למרות מעורבות איראן בספינת הנשק, האמריקאים ימשיכו במגעים עמה

אמריקה כבר לא מדברת על ציר הרשע, אלא על תמרון בין המחנות הנצים במזרח התיכון. חששה המרכזי: הארגונים המזוהים עם אל־קאעדה בסוריה

חשיפת ספינת הנשק האיראנית, שיורטה בידי לוחמי שייטת 13 בים האדום, באה בעיצומה של מחלוקת ההולכת ומתהווה בין ירושלים לוושינגטון. הוויכוח הוא תוצאה כמעט בלתי נמנעת של הסכם הביניים שעליו חתמו טהראן והמעצמות בז'נבה בחודש נובמבר, לריסון תוכנית הגרעין האיראנית. אף שהתיאום הביטחוני והמודיעיני בין ארצות הברית לישראל נמשך כרגיל (הבית הלבן אישר ביום רביעי כי מודיעין משותף לשתי המדינות הביא לזיהוי הספינה האיראנית), מתפתח דיון בשאלת כוונותיה של איראן והאופן שבו יש לפעול נגדה. ישראל הסתייגה מהוויתורים, המופרזים לטעמה, שעשתה ארצות הברית בהסכם הביניים, בלא תמורה מספקת מצד איראן. אבל בכך לא מסתכמות...

כתבה זו זמינה למנויים בלבד

רוצים להמשיך לקרוא?

הירשמו חינם לאתר באמצעות הטופס או לחצו כאן לרכישת מנוי ב-4.90 ₪ בלבד לחודש הראשון. כבר יש לכם מנוי?

 • יש להזין שם המורכב מ-2 אותיות לפחות וללא מספרים
 • יש להזין שם המורכב מ-2 אותיות לפחות וללא מספרים
 • אנא הזינו מספר סלולרי
 • אנא הזינו כתובת אימייל
 • אנא הזינו סיסמה בת 6 תווים לפחות
 • אנא הזינו את אותה הסיסמה שוב
נא לאשר את תנאי השימוש

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 8
  את הנזק שגורם אובמה למעמדה של ארה"ב יקח הרבה שנים לתקן

  ערבויות לשלמותה של אוקראינה עבור וויתור על נשק כרעיני? אז היו ערבויות (לא שכחנו את הערביות לישראל אחרי הנסיגה מסיני ב-1956 - צחקו על אבא אבן אחרי סגירת המיצרים. . .). מי שמעלה על דעתו לסמוך על ערבויות אמריקאיות או על חיילים אמריקאים זקוק לאישפוז דחוף. אבל לך שכנע את השמאל.

 2. 7
  לא השתכנעתי שכל הסיפור איננו בישול שלנו!

  למעשה כל מיני חלקים בסיפור "ספינת הטילים האיראנית" נשמעים מופרכים. במצב שאין למעשה מנהרות פעילות בגבול עזה-מצריים, בהנתן הייחסים העוינים בין מורסי לחמאס, זה נראה קרוב לבלתי אפשרי להחדיר את הרקטות לעזה וכמובן למצרים עצמה.

  1. עלילות חסמבה בים האדום..
 3. 6
  What's the Connection?

  What, pray, is the connection between the nuclear discussions and the capture of the weapons shipment?
  Either the writer has major difficulties getting his priorities in order, or the headline editor needs to be called to task for a supremely inane headline.
  In either case, how exactly will a halt in the nuclear discussions with Iran help Israel's national security?

 4. 5
  מר הראל רץ מהר. עוד לא פרקו את האניה והוא כבר רוצה שארה"ב תנתק

  את השיחות על הגרעין האירני. קצת סבלנות! תן להם לראות קודם מה יש שם.

 5. 4
  המדיניות האובאמית מקריסה מעמד ארה"ב בעולם והורגת בידידיה ואובאמה?..

  ממשיך בשלו:תוניסיה,מצריים,לוב,סוריה,גרוזיה,אוקראינה,איראן;הבאה בתור? מבחינתו זו ישראל.וואלה;אבו מאזן: "אין סיכוי שאכיר בישראל כמדינה יהודית"
  מאת: סוכנויות הידיעות, יום שישי, 7 במרץ 2014, 14:10.זה שמע קרי לפני הראיון של אובאמה לגולדברג בבלומברג.למרות שיש דברים נכונים שאובאמה אומר,הרי לעיניין האחריות לאי הצלחת המו"מ הוא לא המהסס להטיל הכל על ישראל.להפרד מהפלסתינים? כן.להתאבד למענם(ולמען אובאמה)? לא!

 6. 3
  הדיכוטומיה המסוכנת והדו פרצופית של ארה״ב של ארצות הברית

  מה שאומרת מחלקת המדינה של ארה״ב זה דבר כזה: כיום באיראן פועלים שני קוטבים שלטוניים: הקוטב האחד, לכאורה המתון והמחייך והמונהג ע״י רוחני, מעוניין בקיום שיחות, כולל האדרת היכולת הגרעינית של המדינה, וקוטב שני, כביכול נוגד, שאין לו דריסת רגל במו״מ בין האמריקאים והאירופאים על נושא הגרעין, זה קוטב משמרות המהפכה וחטיות אל קודס שמטרתן הפעילות החתרנית האיראנית בסוריה ובשאר מקומות בעולם. הפומבי הבלתי שגתי שמחלקת המדינה לנושא שיתוף הפעולה עם ישראל בלכידת הספינה (אקט הלכידה הפוטוגני עצמו, עם כל הכבוד, היה בחינת ״ישחקו הנערים לפנינו״ יען כי שני הסטילים והספינות הקטנות היו מוגנות בוודאי על ידי חומת הפלדה של ה-NAVY באיזור) וכאילו בא לשכפל את האמירה הדייכוטומית של היישוב בימי מלחמת העולם השניה ״נלחם בבריטים כאילו אין מלחמת עולם ונושיט עזרא לבריטים במלחמתם כאילו אין לנו פלוגתא עימם״. עיקרי מדיניות ״דו פרצופית״ זו אינה חדשה ויסודותיה (בעיניי לפחות כמשקיפה זקנה ומשופשפת של הזירה האסטראטגית באיזור) ע״י אותה ״עלמה אפריקאית המשכלת את רגליה (החטובות) ובאצבע צרידה, מכתיבה את רצונותיה לשליטי ערב״ כדבריו של הרודן אל גדאפי, עצמות רשעים ירקבו, הלא היא מיודעתנו קונדאליזה רייס, שמאחורי גבינו, הניחה את יסודות הדו שיח האמביוולנטי אמריקאי איראני. ואם איחרנו את הרכבת, כדרכנו לא לאחר אף פעם לאחר את הרכבת, (ותודה לאבא אבן) אין לנו להלין אלא על עצמנו. שבת שלום. השבת, שבת ויקרא, פרשה גדולה עם אלף זעירא, ללמדך כי אל לו לאדם להגביה את לבו, כי הוא בסך הכל יותר קטן מכפי שהוא חושב. זההגם ראש חודש אדר ומצווה עלינו, יהיו הנסיבות של לכידת הספינה כפי שיהיו, שומה עלינו להרבות בשמחה על כי שוב גברנו על אגג הארמי ולא נשכח, אף נזכור את שעשה לנו עמלק. אז שבת שלום לכולם וזר ברכות לנערים (וגם לנערות, מכירה אחת כזאת ג׳דעית שהשתתפה במבצע) שידם הייתה במלאכה, שהקב״ה ישמרם וינצור אותם, יעטרם בכתר ניצחון וישיבם בשלום, בבריאות הנפש ובבריאות הגוף לאוהביהם.

 7. 2
  אם לישראל מותר להחרים נשק ערבי, למה שאלקעידה לא תטביע אוניות נשק לישרא

  יש פה היגיון מעגלי - עזה נמצאת בעימות עם ישראל (למרות שישראל הורגת הרבה יותר עזתים, כולל אזרחים, משהם הורגים לנו. על סמך זה, ישראל מגדירה את עזה כמדינת טרור, ומחרימה נשק אליה. לפי אותו היגיון, על הערבים והאיראנים להחרים נשק שמגיע לישראל, כי הוא משמש לחיסולים ממוקדים והרג אזרחים (כלומר גם ישראל מדינת טרור), ולכן לגיטימי שגם הם ישתמשו בפיראטיות ימית או אוירית כחלק מהמאבק שלהם.

  1. למקרה ששכחתה אין צה"ל בעזה ומנהיגיה מחוייבים להשמד ישראל. ..

   וישראל מותקפת.ישראל לא הצהירה שיש להשמיד את איראן הצהירה שיש להשמיד את ישראל.לכן זה מאבק על חיינו.אם למרות זאת אתה עדיין ספקן אז ירחמוך מן השמים..

  2. (Moron in English)Moral equivalence Debil

   only way to explain your remark is by assuming an IQ a shoe.
   You live in Israel, and equate and equate to Gaza,

  3. אם אני כל הזמן אביא לך מכות על הראש עם ספר

   מכה על הראש, ושוב, ושוב...
   כך עד שאתה לוקח ממני את הספר.
   חבר מביא לי ספר אחר.
   אני שוב מכה על הראש שלך. ושוב, ושוב...
   תגיד את האמת,
   אתה מטומטם או שתיקח ממני את הספר ותמנע מחבר שלי להביא לי עוד ספרים?
   אגב, הספר זה לא ספר אמיתי. זה הילדים שלך הרוגים...
   תחשוב על זה.

 8. 1
  טעות בכתבה

  "בשל מלחמת האזרחים בסוריה והטבח שמבצע משטר אסד במתנגדיו השיעים"

  כך כתוב בכתבה. לידיעתי משטר אסד טובח בסונים!