הרב עובדיה יוסף מורדם ומונשם, "הרופאים נלחמים על חייו"

סגן מנהל הדסה עין כרם מסר אחר הצהריים כי מצבו של הרב בן ה-93 קשה, אך הדגיש כי הוא אינו מצוי בסכנת חיים מיידית

מצבו של הרב עובדיה יוסף קשה והרופאים נלחמים על חייו, כך נכתב בשעות הצהריים (שלישי) בחשבון הפייסבוק של בית הרב. מוקדם יותר היום נמסר מבית החולים הדסה עין כרם, שבו אושפז הרב בתחילת השבוע, כי מצבו של הרב קשה אך יציב. בתום הערכה שקיים הצוות הרפואי המטפל ברב הוחלט לתת לו תוספת של תרופה לתמיכה בלחץ הדם.

סגן מנהל הדסה עין כרם, פרופ' יעקב נפרסטק, מסר אחר הצהריים עדכון על ההידרדרות במצב הרב, ואמר כי הוא סובל מכשל של מספר מערכות בגופו ונמצא בסכנת חיים אך לא מיידית. "מצבו קשה, הוא מורשם ומונשם ונזקק לסיוע תרופתי", אמר נפרסטק, "אנחנו עושים הכל ומקווים לטוב". לדברי נפרסטק, כל בני המשפחה של הרב  נמצאים אתו. 

נשיא המדינה שלח אתמול ברכת רפואה לרב עובדיה יוסף. "אני מתפלל שישוב לאיתנו בהקדם האפשרי", אמר. "הרב הוא מורה דרך לעם שלנו ואדם יקר מאוד".

בניו של הרב יוסף בבית החולים, היוםאמיל סלמן

לאחר שאתמול התדרדר מצבו, הבוקר אמר מנהל בית החולים הדסה עין כרם, ד"ר יובל וייס, כי מצבו של הרב התייצב. בראיון בגלי צה"ל אמר וייס כי "עבר לילה יציב ושקט על הרב. חלה התייצבות במצבו. אפילו שיפור קל מאוד. אני לא חושב שבמהלך היום הוא ינותק ממכונת ההנשמה". כעת נראה כי חלה החמרה נוספת במצב.

בעשרות אתרים בישראל ובעולם, שמחות בית השואבה המיוחדות לחול המועד סוכות הפכו אמש לתפילות המוניות להחלמתו של הרב עובדיה יוסף, מנהיגה הרוחני של ש"ס. בתנועה הספרדית ובקרב ציבור של מאות אלפים בעולם גברה אתמול (שני) הדאגה עקב החמרה במצב בריאותו של מנהיג התנועה זאת לאחר שהוחלט לפנות ערב להרדימו ולהנשימו בשל בעיות בתפקוד הריאות.

מאז יום ראשון, אז אושפז, עבר הרב בן ה-93 סדרה של טיפולים דחופים בבית החולים – דיאליזה בשל כשל בתפקוד הכליות והשתלת קוצב לב זמני – עד שאתמול הוחלט גם להנשימו. מבית החולים נמסר, כי חיבורו למכונת הנשמה ייצבה את מצבו, וכי אין הידרדרות בשאר המדדים בגופו של הרב.

סביב מיטתו בבית החולים התקבצו אתמול חלק מילדי הרב, בהם הרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף, וכן יו"ר ש"ס אריה דרעי, שקרא לציבור בבכי בשידורי הרדיו החרדי "לקרוע שערי שמיים בתפילות". דרעי הוציא מוקדם יותר הודעה לתקשורת ובה קרא "לכל אחד ואחת, דתיים וחילונים, להתאחד בשעה זו ולהתפלל לרפואתו והיושב במרומים לא ישיב ריקם תפילות רבים". הרב יצחק יוסף וקבוצה של רבני ש"ס שהתכנסו סביב מיטת הרב הוסיפו את השם "חיים" לרב עובדיה, כסגולה להחלמתו.

פרופ' דן גילון, מנהל יחידה במערך הלב בהדסה, המשמש כקרדיולוג המלווה של הרב, אמר ל"הארץ" כי הכוונה היא להמשיך להרדים ולהנשים את הרב במשך יום או יומיים לפחות. לדבריו, הוחלט להנשים את הרב בשל קושי נשימתי, ועם זאת מדובר בהליך שאותו הגדיר "מניעתי ו"נינוח" ולא אקט של חירום.

הוא סיפר, כי הרב עודכן בכוונה ולהנשים אותו. "ההחלטה של הצוות היתה שצריך להנשים אותו ברמה כמעט מניעתית", אמר גילון. "רצינו להקל עליו לנשום, כהליך אלקטיווי מניעתי וכמובן לא כחלק מהחייאה. זו הנשמה טכנית שבוצעה ללא קושי על ידי צוות הטיפול נמרץ במחלקה הפנימית. הוא מורדם ומונשם, ואנחנו כבר יודעים מכל מיני מדדים שזה עזר לו. בסך הכל, בתוך המצב הלא כל כך טוב, מצב הרב הוא יציב".

בתשובה לשאלה אם נשקפת סכנת חיים לרב, השיב פרופ' גילון כי "בגיל הזה ועם המחלות שישנן לרב, החמרה, גם קיצונית, תמיד יכולה להיות. אבל הצד העיקרי הוא שהוא הונשם בצורה נינוחה, ולחצי דם טובים. זה היה בצורה מאוד לא סוערת לכן אנחנו מקווים שעם הייצוב וההרגעה שלו אז אני מקווה שהוא יכול לצאת מזה. אני מאוד נזהר ממתן צפי. הכל לאט ובזהירות. מניח שאנחנו נראה מה מצבו ביום יומיים הקרובים ולפי זה נחליט מה הלאה. קרוב לוודאי שהוא יורדם ויונשם בפרק הזמן הזה". עוד סיפר, כי לאחר החיבור למכונת ההנשמה הוא הציע לבני המשפחה כי חלקם יחזרו הביתה לנוח. "זה מתמצת את זה: אמרנו למשפחה זה הזמן לנוח בבית, לפחות חלקכם, בבית וכשנצטרך לעורר אותו נקרא לכם. אנחנו יודעים שעשינו את מה שצריך לעשות במצב הזה".

במקומות רבים בישראל ובחו"ל נערכו תפילות לשלומו של הרב, ולפנות ערב נערכה עצרת תפילה מרכזית ברחבת הכותל המערבי בהשתתפות רבני ש"ס. חלק מאירועי החג בציבור החרדי, בהם שמחת בית השואבה, בוטלו בשל מצב הרב, ובעשרות מקומות – גם בציבור החרדי האשכנזי והציבור הדתי-לאומי - נעצרו החגיגות כדי לשאת תפילה לשלום הפוסק הספרדי שאין בכיר ממנו. תחנות הרדיו החרדיות שידרו במשך כמה שעות בגל פתוח, עם עדכונים מבית החולים, שיחות עם רבנים ואמירת פרקי תהילים.

לפני כשבוע מלאו לרב 93 שנה. מצבו הרפואי הידרדר בחודשים האחרונים במהירות, והוא אושפז לסירוגין בבית החולים בשל בעיות רב מערכתיות. הוא אושפז בין היתר בשל בעיות בלבו, זיהום בגופו, בעיות בכליות, בריאות ובעיות גב. הוא נותח פעמיים ועבר פרוצדורות רפואיות מרובות. מאז אתמול הוא מאושפז במחלקה לטיפול נמרץ פנימית. חרף מצבו הרעוע, בשבוע שעבר הוא הובא בין האשפוזים לבית הכנסת יוחנן בן זכאי ברובע היהודי, שם נערך טקס ההכתרה של בנו הרב יצחק יוסף כרב הראשי הספרדי לישראל. 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 68
  הרב עובדיה

  הרב עובדיה לא קילל בחיים שלו אם הוא היה מקלל הוא היה נפטר מזמן בגלל זה אלוקים לא המית את הרב עובדיה רק אנשים שקרנים שאין להם לעשות מה בחיים אומרים את זה אם ירצה אלוקים הרב עובדיה לא יפטר ויחיה עד גיל אלף אמן ואמן ואומרים שרק צדיקים מתים ביום כיפור בחודש הרחמים והסליחות ובשבת אז שכולם יברחו את הרב עובדיה כך תפילה לקרוא עם כיפה !!!!!!!! שיר למעולות אשא עיני אל ההרים מאין יבוא עזרי ,עזרי מעם אדוני עושה שמים וארץ אל יתן למוט רגלך אל ינום שומרך הנה לא ינום ולא ישן שומר ישראל אדוני שומרך אדוני צלך על יד ימינך יומם השמש לא יככה וירח בלילה אדוני ישמורך מכל רע את נפשך אדוני ישמור צאתך ובואך מעתה ועד עולם
  שיר המעלות מעמקים קראתיך אדוני אדוני שמעה בקולי תהייהנה אוזניך קשובות לקול תחנוני אם עונות תשמור יה אדוני מי יעמוד כי עמך הסליחה למען תורא קיויתי אדוני קיותה נפשי לדברו הוחלתי נפשי לאדוני מישומרים לבוקר שומרים לבוקר יחל ישראל אל אדוני כי עם החסד ןהרבה עימו פדות והוא יפדה את ישראל מכל עונותי
  לרפואת הרב חיים עובדיה יוסף בן גורגיה

 2. 67
  לרשעים

  לכל האנשים שכתבו ויכתבו תגובות נגד הרב עובדיה ימותו עוד לפניו.
  בזכותו אתם חיים, אנשים שחצנים ומגעילים אם היתם לידי הייתי מחוררת בכם כדורים למוות, שלא נדבר על הגהינום שמחכה לכם והרב עובדיה יעשה לכם מגן עדן בי בי בי.

 3. 66
  בואו לא נהיה צ
 4. 65
  הרב מגיב לתרופה

  הודו לה' כי לעולם חסדו תמשיך לשמור על הצדיק עד שיתעורר

 5. 64
  אם הוא ימות זה רק בשביל לכפר על חלאות כמוכם

  מחללי שבת אוכלי נבלות וטריפות

 6. 63
  למה הוא בבחת חולים ולא בבית המדרש?

  למה לא מטפלים בו בחורי ישיבה באיזה בית מדרש? הם לא הולכים לצבא כי תפילות חשובות מטנקים בהגנה על בטחון המדינה, אבל כשזה מגיע לנפשם הם פתאום רופאים ומוסדות ארציים הופכים לחשובים? צבועים חסרי מוסר וחסרי בושה

 7. 62
  תגובה

  הוא מת אבל טרם קיבל הודעה!!

 8. 61
  חייבים להתפלל על כל יהודי

  בין אם הוא צדיק הכי גדול,ובין אם הוא רשע הכי גדול

 9. 60
  מעניין עכשיו מלחמת הירושה שיש מאחורי הקלעים-את זה צריך לסקר!

  אני מהמר שכל ראש ישיבה וכל רב יחליט שהוא מרן-ושש"ס תתפלג!

 10. 59
  הרמבם

  עוון גדול הוא לבזות את החכמים, או לשנוא אותן: לא חרבה ירושלים, עד שביזו בה תלמידי חכמים--שנאמר ויהיו מלעיבים, במלאכי האלוהים, ובוזים דבריו, ומיתעתעים בנביאיוו כל המבזה את החכמים--אין לו חלק לעולם הבא, והרי הוא בכלל "כי דבר ה' בזה

 11. 58
  אולי הוא יתעורר עם שכל
 12. 57
  מורדם ומונשם

  לנו כבר קל יותר לנשום

 13. 56
  לדעתי הוא כבר מת ,אבל יחכו בגלל החג.
 14. 55
  מי המטומטם המפגר שרשם שיש לאחל לו מוות

  מספיק עם השטויות הוא יחיה ולא לרשום דברים כמו המטומטם המפגר שרשם שיש לאחל לרב מוות קל ומהיר

 15. 54
  מרן?

  האיש הזה הוא המעסיק הכי גדול של נוכלים מקצועיים בהיסטוריה של עמנו. הוא גם הפלגים הגדול במחוזותינו. האלוהים שלי - אלוהי ישראל, ממש לא סובל אותו

 16. 53
  האיש שכיב מרע תנו לו למות בשקט
 17. 52
  תוספת לשם חיים

  אם התוספת לשם תעזור אני מוסיף לשם שלי ״פגר״

 18. 51
  רפואה שלמה

  לרב ולכל אותם אשר בבית החולים אשר אף אחד לא דואג להם . אתם שנמצאים בבית החולים נוסף על פרקי התהלים עודדו את המצטרך לכך .

 19. 50
  הנוקם

  ל-6 המלאך אני מאחל לך שמלאך יקח אותך כמה שיןתר מהר

 20. 49
  פוסק הדור

  הרב עובדיה יוסף הוא פוסק הדור נקודה

  1. הרב עובדיה הוא פוסק הדוק נקודה, פסיק וחטף פתח
 21. 48
  הרב

  רפואה שלימה.....

 22. 47
  עכשיו אתם מבינים למה אין לנו זכות קיום??

  קראתי רק חלק מהתגובות כאן ואני מחזק את התפילה שלי לאלוהים שישמיד אותנו כבר וישאיר אולי 10 אחוז נורמלים וישרים. שישלח את איראן, סוריה, חיזבאללה וכל השאר שימחקו אותנו מעל פני האדמה. לא מגיע לנו לנשום אוויר דקה אחת. שנאת החינם כאן זה פשוט גועל נפש. רב גדול בישראל במצב קשה אז אנשים מבסוטים ומזלזלים באלוהים עם הודעות ציניות. איכסה עלינו.

  ואני בכלל לא דתי ולא ש"סניק, נהפוך הוא, את תנועת ש"ס ועסקניה אני כבר מזמן לא סובל. אבל ככה לדבר על רב גדול בישראל, או על אלוהים? אוי ואבוי. אנשים פה עלולים לקבל מכות קשות אם לא יבקשו סליחה על הדברים שכתבו.

  1. זה הגולשים באינטרנט

   בס"ד

   יש באינטרנט המון אנשים שפלים וטמאים.
   אבל עכשיו עוד בין הזמנים. בזמן עצמו יש פחות צדיקים באינטרנט.

  2. הצדיק חרף וגדף יהודים ובני עמים אחרים כל אסון טבע נוצל על ידו לשמוח לאידם של

   בני אדם אחרים , אז את תדבר איתי על שנאת חינם

 23. 46
  להמשיך בתפילות על הרב הצדיקק!!

  אנשים תתביישו לכם..!הרב עובדיה צדיק יסוד עולם..! אסור לדבר על רבנים!!תזהרו בלשונכם! הרב עובדיה איש צדיק שתורם וימשיך לתרום לעם שלנו.! אם לא הרב הזה שנשאר אנחנו יתומים.!!גם לאלה שקשה לחיות עם המציאות הזאת שהרב צדיק,,אז תתחילו להתפלל שלא יבוא עליכם איזה מכה חזקה מהקבה שלא תעמדו בה...!!!! (הלואי וכולם יגיעו לרבע מימה שהרב הזה עושה כולל אני..!! התפילות של כולנו עוזרות תמשיכו...!!שנה טובהה

 24. 45
  הרבעובדיה. יוסף.

  עובדיה. יוסף.הוא. לאו. היחד. את. כולם. כולל. חילונים. דתיים. וערביים.

 25. 44
  מצידי שיחיה עד 120ת אבל קשה לומר שהייתה לו תרומה חיובית
 26. 43
  האירוניה היא

  שבמצבו הנוכחי הם פונים לעזרת הרפואה המודרנית. נראה אותם מצילים את חייו אך ורק בעזרת תפילות, עובדי האווילים האלה.

  1. חסידיו התפללו שרופאים יטפלו בו והנה איזה פלא זה קרה.
 27. 42
  עם כל הצער, לא מעניין אותי.

  מאחל לרב כל טוב, ורפואה שלמה. אם ימות אני מאחל למקורביו שלא ידעו צער. אבל אני לא בטוח שהרב עובדיה מעניין כל כך את קוראי הארץ. לא חייבים להעתיק את הכתבות הראשיות מעיתונים אחרים. שימו אותו באיזה ידיעה קטנה בעמוד פנימי בעיתון הזה.

 28. 41
  עבודת האלילים מתרחבת ומעמיקה כאן והממשלה אינה אוכפת חינוך חובה בחלקי אוכלוסיה ניכרים
  1. חינוך

   תגיד לי אתה רוצה גם שיתנהגו ברשתות החינוך החרדי כמו שמתנהגים בחילוני, באמת לא חסר לך אלימים וכדו', ושנינו יודעים שאני כותב את זה בלשון עדינה

 29. 40
  כשל מערכות - לא מהיום

  המערכות בגופו כשלו מזמן. בעיקר המערכות המפקחות על המחשבה ועל הלשון.

 30. 39
  אל נא רפא נה לו. יסוד עולם. מה נעשה בלעד
 31. 38
  האם אלוקים רוצה או דורש את נתינו.

  האם אלוקים לוקח אותו אז זה אומר שהוא הגדול רוצה אותו,
  האם המתפללים דוחקים ברצונו של האל על תיקח אותו,
  האם המתפללים דוחקים באל שאם יקח יקח אותו בשלווה,
  האם הם הולכים נגד רצון אלוקים,
  או האם הם פשוט רוכשים ביטוח לכאן או לכאן,
  הרב עובדיה יוסף, אדם אחד מענקי ישראל לדורות,
  מגיע לו יותר כבוד מכך.

 32. 37
  הוא לא הוסיף לאהבת ישראל

  יש לומר את האמת. מספיק עם הצביעות.הוא התבטא פעמים רבות בצורה לא ראויה בלשון המעטה

 33. 36
  מי אתם

  מי אתם שתגידו שהוא כבר מת שום דבר לא נגמר רבנו עובדיה יחיה וצריך עכשיו להתחזק מי לא מתאים לו ואומר שהתפילות לא עוזרות שלי יכנס לכתבה ה הוא האלוהים והוא ישמור על כולנו אם נאמין ובעזרת ה הוא יוציא את הרב יוסף חיים עובדיה מהמכונות ויהיה טוב כולם לקרוא תהילים בבקשה אני מתחנן !

 34. 35
  שיהיה בריא, ושיחזור לקלל את רופאיו
 35. 34
  הלכה פסוקה מהרב מחפוד שליט"א להחלמת הרב על כל המאמינים במר"ן שליט"א ובש"ס ולהרבות בתפילה מיוחדת ובמצווה הבאה:

  כולנו מצווים בעשיית חוקן למען טיהור הגוף והנשמה למען בריאותו של הרב. את החוקן צריך לעשות בעזרת השם עם שפורפרת מחליקה מיוחדת המחולקת בחינם בקבר רבן חוקוק בן פתח בצירוף נוזל מיוחד הלקוח משמן קיק.

  בע"ה ישועות ובשורות טובות במהרה בימינו, אממממןןן

 36. 33
  ואווווווו

  רבות מחשבות בלב איש והצרת השם היא תקום רפואה שלמה לאדם צדיק גדול הדור

 37. 32
  רפואש לרב עובדיה הצדיקקקק!!!

  אתה שרשמת על עצמיך ״הרב קז׳גוגו..״תתבייש במה שרשמת וכדאי שתמחק אתזה זריז!!! אם אתה לא רוצה היום איזה נפילה או מכה שתעורר אותך מהשמיים..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 38. 31
  נזהרו בלשונכם! אתם משחקים באש!!
 39. 30
  החלמה לרב עובדיה חיים יוסף

  לכל עם ישראל היקרים תתפללו לרפואה שלמה לרב הצדיק שלנו

 40. 29
  ברכה לרבובדיה

  אני מאחל לך להגיע בקרוב לתופת/אינפרנו של דנטה אלגיירי, המקום הראוי לפושעי דת בזויים כמוך. אחד הטינופות הגדולות ביותר שהיו במדינה הזאת, והיו רבים.

  1. דבריך דברי רשע ולכן באתה לקלל, אך יתהפך זה לברכה ולבריאות לרב ולעם ישראל
 41. 28
  הודעה חשובה!!

  למה יש אנשים שאומרים שעדיף שימות?? תתעוררו!! רב כזה לא יהיה בכל הדורות ! רבנים כמו הרב עובדיה אין בדור שלנו ! הוא צדיק אמיתי שמתפלל על כל ישראל , על חילונים על מסורתיים על כולם! הגיע הזמן שגם אנחנו נתפלל עליו! ולהאמין שהוא יהיה בריא ושלם! שיהיה מי שיתפלל על העם הזה שיהיה מי שיגיד תפילה אמיתית של צדיק אמיתי

  1. מאז ההודעה על הדחיה של המבחן במבני נתונים לא ראיתי הודעה כל כך חשובה
  2. שלח את ההודעה לעיזה של יוסוף
  3. מחרף ומגדף ,ממש רבי לוי יצחק מברדיצ'ב
 42. 27
  צער רב

  הרב עובדיה יוסף כבר כמעט בסכנת חיים ( מקווה שהוא לא בסכנת חיים ) מקווה שיחלים הכי מהר שבעולם מקווה שגם אתם , כמו שכולם יודעים היהדות בסכנת הכחדה יש בסך הכל 700 מיליון יהודים בעולם נוצרים ומוסלמים ובודהיסטים ואתיאסתים יש מיליארדים ויהודים יש כולה 700 מליון אנחנו צרכים רב כמוהו ביהדות החלמה מהירה!!!

  1. 700 מליון?? כמה אשכנזים וכמה ספרדים?
 43. 26
  רפואה שלמה לרב חיים עובדיה יוסף

  זה לא יפה מי שכתב את בעזרת ה' הרב חיים עובדיה יוסף יבריא ויחזור הביתה בריא ושלם, שיתפוצצו כל אלה ששונאים את הרב, רק שהשם יתן לכם את המכה כמו של הרב אז תזכרו שיש בורא עולם ותתחרטו על הדברים האלה תלכו לעזלזל

  1. שרה, שירי שיר שמח במקום להתלהם.
  2. שרה נשמה ,הגידופים שלך הם שירה צרופה
 44. 25
  הרב עובדיה יוסף הוא בן 93. זהו גיל מופלג. מדוע לא מאפשרים לו למות בשקט?

  גם אם ההידרדרות הנוכחית בבריאות הרב יוסף תיעצר הוא כבר לא "יתלוצץ עם רופאיו". סביר שהכרתו לא תחזור. לו היה אזרח מן השורה יש להניח שהיו מניחים לו למות בשלום על משכבו, בביתו, ללא התערבות רפואית מכאיבה ומיותרת. חמותי בת ה-95 הלכה לעולמה לפני ימים אחדים. בריאותה הדרדרה במהירות והרופא שאל את הבנים אם היא היתה רוצה במצבה להגיע לטיפול נמרץ בבית החולים. התשובה היתה שלילית, היא ביקשה להמנע מטיפול מאריך חיים בבוא יומה ונפטרה במיטתה בשלווה. האין גבול להתעללות בישישים? האם מפני שהרפואה המודרנית מציעה טיפולי החייאה, ניתוחי אינסטלציה לפגרים מונשמים והזנה מלאכותית חייבים להאריך חיים בכל מחיר? ואיני מדברת חלילה על המתת חסד.

  1. כדי להחזיק את העסקנים והמשפחה
 45. 24
  רפואה שלימה לרב עובדיה יוסף

  יהי רצון שהקדוש ברוך הוא ירפא את גדול הדור הרב עובדיה יוסף שעשה רבות למען עם ישראל אפשר לראות את זה בכמות הספרים שהרב כתב איזה חוכמה ואיזה עומק .אוהבים אותך ברמת השרון .

 46. 23
  הרב עובדיה יסף שליט"א

  כל מי שקורא את התגובה שלי שבבקשה יפתח עכשו תהילים ויקרא לרפואת מר"ן הרב חיים עובדיה יוסף בן גורגיה ושבורא עולם ישלח לו רפואה שלמה במהרה בימנו אמן סלה

 47. 22
  93 זה גיל מופלג, עשה את שלו

  אין ספק שגם אדם בריא בגיל זה לא יחיה עוד שנים רבות, לכן זה טבעי שהמערכות יקרסו בשלב זה, ולדעתי לא צריך להחזיק אדם קשיש כל כך בחיים בכוח, כשהוא כבר חולה מאוד, וצריך להרדים אותו כדי שלא יסבול. עדיף למות בכבוד הראוי לו.

  1. ראית את הסנדק 1,2 ו3? מרוויחים זמן כדי לשמור על השלל
 48. 21
  מרן הרב עובדיה יוסף

  תתביישו לכם עם התגובות הנבזות של כולם אתם מדברים על גדול הדור אתם חיים בזכות תפילותיו תעשו חשבון נפש עם עצמכם כי כל מילה שיוצאת לכם מהפה תחזור לכם בחזרה שאו תפילה

  1. אני לא חי בזכות התפילות שלו. כל המדינה הזו קמה בלעדיהן וגם תמשיך אותו דבר אחרי מותו, לטוב ולרע. אולי תפסיקו להיות כל כך נאיביים ועיוורים... הבן אדם איש של שנאה, מדון, שובנזים וקומבינות. אין בו שום טיפה של צדיקות.

   אני עצוב שיש חסידים לאיש הזה. רק מראה שהמדינה זקוקה בדחיפות לזריקת חינוך מחדש. אנשים מעריצים קבלן קולות, עסקן עם פה גדול ושמלה. לאן הגענו?!

 49. 20
  הנשיא נסחף

  מאחל למרן רפואה שלמה, אך מדוע צריך הנשיא פרס לכנותו ״מורה דרך לעם״ ולא להסתפק ב״מורה דרך לרבים״?(שאני לא נמנה עמם?)

  1. נפתלי, עלית על נקודה חשובה מאד.
  2. פרס חנפן סידרתי, כל השנים הוא יצק מים על ידיו של הרב כעת הוא ימלא את מקומו
 50. 19
  אין גבול לעליה בסולם ההתבהמות ?
 51. 18
  אנדרלמוסיה רבתי במחלקת הצנזורה של Ynet

  הרגע ראיתי במו עיניי 30 תגובות נמחקות,
  והיד עוד נטויה - ממש סטליניזם מה שהולך שם, נלעג.

  1. ב"הארץ" לעומת זאת מוחקים תגובות לפני הפרסום.
  2. סטלין מחק בני אדם לא תגובות
 52. 17
  מרן הרב עובדיה חיים יוסף!

  הגדול הדור שלנו, אני מאחלת לך רפואה שלמה, רפואת הנפש ורפואת הגוף! אני לא מפסיקה להתפלל שה׳ ישמור עלייך! היום זה הושענה רבה, ובסיי׳עתא דשמיי׳א, שה׳ ישמע את כל התפילות של עם ישראל לרפואתך!!! עם ישראל, אנא ממכם, כמה פרקי תהילים לרפואתו, הוא הרב הכי יקר לנו, עשו השתדלות! תודה. ה׳ יהיה בעזרכם, ושכל תפילותכם יתגשמו! אמן!

  1. מאמי, בשבילי את יותר מדיי מתקדמת. אני מבין שאת תוקפת כאן סימולקרה כלשהי, אבל אני לא מצליח לזהות באיזו מציאות-מיוצגת מדובר. לא הרחקת בדבריך לכת קצת בטוטאליות של הפוסט-סטרוקטורליזם שלך?? בעיני דבריך מהווים כניעה מבישה לאופנה חולפת של נאו-רלטיביזם מלאכותי. רואים שקראת יותר מדיי פוקו ופחות מדיי דרידה!!
  2. ואני דווקא לא מבין מה לעזזאזל אתה רוצה ממנה.

   פלצנות....

  3. גם כל תפילותייך ייתגשמו לטובה
 53. 16
  מרן הרב עובדיה חיים יוסף!
 54. 15
  סוף סוף נלמד שתפילות לא עוזרות ויש להפריד דת מפולטיקה דחוף .
 55. 14
  אדם משכמו ומעלה אהוב על כולם צדיק אמיתי רפואה שלמה בקרוב.
 56. 13
  אתם ממש לא נורמאלים...

  לאף אחד מאיתנו אין זכות לשפוט אף אחד וכן לדרוש מאלוקים הוכחות לשום דבר! חובתינו היחידה היא להרבות טוב ואמת שלום וחסד בעולם. אנא נשלו מעצמכם את הגאווה ופנו מקום לאור חום חסד וטוב, שאו תפילה וברכה.

  1. הלוואי וכל תפילותיהו יתממשו לטובה ולבריאות הרב הגאון עובדיה חיים יוסף
  2. הוא הסתלבט עלינו כל השנים אז עכשיו אנחנו מחזירים ככה בקטנה
 57. 12
  "הרב יצחק יוסף וקבוצה של רבני ש"ס שהתכנסו סביב מיטת הרב הוסיפו את השם "חיים" לרב עובדיה, כסגולה להחלמתו"...

  אם כבר מפעילים טכניקות מתקדמות כאלה, אז אולי בהזדמנות זאת יוסיפו לשמם ולשמו גם את השמות "חכמה" ו"קידמה".

  1. המאמינים הנאורים תורמים לרב שנים מחייהם..עוד המצאה מקורית מבית היוצר של ש"ס.
  2. 12 גדול
 58. 11
  אנשי אמונה אבדו

  אַנְשֵׁי אֱמוּנָה אָבָדוּ בָּאִים בְּכֹחַ מַעֲשֵׂיהֶם
  גִּבּוֹרִים לַעֲמֹד בַּפֶּרֶץ דּוֹחִים אֶת הַגְּזֵרוֹת
  הָיוּ לָנוּ לְחוֹמָה וּלְמַחְסֶה בְּיוֹם זַעַם
  זוֹעֲכִים אַף בְּלַחֲשָׁם חֵמָה עָצְרוּ בְּשַׁוְּעָם
  טֶרֶם קְרָאוּךָ עֲנִיתָם יוֹדְעִים לַעֲתֹר וּלְרַצּוֹת
  כְּאָב רִחַמְתָּ לְמַעֲנָם לֹא הֱשִׁיבוֹתָ פְּנֵיהֶם רֵיקָם
  מֵרֹב עֲוֹנֵינוּ אֲבַדְנוּם נֶאֶסְפוּ מֶנּוּ בַּחֲטָאֵינוּ
  סָעוּ הֵמָּה לִמְנוּחוֹת עָזְבוּ אוֹתָנוּ לַאֲנָחוֹת
  פַּסּוּ גוֹדְרֵי גָדֵר צֻמְּתוּ מְשִׁיבֵי חֵמָה
  קָמִים בַּפֶּרֶץ אַיִן רְאוּיִים לְרַצּוֹתְךָ אָפֵסוּ
  שׁוֹטַטְנוּ בְּאַרְבַּע פִּנּוֹת תְּרוּפָה לֹא מָצָאנוּ
  שַׁבְנוּ אֵלֶיךָ בְּבֹשֶׁת פָּנֵינוּ לְשַׁחֲרָךְ אֵל בְּעֵת סְלִיחָתֵנוּ

 59. 10
  הרב עובדיה יוסף

  האם יודעים מתי ישוחרר הרב

 60. 9
  בשביל מה הוא צריך רופאים?

  שמכריו ושמשפחתו יתפללו, למה שהרופאים המלומדים והמנוסים יעזרו לו כשיש אלוהים? תעשו לעולם המודרני טובה.

 61. 8
  הרב מת אבל טרם קיבל הודעה..
 62. 7
  לא אשמח בכך, אציין רק שהתנועה שהקים עשתה

  נזק אדיר לחלק לא מבוטל מבני עדות המזרח זה שהוא בעל כח רב, ושהוא דתי ומתיימר לדבר בשם אלוהים, עדיין לא עושה אותו קדוש. חברי ש ״ס, תראו לאן הגעתם, פי פחת.

 63. 6
  נו נראה איך אלוהים יוכל לעזור,חובת ההוכח

  ההוחכה עליו

  1. שישחררו אותו הביתה ויתפללו עליו...
 64. 5
  מה חשבו החסידים השוטים- שהוא יחיה לנצח? שחררו אותו
  1. אתה נשמע כטיפוס מפוקפק ובודד
 65. 4
  לכל מי שמגיע לכאן- אין צורך בתגובות. אני לא רוצה לדמיין אילו תגובות מפוקפקות כל מיני טיפוסים שונים עלולים לכתוב, בשעה קשה זו....
  1. תדמיין מה היה אומר הרב

   על מי שחושב אחרת ממנו, בצבע עור שונה ממנו או נולד במדינה אחרת. לא תמצא פה בתגובות משהו נמוך יותר מבור השופכין שהיה יוצא לו מהפה.

  2. הוא הולך ישר לגן עדן אז על מה המהומה?
 66. 3
  מלחמות

  הרופאים נלחמים על חייו והש''סניקים כבר נלחמים על הירושה. איזה גועל נפש.

  1. כאילו עובדיה יוסף היה מעל זה

   מה שהוא רצה זה כוח וכסף. איך הבן שלו מונה לרב ראשי אם לא על ידי קשרים ואיומים?

 67. 2
  מה

  נו מה עם אלוהים, טוב שיש רופאים.

 68. 1
  יש אירוניה בכך שהרב נפטר מיד אחרי יום כיפור - ה' לא סלח לו על הקללות
  1. אתה באמת צודק

   בדיוק ככה גם רבין נרצח בעקבות הקללות שלו על המתנחלים

  2. ומי אתה

   ומי אתה עוד חתיכת בשר

  3. לא יפה.....

   זה לא יפה ככה לא מדברים לרב.....