מדוודב: הרטוריקה הישראלית מסוכנת || ברק: הפסטיבל סביב איראן מופקר, בשום תרחיש לא יהיו אפילו 500 הרוגים

שר הביטחון יצא נגד "מסע ההפחדה הדמגוגי" באשר להשלכות תקיפה ישראלית. הוא הטיל ספק באפשרות שדו"ח סבא"א יביא להחרפת הסנקציות

שר הביטחון, אהוד ברק, התייחס הבוקר (שלישי) לדיון הציבורי הגובר בסוגית תקיפה ישראלית אפשרית באיראן. "הפסטיבל שמתרחש סביב נושא איראן מחייב חשבון נפש. צריך לשאול מה בעצם עשינו פה? האם זה היה שיח עמוק או רדוד?" שאל ברק, שתקף את ראש המוסד לשעבר מאיר דגן. "הצורה בה השיח הזה התנהל כולל נושאי תפקידים בעבר היא התנהגות מחפירה לעיתים", אמר בראיון לקול ישראל.

נשיא רוסיה דמיטרי מדוודב האשים היום את ישראל בשימוש ב"רטוריקה מסוכנת" שעלולה להוביל למלחמה. בשיחה בברלין אחרי פגישה עם עמיתו הגרמני כריסטיאן וולף, אמר מדוודב כי האווירה המאיימת ועליית המתחים בנושא הגרעין האיראני היא תוצאת מעשה ידי הישראלים.

סומכים על שיקול דעתו של ברק בנושא האיראני? ספרו לנו בפייסבוק

ברק ונתניהו. "אנחנו לא בובליל ובשבקין", אמר שר הביטחון שהגדיר את תיאור התנהלותם כהזוימילרוד מוטי

"האיום בתקיפה צבאית עלול להוביל למלחמה", הוא הזהיר ואמר שיש צורך דחוף להרגיע את המצב. "קחו נשימה עמוקה ותתחילו בשיחות". נשיא רוסיה התייחס לבקשות ארצו מטהראן להוכיח כי מטרת תוכנית הגרעין שלה היא אזרחית בלבד. "לרוע המזל, לא ראינו התקדמות בנושא".

ברק אמר עוד בהתייחסו לדגן כי "כאשר באופן חסר תקדים, ראש מוסד מביא עיתונאים למטה המוסד ומתדרך אותם נגד ראש הממשלה... אני חושב שההתנהגות הזו חמורה מאוד. הייתי מצפה ממנו לנהוג בשכל וללא מניפולציות, אני מקווה שזה לא נגוע בשיקולים זרים".

שר הביטחון יצא נגד מה שלהגדרתו מהווה "זריעת בהלה" ו"מסע הפחדה דמגוגי" בנוגע להשלכות של תקיפה באיראן. "כששומעים עיתונאי בכיר אומר לציבור שעלולים להיות 100 אלף הרוגים או שעיתון מרכזי טוען שישראל עלולה להיחרב או שח"כית חשובה אומרת שבתי הקברות לא יספיקו, אני אומר על מה מדובר? זריעת הבהלה בעיצומה למרות שאנחנו הכי חזקים באזור ונישאר כאלה בכל טווח נראה לעין. מלחמה זה לא פיקניק אך בשום תרחיש אין לא 50 אלף ולא 5,000 וגם לא 500 הרוגים".

לדברי ברק, "התיאור ההזוי כאילו יושבים שני אנשים, אני וראש הממשלה, בחדר סגור ומובילים מהלך של תקיפה הוא הזוי". הוא הוסיף כי "ראוי שהשיח יתנהל בצורה אחראית ורצינית. שיהיה ברור שנתניהו וברק זה לא בובליל ובשבקין. אנו מביטים על המצב יום אחרי יום, באחריות, אין פה שום סכנה, אנחנו לא פועלים לבד ובכל מקרה צריך את אישור הממשלה לכל דבר". ברק הדגיש כי שום החלטה עוד לא התקבלה אך "אנחנו מתכוננים לדבר הזה". הוא הוסיף כי "אין שום סכנה אמיתית, לא לעמידתה של ישראל ולא לקיומה של ישראל".

שר הביטחון התייחס גם להשערות לפיהן הניסוי בשיגור רקטי בפלמחים בשבוע שעבר ותרגיל שקיים חיל האוויר באיטליה קשורים ישירות לתקיפה באיראן. "הדיון בנושא התנהל תוך הפקרות ציבורית ופוליטית" אמר והוסיף כי  "הגענו למצב בו ניסוי בטיל, שזו מכניקה של חודשים, ותרגילים של חיל האוויר שמתוכננים שנה מראש - כל דבר כזה נהפך פתאום לסימן מתריע".

כשנשאל ברק על האפשרות לקבל החלטה על תקיפה באיראן בניגוד לעמדת המערכת הצבאית והמודיעינית הוא השיב כי "בתפקידיי ראיתי כבר את כל צירופי האפשרוית קורים, כל עוד דבר אחד נשמר: תפקידו של הדרג הצבאי להכין את התוכניות. חשוב שהדרג המדיני יקשיב קשב רב למה שיש לדרג המבצעי והמודיעיני לומר, אבל בסופו של דבר מי שנושא באחריות להחלטה הוא הדרג המדיני".

בנוגע לאפשרות שדו"ח הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, שצפוי להתפרסם היום ומחר יביא להעמקת הסנקציות על איראן, הביע שר הביטחון ספקנות. לדבריו, גם בהנחה שהדו"ח יהיה חמור ויעיד על תוכנית גרעינית צבאית, הרי שעבור ישראל ומדינות נוספות אין מדובר בדבר חדש. לדבריו, "מכיוון שהדברים ידועים מזמן הסנקציות כבר היו אמורות להגיע מזמן וזה לא קרה".

על אף הפסימיות שהביע, קרא שר הביטחון להטיל "סנקציות קטלניות" על איראן. בין השאר קרא ל"סנקציות על היכולת לקיים עסקאות כספיות בינלאומיות ועצירה פיזית של העברות נפט".

ברק התייחס גם לפרסומים לפיהם דרש שר ההגנה האמריקאי מנתניהו וברק שלא לתקוף ללא ידיעה אמריקאית. "העניין מורכב הרבה יותר ורב פנים. אנו מכבדים מאוד את הממשל האמריקאי. התיאור על דעותיו כפי שעולה מהעיתונים אינו מלא ואינו ממצה. מדינת ישראל היא ריבונית, איננו לבד בעולם, היינו מעדיפים ''שצדיקים מלאכתם נעשית בידי אחרים' אולם מדינה צריכה להתכונן גם לאפשרויות פחות נוחות והיא צריכה לגייס את כוחות הנפש והמנהיגות לקבל החלטות", אמר.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 101
  לא פסטיבל, פסטיגל !
 2. 100
  אלפי טילים

  מה עובר לו בראש לברק לאירנים אלפי טילים ( לא גראדים) תעשו את החשבון יהיו אלפי ואןלי עשרות אלפי הרוגים אבל זה מאוד נוח לכתוב ,500 לברק זה נראה קצת. אין לנו שום מנגנון לעצור את הטילים האלה ושיירד מהעץ אין לנו גם יכולת תקיפה משמעותית. בקיצור דברי הבל

  1. נשק סודי של יום הדין ב"ה
 3. 99
  מדוע חייבים לצאת למתקפה מקדימה אם כבר יצרנו התרעה משל עצמנו בדמות מאות ראשי נפץ גרעיניים?

  מישהו פה מסבן את הציבור בישראל. אף אחד לא באמת דואג להשמדת ישראל אלא לשינוי מעמדה של איראן והשפעתה בזירה הבינלאומית.

  50 שנים אנחנו מייצרים נשק גרעיני רק בשביל שתהיה לנו הרתעה מול מדינות כמו איראן. מדוע פתאום ההרתעה הזו כבר לא מספיקה? הרי בדיוק בשביל מצב כזה היא נועדה... ישראל תמיד אמרה שהיא לא תהיה הראשונה שתשתמש בנשק גרעיני , כלומר ישראל הכינה תמיד את מצבור הטילים הגרעיניים להרתעת מדינה גרעינית אחרת.

 4. 98
  אנשים , גם מפצצת אטום איראנית לא ימותו למעלה מ-500 אנשים...

  הפחד הקמאי מהמושג "פצצת אטום" גדול לעין שיעור מהנזק שפצצה כזו יכול באמת ליצור. קצב ייצור פצצות כאלה הוא כל כך איטי שבשביל להשמיד את מדינת ישראל איראן תזדקק ללפחות עוד מספר עשורים וגם אז ישראל תוכל להגיב בקציר של איראן עם מאות ראשי הנפץ הגרעיניים שלנו.

 5. 97
  כשברק אומר 500 אז זה 500? כמה יהירות יש בנאפוליאון המגוחך הזה? מדוע צריך להתייחס בכלל לקשקוש שיצא מפיו?
 6. 96
  ברק עדיין בטוח שכל מהלכיו עד היום היו נכונים. זה העולם סביבו שטעה ואכזב.

  הבטחון שבו מציג את הדברים ממחיש עד כמה האיש מסוכן. האיש לא מסוגל להבין את מגבלות האינטלקט שלו וכל פעם מחדש נופל כשהעולם לא פןעל לפי ציפיותיו. האם הפעם הוא יגרור את כל כמדינה יחד איתו כשאיראן לא תספק לנו "רק" 500 הרוגים אלא 5000 או 50000?

 7. 95
  ראשון ההרוגים

  אולי יתנדב מר ברק להיות הראשון להקריב עצמו למען מטרה שהוא חושב בנחיצותה ואחר כך ידבר על "בסך הכל " 500 הרוגים? וכמה פצועים? וכמה שנאה ? וכמה שפיככות דמים? וכמה כסף ישפך במשך עשרות שנים בטענות של הגנה . אויי לה למדינה שאלו הם מנהיגיה ואוי לנו מאופוזיציה ששותקת ומאפשרת לחבורה שכזאת לנהל לנו את החיים ואת עתידנו ועתיד ילדינו.

 8. 94
  והעיקר שההרוגים יהיו אזרחים - לא חס-וחלילה חיילים!
 9. 93
  במלחמת לבנון השנייה נהרגו 165 ישראלים

  וזו מלחמה נגד ארגון טרור קטן, אני יכול לחשוב על תרחישים של קצת יותר מ500 הרוגים במלחמה עם איראן, ומרק?

 10. 92
  500 ליום בתל אביב במשך שנים

  וזה התסריט האופטימי ....(בלי ההפתעה)

 11. 91
  הפחד לא מאיראן גרעינית הפחד האמיתי ממרוץ חימוש במזהת ו-

  וזליגה של של פצצות לארוני טרור והפחד השני הוא מימון תקיפה שלא בטוח יצליח לסקל אבל יעכב אם מלחמת לבנות 2 עלתה 30 מיליארד אני צופה שהתלקחות של לחימה תעלה למעלה מ100 מיליארד שהכסף יבוא לא מדוד סאם אלה מהציבור מעניין שלצדק חברתי 10 מליארד שטיינץ ודג מלאוח פישר לא יכולים לממן שורה תחתונה תקיפה ללא ערבויות אמרקיניות וארופיות טעות ואם אין ברירה אז לפחות לקבל ערבויות מימון מערב הסעודית כי על עבודה שחורה מישהו צריך לשלם כי איראן גרעינית זה לא רק כאב ראש לישראל

 12. 90
  ברק יודע כמה יהרגו אם יתקפו אותנו האירנים

  ברק יש לי שאלה אליך האם ב-500 ההרוגים תהיה גם אתה וביבי????
  זה מעניין אותנו מאוד, אל תשאיר אותנו מתוחים נא תשובתך בהקדם

 13. 89
  ואיך תעצור את כל הרקטות מהחיזבאללה, חמאס וסוריה?
 14. 88
  המילה "הזוי" חזק במסג' בוקס, הא?
 15. 87
  הרטוריקה של רוסיה מסוכנת. הרוסים כהרגלם חסרי כל עכבות מוסריות
  1. אם ישראל תתקוף את איראן, רוסיה לא תשב בשקט בצד. היא תעזור לאיראן. ותחשבו על זה....
 16. 86
  ברק הניע את פסטיבל ההפחדה ועכשיו הוא משחק אותה רגוע??
 17. 85
  במלחמה שני הצדדים מפסידים ואחד קצת יותר אז יהיו הרוגים בלי אשליות.
 18. 84
  אני חושבת שרצוי שברק יהיה בתוך ה100 הראשונים - אולי ככה ישראל תישרוד

  בושה בושה שאנשים לא קולטים שמורשת גיבורי צה"ל היא שהמפקד והמנהיג מראה דוגמה אישית של הקרבה עבור אחרים.

  המושחת הזה הוא הוא התגלמות ההפקרות של מנהיגי ישראל

 19. 83
  דאמיטרי ...הם לא מהסוג התלהם

  זו סתם אימפוטנציה גברית ...בגיל צפון דרום ..ויותר דרום..זה הסיפור של הצרצר ..אז הם מצרצרים ..אחרת יצרצרו אותם

 20. 82
  אם מישהו ייחס לו לברק שמץ שך אמינות

  מלבד מה שהוא נראה מגלומן הזוי האיש פשוט לא מדבר לעניין
  שמעתי על הקטע עם פירוק השעונים אבל חיזוי תוצאות מתקפת טילים היא נוצה חדשה בכובעו של האיש "הגאוני" הזה
  ובכלל מה הקשר לתוצאות מתקפת טילים לכמה ש"אנחנו חזקים"?!

 21. 81
  ביבי וברק לא בובליל ובשבקין - שלומיאל ושלימזל.

  כל מה שהם עשו ועושים - תמיד מתחרבש. בעיקר ברק.

 22. 80
  אה, רק 500, כלום. חייל חטוף שווה יותר.
 23. 79
  אירן

  בין ה500 אתה כנראה לא תהיה,כי תשב בבור המוגן,היגיע הזמן שתעזוב את הכסא והפוליטיקה ויפה עשרים שנה קודם.

 24. 78
  שיח רדוד, והוא משתתף בו במרץ.
 25. 77
  שיח רדוד והוא עצמו משתתף בו במרץ. אהה, הגה המדינה בידי קברניט שיכור וסגנו הנוכל.
 26. 76
  אשרינו שזהו שר הבטחון שלנו! חזק ואמץ ואל תחת - לא התלהמות ולא פופוליזם!!!
 27. 75
  ברק הוא ממשיכו המפואר של יצחק רבין!

  מקהלת הפחדנות והשנאה שעיתונאים מסויימים ב'הארץ' מובילים - היא לא רק חרפה, אלא גם סכנה ממשית! ברק צודק גם כאן, כמו גם במקרים אחרים. אשכנזי למשל, ובניהו הפודל שלו, חמקו למגזר הפרטי, משום שבפוליטיקה היו חוטפים על שקרים בעניין גאלאנט. אני מחזק את ברק!

 28. 74
  מישהו זוכר כמה דיירים חיים במגדלי אקירב?
 29. 73
  הקמפיין הזה כבר מיצא את עצמו בפני העולם. או שתתחילו לנשוך כבר או
 30. 72
  The killers in high places say their prayers out loud
 31. 71
  אתם יודעים מה ההבדל בין בובליל ובשבקין לברק ונתניהו? לבובליל ובשבקין אני יודע למה הצביעו.
 32. 70
  לא האמנו להיטלר

  העם היהודי כדרכו שוב אינו מאמין למנוולים המתכוננים להשמיד אותו. אין לאפשר לעולם לבצע פשע עם שני כנגד היהודים תוך 100 שנה. אין לאפשר לאיראן להגיע לפצצת אטום. פצצת אטום אחת בגוש דן פרושה מליוני נפגעים ומליונים אחרים נסים על נפשם.

 33. 69
  הבהרה: לא ימותו 500 איש בתוך המקלט החדש שבנו לשרים ולראש הממשלה...
 34. 68
  120 ח"כים + 130 חרדים + 125 מתנחלים + 125 שמאלנים קיצוניים = 500
  1. הייתי מוסיף אותך בתור בונוס
 35. 67
  אם ב-500 כלולים אלו שמחליטים לצאת למבצע הצבאי באירן אז אני בעד התקיפה, אבל מכיוון שלברק לא ממש איכפת מהלבן בעיניים של המשפחות השכולות, אז שהוא וביבי יירגעו. שני אנשים שמדמינים שהם משחקים בחדר ריק... בעולם כבר מזמן לא כקונים את הסחורה המשומשת של שני המוקיונים
  1. לעזאזל קיום המדינה היהודית - העיקר הלבן בעיניים של המשפחות המסכנות. בדיוק אותה מטורללות שהביאה עלינו את הטירוף של קמפיין שליט
 36. 66
  ההתלהמות העיתונאית

  מה לעשות, הפעם הוא צודק...
  אממה, לעיתונות יש את האג'נדה שלה.
  בנושא איראן מהלכים עלינו אימים, למרות שהם נמצאים במרחק רב מכאן והיכולות שלהם קיימות אך מוגבלות, ואמנם יש להם זרועות בעזה ולבנון, וזה לא נעים, אבל הטילים שלהם ישוגרו עלינו בסופו של דבר ככה או ככה.
  בנושא גלעד שליט למשל, לא התאים לעיתונות להתהלך אימים על מאות ההרוגים שבסבירות גבוהה מאוד יהיו מהעסקה שהעיתונות הייתה מבין תומכיה הגדולים.

 37. 65
  מוכן לוותר על 120 ח"כים. איפה נמצא עוד 380 נבלות?
 38. 64
  מהומה במסדרונות הסטייט דיפרטמנט. מאות מומחים למזרח התיכון מתרוצצים עכשיו הלוך ושוב ומורטים שערות

  "מי הם בובליל ובשבקין" הם שואלים את עצמם? האם זה קוד הפעלה סודי לסוכנים רדומים של המוסד בתוך הכור בבושאר? אולי מדובר בדמויות של עגנון? ומה לעזאזל הקשר שלהם לפצצה האיראנית?
  ברק במיטבו.

 39. 63
  צודק בכל מילה ומילה וגם-

  בחיים לא הצבעתי עבורו ויש לי הרבה ביקורת על דעותיו אבל בנושא האירני הוא צודק בכל מילה. טוב שיש לנו כרגע צוות אחראי של ביבי וברק בנושא זה. צריך לומר לכל הלשעברים ולעיתונאים "חדל כל פטפטת וקשקשת ברשת"

 40. 62
  The killers in high places say their prayers out loud
  1. ל62

   אתה לא יודע עברית אז לך לאולפן כאן כותבים ומדברים עברית פלצן.תכף יכתבו לי באיידש

 41. 61
  יללה, חדל קשקשת והתחל מיתקפת
 42. 60
  בום טרחחחח תכניסו להם . הכו את הפרסים בראשי נפץ גרעיניים בעלי ראש חץ מתפצל....יהיה פאנן אגוזים . בום טראחח
 43. 59
  אה, רק 450? האם מר ברק היה מוכן להתנדב להיות אחד מהם? אולי אישתו? ביתו?
 44. 58
  הדג מסריח מהראש והממשלה מופקרת משם. ממשלת הנפלים הלאומית.
 45. 57
  יופי!! 500 הרוגים עם ״אין סכנה לקיום

  המדינה״ הזוי לחלוטין. מאיפה הוא יודע כמה הרוגים יהיו. לאירן יש אלפי טילים וגם לסוריה וגם... לחיזבללה.

 46. 56
  אה רק 500? אז למה מחכים?!
 47. 55
  האם ברק ספר את עצמו בין ה 500 הרוגים ??
 48. 54
  או קי 500 אבל האם הם כוללים אותך ואותי תחילה - לא אתה מוגן בבור ואני במקרה הטוב בחדר אטום עם מסכת אבק
 49. 53
  הלוואי והמציאות הייתה כמו התרחישים
 50. 52
  טמבלים, לא הבנתם. זהו האליבי לתקיפה עכשיו ללא תאום עם האמריקאים (אם זה רק 500, אידיוט מי שמתנגד...).
 51. 51
  לא נמאס לפושע המלחמה הזה לנגן כמו תקליט? לא נמאס לחגוג את שגעונותיו-פשעיו?
 52. 50
  גם 500 זה "קציר" לא רע...
  1. פצצת אטום איראנית

   פצצת אטום אחת בגוש דן היא סופה של מדינת ישראל. משוגעים תרדו מהגג ומברק. אם האיראנים יהיו בעלי פצצת אטום זוהי סופו של העם היהודי היושב בציון.

 53. 49
  האם ה-500 הם בצד האירני ?
 54. 48
  ברק מצטרף לשקרים של ביבי

  5000 הרוגים זה דווקא מספר ריאלי, וברק יודע זאת טוב מאד

 55. 47
  ברוק ברק ותפיצם!!
 56. 46
  "אפילו לא 500 הרוגים" - כסף קטן, הזדמנות חד-פעמית
 57. 45
  חברי הממשלה יישבו בבונקר המאובזר שבנו להם

  והציבור יתרוצץ ברחובות בניסיון לחפש מחסה. ההנחה של ברק היא שהתגובה האיראנית לתקיפה תהיה דומה לתגובה של חיזבאללה בלבנון 2 ולתגובה של חמאס בעופרת יצוקה. ככה זה כאשר מתכוננים למלחמה הקודמת מבלי לשער ולהעריך מה תהיה המלחמה הבאה. האם ברק יכול להבטיח שהכור בדימונה יוכל לעמוד במתקפה של מאות טילים ממזרח,מצפון ומדרום ? ברק מסוכן מנתניהו !!!

 58. 44
  תירגעו יא חבורת נויירוטים מתלהמים שיכורי מדמנת ערוץ 2-אירן זו סכנה קיומית.

  יהיו הרוגים, הרבה, כן..מאות אולי יותר.
  ביברק גם אותי מגעילים באופן כללי אבל הם לא מטומטמים.

 59. 43
  נא להזכיר לשען ששום תוכנית שלו לא עבדה עד היום - מה לעשות החיים יותר מסובכים ולא ניתן לחזות את כל המשתנים ולכמתם...

  יתרה מכך, להזכיר לגנרל המפואר שהמלחמה האחרונה שבה נצחה ישראל הייתה למעשה מלחמת ששת הימים... מלחמה רק יודעים כיצד מתחילים אך לעולם אין לדעת כיצד היא מסתיימת.

 60. 42
  ברק\ביבי והחונטה לבטח ישבו מוגנים בבונקרים שמעמד הביינים שלם עבורם
 61. 41
  במקרה הזה אני מאמין בברק
  1. עוד אחד שמאמין באלילי שקר
 62. 40
  לא נעים להודות, אבל ברק סה"כ אומר דברים נכונים ואפילו עם טעם
  1. מסכים
 63. 39
  אני מניח שנילי פריאל תהיה בדיוק בחו"ל, או במקלט אטומי.
 64. 38
  נישן יותר בשקט בלי ברק ובלי נתניהו
 65. 37
  גם פתי לא מאמין למילה מדברי ברק,הצהרות אפשר לפזר בלי סוף ,אבל סוף מעשה במחשבה תחילה..
 66. 36
  אפשר לומר הרבה דברים על האיראנים, אבל טיפשים - הם לא

  הם יודעים טוב מאוד שהרג המוני פה יביא לתגובה שעדיף לא לכתוב עליה.

  1. וגם ברק לא
  2. Barak ken vegam bibi shnehem idiotim

   You sound like you are from the propaganda ministry, or a furniture salesman .

 67. 35
  זה או 500 , או 2,500,000 תושבי גוש דן בעתיד.

  אני חושב שאנשים לא מבינים לעומק את הסכנה העומדת בפני המזרח התיכון.
  או לא מבינים היטב את המושג "טוטליטריזם" עם המושג "איסלם שיעי פונדמנטליסט". אף אחד לא חושב שביום שאחרי הפצצה איראן תשתמש בה , הוא בטוח שהיא תשתמש בה. זה אופי המשטרים האלה , הוא יותר נחוש ממשטר כמו שהיה בגרמניה הנאצית - כי הוא נשען על אמונות דתיות. אמונות מן הסוג הגרוע ביותר , שעשויות לזרוע הרס וחורבן רק לשם האמונה.

  נניח ואני טועה , ואיראן לעולם לא תשגר פצצת אטום לעבר ישראל. מה עם חיזבאללה וחמאס? את\ה תשלח את הבן שלך בעוד 10 שנים להילחם בעזה ולבנון כנגד אוגדות טנקים ומסוקי קרב איראנים שסופקו כחלק מעוד איזה "תוכנית חימוש" לארגוני הטרור?.

  האיום האיראני אומנם מתחיל ממתקני הגרעין שלהם , אבל הוא מסתיים על פתח דלתינו , יש לנו הזדמנות היסטורית לחסל את טבעת החדק הסמי צבאית\טרוריסטית שמתהדקת לנו על הגבולות מצפון ומדרום. אם נטמון את ראשנו בחול נחזור על הטעויות של 1939. ההיסטוריה באמת לא תיתן לנו הזדמנות נוספת.

  אם איראן תיפול , איתה יפול רוב הטרוריזם של המזרח התיכון.
  ולעזאזל , אולי יהיה לנו שלום פה יום אחד.

  1. התקפה ישראלית לא תפיל את המשטר, להיפך היא תלכד את העם האירני סביבו.
  2. אם זו לא תגובה שנכתבה במשרד יחסי הציבור של ביבי&ברק, אז אני לא יודע מה כן
  3. קשקושים. הם כבר מכסים את ישראל בנשק כימי וביולוגי, למה אינם יורים?
  4. you sound like an idiot

   You sound like you are from the propaganda ministry, or a furniture salesman .

 68. 34
  עצוב

  אל יתהלל חוגר כמפתח
  מר ברק לטפל בעזה אתם לא מסוגלים ואתם רוצים להתמודד עם אירן
  לצערי הם צודקים שזה רק דמגוגיה זולה
  מה אתם מחכים שיהיה להם פצצה ?!

 69. 33
  רק אם ברק מתחייב לא להכנס לבונקר האטומי כמו כולנו

  על העם לדרוש את הבונקר הזה לאזרחים.
  אתה מאמין שלא יהיו תקיפות חזרה מצד אירן\סוריה\חמאס-
  תפקיד את הדרכון שלך, תוציא על עצמך ועל המשפחה שלך צו איסור יציאה מהארץ. תשלול מעצמך ומהמשפחה את כרטיס הכניסה לבונקר, כדי שגם אתה תאלץ להשתמש במקלטים ציבוריים (אבל הם לא יגיבו אז אין מה לדאוג),
  תחזיר את כל נכסיך וכספך לארץ, תמיר את כל הדולרים והיורו והיואן שברשותך
  לשקלים ויאללה לתקוף

  1. יש להניח שברק כבר הסתכן יותר בחיים שלו מהכותב 33.

   ואני ממש לא אוהב את ברק - אבל גם מותר להיות הגון.

 70. 32
  וגם אם יהיו 1000 הרוגים, הם לא יהיו במגדלי אקירוב, אז מה איכפת לי?
 71. 31
  עכשיו נרגעתי.
 72. 30
  טיל אחד עם פצצה מלוכלכת אחת וכבר יש לך 500 הרוגים מסרטן
 73. 29
  צודק הפעם

  חסרי האחריות והאמפולסיביים בסיפור אלו העתונאים והתקשורת.

  1. קצת רדוד, מה שכתבת

   העדר דיון, בכל הרמות, הוא הסכנה האמיתית

 74. 28
  אני מבקש מתומכי ההפצצה להתנדב - אנחנו מחפשים 500 שאהידים.
 75. 27
  בקשה לברק - תדאג לבטחון תושבי ישראל מפני החיזבאללה והחאמס

  מר ברק, כל תושבי עוטף עזה ישנים בלילה בפחד. ועת נשמעת אזעקה ההורים כולם חרדים לשלום ילדיהם . אתה מצטיין בדיבורים אבל כשלת כשר וכראש ממשלה בכל פעולותיך הביטחוניות. "נחושת יצוקה" היה לא יותר מתרגיל כלל צהלי אבל ביטחון לא השגת. פרשת מרמרה כישלון ניהולי שלך שלא נזכיר את לבנון, האינטיפאדה, קבר יוסף והרשימה ארוכה.

 76. 26
  אם ברק אומר משהו אני אמור להאמין לו?

  זה הבעיה באדם שכל החיים הפוליטיים שלו הם שקר סידרתי אחד גדול

 77. 25
  שר הביטחון יותר מסוכן מביבי

  אכן נחום ברנע היתריאה בצדק. לא סתם כשברק היתמןדד על רשות הממשלה מול ביבי כולם היגדירו אותו "כתואם ביבי"

  1. ברק אכן מסוכן

   הוא אומר את האמת בפרצוף בשכל רב, בפשטות ולא משקר.
   גם לא רדוד כמו רוב הדור הזה והטליביזיה שלו.

   אלוהים ישמור, מי נתן לו להיות בממשלה ?

 78. 24
  הבה נשיב לו לברק הזחוח אחד לאחד,עכשיו הוא מנסה שוב לברוח מאחריות של מי "רוח וקוצר סופה"

  מי החל בשיח הציבורי המתלהם?לא אחר מאשר עמוס גלעד ביום ו' לפני שבועיים בהופעה בערוץ 1 אצל איילה חסון "השגנו הרתעה לחיזבאלה, הישגנו הרתעה בעזה עכשיו עלינו לחזור לטפל בנושא האירני...."(לא עברו 24 שעות ואירן דרך הג'יהאד האיסלמי הראתה לנו איזה הרתעה השגנו בעזה)
  גלעד אמר מפורשות שדבריו על דעת נתנייהו וברק...אז אל מה לך להלין???
  לעניין כמות הנפגעים...לא מכובד לציין מספרים לא אלפים וגם לא 500...נשמע אווילי.ראוי להתכונן לגרוע מכל ולקוות למיזער נפגעים.
  הטילים האירנים אינם לכשעצמם מקור לדאגה רבה מנסיון שנצבר במלחמת הערים אירן עירק,עד כדי כך שאפילו הם הבינו אחרי זמן מה שזה אינו נשק אפקטיבי(ניסיון מלח' העולם השניה כ2000 רקטות V1+V2 שנורו לעבר לונדון וכן כ2000 שנורו לעבר אנטוורפן לא גרמו לממוצע הרוגים של יותר מ2 נקודה משהו...וכאשר הראש הקרבי שלהם זהה לזה של השיהאב 3.
  ירי עם ראש קרבי כימי ואו ביולוגי זה כבר אופרה אחרת לגמרי של שינוי מאפייני הלחימה(פרטים על המשמעויות באתר ויקיפדיה באנגלית בערך :מלחמת אירן עירק.
  מה שברק לא אמר בדבריו שלמעלה:איך מדינת ישראל יכולה להיכנס למלחמה מתמשכת שיכולה גם להתמשך 8 שנים מהיכן במשאבים הכלכליים ומשאבי כח האדם הנדרשים לכזאת מלחמה ?(בהנחה שהיא נשארת במישור הקונבנציונאלי,)האם לציבור הישראלי של 2011 השסוע כל כך בין חילונים מנוצלים ועשוקים הנושאים את עול המשק והמלחמה בחלקם מול ציבור דתי חרדי שאינו תורם דבר לחוסן הבטחוני,בין עשירים מתנכרים ועניים מרודים עובדי קבלן המנוצלים ברשות ובסמכות המדינה...האם לחברה הזאת יש סולידריות נדרשת למלחמה כואבת ומתמשכת???
  ממשלה שאין לה כישורי שחקן שחמט מתחיל של ראייה לפחות 3 מהלכים קדימה על לה להלין רק על עצמה!מי שזוררע בהבל פה רוח קוצר סופה..הבנת מר ברק?ואצלך זאת לא הפעם הראשונה...כבר הכשלת את ישראל יותר מפעם אחת.פטפטת אינה תחליף לתבונה.

 79. 23
  צמד ביברק והסנשו פנשו שלהם איווט המולדבי זקוקים לאיזו מלחמה קטנה כדי להציג את הרזומה הציוני אשכנזי שלהם לקראת הבחירות הקרבות ובהתאם למאצ'ואיזם הכוחני הנידרש על סמך האג'נדה .
  1. כמה צדקת..כמה חכם..פשוט חבורה של לוזרים!!!
  2. Luzers? the man is a crazy
 80. 22
  בעניין מסע ההפחדה מסכים איתו

  לא יתכן שישתקו את הצבא או האזרחים במסעות הפחדה פרי מוחם ודמיונם של העיתונאים,ופרשנים למנהם.
  בחירה בהתקפה צריכה להעשות בשקול דעת,אבל לא מפחד משתק ודמיוני.
  עושים מהאירנים כמעצמה עולמית,זה מה שגם הם עושים כבר שנים משכנעים את העולם שהם מעצמה צבאית וכך מטילים מורא על המנהיגים של המדינות.

 81. 21
  ומי הממשלה בדיוק? ישראל כץ? מרגי? ליצמן? חבורה של ליצנים המכורים לכסאם

  הנסיון ליצור רושם כאילו יש איזו ממשלה אחראית שתאזן את ברק וביבי והוא מגוחך ועצוב כאחד.

  1. והערבים מכורים לקסאם(:
 82. 20
  מה, ברק לא יודע ששרידי השמאל איבדו כל רסן דמוקרטי?

  די לחזור ולקרוא את פסטיבל ספטמבר שהתנהל כל הקיץ מעל דפי עיתון זה. למשל - ברוח תעמולת חמאס, נפתחו שערי הגיהנום יא יאהוד שרידי השמאל לא יירתעו מדבר. ודאי לא משקרים וחזרה על תעמולת אוייב, כדי לקדם את מטרותיהם. מה, תראו איך הם קברו קבורת חמור את המחאה החברתית ברגע שדמיינו שיש אפשרות לפגוע בממשלה השנואה עליהם כשלטון זר! קטן עליהם לקשקש כמו אחמדינגאד על מאות אלפי חללים... 

 83. 19
  כרגיל ברק אומר את כל הדברים הנכונים (ורק לעולם אין לסמוך עליו שגם יעשה את הדברים הנכונים). ורק הסתייגות אחת: "שיח עמוק"???

  הרי לו בכם היה תלוי הדבר, לא היה מתנהל פה *שום* שיח, לא רדוד ולא עמוק. ו*זו* התנהלות מופקרת.

 84. 18
  צריך לעשות משעל עם לגבי התקיפה באיראן, כל הליצנים בממשלה חיים בסרט

  מה הקטע להרוג חמש מאות אזרחים, ולאחר שנתיים חמש חוזרים לאותו מצב.
  בואו נודה צריך להתרגל לאיראן מגורענת בדיוק כמו פקיסטן ודרום קוראה.
  קודם כל שילמדו לנהל את המדינה המופקרת שלנו.
  ( כמובן שמשעל העם היה בצניות למי שלא הבין. )

  1. דובי, להתרגל לאיראן מגורענת? הגיע נובמבר והתחלת את תנומת החורף

   להתרגל לאיראן מגורענת זה כמו להתרגל לעמידה על הגרדום עם חבל סביב הצוואר.
   נמאס כבר מכל יפי הנפש שכמוך שמאמינים שטהרן מנוהלת על ידי מאמא טרזה.
   למי שלא מוכן להילחם על קיומו אין מקום במזרח התיכון.
   אופייני לדובים שהם רוצים להיכנס לשנת חורף, אבל כשתתעורר יהיה מאוחר מדי.
   אף אם כל שנה נאבד 500 איש זה עדיף מפצצה גרעינית אחת שתשמיד מיליונים.

  2. התכוונת למשהל אם
 85. 17
  שיהיה ברור, אנחנו לא ברק ונתניהו!
  1. גדול!
 86. 16
  סליחה שאני מפריע לממשלה, אבל מאיזה עשירון מתחילים לספור את ה-500, מהעליון לתחתון או ההיפך?
  1. החל מצמרת משרד הביטחון, ומטה
 87. 15
  סומך על נתניהו וברק

  חברים, צריך לנסות להפסיק את ההתלהמות. יש כאן נושא קיומי ואין פה ימין ושמאל. גם אם לבני או יחימוביץ היו בהנהגה - ראוי היה לתמוך בהם כדי שנעשה את מה שנכון למדינה

  1. לסומך החמוד: ומי לדעתך יודע מה נכון למדינה?

   לא סומכת על ברק ועוד פחות על ביבי.
   אח'כ יגידו: לא העלינו בדעתנו שהם יעזו...יכולים...ועוד האשמות על אויבים וחברים ועל כל העולם. רק לא לקחת אחריות.

  2. גם אם אנחנו לא סומכים עליהם

   הם מצויים כעת בהנהגה והם אלו שצריכים לקבל החלטה. יכול להיות שאין זמן לחכות להנהגה טובה יותר.

 88. 14
  מהיום אמור: בובליל ובשבקין
 89. 13
  טוב שסיירת מטכ"ל של הפוליטיקה היא זאת שצריכה לקבל את ההחלטות, ולא אנשים שטובים רק בדיבורים!!!!
  1. אם זה טוב או לא ימים יגידו
 90. 12
  חמש מאות?

  רק חמש מאות. עכשיו אני רגוע.

  1. ומה אם הוא טועה או משקר ויהיו 500000 ולא 500 מה יעשו אז הם בטח לא יתפטרו ויהיה צורך בבית דין שדה לטיפול בבעיה.
  2. אתה תישאר בקונכיה הפחדנית שלך אנו נתמודד.
 91. 11
  500 הרוגים כדי לכפות על הציבור את שלמות הקואליציה הממשלתית זה מה שיש לביברק להציע !
 92. 10
  אפילו!?!?!?!?

  בשביל שר הביטחון שלנו 500הרוגים זה קצת

  1. ברק הוא חנרליסמו מוכה תרחישים שמביאים הרוגים על ימין ועל שמאל.
  2. קצת או הרבה - זה תלוי באלטרנטיבה
  3. בשביל רבין ופרס גם אלפים היו מעט
  4. על איזה אלפים אתה מדבר? על האלפים שלא מתו בזכות השליטה של מנגנוני הביטחון של אבו מאזן בשטח?
 93. 9
  וכמה פצועים?

  את הפצועים אף פעם לא סופרים.
  מה, אדם שעפו לו הידיים או הרגליים לא נחשב?

 94. 8
  "...שאנחנו הכי חזקים באזור ונישאר כאלה בכל טווח נראה לעין."
 95. 7
  מה פירוש "בובליל ובשבקין"? מי אלה?
  1. מדובר בסה'כ בהערה גזענית

   אין מה להיבהל, הציונות האשכנזית רק מתנהגת כהרגלה. היא תבזבז כמה מזרחים וערבים במלחמה חסרת תכלית, וגם תאמר את זה בריש גלי, אבל העם ימשיך לסתום בגלל האחדות הלאומית המזוייפת.

  2. הם השתתפו בתוכניות ריאליטי
  3. בשבקין דור שמיני למרוקאים.... לא נמאס לך להתבכיין???
  4. בשבקין לא נשמע מרוקאי או מזרחי באופן כללי,

   ובהנחה שאכן הוא אינו ספרדי/מזרחי, אתה טועה בתגובתך.

  5. ועוד אמה אומר שהוא גזען.....
 96. 6
  אפשר בדיבורים לחסל את האיום הגרעני האיראני, צריך רק לאיים שהתקיפה לא תיהיה קונבנציונלית אלא גרעינית, איום בכמה פצצות גרעין קטנטנות על מתקני הגרעין, ואיום בפצצה גדולה מימנית על טהראן, והאייטולות עם הפסיכופט יעופו מהשילטון, והאיראנים יהפכו לחסידי אומות העולם, כמו היפנים לאחר הירושימה, כך האיום על ישראל יעלם רק בדיבורים.

  האיראנים יודעים, שלישראל אופציה גרעינית כתגובה לגרעין האיראני
  ושישראל היא מדינה החרדה עד כדי טירוף לקיומה,
  והיא תשתמש באופציה שיש לה עוד לפני מימוש האופציה האיראנית,
  ובטח לאחר מימוש האופציה האיראנית.
  וכשתוצאה מכך, איראן תהפוך למדבר שממה רדיו-אקטיבי.

  1. רק בדיבורים - איך לא חשבנו על זה קודם

   כשנגמור עם איראן בדיבורים ועם הפלסטינים ע"י ויכוחים נתחיל גם לעשות משהו.

  2. זה יפה. איום בפצצות גרעיניות ופצצת מימן אבל הפסיכופט זה האירני.
 97. 5
  ברק, כרגיל, סופר רק מיליונרים

  הנספים שלא טסים בראשונה מתבקשים להמתיון לספירה אחרת

 98. 4
  ברק ורעם. . .

  שמעת פעם את המושג "מגה-הרוגים". . .
  אז ראוי לך לאמץ אותו ללב האבן שלך. . .

  1. אוי אוי אוי לב של אבן...איך? איך הוא לא מתרגש ובוכה כשהוא מדבר על זה...

   קדימה אילון - מה כתוב בגימטריה? פרופ' קרסו - אתה חושב שהפללולה שלו לשעבר יכולה להיות בין ההרוגים?
   קווי ההצבעה פתוחים. קדימה SMSים.
   אולי תרגעו כבר!!! זה מזרח תיכון פה. בית משוגעים אמיתי. מי שקשה לו מידי שיחפש מקום אחר (למה מי יקח אותכם? אבל לא משנה) אבל די עם הקשקשת ברשת ומדד לחלוחית העין - לא מתאים, לא שייך ובעיקר יללני (כמו שאריק אמר - לא בכי ולא נהי)

  2. ירוחם, חם במזרח התיכון, מה. . .

   אותו עזבתי כבר לפני יובל שנים לארץ בה מותר לבכות על מות
   אדם אחד. . . ולא חשוב באיזה צד. . . מרחם עליך, ירוחם. . .

   [16:50, 19:12, 19:36]

 99. 3
  ומה בדבר מחיר התחלתי 450 הרוגים ? ודוק: התחלתי.כי אף אחד לא יודע היכן זה יסתיים.

  גם לא אהוד ברק. ולמי שקורא היטב : בכל עניין שהוא נשאל תשובתו דבר והיפוכו. מין אורקול מדלפי בגרסה מקומית.
  ונזכיר: רק לפני מספר חודשים אמר אהוד ברק - ואמר נכון- כי איראן אינה איום קיומי. מה השתנה מאז ?

  1. את הבנתך בקריאת הטכסטים שאתה קורא כבר ראינו

   והטכסט בכלל מרמז על מה שאין בו .
   גם פיגועי ההתאבדות לא היו איום קייומי ובכל זאת פעלו נגדם לבסוף כפי שצריך.
   עם משטר המנוהל בעצם ע"י אדם יחיד שכבר אינו ממש צעיר קשה לצפות מה יעשה בדיוק בכל תרחיש אפשרי ואם הבחירה היא בין 50 אלף ל 500 הרוגים אז די ברור במה יבחרו.

 100. 2
  זה מהאנשים שלא הצליחו להשתלט על ספינה מלאה בטורקים עם מוטות, כן?
  1. דווקא כן הצליחו...
  2. או לשחרר את גלעד מעזה או לעצור את החמס - אימפוטנטים מגלומניים!
  3. אבל הם כן הצליחו...
 101. 1
  "הוט מיר געזוקט" -אז אמר....
  1. כל הרוג הוא עולם ומלואו לאוהביו ומשפחתו
  2. אז איפה חשבון הנפש על אוסלו?
  3. עברי דבר עברי...לא, פשוט אני מעדה אחרת ולא מבינה
  4. הוא שבש את האימרה האידית "אז הוא אמר" ובמילים אחרות דברים בטלים
  5. תיקון: הוט אר געזוגט = אז הוא אמר.
  6. לא יעזור, אם לישראל נשק גרעיני בסופו של דבר לכל שכנינו יהיה נשק גרעיני