הירי במוזיאון בבריסל: צירוף מקרים או חיסול חשבונות?

ייתכן שקטל הישראלים שעבדו בגופים ממלכתיים לא היה פשע שנאה, אלא התנקשות מכוונת. ההשערה מתחזקת לנוכח סרטון שבו מצטייר הרוצח כמקצוען

לא היתה סיבה עניינית לכך שמדינה עוינת כמו איראן או ארגון אויב כמו חיזבאללה ינסו לפגוע בבריסל דווקא באחד משני בני־הזוג עמנואל ומירה ריבה, עובדי מדינה לשעבר. השניים היו בעלי מקצוע משותף, חשבות, שהועסקו בנפרד בגורמים ממלכתיים. לא היה להם כל קשר מהותי לנושאי הליבה של גורמים אלה; כלי העבודה שלהם היו מספרים ומחשבים, לא גלימות ופגיונות. עמנואל הגיע ללשכת הקשר ליהודי ברית־המועצות לשעבר, ״נתיב״, ממשרד האוצר, שם התוודע לקהילת הביטחון, החוץ והמודיעין, ועמד בקשר עם צמרת הגורמים הממלכתיים. אחריו נקלטה גם מירה בגוף ממלכתי. שם, וגם כשהוצבה באחת משלוחות המשרד באירופה, היה לה תפקיד מינהלי בלבד. היא לא היתה...

כתבה זו זמינה למנויים בלבד

רוצים להמשיך לקרוא?

הירשמו חינם לאתר באמצעות הטופס או לחצו כאן לרכישת מנוי ב-4.90 ₪ בלבד לחודש הראשון. כבר יש לכם מנוי?

 • יש להזין שם המורכב מ-2 אותיות לפחות וללא מספרים
 • יש להזין שם המורכב מ-2 אותיות לפחות וללא מספרים
 • אנא הזינו מספר סלולרי
 • אנא הזינו כתובת אימייל
 • אנא הזינו סיסמה בת 6 תווים לפחות
 • אנא הזינו את אותה הסיסמה שוב
נא לאשר את תנאי השימוש

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 97
  תמיר (22:56) חידש לנו: היורה ביצע באקדח לפני הקלאצ'. זה לא פורסם עד כה

  תמיר (22:56) חידש לנו: היורה ביצע באקדח לפני הקלאצ'. זה לא פורסם עד כה, אז שאפו על הסקופ. בנוסף-

  ענית לי על עוד שאלה פתוחה:
  1. בסרטון שפורסם ניתן להבחין שהמפגע מתפעל את הקלאצ' לפני הירי. ממה שאני יכול להבחין, זה נראה כמו פתיחת הנצרה, ולא דריכה. עד כה, הנחנו שהוא ירה רק באותו הנשק, ולכן זה מוזר שאחרי שירה בזוג בכניסה, הוא נצר את הנשק והכניס שוב אותו לתיק, רק כדי לשלוף שוב אחרי 5 מטרים במורד הפרוזדור. השאלה שעלתה, היא באיזה נשק ירה המפגע בזוג, ואתה ענית יפה – באמצעות אקדח (מחסנית שלמה לטענתך).
  2. זהו מידע שלא פורסם עד כה בשום מקום ולא נראה בסרטון. לכן, אני מניח שאתה מעורה בפרטי החקירה יותר מהאזרח הממוצע (או שאתה בקשר עם המפגע, מה שפחות סביר).
  3. לגבי הזמנים בתגובה המקורית (86) : הם מתייחסים לסרטון שהועלה ליוטיוב בכתובת watch?v=dSf2WuHbnJU - הזמנים והסדר מעט שונה מהסרטון בהארץ.
  בנוסף

  1. מדוע פתח בירי בנשק משני (אקדח) ולא ברובה סער שברשותו. בדרך כלל האקדח ישמש כתחליף לנשק היותר הקטלני? זה לא מעיד על כך שתכנן פיגוע המוני, אלא שוב מחזק את ההנחה לפגיעה מתוכננת.
  2. שאלת זמן הביצוע – לפני הסגירה – עדיין לא מתיישבת עם ההנחה שרצה לבצע פיגוע המוני, ורק מאששת את הסברה לפגיעה מתוכננת בזוג.
  3. ירי בעובדים- נותן לו זמן מילוט בהליכה מן הזירה, ולא בריצה. בנוסף, מטשטש את המטרה העיקרית של הירי על ידי הרחבת מעגל הקורבנות.

 2. 96
  אם כבר הארץ מסקר פשע שנאה נגד יהודים אז חובה עליו להוסיף קונספירציה
 3. 95
  כמו מבקר קולנוע שמעולם לא יצר, כך אורן כותב על ביטחון

  יורה מיומן המגיע להתנקש בשני אנשים לא חמושים, מגיע עם אקדח, קטן, מוסלק, מעומעם (אך לא בהכרח) ויורה פחות מחצי מחסנית. בהגעה ובעזיבה מייצר את הצלילית והנראות הקטנים ביותר, ומתחמק ללא שיקלט בשום מקום.

  בן אדם שמגיע עם קלשניקוב בתיק, ואלין עובר לאחר שריקן מחסנית אקדח, מגיע לבצע פיגוע רב נפגעים בכל מי שיקרה בדרכו.

  אבל כמו מבקר קולנוע שמעולם לא יצר, או מבקר מסעדות נטול כל ידע וניסיון קולנירי, כך אמין אורן ,כתב במחנה מהולל ללא כל עיסוק או ניסון בכל דיסציפלינה בטחונית או מודיענית, שלא לומר מיומנות לחימה, מפרשן לנו פיגוע טרור...

  כותב תגובה זו הוא מדריך ירי וקצין מילואים...

 4. 94
  למה אני לא מופתעת שכתבה כזו מופיעה ב"הארץ"?

  כל אמצעי התקשורת, כולל הזרים יודעים ואומרים שמדובר בפיגוע טרור לכל דבר ורק אתם, ברוב החוצפה והשמאלניות שלכם מעיזים לטעון אחרת. תתביישו לכם

 5. 93
  כדאי לקרוא את השאלות הפתוחות, המפורטות בתגובה 86.
 6. 92
  אתה עיתונאי הזוי. זה ברור שזה משהו שחזר מסוריה או אפגניסטן
  1. ומה מספר הנעליים והנייד שלו? אתה הרי יודע מי זה\ סחבי.
 7. 91
  אמיר אורן מחטט בנושא שהשתיקה יפה לו, אבל זה לא מצדיק מקהלת נביחות

  אני תוהה אם בין קוראי הארץ יש כל כך הרבה אנשים בלי מוח ("עיתון לאנשים חושבים"?), או ששיטפון התגובות העוינות כאן מקורו באיזה משרד פרסום/דוברות/יחס"צ שעובד עם 'גוף ממלכתי' כלשהו.
  בעיניי אירוע החיסול הזה הוא אירוע מבשר רע. קודם כל - כי הוא מצביע על כך ש"אנשינו" חשופים ופגיעים. ושנית - כי הוא מצביע על התחזקות "אויבינו", שמה לעשות, במקרה זה, נראה שידם הייתה על העליונה, וזה אף פעם לא נעים להיות בצד המפסיד.
  אני נוטה לחשוב שאמיר אורן פרסם כאן יותר מרמז עבה. צר לי על היתומות. ייתכן שהפעילות של הוריהן תישאר עלומה - זה בטח האינטרס של המדינה - מסוג הסיפורים שאנחנו בשגרת היומיום שלנו בכלל לא מודעים אליהם, ויש מי שמשלם מחיר מאוד כבד כדי שנמשיך בשגרה השאננה שלנו בלי לדעת כלום על המחיר שהיא גובה...

  1. מר גאון- סוכנויות ביון לא מגייסים זוגות שהם הורים לילדים ושולחים אותם לשליחויות . ההנחה שלך על "מידע פנים" שיש לאמיר אורן הוא לא יותר מסתם שיגעון של אביב -כאילו חיבת לנו איזה מסלול אנליטי - לא חישבת ולא בטיח - סתם מפריח השערות כמו נהג מונית בארלוזורוב .
  2. רוברטו, אסקולטמי, תרגיע.

   כולם מסריחים ומשוגעים?
   ואולי דוקא אתה שקעת במלנכוליה?
   למרות שבשירי הידוע היא מגיעה רק בספטמבר.

 8. 90
  תשעים אחוז מהמגיבים הנזעמים מסגירים, מבלי דעת, העדר אינטליגנציה.
 9. 89
  ייתכן שנקבע מפגש עם מודיע במוזיאון ובמקומו הגיע מחסל מקצועי.
 10. 88
  הקוראים מגיבים בחרדה ואגרסיביות.

  ההנחה שלי היא שהכותב יודע יותר מאתנו על הארוע אך מנוע לפרסם עוד פרטים. מכל מקום מטופש ואווילי לירות בשליח. ההתקפות של הימין על התקשורת הן סממן פרימיטיבי מובהק.
  השוטה המצוי דבק בגרסא הרשמית כי הוא ירא ממצבים מעורפלים.

 11. 87
  אם לא הבנתם נתניהו אמר שהשמאלנים הביאו לרצח. זה נתניהו מהמרפסת.
 12. 86
  מה שניתן ללמוד מהצילום שפורסם:

  מהסרטון ניתן להבחין בדברים הבאים:

  1. המפגע לובש כפפות- ככל הנראה לייטקס (0:03-0:04)
  2. סבירות גבוהה שהמפגע לובש שכפ"ץ תחת החולצה, כפי שניתן לשער מבליטות לא מוסברות באזור הכתף השמאלית (הקרובה למצלמה) ובית החזה בזמן 0:04 – 0:05.
  3. בזמן 0:08, כאשר הוא נמלט מהזירה, ניתן להבין במשהו משתלשל מצד ימין של הכובע. ייתכן סוג של ציוד קשר.
  4.
  שאלות פתוחות:

  1. זמן 0:09-0:10 סוליות הנעליים שלו שונות באופן מובחן מהנעליים. מכוון? או שמא רזולוציה גרועה של תמונה? השערה שלי: הטעיית זיהוי פלילי.
  2. הוא נושא שני תיקים למרות שאת הנשק מחזיק בתיק צד הארוך? מדוע? התיק צד הקטן יותר אף מחליק לו לאורך הזרוע, יותר נוח לשאת ציוד בתיק גב על הכתפיים, לצד תיק ארוך לנשק? לשם מה התיק הקטן? השערה פשוטה שלי : מצלמה לתיעוד הירי.
  3. הוא נרתע לאחור עם ראשו כשיורה בשנייה 0:23. לא אופייני למקצוען, אלא אם כן באותו רגע משהו מהצד השני הסתער לכיוונו או השליך דבר מה, ואז הראש מוסט אינסטנקטיבית. אחרת, זאת תנועה שאופיינית לאנשים שיורים לראשונה בכלי נשק. אני מניח שמי שמחזיק בתיעוד הכרונולוגי המלא, יכול לראות אם היתה איזו תגובה מתוך המוזיאון שגרמה לתנועה הזאת.
  4. כל עוד התיעוד המלא לא מופץ (מסיבות ברורות) יש יותר מדי נעלמים בסיפור שהוא גם ככה די תעלומה. הסרטון של הירי עצמו מופיע ללא שעון זמן ככה שלא ניתן להבין מה קוצץ וכמה זמן בדיוק. ניתן להסיק שמעט יותר מ 40 שניות חסרות, מאחר והוא יצא כדקה ועשר שניות לאחר כניסתו למתחם. הסרטון של הירי הוא בקושי 20 שניות באורכו.

  1. זאת ועוד: מי שרוצה לבצע הרג המוני, לא מגיע למוזיאון שעה לפני הסגירה

   זאת ועוד: מי שמתכנן פיגוע בקפידה ומועניין בהרג המוני לא מגיע למוזיאון שעה לפני הסגירה! כמו כן-

   1. הזוג הישראלי נורה ממש על סף הרחוב, בכניסה למבואה של המוזיאון. כלומר הם למעשה נורו ברגע שפנו מהרחוב אל כיוון המוזיאון (בהנחה ולא יצאו משם באותו הרגע).
   2. מדיווחים שונים עולה כי אכן המתנקש תיעד את הארוע במצלמה (כנראה בתיק הקטן).
   3. המתנקש ביצע וידוא הריגה בקורבנות, לפי מידע שפורסם באתרי חדשות בחו"ל.
   4. לאחר שירה בזוג הישראלי, פנה אל הכניסה למוזיאון וירה בשני עובדים של המוזיאון שנמצאו בלובי הכניסה. הוא לא המשיך אל תוך המוזיאון עצמו.

   עיקר הקושי הוא להסביר איך מתיישב תכנון מוקפד של פיגוע, עם שעת ביצוע מאוחרת. תייירים מבקרים מוזיאונים בשעות הבוקר, ובכל מקרה התנועה דלילה לפני הסגירה.
   הדבר מחזק את ההשערה שמדובר בהתנקשות ולא פיגוע הרג המוני.
   אם אכן כך הדבר, וזהות הנרצחים היתה ידועה למתכנני הרצח, יש פה מחדל רציני של גורמי ביטחון ישראלים. האם הם היו נתונים למעקב?
   האם התגובות האגרסיביות לכתבה נובעות מרצון לחפות על מחדל שכזה?

   דבר נוסף אך משמעותי: אם אכן זו התנקשות, זהו הישג לגורם הביון העוין שביצע. נוצר רושם שהמבצעים לא רצו ליצור רושם של התנקשות, אלא מעוניינים לדמות לפשע שנאה.
   האם זה מצביע על אפשרות שהזוג לא היה האחרון ברשימה, ויתכן שיש יעדים נוספים שכרגע על הכוונת שלהם? האם רשימת שמות דלפה?
   באתר של סילברסטין מופיע קישור לאתר שפירסם שמות אנשי הקונסוליה בברלין (לא מעודכן מאז 2011). ברשימה מופיע שמה של ריבה – האם ייתכן שיש עוד ישראלים בסכנה ממשית עקב כך?
   אין ספק שגורמי בטחון יצרכו לתת דעתם על כך ולראות איך למנוע מקרים דומים בעתיד.

  2. התשובה לשאלה 'שעה לפני הסגירה בפתח'-הוא עקב אחריהם. ידע זהותם המסויימת
  3. עקב אחריהם, או שמא, ציפה להם? האם פותו להגיע למוזיאון? כבר קרה בעבר
 13. 85
  אז מה הוא בעצם אמר? מישהו בכלל קורא אותו לפני שמעלים את הכתבות לרשת?
 14. 84
  אכן, נראה כהתנקשות ולא פיגוע. בפיגוע מנסים לפגוע בהרבה יותר משניים

  העיקר, ביבי יצא מיד בהכרזה שזה פיגוע שנאה של אנטישמים....אין גבול לציניות?

 15. 83
  פרשנות נוסח הארץ: טרור = חיסול חשבונות מזרח תיכוני

  בקרוב יסגר העיתון הזה בארון הקבורה של השמאל הישראלי כמו אחיו באירופה

 16. 82
  בתור מי שכל חיי עבד בחשבונאות וגם שירת בצבא...

  קודם כל, מי שעובד בתור חשב חברה או אירגון כלשהי- תמיד נמצא בסוד הענינים. למה? כי אי אפשר להזיז שום דבר בלי כסף. לכן לכל דבר יהיה ביטוי בהנ"הח. דבר שני -הוא תמיד נמצא בקשר רציף עם מקבלי החלטות. וזה לבד אומר בעד עצמו. לגבי אירוע עצמו. הוא באמת נראה מקצוען : עשה מהר את ה"עבודה" וגם רואים אותו בקושי למרות המצלמות. אז מה? בקיצור, לא משכנע.

 17. 81
  מדובר כנראה בשנים שידעו יותר מדי, ואולי גם נחשדו כסמולנים שמתכננים לבצע סנודן. המוסד חיסל אותם ועל הדרך שירת גם את ביבי ומדיניות ההפחדה מ"אנטישמים" שהhasbara הישראלית נוקטת לאחרונה

  בשנה האחרונה השלטון מצוי באטרף פרנואידי, בארץ ובעולם. לחסל, להשמיד ולמכור לכולם שאלה ערבים. כנראה שהימין הבלגי שנציגיו ביקרו בשבוע שעבר אצל אקוניס, סייע.

 18. 80
  מדובר כנראה בשנים שידעו יותר מדי, ואולי גם נחשדו כסמולנים שמתכננים לבצע סנודן. המוסד חיסל אותם ועל הדרך שירת גם את ביבי ומדיניות ההפחדה מ"אנטישמים" שהhasbara הישראלית נוקטת לאחרונה

  בשנה האחרונה השלטון מצוי באטרף פרנואידי, בארץ ובעולם. לחסל, להשמיד ולמכור לכולם שאלה ערבים. כנראה שהימין הבלגי שנציגיו ביקרו בשבוע שעבר אצל אקוניס, סייע.

  1. על התגובה הזו יש לזמן אותך לחקירה במשטרה
  2. לא יודע אם כתבת את התגובה הזו בציניות - אבל הפרנואיד היחיד כאן זה אתה. תגובה נוטפת פראנויה וקונספירציות כזו לא ראיתי כבר המון זמן.
  3. אהה, וכשביבי מאשים את השמאל אז זו בכלל לא קונספירציה פרנואידית
  4. אהה, וכשביבי מאשים את השמאל אז זו בכלל לא קונספירציה פרנואידית
  5. אהה, וכשביבי מאשים את השמאל אז זו בכלל לא קונספירציה פרנואידית
  6. אהה, וכשביבי מאשים את השמאל אז זו בכלל לא קונספירציה פרנואידית
 19. 79
  המשך בדרכך אורן. תגובות תעמולת הימין הן הוכחה שדבריך חייבים להיאמר.
 20. 78
  מריח מוכר - בדיוק כמו הרצח בעפולה לפני שבועיים - הסתה נגד ערבים

  לפני שיש קצה חוט. אח"כ בע"מ 17 בקטן יהיה כתוב שזה היה איזה ארגון ימני בלגי.

 21. 77
  מלחמה בפתח
 22. 76
  הלוואי שכל המחסלים המוסלמים בעולם מהיום ולנצח יבצעו חיסול בירי מהמותן

  מתאים ל"פרשן ביטחוני" של הארץ שמעולם לא נלחם בשום קרב, להסיק מסקנות הפוכות מהמציאות (מנהג של כל מי שמקבל משכורת ב"הארץ").
  לצערכם הוידיאו מראה שזה הפוך לחלוטין.
  הירי הוא בריסוס מהמותן יש אנשים מעטים בעולם שיכולים לפגוע כך נקודתית והם בדר"כ עוסקים בספורט קליעה, לצרכי פגיעה נקודתית יש כלי נשק מדוייקים יותר, וכמובן גם אחיזת נשק אחרת.
  הכתב הנכבד הוכיח בכתבה זאת שאין לו מושג בשימוש ברובה.

  1. הלוואי??!! אולי לא שמת לב אבל הוא הרג 4!
 23. 75
  איזו הקלה, מזל שאין בעצם אנטישמיות באירופה. נדמה שכתבי הארץ הפכו סופית לממחזרי שמועות שרצות ברשתות החברתיות. אח"כ אתם מתפלאים שהעיתונות במצוקה
 24. 74
  אוי אוי אוי...! מה תעשה מקהלת ה"כולם אנטישמים" ע"ש אנטיוכוס דמיקולוס?

  עוד יתברר ש:"חיסול החשבונות" הוא "בסה"כ" איזה עייסק פלילי בין יהודים לבין יהודים אחרים. מה יהיה אז? איך נמצא תירוץ להמשיך ולשנוא את שאר העולם?

  1. ערן ארגוב, אל דאגה, הם כמובן יאשימו את הקונפירציה האנטישמית העולמית... מן זקני האנטי ציון
  2. ערן, שקלת יעוץ פסיכולוגי?
  3. ל"ניחא" : בהחלט והגעתי למסקנה שאתה אכן זקוק לו בדחיפות. קריאתך הנואשת לעזרה מגיעה עד כאן (דהיינו : האיים הבריטיים)...
  4. "פרנויה לוסידה"?

   מהיכן תביא פסיכיאטר שירפא מקרה כל כך קשה?
   הבחור החמיץ ; תרתי משמע; את הסיפור האמיתי שאמיר אורן מבאר למעלה בגלל הקיבעון, הפיקסציה של שנאת היהודים - שגם ביקורו של הפאפא בארץ ישראל ובקבר הרצל לא הצליח לרכך ולשכך. כלומר מה שמרתק פה הוא שאיש בעלת מנת משכל גבוהה בהרבה מהממוצע נכשל בהבנת הנקרא כאילו היה סבל קשה יום בשוק הירקות.

 25. 73
  יש לך פרצוף כל כך מכוער ,פשוט לא להאמין

  וגם כתב בשקל,אל ווטן לאן הדרדרתם??

 26. 72
  מקצוען? מחסל עם קלשניקוב שיורה מהמותן??

  אתם הזויים.

 27. 71
  לכתוב משהו כזה ללא ביסוס סמוך לרצח זה חוסר התחשבות במשפחה
  1. להפך.
 28. 70
  ההתנקשות היא יריית פתיחה מצד חיזבאללה-איראן, אשר החליטו לפתוח
 29. 69
  דומה לחברה בדוביי
 30. 68
  חצוף, וכי חסרים אירנים וחיזבלאים "מקצועיים" היורים רק ביהודים?
 31. 67
  רצוי להכין חוליות שיפעלו באירופה האנטישמית. ויחזירו מלחמה שערה.

  ובמקרה של ידיעה מודיעינית . מותר אף להקדים את הרוצחים. ולחסלם ראשונים.

 32. 66
  אתה יודע משהו - כתוב. אתה לא יודע- שתוק

  אם אתה היית הקורבן, זה היה מחשב לפיגוע על רקע של פשע שנאה? רקע אנטישמי? או על רקע, שאולי אתה בכיר מאד במוסד ממשלתי בטחוני. מי יודע? אפשר לקהל תשלום ממערכת הארץ על הספקולציה הזאת?..

 33. 65
  רק לא הבנתי מאיפה האמירה הברורה שהזוג

  רק לא הבנתי מאיפה האמירה הברורה שהזוג לא היה חלק מקהילת המודיעין...

 34. 64
  עוברי אורח תמימים הם לא ..המוזיאון הוא עוד סוג של חמ״ל

  העירבוב בין פעילות המוסד לבין כל מיני ארגונים ומוסדות יהודיים לגיטמיים באירופה הוא עובדה קיימת .. הם ממש לא תיירים תמימים שקנו כרטיס למוזיאון..מי שמחסל בלי חשבון חוטף לפעמים.

  1. אתה מוכן להעיד על כך במשטרה?
 35. 63
  אדון אורן, מה עם איזה קורס בלוגיקה?

  אולי קורס בהסתברות? אולי תקים איזה וועדה לחקירת הארועים?

 36. 62
  למה לשכור רוצח מקצועי?!...הרי הם יכלו להתאבד ע"י בליעת כדורים ?!

  אני לא טוען שבטוח מדובר בהתאבדות, אבל אני עיתונאי...ותפקידי הוא לשאול שאלות...או משהו כזה.

 37. 61
  חרון אף.

  כל כך הרבה זעם וחרון אף שופכים פה המגיבים האוטומטיים.מישהו העז רחמנא לייצלן להטיל ספק בתיאוריה שהם כל כך אוהבים,ערבים או אנטישמיים הרגו יהודים.לכשיתבררו כל העובדות יהיה שקט מביך.

  1. ועל מה מבוססת ההנחה שאי פעם יתבררו כל העובדות? סביר שלמישהו יש אינטרס לקבור אותן, והן לא יתברר לעולם.
 38. 60
  זה ניראה כמו עבודה של החברה מדובי. קובע ותיקים.
 39. 59
  תאוריית קונספירציה, מישהו?
 40. 58
  הכתבה הזו מעידה יותר מהכל על אובדן הדרך והעשתונות של עיתון הארץ.

  הקישקוש הספקולטבי הזה לא היה מתפרסם בשום כלי תקשורת רציני.

 41. 57
  מה לא מגלים לנו כאן?
 42. 56
  אז מה בדיוק רצית לרמוז במאמר המגמתי שלך??? עד כמה אתה מחובר???
 43. 55
  אם זה היה גרפיטי הארץ כבר היה מוצא את האשמים
 44. 54
  מקצוענות זה שם המשחק ברצח הזה ולא משהו פרוע ולא מחושב
 45. 53
  האם חוסלו שני עובדי תחנת ה**** בבריסל ? כיפה אדומה לאנשי קשר ?
 46. 52
  פעולת נקם דווקא ליד מוזאון יהודי ? ללא אנטישמיות.
 47. 51
  היה לה תפקיד מינהלי בלבד
 48. 50
  תתבייש

  ״כחיסול חשבונות. לא חיסול חשבים...״ - באמת? זה אמור להיות מצחיק/חמוד/חכם?
  תתבייש לך...גוגל נפש

 49. 49
  נראה כמו חיסול
 50. 48
  אמיר אורן, אתה משבית שמחה

  אל תקלקל לנו אירוע אנטישמי של מוסלמים

 51. 47
  צורת אחיזת הרובה אינה של מיקצוען וכך גם חשיפת הפנים היחסית למצלמה
 52. 46
  נשמע שהם היו סוכני מוסד שחוסלו על ידי מקצוענים
 53. 45
  בוקר טוב אליהו. כבר אתמול כתבו שזה מריח כמו חיסול

  השכנים ידעו את זה לפני כל המדינה, הרבה לפני שאמרו שמות בכלל. מאיפה??
  השכנים העידו שהבעל היה שתקן "בשל עיסוקיו כנראה" כך נכתב,
  שליחויות בחו"ל....כתבו עליהם
  מירושלים היו תגובות קצת אנמיות שלא חרגו מ"רדיפת יהודים" ופעולות אנטישמיות" .
  ועכשיו נוסף לזה ביצוע מקצועי.
  חברו את הכל ביחד ותחליטו אם זה דומה למקרה טולוז או משהוא אחר לגמרי ...

 54. 44
  מעניין

  למה המדינה שותקת!

 55. 43
  עכשיו אתם מבינים למה המאגר הביומטרי מסוכן לישראל? כל ישראלי יזוהה ע"י
 56. 42
  אתה רומז למה שאתה רומז? חתיכת מטורף.
 57. 41
  כותרת אלטרנטיבית ברוח הנבואה

  הירי במוזיאון בבריסל: אצבע אלוהים, רעד לא נשלט באצבעות או אצבע קלה על ההדק.

  לחילופין: יריות שמחה של אדם שה WAZE ניווט אותו בטעות למוזיאון היהודי במקום לאולם החתונות בשכם.

  ואפשר להמשיך ולהריץ עוד אין סוף דחקות על הנושא אבל לי לעומת מר אורן המכובד, לא משלים כדי לקשקש ידיעות מצוצות מהאצבע .

 58. 40
  אם הפיסקה האחרונה כוללת מילים כמו:

  מזל,אם לא, אולי,צירוף מיקרים,עשוי,ייתכן, אז יתכן אולי שכנראה עשוי להיות מצב שאין מקום ל'כתבה' הזו

 59. 39
  הרבה ספקולציות, מעט עובדות. מה התועלת בכך?
 60. 38
  ברור זאת הסיבה בגלל זה יש עוד שני הרוגים ופצועים באירוע.

  אם הוא היה מקצוען לא היו כמות כזאת של פצועים והרוגים.עוד פעם השמאל היהודי ממציא דברים.קשה לו לקבל שיש שנאה כזאת ליהודים רק בגלל ההסתה של השמאל היהודי בארץ שלא מבין שכל דבר שהם אומרים נגד מדינת ישראל משפיע על כל היהודים בעולם.

 61. 37
  זה רצח, פשע נגד יהודים, פגע בדיוק בהם, כי הם היו באותו מקום!
 62. 36
  תודה על גירוש השד הנטישמי ופסילת האפשרות לפיגוע שנאה - זה ארוע פלילי.
  1. כן, די לעלילות הדם נגד מוסלמים...כאילו שהם מסוגלים לפגוע בזבוב.
 63. 35
  אמיר אורן לאינטרפול / ערוץ הילדים
 64. 34
  כלומר השאלה היא האם הרצח התבצע על רקע אנטישמי או אנטי ישראלי.
 65. 33
  איזה חוקר "גאון" האמיר אורן הזה ? .....לא מתאים ל"הארץ" לפרסם שטויות כ
 66. 32
  הפרשן הזה ממש מעצבן ברמזו כי הזוג ריווה לא היו סתם תיירים תמימים. הוא
  1. סביר בעיניי שהכתבה הזו שגויה לחלוטין. ובכל זאת:

   איפה מצאת כאן ולו בדל רמז כי "הגיע להרוגים להירצח"? לפי הספקולציה כאן, הם אפילו לא היו המטרה המיועדת! וגם אילו היו המטרה, זה עדיין לא מראה כי הכתב (להבדיל מהמתנקש) סבור כי הגיע להם להירצח.

 67. 31
  "חיסול מכוון"?? מר אורן נסחפת עם הספקולציות והבולשיט.
 68. 30
  מה בקשר לאמא של הנרצח. אומרים שהיתה עובדת נקיון בשב"כ
 69. 29
  שטויות

  אנטישמיות לשמה

 70. 28
  2 טר"שים בגלי צה"ל שחלומם היה לשרת במוסד,מוכרים הזיות.

  אם כי יש לציין שאמיר אורן קיבל את פרס אלוף הפיקוד על שיא במכירת "קרמבו".

 71. 27
  שוב פעם עיתונאי הארץ עישנו סמים ?

  די להזיות שלכם מתי תבינו שהבעיה מתחילה ונגמרת במוסלמים ?
  אין מוסלמים= אין פיגועים

 72. 26
  ??????????
 73. 25
  אורן, ואולי אתה חסר כל מידע ותובנות
  1. לחפרנים הידד

   לחפרנים הידד.הטימטום הצלך זה תורשה או מחלה

 74. 24
  יש באירופה עשרות קבוצות של עשרות ישראלים בכל אתר תיירות,בבתי מלון מוכר

  כל ילד יכול לאתר קבוצה כזאת ולהניח במרכזה תיק ממולכד,או לזרוק רימון,או להניח מטען באוטובוס המצפה להם.
  מספר ההרוגים יהיה עשרות והנזק לישראל יהיה אדיר.
  אבל אמיר אורן,הטר"ש מגלי צה"ל שלא התקבל למוסד,לשב"כ,ליחידה קרבית,חולה על סיפורי שו,שו.
  אז לוקחים 2 פנסיונרים,בעל ואשה שהגיעו למוזאין יהודי ורוצחים אותם וזה הוצאה לפועל של החמאס.
  לך לבן כספית ותלמד איך השב"כ רצח את רבין,ותוציא על זה ספר וראיונות בטלויזיה.
  נראה שאתה ובן קורצתם מחומר של אפסים מתוסכלים שאוהבים סיפורי מתח.

 75. 23
  יעל ואני

  הארץ נהיה במה לכותבים פנטזיונריים הזויים. הכתבה הזאת מטופשת, מרושלת חובבנית. עצוב מה שקורה לאמיר אורן ועצוב מה שקורה להארץ.

  1. אל תתעצב לנו. אף אחד לא ייפגע אם תדלג בקליק אחד..
 76. 22
  אתה רוצה להגיד משהו ואסור לך?
 77. 21
  בחיי, קראתי בעיתון-זבלון הזה "שטויות" - אבל זו עלתה על כולנה!

  אין שכל, אין דאגות.

  1. Cant argue with you, getting ridiculous
 78. 20
  בטח! הכל ולא להודות באמת: האיסלאם הברברי אינו רק אוייב היהודים, אלא -

  אוייבה המושבע של האנושות המתורבתת.

  1. נו בהמודרניסט, אז עכשיו ברור שהתאסלמת.... לשנאתך הברברית לאנושות המתורבתת הרי יצאו מוניטין בכל רחבי הטוקבק...
 79. 19
  על מה הכתבה? מה הנושא? מה העובדות ומה הפרשנות? מי נגד מי?

  איך כל המשפטים מתחברים וקשורים אחד לשני?

  1. חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
 80. 18
  ולמה שההתנקשות תבוצע דווקא במיקום רגיש כמו המוזיאון היהודי?

  האם לא הגיוני שמתנקש יחשוש מאבטחה מוגברת במקום כזה? הרי לא היה שום הכרח לבצע התנקשות כזו דווקא שם.

  ולמה ה"מתנקש" ירה בעוד שני אנשים לא קשורים?

  נא להפעיל את הראש לפני שמפריחים שטויות לאוויר

  1. אולי הוא ביקר במוזיאון "כאחד האדם" ולמד את אבטחתו
 81. 17
  ומי התנקש בשגרירנו ארגוב, דקה לפני מלחמת אריק שרון בלבנון ?

  נרצחה גם אשה צרפתיה, ונפצעו תיירים ומקומים. אז אולי הרוצח
  מתוחכם מאד, או שזו יד המקרה.

 82. 16
  הגזמת אמיר אורן

  מתי בעבר מישהו מאויבנו ניסה בכלל לפגוע במישהו מסויים עבורם מספיק שהרגו יהודי ואם הוא ישראלי אז בכלל בוננזה
  אתה באמת מאמין באויבנו מסוגלים לעקוב אחרי זוג ישראלי באירופה רק בגלל שפעם הם עבד ואצל השושואים כרואי חשבון ?
  יותר טוב שנשתוק כי אנחנו מספקים חומר לסנגור של החלאה הזה כשיתפס

 83. 15
  כתבה ספקולטיבית לחלוטין

  אין כאן עובדות, רק השערות. מוטב היה לא לפרסם.

  1. לחלוטין ההשערה שלו מתקבלת על הדעת, בטח יותר מהגרסה האנטישמית של ביבי
 84. 14
  ספקולציה מטופשת

  הסיכוי שמדובר באקראיות גדול פי 1000 ופי 10000 מהסיכוי שהיה משהו מכוון.

  1. סטיסטיקאי מדופלם

   ירון, אני מבין שפי 1000 הוא לפי p<0.01, ואילו פי 10000 הוא לפי הדרישה המחמירה יותר של p<0.0005. או שמא אתה לא סטטיסטיקאי, אלא איש מבצעים מנוסה בהתנקשויות?

 85. 13
  אמיר על סמים?

  כצםוי מחלקת הספקות והספקולציות של הארץ עובדת שעות נוספות ומגייסת את מיטב המוחות לפיענוח ה"טבח" במוזיאון היהדות בבריסל. תן כיף עמיר. יצאת גדול וזכית במרוץ מלחכי הפנכה של עיתון הארץ.

 86. 12
  כרגיל בהארץ, הקורבנות הישראלים אשמים
 87. 11
  האם הכתיבה המטומטמת.הזו היא צרוף מקרים ?
 88. 10
  מה נשתנה אצל אורן, כל העולם רכילות וכל כתבה ציפורה זול, צהוב, רדוד וחס
 89. 9
  בטח עבדו במוסד
 90. 8
  הוא שכתבתי בפעם הקודמת

  כנראה כי לנ"ל היה דין ודברים עם המקום

  שנאת אשכנזים איננה אנטישמיות ברוב המקרים

  1. אני מבין ממך ששנאת אשכנזים היא מצווה
 91. 7
  דמיון מפותח על חשבונם של קורבנות תמימים

  ראוי להמתין לפרטים לפני שכותבים כ'כ הרבה מילים על סמך דמיון מפותח. לא מבין מה המניע לכתיבת ספקולציה כ'כ מרחיקת לכת בשלב שאין שום מידע על הרוצח.

  1. על ספקולציות

   חשוב לדייק - צריך להמתין לפרטים ולחקירה רק אם המניע למעשה אלימות אינו אנטישמיות ונגזרותיה. אם ניתן להאשים בשנאת יהודים, ולו בדוחק, ניתן ואף חובה לעשות זאת, ללא שום צורך בחקירה ודרישה, וכל המתלהם הרי זה משובח.
   ובא לציון גואל.

 92. 6
  נמאסו חידודי הלשון המטופשים שלך, ספקולנט

  דר' התחכמות

 93. 5
  לעיתון הארץ, אנא הפסיקו לנסות לטהר כל שרץ של שונאי יהודים מוסלמים !


  מילא בארץ יש לכם תירוץ בדמות הכיבוש אבל בבריסל ?
  מה יש למוסלמי לעשות במוזיאון יהדות אם לא להזיק ?

  1. איפה ראית כאן טיהור שרץ?

   אם הוא מתנקש, זה הופך את מה שעשה למוצדק או מוסרי יותר?

 94. 4
  מקצוען שלא אכפת לו שיש מצלמות אבטחה במסלול שלו? מוזר מאוד.
  1. אתה רואה את הפנים שלו ? רואים שהוא מקצוען יותר ממך.

   עצם העובדה שהוא החזיק ברובה סער, לבש כובע, ירה בדם קר, והכי חשוב - אחרי שסיים לא נכנס לרצוח עוד אלא יצא החוצה בשלווה מלאה מראה שהוא אכן מקצוען.

  2. דווקא כן.

   למרות המצלמות,האם מישהו הצליח לזהות אותו?אכן מקצוען.

  3. אולי לא מזהים אותו כי כבר עברו שנה-שנתיים מאז שניצח באיזה ריאליטי.
  4. לא, זה מראה שהוא פסיכוטי או מחבל מוסלמי שטוף מוח

   או שניהם וראה הרבה סרטים.
   אדם מקצוען שבא לחפש מישהו ספציפי לא צריך קלשניקוב בתרמיל כדי להגיע לאותן תוצאות, וגם לא ירה בכזה עם קת מקופלת.

 95. 3
  הכתבה הזו היא הרמה להנחתה. תגובות אנטי-שמאלניות תוך 3.. 2.. 1..
  1. האתר הזה הוא הרמה להנחתה.
 96. 2
  דחוף, להעביר את אמיר אורן למערכת דבקה.
  1. לא לפני שיעבור השתלמות בשגיאות דפוס. "כולם לחזור אחרי: אורנים מעושר"
  2. מה קרה לכם זה הכריש של המוסד שעשה את זה

   מסתבר שגם לאשכנזים יש דמיון מפותח

  3. אגב, למען הסר ספק (אם היה) - כוונתי היא שיש שגיאות דפוס בדבקה, ולא שיש אצל אמיר אורן.

   או שהדיסלייקים הם סתם כי הבדיחה לא מצחיקה?

 97. 1
  א

  אתם פשוט אנשים חולים

  1. לגמרי. הם יעשו הכל כדי להכשיר כל שרץ מוסלמי, ולעולם יאשימו את הישראלים גם אם הם במקרה קורבנות. העיקר שירגישו שיש להם פרטנר פלסטיני לשיחות על כלום.
  2. חולים מותק א- זה אתם מתעמולת הימין, שלא מוכנים לקבל אפשרויות אחרות.
  3. אמיר אורן מתעלם מהעובדות הבאות: התנקשות מבצעים ממרחק קרוב ולעולם לא בצרורות מרובה סער - מצלמות האבטחה מראות שהיורה ירה מרובה סער מפתח הדלת לתוך האולם תוך שהוא קוטל ללא הבחנה . חיסול תמיד יבוצע ביור ממבצע אחד - כך היה שהתנקשו בחייו של רחבעם זאבי לדוגמא . כאן המבצע הוא יחיד. נמשיך- בחיסול תמיד יש רכב מילוט עם נהג- כאן לא היה שום רכב מילוט . עוד ? חיסול תמיד יתבצע כאשר אין אנשים בסביבה - כאן החיסול היה ביום תפילה בבית הכנסת. ועוד - המחסלים לא יחסלו אנשים בסביבה - כאן היה ירי כלפי אנשים שבוודאות לא היו יכולים להיות מטרה אחת כוללת .בקיצור - מר אמיר אורן הפריח נאד מאד מסריח ללא שום ראיות תומכות. גם אני בעד הסתכלות ביקורתית על הדברים והנה עניתי את זה בתגובה הזאת. העניין הוא שאני לעולם לא יקבל טור בהארץ בעוד שהפנטזיונר אמיר אורן מקבל את מלוא הבמה .
  4. מדוע לא תקבל תירש את טורו של אורן

   א. מצבו הבריאותי סביר.
   ב. בעברית יש לומר "אני אקבל" ולא כפי שכתבת.
   ג. הניתוח שלך מענין למדי אך הניסוח גס ומעליב.
   ד. מומלץ לך לקרוא שוב את הכתבות שהופיעו בנושא מבלי להיחפז בהסקת מסקנות. ייתכן שצפית במותחנים רבים מדי

  5. 1. עד 120 2. ואטאבר 3. תודה + תודה ח. בבלי 4. איזה כתבות ומה אתה מקשקש - הכי קל זה להפנות ל"כתבות" מה ומי כתב אותן ואיפה הופיעו אף אחד לא יודע - אבל תמיד יש את הליחה הזאת לכתבות -