חיל הים השתלט על שתי הספינות שהיו בדרכן לעזה והן הובלו לנמל אשדוד

לוחמי הקומנדו הימי לא נתקלו בהתנגדות מצד הפעילים. הרמטכ"ל הורה על ההשתלטות לאחר שיושבי הספינות לא נענו להזהרות. צפו בהשתלטות

לוחמי שייטת 13 השתלטו היום אחר הצהרים (שישי) על שתי ספינות של פעילי שלום, שניסו להפר את הסגר הימי על רצועת עזה. לקראת ההשתלטות של הקומנדו הימי, הפעיל חיל הים מיסוך אלקטרוני שמנע מהפעילים ליצור קשר עם החוף. החיילים, שהגיעו לספינות באמצעות סירות, לא נתקלו בכל ההתנגדות. שתי הספינות הובלו לנמל אשדוד.

מוקדם יותר, יצר חיל הים קשר עם שתי הספינות שניסו להגיע לעזה. לפי דיווחים מעזה, הספינות נמצאו במרחק 80 ק"מ מחופי הרצועה כאשר קיבלו אזהרה ברשת הקשר מחיל הים הישראלי לשנות את כיוון השיט שלהם. פעילים בעזה וברמאללה שנמצאו בקשר עם הספינות אמרו כי הוא אבד מעט אחרי השעה אחת בצהריים.

מצה"ל דווח כי לספינות נמסר דרך רשת הקשר שהן מתקרבות לאזור הסגר הימי על עזה. חיל הים הורה לספינות לשוב על עקבותיהן, או לפרוק את הציוד שעליהן בנמל אשדוד או נמל מצרי. הפעילים לא נשמעו להוראה, בעקבות זאת הורה הרמטכ"ל לחיל הים להשתלט על הספינות ולהשיטן לנמל אשדוד.

Article video embed code

לעדכונים, חדשות ופרשנויות, לחצו לייק בעמוד הפייסבוק של "הארץ"

דוברת משרד החוץ האמריקאי ויקטוריה נולנד, הגיבה היום למשט האחרון לעזה ואמרה כי "לא רצינו שייצא לפועל. הישראלים נקטו בצעדים שהם חשבו שראויים לביטחון שלהם. הבהרנו בצורה מאוד חד משמעית בקהילה הבינלאומית, באופן פומבי ובאופן פרטי, שאנחנו חושבים שזה רעיון מסוכן, ואנחנו עדיין מזהירים את האזרחים שלנו מפני השתתפות ביוזמות כאלו".

"אם לא יהיו שיבושים, נגיע לעזה בשעות הקרובות", כך אמר הבוקר אחד ממארגני המשט לעזה. במשט הנוכחי שתי ספינות, עם 27 פעילים ועיתונאים (12 מהם אירים והשאר מארה"ב, קנדה, מרוקו ומדינות אחרות), שיצאו שלשום מטורקיה ושטו אתמול במים בינלאומיים. הספינות אינן נושאות מטען כבד של סיוע, בשל גודלן ומגבלות נשיאה. עיקר המטען הוא ציוד רפואי.

הפעילים בבטחן אחת הספינותFreedom Waves

אתמול אמרה אחת ממארגנות המשט כי המשט הנוכחי הוא סנונית ראשונה בגל משטים קטנים שייצאו לרצועה בחודשים הקרובים. לדבריה, בגלל כישלון המשט הקודם לפני כשמונה חודשים, המארגנים פעלו הפעם בשקט, כדי להבטיח יציאה ללא עיכובים מהנמלים, וללא ניסיונות של ישראל לטרפד את המשט. "אנחנו רוצים להעביר לעולם ולדעת הקהל מסר, שעזה נמצאת עדיין במצור. החלטנו שהספינות הבאות ייצאו בצורה מסודרת, גל אחר גל, תחת השם ‘משט גלי החופש'", אמרה עראף.

ברצועת עזה הכינו קבלת פנים חגיגית לספינות. היום ומחר תתקיים בנמל פעילות המכוונת בעיקר לדעת הקהל בעולם. אמג'ד אשוא, נציג העמותות האזרחיות בעזה, אמר כי למרות הדיווחים על הקלות במצור, הרצועה חיה במצור אכזרי שאין כמותו בעולם. "לפעמים יוצרים מצג שווא שאין מצור. אבל צריך להבין שישראל עדיין מונעת כניסת חומר בניין לרצועה, שנועד לבנות את הבתים והבניינים שנהרסו במלחמה האחרונה", אמר.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 55
  ספינות מלחמה של טורקיה צריכות ללוות להבא את המשטים ואולי גם של שאר מדינות המזרח התיכון שנימאס להן מהכוחניות הפיראטית של מדינת הציונים הצלבנית !
 2. 54
  הספינות לא נשאו סיוע וציוד ״הומניטרי״

  משמע שפעילי ה״שלום״ שיקרו והמטרה היא פרובוקטיבית. יש לקרוא לילד בשמו - אין באמת מצור על עזה, כי הגבול עם מצרים פתוח. מכל מקום, כשם שבמלחמת העולם מנעו אספקה חופשית מהנאצים לגיטימי שישראל תרצה למהוע

 3. 53
  שאלה לכל האנטישמים- למה אף ספינה(!!!) לא מפליגה לסוריה לעזור לנטבחים שם. בעזה מתפוצצים מעודפי אוכל.
 4. 52
  נוסעי הספינות הם "פעילי שלום" כפי שאבותיהם שסייעו לסטאלין היו "פעילי שלום". אלה ואלה נבלות. צחנת הפגרים העולה מתומכיהם כאן בתגובות מיתמרת עד שמי מרום... לכו לעזאזל, חמאסניקים שרוחשים הערצה אירוטית לפושעי מלחמה. לא לשוא נמחקתם מהפוליטיקה הישראלית. לא סתם חייכם מסכת של אומללות ובדידות. טינופות.
 5. 51
  פעילי שלום???

  למה לתת להם גושפנקה חיובית בזה שהם נקראים פעלי שלום? הרי הם תומכים בשלטון רצחני אנטי דמוקראטי וכו׳ . פעילים אנטי ישראלים או יותר נכון אני יהודים, מתאים יותר.

 6. 50
  וואו , ממש גבורה !
 7. 49
  "פעילי השלום" הם גם שקרנים-אין ציוד "הומניטרי" בספינות

  כוונת המשטים אינה לסייע אלא להתגרות, כי המצור/סגר הימי מיועד רק למנוע מעבר נשק לרצועה, וזה לגיטימי ביחסים עם ישות שמצהירה שכוונתה להשמידנו. יש גבול פתוח עם מצרים בו ניתן להעביר הכול, והטענה שיש מצור חסרת שחר לחלוטין.

 8. 48
  להחרים את הספינות. איסור כניסה לארץ של הטפשים .

  לשפוט את הטפשים הצבועים ולאסור כניסתם לארץ ל50 שנה הבאות.
  האזרח החיפאי -לשפוט ולאסור יציאה מהארץ ל50 שנה הבאות.
  קנס כספי על בזבוז כספי הצבא על טפשים שונאי ישראל.

 9. 47
  את ה"ישראלי" שרצה לעבור לשם ,צריך להעביר לשם-לתמיד
 10. 46
  ללמוד מהמצרים איך לטפל בפרובוקטורים כמוני
 11. 45
  המשתתפים גורשו, למה לא נאסרו?

  הם הפרו את החוק בכך שלא נשמעו לכוחות הביטחון.
  למה הם לא יושבים בכלא על כך?

  בראיון לטלביזיה הם נשמעו אומרים שהם לא מפחדים. מה ימנע מהם לבוא שוב ושוב? זו לא פעולת מחאה לגיטימית ברגע שהם מסרבים להישמע לכוחות הביטחון...

 12. 44
  הם בסך הכל רצו לבקר את המלך חסן בנמל אשדוד

  שם יסגרו את הנמל לכבודם בארוע פרטי ויובא כיבוד ומטעמים. נוסיף לזה לא מעט גרוזינים ויש חינגה. מי ששולט בגבול הימי של ישראל זה רק המלך אלון חסן הגברתן או בשמו השני "ביז'ו". הפלסטינאים חיים טוב מאוד בעזה ואינם זקוקים לטובה של אוסף הנמושות הללו. עדיף שיתרכזו בלעזור למורדים בסוריה שמצבם על הפנים או שאולי יקחו כדור פורח וינסו לסיע למורדים הכורדים או לבני טיבט המדוכאים תחת אגרופה של סין.

 13. 43
  Fine them thousands of dollars,

  Israel had paid dearly to stop their actions to break the siege on Gaza. The passangers of these ships should pay for that or sit in Israeli jail so their partners in the world will bail them out. This is not a walk in the park, and their should be hefty consequences to their action. Hit them hard where it hurts the most, in their pockets.

 14. 42
  DEATH TO İSRAEL AND AMERİCA

  תודה על פנייתך, היא תפורסם על פי מדיניות המערכת.

 15. 41
  HAHAHAHH

  תודה על פנייתך, היא תפורסם על פי מדיניות המערכת.

 16. 40
  סיוע הומניטרי?

  קשקוש. אמנם לא נמצא נשק אבל גם לא כדור אספירין אחד.
  רק אוסף של מזוכיסטים

 17. 39
  תודה למוני יקים גם בשמי

  פריץ היקה הציוני שנמאסו עליו הציונים הפשיסטים והחומיניסטים השולטים עכשיו.

  1. כל מי שלא תומך בשמאל הוא פשיסט , מענין מאוד

   כל מי שלא תומך בשמאל הוא פשיסט , מענין מאוד

  2. האם פריץ היקה ומוני יקים הם אותו אדם

   לא מאמין שיש שני אנשים כה מרושעים וטפשים במדינה אחת.
   אגב אני מכיר עוד יקה אשר שלט בגרמניה ואתה ממש דומה לו.

  3. יותר נכון אותו תת- אדם שונא עמו ומהלל הטרור.
 18. 38
  כל המגיבים הלאומנים המקללים ומגדפים את פעילי השלום

  הם לפי מידע שפורסם ,פקידי ממשלה שעושים זאת על חשבון המסים שלנו. זה משנקרא,,הסברה'' שבחו''ל זה שם נרדף לתעמולת השקרים של ממשלות הרשע הישראליות ודו''צ של צבא התועבה לישראל גםכן.

  1. פריץ היקה , אתה תלמיד טוב של יקה אחר שטען שאם חוזרים שוב ושוב על שקר הוא יחשב כאמת. גבלס שמו.
  2. די למכבסת המילים- לקרוא לאנטישמים תומכי טרור הקוראים להשמדת ישראל "פעילי שלום" זה כמו לקרוא לחיילים של גרמניה הנאצית "חסידי אומות העולם".

   פעיל שלום הוא אדם שפעיל למען השלום, לא מי שמעניק גיבוי תעמולתי לאירגון טרור רצחני אשר יורה טילים ומבצע פיגועים ואנשיו משתמשים בתינוקות כמגן אנושי. פעיל שלום היה מארגן משט תמיכה למען ילדי הדרום שחיים כבר עשור תחת טילים ולא למען הטרוריסטים שיורים את הטילים. פעיל שלום לא היה מנהל קמפיין ארסי להחרמה והשמדה של מדינה מוקפת אויבים- אותם אויבים שמפגעים גם בבני ארצו.

  3. פריץ היקה אתה חולה רוח מסוכן

   הנני מגיב לדבריך המרושעים ואני לא פקיד ממשלה כי אם אזרח פשוט.
   האם ידוע לך כי בעזה שאתה כל כך אוהב יורים טילים ללא אבחנה לגני ילדים ולבתי ספר יהודים.
   רמת החיים של הטרוריסטים הערבים בעזה היא גבוהה ללא שיעור מרמת החיים ברוב ארצות האיסלאם.
   וכאשר הטרוריסטים בעזה יורים טילים על ישראל יושבים תושבי עזה בשקט בבתי קפה ומעשנים נרגילות כי הם יודעים כי ישראל אינה יורה על אזרחים.

  4. עזרא מנשה אתה אולי מסוכן אך רק לעצמך.
 19. 37
  להפסיק את המצור על עזה. לקבל ולישם את יזמת השלום הערבית לפני שהם יתחרטו.

  להפסיק את המצור על עזה . לקבל את יזמת השלום הערבית . לחזור לגבולות 67' שעם חתימת הסכמי השלום יהפכו לגבולות קבע. ופתרון מוסכם לבעית הפליטים.
  לו אפשר היה לעשות שלום על בסיס הצעות אלו לפני מלחמת6הימים היינו חושבים שהמשיח בא. אם נמשיך להעדיף שטחים על שלום. זו מלחמת נצח שבסופה יוכלו הערבים להגיד:,,הנצחון הישראלי ב1967 היה ראשית הקץ של מדינת ישראל כמו המסע הצלבני בשעתו''.

  1. אתה מתכיל לשעמם

   אתה מתכיל לשעמם

  2. סליחה תיקון ,אתה מתחיל לשעמם.

   סליחה תיקון ,אתה מתחיל לשעמם.

 20. 36
  להוציא את הפרופלור ולהציל את העיתונאים - או לא לתעמולה.

  השתלטות כוחנית על יאכטה אזחית מצטלמת רע. החמאס ניצח בתעמולה.
  במקום השתלטות היה צריך לנטרל בשו שו את הפרופלור ולהצילו את הנוסעים של הספינה מים סוער. להגיש להם עזרה ראשונה ושמיכות טרמיות, ולהעביר את הכבודה לעזה.

 21. 35
  לעכב אותם באשדוד עד מטח הגראדים הבא על אשדוד כדי שירגישו את פירות ה"שלום" שהם מקדמים.
 22. 34
  ממש כל הכבוד,השייטת השתלטה על ספינת פעילי שלום. ניצחנו את השלום!

  עוד הוכחה לכך שצה"ל הוא הצבא המוסרי ביותר בעולם וגם הכי חזק והכי גברי בכל היקום

  1. שלום

   שלום בת.............חת שלי

 23. 33
  מטילי המצור על עזה הופכים את ישראל למדינה במצור דיפלומטי.

  גם שבדיה, שבשבוע שעבר הצביעה נגד קבלת פלסטין לאונסק"ו שינתה דעתה בעקבות הודעת הממשלה על עוד בנייה לא-חוקית בשטחים. עכשיו כל ארצות הצפון מאוחדות בדרישה לישראל לכבד את החוק הבינלאומי.

 24. 32
  הם רק רצו לבקר באשדוד המתפתחת
 25. 31
  מדוע אתם יחד עם אויבי המדינה מכנים אותם פעילי שלום

  אתם חיים בעולם האמת?

  1. שלום בלהות

   שלום בלהות

 26. 30
  למה אף אחד בעולם(!!!) לא רוצה(!!!) לעזור למורדים בסוריה ??????????????
  1. תורכיה עוזרת להם, אבל לא זו התשובה שאתה מחפש, אה?
 27. 29
  שוב אתם קוראים לטרוריסטים פעילי שלום? מטרתם היחידה היא פתיחת דרך לטילים כבדים
 28. 28
  למה גררו את הספינות לאשדוד?! אי אפשר היה פשוט לחסום את דרכן, תוך המשך המיסוך האלקטרוני,עד שיתיבשו?

  ואהאם עכשיו תאפשר ישראל הסמרטוטית קיום מסע הסתה אנטי ישראלי בישראל?

 29. 27
  המצב הסוציו אקונומי הנורא ברצועה איננו תוצאה של המצור...
  1. לא עצוב בכלל

   לא עצוב בכלל

 30. 26
  אלו חסידי אומות עולם שבאו מקצווי עולם על מנת לשחרר את עזה ממצור החנק הלא -חוקי והנפשע. לפקוח את עיני הישראלים הטובעים בצדקנות ובשנאה והתומכים ברשע לשמו. 1000 קידות לגיבורי המשט!
  1. רק פגם גנטי יכול להסביר את השנאה החולנית הזו של השמאל הקיצוני למדינת ישראל,ואת הזדהותם הנפשית המוחלטת עם רוצחי נשים וילדים יהודים
  2. להשמשל בשם ראול וולנברג זה שיא החוצפה זו פגיע בשמו של חסיד אומות עולם שהקריב חייו להצלת יהודים ואתה רוצה להקריב יהודים להצלת טרוריסטים
  3. לפוצץ אותובוסים של ילדים זה לא גם לא חוקי

   לפוצץ אותובוסים של ילדים זה לא גם לא חוקי

  4. לאשכנזים הציונים הקלאסים אין קשר לעם ישראל .כאן זה ממלכה צלבנית אשכנזית.
  5. והערבים כאן מימי אברהם

   והערבים כאן מימי אברהם ? יא מפ..........גר

  6. אתה פה מימי אברהם?? יא מחמוד

   אתה פה מימי אברהם?? יא מחמוד

  7. תחזור לסוריה יא מחמוד

   תחזור לסוריה יא מחמוד

  8. מה הקשר??? זה שטרוריסטים מצוצצים אוטובוסים לא רלוונטי פה. אף שמאלני לא מהלל אותם. מדובר כאן על מה שישראל עושה לפלסטינים. אם משווים כמות הרוגים ונזק לרכוש במהלך השנים, אין בכלל מה להשוות! אנחנו פגענו בהם פי כמה וכמה. אז כל הימנים יכולים לטעון שהשמאל אנטישמי. זה שאנחנו יהודים ושסבלנו במהלך ההסטוריה לא אומר שמותר לנו לעשות מה שבא לנו.
  9. מה הקשר   "מה הקשר" ?
   עוד טיעון ,מפגר של השמאל עם אתה רוצה שנמשיך לסבול
   טילים על אוטובוסים של ילדים וקאסמים בבקשה , אבל
   על תכריח את האחרים לסבול ולהיתרפס לפני המחבלים.
   מי שירה טילים על ילדים מתוך ריכוזי אכלוסיה הוא אחרי הבלעדי
   לשלומם של הילדים שלו .השמאל לא רק שהוא לא מהלל מחבלים הוא גורם להם לליגיטימציה, כמו שאתה עושה עכשיו בדיוק .

  10. ושוב: אנו רואים חלאות המין האנושי, אנשים שחייהם מסכת של אומללות וצער, תומכים בלהט בפשעי המלחמה הפלסטיניים - ומתנגדים בלהט לא פחות לכל צעד שנועד למנעם. מבחינתם, מותר לעזתים להפגיזנו ברקטות. כמוהם כאשה שטוענת שמותר לאנסים לאנוס. שילכו לאלף עזאזל. חלאות.
  11. למה הכעס כל פעם שמזכירים לאשכנזים את מוצאם האמיתי ואת חוסר כל קשר בינם לבין יהודי בית שני.
  12. וכל ערביי ישראל ישבו פה משחר הימים? כמה מהם באו בעקבות הצבא הבריטי?
  13. לפוקח העיניים , אל תתמם הערבים פוצצו אוטובוסים בלי בכוונה לפוצץ ולהרוג. כמה שיותר יהודים , צהל הרג מחבלים ואנרכיסטים ובמטרה לפגוע בכמה שפחות. אזרחים תמימים
  14. לך תטנף של משהו אחר ולא של ראול וולנברג. אתה יכול למשל לבחור שם כמו: סטלין, גבלס, בריה, קוויזלינג ועוד אבל תעזוב את וולנברג בשקט!
 31. 25
  איזה מחידה

  תשלחו את המפלצת שלי ביחד

 32. 24
  העולם טובל בדם בסוריה נרצחים יום יום, בלוב הסיפור לא גמור עשרות אלפי פליטים לובים ללא מזון ושרותים רפואיים ועוד צפון פקיסטן ואפגניסטן נאט"ו טובח ללא רחם. עזה משגשגת לפני שבועיים נחנך מלון פאר על חוף הים מצרים פתחה גבולות, המשטים האלה מבטאים שנאה עתיקה המתודלקת על ידי תעמולה שטנית של הטרוריסטים בעזה והישראלים חולי השנאה העצמית שיסייעו היכן שבאמת זקוקים להם.
 33. 23
  הרשלה, כשתעבור צבא תבין.אבל בלי קשר, המשט הזה יוביל ישראל לגדולות,

  תלמד את הכנסת את כללי המשחק הדמוקרטי. ומי שרוצה לזרוק אנשים לחו"ל ללא חקירה לא מבין

 34. 22
  מעניין שהם לא שטים לסוריה כדי להזכיר לעולם שהעם הסורי נמצא תחת הרג יומ יומי. והם יודעים למה: אדון אסד לא יספור אותם ממטר-הוא פשוט ימחק אותם
 35. 21
  איזה מסכנים אנשי השייטת, לא יוכלו לבלות בטורקיה את החופשות.
 36. 20
  די לכיבוש הציוני כוזרי על פלסטין ארץ ישראל ,די לכיבוש הציוני אשכנזי על העמים השמים.
  1. מוני זניח שכח את שמו אבל לא את קללותיוץ מסכן אמיתיץ

   חולה אנוש

  2. אתה טוען שבעלי העניים הכחולות והשיער הבלונדיני הם לא שמים??? יגזען!!!
  3. אחמד תחזור לסוריה

   אחמד תחזור לסוריה

  4. זו לא רק שאלת השיער הבלונדיני והעיניים הכחולות אלא בעיקר שאלה היסטורית של חוסר נתונים ועובדות שיאשרו שמקורם של הכוזרואשכנזים הוא תוצאה של הגירה ולא התייהדות.אם אין הוכחות להגירה אז המתייהדים יכולים לקרוא לעצמם יהודים אך אינם יכולים לייחס לעצמם קשר היסטורי אורגני לאותם יהודים שחיו תקופות מישניות במזרח התיכון.
  5. מוני יקים- קח את רגשי הנחיתות שלך ועבור לגור בעזה עם אחיך הערבים. שם תרגיש בבית ולא תצטרך לסבול את עול ה"כוזרים". שנאתך לבני עמך ואהדתך לאויב טרוריסטי שמנסה להשמידם הם מושא למחקר בפסיכופתולוגיה- אולי ההורים לא אהבו אותך מספיק, גם אנחנו לא אוהבים אותך.
  6. איתי-אנחנו לא בני עמו תודה לאל.
 37. 19
  מרגש היה לראות בסרטון סוף סוף חייל צה"ל שמדבר אנגלית - כל הכבוד
 38. 18
  שוב ניצח צבא הבושה לישראל פעילי שלום?
  1. בוגדי השמאל הקיצוני מקוננים על מר גורלם
  2. "פעילי שלום"? איך בדיוק הם פעלו לקידום שלום? ע"י תמיכה בלתי מסוייגת באירגון טרור? כנראה שלכם יש פירוש אחר למילה "שלום".
  3. תבכו אתם טובים בזה

   תבכו אתם טובים בזה

 39. 17
  בשנת 1929 הם נקראו פ.ק.פ.

  המממנים אותם, הערבים אותם וגם הים אותו הים השוני רק בשמות, נעבור גם אותם.

 40. 16
  למען הדיוק אלו מגונני איסלמופשיסטים לא "פעילי שלום"
  1. איסלמובולשביקוקומוניסטואנטישמופשיסטים

   קומבינציה מנצחת

 41. 15
  הגיבורים של הקומנדו הימי ניצחו את השייטים המסוכנים שעמדו להטביע את מדינת ישראל?
  1. טיפש
  2. טיפש שמכיר בטיפשוטו שתי נקודות חכמות
  3. האם אתה יודע בדיוק מה שאתה רוצה, חוץ מלגדף ולחרף?
 42. 14
  אהבתי יותר את הכותרת "לוחמי השייטת" מאשר "חיל הים". זה מצלצל, יעני, הרבה יותר חזק. הם לא חיילים, אלא לוחמים !!!
 43. 13
  גבול עזה מצרים פתוח לרווחה. שייכנסו הפעילים משם.
  1. Yes. But if so, what is the blockade for???
  2. this way they will pay more taxes

   גם טילים הם מעבירים ממצרים אז מה, צריך לאפשר להם פריקה ישירה בעזה?
   אנחנו אחראים על מה שביכולתינו להיות אחראים עליו. במצרים לא אנחנו מנהלים את העניינים.

  3. TRY TO UNDERSTAND WITH YOURS LIMITED BRAIN

   TRY TO UNDERSTAND WITH YOURS LIMITED BRAIN

 44. 12
  אשכנזי תילמד

  הגולנצ"יק אשכנזי הביא קטסטרופה על ישראל ברוך שפיטרנו

 45. 11
  עזה לא במצור!
 46. 10
  בושה לישראל הכובשת.

  בושה שחיילים ישראליים נזעקים לעצור ספינות עם ציוד רפואי שנדרש ברצועה בשל המצור האכזרי של מדינת ישראל. בושה!

  1. בושה שבמאה ה-21

   הדרך היחידה שפעילי השלום האלה חשבו עליה היא לבוא באנייה. יש מטוסים, תחבורה ציבורית, אפילו אופניים אם זה כל כך חשוב להם. לבוא באנייה זה רק בשביל ליצור רעש בתיקשורת, מה שעבד. הם ידעו שצה"ל לא ייתן להם להכנס- בגלל המצור, אז באמת היה חשוב להם להביא תרופות? לא נראה לי. אם האירים בעד המקופחים והמסכנים שמשתמשים בטרור, שילכו למחתרת האירית.

  2. המצב הסוציו אקונומי הנורא ברצועה איננו תוצאה של המצור...
  3. בושה למשתפ"ים השמאלנים של הטרור הפלשתינאי.
  4. בושה לשמאלנים הדמגוגים

   בושה לשמאלנים הדמגוגים

  5. בושה לשקרנים- אין אף חייל או תושב ישראלי בעזה, אז איך בדיוק ישראל כובשת? בטלפתיה?
 47. 9
  חבורת האנטישמים תומכי הטרור הזו מקבלת כותרות בלי פרופורציה.

  אני חושב שמספיק לטפל בתומכי הטרור בכפפות של משי. צריך לעצור ולתבוע אותם בגין תמיכה באירגון טרור עוין ולחייב אותם בעלות עצירת המשט.

  1. זה עונש ראוי
 48. 8
  מדינת ישראל- פאשיזם צרוף.
  1. אתה בטח גר בתל אביב ולא יודע מה זה גראד
  2. השמאל הקיצוני - בגידה צרופה.
  3. השמאל הישראלי- גרוע מאחרון האנטישמים
  4. הוא רק יודע מה סקאד, חחחחחחח
  5. ככה זה מתחיל
  6. במלחמת המפרץ לא נפלו טילים בת''א ורמת-גן?
  7. ל"פריץ היקה פוץ" - נפלו טילים במלחמת המפרץ, בהחלט. אבל לא למדת כלום... האינטלקט לא מספיק, יא? אלזו.
  8. לדרור הנאור.....- הוא בס"ה ערבי צרוף.
 49. 7
  לא "פעילי שלום" אלא פעילי השמדת ישראל
  1. יישר כוח לגדעון אחי. מלים כדורבנות. רק חייבים להוסיף כי הם ראויים להשמדה פיזית ככתוב:הקם להורגך השכם להורגו.יש חשש שהממשלה תשחרר אותם וירקדו "מה יפית" לפני הגויים רחמנא ליצלן.
 50. 6
  כל הכבוד גזה

  ישראל עושה סגר מכל עבר לתינוקות וילדים שחיים במצב סוציו אקונומי מאוד קשה. לא נשאר לגזענים שבמדינה אלא למנוע את האוויר לחדור לתוך הרצועה וסבורני שאם יוכלו לכשות זאת הם לא יהססו לרגע. כשילד ישראלי אחד נפצע מטילי גראד כל תחנות החדשות מסתערות ועושות ממנו סקופ וכתבה ארוכה בראשית החדשות בעוד שבעזה נהרגים כל יום עשרות פגים ופעוטים וזקנים כתוצאה ממחסור חמור בתרופות. ציפי ליבני צדקה כשאמרה שישראל נדחקת הצידה מכל מדינות העולם וזה כתוצאה מפגם אצלה באתיקה האנושית ובהרג תינוקות נשים וזקנים 

  1. על מה אתה מדבר?

   ישראל מונעת מתרופות להיכנס לרצועה? - זה שקר. ישראל מונעת מנשק להיכנס לרצועה. כל ציוד רפואי והומניטרי נכנס לרצועה בלא קשר לסגר.

  2. כאוב

   מחמיד היקר אין לי דבר נגדך או נגד הדיעה שאתה מציג, רק שתדע שלמרות שישראל נגועה בגזענות היא מופנית בעיקרה פנימה אחד לשני ולא כלפי ערבים במיוחד, אני גם מסכים שרוב העיתנאות בארץ גובלת בצהובונות מציצנות ומלאה דעתנות ופוליטיקה,
   לגבי אם ליבני צדקה או לא כולנו נחייה ונראה אני מקווה.
   אבל לדעתי לפחות המצב הסוציו אקונומי הנורא ברצועה איננו תוצאה של המצור,
   למען האמת ישנן דרכים רבות להכניס תרופות וציוד לרצועה וישנן ישויות רבות שיתרמו את הציוד בשמחה, השאלה היא למה זה לא קורה? את מי לשאול? את ישראל או את מי ששולט בעזה?
   אם המצור מוצדק או לא אפשר אולי להתווכח, תשאל את עצמך מה היה עולה בגורל הזקנים הנשים והתינוקות לולא המצור, אז למישהו היה אכפת מהם בכלל?

  3. חמאס יודעים מה עליהם לעשות בכדי למנוע מצב של מוות חינם זה

   עליהם להפסיק בטרור, להכיר בישראל והנה וואלה! שגשוג כלכלי ברצועת עזה!
   ככה משום מקום! כמה פשוט!
   אבל בואו נתמקד בזה שישראל צריכה לאפשר לארגון טרור לעסוק בטרור וגם נשלח לשם סיוע הומניטרי בכדי לטפל בפצועים השהידים המתים דרך אגב בשליחותם של כמה זקנים סוררים.

  4. ואין כבוד

   "בעזה נהרגים כל יום עשרות פגים ופעוטים וזקנים כתוצאה ממחסור חמור בתרופות"
   אין שקר גדול מזה.

  5. האשם מחמיד יקר.

   כתבתי תגובה מנומקת וארוכה על הטיפולים ועל הפגיה בסורוקה, אבל בגלל שהתגובה שלך כל כך מטומטמת ומעצבנת מחקתי אותה. נמאס לי מדבילים כמוך . כשתגדל מח וכשתבין שגראדים ופצמ"רים אינה הדרך נדבר.

  6. מחאמיד ממשיך לשקר כמקובל בתפוצתו. שם גם מניותיו של הנתפס בשקריו אינן יורדות בעיני הסביבה. חשיפת השקר נתפשת ככישלון ארעי.
  7. האם ישראל הורגת ילדים וזקנים בעזה?

   עזה מבקשת להיות ישות עצמאית, וככזו עליה לדאוג בעצמה לרווחת תושביה. נכון, הפלסטינים התרגלו לחיות בסטנדרטים ישראליים ופתאום, כשהם לבד הם לא מסוגלים להגיע לסטנדרטים הללו. שנורר טוב הוא להאשים את ישראל. אבל תשאל את עצמך, האם ישראל אחראית גם על מערכת הבריאות של סוריה, של פקיסטן, וכדומה?

  8. אביעד - אולי חיית בירח הרבה שנים - אבל בעזה יש הרעבה מתוכננת על ידי פקידי צבא
  9. ,, מומחה למזרח התיכון''

   כמו כל ה,,מומחים'' של הממסד הישראלי:,,יודע הכל ולא מבין כלום''.

  10. מחמיד

   מחמיד חי אדם אצלכם כמו זבל אז אל תבכה על הטינוקות

  11. בעזה חיים ברמה הגבוהה במידה ניכרת מרוב ארצות האיסלאם

   מה מנע מתושבי עזה לחיות בשקט?
   במקום לגדל עגבניות בחממות של גוש קטיף אשר ניתנו להם במתנה., הם העדיפו לגדל קסאמים ולהשליט טירור על ילדי ישראל.

  12. אתה שקרן, פרובוקטור. גבלס גאה בך על יכולת התעמולה שלך. אבל לא תצליח לרמות
 51. 5
  חומרי בניה מעץ למה לא ?
  1. כי זו לא קיטנה, זה למה. הארץ, תהיו מוכנים לפרסם את שמות המשתתפים, ארגונים, מימון, קשרים לאיסלאם וכו' ? פשוט דמיינו שזה משט של ימנים או דתיים.
 52. 4
  כל הכבוד לפעילי השלום על הספינות אתם מקדשים את השם ברבים , תיקון עולם זו חובה לא רק יהודית אלא אוניברסלית עולמית ברוכים תהיו.
  1. יקים החמוד

   אתה באמת מיסכן שכחתה לקחת כדורים כחולים חמוד לך תנוח וקח כדורים.אל תצא עדין מבית היוחלים אבאבנל.

  2. נ

   אתה באמת מיסכן שכחתה לקחת כדורים כחולים חמוד לך תנוח וקח כדורים.אל תצא עדין מבית היוחלים אבאבנל.

  3. לידיעת מוניר אחמדוני

   המנמוני הזה גלה מארצו לפריס אך לא יכול להנתק בנפשו ממדינת ישראל. כמה פתטי.
   היית הראשון מזה כמה חודשים שטרחת להגיב אליו. שלא מדעת תדלקת אותו לעוד שנה. כמה חבל אבל אתה לא אשם.

  4. שנאת השמאל לישראל גובלת בפסיכופתולוגיה.

   מוני יקים מזדהה עם "מתקני העולם" מהחמאס. לפני השינה הוא קורא את "מיין קאמפף" כדי להירגע.

  5. מילא שכתבת תגובה כל כך מטומטמת אבל גם לחזור עליה פעמיים אתה העונש של עצמך.
  6. אתם - הימין הישראלי ממיתים קלון וחורבן על היהדות - אם יהדות זה להתנהג בגסות לב בכל אדם - אז לא פלא שהמצב של היהודים הגיע לאן שהגיע
  7. מוני יקר

   המגיבים לא מבינים שאתה הוא היהודי האמיתי.

  8. שום פריז ונעליים.זוהי רק משאלת ליבו.
 53. 3
  פרובוקטורים חסרי חיים. שיצאו כבר מהסרט הדפוק שלהם.
 54. 2
  להוריד את הנבלות לזרוק אותם לארצותיהם ולחלט את הספינות.
  1. למה נבלות ? הם לא באו אליך, ואין לך שום זכות לעצור אותם
 55. 1
  אני מקווה שהסיקו המסקנות מהמרמרה

  יש לעצור את הפעילים. לקחת מהם את הטלפונים הסלוללרים.
  להחזיק אותם במעצר לפחות שבוע.
  ולבצע בדיקה מדויקת על כל אחד המגיע במשט זה.
  כל אחד שיש חשד כלפיו צריך להיחקר ע"י השב"כ.
  הגיע הזמן שהם יבינו שהפיקניק הסתיים

  1. ויש להחזיר את רונן המופרע לארץ אבותיו בארופה.