מאמצי השלום של ג'ון קרי: בלדה לנאיבי

שר החוץ האמריקאי חולם על פרס נובל ומשקיע זמן ומאמצים רבים בהתנעת המגעים בין ישראל לפלסטינים. התבטאויות תמוהות לצד זלזול וגרירת רגליים מתמשכת מצד נתניהו ואבו מאזן משיבים אותו למציאות

בשבוע הבא יבוא שר החוץ של ארצות הברית ג’ון קרי לביקור נוסף באזור, הרביעי במספר מאז נכנס לתפקידו, ופתח במסעות דילוגים שמטרתם לחדש את המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים. אחד מיועציו הבכירים של ראש הממשלה בנימין נתניהו נשאל לפני כמה ימים מה דעתו על מאמצי שר החוץ האמריקאי לחדש את המגעים והגיב בחיוך ובקריצה. “הרבה אנרגיות יש לבחור הזה”, אמר בלגלוג. בכל הנוגע לג’ון קרי, על דבר אחד אין ויכוח בירושלים וברמאללה: הוא מלא כוונות טובות, חדור תחושת שליחות ורוצה להשכין שלום במזרח התיכון. אלא שמכאן והלאה הדברים הולכים ומסתבכים. חרף כוונותיו הטובות, קרי מצטייר בינתיים כדיפלומט נאיבי ומגושם למדי שמתנהל כפיל...

כתבה זו זמינה למנויים בלבד

רוצים להמשיך לקרוא?

הירשמו חינם לאתר באמצעות הטופס או לחצו כאן לרכישת מנוי ב-4.90 ₪ בלבד לחודש הראשון. כבר יש לכם מנוי?

 • יש להזין שם המורכב מ-2 אותיות לפחות וללא מספרים
 • יש להזין שם המורכב מ-2 אותיות לפחות וללא מספרים
 • אנא הזינו מספר סלולרי
 • אנא הזינו כתובת אימייל
 • אנא הזינו סיסמה בת 6 תווים לפחות
 • אנא הזינו את אותה הסיסמה שוב
נא לאשר את תנאי השימוש

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 33
  לאור התקפותיה על נתניהו וברק הייתי בטוחה שציפי תחתום תוך יומיים....ואולי , ציפי, הבעיה היא אצל הפלשתינים?
 2. 32
  רק סנקציות על ישראל יכפו הסדר. אין דרך אחרת אלא כפיה בינלאומית
 3. 31
  מניין לברק רביד על מה חולם ג'ון קרי? אודה לרביד אם יואיל לחלוק עימנו את המקור שלו לתוכן חלומותיו של מזכיר המדינה של ארצות-הברית. תודה

  מניין לברק רביד על מה חולם ג'ון קרי? אודה לרביד אם יואיל לחלוק עימנו את המקור שלו לתוכן חלומותיו של מזכיר המדינה של ארצות-הברית. תודה

 4. 30
  למה לכל הרוחות המאמר הזה איננו סגור? אל תשברו תחסמו הכל! שזה יהיה עיתון רק של אלו שחושבים שהם "חושבים". "הארץ" לפלסטינים, השאר שלנו.
 5. 29
  למה לזלזל

  ההתמחות של ישראל היא זלזול במנהיגי מדינות-ראה אובמה מרקל ארדואן מורסי. הערות תיניות,קריצות עיין. האיש בא בלב פתוח כוונות טובות לנסות להזיז מצב תקוע ונפיץ.האם ציניות היא התשובה? האיש גם בתחילת דרכו כשר החוץ,קצת סבלנות לא תזיק.הפוליטיקאים המנוסים שלנו דוקא מתנהלים כפילים בחנות חרסינה ומדברים שטויות.
  קצת כבוד לאיש הזה שיש לו קבלות בארצו ובעולם

 6. 28
  כתבה בלי טעם...

  מה המטרה של הכתבה הזאת?? סתם גיבוב מילים מיותרות.. אתה מנסה להקטין את כוחו של אדם המנסה לעשות שלום באזור??

 7. 27
  חבל שהארץ קונה את הלוקשים של יועצי נתניהו. קארי לא נאיבי ולא טיפש, ואף אחד לא התייחס ל-״4 הטעיות״ שמאוזכרות בכתבה. הוא עושה עבודה שקטה ויסודית, ויום אחד בקרוב ישראל תצטרך להשיב ליוזמת שלום וללחץ אמריקאי לקבל אותה. נתניהו מנסה להכשיר את הקרקע לדחיית היוזמה בטענות מגוחכות כאילו קארי מנותק מהמציאות. אבל מי שמנותק מהמציאות, זה נתניהו
 8. 26
  האינטרס שלנו..

  5/01/2011::"מאזן מבסוט,משעל מבסוט.אנחנו לא. האינטרס שלנו הוא להתנתק מהפלסתינים.אבו מאזן לא מעוניין בהקמת מדינה פלסטינית כי : א.צריך לקבל אחריות כוללת עם כל המשתמע מכך ב.הוא יודע שללא צה"ל החמס משתלט על הגדה וטובח באבו מאזן באנשיו.זו הסיבה שמאזן מציב כדרישה את זכות השיבה,ביודעו שישראל לא תסכים לכך.מטרת אבו מאזן הוא בבידוד ישראל.זו בדיוק הסיבה שאבו מאזן לא חתם עם אולמרט על המסמך שנתן לאבו מאזן הכל. ! נתניהו צריך לחשוף זאת ע"י תוכנית מדינית דוגמאת מה שהציע אולמרט לאבו מאזן,כך גם לגלגל את הפגר-"הקיפאון המדיני"-לחצרו של אבו מאזן.אך עיקר הבעיה היא בליכוד ובלווייניו,המובילים אותנו למדינה דו-לאומית דה פאקטו,שתביא את הפלסטינים להכרה שעליהם להיות חלק ממדינה דו-לאומית.משזה יתרחש נחווה אמברגו,נידוי וסנקציות כדי לאפשר לפלסטינים זכויות יסוד ולא להיות מדינת אפרטהייד.זה יהיה סוף הפרוייקט הציוני ובתוך 50 שנה לא ישארו כאן יהודים! מסקנה:הלכוד ולוייניו לא ציונים.אם בחרתה ביבי בחרתה בטיבי..."

 9. 25
  5/01/2011:"מאזן מבסוט,משעל מבסוט.אנחנו לא. האינטרס שלנו הוא להתנתק מהפלסתינים.אבו מאזן לא מעוניין בהקמת מדינה פלסטינית כי : א.צריך לקבל אחריות כוללת עם כל המשתמע מכך ב.הוא יודע שללא צה"ל החמס משתלט על הגדה וטובח באבו מאזן באנשיו.זו הסיבה שמאזן מציב כדרישה את זכות השיבה,ביודעו שישראל לא תסכים לכך.מטרת אבו מאזן הוא בבידוד ישראל.זו בדיוק הסיבה שאבו מאזן לא חתם עם אולמרט על המסמך שנתן לאבו מאזן הכל. ! נתניהו צריך לחשוף זאת ע"י תוכנית מדינית דוגמאת מה שהציע אולמרט לאבו מאזן,כך גם לגלגל את הפגר-"הקיפאון המדיני"-לחצרו של אבו מאזן.אך עיקר הבעיה היא בליכוד ובלווייניו,המובילים אותנו למדינה דו-לאומית דה פאקטו,שתביא את הפלסטינים להכרה שעליהם להיות חלק ממדינה דו-לאומית.משזה יתרחש נחווה אמברגו,נידוי וסנקציות כדי לאפשר לפלסטינים זכויות יסוד ולא להיות מדינת אפרטהייד.זה יהיה סוף הפרוייקט הציוני ובתוך 50 שנה לא ישארו כאן יהודים! מסקנה:הלכוד ולוייניו לא ציונים.אם בחרתה ביבי בחרתה בטיבי..."
  1. אם יהיה אמברגו, וחרם כלכלי למען זכויות לפלסטינים...יהיה רעב בארץ...אם יהיה רעב, מחוסר ברירה נהפוך לקניבלים ונאכל את הפלסטינים...לאחר שנאכל את כולם, לא יהיה טעם בחרם והוא יוסר...וכך לא יהיו ערבים, לא מדינה דו לאומית ולא אפרטהייד...
 10. 24
  יש שלום לחיצות ידיים וחיוכים ופוזות היכן נמצא השלום, עוד שחקן ממשיך בפוזה,

  יעשה שלום במרומיו על עם ישראל והשכנים שלנו איתנו אמן, הם ואנחנו ללא מתווכים?

  1. סמי איך יהיה שלום שכל מיני אירופאים בישראל חיים על כפרים ערבים עתיקים .עשרות קיבוצים חיים על כפרים עתיקים והיסטורים .
 11. 23
  האמריקאי מתנשא ואם הוא טמבל אז מי שמינה אותו מתנשא
 12. 22
  למה יש כל כך הרבה טעויות הגהה לאורך הכתבה? לא מקצועי!
 13. 21
  שערו השופע שערך המודבק
 14. 20
  הם לא מבינים כי על פי חוקי האסלם המתגבר אין לנו זכות קיום - לנצח נאכל חרב
  1. בכל מצב שואפים להגיע ליציבות . האסלאם אינו שולל זכות קיום לישראל
 15. 19
  ג'ון קרי שים לב שיש לך עסק עם נתניהו שאינו נבון מספיק כדי להבין שהוא מוביל למדינה דו-לאומית שבעתיד הרחוק תהיה דמוקרטית עם כ 60 חברי כנסת פלסטינאים. אבו מאזן כבר הבין את העניין והחל בהמתנה ארוכה עד שהמדינה הדו-לאומית תתממש. גם אני, לו הייתי פלסטינאי , הייתי תומך של ביבי כי הוא יגיש לפלסטיאנים מדינה מהים לירדן עם רוב פלסטינאי ומיעוט יהודי גדול שהכוחות החזקים שלו יהגרו מכאן.
 16. 18
  עצה מישראלי לקרי: אל תאמין לביבי. הוא רמאי מוכשר, ואינו רוצה שלום
 17. 17
  שימשיכו בישראל לזלזל בקארי- עוד 3 שנים הוא יחזור לאחוזה שלו במסצ׳וסטס ואנחנו נשאר בזבל שלנו

  סיבוב מלחמה נוסף עם הפלסטינים/מדינה דו לאומית-- מחק את המיותר. או, הזחיחות!

 18. 16
  הוא יכול לזכות בפרס נובל לשלום רק בגלל שהוא חולם על השלום בדיוק

  כמו הבוס שלו אובאמה שזכה בפרס מכיוון שהיו לו כוונות טובות.

 19. 15
  לא מפליא שליבני מעודדת את קרי. היא מתנהלת כסוכנת מוסד, הכל בתחבולות ובשושו. בתור יד ימינו של ביבי, אין לצפות ממנה לשינוי מהותי. חבל על מר קרי, איך מוליכים אותו שולל..
 20. 14
  במה שהשמאל לעולם לא יודה

  הסכם אוסלו - שגם אני בתמימותי חשבתי שהוא מיפנה - הוכח כאסון. הרי ערפאת בנאום בטלוויזיה הירדנית מיד אחרי חתימתו הסביר שזה חלק מתורת השלבים, ושבוע אחר״כ במסגד ביוהנסבורג השווה אותו להסכם שחתם מוחמד עם תושבי מכה, שאותו הפר אחרי שנתיים, ודרך אגב גם ביצע שואה ביהודי ערב. צריך להיות עיוור כדי לסרב ליראות מה שמתרחש. צריך להיות חרש כדי להתעלם מהדברים היוצאים אפילו מפיהם של מי שקרוי ערביי ישראל. זה עצוב אבל האלטרנטיבה תהיה אסון לאומי.

  1. האשליה שנוכל לגרש את הפלסטיים היא בת עשרות שנים:לאן ילכו? מי מוכן לקולטם? אז מה הפיתרון ,להפוך למדינה דו-לאומית עם משטר אפרטהייד? האינטרס שלנו הוא להתתק מהם,תוך קביעת סידורי ביטחון הטובים לנו,פירוז הגדה והתניות הקובעות שישראל תהיה רשאית לפעול שם בכל עת שיווצר איום על ביטחונה/תושביה/אינטרסים חיוניים ועוד.
 21. 13
  קרי איבד את הרלוונטיות כאשר אמר שהוא מבין את האובדן של המשפחות התורקיות שאיבדו את יקיריהם במשט על מרמרה.
 22. 12
  סרבו ל49% ב-1947 ויסכימו ל-22% היום? Are you fu**ing kidding me?


 23. 11
  שלום יהיה שברק רביד יגור בשכונת התקווה מעל השכנה נזימה ויעבוד על המנגל אצל אבו שאול בכניסה לשוק .
 24. 10
  כך זה כשבישראל יש ממשלה סרבנית שלום, וגם בצד הפלסטיני לא מתלהבים

  כבר מזמן ברור שלפיד ולבני הונו את בוחריהם ורצו לתוך ממשלת ימין קיצוני.

 25. 9
  ואם הוא היה רציני ומיושב? ישראל בונקר, שמתמלא מים.
 26. 8
  כי אין לו גיבוי מאובמה

  קלינטון ידע ללחוץ לנתניהו על הביצים. אובמה עם המדיניות הבדלנית שלו, לא מפעיל שום לחץ - לא על אויבי ישראל - ולא על ישראל. לא איכפת לו מכל העסק.

 27. 7
  גם אני היתיח באמיריקה ולא ראיתי אמירקאי נאבי בחיים שלי ,

  האמיריקאים הם לא נאיבים הנאיבים זה אנחנאו החיים בישראל ,

  מצד אחד אף שכן לא מדבר איתנאו כאילו אנחנאו ירדנאו מהאוניה אתמול ,

  ואנחנאו מתלהבים עם מישהוא נפגש עם איזה מנהיג ארביב בעזור ,,

  והוא ישר מקבל את כול הסופרלטיבים של סוכן מוסד וכו , רעה הכתבה של יורם גביזון עם פרופ מני ,

  מצד שיני אנחנאו מבהלים כמו טינקות וצועקים על כול ניסיון לסדר פה את השכונה ,

  לשכת ראמ נאיבים הם מתאסקים במיתה ובגלידות ,והם קראים לאחרים נאיבים ???

  איזה פער הבין המציאות לפנטיזיה , אתמול הנאו שוויץ של המזרח היום יש גראון שאנחנאו בדרך לאבדון ???

  מי פה נאיבי

 28. 6
  ווינסטון צ'רצ'יל אמר פעם "שהאמרקיאים עושים את הדבר הנכון, לאחר שניסו את כל שאר האפשרויות"... וזה מה שהם עשו מאז 1948 ללא הצלחה יתרה....אם הם רוצים להביא לשלום במזרח התיכון, הן צריכים לעשותא את הדבר הנכון שלא עשו מעולם - קרי לא להתערב ולתת לערבים להסתדר עם ישראל שלא תהיה נתונה ללחץ אמריקאי... שלא יתערבו אם ישראל תבנה עוד התנחלויות, שלא יתערבו אם תספח את שטח C ולא יתערבו אם בתגובה לירי טילים מעזה צה"ל יפציץ את רצועת עזה כמו שאסד מפציץ את המורדים ולא יתערבו עם בתגובה לירי טילים איראנים על תל אביב, טהרן תראה כמו הירושימה ב-1945. אם הערבים והמוסלמים, יראו שאמריקה לא מתכוונת להציל אותם מתבוסה או נכבה שניה, רוב הסיכויים שיסכימו להתפשר עם ישראל על מה שהם לא מסכימים היום. את כל היתר האמריקאים הרי ניסו...
  1. צ'רצ'יל לא אמר את המשפט המיוחס לו כאן, אלא פאפה בלאטה (המוכר גם בשם אבא אבן), והוא לא ייחס אותו לאמריקאים אלא לבני אדם ומדינות ברחבי תבל.

   צ'רצ'יל לא אמר את המשפט המיוחס לו כאן, אלא פאפה בלאטה (המוכר גם בשם אבא אבן), והוא לא ייחס אותו לאמריקאים אלא לבני אדם ומדינות ברחבי תבל.

 29. 5
  הקביעה שג'ון קרי חולם על פרס נובל לשלום נכונה בדיוק כמו הקביעה שברק רביד חולם על פרס פוליצר. מאיפה אני יודע? מאותו מקור שממנו שאב רביד הבדותה בדבר חלומו של קרי. לפי שעה אני ממליץ להעניק לרביד את הפרס ע"ש הברון מינכהוזן.

  הקביעה שג'ון קרי חולם על פרס נובל לשלום נכונה בדיוק כמו הקביעה שברק רביד חולם על פרס פוליצר. מאיפה אני יודע? מאותו מקור שממנו שאב רביד הבדותה בדבר חלומו של קרי. לפי שעה אני ממליץ להעניק לרביד את הפרס ע"ש הברון מינכהוזן.

 30. 4
  עד שלא תגידו "ירדן" ו"אזרחות ירדנית משולבת בתושבות ישראלית" ו "רבת עמון היא בירת ירדן הפלסטינית" לא יהיה הסדר.
 31. 3
  המבוי הסתום המדיני נגרם כתוצאה מכך שהפלשתינים לא יסכימו לקבל פחות משאולמרט היה מוכן לתת לאבו-מאזן. והצעה של אולמרט היא משהו שנתניהו - לנוכח האידיאולוגיה שלו וסביבתו הפוליטית- פשוט לא מסוגל לתת. על האמריקאים להציע תוכנית מפורטת משלהם להסדר קבע ולדון עליה עם כל צד בנפרד, ואני בספק אם גם זה יעזור.
  1. אתה טועה. הפלסתינאים לא יסכימו לקבל פחות מהכל. הם פשוט לא מוכנים לוותר כי חושבים שהזמן עובד לטובתם. חוץ מזה, אבו מאזן והחברים גם לא ממש רוצים מדינה.
 32. 2
  ישראל לא לומדת מההיסטוריה. סרבנות השלום הישראלית ב – 1971-1973 עלתה לנו באלפי קורבנות שווא. גם סרבנות השלום הישראלית הנוכחית ליוזמת השלום הערבית תעלה לנו בקורבנות שווא רבים. ולרמאים שטוענים שביוזמה יש שיבת פליטים אשאל רטורית: מה מונע מישראל לומר שהיא מקבלת את היוזמה למעט שיבת פליטים למ"י (או כל סעיף אחר שהיא לא מוכנה לקבל)?
 33. 1
  ג'ון קרי אינו שוטה או אדיוט נאיבי - האדיוטים מצויים בכמויות ((בממשלת המתנחבלים שדוחה שלום))

  אך ייתכן שג'ון הבין ש"ביבי" מהתל בו, ורוצה ומסכים רק לעוד מו"מ על מו"מ, וייתכן שאם יילחץ יסכים גם לעוד סיבוב של מו"מ על מו"מ... וכבר אמרו חכמים: הפוסל במומו פוסל... והיות ו"עמישראל" מיטמטם מיום ליום, וגדל חלקו שמסכים עם מהלכי נהנתניהו -- ורואה בעננת השחור עוד סיכוי שהאל (שהומצא לפני 2,500 שנה) יביא לו נדל"ן פלסטיני לדיור חצי-חינם... אז מה יהיה? - טוטו לא יהיה, וגם הלוטו וההימורים של איש לאס-ווגאס שלדון אדלסון ("ישראל אתמול") לא יעלו בגורל... וגורלנו בידם, וסופינו שנצא מהעולם כשידינו מעל ראשינו -- כמצורעים ונדחים, שהפסידו גם את שהיה להם. וגם "ה' צבאות" לא יעזור אז.

  1. הוא לא אידיוט נאיבי. הוא אידיוט שימישי. כמו בעצם כל השמאל הליברלי בידיהם של ארגוני איסלם קיצוניים
  2. הצביע נגד לפני שהצביע בעד לא מסגל להחליט אפס גדול עם קטשופ באתחת

   קרי זה רק תמונה מזויפת סתם זבל נשוי פעם שניה לאשה עשירה שמשפחתה יצרה קטשופ, הוא לא נבחר לנשיא כי הוא הצביע נגד המלחמה בעירק לאחר שהצביע בעד, הוא לא יכול להחליט על כלום ממש אפס גדול וזה נכון הוא כמו פיל בחנות זכוככית וביבי לא צריך לשמוע לו

  3. שלום צודק יהיה שהפליטים האצילים שחיו כאן מאות בשנים יחזרו לאדמות קיבוצי השומר הצעיר שהקימו איים של קולניות בחטא ושקר .
  4. השמאל הפתטי עדיין מאמין שברגע שניסוג לגבולות 67 ישרור השלום.נאיבים חסרי תקנה.