שלום עכשיו בארה"ב נגד רישום י-ם כבירת ישראל

ביהמ"ש העליון האמריקאי ידון בתביעה עקרונית בנושא בשבוע הבא. הממשל לא מכיר בריבונות על ירושלים

ארגון שלום עכשיו בארה"ב ביקש להצטרף לעתירה שתידון בשבוע הבא בבית המשפט העליון האמריקאי, כדי להביע התנגדות לרישום "ישראל" בדרכונים המונפקים בירושלים - סוגיה השנויה במחלוקת בין ממשל אובמה לקונגרס.

מאז הקמת המדינה, הממשל בארה"ב לא מכיר בריבונות כלשהי על ירושלים - ישראלית, פלסטינית או ירדנית. כחלק ממדיניות זו, שגרירות ארה"ב ממוקמת בתל אביב (למרות חוק שעבר המורה להעבירה לירושלים). בנוסף, בדרכון של אזרחי ארה"ב שנולדו בירושלים כתובה העיר שבה נולדו בלבד. לעומת זאת, בדרכונים של אזרחים שנולדו בתל אביב כתוב "תל אביב, ישראל".

ב-2002 עבר חוק בקונגרס הקובע כי אזרח אמריקאי שנולד בירושלים ומבקש באופן מיוחד יוכל לרשום בדרכונו "ישראל". כבר מהרגע הראשון הודיע הנשיא דאז ג'ורג' בוש כי לא יציית לחוק, בנימוק שרק הרשות המבצעת אחראית על עניינים מעין אלו, שמשפיעים על יחסי החוץ של ארה"ב.

ירושליםאי–פי

יש לציין שהחוק אינו מאפשר לפלסטינים תושבי ירושלים לרשום "פלסטין" בדרכון. תקנות הדרכונים קובעות כי בדרכון של פלסטיני שנולד במזרח ירושלים לפני 1948 יירשם "פלסטין", ללא ציון ירושלים, כיוון שלפני הקמת ישראל הוכרה פלסטין כישות.

שלושה חודשים לאחר שהחוק עבר נולד בירושלים מנחם זיבוטובסקי. הוריו, אזרחי ארה"ב, ביקשו לרשום אותו כיליד ירושלים, ישראל. השגרירות סירבה. המשפחה עתרה לבית המשפט הפדרלי בוושינגטון, אך השופט דחה את העתירה וקבע כי מדובר בעניין מדיני. המשפחה לא ויתרה והחליטה לעתור לבית המשפט העליון האמריקאי נגד ההחלטה.

בית המשפט העליון בארה"ב בוחר לדון בכמה עשרות תיקים בשנה, המעלים סוגיות עקרוניות בנוגע ליחסים בין הרשויות. במאי האחרון הוחלט כי התיק יזכה לדיון, שיתקיים ביום שני הקרוב. בית המשפט הודיע כי יתמקד בסוגיה איזו מהרשויות אחראית להכרה בריבונות של מדינות זרות.

על פי נתוני משרד החוץ האמריקאי, בעשר השנים שקדמו לעתירה הונפקו 100 אלף דרכונים לאמריקאים ילידי ישראל, וזאת מבלי לחשב 52 אלף דרכונים לאמריקאים ילידי ירושלים. בשבעה מקרים התבלבל הפקיד הקונסולרי וכתב ירושלים, ישראל. הטעות תוקנה.

בעקבות ההחלטה, ביקשו להצטרף לדיון שורה של גופים שונים. מספר חברי קונגרס וסנאט ביקשו להצטרף בנימוק שהקונגרס הוא זה שאחראי על הנפקת דרכונים וויזות. שורה של ארגונים יהודיים, בין היתר הליגה נגד השמצה, נשות הדסה, ארגוני רבנים אורתודוקסיים ורפורמיים וכן הארגון הציוני באמריקה, הצטרפו לעתירה בבקשה להתיר את הוספת השם ישראל.

ארגון שלום עכשיו האמריקאי הצטרף לעתירה כמתנגד. מדובר בעמותה אמריקאית הפועלת מ-1982 ומשמשת זרוע לגיוס כספים לשלום עכשיו הישראלי.

בבקשת הארגון, שהגיעה לידי "הארץ", נכתב כי "שלום עכשיו הוא ארגון ציוני של יהודים אמריקאים שמחויבים להשגת שלום וביטחון לישראל. מזה למעלה מחצי עשור, לארה"ב יש תפקיד מפתח בקידום משא ומתן להסדר הקונפליקט, כולל סוגיית הליבה של ירושלים. כל שינוי מהמדיניות ארוכת השנים של ארה"ב של סירוב ההכרה בריבונות של ישראל על כל חלק מירושלים יפגע באופן אנוש בתפקיד של ארה"ב כמתווכת הוגנת של המשא ומתן".

בתגובה הוסיפו כי "כל צעד שיפגע ביכולת ההכרה בירושלים כבירת שתי המדינות יפגע בישראל. רק פתרון שתי המדינות יבטיח את הישרדות ישראל כדמוקרטיה וכמדינה יהודית. אם הדלת הזו תיסגר, תיסגר הדלת על פתרון שתי המדינות".

עוד נטען כי התיק הוא לא רק "על רישום מקום הלידה, אלא על מדיניות של שישה עשורים של הממשל האמריקאי. סוגיה רגישה זו חייבת להישאר בידי הרשות המבצעת. הממשל האמריקאי סירב באופן רציף - לא משנה איזה ממשל - להכיר בריבונות של מדינה כלשהי על ירושלים".

יריב אופנהיימר, מזכ"ל שלום עכשיו בישראל, מסר בתגובה כי "מול המאמצים האדירים שעושים המתנחלים בארה"ב למען הבנייה במזרח ירושלים, ישנם גם קולות ציוניים מנוגדים המבקשים לקדם הסדר מדיני בירושלים המבוסס על פתרון שתי המדינות. אמריקאים למען שלום עכשיו הם ארגון עצמאי של אזרחי ארה"ב שמנסה להפעיל לחץ נגדי על הממשל לטובת קידום הסדר שלום".

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 80
  שלום עכשיו אמריקה ישראל

  מענין באם שלום עכשיו ארצות הברית היה מיצג את אל קאידה בנסיון לגייס כספים עבור ארגון עוין? כמה שנות מאסר היו ראשיו ומר אופנהיימר היו מקבלים?נא לנחש?

 2. 79
  שלום עכשיו בארה"ב נגד רישום י-ם כבירת ישראל

  לשלול מהם את האזרחות ולזרוק אותם לעזה. ואת רכושם לחלק לתושבי שדרות.

 3. 78
  יש ללמוד מה'פלשתינים' איך לטפל במשת"פים
 4. 77
  "שלום עכשיו הוא ארגון ציוני" חחחחחח
 5. 76
  ככל שיקצינו כך הימין יגבר והשמאל יימחק, זה מה שקורה תכלס

  אם לא שמתם לב עד עכשיו, ככל שהחלאות מקצינים ופועלים נגד מדינת ישראל כך הימין גדל וטופח, השמאל נהפך לבלתי רלוונטי זו עובדה, ולכן יש אור חיובי במעשיהם מבחינתי, העם הולך ימינה ככל שהזמן עובר .

 6. 75
  שלום אך-שווא
 7. 74
  לא נקקתי לשום הוכחה

  לכך ששלום עכשו זה ארגון בוגדים במימון מערבי איסלמי. בוגדים צריכים למות.

 8. 73
  כל הכבוד לשלום עכשיו! הם היחידים שחושבים עם הראש ולא עם התחת!
 9. 72
  החלטת החלוקה של האו"ם קובעת שירושלים היא כולה בינלאומית וזה המסמך החוקי היחיד!
 10. 71
  שלום עכשיו ציונים אתם לא

  שלום עכשיו למה אתם מתעקשים להיקרא ציונים? תעזבו את השקר והמיתוס הזה. לא בשבילכם נוסדה הציונות.

 11. 70
  "שלום עכשו" הוא ארגון אנטי-ציוני, הן זה שבחו"ל, והן זה שבארץ.
 12. 69
  וגם הם בין שונאינו. תדבק לשונם לחיכם . הם שכחו את ירושלים.

  הנביא אומר" תדבק לשוני לחכי אם לא אזכריכי אם לא אעלה את ירושלים על ראש שימחתי ". האנשים הללו שכחו את ירושלים בירת הנצח של עם ישראל. הם מעויינים בישראל חדשה שבה שולטים ערבים .
  חייבים להקיא אותם מקרבנו. הם נלחמים בנו ונלחם בהם .

 13. 68
  מאד פשוט שתי מדינות לשני עמים, ועד שנשכיל להבין זאת

  נמשיך להרוג אחד בשני

  1. אנו - הישראלים - הסכמנו לפתרון שתי המדינות ב48. הפלסטינים סירבו. כך זה עד היום...
 14. 67
  ובמילים פשוטות: שלום עכשיו מצטרפת לעתירה שמטרתה מניעת הכיתוב "ירושלים, ישראל" בדרכון אמריקאי. אחר כך הנבזים העלובים הללו מתפלאים כיצד נמחק השמאל כליל מהפוליטיקה הישראלית... חושבים שמרצ יעברו את אחוז החסימה? אני לא חושב. יש מפלגה אחרת שמייצגת את שלום עכשיו? לא. בשם איזה ציבור הם מדברים? השד יודע. מזכיר לכם את דפני ליף וחבר מרעיה, שגם הם התגלו לבסוף כנציגי מיעוט תל אביבי מופרע, שאין להם דבר וחצי דבר עם מצוקת החברה הישראלית בכללה?....
  1. השמאלנים מ"שלום עכשיו" מצביעים לחד"ש הערבית ולא למר"צ הציונית!

   הם לוחמים למען מדינת כל אזרחיה ... הפלסטיניים.
   תשאל את גדעון לוי ואת יצחק לאור.

  2. הפה שלך מבייש את הכפה שעל ראשך
 15. 66
  ירושלים

  ראש עירית ירושלים יבחר על ידי תושביה נכון ? שהם ?

 16. 65
  תופעה מוזרה. היום הוא יום חג בעולם הנוצרי הכל מושבת,


  אתמול בערב היה "ליל כל הקדושים". ו..ראה איזה פלא, כמעט שאין תגובות בלע של שמאל קיצוני.
  היתכן שהקרן החדשה מגייסת טוקבקיסטים מקרב נוצרים ערבים , בעלי שליטה בשפה העברית?
  או שהאיחוד האירופי מממן ומגייס את הנשמות הטובות הללו לצורכי לוחמה פסיכולוגית?

 17. 64
  שלום עכשיו - אתם מוזמנים להשליך את עצמכם לים לפני ששכנינו ישמחו לעשות זאת
 18. 63
  אני לא חושב ששלום עכשיו צודקים: את המלחמה של תושבי מזרח ירושלים אין לנהל על גב תושבי מערב ירושליים
 19. 62
  "שלום עכשיו הוא ארגון ציוני..." ובמקרה'ציון' זה אחד משמות ירושלים

  א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן.
  ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ.
  ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן.
  ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר.
  ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלָ‍ִם תִּשְׁכַּח יְמִינִי.
  ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלַ‍ִם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי.

 20. 61
  איך,איך מצליחים שלושה מנדטים לגרום כזה נזק,איך ?!
 21. 60
  פרדוקס מחנה השלום

  באופן פרדוסקלי מי שמכנה את עצמו "מחנה השלום" מעודד במהלכיו באופן עקבי ומתמיד מלחמה.
  הגישה של הויתור המתמיד, רק נוותר עוד קצת ויהיה שלום עכשיו, היא גישה ילדותית ותלושה מכל הבנה של המציאות באזור.
  ה"מחוות" וה"מאבקים הצודקים" שלהם (רובם, לא כולם) בסה"כ נותנים עוד דלק ל"התנגדות" הערבית שרואה הצלחה אחרי הצלחה - בלבנון, יו"ש, עזה בלי לתת שום דבר ותוך לחימה אלימה ומתמדת בנשים זקנים וילדים בישראל, בה רצח של ילדים נחשב הישג אדיר שמוציא את ההמונים לרחובות.
  העיוורון כל כך גדול אצל ארגונים אלה, שהם באמת מאמינים שהם עושים את הטוב, אבל כבר נאמר על כך שהדרך לגיהנום רצופה בכוונות טובות.

 22. 59
  למה זה טוב? .. אני תומך של שלום ושל שלום עכשיו, אבל..

  1. פרקטית, פרגמטית, הפניה והכותרת לא יעלו או יורידו להחלטת בית המשפט. ובטח לא יוסיפו כבוד בציבור או בדעת הקהל. לא הישראלית ולא האמריקנית.

  2. רעיונית, מה פסול בכך שהאמריקנים מכירים ביהודים תושבי ירושלים (מזרח ירושלים) כאזרחי ישראל. זה מרחיק את השלום? זה פוגע באינטרס הישראלי?
  ירושלים חשובה גם לי, כאיש מחנה השלום והצדק. והצדק!

  למה זה טוב?
  קבלו את הביקורת,
  החלטה אומללה..

  הלוואי וגם במחנה הימין היתה יכולת להעביר ולקבל ביקורת.

  הלוואי ובצד הפלסטיני על פלגיו ומחנותיו היתה יכולת להעביר ולקבל ביקורת.

 23. 58
  גם אני נגד רישום ירושלים!
  1. למה?
  2. חסרי תשומת הלב התאחדו!
 24. 57
  פילוח האוכלוסין בירושלים-1905

  מרבית תושבי ירושלים לפני כ-100 שנים ב ת ו ך ה ח ו מו ת , היה יהודי. בנוסף לו חיו, בין החומות , מיעוט ערבי קטן שמוצאו מצפון אפריקה, ומיעוטים נוצרים וארמנים.

 25. 56
  אופנהיימר מקבל משכורת של 100 אלף ש"ח לחודש , איכפת לו ירושלים ?

  ארץ ציון וירושלים

 26. 55
  שלום עכשיו במעשה פוגעת אנושות במחנה השמאל תמשיכו תמשיכו שלטון לא תקבלו לעולם בסוף תקבלו את הנוקאווט!!
 27. 54
  שלום עכשיו סכין בגב האומה,העם והארץ.ויש לסגור את משרדיהם,ולעצור את ראשיהם

  ולחקור אותם,כי כאן הם כבר עברו את אם כל הגבולות שניתן לאירגון אנטי ישראלי ואנטי יהודי לעבור?!ומייד.הם פשוט אנשים דוחים ומלאי שינאה שאפילו הערבים ביש"ע אומרים שהם אלה שעושים בעיות,שהם אלה שמחממים את השבב,כלומר הצעירים לעשות פגרומים,טרור,ובעיות למדינה ולמתנחלים.גועל נפש לאנשים מפוצלחים ממש.מתועבים ומלאי שינאה עצמית.מי בכלל שאל אותם לגבי ירושלים,ויהודים לא צריכים לבקש רשות מהמפגרים הללו.הם מנסים לגרום לבעיות בכדי לקבל כספים משונאי ישראל יהודים ושאינם יהודים בעולם.יש לסגור את משרדיהם ולעוצרם,ולחקור אותם כמו שרודפים את הימין הם שמולנים קיצוניים שונאי ישראל.זה מה ששלום עכשיו שווים בכלא.

  1. ממש לא, עדיף שיפעלו בגלוי.
 28. 53
  מעניין אם הם גם מתנגדים לערבי שגר בירושלים יירשם כגר בפלסטין.הם בדיחה

  שלום עכשיו ארגון שיכול בכיף להיות נוכח בכנסים של נאצים יש להם את אותה השקפה על יהודים.שליהודי אסור לגור איפה שהוא רוצה רק במקומות מיוחדים.

 29. 52
  נו עוד סיבה לא לאהוב את שלום עכשיו.תגידו משהו אחד טוב שעשיתם למדינה.

  אני לא מבין את הארגון הזה פשוט בושה בגללכם השמאל לא יעלה לשלטון..למה אתם לא מגישים עתירה פעם אחת נגד פלסטין.הכל תמיד ישראל אשמה ישראל הורגת דיי..אני מזמין כל אחד משלום עכשיו לגור בעוטף עזה לשבוע לראות מה אומר על ישראל על האיפוק שלה..כל מדינה אחרת הייתה מפרקת את עזה לחלקים

 30. 51
  פסולת

  להוציא את את הפסולת הזאת ביחד עם התנועה האיסלאמית מחוץ לחוק .
  ויפה שעה אחת קודם.

 31. 50
  שלום

  מה בין ברית מילה לברית שלום? - בברית מילה יש פוץ אחד קטן, בברית שלום- הרבה פוצים גדולים

 32. 49
  מי צריך אויבים אם יש את שלום עכשיו???!!!!!!!
 33. 48
  מעניין מה שלום-עכשיו אומרים על זכות השיבה.
 34. 47
  זה לא חדש שארגוני "שלום" מנסים לחבל בריבונות
 35. 46
  בכך חבר שלום עכשיו סופית לאויבי ישראל- יש להוציאם אל מחוץ לחוק.
 36. 45
  בקרוב הסוף של הפלשתנאים והערב-רב שפוגעים בשלום העולם,, העולם לא יוכל להקיים ללא ישראל מי שפוגע בישראל כי פגע בקב"ה ואין לא עתיד כמו פרעה ןהמן וטיטוס והיטלר ונבוזרדאן וכל צוררי ישראל סוף השטנים הגיע!!!
 37. 44
  שלום עכשיו לא יכול להתכחש יותר לעובדה שהוא חלק מארגוני הטרור נגד קיומנו בארצנו
 38. 43
  איך אתם מעיזים?

  פוגעים במרקם העדין של עיר בירתנו!

 39. 42
  אני ממש לא מופתע.אין הבדל בינם לבין החלאות אצלנו.
 40. 41
  לקשור את אנשי שלום עכשוי לעמודים בדרום, לשים על יד מערכת כריזה של צבע אדום כדי שידעו מתי לעצום את העיניים, ותת להם להנות מפרות השלום והטרנספר שהם עבדו כל כך קשה למענו..
 41. 40
  כולם שונאים את המדינה-שלום עכשיו,חרדים,ערבים,עולים חדשים...

  כואב הלב על מי שנלחם ומת בשביל מדינה מלאה חולרות.ואני הכי נגד מלחמות ואני חושבת שאנחנו והערבים אותו דבר עם אותם זכויות. אבל תתנו לממשלה לנהל את המדינה ולעשות שלום. לא יתכן שכל אחד יעשה מה שבא לו- ענת קם, נטורי קרתא, שלום עכשיו....

 42. 39
  לפני 1948 לא הייתה פלסטין - הייתה פלשתינה תחת מנדט בריטי
 43. 38
  כולם יודעים כבר ששלום עכשיו הם שלוחה של הממשל האמריקאי
 44. 37
  שלום עכשיו זה לא מפלגת העבודה?
  1. שלום עכשיו התלבש על מר"צ והרס אותה מבפנים נקווה שלא יעברו את אחוז החסימה העבודה ציונית חברתית
 45. 36
  שלום אכזב
 46. 35
  זה היה בשטחי פלסטין

  הקונסוליה האמריקאית היתה באמת במזרח העיר, אבל נדמה לי שהעבירו אותה לפני כשנה...

 47. 34
  לאחר שירושלים הינה בירת העם היהודי זה 3000 שנה-אין אנו זקוקים להכרה ממדינה בת 235
  1. אבל מעניין שאתה זקוק לכסף שלהם..
  2. זה מפריע לך שאני אוהב כסף?
  3. אוהבים, מקבלים. נהנים. יז'וב, למה קראת לעצמך קרופוטקין? ומה פתאום כל מיני נסיכים אנרכיסטיים מתערבים? בולשביקים - תבכו! הדמעות שלכם כמו בושם.
 48. 33
  שלום עכשיו גרועים מאיראן וחמאס
 49. 32
  מעניין כמה איראן משלמת לשלום עכשיו
 50. 31
  ירושלים בירת ישראל

  חוק יסוד: ירושלים בירת ישראל (ידוע גם כחוק ירושלים) נחקק בידי הכנסת התשיעית ב-30 ביולי 1980 (י"ז באב התש"ם), וקובע כי ירושלים השלמה והמאוחדת היא בירת ישראל ומקום מושבם של הנשיא, הכנסת, הממשלה ובית המשפט העליון.

 51. 30
  בשלב הבא יבקש "הארגון הציוני שלום עכשיו" לבטל את הכרתה של ארה"ב במדינת ישראל.

  שנאמר: מהרסיך ומחריביך ממך יצאו.

 52. 29
  שלום עכשיו במגעים באו"ם למחוק את המילה ירושליים מהתנ"ך. במקומה יכתבו ת"א.

  המילה ירושלים שמפיעה מספר פעמים בתנ"ך ואפילו לא פעם אחת בקראן פגעת ברגשות הפלסטינים. תנועת שלום עכשיו נאבקת להניס את המילה ירושלים לקראן ולמחוק את המילה מהתנ"ך. בעתיד אמר יריב אופנהימר נמחק את המילה ירושלים גם מכתבי שי עגנון

  1. האמת זה יכול להיות מצחיק. שמישהו ירים את הכפפה ויוציא תנ"ך כזה

   חוש הומור יכול לשרת את ההסברה הישראלית דווקא לא רע.

 53. 28
  שלום עכשיו עוכרי ישראל!
 54. 27
  למרבה הצער האמריקנים לא מבינים כלל מה הולך פה והם שבויים בידי ממשלת ישראל הלאומנית
  1. אמריקאים לא מבינים???
 55. 26
  גוגלהאמר

  שלום עכשיו הופכת בצעדי ענק לארגון הזוי ולא רלוונטי.

 56. 25
  מה, הם נורמליים?
 57. 24
  יריב אופנהיימר בתגובתו לא אמר שירושליים היא בירת ישראל...

  האם שלום עכשיו הישראלית לא מכירה בירושליים כבירת ישראל???

 58. 23
  שלום עכשיו - איכס!!!!
 59. 22
  מניין לך?

  לפחות לפי הכתבה, הם מתנגדים להוספת הרישום "ישראל" גם למי שנולד בנחלת שבעה, במחנה יהודה או בשייח ג'ראח (שכונה בריבונות ישראל, הן מעשית והן לפי הצעת האו"ם עד להעברתה החד צדדית לפלסטינים)

 60. 21
  כמה אנטי יהודים, עוכרי ישראל, כבר לא צריך אויבים
 61. 20
  שלום עכשיו-ארגון אנטי ישראלי ואנטי ציוני המסייע לטרור ולדה לגיטימציה של ישראל
 62. 19
  מיהו ציוני?

  יריב אופנהיימר איננו ציוני.

 63. 18
  "גוש שלום" "שלום עכשיו" ועוד מספר ארגוני שמאל חצו את כל הקווים האדומים פעילות בעניין ירושלים היא המשך להכפשה קשה של המדינה בעולם, ניסיונות להניע את ארה"ב מלהטיל ווטו על החלטות אנטי ישראליות במועצת הביטחון ושיתוף פעולה עם ארגונים פלשתינים קיצוניים באוניברסיטאות בארה"ב ואירופה
 64. 17
  שלום עכשיו
  1. שלום עכשיו - טרור מחר!
 65. 16
  בשאלת מיקומה של ירושלים עסקינן, ולא בכותרתה. לפיכך, ירושלים, ישראל, הוא רישום שעליו יחליט העליון בארה"ב. ושלום עכשיו ארה"ב מוזמנים לשתות את מי הפוטומק, די סי. מליון ורבע ערבים נאמנים לישראל ישמחו לדעת שבירתם נותרת נצחית, מאוחדת ובריבונות ישראלית נאורה.
 66. 15
  הלוואי שהיו מילים מתאימות בשפה העברית כדי לתאר את עלובי השמאל.
 67. 14
  היום המילה האחרונה זה הפיליסטינאיון לא אתפלא אם מעצבי אופנה יתחילו לתפור

  בגדי מעצבים בצבעי "הדגל" הפילסטיני ירושלים הייתה מאז ומתמיד בירת העם היהודי ואם לא מוצא חן בעיניו שילך לשתות מים בים המלח

 68. 13
  והם עוד כועסים כשקוראים להם עוכרי ישראל

  עד היום כיבדתי אותם כיריבים פוליטים אבל כאנשים הגונים.

  ירושלים לא בירת ישראל ???? לא רק עוכרי ישראל , גם אויבי העם ובוגדים.

 69. 12
  מסכנים שלום עכשיו

  מסכנים שלום עכשיו... אין להם כותרות מספיק אטרקטיביות כדי להיות בעמוד ראשון ולכן הוציאו את הנשק הקטלני: ירושלים! תעשו בדק בית... אולי עבר זמנכם? אולי צריך פעם אחת להגיד את האמת "אנחנו לא ציונים בשלום עכשיו". הרי מי יכול לקרוא לעצמו ציונים בזמן שיורים טילים על האזרחים, אתם עוסקים בPR ובסוגיות שיווקיות כדי לשוב לזירה הפוליטית... כמובן על הגב של אחרים.

 70. 11
  אלוהים אדירים. מדובר בכל ירושלים, מערבית ומזרחית כאחד!!! כנראה שכל ההאשמות מימין נכונות ומדובר בארגון לאומני פלסטיני.

  מה יש לארגון ישראלי "ציוני" לרוץ בבתי משפט אמריקאים ולטעון כנגד הרישום(!) של ילדי ירושלים תחת השם ישראל. מה, מי שנולד בירושלים לא נולד בישראל? אלא איפה הוא נולד? איזו מן איוולת זו.
  זה ממש מהלך אבו-מאזני, וכל האפולוגטיקה הציונית של אופניהיימר נשמעת מגוכחת במיוחד.

 71. 10
  כמה צפוי

  אפשר גם להגיע יותר נמוך. בטוח גם יגיעו.

  1. יותר נמוך זה הברכיים..
 72. 9
  רק שלום יאפשר עתיד ראוי לכולנו.
  1. יש לי עוד כמה משפטים ברורים מאליהם לאמר לך

   אין כמו להיות בריא ועשיר , רק בריאות ועושר כלכלי יובילו לחיים נטולי דאגות.

   כל בני האדם נולדו שווים ולכן צריך לתת להם הזדמנות שווה לממש את עצמם.

   רוצה עוד או הבנת את הפרנציפ ? רק שלום יעשה פה שקט וחיים טובים לכולם ... אבל שלום עכשיו פועלים בניגוד גמור להשגת מטרה זו ויגרמו לו להיות לא שלום אח"כ , אלא לא שלום בכלל !

   זה בגלל שהם אידיוטים שלא מבינים את המציאות במזרח התיכון ( שלום עם אסד ? עם נאסראללה ? ) , אבל שלפחות יגבילו את הנזק שלהם לגבולות הארץ ולא ידקרו אותנו בגב בחו"ל.

 73. 8
  כותרת מטעה, ברור ששלום עכשיו מכירה בירושלים כבירת ישראל

  לפי הכותרת של שלום עכשיו מתנגדת להכרה בירושלים כבירת ישראל, מה שרחוק מהאמת. שלום עכשיו מתנגדת להכרה כזו בחלקים מהעיר שסופחו בהחלטה ישראלית חד צדדית לעיר.

  1. תגובתו של אדם שלא מבין כלום

   אני ואתה , כשאנחנו יושבים על כוס קפה ברחוב יפו יכולים לשוחח על "הפרטים".

   כשאנשים בעולם מדברים על זה - הם חושבים שירושלים אליה אבותי ואבותיך ערגו 2000 שנה ... לא שייכת לישראל.

   מדובר בגוף שיש להוקיעו וחבריו הם פשוט בוגדים.

  2. אתה טועה - כל אדם שמגיע לקונסוליה בירושלים "זוכה" להתעלמות

   מזה שהוא ישראלי . לא משנה באיזה צד של ירושלים הוא גר.

  3. נקודה חשובה. מר"צ היא מפלגה ציונית. לא לשכוח זאת.
  4. זה לא קשור לאזור שבו אתה נמצא; הם לא מכירים גם במערב העיר.
  5. עזבולהתווכח איתם, ציחקו איתם http://www.youtube.com/watch?v=9l1vWYUpq4s , עדיף..
  6. אני ממש לא מופתע מהחלאות של הסניף בארה"ב. אין הבדל בינם לבין המנוולים בישראל
  7. עדיף לשים לינקים בגוף התגובה ולא בכותרת. תנסה ותראה.
  8. מותר לשאול מה לאזרח בריטי אשר הוטבל כנוצרי אנגליקני לוויכוח הזה?

   מוטב שתתרכז בשאלה אם קייט מידלטון אנורקטית או לא.

  9. כפי ששאר חלקי הארץ "סופחו" ב-48 באופן "חד-צדדי" אחרי הכרזת

   המלחמה עלינו אז, כך גם "חלקי" ירושלים סופחו אחרי שירדן שכבשה אותם ב-48, הכריזה עליהו שוב מלחמה ב-67, ומה לעשות, קצת הפסידו במלחמה ו"כבשנו" את שאר חלקי ירושלים. ההסתכלות שלך היא לא רק חד צדדית, היא פשוט מעוותת את ההיסטוריה. סטלין והיטלר גאים בך..

 74. 7
  להוציא את שלום עכשיו מחוץ לחוק

  בוגדים נמאסתם!

 75. 6
  יד להוציא מחוץ לחוק את שלום עכשיו מחרחר חיסול ישראל את לוינסון ואת העתון
 76. 5
  יד להוציא מחוץ לחוק את שלום עכשיו מחרחר חיסול ישראל את לוינסון ואת העתון
  1. מה יש לך נגד לוינסון?
  2. הוא יקה כמו הבגץ ולכן הוא אשם - שים לב

   כמעט כל הארץ יוצאי גרמניה כמו גם השופטים ...

  3. לו הגיעו לארץ במקום 150, 250 אלף יקים היא היתה ניראית טוב יותר
  4. אני יקה ימני ואנטי גזעני , אז תפסיק לחפש מגרעות בעדות אחרות
 77. 4
  להעביר את עיר הבירה מירושלים לתל אביב ובא לציון גואל ובבניין תל אביב ננוחם.
  1. אני לא מבין דבר אחד ארצות הברית היא מדינה שומרת חוק בניגד לישראל

   איך זה שעבר חוק והם לא עומדים בו ?

 78. 3
  עד מתי נתכחש לישום השלום שבו ירושליים-מערב בירתנו ומזרח, בירתם..וגם -

  האזור עם כל המקומות הקדושים יהיה מנוהל בשיתוף בין שניי העמים..

  1. מי שמעוותאת ההיסטוריה יעוותו לו את החיים בקרוב נחייה ונראה!!
  2. בניי אדם,דומים לאל ומכך נותנים לשלום זכות קדימה .כלל גדול בתורה..
  3. גם ירושלים המערבית

   איננה מוכרת באר'ה''ב כישראל

  4. אני אגיד לך עד מתי - עד שהפלסטינים יוותרו על זכות השיבה.

   ברגע שזה יקרה - יהיה שלום.

 79. 2
  צריך להבין ולהפנים - על פי ארה"ב, ירושלים אינה חלק ממדינת ישראל

  לכן, תמוה כיצד זה מתנגדת ארה"ב רק לבנייה במזרח ירושלים ולא לבנייה במערב העיר.

  1. הבה ונשלח את אנשי שלומנו עכשיו להתנגד גם למדינת היהודים!!!

   צריך להבין ולהחצין!!!

 80. 1
  תוציאו לי בבקשה את הסכין מהגב
  1. עד מעט הם גם יצטרפו לנתורי קרתא בכינוסים אנטי ציוניים בטהרן
  2. ארץ ציון וירושלים
  3. Al Quds is where Muslims are NOT Allowed to Pray without the Israeli Occupiers Permit לשלטונות הכיבוש פרשנות משלהם ל"חופש דת" - הם מתירים (או אוסרים) על מוסלמים להתפלל באופן שרירותי

   ולזה תקראו חופש דת? מה הייתם אומרים אילו איזה זאבט ערבי היה אוסר על יהודים להתפלל?

  4. נכון.זה גם פוגע באחת המצוות העיקריות של האיסלאם,רצח יהודים ונוצרים.