על רקע הדיון הציבורי

דיווח באל-ג'רידה: נתניהו הורה על חקירת שב"כ בעניין ההדלפות על איראן

על פי הדיווח, מי שעומדים מאחורי ההדלפות הם מאיר דגן ויובל דיסקין. גם בעבר דיווח העיתון הכוויתי על חקירת הדלפות בלשכת רה"מ שהתבררו כנכונים

ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה לראש השב"כ יורם כהן לפתוח בחקירה סביב הדלפת מידע לתקשורת בעניין ההכנות הישראליות לפעולה צבאית נגד מתקני הגרעין באיראן, כך מדווח הבוקר (חמישי) העיתון הכוויתי אל-ג'רידה.

על הדיווח בעיתון אל-ג'רידה לא חתום אף כתב, אולם גם בעבר הופיעו בו דיווחים דומים על חקירת הדלפות בלשכת ראש הממשלה שהתבררו כנכונים. בחודשים מאי ויוני חשף העיתון בכמה דיווחים את קיומה של חקירת הדלפות אחרת בלשכת ראש הממשלה. מדובר בחקירה במסגרתה נבדקו בפוליגרף כל יועציו של ראש הממשלה. החקירה הובילה בסופו של דבר לעזיבתו של היועץ לביטחון לאומי עוזי ארד, שמכחיש עד היום כל קשר להדלפה.

לפי הדיווח באל-ג'רידה מי שעומד מאחורי הפרסומים האחרונים בעניין האיראני הם ראש המוסד לשעבר מאיר דגן וראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין. "השניים גייסו כמה עיתונאים בולטים בישראל והדליפו להם מידע שרובו שגוי כדי לפגוע פוליטית בראש הממשלה נתניהו ובשר הביטחון ברק", ציין מקור שצוטט בידיעה. הסיבה לכך לפי המקור היא נקמה של דיסקין על כך שלא קיבל את תפקיד ראש המוסד ומרמור של מאיר דגן על כך שכהונתו כראש המוסד לא הוארכה.

העיתון מצטט מקור בלשכת ראש הממשלה שטוען כי לקמפיין התקשורתי גוייסה גם יו"ר האופוזיציה ציפי לבני כדי להאשים את נתניהו וברק בפגיעה באינטרסים הלאומיים. המטרה של אותו קמפיין, לפי העיתון, הוא למנוע תקיפה באיראן ולהפיל את נתניהו מהשלטון.

בדיווח נטען עוד כי ההכנות לפעולה צבאית ישראלית נגד מתקני הגרעין של איראן עברו משלב התכנונים והדיונים לשלב ההיערכות לביצוע. "עובדה זו דחפה את מתנגדי הפעולה בתוך מערכת הביטחון להדליף את הפרטים לעיתונות וכך לסכל את הפעולה", אמר מקור ישראלי לעיתון.
 

מאיר דגן, אמשאסף שילה, ישראל סאן

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 12
  וזה מה שנקרא "ספין תקשורתי" אנשי ביבי מדליפים כדי לכסות על מה שדיסקין אמר על נתניהו
 2. 11
  מאייר דגן חייב לעמוד לדין כמו ענת קם !!!

  מאיר דגן פוגע בבטחון הדינה !!!

 3. 10
  דיונים כלכליים שומרים בסוד כמוס.נושא אירן לא יורד מהכותרות.מסקנה עבודה בעניים.
 4. 9
  אתמול אמר דגן שאם יאלץ להתמודד במשפט יספר גם מה אמרו שטייניץ וחברי קבינט אחרים בנושא זה בדיונים סודיים. איום שעלול להביא למצב המסוכן שחברי הממשלה באמת לא ישתפו את המוסד והשב"כ בדיונים והתייעצויות כדי לא לתת להם חומר לסחטנות בעתיד זה בדיוק האיום לחשוף מידע חסוי ודיונים בטחונים סודיים ביותר מציג מצב שמסכן את בטחון המדינה.
 5. 8
  ומי יחקור את BB??
 6. 7
  אין חוק במדינה הזאת. כל אחד עושה את מה שהוא רוצה
 7. 6
  ומי הדליף לאלג'זירה?
 8. 5
  ומי הדליף לאל ג'רידה?

  אולי לשכת רה"מ צפופת היועצים?

 9. 4
  אלוהים ישמור. אלו האנשים שמנהלים לנו את המדינה. לא נשאר על מי לסמוך
  1. לו היינו סומכים על אלהים שישמור, היום היינו אולי 2 מליון
 10. 3
  אם זה נכון - יש להעניק לשניהם פרס ישראל, עיטור העוז, המופת והגבורה ופרס אמ"ת

  הם הצילו את כולנו (בינתיים)

  1. אין להם שום זכות לסכל החלטה של ממשלה נבחרת; זאת חתירה תחת
 11. 2
  Should we begin to worry about Israel's future?
  1. לא, מה פתאום, איך הגעת לזה?
 12. 1
  אחרית הימים: ישראל מקבלת חדשות מאל-ג'זירה