מופז זעם: נתניהו וברק מנעו תדרוך של ועדת חוץ וביטחון על הכוננות בדרום

ראש אמ"ן האלוף כוכבי התייצב לעדכן את ועדת המשנה למודיעין ושירותים חשאיים, אך אז התברר כי נאסר עליו להתייחס לנושא

עליית מדרגה בעימות בין יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, שאול מופז, לבין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר הביטחון, אהוד ברק. מופז הפסיק הבוקר דיון של ועדת המשנה למודיעין ושירותים חשאיים, לאחר שהתברר לו כי נתניהו וברק הנחו את ראש אגף המודיעין בצה"ל, האלוף אביב כוכבי, ואת נציג השב"כ בדיון שלא לשתף את חברי הכנסת במידע על פיגוע הטרור בגבול מצרים לפני כשבועיים. כוכבי ונציג השב"כ התייצבו לדיון והבהירו לחברי הכנסת כי התבקשו שלא לעדכן אותם על ההתרעה המודיעינית שקדמה לפיגוע, כמו גם על התחקירים שבוצעו בעקבות הפיגוע ועל ההתרעה הנוספת שהועברה בשבוע שעבר.

גורמים בוועדה ציינו את החלטת ברק ונתניהו להתיר כניסת כוחות צבא מצרים לסיני מבלי לקבל את אישור הכנסת, ואת העימות בין נתניהו למופז על רקע הדו"ח שחיבר האחרון על ההיערכות הלקויה של ישראל לקראת ההכרה במדינה פלסטינית באו"ם, כדוגמאות נוספות להידרדרות מערכת היחסים בין מערכת הביטחון בישראל לבין הוועדה שאמורה לפקח על תפקודה.

ועדת החוץ והביטחון, היום. תצלום: אמיל סלמן

"ישיבת ועדת המשנה אמורה היתה להתחיל בסקירה של נציג השב"כ על הפיגוע בדרום, אבל הוא אמר לחברי הכנסת, 'מצטער, אני לא יכול לדבר איתכם על הנושאים הקונקרטיים האלה. קיבלתי הנחיה מפורשת'", סיפר גורם בוועדה. "פנינו לראש אמ"ן כדי שיציג את הדברים מכיוונו, אבל גם הוא אמר 'מצטער, קיבלתי הנחיה מפורשת ממשרד הביטחון לא לעדכן אתכם בנושא'. כשהתברר שמדובר בהחלטה משותפת של ראש הממשלה ושר הביטחון, הודינו לשניים והחלטנו גם לבטל דיון שאמור היה להתקיים בהמשך בפני ועדת החוץ והביטחון עצמה בהשתתפות כוכבי".

בעקבות הדברים אמר אתמול מופז כי "מישהו כאן התבלבל. הכנסת היא הרשות המפקחת, וראש הממשלה ושר הביטחון משבשים את סדר יומה של הוועדה. לא ביקשנו לקיים תחקיר על הפיגוע, אלא רק לקבל את העובדות המודיעיניות. אנחנו צריכים לרענן לראש הממשלה ולשר הביטחון את הנהלים בדבר חובת הדיווח לוועדה". שר הביטחון לשעבר, בנימין בן אליעזר, אמר כי "כשר ביטחון הופעתי בעצמי מול ועדת המשנה, ומעולם לא נתקלתי בהתנהלות כזו. זה אינו מקרה ראשון בתקופה האחרונה שמסתירים מוועדת המשנה מידע".

במשרד הביטחון אישרו אתמול כי ראש אמ"ן ונציג השב"כ הונחו שלא לשתף פעולה עם הוועדה בנושא. בהודעה שפרסם משרד הביטחון נמסר כי "צר לנו שחבר הכנסת מופז מנסה פעם נוספת להפוך את ועדת החוץ והביטחון ואת ועדות המשנה שלה לחלק ממשחק פוליטי קטנוני שנועד לסייע לו במאבקים אישיים. לעצם העניין: תחקירים מודיעיניים ומבצעיים של אירועים מתקיימים קודם כל בתוך היחידות המבצעות ואחר כך בין גורמי המודיעין. התוצאות מוצגות לרמטכ"ל ולדרג המדיני, ורק לאחר מכן לוועדות המשנה של הכנסת. כך היה מאז ומעולם וכך יהיה גם בעתיד".

מלשכת מופז נמסר בתגובה כי "ברק הוא לא רק שר בלי מפלגה, אלא גם פוליטיקאי בלי תודעה דמוקרטית הלוקה באופן חריף בשיקול דעת".

יו"ר הכנסת, ראובן (רובי) ריבלין, הודיע אתמול כי בכוונתו לגשר בין הצדדים בעימות. ריבלין הודיע לצדדים כי יכנס דיון מיוחד בלשכתו בהשתתפות רה"מ, שר הביטחון ויו"ר ועדת החוץ והבטחון לאור העימותים המתמשכים ביניהם לאחרונה. לדברי ריבלין: "בימים שבהם הנושאים הביטחוניים מצויים במחלוקת פוליטית בין יו"ר הוועדה לממשלה, יש להגדיר באופן ברור את גבולות הגזרה של ועדת החוץ והבטחון וסמכויות הפיקוח של הכנסת על מערכת הביטחון ותפקודה".

ח"כ פרופ' אריה אלדד, קצין הרפואה הראשי בצה"ל לשעבר, מתח ביקורת הן על ראש הממשלה ושר הביטחון והן על מופז. לדבריו, "ראש הממשלה ושר הביטחון צפצפו הבוקר על הכנסת בעת שמנעו מראש אמ"ן להופיע בפני הוועדה ולדווח לה. ההתנהגות השערורייתית של נתניהו וברק משקפת את תחושתם כי הם מעל החוק. כך עשו כאשר 'התירו' למצרים לתגבר כוחות בסיני בלי לבקש את אישור הכנסת. אבל התנהגותם זו נשענת על התנהגות שערורייתית לא פחות של מופז, המדליף לצרכים פוליטיים אישיים חומרים מסווגים המוצגים בוועדה. מופז שיחק לידיהם כשניסה להפוך את הועדה לשופר פוליטי. נתניהו וברק מזלזלים בדמוקרטיה הישראלית וזקוקים לסטירת לחי ציבורית דחופה כדי להעמידם במקום".

"מדובר בעליית מדרגה בהתנהלות של ראש המשלה ושר הביטחון למול הוועדה" ראש השב"כ לשעבר, ח"כ אבי דיכטר (קדימה), "זו צנזורה חסרת תקדים. לא ביקשנו לקבל מידע מודיעיני על אירוע שטרם התממש אלא מידע על פיגוע שכבר יצא לפועל לפני שבועיים". סגן ראש השב"כ לשעבר, ח"כ ישראל חסון (קדימה), אמר כי, "הציבור חייב לדעת שועדת החוץ והביטחון מתקשה לקיים את הבקרה שהיא מחייבת לקיים. אנחנו לא יודעים להגיד היום לציבור שהוא יכול להיות רגוע כי יש פיקוח".

בתקיפה על גבול ישראל-מצרים לפני כשבועיים נהרגו שמונה בני אדם ועשרות נפצעו. לאחר המתקפה התעוררה מחלוקת כמעט גלויה בין צה"ל לשירות הביטחון הכללי על ההיערכות המודיעינית והמבצעית לקראת הפיגוע, כשבשב"כ טענו כי בידי צה"ל היתה התראה "מדויקת" לגבי החוליה שיצאה מעזה ותכננה לבצע את הפיגוע. בצבא דחו את טענות השב"כ שההתראה היתה ממוקדת, ואמר שהכוחות תוגברו ונערכו בצורה הראויה אל מול רמת ההתראה שהתקבלה.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 101
  לטוקבקיסט של ביבי: לא מופז הנושא אלא ביברק שמסתירים מידע מהוועדה.

  לא משנה כמה טוקבקים תפזר פה, אנחנו לא ממרכז הליכוד ולנו לא איכפת ההתקוטטויות שלכם עם החברים שלכם בקדימה. מה שכן אכפת לנו זה שני הנוכלים שמחבלים בדמוקרטיה, רק הם יודעים כמה יש להם להסתיר.

 2. 100
  ביבי וברק פישלו- ולכן נהרגו אזרחים בכביש 12

  מה הם מסתירים? את הכשלונות שלהם שכל עם ישראל כבר יודע עליהם.במדינה מתוקנת הם כבר היו מתפטרים מזמן.

 3. 99
  מגיע לנו לדעת מה קרה

  מגיע לנו לדעת - אם היה מחדל אפילו אם מופז מחפש הון פוליטי - אסור להשתיק גנרלים - הם יודעים טוב מאוד מה מותר ומה אסור אנחנו רוצים לשלוח את נתניהו וברק להסתכלות - כדי לדעת אם הם פועלים בשיקול דעת ממלכתי מאחר ונתניהו - העדיף את ועדת הכלכלה על הבטחון - הוא צריך לשלם את המחיר ולא לבלום שקיפות כמו שזה מתברר עכשיו - נתניהו נכשל גם בכלכלה - וגם בבטחון - הוא נכשל ואנחנו סובלים

 4. 98
  מה ביבי מסתיר מהציבור?

  אין שום סיבה שביבי השקרן והרמאי יסתיר מידע מהציבור, אם הוא או ממשלתו לא היו מעורבים. שימו לב לעובדות הבאות: הממשלה למרות שהיתה לה התרעה ממוקדת ומפורטת מ-3 מקורות שונים, לא טרחה אפילו ליידע גם את הציבור באותה התרעה לפני שהפיגוע המשולב התרחש. אף מחבל שחדר באותו פיגוע לישראל לא נותר בחיים לצייץ. לא ראינו אף גופת מחבל, רק שמענו על חיסולם. צה"ל ידע היטב תוך זמן קצר בדיוק מאיפה "יצאו" המחבלים, וברק אף הכריז אל מול מצלמות הטלויזיה "עזה". אך מעניין שלא קמה אף סוכת אבלים בעזה, דבר כל כך שגרתי אחרי שכל מחבל שלהם מחוסל. בקיצור: יש משהו מאוד מסריח בכל האירוע הזה, שלא לדבר בכלל על תיזמונו, שאין צורך להגיד למי היה אינטרס שמשהו יתרחש באותו תזמון... מה כבר עוללתם ביבי? מה אתה מסתיר מהציבור?

 5. 97
  95 לשאלתך מה ביבי מסתיר התשובה היא את אחותך הכאחבה.
 6. 96
  94 הי ילד, לך לישון
 7. 95
  מופז יחליף את ליבני חד וחלק נמתין נראה
 8. 94
  17-27 כולם טוקבקיסט אחד של ביבי על סטרואידים. איזו התלהבות!
 9. 93
  הגמל שלא רואה את הדבשת של עצמו

  כן מופז מאדריכלי כישלון מלחמת לבנון השניה "לוקח אחריות"??? כראש וועדת חוץ ובטחון. אבל רוצה שנשכח את חלקו בהכנת הצבא לאותה המלחמה (הטילים יחלידו בבונקרים) עפ"י מדיניותו של אריק שרון

 10. 92
  Withholding budget will force them to cooperate

  Isn't it only sensible that, since information about subjects under its authority are withheld from the Committee, that this Kneset Committee will vote to withhold items from the next annual security budget?

 11. 91
  ofaz is damned right. Barak & Netanyahu confiscate power.

  The sovereign is the people, reprsented by Parliament. Not by the government. It is the Parliament who endows the PM with the power to decide and who confirms ministerial nominations. This government should be ousted, the sooner the better, and not only for social reasons 

 12. 90
  לא יפה לשחק כאילו ברוגז בין חברי הגילדה של הפוליטיקקרים בעלי עבר
 13. 89
  עד מתי

  יש הרגשה שאנחנו בגן עדן של טיפשים. המנהיגות הזאת . יורדת הכי נמוך שאפשר.לאן שמיסתכלים.מיאש ליראות הכל יורד כלפי מטה. די נימאסתם תנו למי שיכול לנהל את המדינה הזאת.

 14. 88
  ומופז לוקה בהיסטריה ופוליטיקה קטנה

  לוקה בשיקול דעת= יש לו שיקול דעת. התכוון לומר לברק יש שיקול דעת לקוי.

 15. 87
  למופז הפרסי תחזור למופז באירן!לא שמים עליך בארץ חמדת אבות!!!
 16. 86
  שאמר נסיגה תיתן רוח גבית לטרור וצדק!!!
 17. 85
  אתה מתעצבן על ברק?! תחשוב איך אנחנו מרגישים!!!!!!!!!!!!!!!!!
 18. 84
  מופז תירגע תילמד מצחי הנגבי מה זה ממלכתיות

  מנסה על חשבון צהל לתפוס כותרות פוליטיות לך תתעסק עם ליבני הקטנה שהיצליחה לעבוד עליך בסיבוב

 19. 83
  לנועה מ -קלן

  אכן את צודקת. כתבתי תגובה עם מסקנה זהה לשלך וצונזרתי.

 20. 82
  התשובה בגוף השאלה! תקראו שוב ובעיון את תגובת משהב?ט...

  שימו לב מה אומר משרד הבטחון. הוא מציין סדר פעולות של תחקור אירוע, טרם שהוצג לוועדת חוץ וביטחון, וטוען שמה שהיה, הוא שיהיה! מה אם כן טוען משרד הביטחון? שעד כה טרם הסתיימו כל התחקירים, וטרם הוצגו הפרטים לדרגים המתאימים במערכת הבטחון ובממשלה. מישהו צריך להזכיר למופז, כחבר וועדה וכחבר כנסת, תפקידו לפקח ולבקר את הרשות המבצעת (הממשלה) אך לא את דרגי הביצוע (צהל, שבכ ועוד). הפיקוח על דרגי הביצוע הוא תפקידה של הממשלה. כל אחד יעשה לעצמו את החשבון וינסה להבין מה בוער למופז לקבל פרטים לפני שהתהליך מוצה כדין...

 21. 81
  על מופז הלוזר - להיעלם!
 22. 80
  לא נורא

  בקרוב כל האמת בוויקיליקס. אז נראה (שוב) כמה רב הטבחים אהוד ברק ורב המשקים בנימין נתניהו חרדים לחיי ישראלים.

 23. 79
  נתניהו בתמיכת ברק מנווטים את ישראל הכי טוב שאפשר.אחראית ורצינית
 24. 78
  שאול מופז אידיוט
 25. 77
  וואו! יש פה טוקבקיסט אחד וזה כל כך שקוף, בושה לדמוקרטיה
 26. 76
  מופז הוא המסוכן,והוא פועל ממניעים אישיים.ופוגע

  במדינה.

 27. 75
  מעולם לא הייתה כזו הידרדרות במעמד הבינלאומי שלנו כמו היום.

  ממשלת נתניהו הנוכחית וקוצר ידה הם האיום הבטחוני החמור ביותר בתולדות המדינה. הם מתנהלים כמו פילים בחנות חרסינה (נתניהו הוא זה שמינה את ליברמן להיות שר חוץ - מינוי גרוע ומטורף). ללא תמיכה בינלאומית משמעותית אין לנו סיכוי להתמודד מול איראן או אפילו להגיע למעמד חזק במשא ומתן עם הפלשתינים. ישראל נחלשת מיום ליום. לאחר ההצבע באו"ם אני צופה שני דברים: א) היחסים שלנו עם אירופה ושאר העולם יגיעו לשפל שלא ידענו ב) אמריקה תטיל וטו, אבל הם ואנחנו נשלם על זה ביוקר. אי אפשר לעצום עיניים יותר. במישור הבינלאומי ישראל נמצאת על הבירכיים עכשיו. אנחנו חייבים להפיל את הממשלה הזאת ה-י-ו-ם!

 28. 74
  לי זה מריח רע

  שלא לדבר שהתרת כניסת הכוחות המצרים לסיני אינה חוקית בעליל ללא אישור הכנסת. היא שאישרה את חוזה השלום ורק לה מותר לשנות את תנאיו.

 29. 73
  מי זה מי מוסמך על מה
 30. 72
  ספק עם למופז יש כישורים להתמודד על ראשות ועד הבית
 31. 71
  מופז הוא האנגרי ברד השחור- קטן, עצבני, מצייץ ומתפוצץ
 32. 70
  יש לכם מה להסתיר? אולי סתיו שפיר צדקה

  אם ידעתם על החוליה, מדוע לא סגרתם את כביש הגבול לתנועת אזרחים? האם רציתם שהפיגוע יתרחש? עכשיו קדימה, צנזרו אותי!

 33. 69
  ברק אין לך אפילו חצי מנדט.תפטר
 34. 68
  מופז יש דרג ויש ....
 35. 67
  מעבר למשחקי הגנון בכנסת: ישנה שאלה פשוטה שנותרה

  תלויה באוויר ללא תשובה: מי ביצע את ההתקפה ליד אילת לפני שבועיים ? האם פלסטינים ? ואז מדוע לא אותרו סימני אבלות בעזה לאחר החיסולים? והאם חוסלו המפגעים ושולחיהם ? ואם פלסטינים - מאיזה פלג ? חמאס או ועדות התנגדות פורשי פתח חילונים ? או אולי (כפי שנרמז בוושינגטון טיימס ממקורות מודיעין אמריקניים) היו אלה חוליות ג'יהד עולמי מבחוץ או ממצרים שאינן קשורות לפלסטינים בעזה? כל כך הרבה שאלות שלא קבלנו עליהן תשובות. ערב מלחמת לבנון הראשונה שאלו חברי ממשלת בגין שאלות דומות בסוגיית זהות הארגון המפגע בשגריר ארגוב בלונדון. על כך השיב הרמטכל רפאל איתן את תשובתו האלמותית "אבו נידאל- אבו שמידל. כולם אותו דבר" - והממשלה אישרה את התקפת "40 הקילומטרים" על אש"פ ,שבכלל לא היה בעסק ושמר עד לאותו רגע על הפסקת אש בלבנון. והשאר - הסטוריה.

 36. 66
  ביבי, ברק והרפתן יעלון

  ביבי, ברק והרפתן יעלון ידרדרו את הביטחון הלאומי, בעוד אשר ביבי, ליברמן והרפתן ידרדרו את יחסי החוץ - מושלם!

 37. 65
  נראה שפרץ האהבל עם המשקפת והאנגלית העילגת מבין בבטחון יותר ממופז
 38. 64
  חחח... בטח פחדו שמופז הפטפטן שוב יחבר איזה דוח עם סודות מדינה
 39. 63
  ליבני תופסת טרמפ על המחאה ומופז נגרר אחריה

  וזאת האופוזיציה של ישראל- פלא שיש מחאה?

 40. 62
  מופז

  כל כך שקוף- פופוליסט קטן ומגעיל.

 41. 61
  עד היום חשדתי שלביבי יש טוקבקיסטים בתשלום

  היום אני בטוח בזה. תגובות 1-22 זהות לחלוטין ונכתבו ברווחים קבועים. לכולן אותו תוכן ואותו מבנה. אה, ומופז כמובן צודק לחלוטין. הבעיה היא לא רק ברק אלא התנהלות כל הממשלות החותרות לסרס את הכנסת.

 42. 60
  בניגוד אליך לשר הביטחון יש שיקול דעת
 43. 59
  הבנת הנקרא, ביבי וברק ידעו על התכנית לבצע פיגוע

  ובעצם אישרו אותו כשהתעלמו מההתראות. כעת הם מנסים להסתיר את הפשע. ואיך זה קשור למחאה החברתית? ילדים יקרים. מצאו את הקשר בעצמכם.

 44. 58
  ברק - גייס חמישי, יום יבוא וידעו כולם על מעלליו הבוגדניים.
 45. 57
  אף אחד לא לוקח אחריות

  רוני דניאל ואחרים אמרו שכמו שהסודנים נכנסים דרך הגבול הפרוץ יכנסו גם מחבלים. אז למה רוני לא מחפש אשמים? כי האשמים הם המחבלים ולא ראש הממשלה ולא שר הביטחון וכמובן לא הרמטכ"ל. אלוף הפיקוד לקח והוא יהיה הרמטכ"ל הבא.

 46. 56
  מופז הטפש מנסה להשתמש בועדה לצרכים פוליטיים

  מזל שביבי וברק לא מאפשרים לו הפעם. הועדה חשובה מכדי שתהיה כלי לצרכים פוליטיים של עסקן כמו מופז.

 47. 55
  מופז הוא האדם האחרון שיכול להעביר ביקורת,איש לא אמין ומסוכן.

  וברור לכול הדעות שהוא פועל ממניעים פוליטיים וחושב שכך נאמין שהוא דואג למדינה,שהרי הוא דואג לעצמו בלבד,בכלל חבל שוועדה חשובה לביטחון המדינה בידיים לא אמינות,כולנו זוכרים את מדחת יוסף.שהופקר למוות,כולנו זוכרים אתבית לא עוזבים ולמחרת מייד ברח לקדימה אוסף של אנשים לא עירכיים כלל וכלל.זו עובדה ועוד דברים שמוכיחים שאין הוא אמין.ומסוכן שוועדה חשובה זו בידיים הלא נכונות.

 48. 54
  אנשים לא מבינים.הועדה זה האזרחים שהצביעו.מה שקרה זה פוטש צבאי.

  הלכה הדמוקרטיה.עוד נשלם מחיר על מחדלים שלא מרשים לדבר עליהם.היום זה לא 1973 ולא מלחמת יום כיפור.תתעוררו.מספיק עם מולך הבטחון ושני נוכלים בראשו.

 49. 53
  מסתבר שה B.B ואהודוס ברקוס לא סופרים אותך

  ולא רואים אותך מחצי מטר

 50. 52
  האם יש להם מה להסתיר? האם סתיו שפיר צדקה?
 51. 51
  רציתם מופז בראש הועדה -קיבלתם פרסי..
 52. 50
  אכן לכל דבר סיבה, סובב ומסובב

  מופז הטמפיט עלוב הנפש הזה מעל בתפקידו והוא מדליף ומשחרר חומרים כנגד הממשלה ומסית כלפיה באופן עקיף על מנת להשיג השגים פוליטים במפלגתו. זו הסיבה שנתניהו וברק הפעילו חסימה ובצדק. אש לפני שעורפים את ראשם של מי שנוהגים באחריות על מנת למנוע ניצול של מודיעין לצורכי מפלגות, מוטב שהכנסת תעשה סדר עם מופז.

 53. 49
  הגיע הזמן לסלק את הצמד הזה נתניהו וברק מן השלטון
 54. 48
  ימניים- מופז הוא גידול פרא שלכם! והייתם מפסיקים גם היום להתקיפו
 55. 47
  בדיחה

  מה פיתאום האיש הלזה בראש וועדה כלכך רגישה היום קדימה מחר אחורה מחרתיים ליכוד מה הישתגענו לגמרי

 56. 46
  מופז מחפש כותרת תחת כל עץ רענן. אם הוא מגנינו - אבדנו.
 57. 45
  יהדות בגדד הגרה לפה בגלל המוסד

  עובדה הסטורית היא שסוכני מוסד הם שזרקו רמונים לתוך בתי הכנסת של יהודי עיראק.

 58. 44
  מופז הבייתה ! אני מקווה שלא כל הקצונה הבכירה בצה"ל כמותו !
 59. 43
  ביברק יושבים קרוב ל"כפתור האדום"

  ואם אינם מדווחים לוועדת חוץ ובטחון הם מסוכנים לישראל ולאזור כולו.

 60. 42
  הביברק - הביתה ויפה שעה אחת קודם!
 61. 41
  ציפי מופז מאחרוייך! נרדמת בשמירה?
 62. 40
  הארץ הפכו לתומכי מופז מכסח הפלסטינים והאחראי לטבח בעם הפלסטיני?

  תמהני.

 63. 39
  דמו של חבר.נהג האוטובוס..על מצפונם של שני מטורפים לכוח !!

  שני החמורים האלה יכלו לסגור את כביש 12 ובכך למנוע את מותם של אזרחים.!!!!!!!!!!

 64. 38
  נדמה שמופז מחכה ל"החרפת העימותים"
 65. 37
  בגלל מופז וציפי כמעט היינו במצב של לקבור חיילים
 66. 36
  טוב מאוד שמנעו מידע רגיש
 67. 35
  מחפשים כל דרך לקבל כותרת
 68. 34
  מחפשי כותרות ומחרחרי מלחמה
 69. 33
  לתקוף את ברק זה הספורט הלאומי

  אבל למה לערב את צה"ל?

 70. 32
  מי ההזוים שיושבים בועדת חוץ וביטחון? להם לתת מידע?
 71. 31
  מידע רגיש רק לבעלי אחריות לאומית
 72. 30
  חבורת צייצני טוויטר, הדיונים הכי לא מסווגים שיש
 73. 29
  מופזי אז מה אם לא שיתפו אותך, פעם אחרת
 74. 28
  מופז רק רוצה מלחמה, קצת אחריות
 75. 27
  מופז פוזל לכיוון הממשלה, אולי ביבי צריך להציע לו
 76. 26
  מופז - איזה מכה נפלה עלינו!
 77. 25
  מופז! די לערבב את צה"ל בפוליטיקה
 78. 24
  מופז תתמקד ביריבך - ציפי לבני
 79. 23
  מה יש מופז, מקנא בברק?
 80. 22
  מופז עושה שימוש בועדה לצרכי הפריימריס שלו
 81. 21
  חולה על מופז, אבל הוא לא מבין בבטחון
 82. 20
  מופז יכול להיות שר בלי תיק מצויין
 83. 19
  נתניהו כ'כ עסוק בטיפול ביחסינו עם טורקיה, במע' הבריאות, הרווחה

  החינוך וכו' וכו' שאינו יכול לבזבז את זמנו בדיונים קריטיים על מהלכים בטחוניים וצבאיים. או שמא אולי הוא מעדיף כך?... כמו שלא איכפת לו משאר התחומים, גם המצסב הבטחוני לא ממש בראש שלו? תמיד אפשר יהיה להאשים את העזתים והמצרים והטורקים בכל הידרדרות

 84. 18
  ואוו, "מופז זועם", אמאל'ה!!! חיל ורעדה תקפוני!!!
 85. 17
  מופז הוא בדיחה,לסלקו לאלתר מהוועדה.עושה עבודתו מנסר.
 86. 16
  מופז לא ראוי לדעת דברים סודיים
 87. 15
  צמד נוכלים עם דיפלומה
 88. 14
  מופז אתה זוכר משמעות המילה "חשאיות"??
 89. 13
  קרנו של מופז ירדה מבחינתי
 90. 12
  וועדת חוץ וביטחון? מצייצי טוויטר קבועים
 91. 11
  תמונה אדירה, רואים שלא סופרים את ציפי ומופז
 92. 10
  מעניין...

  נמנעו מלמנוע את הפיגוע שהם כל כך חיכו לו?!?!?!?!?!?!1

 93. 9
  מופז כשתגדל תבין
 94. 8
  לשמור מידע בין הקברניטים ולא בין חברי כנסת
 95. 7
  מופז לא מתאים להיות מנהיג ביטחוני, מתנהג כמו ילד קטן
 96. 6
  מופז מתאים להיות שר ללא תיק
 97. 5
  תפסיק לרדוף כותרות
 98. 4
  אם זה היה תלוי בו , כבר היינו קוברים חיילים היום
 99. 3
  מותר לביבי למנוע את המידע? נשמע לא מקצועי וגם לא דמוקרטי

  ממתי הכנסת וועדותיה לא נחשבות גורם משמעותי ב'מדינה' ובמדיניות?

 100. 2
  טוב שלא סופרים את מופז, מחרחר מלחמות
 101. 1
  מופז תילחם בציפי לא בצה"ל