!!!!!!

  2. כאשר ביבי אומר בריש גלי שלאחר הגזירות הכלכליות יישאר לציבור יותר כסף בכיס [והדגש בכיס ולא בבנק...], תבין מה עליך לעשות כדי להגיע למטרה הזו. ביבי וכנופייתו פועלים כך מזמן ותראה לאן הם הגיעו.
  3. רותי החביבה, דיברת פעם עם קיר?? כי זו אותה תועלת. כמו שפעם אמרה ליכודניקית שהפגינה בכיכר המדינה בהפגנה שכינוייה היה "כיכר הלחם": כאשר שאל אותה המראיין האם תצביע שוב לליכוד, היא ענתה, גם אם ערפאת יהיה בראש הליכוד אני אצביע ליכוד כי הליכוד אצלי בדם..... הבנת את זה רותי???
  4. אני הבנתי.....

   ואתה האם הבנת? האם אתה יודע שיש מספיק מצביעים שיכולים להצביע , למשל, מרץ, ולתת להם מספיק מנדטים שיהיה צורך לקחת אותם בחשבון הקואליציה?????
   ואגב, מרץ, בדוק עד כמה יעילים מאז ומתמיד ח"כים שלהם העובדים בשביל כל אזרחי ישראל, אני חוזרת, כל אזרחי ישראל, לדוגמא ח"כ מצטיין רן כהן שהביא לחוק קניית דירות עמידר שהכסף שנאסף שם היה אמור לבנות דירות חדשות לדיור הציבורי, אלא שנתניהו וחבריו העליזים "העבירו " את הכסף להתנחלויות. אז איך יבוא השינוי: להסביר למצביעים הקבועים של הליכוד איך "מחרבנים" עליהם יומם וליל, אולי הם יתעוררו .

  5. וזה עוד לפני שתעמלן המרפסות הריקן יעלה ויפחיד אותם עם "אויב קיומי מבחוץ" ו"משבר כלכלי עולמי",,,

   כאילו לא הוא עצמו, הימין, יצר את כל המצוקות, בסדר העדיפויות הימני ההזוי והמסוכן.

  6. הימין, בראשות נתניהו, יצר את כל המצוקות שלנו, כלכליות ובטחוניות, על ידי סדר העדיפויות הימני ההזוי והמסוכן שלו. הימין, בראשות נתניהו, יצר את כל המצוקות שלנו, כלכליות ובטחוניות, על ידי סדר העדיפויות הימני ההזוי והמסוכן שלו. הימין, בראשות נתניהו, יצר את כל המצוקות שלנו, כלכליות ובטחוניות, על ידי סדר העדיפויות הימני ההזוי והמסוכן שלו. הימין, בראשות נתניהו, יצר את כל המצוקות שלנו, כלכליות ובטחוניות, על ידי סדר העדיפויות הימני ההזוי והמסוכן שלו.

   הימין, בראשות נתניהו, יצר את כל המצוקות שלנו, כלכליות ובטחוניות, על ידי סדר העדיפויות הימני ההזוי והמסוכן שלו. הימין, בראשות נתניהו, יצר את כל המצוקות שלנו, כלכליות ובטחוניות, על ידי סדר העדיפויות הימני ההזוי והמסוכן שלו.

  7. רותי, הלוואי והייתי אופטימי כמוך. גם אני סבור שמר"צ היא מפלגה לדוגמא, הן במצע שלה, הן בפעילות שלה ובערכים שלה. אך כאשר קצב הילודה בימין החרדי והמתנחבלי הוא בהיקף אדיר, כי הם יכולים להרשות לעצמם כי ממשלה זו תומכת בטפילים, אינני רואה מהיכן יגיע הרוב לסלק את השלטון המושחת והמשחית. אכן, היחידים שיכולים לשנות את מאזן האימה הזה הם הקבוצות הנחשלות בליכוד, אך אלה מאמינים בכל מיני באבות ובכל מיני כשפים, נישוקי מזוזות והשתטחויות על קברים ועם כל 'התחמושת' הזו הם גם ממלאים את בתי הכלא, ולא נותר לנו אלא לסמוך עליהם. משתדל בכוח להיות אופטימי כמוך.
  8. תיקון קטן וחשוב

   מה שביבי אמר הוא שלאחר כל הגזרות, ישאר למשפחות בישראל יותר כסף בכיס.אמרה שלי יחימוביץ' בתגובה- "נכון, למשפחות, יש 20 כאלה". הגענו למצב שבהן משפחות הפשע המוסרי מנהלות בעזרתם של פוליטיקאים מנוולים את המדינה כעסקם הפרטי. רשויות המס והמשטרה פועלות בשירותם לגביית "דמי חסות" מהאזרחים שאינם יכולים שלא לקנות מזון,דלק ושירותים. מי שיעיז לא לשלם, ייגמור רע מאוד. כה אמר דון ביבי והקונסליירי שטייניץ.

  9. אני רואה פה הרבה בכיינים עם אף פתרון לבעיה חוץ מלבכות...
  10. לפטר עובדים מיד במגזר אוכלי החינם !

   עובדי ממשלה - אנחנו עבדים שלהם
   כל היום עושים כלום - חבל על החשמל במשרדים שלהם

  11. יש המון כסף במשק. ביבי לוקח את האוכל מהפה שלכם ונותן למתנחלים, לצבא, לחרדים ולטייקונים - עורו ימנים
  12. דווקא יש המון פתרונות, כדאי שתקרא

   כמה דוגמאות:
   1. העלאת מס חברות
   2. מיסוי לקרקעות עם היתר בנייה לא מנוצל
   3. הגבלת שכר בכירים והתנייתו בתשואות
   4. הלאמת נכסים כמו כי"ל
   5. חקיקה נגד "תספורות"
   6.הפסקה של הזרמת כספים להתנחלויות.
   7.השוואת תקצוב מתנחלים לתקצוב ערבים ותושבי עיירות פיתוח
   8.הפסקת מימון לומדי תורה
   9.גיוס תלמידי ישיבה לצבא (חסכון עצום בעלות ימי מילואים).
   10.הפחתת מע"מ על מוצרי יסוד והעלאתו על מוצרי יוקרה
   11.הטבות מס למשקיעים המוכיחים הוספת מקומות עבודה ברי קיימא ובשכר ממוצע ומעלה.
   12.הורדת ההטבה של חצי נקודת מיסוי למתנחלים
   13.הגבלת שכר מנכ"לים לחברות ציבוריות במכפלת השכר של העובד הזוטר ביותר (לפי שלי יחימוביץ' עד פי 50)-זה משפר גביית מס הכנסה.
   14. הגדלת תקציבים למוסדות להשכלה גבוהה בכלל ובתחום ההנדסה הטכנולוגיה מדעי החיים והמדעים המדוייקים בפרט.

  13. למצוא פיתרון מהיר : עבודה -ותשלום מיסים - של כל החרדים, ומיד

   אחרי שיעבדו 3 שנים, אולי אפילו מתוכן שנה של הכשרה ולימודי חשבון למשל, נשקול אם לשחרר אותם משרות צבאי או רק לתת להם שירות לאומי מקביל.

  14. על זה נאמר "חמורו של משיח" - כלומר אנחנו שגם מתעבים את ההתנחלויות והגזענות והחמדנות הורתן ותשוקתן !
  15. לצאת מהשטחים הכבושים - הנה לך פתרון מדיני וכלכלי אחד ופשוט!
  16. מצביעי הימין קיבלו חינוך של המעמד הנמוך, סמכותני עם מעט מדי תשומת לב ולכן יש להם חסר הורי. הם מחפשים דמות הורית בראש המדינה ומוצאים את אלו שדופקים אותם אבל נותנים להם הרגשת שייכות מדומה.
 97. 5
  על אדונים ומשרתים - גירסת ישראל 2012
  1. המיליארדרים הימניים ביצעו, באמצעות ביבי, השתלטות עויינת על מדינת ישראל הריקו את הקופה ועכשיו מנסים להיפטר מאיתנו!
  2. זה לא "ק י צ ו צ י ם" - זה לקחת את האוכל מהפה שלכם ולדחוף למתנחלים ולדתיים !

   והכל בגלל כיבוש משיחי הזוי.

  3. אני נגד התנחלות שעושה לי רק בכיס.
  4. צודק ולדימיר. הם התנחלו לנו בכיס..
 98. 4
  ואתם תמשיכו להצביע ביבי. זה מה שמתאים לכם.
  1. יש - המון - כסף - במדינה - רק שהכל הולך להתנחלויות / צבא / חרדים / טייקונים.
 99. 3
  קקי על הראש
  1. מהיום, כל ה-מע"מ על מוצרי השמפו ומרככי השיער.- עלינו !!!
  2. המיליארדרים הימנים ביצעו, באמצעות ביבי, השתלטות עוינת על המדינה, הריקו את הקופה כדי לחלק לעצמם דיוידנדים ועתה מתחילים לפטר את כולנו!
 100. 2
  נתניהו , להפסיק לתת קצבאות לחרדים ! להפסיק קצבאות מעל 5 ילדים! די! אנחנו משלמים מחיר הישרדות.
  1. אתה ואני משלמים את מחיר הכיבוש, עד שלא נשאר לרווחה.
  2. מה לא הבנתם ?! יש המון כסף במשק ! רק שהכל נשפך לשטחים הכבושים.
  3. החראדים לא משלמים כלום ואילו המתנחלים נותנים לילדיהם לשלם מחיר דמים
  4. מהדיור הציבורי העלוב נהנים רק חרדים ברוכי ילדים (פרזיטים לעתיד)
  5. מסר לאנשי ההתנחלויות: יציאה מהשטחים= הצלת המדינה בידיכם !

   תושבי ישראל בתחומי הקו הירוק והטוב אינם פרה חולבת. יש גבול!

  6. לייתר דיוק כ 9.5 מיליארד $ לשנה! (דו"ח יוני 2012 של מרכז אדווה). מאלו כ 2.5 מיליארד $ לסבסוד ובניית ההתנחלויות: הבנתם, מחאה?לא הבנתם שזו אינה החלוקה התקציבית ? זה שוד הקופה הציבורית לטובת ייצור פרזיטי וחמסני שמדרדר אותנו לתהום!
  7. 30 *מיליארד* נתן שטייניץ רק לפני כמה ימים לטייקונים בדרך אגב! ועכשיו פתאום חסרים לו כמה מליונים בודדים...
  8. רק לפני כמה ימים נתן שטייניץ *30 מיליארד* במתנה לטייקונים!!! ועכשיו חסרים לו מליונים בודדים...
 101. 1
  השר לבטחון פנים חייב להפנים , שכל טיל אחד של כיפת ברזל שווה יותר מעשר
  1. אז מעכשיו אמור - הכיבוש, חוץ מהיותו לא מוסרי, מחסל אותנו כלכלית.
  2. אולי הוא שווה יותר מעשר, אבל עולה יותר ממאה...
  3. הכיבוש בעזה באמת מחסל אותנו כלכלית, לצאת מעזה מיד!
  4. אז היה שקרכ שכלכלת ישראל משגשגת... שקר של ראש ממשלה פוגע יותר מעשרה טלים תוצלרת בית מעזה
  5. צריך לשים רב על כל טיל שבטוח יפגע וכך נחסוך בתקציב הביטחון.
  6. חוכמולוג. מתי יצאנו מעזה ? מצור כלכלי עליהם זה לא מצור ? דיכוי אחיהם בגדה זה לא מצור ? לזרוק פצוע למות בצד הדרך זה לא כיבוש ממאיר ?
  7. הכתרתם את ביביהוה לאל תשלמו את המחיר
  8. הכיבוש בהחלט מזיק,להחזיר את הערבים לערב או להשאיר אותם כאן ולא להקשיב לשמאל