שיחות הגרעין

מאחורי הקלעים של המשבר: בישראל חשים שוושינגטון הצניעה את הוויתורים

ישראל קיבלה את הרושם שאיראן תזכה בהקלות כלכליות, אך אלה יהיו נסבלות ולא יאיימו למוטט את משטר הסנקציות. שטייניץ: "כעת המתווה שונה מהותית"

המשבר החריף בין ישראל לארה"ב בגלל הסכם הגרעין המתגבש בין איראן לשש המעצמות רחוק מסיום. פקידים בכירים בירושלים אומרים כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ושאר השרים הבכירים בממשלה שעוסקים בסוגיה חשים שארה"ב לא הציגה לישראל תמונה מדוייקת של הוויתורים שבהם יזכו האיראנים במסגרת העסקה, ושל היקף ההקלה בסנקציות הבינלאומיות. בשבועות האחרונים התקיימו התייעצויות רבות בין ישראל לארה"ב לקראת סבב השיחות הנוכחי בז'נבה. במהלך דיוני הדיאלוג האסטרטגי בוושינגטון לפני כשבועיים וכן בשיחות שהתקיימו ביום שלישי ורביעי השבוע במהלך ביקורו של שר החוץ האמריקאי, ג'ון קרי, בישראל, קיבלו נתניהו ושריו הבכירים עידכון על...

כתבה זו זמינה למנויים בלבד

רוצים להמשיך לקרוא?

הירשמו חינם לאתר באמצעות הטופס או לחצו כאן לרכישת מנוי ב-4.90 ₪ בלבד לחודש הראשון. כבר יש לכם מנוי?

 • יש להזין שם המורכב מ-2 אותיות לפחות וללא מספרים
 • יש להזין שם המורכב מ-2 אותיות לפחות וללא מספרים
 • אנא הזינו מספר סלולרי
 • אנא הזינו כתובת אימייל
 • אנא הזינו סיסמה בת 6 תווים לפחות
 • אנא הזינו את אותה הסיסמה שוב
נא לאשר את תנאי השימוש

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 20
  הכל הצגה מבויימת

  ביבי עושה קולות של מתנגד קולי. הוא מתואם והכל הצגה מבויימת

 2. 19
  ביבי שם עצמו "ג'אן דארק" וכל הכנופיה סביבו מוחאת כפיים למופע ההיסטרי הגדול בהיסטוריה של המאה הזו

  במאה שעברה היו כמה מנהיגים היסטריים כאלו .....

 3. 18
  ועידת ונזה של אובמה עם איראן גרעיני ומדינה פלסטינית = תורת השלבים
 4. 17
  השמחה של עיתון הארץ מוקדמת.אם יתקבל המתווה שיחות השלום עם הפלסטניים

  ייקברו קבורת חמור.

 5. 16
  וכמו בשירו האלמותי של מארלי ״שחררו לחופשי את מנטליות העבד״...

  אצל אובמה זה לא עבד

 6. 15
  אפשר תוך ימים לפתור את המשבר, לשלוח את אח"י נושאת המטוסים "רק כ"ח" למימי ההדסון בלווי הצוללות של אנג'לה עם ראשי חץ גרעיניים- להפעיל את המזלטים מעל לבית הלבן - לאגף מאחור ( נחיתת השייטת בחוף המערבי). צ'יק צ'ק והדגל הלבן על הקפיטול מונף.
 7. 14
  ציטוט של גיא בכור - ממצה בעיני

  הארנב של אנרג'ייזר, ג'והן קרי, ממשיך לתזז מכלום לשום מקום; הוא כמעט והביא מלחמה איזורית בסוריה, והוא זה שדוחף להסכם כניעה מהיר עם איראן בג'נבה. לרוע מזלו, הצרפתים דווקא, בלמו בינתיים את המהלך הפזיז. ואת מי מכר קרי בלי להניד עפעף? אותנו. טוב, לפחות קיבלנו שיחת "הרגעה" טלפונית מאובמה. לפנינו משטר אמריקני המסוכן לישראל, ואין ברירה אלא להתעמת איתו.

  1. ה"ידיד" מאמריקה

   לצערי גיא בכור כנראה צודק. אמריקה אינה ידידתנו יותר. הידעתם כי המיליונים שאותם אנחנו כביכול מקבלים מארה"ב בכלל אינם מגיעים הנה?? כל דולר שמוקצב לנו מוכרח להיות מנוצל בארה"ב עצמה, ראה מקרה נעלי בריל. כך הם גורמים לניוון התעשיה המקומית ומתכננים עכשיו למשוך אליהם את הצעירים היצירתיים והמצליחים ורצוי בעלי ממון, ראה "הסכם הויזות" החדש שארצות הברית מציעה לישראל!

  2. אם אתה רוצה להתעמת עם האמריקאים, תצטרף לאל קעידה או לטאליבאן - נראה אתך גבר, ולא ילד מהגנון שמסתתר מתחת לסינור של אייפאק.
  3. אם כל כך לא צריך את הכסף הזה אז למה ביבי לא מכריז על ויתור?

   אוי לנו שזה מנהיגנו וכל הנשרכים אחריו.
   ואיפה ביבי היה מאז אביב 2012 כשהוא התחיל במופע האימים שלו והאיום שלו שהוא יתקוף? התנהגות של ראש כנופיה שכונתית

 8. 13
  כולנו סועדים מתבשילו הקודח של ביביהו המלך שהלך לישון: מי שבמשך שנים המליך את איווט ליברמן כשר חוץ שגרם נזקים מדיניים אדירים למדינת ישראל, ואף הוכרז כפרסונה נון גראטה בחשובות מידידותיה של ישראל. מי שכרת ברית גורדית עם אדם מושחת שהפך את ישראל לחולת צרעת מדינית והפך אותנו למבודדים דיפלומטית. מי שמכר את היכולת להשפיע מדינית באירופה וארה"ב בדיוק במצבים כגון אלו בעבור הישרדותו הפוליטית. מי שהסתכסך אישית עם אובמה ואף התערב באופן בוטה במערכת הבחירות האמריקאית כפקודת פטרונו איל ההימורים. מי שמנופף כבר שנים באיום תקיפה וירטואלי שאפילו לא משכנע את שרה נתניהו.
 9. 12
  רבותי, קרקס הגרעין האיראני מגיע לשיא. העולם כולו מתגלגל מצחוק, ותסביך הרדיפה של ביבי מקבל מימדים סופניים. אין היום מעצמה מערבית (כולל העולם השלישי) שלא פוקעת מצחוק על ריצת האמוק. שייבוסם לו. כנראה שזה מספק אותו בהמון שטחים שבהם פשטו לא הולך לו. גזונדהייט!.
 10. 11
  אם הגענו למצב שבו צרפת פחות ותרנית מארצות הברית, אז מצבנו רע מאד

  אובמה הפך את ארצות הברית לבדיחה. תראו איך הממשל שלו נערך בחובבנות בלתי נתפשת ליישום רפורמת הבריאות ותבינו הכל. מדובר בפרויקט שהנשיא הגדיר כדבר הכי חשוב בנשיאות שלו, והוא נוהל בחובבנות ונגמר בפיאסקו.
  אז אתם מצפים ממנו למשהו אחר בנושאים אחרים?

 11. 10
  אני חשה שממשלת ישראל מצניעה את כשלונה בכל מה שנוגע למדיניות החוץ - מההכרה במדינת פלסטין דרך הטיפול באיראן ועד הנידוי של ישראל בעולם. מי שבא להאשים אחרים שיבדוק קודם כל את עצמו טוב טוב. האם העדרו של שר חוץ במשרה מלאה לא תרם למצב? האם מינוי של אדם מוקצה כליברמן לתפקיד שר החוץ לא תרם למצב? האם השקרים של נתניהו שנחשפו פעם אחר פעם בעולם לא תרמו למצב? האם הדיבור בשתי לשונות במקביל - כביכול תהליך מדיני ובד בבד הרחבת הבנייה בהתנחלויות לא תרמו למצב?
  1. כל מי שעשה דיסלייק לתגובה הזו כנראה אומר את ההיפך - ליברמן תרם רבות כשר חוץ, וגם זה שהמתינו לו ולא היה בכלל שר חוץ תרם להסברה הישראלית, ההיסטריה של ביבי וחזרתו האינסופית על האיום האיראני (בדומה לקטו וקרטגו) שכנעו את כל העולם, שהולך עכשיו לחתום על הסכם עם האיראנים, הרחבת הבניה הוכיחה לכולם שישראל לא פראיירית ולכן כל העולם מחבב אותנו ולא רואה בישראל את אחת המדינות המסוכנות ביותר לשלום העולם. כדאי שבנות היענה מהימין יוציאו את הראש מהחול ויביטו למציאות בעיניים.
 12. 9
  "ישראל שניצבת מול איראן שמנהיגיה קוראים להשמדתה ולכן תפעל להסרת האיום הגרעיני האיראני בכל האמצעים העומדים לרשותה, גם אם כל העולם יתנגד ויטיל עליה חרם מוחלט משום שעדיף לאכול תפוחי אדמה ובצל מאשר להמחות מעל פני האדמה בפצצה איראנית. מול איום קיומי, כל מדינה היתה עושה אותה דבר"
  1. מעניין כמה ישראלים יהיו מוכנים להסתפק ב"תפוחי אדמה ובצל"
 13. 8
  אשטון תעשה הכל שלאיראן יהיה גרעין. האנטי
 14. 7
  עקב תאוותו של הארץ לגמד את נתניהו, אין קוראיו זוכים לקבל סיקור נאמן של ההתנגדות הסעודית המוחצת למדיניותו של הארנב מהבית הלבן. מה שלא יעשה נתניהו, יעשה בית המלוכה הסעודי. אובאמה מיילד ברית היסטורית שקטה שתקעקע את הכורים האיראניים.
 15. 6
  המסקנה: העולם מתרגל לכך שבמזה"ת יהיו 2 מדינות סף: ישראל ואיראן
 16. 5
  סנקציות

  יש לארה"ב נשיא שפיו וליבו אינם שווים. לו ולידידיו אין מה לצפות ממנו, ראו איך הוא זרק את מובראק לכלבים. אל לנו לסמוך עליו שכן תקווה ממנו לא תצא. הוא לא יותר מדברן, זיכרו את נאומו בישראל ואת אמירתו "לאירן לא יהיה נשק גרעיני". לא נותר לנו אלא לסמוך על עצמנו. כמו תמיד.

 17. 4
  העולם התהפך

  התרגלנו שהצרפתים נמושות והאמריקאים גיבורים.עכשיו האמריקאים הפכו לנמושות. כל פעם שאני רואה את פרצופו הזחוח של קרי אני לא יכול שלא להתרגז,בייחוד כשהוא מופיע לצידה של אשטון עם החיוך האוילי שלה.

  1. שכחת את החיוך של ביבי???
  2. מופע האימים של ביבי ממש מעורר "כבוד"

   אוי לנו שזה מנהיגנו וכל הנשרכים אחריו.

 18. 3
  זה מה שקורה שאתה משתין לבאר שממנה אתה שותה

  ביבי וממשלת ישראל התיחסו להנהגה האמריקאית בזלזול משווע, עד כי כך שביבי תמך באופן גלוי במיט רומני. אז מה אנחנו מצפים? שלא יהיו לכך השלכות?
  לאמריקאים נמאס מאיתנו, אולי בצדק...

 19. 2
  המסקנה : ממשל ארה"ב תומך בדיקטטורת האייטולות
  1. חבל רק שהוא תומך (הרבה) יותר בדיקטטורה הציונית.
  2. ישראל דיקטטורה? , חוש הומור , בורות או סתם שנאה ליהודים
 20. 1
  אי אמון

  לצערי דו הפרצופיות של ממשל ארה"ב בהתנהלותו מביא למסכנה אחת אין לתת אימון ואו להתייחס באמינות להבטחות ארה:"ב ביחס לכל התחייבות שתתן לישראל
  היא תציין שאין היא מפחדת מהפחדות ומצד שני היא פועלת בחוסר אימון מוחלט ומפחידה ומאיימת שעם לא תכנע על הברכיים ממשלת ישראל יבולע לנו
  כך לא מתייחסים לידידים ?????!!!!!!!!!!!!

  1. ארה'ב מעולם לא היתה ידידת ישראל. מאז רוזבלט הנשיא

   שאמר כי למד על הבעיה היהודית ברבע שעה מאיבן סעוד יותצר מכל המנהיגים היהודיים,פעלו הנשיאים לרעת ישראל.
   הצעת טרומן לא להקים מגדינה,איזנהאואר שלא הגן עלינו ב1956,קנדי היה נגדינו וגם ג'ונסון אחרי מלחמת ששת הימים שלא לדבר על ניקסון במלחמת יום כפור. היחיד שהיה בעדינו היו הבושים האב ובנו.
   אובאמה לא ילחם למען היהודי כנגד המוסלמי,בן דתו.

  2. ארה"ב תפשה עצמאות, הפסיקה לציית לתכתיבי הלובי היהודי ודואגת לאינטרסים שלה. מזעזע!
  3. מן המפורסמות שרוב האמריקאים

   אינם מתמצאים בענייני העולם, הם קרתנים, צרי אופקים, עסוקים בענייני כלכלה יותר מאשר בענייני העולם, וספורט הכי חשוב בעיני רובם.

   חוויתי זאת במו עיני בנסיעות לאורך אלפי קילומטרים וכך התרשמתי מהחיים במאות עיירות קטנות, שלגבי רובם ישראל היא מקום אקזוטי המוכר בעיקר מהברית החדשה.

   יחד עם זאת יש רבים עירוניים, משכילים, בעלי השכלה גבוהה.

   היהודים תמיד הצטיינו בהתמצאותם בענייני העולם, בחריפות שכלם.

   אולם בישראל קם דור חדש, נבער, מטומטם, צר מוחין, דתי, שרואה בארה"ב "אוייבת", כותב בשגיאות כתיב מחרידות (מסכנה אחת אין לתת אימון... מאיימת שעם לא תכנע) כמו אהוד ויליד הטארץ שאת ידיעותיו על ארה"ב רכש באיזה ישיבה עם רב מטומטם ונערץ שאת דברי ההבל שלו הוא שתה בצמא.

   ארה"ב של טרומן תמכה בהצבעה באו"ם בהקמת המדינה, איזנהואר לא היה צריך לתמוך בנו לאחר שיצאנו במלחמה תוקפנית נגד מצרים והצטרפנו למלחמה של צרפת ובריטניה שמטרתה היתה להשתלט על תעלת סואץ בטרם הפנימו שבעולם החדש הן כבר אינן מעצמות גדולות, קנדי היה הנשיא הראשון שסיפק נשק הגנתי לישראל (טילי הוק) לאחר שנות אמברגו על כל מדינות המזה"ת, ג'ונסון היה הנשיא הראשון שהחליט למכור לישראל מטוסי קרב התקפיים לאחר שדה גול הטיל אמברגו על ישראל וחדלנו לקבל מטוסים צרפתיים, כולל הפרת הסכם למכירת מטוסים, שלא לדבר על ניקסון שדאג להטיס אלינו ברכבת אוירית של מטוסי גלאקסי ענקיים, חלקי חילוף למטוסים, לטנקים, תחמושת, רובים, ביגוד ואפילו נעליים, כאשר גולדה כבר התחננה לערוך ביקור בארה"ב בסגנון השתדלנות הגלותי הנואש, בשל פתיחתה הגרועה של מלחמת יו"כ. קיסינגר הציע לה לוותר על הרעיון המטומטם.

   בוש האב דווקא לא היה אוהד ישראל גדול, ויליד הטארץ שכח כנראה את קלינטון שהיה אוהד ישראל גדול, ואובאמה אינו מוסלמי אף שאביו היה מוסלמי, כי גודל בידי אמו הלבנה הנוצרית (וכנראה אתאיסטית).

   לא ברור כיצד צמח כאן דור כה נבער ומטומטם חסר כל ידע, כמו מליונים החיים בארה"ב וכל ידיעותיהם שאובות מהדרשות בכנסיות.

  4. אף אחד בעולם לא מאמין היום לקרי ואובמה נחשב ברוב העולם וגם ארה"ב כנשיא כושל ולא אמין.
  5. רוב מכריע של האמריקאים ושל מדינות העולם לא מאמין לקרי ולאובמה. בניגוד לניו יור'ק טיימס והתקשורת השמאלנית.
  6. נכון ראיתי בCNN באמת הראו סקרים על חןסר האמינות של אובמה וצוותו. אובמה התבלבל בין יחסים אישיים לבין מדניות ויחסים בין עמים וארצות, הנקמה האישית שלו נגד נתניהו בלתי נסבלת משום שהנדינות מנהלות קשרים מאוד אמיצים בתחומי בטחון ומסחר ואובמה שרוצה להעניש את נתניהו מעניש מדינה שלמה ועם שלם , בנוסף לכך נתניהו צודק בהעלאת נושא הגרעין וההסדר הלקוי המתרקם עם אירן מתגרענת.