ההנחיות החדשות של האיחוד האירופי בנוגע להתנחלויות: המסמך המלא

גופים שירצו לקבל מימון מהאיחוד האירופי יחויבו להצהיר שאין להם קשר ישיר או עקיף להתנחלויות. ארגוני זכויות אדם ועמותות שמאל ישראליות לא ייפגעו

ההנחיות החדשות של האיחוד האירופי קובעות כי כל ישות משפטית ישראלית שתרצה לקבל מימון, לקחת חלק בפרויקט או או להתמודד על קבלת מענקים או פרסים מטעם קרנות או מוסדות של האיחוד האירופי תהיה חייבת להגיש תצהיר לפיו אין לה כל קשר, ישיר או עקיף, להתנחלויות בגדה המערבית, במזרח ירושלים וברמת הגולן. כך עולה ממסמך ההנחיות שהגיע לידי "הארץ". מסמך ההנחיות, שחובר על ידי הנציבות האירופית, הזרוע המבצעת של האיחוד האירופי, עדיין לא פורסם רשמית והדבר צפוי להתרחש ביום שישי הקרוב. המסמך הופץ לפני כשבועיים לכל המוסדות, גופי הסיוע והקרנות הפיננסיות של האיחוד האירופי. כמו כן הופצו ההנחיות ל-28 המדינות החברות...

כתבה זו זמינה למנויים בלבד

רוצים להמשיך לקרוא?

הירשמו חינם לאתר באמצעות הטופס או לחצו כאן לרכישת מנוי ב-4.90 ₪ בלבד לחודש הראשון. כבר יש לכם מנוי?

 • יש להזין שם המורכב מ-2 אותיות לפחות וללא מספרים
 • יש להזין שם המורכב מ-2 אותיות לפחות וללא מספרים
 • אנא הזינו מספר סלולרי
 • אנא הזינו כתובת אימייל
 • אנא הזינו סיסמה בת 6 תווים לפחות
 • אנא הזינו את אותה הסיסמה שוב
נא לאשר את תנאי השימוש

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 52
  בואו נחשוב על זה קצת

  קראתי את הכתבה וקראתי את התגובות ואני מוכרח לציין שאתם (כותבי התגובות) חבורה של נקניקים שמנסים כל הזמן להשוות למה שקרה בשואה. חלאס!! הקלף הזה שחוק!! התקדמו קצת לעולם המודרני!! בואו נחשוב על זה.. המצב הכלכלי שלנו לא יותר טוב מהאירופאים.. חוץ מזה, למה תמיד לחשוב שרוצים לדפוק אותנו? אולי אם ננסה להקשיב ולעשות דברים נרוויח מזה? בואו נחשוב על זה קצת...

 2. 51
  הספר הלבן של האיחוד האירופי!

  האנטישמיות האירופית מרימה ראש. קודם ניסו להשמיד אותנו בתאי הגזים עכשיו הם מנסים לחנוק את מדינת ישראל באופן הזה. הם כשלו אז ויכשלו גם עכשיו. הממשלה צריכה לשקול צעדי נגד!

 3. 50
  לא להתרגש ! יש פתרון לכל בעיה...

  ראשית - הגוש האירופי המשותף יתפרק בקרוב, על רקע הבעיות הכלכליות, שנובעות מאי-התאמה מנטלית בין החברות. כמו שאומר מגיב 39. צריך רק לקרוא ולחבר ידיעות - ולהבין.
  שנית - לכל מפעל מייצר בהתנחלויות יש כתובת בתל-אביב...

 4. 49
  אז אפשר יהיה להתפנות מרמת הגולן??? אנחנו נורא מפחדים....

  לכל השמאלנים שלום- תקראו את כלללללל מה שהמסמך כולל- ל-א רק את ההתנחלויות (איזה דגש שמתם על הנושא הזה אלא גם את רמת הגולן!!!!!! אולי גם אותו תרצו לתת כדי להיות יפי נפש אולי גם בעתיד תרצו לתת את אילת ולנגוס בעוד איזה איזורים כבושים. בסוף נישאר מדינת "גדרה חדרה". אה, בלי רמת הגולן כמובן. למה? כדי למצוא חן בעיני האיחוד האירופאי שעשה מחטף וקיבל החלטה כזו . אני מציעה שכל מי שמגיע לעיתון הארץ יצפה בערוץ 2 בראיון הקצר והממצה של בנט (שאולי פה נחשב מילה גסה) - ותלמדו שיעור על מהו להיות יהודי גאה וציוני שלא עושה דה לגיטמציה של ציבור כזה או אחר! (גם לא ברמת הגולן!!!!) ותתעוררו!!!!!!!

 5. 48
  יופי! צעד קדימה להכריח את מ״י לקיים את החוק הבינלאומי. אבל האינטרס להינתק מהפלסטינים , למנוע אינטיפדות ואפרטהייד היום ולמנוע הדרדרות למדינה דו לאומית בעתיד - הוא שלנו, לא של אירופאים ולא של הערבים!
 6. 47
  הצעד המתבקש הבא - להוציא מסמך דומה שמוודא שהכספים של האיחוד האירופי שניתנים לפלסטינים לא ישמשו להסתה ולחינוך לשנאת ישראל
 7. 46
  סוף סןף אחרי 40 שנה קם גורם עם ביצים ושם את השטחים הכבושים במקומם!
 8. 45
  לאתר ולשמאלנים
 9. 44
  האיחוד הוקם בעיקר ככוח פוליטי של מדינות אירופה כדי לקדם את כלכלות המדינות,

  כדי לכפות פוליטיקה על מדינות שסוחרות איתו.
  זו הדרך לנפילתו, זו הדרך להשחתתו, זו הדרך לאובדן הדמוקרטיזציה שאמורה הייתה לאפיין את התנהלותו.
  אין לו מושג מה לעשות עם רודנים הרוצחים את עמם אם יש להם מקורות הכנסה שלא זקוקים לאיחוד.
  כך הוא בונה עולם שלישי המזלזל בו ומחליש את המדינות הדמוקרטיות שיש להן החלטות פוליטיות עצמאיות המתקבלות כדין בקלפי של אותן מדינות.
  איזה עיוורון

 10. 43
  אולי נקבל כבר שכל ונבין שאנו לא אלוהים

  לכולם נמאס מאיתנו אנחנו מתנהגים כאילורק ישראל רק העם היהודי קיים,מלבדנו אין איש.להתעורר חלאס טוב מה מהאיחוד האירופי עושה כן,שיאלצו אותנו,זמן לעשות משהו היה מספיק

 11. 42
  שוקן מוזג שמפניה במערכת. לוי והס העוזרים.
 12. 41
  אל דאגה, אירופה הולכת ליפול כלכלית בשנה שנתיים הקרובות ברמות שאינכם יכולים לתאר לעצמכם, כל מי שקורא מעט נתונים כלכליים יודע שהמצב שם קטסטרופאלי לחלוטין. הקרן ושאר גרורותיה יצטרכו לארגן לעצמן מקורות מימון אחרים .
 13. 40
  להחרים את ״הארץ״-

  ״הארץ״ וגדעון לוי בטח מאושרים??!השטחים ידונו רק במו״מ אם בכלל, העם היהודי עבר דברים יותר קשים ועמד בהם כדאישתרגיעו. גם את ״ הארץ״ אפשר להחרים וכדאי לא לקנות. אותו!!,,.איזה ארץ מיצג עיתון הארץ- סוריה? לבנון?אולי מצריים?

 14. 39
  זה מאוד חשוב, הצעדים שנוקטים האירופאים

  רק כך אפשר להסיח את הדעת מאזלת היד האירופאית המוחלטת בנושא סוריה, לבנון, מצרים, אירן האיסלמיזציה האנטי אירופאית הגוברת בכל בירות אירופה ומהמצב המחורבן באופן כללי.

 15. 38
  ייתכן וכדאי להשקיע הכסף בקרנות משותפות עם ארהב

  בסהכ בממוצע רמת המחקר בארהב גבוהה יותר וגם לא נצטרך לשלב הרבה מדינות כמו במענקים ארופאים עם זאת המרחק והבדלי השעות כמו גם הגדלת התלות בארהב זה בעיה

 16. 37
  תסמכו על הראש היהודי שימצא את הפטנטים המשפטיים לעקיפת הסנקציות

  למשל בנוגע לאי העסקת קבלני משנה מההתנחלויות אז החברה מההתנחלויות יכולה להחזיק "משרד" של 10 מ"ר ומזכירה בתוך הקו הירוק (וכדי לחסוך עלויות המשרד יכול לשמש כמה עסקים שונים. אפשרות אחרת היא הקמת חברת "אם" עם עסק שעובד בתוך הקו הירוק.
  ניתן גם לחוקק חוק שיגדיל את המיסוי על כספי האיחוד שזורמים לכל מיני אירגוני עוכרים למיניהם כולל משכורות של "פעילים" באירגונים אלו.

 17. 36
  ממשלת נתיהו רעה לישראל
 18. 35
  צבועים.
 19. 34
  הלילה לילה לילה, שמחה גדולה הלילה

  הלילה לילה לילה, שמחה גדולה הלילה,
  עיתון הארץ מארגן הילולה גדולה לרגל החרם של האירופים הצבועים על ישראל.
  בהילולה, יחולק האלכוהול ללא הגבלה ובסופו של הנשף כל המשתתפים יתפגרו וימותו ממנת יתר של אלכוהול המתערב עם הרעל והשנאה הנמצאים בדמם של המשתתפים. בכמויות עצומות.

 20. 33
  פשוט מאד, להטיל 75% מס על כל יורו שנתרם לארגוני סמול ו"זכויות אדם" . יאיר לפיד ,יש לך הזדמנות פז לתקן קצת ממה שקלקלת
 21. 32
  בריסל 2013 החליפה את נירנברג 1036

  אין רדיפת יהודים יש רדיפת ישראל. הנאציזם
  רק שינה את שמו .

 22. 31
  מעוררי גועל כמו קריאה בהארץ
 23. 30
  האיחוד האירופאי- בשלב הבא יש לחייב יהודים לענוד טלאי צהוב על דש חולצתם. האיחוד האירופאי מורכב מחבורה של נאצים ארורים אשר רוצים לסייע לערבים להשמיד את שארית העם היהודי שניצל מאירופה. מי ייתן ומיליוני המוסלמים שהתיישבו באירופה יעשו לנאצים בית ספר של החיים.

  שמישהו יסביר לי מדוע מזרח ירושלים היא שטח כבוש יותר מצפון אירלנד, או מדוע אלזס לורן שנלקחה מגרמניה לאחר מלחמת העולם יותר לגיטימית מגוש עציון.

  1. האיחוד הצבוע

   ועוד הסבר שאני מבקשת מה עושה בריטניה באיי פוקלנד שנמצאים בחצי הדרומי של כדור הארץ ועוד הם יצאו למלחה מול ארגנטינה שמן הסתם יותר היה טבעי שאיים אלו השתייכו אליה. ועוד מה עושים הבריטים בגיברלטר האם חבל ארץ זה אינו ממשיך הגיונית את ספרד? ומה עשים הסינים בטיבט נו האיחוד האירופי לא יעיד לצאת נגד הסינים הצבועים האנטישמים שאינם מבינים איך היהודים האלה ממשיכים להרים ראש כשכל ההיסטוריה חריפה ספוגה בדם יהודים כן גם קצת של הגויים.

 24. 29
  תודה ויפה שעה אחת קודם
 25. 28
  ומי ימילנו מעצמנו ומי יערוב לנו ליום שאחרי עידן המעצמה הדמוקרטית היחידה במזרח התיכון ומי יגן על יהודים ויהדות התםוצות בכלל וגם ישראלים הנמצאים שם כבר
 26. 27
  כולם יחד: מה גדול היום הזה, היום הזה.
 27. 26
  F.U. "אוניברסיטת" אריאל

  המחטף לא עבד - לא מכירים בכם באירופה, לא מכירים בכם באוניברסיטאות בישראל.

 28. 25
  שואה! גיוולד! כווווללםםם אנטישמים! להוציא מייד את נשק האנטישמיות מהמחסנים, וללמד את אירופה לקח
 29. 24
  לא להתרגש. הרי התעמולה הישראלית תלמד לקח את הפושעים האנטישמים שמעיזים להעביר ביקרת
 30. 23
  נאצים-הם נאצים,הם נאצים,הם נאצים,הם...תמיד היו ותמיד יהיו....
 31. 22
  צריך לבחור-יו'ש או ישראל.
  1. אה, באמת? ומה עם רמת הגולן? ומה עם חלק מירושליים? תקרא את כל הסנקציות עד הסוף יקירי! ואל תיתמם
 32. 21
  לא נורא. האיחוד האירופי יתפרק לפני עפרה וקדומים. עד אז יש להעלות את המיסים לשמאלנים ולערבים. כמובן שמדובר באלו שעובדים,, יש כמובן לקצץ במיליונים. את התקציב לקאמרי והבימה. את הקרן לקולנוע לסגור. ולמסות את תקציבי הקרן לאירגוני השמאל ולהעבירן ליישובים בשומרון וברמת הגולן. ארץ ישראל כולה שלנו ויש להכריז זאת בקול רם ונישא.
 33. 20
  תוצרת המחרימים

  בארץ נסמן מחרימים ונחרים כל תוצרת של סהמפלגה המחרימה חרם נגדחרם נגד תוצרת קיבוצי שומר צעיר מרץ

 34. 19
  האיחוד האירופי מחרים ההתנחלויות

  התחלה מצוינת. מתי שהוא גם ארה״ב תצטרף, ולאחר מכן יותר ישראלים ירגישו אשמים, ובצדק.

 35. 18
  אירופה לאירופאים ולישראלים בעלי דרכון אירופאי וישראל ליהודים. לא מדובשך ולא מעוקצך
  1. צפון אפריקה למרוקאים! אירופה - לאירופאים! וארץ ישראל/ פלסטין - לפלסטינים?
  2. האם התכוונת אירופאים לאירופה, מרוקאים למרוקו ופלסטינים לפלסטין/ארץ ישראל? בנוסף לכך שאתה גזען, אתה גם מטומטם. כי אם כל האירופאים היו עוזבים לאירופה , היית נשאר כאן עם אוכלוסיה שמתאימה לך מול העולם הערבי סביבך
 36. 17
  סנקציות ישיגו תוצאה הפוכה

  ראשית, לקח היסטורי: בן גוריון הכריז על הקמת המדינה דווקא באקלים של איום בסנקציות, ומיד לאחר מכן אכן הוטל אמברגו מוחלט על ישראל, שבצילו לא יכלה ישראל לקנות נשק וליבא סחורות מסוגים שונים, אך המעשה לא מנע ממנה לנצח במלחמת העצמאות. בשנת 1967 צרפת של דה גול הטילה על ישראל סנקציות, ואם לא די בכך, ברה"מ וכל מדינות מזרח אירופה וכמעט כל מדינות אפריקה ואסיה הלכו צעד נוסף קדימה, וניתקו כליל את כל היחסים עם ישראל. למרות זאת ישראל בנתה את מפעל ההתנחלות, וסיפחה את הגולן ומזרח ירושלים, ומי שהתקפלו בסוף היו כל המדינות הללו שחידשו בין 1990 ל1992 את היחסים עם ישראל.
  שנית, מי שבונה (ופועל) להפיכת ישראל לדרום אפריקה בתקווה שסנקציות יגרמו לה להתקפל, שוכח את צפון קוריאה וקובה, ששום סנקציות לא שינו את דעתן, וחלפו עשרות שנים מאז הוטלו. זה רק ממרר את חיי האזרחים מבלי להשפיע על ההנהגות.
  שלישית, גם במצב של חרם, החרדים, הדתיים, המתנחלים והמסורתיים ימשיכו לשמור על אורחות חייהם. מי שלא יוכלו להמשיך באורח חייהם הם אנשי השמאל, שבמשטר סנקציות לא יוכלו לנסוע לאירופה, לא יוכלו לקנות מכוניות ארופאיות, לא ישבו על ספות מאירופה, לא יאכלו אוכל מאירופה, כי כל זה לא ניתן יהיה לייבא. זה מה שתומכי הסנקציות בתוך הבועה התל אביבית רוצים? הרי זה המחיר ולא תהיה לו תועלת! מעבר לכך, סנקציות ילוו ברטוריקה אנטי ישראלית חריפה ובעליה באנטישמיות, בנסיבות אלה ישראלים שמחזיקים בדרכונים אירופאים, מתגוררים בסמוך לים ובונים על נסיגה למפלט ביבשת הישהב יגלו מהר מאוד שהם לא ממש רצויים...
  רביעית, העם היהודי שחיכה 2000 שנה לשוב לירושלים - זו האמיתית שהיא מזרח העיר והר הבית - לא יוותר על החזון רק בגלל שכמה אירופאים חובבי קרואסונים החליטו להחרים את ישראל, ולא, נניח, את סין שכובשת את טיבט, טורקיה שכובשת את כורדיסטן, צפון קפריסין או רוסיה שכובשת את צ'צ'ניה. כן אלה אותם אירופאים שמוכרים מדי שנה נשק ותחמושת למצרים, ירדן, סעודיה ועוד.
  הם מטיפים מוסר ובעוד שמנסים להסיג את ישראל, מזרימים נשק ליריביה.
  חמישית, ברגע שהוטלו סנקציות, אי אפשר לאיים בהטלת סנקציות, ולכן אי אפשר להפחיד את ישראל מנקיטת צעדים נוקשים במיוחד בתחום הביטחוני. כשאתה עם הגב לקיר, אתה פועל אחרת...
  שישית, חרם יגרום להקצנה אצל הפלסטינים, שיצפו שהאירופאים יגישו את ישראל על מגש של כסף, וידרשו עוד ועוד סנקציות. הסיכוי למו"מ ישיר יעלם, ואט אט יבינו חוגים גדולים יותר ויותר בשמאל שאין בצד השני פרטנר אמיתי לשלום, מה שיגרום לארוזיה מתמדת במפלגות השמאל.
  וההתנחלויות? הן היו כאן אתמול, היו כאן היום, ויהיו כאן גם מחר. גם מחרתיים. גם בעוד שנים.

 37. 16
  בסך הכל שמו לנו מראה מול הפרצוף הניאו לאומני שלנו
  1. במקרה שלך זה שבר את המראה...
 38. 15
  בשלב הבא: תמרוני התחמקות, כך שלא ידעו מיהו ישראלי ומיהו מתנחל. השלב שאחריו: חרם כולל.
 39. 14
  כל הכבוד למערכת "הארץ" על הנוהג לפרסם מסמכים במלואם - כמו כאן וכמו בפסקי דין שונים. זה עוזר להבין את הסוגיות
 40. 13
  בז לאיחוד האירופי ולשמאל הישראלי הקיצוני למרות שאני נגד ההתנחלויות.

  משתי סיבות: האחת, העולם הזה מלא בעוולות פי מיליון גרועות יותר. לא ברור מה רוצים מהמתנחלים. רובם אנשים שכל רצונם לישב את הארץ שהם מאמינים שאבותיהם גורשו ממנה בעבר. השנאה אליהם לא מוצדקת בשום קנה מידה, ויצאה מפרפורציות מזמן. השניה: הפלסטינאים עם כל הכבוד לא ממש השכילו בלשון המעטה לחיות איתנו בשלום, למרות שלפני מלחמת העצמאות זה היה אפשרי. כך שחלק גדול מהאחריות בעצם צריכה להיות מוטלת עליהם. עם כבר, כמדינה וכאנשים עלינו להתייחס בכבוד אל כל אדם גם אם הוא פלסטינאי. כאן לצערי אנחנו במיקרים רבים מועדים, וחבל.

 41. 12
  אפשר לקבל את הגירסה בגרמנית? זה בטח המקור

  ההנחיות שלנו, יהודים יקרים, מבדילות בין היהודים הרעים לאלה שמיישרים איתנו קו. זאת מיומנות שטיפחנו במשך מאות שנים. תמיד אפשרנו ליהודים להמיר את דתם ולצאת ממעגל העוני וההשפלה. ותמיד היו כאלה ששמחו להצטרף לשורותינו. הם גם היו אלה שהעשירו את ידיעותינו בתלמוד למשל, וכך יכולנו למצוא את כל האזכורים המפלילים נגד הנצרות ולצנזר אותם. כן, יהודים יקרים, אתם אולי הקמתם מדינה אבל בשבילנו תמיד יהיו מוקצים מחמת מיאוס. עניין של מסורת.

 42. 11
  האם מישהו מופתע ? הרי ברור היה שזה יגיע.

  ולא יעזור לילל שכולם אנטישמים. זה לא עושה רושם על אף אחד.

  1. נו? ו... אני ממש לא מופתעת וגם לא מתרגשת בהתחשב במי שיושב באיחוד האירופי... קצת תכנס לעניין לעומק ותבין שאם תקבל את כל הסנקציות כמו שהן תצטרך לוותר על רמת הגולן.. אה, ואולי בהמשך יהיו עוד "נגיסות" בשם הצדק (וכן, על אף התמיכה של האיחוד האירופי בארגוני טרור)
 43. 10
  סנקציות ישיגו תוצאה שונה לגמרי מזו שאליה מייחלים מי שתומכים בהן

  ראשית, לקח היסטורי: בן גוריון הכריז על הקמת המדינה דווקא באקלים של איום בסנקציות, ומיד לאחר

  מכן אכן הוטל אמברגו מוחלט על ישראל, שבצילו לא יכלה ישראל לקנות נשק וליבא סחורות מסוגים

  שונים, אך המעשה לא מנע ממנה לנצח במלחמת העצמאות. בשנת 1967 צרפת של דה גול הטילה על

  ישראל סנקציות, ואם לא די בכך, ברה"מ וכל מדינות מזרח אירופה וכמעט כל מדינות אפריקה ואסיה הלכו

  צעד נוסף קדימה, וניתקו כליל את כל היחסים עם ישראל. למרות זאת ישראל בנתה את מפעל ההתנחלות,

  וסיפחה את הגולן ומזרח ירושלים, ומי שהתקפלו בסוף היו כל המדינות הללו שחידשו בין 1990 ל1992

  את היחסים עם ישראל.
  שנית, מי שבונה (ופועל) להפיכת ישראל לדרום אפריקה בתקווה שסנקציות יגרמו לה להתקפל, שוכח את

  צפון קוריאה וקובה, ששום סנקציות לא שינו את דעתן, וחלפו עשרות שנים מאז הוטלו. זה רק ממרר את

  חיי האזרחים מבלי להשפיע על ההנהגות.
  שלישית, מי שלא יוכלו להמשיך באורח חייהם הם אנשי השמאל, שבמשטר סנקציות לא יוכלו לנסוע

  לאירופה, לא יוכלו לקנות מכוניות ארופאיות, לא ישבו על ספות מאירופה, לא יאכלו אוכל מאירופה, כי כל

  זה לא ניתן יהיה לייבא. זה מה שתומכי הסנקציות בתוך הבועה התל אביבית רוצים? הרי זה המחיר ולא

  תהיה לו תועלת!
  רביעית, העם היהודי שחיכה 2000 שנה לשוב לירושלים - זו האמיתית שהיא מזרח העיר והר הבית - לא

  יוותר על החזון רק בגלל שכמה אירופאים חובבי קרואסונים החליטו להחרים את ישראל, ולא, נניח, את

  סין שכובשת את טיבט, טורקיה שכובשת את כורדיסטן, צפון קפריסין או רוסיה שכובשת את צ'צ'ניה. כן

  אלה אותם אירופאים שמוכרים מדי שנה נשק ותחמושת למצרים, ירדן, סעודיה ועוד.
  הם מטיפים מוסר ובעוד שמנסים להסיג את ישראל, מזרימים נשק ליריביה.
  חמישית, ברגע שהוטלו סנקציות, אי אפשר לאיים בהטלת סנקציות, ולכן אי אפשר להפחיד את ישראל

  מנקיטת צעדים נוקשים במיוחד בתחום הביטחוני. כשאתה עם הגב לקיר, אתה פועל אחרת...
  שישית, חרם יגרום להקצנה אצל הפלסטינים, שיצפו שהאירופאים יגישו את ישראל על מגש של כסף,

  וידרשו עוד ועוד סנקציות. הסיכוי למו"מ ישיר יעלם, ואט אט יבינו חוגים גדולים יותר ויותר בשמאל שאין

  בצד השני פרטנר אמיתי לשלום, מה שיגרום לארוזיה מתמדת במפלגות השמאל.
  וההתנחלויות? הן היו כאן אתמול, היו כאן היום, ויהיו כאן גם מחר. גם מחרתיים. גם בעוד שנים.

 44. 9
  בשעה טובה הגיע הזמן

  זוהדרך

 45. 8
  זו רק ההתחלה!
 46. 7
  מתוק מדבש

  אין מתוק מזה- (-) מערכת הארץ

 47. 6
  שתופר עצתם
 48. 5
  שמאל ציוני

  אני אחיך שיר תגובה לעמיר בניון מילים : חיים נהון אני בניתי מדינה וזהות ציונית בזכותי אתה מגדל פה ילדים אני מסרתי את נפשי בשביל המדינה שלך ואתה יורק לי בפנים אחרי שרצחת את רבין אתה בא והורג אותי מבפנים לא בניתי מדינת קודש לא את בני לא את ביתי לא רוצה להקריב אני נלחם על השלום תמיד קדימה עם הפנים שלי אלייך ואתה משחיז את הסכין הקנאית יותר מכל המחשבה הזאת שורפת לי את הנשמה ואתה איך אתה עוד לא מבין אני אחיך אתה כובש אתה שונא אותי אני אוהב כשאני בוכה אתה בונה מאחורי גבי אתה הורג אותי אתה הרי אחי אני עתיד אתה עבר וההווה בינינו נשבר אני עובד קשה למענך אתה קורה לי חמור של המשיח . ובשם הצניעות אפילו לא פיתחנו שיח הפה שלי חתום תמיד למען בטחונך אבל אתה הופך אותי לכובש ולזר אני אחיך, אתה כובש אתה שונא אותי אבל אני אוהב כשאני בוכה אתה בונה תמיד מאחרי גבי אתה הורג אותי אתה הרי אחי, אתה הרי אחי אדון השלום מלך שהשלום שלו עושה שלום ובורא הכל יהי רצון מלפניך שתבטל מלחמות ושפיכות דמים מן העולם ותמשיך שלום גדול ונפלא בעולם ולא ישא גוי אל גוי חרב .ולא ילמדו עוד מלחמה עזרנו והושיענו כולנו ,שניזכה תמיד לאחוז במידת השלום ויהיה שלום גדול באמת בין כל אדם לחברו, ובין איש לאשתו ולא יהיה שום מחלוקת אפילו בלב .בין כל בני אדם אני אחיך, אתה כובש אתה שונא אותי אבל אני אוהב כשאני בוכה אתה בונה תמיד מאחרי גבי אתה הורג אותי אתה הרי אחי, אתה הרי אחי ויקויים בנו מקרא שכתוב ונתתי שלום בארץ ושכבתם ואין מחריד והשבתי חיה רעה מן הארץ וחרב לא תעבור בארצכם ה' שלום, ברכנו בשלום .

 49. 4
  גאונים אלטרנטיביים של האיחוד הארופאי

  האיחוד לא מוכן להבין, שיש ביכולתנו לעשות ככה, שהפלסטינים בעצמם יבקשו ממנו - האיחוד - לחזור בו מהחלטתו.

 50. 3
  כל השומלאנים כנסו!!

  לפי אירופה חרם על יהודים זה בסדר. אבל חיזבלה לפי האנטישמים האירופים הוא אירגון צדקה שלא מוחרם. לפי השמולאנים הצבועים לערבי מותר לגור בכל מקום שירצה גם בעיר יהודית. אבל יהודי שירצה לגור בעיר שמאוכלסת בתושבים ערבים הוא גזען. לפי השמולאנים בית"ר ירושלים היא קבוצה גזענית שלא רוצה ערבים. אבל הם שחכו שיהודים לא יכולים לשחק במרבית קבוצות העולם (לדוגמא: מצרים סוריה ,ירדן, לבנון,סעודיה ,תימן, כווית ועוד ועד ועד ועוד ליגות בעולם)

  1. צודק 100% . השמאל=צבועים
  2. לפי הפוסט שלך ברור לאן הלך הכסף שמערכת החינוך היתה אמורה להשקיע בך.

   אבל העיקר שאתה מחזיק מעצמך וואחד אינטיליגנט.

  3. מה זה צודק...

   צודקים שניכם. הדמגוגיה הרעילה של הימין הפכה את המוח שלכם לצמר גפן. אנחנו היהודים הישראלים תמיד צודקים. לא נישלנו לא עקרנו ולא דיכאנו. אלוהים בעדנו. יאללה ביתר...

  4. לפי השכל שלך

   לפי השכל שלך אוהד ביתר כל הערבים רק בשל היותם ערבים הם אומ אחת אבל אתה שחכתה שיש שוני גדול בתוכם הם שוחטים אחד את השני.בקיצור אתה בור ועם הארץ.

  5. בית״ר כמשל

   אכן תבונתך המשתקפת מדבריך היא בגובה הצלחתה של ביתר-אפס אחד גדול, אם לא כך לא יתכן כי אתה אוהד בית״ר.

  6. לכל שאלה - תשובה!

   "חרם על יהודים" - לא מדובר בחרם על יהודים. החוק הבינלאומי, שהאיחוד האירופי החליט, באיחור קל של 30 ומשהו שנה לכבד כלשונו, אוסר על ישראל ליישב את *כל* אזרחיה (לא משנה אם הם יהודים, דרוזים, מוסלמים או פרבוסלבים) בשטחים. גם ישראלי שיקים עמותת צדקה לקידום הנצרות באריאל - לא יוכל לקבל מימון אירופי.
   חיזבאללה - מדובר בתנועה לבנונית שיש לה גם זרוע צדקה, גם מפלגה פוליטית החברה לעתים בממשלה הלבנונית וגם מיליציה חמושה, שנלחמת לעיתים בישראל. לא כל מי שאויב של ישראל הוא ארגון טרור רק בגלל שממשלת ישראל סבורה כך. כדי להכריז על חיזבאללה כארגון טרור צריך להוכיח שהוא פוגע במכוון באזרחים כדי להשיג מטרות פוליטיות. אין עוררין שחיזבאללה ביצע פיגועי טרור בעבר, אבל יש ויכוח האם הוא עדיין קשור לפיגועי טרור בהווה. ככל הנראה, מזה כמה שנים שחיזבאללה נמנע מפגיעה מכוונת באזרחים, לא פחות מצה"ל בתקיפותיו בעזה או בירות. אם תימצא הוכחה שחיזבאללה עדיין יוזם ומבצע פיגועי טרור (וגם אירופים רבים מחפשים אחריה), הוא יוכרז כארגון טרור.
   "לערבי מותר לגור בכל מקום שירצה, גם בעיר יהודית" - נכון, אם הוא אזרח ישראל או תושב קבע בה, יש לו זכות לגור בכל מקום בישראל. אחרת - היה פה אפרטהייד.
   "יהודי שירצה לגור בעיר שמאוכלסת בתושבים ערבים הוא גזען" - יהודים גרים בערים כאלה לרוב: ירושלים, יפו, עכו, לוד, רמלה, חיפה ועוד ועוד, כולן (מלבד י-ם) ערים שהיה בהן רוב ערבי עד תחילת ההגירה הציונית. אף אחד לא טוען כלפיהם שהם גזענים משום שהתיישבו בערים ערביות. אם יש טענות, הן קשורות לדחיקת התושבים הערבים משכונות מסויימות (בעיקר ביפו) כשהמחירים עולים ואין ידם משגת.
   "לפי השמולאנים בית"ר ירושלים היא קבוצה גזענית שלא רוצה ערבים" - לא, אבל לבית"ר יש קבוצת אוהדים מאורגנת בשם "הקומץ" שלא בוחלת באמירות גזעניות, והדברים ידועים. זה לא הופך את הקבוצה - שדווקא ידעה לשלב שחקנים לא יהודים בשורותיה - לגזענית.
   "יהודים לא יכולים לשחק במרבית קבוצות העולם" - זה פשוט לא נכון, וכל ה"דוגמאות" שלך הן ממדינות ערב, שבחלקן כלל לא מתגוררים יהודים וברובן, אם היו יהודים, לא היו אוסרים עליהם לשחק כדורגל. אם ידוע לך על איסור ספציפי, אנא הבא קישור.

  7. הראה לי כמה טעויות כתיב יש לך, ואומר לך באיזה צד של המפה הפוליטית אתה נמצא
  8. כמה שגיאות כתיב

   בנוסף, למה אתה מחפש מה לא בסדר אצל אחרים ואומר: אם הם לא בסדר- גם אני יכול להיות לא בסדר. העובדה היא שיש אנשים החיים בישראל ואינם מקבלים זכויות אדם בסיסיות. איך פותרים את זה ואצל מי הכדור עכשיו- זו כבר בעיה נפרדת.

  9. צודק ב- 100%

   תן להזויים פה לשחרר מילים בשם הנאורים, רובם בורים ברמות שעולות על הדימיון.

  10. שחכת(!) משהו חשוב

   מדובר בחרם על מתנחלים - לא על יהודים! ממתי מתנחלים הם יהודים?

  11. עדיף צבוע מבבון
  12. ראית פעם ילדים רבים?

   אחד אומר הוא התחיל,שני אומר הןא עשה. זה אומר הוא אמר,שני אומר הוא התחיל. ככה אתה וכל החברים שלך לימין. מה זה משנה - לאלה יש ככה, הם עשו ככה, זה אמר ככה. אסל מה אךה אומר לילד שרב? לא משנה מי התחיל משנה מי יפסיק. אז תפסיק להעמיד פנים כאילו אכ9ת לך מלחגה ב' בתימן,ותתחיל להסתכל על עצמך, עלינו. יש דברים שהם פסולים נקודה. התנחלות זה אחד מהם. תפסיק עם הססמאות האגרסיביות והאטומות,ותסצכל סביבך. די להתגאות באידיוטיות אלימה - תפסיק לדבר כמו אידיוט אלים, ועד מהרה תיווכח שאתה לא אידיוט אלים. עד כאן. בוקר טוב

  13. תסביר לכולם מה זה שמאלני

   אדם שחושב לא כמו אספסוף שזורק אבנים על השחקנים של קבוצתו

  14. לגבי ראשית דבריך

   אם החוק הוא נגד ההתנחלויות אז ברור שזה נגד יהודים, זה כמו שאני יחוקק חוק, סתם דוגמא, שאסור להיכנס למסגד. ברור שזה נגד מוסלמים אפילו שיהודים 'יכולים' להיכנס לשם...

  15. את מדברת על בורות?

   למרות שאינך יודעת לכתוב "שכחת" !

  16. היי שכחת מה ההזבולה (לא כפי שאתם משתמשים "חיזבאלה") עשו בבולגריה?
  17. השמאלנים הקיצונים כיום נהנתנים חסרי לב מבחינתם יש רק צד אחד צודק גם אם הוא מפגע או רוצח, תמיד ימצאו הצדקה של ה"כיבוש "תוך התעלמות מוחלטת מהעבר הרצחני של ערביי ישראל הרבה לפני שהייתה בכלל מדינה...רודפי בצע חסרי מודעת לעצם חשיבות קיום המדינה, אנטי ציונים מסיתים, מוכנים להתחבר עם כל צורר אוייב, כדי לממש את האג'נדה הפוליטית שלהם שמתודלקת בכספי האיחוד האירופי ומדינות אנטישמיות קיצוניות.
 51. 2
  קודם כל שאפו לאיחוד האירופי! הצרה שעכשיו יזרום יותר כסף מתקציבי הממשלה לכיס המתנחלים, כסף זה יבוא מכיסנו ועל חשבוננו!
  1. חוני המגלגל, הרי זה חלום הרטוב של השמאל הקיצוני והימין הקיצוני הרס מדינת ישראל הציונית והיוצרת והפיכתה לגהנום: זה חלומו למסור את המדינה בידי חיות אדם רצחניות וזה רוצה לחסלני במו ידיו
  2. ללומי הממלמל, חוני לא מבין אותך.
 52. 1
  עכשיו אפשר למסות את הכספים שמקבלים ארגוני השמאל...וגם לקזז מכספי המיסים שמועברים לרשות את מיליארד הש"ח שהם חייבים לחברת חשמל
  1. הכל בגלל בנט מההתנחלויות. שיצא למלחמה נגד בני הישיבות. שיעקרו את כל ההתנחלויות. אף מתנחל לא יצא להפגין למען בני הישיבות