פרשנות

ישראל צריכה לראות בהסכם הפיוס הפלסטיני הזדמנות ולא איום

אחרי שנתניהו טען שעבאס אינו מייצג את כל הפלסטינים ושלא ניתן להתקדם כל עוד הרשות לא שולטת בעזה - ההסכם, אם ייושם, ייתן מענה לטענות אלה בדיוק

לא עברו אלא דקות מרגע שהגיעו הידיעות הראשונות על פריצת הדרך במגעים בין חמאס לפתח, על הסכם הפיוס שנועד לסיים פיצול בן שבע שנים בין רצועת עזה לגדה המערבית, ולשכת ראש הממשלה יצאה למתקפה בכל החזיתות. דפי מסרים הועברו לשרים, הכתבים הופצצו במסרונים וחשבונות הטוויטר והפייסבוק של לשכת נתניהו המטירו אש וגופרית. הגדיל לעשות דוברו של נתניהו לתקשורת הערבית, אופיר גנדלמן, שציוציו בטוויטר כללו הצהרות מתלהמות שלא היו מביישות דרשת יום שישי של ראש ממשלת חמאס, איסמאעיל הנייה, במסגד בעזה. באחד הציוצים קבע גנדלמן, בערבית, כי ישראל יכולה "לכתוש" את פתח ואת חמאס גם יחד, אם תרצה. הסכם הפיוס הפלסטיני -...

כתבה זו זמינה למנויים בלבד

רוצים להמשיך לקרוא?

הירשמו חינם לאתר באמצעות הטופס או לחצו כאן לרכישת מנוי ב-4.90 ₪ בלבד לחודש הראשון. כבר יש לכם מנוי?

 • יש להזין שם המורכב מ-2 אותיות לפחות וללא מספרים
 • יש להזין שם המורכב מ-2 אותיות לפחות וללא מספרים
 • אנא הזינו מספר סלולרי
 • אנא הזינו כתובת אימייל
 • אנא הזינו סיסמה בת 6 תווים לפחות
 • אנא הזינו את אותה הסיסמה שוב
נא לאשר את תנאי השימוש

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 21
  מדינת ישראל בערוותה

  גם אנחנו סרבני שלום סדרתיים לדורותינו
  ביבי סוחר סוסים ידוע
  מלך הקומבינות והשטיקים

 2. 20
  מדינת ישראל בערוותה

  גם אנחנו סרבני שלום סדרתיים לדורותינו
  ביבי סוחר סוסים ידוע
  מלך הקומבינות והשטיקים

 3. 19
  השמאל הקיצוני מתייצב,כצפוי, לשמאל החמאס
  1. השמאל, מתייצב לצד החיים, להבדיל מהימין הקיצון-שיושב בממשלת ישראל, שרוצה טרור,חיים על חרב,וארוחות חינם. זה הימין שלך דרור המפגר.רק שכדרך שקרנים, תקרא לעצמך נאור. כמו שליברמן קורא לעצמו ישראל ביתנו וכופה על ישראל את השפה הרוסית שאיננה שפתנו, ואיננה ישראל. אבל אתם אלופים בהונאות.עצמיות. חוץ מכם, אף אחד לא רואה בטרוריסטים ביבי את ליברמן, את לפיד ובנט מנהיגים חכמים. הם דוגמא לבבונים ופריירים שבחרו בהם. שלום להזכירך עושים עם אויבים. גם לא בוחרים שכנים, במקרה של מדינות. מתי ירד לכם האסימון ותרצו חיי שלום? חיים שפויים, של אנשים שמגיע להם לחיות חיים איכותיים, על רמה? בשקט, בשלווה? לחנך את הילדים שלכם על רמה? שאנחנו והמדינה שלנו נתחיל לנשום לרווחה? רק עם סיום הכיבוש ועם שלום.
 4. 18
  גם אם ירקו לנו בפנים, הסמול ינסה לשכנענו שמדובר בגשם ברכה..

  מדהים מה עוד צריך לקרות כדי שאותם סמולנים שטרם איבדו לגמרי את ראשם, יביטו למציאות בלבן שבעיניים. אין דבר כזה "חמאס מתון". מדובר במודל החיזבאללה של "פלסטין" וטיפש מי שסבור שממשלת אבו-מאזן@איסמעיל הנייה מסוגלת לחתום עמנו על הסכם שלום, שיכלול סוף לתביעות-לא משנה מה ניתן להם בתמורה (גבולות 67, מזרח ירושלים ואפילו חזרה סמלית של פליטים). מדובר בקץ האשלייה של אוסלו. כעת היכונו למלחמה.

  1. היחידים שיורקים בינתיים עלינו ועל הפלסטינים זו ממשלת הרוע שלך כבשה שנותנת שיזמברו אותה מאחורה ומכחישה את זה
 5. 17
  מה אפשר לצפות מהעתון שלכם השמאלנות היא מחלה איזו הזדמנות

  אתם בושה לעם ישראל מתיוונים כל השמאל

 6. 16
  מדהים. מעניין אם הברית נתניהו-בנט גם צריכה לפי הכותב להיראות

  אין גבול לשנאה העוורת לישראל. כן\ יש הרבה על מה לבקר את ישראל, אבל לא זה. כמו שאם ביבי היה סוגר דילים עם כהנא חי לא הייתי מסתכל על זה כהזדמנות לשלום, אין להסתכל על העסקה חמאס פתח כהזדמנות. מילא היו אלו הזיות של איזה תמהוני קיצוני, אולם פה מדובר על מאווי ליבם של אלו המתיימרים להיות מומחים

 7. 15
  כל מילה בסלע רביד. עתידנו רק בסיום הכיבוש ובשלום. חיים על חרב אינם חיי
 8. 14
  מתי שורפים את המועדון?

  התגובות של הממשלה מזכירות לי את זה:
  "אז ככה, אנחנו רוצים 15 ניצחונות בשנה מינימום... 15, כן? אם לא - נשרוף את המועדון. אנחנו גם רוצים לקבוע, פעם אחת ולתמיד, מי יהיה השחקנים, מי יהיה המאמנים, מי יהיה התוצאה, ומי יהיה מזג האוויר."
  "ואם זה לא יינתן לכם?"
  "אנחנו נשרוף את המועדון."

 9. 13
  תמיד השמאלנים חושבים שקטסטרופה היא דבר נהדר
 10. 12
  כשהפרה מובלת לבית המטבחיים זאת הזמנות למנוחה

  לא כל צעד של אבו מאזן הוא הזדמנוצת לשלום. לפעמים מדובר בסתם מהלך חסר אחריות, תמרון שהוא חלק ממזימה, שהיא חלק מתככים, שהם חלק ממאבקים, שהם חלק ממלחמת כנופיות.
  זה הכל.

  1. רק שקרנים,תחמנים,כובשים,גזלנים,רמאים,כמו ממשלת ישראל ואתה אזרח, יכולים לדברר שטויות כאלה
 11. 11
  גדעון לוי, מאחוריך
 12. 10
  בראיון ברדיו דברר את אירן מדברר את החמאס הארץ מגייס את מיטב שונאינו
 13. 9
  בחירות חדשות לנשיאות ולפרלמנט הפלסטיני, אז בוא נחכה ונראה מי ינצח

  עד אז, להמשיך בשגרה

  1. רק אהבלים מכחישי כיבוש יכולים לזמר את תעמולת הימין ולבקש שגרה.אין דבר כזה.מי שעומד במקום,נסוג,הולך אחורה.ממשלת ישראל סרבנית שלום,הורסת את המדינה בכל יום.הגיע הזמן להתעורר ולראות מה טרור הביברמן מעולל לנו-- ולחיינו, חיים בזבל, באיכות ובכמות, למול מה היה יכול להיות לנו, לו היינו בשלום, ללא סרטן הכיבוש הגרורתי-השטחים הכבושים, שהורגים אותנו כחברה לאט אבל בטוח
 14. 8
  מדהימה הגישה של הכתב שרואה בכל מה שהפלסטינאים עושים הזדמנות ולעומת זאת

  בכל מה שישראל עושה תמיד אסון.
  אני מניח שלתפיסתו של הכתב אם האירנים יזרקו פצצה גרעינית על ישראל הוא יראה בכך הזדמנות שכן יהיה ניתן לבנות את הדברים טוב יותר על בסיס ניסיון העבר .... רק שלא יהיה מי שיבנה....אבל זו הזדמנות....הלא כן??

 15. 7
  ניתוח נכון ומפוכח של המציאות.

  החמאס ארגון טרור אכזר אך הסכם האחדות הפלסטיני טוב לישראל.

 16. 6
  הזדמנות ? למי?

  הלא לשכת נתניהו תמיד תמצא דופי ברשות הפלסטינית. פעם בנימוק שאינה מייצגת את כלל הפלסטינים ואת הרשות בעזה ופעם בשל כוונותיה לאחד את כלל פלגי הפלסטינים כולל הרשות בעזה. שלל הנימוקים הוא כספר פתוח. "בקש שלום ורדפהו" אמר נעים זמירות ישראל אך לא התכווין למהלכיו של ראש ממשלת ישראל הנוכחית.

 17. 5
  מעתה - על כל קסאם מעזה להגיב ברמאללה (האחריות של אבו מאזן, לא?)
 18. 4
  ברק,אתה לא ממש מבין ביחסים בין רמאללה לעזה מה?
 19. 3
  חמאס הינו תנועה טוטליטארית מהמחרידות בעולם. כלל לא מפתיע...

  שכתבי "הארץ" פשוט אינם מצליחים להבין מה הבעיה עם חמאס. למה? כי מעולם לא הקשיבו ברצינות לנאומי ראשי האחים המוסלמים (פלסטין), לא קראו את כתביהם, ואם הקשיבו וקראו - לא לקחו את דברי החמאסניקים ברצינות. מה, אחרי ככלות הכל, מדובר בערבים! ממתי ערבים מתכוונים למה שהם אומרים? למי אכפת מה אומרים הערבים? הנה, למשל, דבריו של חאלד משעל מלפני חודשים מספר: "...להפסיק לאלתר את המשא ומתן עם ישראל... המאבק המזוין הוא הדרך היחידה להשיג את זכות השיבה ושחרור ירושלים... (קרא) למדינות ערב ולמדינות האיסלאמיות להיות מוכנות וליזום עימות עם ישראל, שאותה הוא הגדיר האויב המשותף לכל האומה הערבית..."

  1. לולא היית שקרן, לא היית מתחזה בעשרות שמות שונים. חמאס לא כפי שתיארת.

   ראש הלשכה המדינית של החמאס, חאלד משעל, הורה לזרוע הצבאית של הארגון להפסיק את הפיגועים נגד מטרות ישראליות. זאת בעקבות ההבנות שהושגו בין יו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס (אבו מאזן), לבין משעל בדיונים שניהלו בקהיר.
   משעל הורה על הפסקת אש דה-פקטו עם ישראל לא רק בעזה, שם נזהר חמאס זה תקופה ארוכה שלא לשגר רקטות, אלא גם בגדה המערבית. ההוראה ניתנה כבר בסוף נובמבר 2011, בעקבות ההסכמות בסבב הראשון של שיחות הפיוס שנערכו בקהיר בין צמרת החמאס לראשי הפתח. לאחר הפגישה בנובמבר פורסם כי שני הארגונים סיכמו על הפסקת אש זמנית (הודנא) בגדה ובעזה והתמקדות במאבק עממי בלבד, נוסח "האביב הערבי".
   פורסם ב"הארץ" – 29/12/11

  2. כל מה שאתה כותב נכון - הוכח שהחמאס צדק

   ישראל העמידה את הסכסוך על משחק סכום אפס וזו התוצאה ההגיונית שאותה מבטא החמאס

  3. והציונות ?!
  4. והציונות מה ?!
  5. אני לא מבין, אתה מצפה שנעשה שלום עם שלדון אדלסון? אולי אנגלה מרקל? שלום עושים עם אויבים.

   לא נראה לי שמישהו במערכת "הארץ" (טוב, אולי פרט לגדעון לוי בימים קשים במיוחד) נמצא בהכחשה בנוגע לאופי של "חמאס". זו בכלל לא השאלה. השאלה היא מה אנחנו בצד הזה של הגבול אמורים לעשות עם זה.

   ולגבי "דברים של חאלד משעל" - אם תבדוק מה בכירים אצלנו אומרים מדי פעם תגלה דברים לא פחות גרועים. יושבים עכשיו בממשלה שרים שהציעו לחסל את הרשות הפלשתינית, לשטח שכונות ולפגוע באזרחים. אנשים שהשוו את הפלשתינים (ו"סתם" זרים אחרים) למיני מחלות שיש לחסל יושבים היום בכנסת. צדיקים אין לא שם ולא כאן.
   התבטאויות הן דבר אחד (בייחוד כשהן מכוונות לאלקטורט שלך), ואינטרסים הם דבר אחר, והמציאות מראה שכשמגיעים לאינטרסים פוליטיקאים מתנהלים אחרת, גם בחמאס.

  6. כל מילה שלך אדם בסלע.מילים חשובות לך
 20. 2
  ברק איך אתה לא מבין שהם מסוכנים לישראל?

  אל תתבטא נגד המדינה שלך כל הזמן. תחשוב קצת על הטעויות שאתה עושה בחיים שלך

  1. לא הבנת ! ברק רביד עובד אצל ע.שוקן וצריך להתפרנס ! אלה ההבלים של מערכת חסרת עמוד שידרה ואמות מוסר
  2. כי ברק עובד בעיתון הארץ .
  3. רק מי שרוצה שלום הוא בעד מדינת ישראל. ביבי וליברמן הם מוגי לב שמפחדים מהצל של עצמם.
  4. הוא לא מתבטא נגד "המדינה", הוא מתבטא נגד "הממשלה"

   יש הבדל גדול והגיע הזמן שבימין יתחילו להפנים שלא כל מי שלא חושב כמוהם הוא ישר "בוגד" ואני לא יודע מה עוד.

  5. שאיפת רביד להפיל את נתניהו בכל מחיר גם אם יפיל עמו את המדינה זה המסר שהוא מעביר לעולם נולצערינו המסר נקלט נהדר אצלאלהשכבר ניסועם הפיל את העם היהודי לפני שהייתה מדינה או כיבוש, והכל כי העם לא בחר את הממשלה שרביד רוצה, גם בן אהרון לא היה מרוצה צואות הבחירות וטען שצריך להחליף את העם, אלא ה"דמוקרטים" מהשמאל הקיצוני בכל העולם, במקרה שלנו זה מסתדר טוב עם האנטישמיות שינקו בחלב אמם.
 21. 1
  אתה צוחק ?! נכון ?! הזדמנות לשלום ?! ביבי הרי בורח ממנה כמו מאש...
  1. הלך הזרזיר אצל העורב . הרי הסעיף באמנה הפלסטינית לחיסול ישראל לא שונה וגם ספרי הלימוד בגדה השוללים את זכותה של ישראל להתקיים לא שונו . וגם אמצאי התקשורת של אבו מאזן בערבית לא מכירים בישראל להתקים כך שהמרחק בין הרשות לחמאס אינו גדול .המטרה היא אותה מטרה והמחלוקת רק בשיטה.
  2. למה ללכת לספרים בגדה?לך לספרים שלנו,קרא את דוברי ביבי,שמע את ליברמן.כמה עיוור אפשר להיות שי?
  3. לשי. מה רצית ?! אנחנו רומסים אותם והם ילקקו לנו ?!
  4. "שלום עושים עם אויבים"

   למה ציפית, אהבת ישראל וציונות? אז הספרים נראים כמו שהם נראים, ומכניסים סעיף על זה בהסכם. נו?