16 שנה לרצח

אלפים השתתפו בעצרת לזכר רבין בת"א: "הכנסת נותנת השראה לאלימות ברחוב"

בעצרת נאמו בין השאר חגית עופרן, שבביתה רוססו כתובות נאצה והשר לשעבר יוסי שריד שביקר במרומז את רה"מ: יש כאלה שמעולם לא הכו על חטא

כעשרת אלפים איש השתתפו הערב בעצרת הזיכרון לציון 16 שנה לרצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, בכיכר רבין בתל אביב. את העצרת ארגנה ומימנה השנה עמותה חדשה בשם "ארבעה בנובמבר 1995" ולא העמותה להקמת מרכז רבין, שעשתה זאת בשנים קודמות. דליה רבין הסבירה כי העצרת, באופן הזה, מיצתה את עצמה והיא כרוכה בהוצאות רבות. עם זאת, כמה מבני המשפחה השתתפו בעצרת ובהם הבן יובל רבין.

בין הדוברים בעצרת היתה ראש פרויקט מעקב התנחלויות בתנועת שלום עכשיו, חגית עופרן, שבביתה רוססו בעת האחרונה כתובות "תג מחיר" ו-"רבין מחכה לך". "כתובות רוססו בביתי, אבל הנאצות הן בחדר המדרגות של כולנו. התג אולי סומן עלי, אבל את המחיר משלמים כולנו. אסור לנו לפחד. אנחנו כאן ואנחנו רבים. יש לנו קול ואנחנו חייבים להשמיע אותו. ואנחנו אומרים היום לבנימין נתניהו – אנחנו לא מפחדים", אמרה עופרן.

"אני בטוחה שרוב ציבור המתנחלים מתנגד ומגנה את מה שנעשה בביתי. אנשים הגונים בימין צריכים לסמן את גבולות השיח הפוליטיים ולהילחם נגד האלימות הפוליטית המשתוללת",הוסיפה. "הדבר הנורא הוא שאת מה שעושים לנו ברחוב עם ספריי ואיומים הכנסת והממשלה מנסים לעשות לנו בחקיקה. בשיח מתלהם ואלים הם מנסים להשתיק את הוויכוח הציבורי. הם מנסים בחוק לאסור הבעת עמדות מסוימות. כנסת כזאת נותנת את ההשראה לפעולות האלימות ברחוב".

אלפים הגיעו לעצרתבר און דניאל

יוסי שריד, שהיה שר בממשלת רבין, התייחס גם כן לאלימות הפוליטית הגוברת בחברה הישראלית: "האם הרוצח הבא כבר אורב ליד המדרגות? זה לא עשב שוטה ולא גידול פרא, זאת הערוגה", אמר. "קודם נרצח ועכשיו גם נשכח, ולא רק בגלל הזמן שמשכיח. הולכים ומתרבים מכחישי הרצח ומשכיחיו, כי הזיכרון מזכיר להם את חטאם; מזכיר לנו אותם – הולכים אחרי ארונו בחייו, עומדים על המרפסת. והם מעולם לא הכו על חטא, ולהתנצלותם אנחנו עדיין מחכים", ברומזו לראש הממשלה.הוא ציין כי כי "מאז נרצח, עומדים רבים על קברו של רבין ונשבעים להמשיך את דרכו. אלו הם יורשים מדומים, הנושאים את שמו לשווא. יצחק רבין נרצח, ואתו נרצחה דרכו, זאת האמת. רבין מחכה ליורש.

"הרצח הזה לא באמת נחקר, ומי שסימנו את המטרה – רבנים ופוליטיקאים – מתהלכים חופשיים. מבחינתם, זה היה פשע מושלם ומשתלם, שמעודד פשעי שנאה נוספים", הוסיף. "רבין עדיין מחכה ליורשו. הוא היה אחד בדורו, ואסור שיהיה יחיד בדורותיו. לא ייתכן, שלארץ הזאת, שלעם הזה, אין את מי להציע לנו זולת נתניהו, ברק, ליברמן ואלי ישי. אני מאמין שהדורות החדשים, שהתעוררו בקיץ האחרון, יצמיחו את היורש הנאמן".

נושאים שלטים בעצרתבר און דניאל

עו"ד אלדד יניב, מייסד תנועת "השמאל הלאומי" שנאם במהלך העצרת אמר כי "אתם שממשיכים לעמוד על המרפסת - זה לא ילך לכם. לא תגידו לנו, ליהודים ולערבים בארץ הזו מה לחשוב, ומה לכתוב, ומה לזכור, ומה לשכוח, ואיפה להופיע ואיפה לא להופיע, את מי לשבח ואת מי לבקר וממי לקבל תרומה כספית. התבלבלתם אם אתם חושבים שאתם תלאימו את השידור הציבורי או תסגרו פה תחנת טלוויזיה או תאיימו על העיתונות החוקרת, או תשתלטו על בית המשפט העליון.

לחצו לייק וקבלו את כל העדכונים אליכם לפייסבוק

חגית עופרן נואמת בעצרתבר און דניאל

עוד נשאו דברים בעצרת הסופרת שהרה בלאו; רבה של תקוע, מנחם פרומן; ונציגי תנועת הנוער. את העצרת הנחה הבדרן והשחקן שייקה לוי, שאף ביצע את שיר הרעות. כמו כן הופיעו אביב גפן, אברהם טל, אמיר דדון, ארז לב ארי, דני סנדרסון, הגרובטרון, ישי לוי, מאור כהן, מירי אלוני ומרינה מקסימיליאן בלומין.

העמותה להקמת מרכז רבין החליטה לא לקיים השנה את העצרת והיא אינה שותפה למימונה או ארגונה. דליה רבין הסבירה כי העצרת מיצתה עצמה ויש לחפש דרכי הנצחה חלופיות. למרות זאת, החליטה עמותה חדשה, בשם "הארבעה בנובמבר 1995", לקיים את העצרת והיא נושאת בעלויות הפקתה.

Read this article in English: Thousands expected to gather in Tel Aviv for Rabin memorial  

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 82
  רצח רבין

  כמו שאמר פרופסור ליבוביץ איך נעשה שלום עם הערבים אם בינינו אנו מסוכסכים צריך לבוא מנהיג שיודע לחתוך להחזיר את השטחים אחת ולתמיד בלי הרבה מחשבות נימאס שאין 50 שנה שלום מספיק עם משחקי האגו וההתנסאות היו הרבה הזדמניות שהוחמצו בסוף מי שסובל זה העם

 2. 81
  רבין מעולם לא היה שמאל קיצוני הרכיבה של השמאל הקיצוני על קברו של רבין אקט פוליטי נצלני מכוער
 3. 80
  אולי בכל זאת מישהו יכול להסביר מהי "מורשת רבין" עליה כולם מדברים?

  במילים פשוטות, בלי קללות ונאצות. אפשר?

  1. להגיע להסדר קבע עם הפלסטינים ושאר מדינות האזור שמבטיח ביטחון מירבי לתושבי מדינת ישראל הן ע"י אבטחה יעילה והן ע"י טיפוח תושבי פלסטין העתידית, רווחתם ותחושת העצמאות ושליטה בחייהם

   המטרה היתה להילחם בטרור מלחמת חורמה ובו זמנית לייתר אותו עבור הפלסטינים. הסיבה העיקרית שזה לא עובד היא שהעולם שבוי של ההסברה הפלסטינית ולמעשה תומך ב"התנגדות" שלהם, שנראית להם לא פחות לגיטימית מפשעי המלחמה (שאכן קורים מדי פעם) של צה"ל. כשעושים היי לייט על כל מה שאנחנו עושים רע ועל כל מה שהם עושים טוב ומעודדים אותם שזאת הדרך הנכונה במקום להגיע להסכם אין לנו סיכוי למגר את הטרור בדרכי שלום, ואך בקושי אנחנו מצליחים שלא לאבד את דרכי המוסר שלנו לתמיד. במקרים רבים כבר הדרדרנו לרמה שלהם. קשה לשחק לפי הכללים כשאתה היחידי שרוכש להם כבוד בזירה.

 4. 79
  הכותרת אחרת

  צריך לכתוב מעט אנשים השתתפו בעצרת

 5. 78
  אל תדברו בשם הימין

  אל תגידו שרוב הציבור הימני ורוב המתנחלים דוחים את האלימות של פשעי השנאה הנקראים "תג מחיר". כאשר נשמע קול רם, צלול וברור מהימין בנושא זה, נדע האם הימין ברובו שפוי או שברובו פשה הרקב.

 6. 77
  כל שנה נגיע. עם אומנים ובלעדיהם.
 7. 76
  עצוב מאד המצב היום שהימין משתמש באלימות

  על הימין בראשות נתניהו להביא לשקט בעם ולהפסיק את האלימות שקוראים לה תג מחיר

  1. ל 76

   מה שחגית עופרן וחבריה מהשמאל עושים ועשו כמו אודי אדיב וענונו טלי פחימה והרשימה ארוכה,זו אלימות,ואל תנסה אפילו לבלבל בין 2
   הצדדים,ורק אציין שחבורת תג מחיר מגונה ובזויה.

 8. 75
  נזכור ולא נשכח: נתניהו עומד מעל המרפסת בכיכר ציון בה הותר דמו של רבין. ונתניהו ההולך בראש ארון המתים בהפגנה. הכל רשום וההיסטוריה לא תישכח.
 9. 74
  כמות האנשים בעצרת היא פונקציה של טיב הזמרים שמגיעים

  אם היו זמרים טובים , היה מגיע קהל רציני.
  כנראה שהשנה הזמרים לא היו משהו.
  ולא משנה אם העצרת היא לזכרו של בגין/רבין/ביילין/סאדת.

 10. 73
  מגיבי ימין בולטים בכסילותם

  פשיסטים זעירים תגובותיכם הם חרפה לכל מקק

 11. 72
  חבל על לכתו של ענק בשיא תפארתו ופועלו, למי שלא צפה בצהריים בערוץ הראשון.

  הסיבה שכל אחד מהמגיבים האפסיים יודע היכן נמצאת יוקנעם. כל מי שזכה לחינוך הגון ומוקפד עד לאחרוניי מחזוריי 95-98,אלו שהיו סמוכים למותו בציר הזמן. להרצחו- יחד איתו נגדעה כל תוכנית סוציאל דמוקרטית. אין יותר פיתוח של עיירות פתוח באשר הן!!!!אין תנופה: חינוך, כלכלה,ביטחון, רפואה, זכויות סוציאליות, משטרת ישראל בפשיטת רגל מתמדת ועוד.

 12. 71
  יצחק רבין -זיכרו לברכה, הצדיק מכולם!!!! אוהב ישראל האמיתי, מחייה הנפשות. מציל וידיד-של כל אזרח באשר הוא.
 13. 70
  אז איך זה שלרבין יש חור כניסה בחזה?

  אם יגאל עמירירה מאחור שתי יריות אז איך על פי הדו"ח הפתולוגי יש חור כניסה בחזה וחור כניסה מטווח מגע במותן?
  ומי המאבטח שנקבר באותו לילה בחשאי?
  ולמה לקח לנהג להגיע מכיכר מלכי ישראל לאיכילוב למעלה מחצי שעה בעוד מרחק הנסיעה הוא פחות מ-3 דקות?
  מה אתם חושבים שהציבור עד כדי כך מטומטם?
  אפשר לעבוד על ילדים תמימים בתיכונים צפונבוניים כמו "בליך" ו"חדש" אבל על הציבור אי אפשר לעבוד לנצח...השקר יתגלה ברביןם במוקדם או במאוחר...
  מי לעזאזאל רצח את רבין? ומדוע?

 14. 69
  הימין לא ישתיק אותי

  שלום ומנהיגי איכות , והתקווה עדיין שם , למרות הכל

 15. 68
  רבין תיעב את שריד, כך שזה משעשע לשמוע את שריד משבח את רבין.
 16. 67
  המונח "עצרת" לא מתאים לנסיבות. מדובר בהפגנה.
 17. 66
  It hase been 16 years.Now look where this country stands....

  Is that what yo----------u[s] where hopping for ? Left, right, Jews, Non Jews. Is this is a way of living.... Is this is the best Israel can do for a government..... Bullying, bending the lows, violence where ever you look. Racist Jews, acting like in Europe in early years of last century . Cynical politicians that do not care for the country and for the people. Chip Propaganda, trying to misleading a frightened nation, and manipulating the outcome of reality, to the small base of this government electoral voters, putting the future of this country in hi risk and danger.
  Is that what you expected,16 years latter? To be hated and laugh at, in every capitol of every country on the face of this planet, that used to be Israel respected friend?
  Is that what Israel can offer...? Every one in Israel is proud about the number of the Jews that have received the "novel" prize. What would you say if there where a prize to running a country? Would you send this prim-minister? This government? Would you send even one of the city mayors to be a candidate?
  After 16 years that Rabin was murdered, what kind of hope you have? The non "polity" demonstration ? hiding behind the occupation ? Or the Iranian bomb? What kind of country is that, which not trying to change its loser direction and follow a faulty government bluntly with out earnest challenge ?

 18. 65
  אביב גפן מופיע אני בורח
 19. 64
  שמאלנים,מלאי תככים,אפילו בעצרת זכרון יורקים רעל.
 20. 63
  הגם הארץ נהייה ברוטוס?

  או שפחד השלטון נפל עליו?

  הייתי בכיכר והיו שם הרבה הרבה יותר מעשרת אלפים ,היו שם 120 אלף איש ואישה

  למה אתם משקרים לקוראים?

 21. 62
  למי להאמין?

  באחד מערוצי הTV אמרו 6000
  בגלי צהל אמרו בין 60000 למאה אלף.....

 22. 61
  יגאל עמיר הדפוק שכח שבזכות רבין יש לנו את כול השטחים הכבושים רק רבין ידע לכבוש שטחים
  1. רבין איבד את ההכרה מפחד ולא השתתף במלחמת ששת הימים
 23. 60
  רבין בכלל היה ימני הוא כבש לנו את כול השטחים והעיף את כול הערבים
 24. 59
  רבין כאילו רצה שלום אבל היה מחזיר לנו את עזה וימית ודופק את הערבים
 25. 58
  רק רבין יעד לחנך את הערבים חבל שנרצח היום סיני היתה חוזרת אלינו
 26. 57
  רבין קרע לערבים את הצורה עד היום לא מצליחים לשחזר את זה הוא חסר
 27. 56
  רבין הבין במלחמות בלעדיו הכותל לא היה הוא ריסק את הערבים עד עפר
 28. 55
  בזכות רבין כבשנו את כול השטחים כולנו חייבים לו תודה גדולה
 29. 54
  רבין הרג ערבים יותר מכול אחד אחר
 30. 53
  לא למדינה ערבית לא לחלוקת ירושלים לא לקווי 67
 31. 52
  לא תרצח

  רבין הצדיק ?כמה יהודים טובים נרצחו בגלל מאז הסכם אוסלו.הוא רצח את הציונות שעליה התחנך כי פרס נובל קרץ לו

  1. כמה יהודים נרצחו מאז שאבו טייר צבע את זקנו לראשונה?

   פיגועי טירור היו גם לפני אוסלו
   למה צריך לייחס משמעות אחרת לאלו שהיו אחריו?
   יש לך איזשהו יסוד להאמין שללא הסכם אוסלו היו מתרחשים עד היום פחות פיגועים?

   אם ניקח את הפעם הראשונה שבה אבו טייר צבע את זקנו ונספור את הפיגועים ואת מספר הנרצחים שהיו מאז
   האם זה יראה שיש קשר כלשהו בין צביעת הזקן לבין הפיגועים?

 32. 51
  השמאלנים הם האנשים הכי טובים

  כמה שנאה ואלימות יש בימין הקיצוני. הממשלה הנוכחית הורסת את הדמוקרטיה. הורסת את הערכים של המדינה. חבורה של מושחתים

 33. 50
  עשרות אלפים!!!! לא ישתיקו אותנו!!
 34. 49
  תודה רבה על ההופעות והשירים

  היה מה זה שמח!!!

 35. 48
  16 שנה אחרי, ביבי ניצח
 36. 47
  אפשר לרצוח איש,אי-אפשר לרצוח דרך. בכל אופן לא דרך אמיתית.אילו דרך אוסלו היתה מוכיחה את עצמה-היא היתה נשארת.אבל היא נכשלה

  ולא נגיד שלא ניסינו.ניסינו אפילו מאד.
  דרך התלויה באיש אחד,היא לא דרך.אפילו לא שביל.זוהי לא דרך בה מאמינים המונים.והיא הוכחה ככישלון.
  העיסוק ב"דרך אוסלו" צריך היה כבר להסתיים.מתחיל לעייף,העולם משתנה,ויש להתמיד בחיפוש דרכים חדשות.

 37. 46
  שריד שנא את רבין בחייו .רבין היה מתעב רוב הנואמים
 38. 45
  עצרת רבין היא עצרת פוליטית

  אם רבין היה יכול לדבר היה כועס שכך מכבדים את זיכרו, רבין היה אדם
  צנוע , לא אהב את הטקסים האלה שאתם עושים, צריך להפסיק עם העצרת
  הפוליטית,הרי ברור מי מגיע והנוער שמגיע מגיע להופעה של הזמרים בחינם,
  הטקס בהר הרצל היה מאוד מכובד , הן משפחתי והן מדיני , כמו כן בכנסת
  כיבדו אותו בישיבה מיוחדת, כל דבר צריך להעשות גבולי
  ההפך הוא זה גורם לחיכוך בין ימין לשמאל, ביום כזה אין ימין ושמואל,
  כולנו עם אחד ,רבין ראש ממשלה של כולם גם לאלה שלא בחרו אותו,
  מצער שחלאת אדם רצח אותו,זה לא הגיע לו ולא לאף אחד זה לא מגיע,
  אני תקוה שלמדנו לקח ,הרי ברור שאין סליחה ואין מחילה למעשה כזה,
  רבין זה רבין ,כל מי שמתימר להמשיך את מורשת רבין טועה בגדול,
  כל מי שיבוא במקומו לא יכנס לנעליו

 39. 44
  הגרפיטי המסכן של "תג מחיר" תפס משקל אינטר-גלקטי בחזון הסמול
 40. 43
  הימין שהוקע בעצרת,מקיא כאן תמורת כסף מכספי תעמולת הביברמן?כמה פתטים ועלובי נפש.העצרת היום יחד עם המחאה מסמלים את תחילת סוף הימין
 41. 42
  קורא את תגובות רפי השכל כאן..את השינאה ועיוורון התבונה ,של הימין ההזוי ..ומבין עד כמה אירן היא לא הסכנה הקיומית!!!
 42. 41
  עצרת מכובדת וראויה הייתה השנה.אפשר היה לוותר על כמה זמרים בהתחלה
 43. 40
  היו שם עשרות ומאות אלפים!!!! הפסיקו ללקק לביבי ולשוחרי המלחמה והשנאה!!
  1. היו עשרות אלפים? היו ממליונים! אולי עשרים מליון !
 44. 39
  חגית עופרן בעצרת לזכרו של רבין זה כמו שולמית אלוני נואמת בעצרת לזכר כהנא
 45. 38
  במילה אחת משעממים...יצחק רבין לא היה שמאלן...אלא להיפך הוא היה נץ במפלגת העבודה..אבל מאז שהוא מת השמאל הקיצוני ניכס אותו לעצמו והרחיק את העם מהזכרון האמיתי והכבוד האמיתי שצריך לתת לו וזה חבל וגם פספוס בגדול של המשפחה שלו.
 46. 37
  חרפה - השחרת זכרו של אדם גדול

  רבין היה מקיא אילו ידע ששונאת ישראל כמו חגית עופרן נואמת בעצרת לזכרו ורבין תעב את דיעותיו של יוסי שריד, שהיה אז עוד רחוק ימינה מאיפה שהוא עכשיו. נציגי חד"ש ובל"ד השתלטו על זכרו של רבין.

 47. 36
  נאומו של שריד היה אחד מהטובים בהיסטוריה של העיברית
  1. "נאומו" של שריד היה בושה וזלזול באינטליגנציה.

   ללא ספק רבין היה מתבייש בנאום כזה.

 48. 35
  איךממצליח השמאל הלאומינ להשחיל את האינטרסים הכלכלים שלו לעצרת לזכר רבין
 49. 34
  רק עמיר אשם?

  ערפאת ואבו מאזן הביאול לסוף אוסלו, הם האחראים למיסמוס של תהליך השלום . כל מי שעיניים בראשו מבין טוב כי יגאל עמיר אינו האחראי הראשי לסוף דרכו של יצחק רבין. אם בכלל הגיוני לסמן את עמיר כגורם שדחף את מדיניותו של רבין קדימה, בכך שאיחד את מרבית הציבור סביב פולחן האישיות וקידוש דרכו של המת. פרס המשיך את מדיניותו של רבין, הציבור התלכד מאחוריו, אך הטרור הפלסטיני הרצחני , וההבטחה של ביבי שיקיים את ההסכמים שנחתמו, גרמו לציבור להמשיך עם אוסלו דרך הפילטר של ביבי. הקיפאון המדיני בשנים האחרונות נובע למרות הצעד הרצחני של יגאל עמיר. הוא נובע בראש ובראשונה מכיוון שהוכח כי הפלסטינים היו פרטנר בוגדני שלא התכוון לפתרון של פשרה טריטוריאלית, הכרה בזכותו של העם היהודי למדינה בגבולות בטוחים, ומדינה פלסטינית לצידה. כאשר ביבי ניסה לחשןף את ערוותו של ערפאת בקדנציה הראשונה שלו: הוא נכשל ולבסוף הודח ע"י "ממשיך דרכו של רבין" הלא הוא ברק. ביבי לא הצליח למסמס את האשליה שפשטה בציבור מכיוון שגם הצמרת המדינית צבאית עדיין לא הייתה בטוחה לגבי כוונותיה של ההנהגה הפלסטינית. למרות יגאל עמיר עדיין כולנו היינו בטוחים בשלום עם אש"ף. אהוד ברק בצעד אמיץ דחק את ערפאת לפינה בקמפ-דייויד: 2 מדינות זו לצד זו, חלוקת ירושליים, הצהרה על סיום התביעות. ערפאת סירב, זה לא תאם את שאיפותיו - ואיפשר פתיחה באינתיפאדה רצחנית. החל מאותו רגע , לא הייתה יותר התקדמות לקראת פיתרון. מאז קמפ-דייויד 2000 יש קיפאון במו"מ . למעט נסיונות שלא הצליחו של שרון ואולמרט הכל נשאר אותו דבר. הפלסטינאים הרסו את אוסלו מכיוון שלא חתמו עליו בתום לב, לא היו מרוצים מההבטחות שאוסלו בישר להם - הם כיוונו למשהו אחר: להסכם שישרת מטרה גדולה ושאפתנית יותר, אך פחדו לחשוף אותה. בסוף לציבור בישראל נפל האסימון. למרות יגאל עמיר, בכלל לא בגללו.

 50. 33
  לכל פחדני השלום

  כנסו לקישור!

  http://www.youtube.com/watch?v=53UZZSSB8C8&feature=related

  1. מה לסמול ולשלום.אתם חארות מחרחרי מלחמה.סכסכנים וחתרנים בלתי נלאים.יש סמול אין שלום.
  2. ל"לא סומך". בקרוב תהיה 40 מטר באדמה, ואז גם אנחנו לא נסמוך עליך!
 51. 32
  שום דבר לא היה כאן לזכר רבין

  מה שכן היה הוא השתלטות של חבורת הבוגדים של שלום עכשו שמאלנים משתפי פעולה עם הטרור האיסלמי במימון האיחוד האירופי על השיח הציבורי וחתירה נגד ממשלה חוקית של המדינה ונגד קיומה של ישראל.

 52. 31
  רצח רבין

  מה שיוסי שריד שכח אתם עוד לא למדתםנמושות

 53. 30
  עשרות אלפים לא עשרת אלפים! המספר יגדל בשנים הבאות על אפם וחמתם של שונאי השלום!!
 54. 29
  פחות מחמשת אלפים. אנשי שמאל וכלום.
 55. 28
  16 שנה לרצח רבין

  ליכודניקים כמה משלמים לכם כדי לישפוך זבל ערסי

  1. ל 28-ולכם?
  2. המגיב ל 28 מתחזה,ואינו סתם עברתי בסביבה.---תגיד,שוב חזרת לעבוד בכבישים?!

   שוב חזרת לעבוד בכבישים?!

   אבקשכם להעביר את התגובה.הזבל הגנב הזה מתחזה בשמי.

  3. התגובה ל 28 טעות .אי הבנה.
  4. תגובה על המתחזה היא טעות. ולמערכת,אנא העבירו התגובה,תודה.
 56. 27
  דרך רבין?!

  רבין התנגד בעקשות שלושה דברים: 1. הקמת מדינה פלסטינית. 2. חלוקת ירושליים. 3. חזרה לגבולות 67.

  1. יכול להיות שרבין התנגד, אבל אפשר לזהות תהליכים

   גם ביבי התנגד למדינה פלשתינית והיום הוא בעד.
   אולמרט בהתחלה היה נגד חלוקה של העיר והיום עד כמה שאני מבין, מוכן לפשרה.
   שים לב שהתהליך הוא תמיד הדרדרות(לטעמי לפחות) ומוכנות שלנו לתת יותר ויותר לפלשתינים.
   עד כמה שאני מבין, אוסלו כלל לא דיבר על מדינה אלא על אוטונומיה, אבל מי מדבר על זה היום?
   היום הרי זה שתי מדינות לשני עמים.
   לכן יש להניח שרבין לא היה שונה משאר השמאלנים(אם כי, בהחלט יכול להיות. אני לא יכול להיות בטוח שלא) וגם הוא היה ממשיך הלאה בהדרדרות שממשיכה כבר שנים.

 57. 26
  מנפלאות השקרנות השמאלנית: תוך כחצי שעה קפץ מספר המשתתפים בעצרת מ 40,000, עליו דיווח אחד המארגנים, ל 112,000,מספר עליו דיווח שייקה לוי,להמוני הינוקות שבאו לשמוע זמרים מבוקשים, ואשר במערכת "הארץ" מעריכים,בהגינות, את מספרם ב 10,000. מעניין... לא?
  1. תגיד, דרור, יצאת פעם מהבית שלך כדי להפגין, או שהפעילות הפוליטית הקולוסאלית שלך מתמצית בהקלדת טוקבקים חריפים כל כך?
  2. ועכשיו תגובה לעניין,בבקשה...
  3. רוצה תגובה לעניין? פאק אוף!
 58. 25
  לא אלפים ולא אבטיח,וטוב שיש לכם קלף את הנושא של תג-מחיר ורדוף חצי עם,בושה לכם.

  שוב ההילולה של האדמור הקדוש של השמולנים לא נמאס לכם,כבר חודש אתם טוחנים לנו את המוח עם הנושא הזה.מספיק לשגע אותנו,ומזל שיש לכם כמה נערים הזויים שמקשקשים תג-מחיר בכדי שיהיה לכם על מה לדבר,ולהאשים,ולהסית,ועופרן הזו בעצמה רודפת יהודים,ומדוע שלא תדברו עם מוות ליהודים של חבריכם,ומדוע שלא תדברו על השמולנים שזורקים אבנים על חיילנו בבלעין ונעלין ובירושלים,ובכול מקום שמגיעים אנרכיסיטים שמולנים קיצוניים רשעים,אני נגד רצח,ורצח זה רצח דמו של אף אדם אינו טוב או שונה מכול אדם שנרצח,ולכן מספיק לרדוף אותנו,שהרי הוא קדוש שלכם,עם מקדשים של רדמור הקשוד לשמולנים ואתם מנסים בכוח לכפות על כל העם את הרצונות שלכם ודעותיכם.ולכן רדו מאיתנו ובושו לכם.ואני גם נגד הקישקושים תג-מחיר כי זה פוגע בימין אבל,אתם נהנהים לפגוע בימין ביחד עם הצעירים שעושים זאת בכדי להרגיז אותכם.וחבל שכך שאתם בעצמכם זוקקים לצעירים ההזויים והלוואי שכולם ייתפסו וייכלו,ככה תרדו מכול המחנה הלאומי מהצוואר.די למצוץ את דמנו.בבקשה.תחפשו קלף אחר.די לרצח וההרג של אוסלו עצמו שלא נדבר על עוד פשעים נגד העם היהודי הטוב הגירוש והחורבן.די מספיק לרדיפות של השמולנים הקיצוניים.בוקשי היו כמה מאות.בטח שלא אלפים די לשקרים שמולנים צבועים.די די.!

 59. 24
  "ראש פרויקט מעקב התנחלויות" שם יפה לשטינקרית .
  1. ואצלך? "ציוני" כשם יפה לבוגד שרוצה להביא לחורבן מדינת ישראל!!! של נעלך כשאתה מדבר על עפרן!
 60. 23
  לכל המעוניין

  חגית עופרן???ציטוט:"עופרן משמשת ראש פרויקט מעקב התנחלויות בתנועת שלום עכשיו".זה מה שנהיה ממורשת רבין??זה מה שבאמת הוא היה רוצה?
  לא נראה לי שזה רבין שאהבתי,ושלום עכשיו לסוגיו כפו עצמם על כל מה שקשור בו.הם מזהמים כל מה שקשור אליו כי רבין ז"ל לא היה ש.עכשיו,אלא איש מתון
  ונעים הליכות שחייו נגזלו ע"י פסיכופאט ועכשיו השמאל הקיצוני מטמא את זיכרו.אבוי לי.

  1. אף אחד לא מעוניין
  2. ל סתם בהחלט.....

   אתה כזה שנון.....עובדה שקראת ומצאת זמן להגיב לי.סע.

   אבקשכם להעביר התגובה.תודה.

 61. 22
  שיר לשלום ..


  כנסו לקישור
  http://www.youtube.com/watch?v=tnTw4q-G1R8&feature=relmfu

 62. 21
  אז מה היה לנו?

  יוסי שריד שטוען שהוא היה שר החינוך הכי טוב בארץ למרות שכיהו בתפקידו רק 11 חודשים. שריד שבחייו של רבין אמר עליו דברים לא נחמדים מראה, ללא בושה את פניו בעצרת.

  בין האמנים יש לפחות 2 משתמטי שרות: אביב גפן ומרינה מקסימיליאן בלומין.

  המשפחה לא ארגנה את העצרת ולא מוכנה לעלות לבמה...

 63. 20
  דרכו השתרכה מאלטלנה לקורבנות השלום. התחיל ביהודים מתים וכך סיים.
  1. התותח הקדוש מאלטלנה חסר היום בטיפול שאיננו בטרוריסטים של "תג מחיר"!
 64. 19
  לא שכחנו מי רצח ולמה. ומי עמד על המרפסת
  1. לך ללמוד. קרא ספרו של ברי חמיס מי רצח את רבין ואת ספרו של מילשטיין תיר רבין מיתוס ושברו.ואחרי שתקרא תדבר אחרת ואולי גם תצביע לימין.
  2. יאללה אני רץ
 65. 18
  עופרן,שריד וההוא מה שמו יניב משהו אין ספק גדולי הדור.ממש ענקים לו ידעתי שהם יעלו הייתי בא בריצה.חלאות פתטיים.רבין היה מתאבד לו ידע שהציניקנים הסמולנים הסהרורים האלה יחגגו על חשבונו.מי אחראי לפארסה הזו.הקרן לישראל כנראה קנתה בכסף את הזכויות להפגנה שהפכה לעסק מסחרי
  1. הוא היה מתאבד? חשבתי שבין כה הוא התאבד, מסרטן. הרי יגאל עמיר לא רצח אותו...
 66. 17
  צריך להנציח בדרך אחרת. סוף לפסטיבל

  צריך להנציח בדרך אחרת. סוף לפסטיבל

 67. 16
  יוסי שריד יצאת "פרש"
  1. אני חושב שדווקא אתה יצאת פרש
 68. 15
  יוסי שריד מצויין. אבל אלדד יניב?! על מה ולמה? אנחנו בכח רוצים לדרדר את רמת הנואמים?
 69. 14
  שאלה ליושב ראש ראשות השידור--------למה קטעת באמצע העצרת את השידור ????????????????????
  1. בטח ביבי הוריד עליו טלפון עצבני, וכשהכלב נובח -
  2. כשהכלב נובח, הזנב מכשכש
  3. רה"ה נתניהו נרדף ע"י כל כלי התקשורת המרכזיים מהיום הראשון לכהונתו, והשמאלנים "מתלוננים".
 70. 13
  נרצחה דרכו? חחחחחחחח השתגעתם או שהויסקי עלה לכם למוח?
 71. 12
  "דרכו" לא הייתה דרכו אלא דרכם של שריד בילין ופרס ש"סיממו" אותו שיסכים ורק להזכיר

  שעם התמנותו של פרס לראש הממשלה הזמני הוא הראשון שנתן הוראה להפציץ בעזה ועזה הופצצה כזכור באף 16 זאות ועוד חצי שנה בלבד לאחר הרצח בבחירות אותו שימעון פרס מאדריכלי האוסלו שכל כך התגאה באוסלו יחד עם חבריו הפסיד בבחירות .זוכרים ? "הרצחת וגם יירשת" ועד היום "מספרים" לנו שרוב העם הסכים לאוסלו--- חס ושלום כמובן

 72. 11
  רצחו את דרכו

  אולי מישהו מוכן להסביר מה הייתה דרכו? והאם בכלןל הייתה לו דרך?

 73. 10
  תגובה

  טוב דבר ראשון לדעתי אם הבת של רבין זל אומרת שהעצרת מיצתה את עצמה זה כבר אומר משהו.בשנים הראשונות שלאחר הרצח באמת הלכתי לעצרות שהתקיימו אבל לאחר מספר שנים אמרתי די מספיק ולא כי רציתי לשכוח אלא כי הפכו את רצח רבין לספיו תקשורתי ולבמה פוליטית ולדעתי הוא לא היה רוצה את זה זה נהיה סליחה לקרקס אחד שלם אני בטוח שיש 1001 דרכים להזגיר את מה שאורע ואני לא כי לא האמנתי בדרכו של רבין הפסקתי ללכת לכיכר.הפסקתי כי אני לא מוכן להיות חלק מהפארסה הזו .זאת לא הדרך הדרך צריכה לבוא דרך חינוך ולא דרך מסע פירסום של מפלגת ימין ולא של מפלגת שמאל!!!

 74. 9
  בבקשה אל תלכלכו עלינו , אני וכל אלה שמסביבי באנו לשמוע בכיף זמרים . רבין וכל זה בכלל לא בראש שלנו .

  ( וסליחה מזה שהתלבשתי על תקשורת האינטרנט שלו )

  1. לרקדנים האקסטטיים בהפגנות הימין הסהרורי -

   אנו צופים בכם במעגלים הנפרדים שלכם, רוקדים באקסטזה. מישהו מאיתנו אמר לכם פעם שכדי לרקוד ולהתייחם, להזיע ולהתחכך זה בזה אתם באים להפגנות? מישהו מאיתנו הצופה בכם טען נגדכם שכל ההפגנות הללו באו רק לשם הריקוד המשולהב, המחורמן של גברים צעירים האחוזים זה בזה בהתעלות הגוף עם הנפש השוקקה לנתץ גבולות וחיץ וללכד שורות בריקוד מלחמה אפל טעון אנרגיות מיניות מתפרצות? - לא! אנו צופים בכם, מקשיבים לדבריכם, וכן, מתכנסים בהפגנות השלום לשירה שכמוה כתפילה ולהביע מעל הבמה את דברינו שהוא דבור של שלום ותקווה: התקווה.

 75. 8
  גם לשמאלנים יש את הצלוב שלהם

  2000 שנה ויותר מתקיימת הנצרות על צליבת ישו. אפילו את הזמן סופרים מאותו המועד. גם השמאלנים שלנו סופרים את הזמן מאז רצח רבין (אנו בשנה ה-17 לספירה). ההבדל הגדול מתבטא בכך שהצליבה הניעה את הנוצרים להפיץ בעולם את ערכי החמלה,הסליחה והאהבה. בעוד שאצלנו מנצלים השמאלנים את רצח רבין להפצת "ערכי" השנאה, הנקמה ונטירת הטינה.

  1. מיששמע את בני הנדל ואת עמידרור מדברים בערוץ 1 יודע שחייבים להמשיך במאבק לשלום למרות הקיצוניים והפנטים למיניהם!
  2. תזכורת היסטורית=אותו מחנה שרצח את גדליהו בן אחיקם רצח גם ראש ממשלת ישראל יצחק רבין=תתחילו לצום ביום הזה יחד עם יום כיפורים ויחד עם צום גדליהו ויחד עם צום תשעה באב,ובסוף תגיעו לצום כל יום וחסל פושעי ישראל
 76. 7
  שקרן עלוב היוסי הזה לא אמר מה אוסלו הביא עלינו, עוד רוצים זנבה, בבזל קמה המדינה בזנבה תיפול המדינה
  1. הוא צודק!רצחו את דרכו עובדה לא "מתפוצצים יותר אוטובוסים"
  2. על אנשים כמו יוסי שריד ייאמר - יש כאלה שמעולם לא הכו על חטא ..
 77. 6
  אחד השלטים בעצרת "בדרכו,יוזמת ז'נבה" - הוא היה נגעל מזה

  שוב הוכחה לכך שהשמאל ניכס לעצמו את רצח רבין , שימוש זול ומטעה בשמו , כדוגמאת השלט "בדרכו,יוזמת ז'נבה" - חבל שבארצנו אף אחד לא מבין שיוזמת ז'נבה הינה תרגום של היוזמה הסעודית שמשמע נסיגה לגבולות 67' ורק אז תחילתם של מו"מ עם מדינת ישראל . יוזמה נלוזה מבית היוצר של ביילין , זוהי דוגמא לאיוולת של השמאל שנושא את שמו של רבין לשווא ומשניא אותו על חצי עם אחר שלא מסכים עם השמאל , רבין לעולם לא היה מסכים להסכם כזה , לצערנו השמאל הרס את שמו של רבין , ועל כך אני מצר , הוא היה אחרון הנפילים של ארצנו , אין לשכוח , אדם בן - עוולה רצח את רבין , אין מקום לסליחה ואין מקום לשמיעת קונספירציות ושאר שטויות אך לצערי , השמאל רצח אותו בפעם השנייה בכך שלקח אדם שלא יכול לענות ומשתמש בו כבובה לצרכיהם.
  אני מקווה שהעיתון ייתן פיתחון פה לכל דעה

  1. כן ליוזמת ז'נבה!

   כולנו שומעים כל היום חדשות רעות, יש לי חדשות טובות: אני חושב שבפעם הראשונה במאה שנות סכסוך בין הישראלים לפלשתינים הרוב המכריע בשני הצדדים כבר יודע איך זה ייגמר. הרוב המכריע בשני הצדדים כבר יודע שבסופו-של-דבר תהיינה שתי מדינות, הרוב המכריע גם פחות או יותר יודע באיזה קווים תהיינה שתי המדינות, הרוב המכריע יודע שלא תהיה שיבה של פליטים פלשתינאים לתוך ישראל והרוב המכריע יודע שחלק מן החלומות שישראל חלמה ב- 67' לא יתגשמו. אם תעבירו משאל מחר, או עוד הלילה, בין הים לירדן, תשאלו כל אחד - יהודי, ישראלי, ערבי, פלשתיני, ערבי-ישראלי, כל אחד - לא "מה אתה רוצה?" או "מה אתה חושב שכדאי?" או מה ראוי וצודק?"; וגם לא "מה אתה מעריך שיקרה בסופו של דבר?" אלא "מה יהיה הסוף?", יש להניח שכשמונים אחוז יגידו: "שתי מדינות", ובשני הצדדים יהיו כמובן כאלה שיוסיפו מיד: "וזה יהיה אסון נורא" או "זה יהיה אי-צדק". במלים אחרות, גם אנשים שמתנגדים להסכמי ג'נבה יודעים כבר שתהיינה שתי מדינות. למה זה לא קורה? אם כולם יודעים או הרוב המכריע יודע, מה המעצור? מדוע זה לא מתגשם מחר? אילו הייתי צריך לענות על זה במלים ציוריות הייתי אומר ככה: הפציינט כבר מוכן לניתוח. כשאני אומר הפציינט, אני מתכוון גם לישראלים וגם לפלשתינאים. הפציינט כבר מוכן לניתוח, הוא לא מאושר, הוא לא שמח בזה. זה לא רגע קל. הפציינט מוכן לניתוח אבל הדוקטורים פחדנים. זו הפעם ראשונה במאה שנות קונפליקט שהעמים נמצאים לפני המנהיגים שלהם וההנהגות נמצאות מפגרות אחרי העמים שלהם. אנשים קצרי רוח שואלים אותי: נו, ג'נבה, ג'נבה, אז מה יצא מזה? איפה הסחורה? מתי נראה את השלום? לא חשבתי שהמנהיגים יגידו: נפלא, איך לא חשבנו על זה? אנחנו הולכים לעשות את זה. לעומת זה אני מודה שגם אני, מצידי, לא שיערתי שאריאל שרון יבוא ויגיד פתאום לפלשתינאים: בסדר, קחו את עזה, אנחנו נוציא את הצבא, אנחנו נוציא התנחלויות, אתם רק קחו לכם את עזה, ולא איכפת לנו מה יקרה שם, העיקר קחו אותה. רק שעוד לא נתגעגע ליוזמת ז'נבה...

  2. כבר יש שתי מדינות ירדן היא מדינת פלסטין

   כולם כבר יודעים שזו הנוסחה לשלום אמיתי אך לא מעיזים להגיד

  3. חבל שאתה מתעלם מדעת הערבים לגבי שתי מדינות לשתי עמים

   בעוד אצלנו מפרשים את המושג שתי מדינות לשתי עמים שהכוונה מדינה פלסטינית לצד מדינה יהודית קרי בעלת ציביון יהודי דמוקרטי , אצלם הכוונה הזו לא קיימת מבחינתם המדינה הפלסטינית תהיה יודנריין - ללא יהודים בעוד ישראל תהיה מדינה יהודית עם מיעוט ערבי שימשיך לכרסם בה , תבדוק ביוטיוב קישור שבו נראה נביל שעת' מחווה דעתו לגבי העניין , מקווה שתחשוב פעמיים , אני גם הייתי בצד שרוצה שלום ועדיין רוצה , אך לצערי המטרה שלהם אינה גבולות 67' אלא גבולות 47' שלפני תוכנית החלוקה.

  4. חפש ביוטיוב את דעתו של נביל שעת' לעניין שתי מדינות לשני עמים
 78. 5
  בטח קנתה ספריי בטמבור וריססה בעצמה . תקבל עוד כמה ג'ובות ממשללות באירופה.

  עוד כנס נחמד שאפשר לנסוע אליו באחד מבירות אירופה. מה רע ?

  1. כן, מהעודפים שנשארו מקניית האקדח שבו רבין ירה בעצמו. טומטום שכמוך

   IS THERE LIFE ON MARS?

  2. רוברט ,אסור להגיד משהו שמטיל ספק ביושר של שמאלנים שעובדים למען ארגוני הטרור
 79. 4
  העצרת מיצתה עצמה מזמן. אין שום מסר ושום תוכן . אז האינטרסנטים ריססו כמה כתובות "תג מחיר" שיהיה קצת אקשן

  לא מאמינה שאת תג מחיר בבית הקברות המוסלמי , ובאנדרטה לרבין ובחול מיני חורים לא רלונטים עשה מישהו מהימין .

  1. ועוד משהו

   את גם בטח לא מאמינה שאת רבין רצח איש ימין.
   נו מילא. תשארי עם עיניים עצומות.

  2. דינה דאס_ברגר בטח גם לא מאמינה שאת החיילת רחל הלר רצח עמוס ברנס ! הטרור הציבורי שמפעיל "קורא" ורבים כמוהו נגד אלה שבעד חקירה אמיתית מי רצח את רבין מראה שהו עצמו יודע שמסתירים את זהות מי שמאחורי כל הרצח הזה.
  3. זה ידוע שרבין התאבד מסרטן באקדח שקנה לעצמו בכספי הקרן החדשה
  4. מגיבה 4 היא כמו יתר אספסוף הימין,גם רוצח וגם מאשים אחרים ברצח,כך גם בשריפת מסגדים,כך גם באיום על אזרחים,קציני צה"ל ושופטים=כנופיות אלימות ופחדניות שיש לעקרם מהשורש ומייד!!
 80. 3
  יניב אינו זה שהקים את המפלגה הנציונל סוציאליסטית?
  1. יניב, שמציע מניעת עזרה רפואית מאנשים שלא שירתו בצה"ל, אכן טובל נאה אך שרץ בידו
 81. 2
  כל העסק הזה מגוחך ועלוב
  1. איזה עסק? החיים שלך?
  2. מניסיון העבר, "אלפים" בשפות העיתונאים זה "מאות" בשפתנו, בני-האדם ..
 82. 1
  מה לרבין ולאירגוני השמאל שמנכסים לעצמם את ארועי האזכרה ???

  למה התקשורת משתפת איתם פעולה ? מה, כולכם מנסים בכך לחפות על הקונספרציה ??

  1. אם רבין היה חי אז לא היו מופיעים בעצרת אותם זמרים/זמרות שלא שרתו בצבא
  2. רבין התנגד לחלוקת ירושלים ולחזרה לגבולות 67
  3. מידי שנה אני מגיע לכיכר, הפעם זו היתה האחרונה.

   עצוב שהשמאל בסיוע התקשורת הפך את רבין למשהו תלוש מהמציאות, שמשרת את המטרות הפוליטיות שלהם.
   רבין האמיתי, שאני הכרתי, לא היה קרוב לדעות ההזויות שלהם. באחריות.
   רבין האמיתי לא שנא התנחלויות (תתפלאו) ורבין האמיתי היה מתייחס לטרור באפס סובלנות.
   לשמוע את יוסי שריד (בפעם האלף) מגבב ו"מלמד" אותנו מהי מורשת רבין, היה בין עצוב למתסכל. בושה וחרפה. עצרת פוליטית זולה ורדודה שמחללת את זכרו של האיש הדגול הזה.
   לכל אלו שמתיימרים להמשיך דרכו, הסירו את המסכות ואל תחללו את כבודו.

  4. להזכירך, אחד ממעשיו האחרונים היה חיבוקו של אביב גפן

   רבין, עם כל הרקע הבטחוני שלו, הספיק בשנותיו האחרונות להבין את מה שאפסים כמוך לא יבינו לעולם.

  5. מעניין אם הוא גם הבין את מילות שיר השיכור שגפן כתב עליו מספר חודשים טרם הרצח.
  6. מעניין אם אתה מבין...
  7. לאחר כמה בקבוקים, כמו בששת הימים, הוא היה מנבל את פיו כמוך
  8. כנראה, שגם אלו היו כנראה שותפיו - מתחמקי גיוס שסרבו גם לשרות לאומי ולשנת שרות, ובאותה עת עשו כסף לביתם,
  9. עם נבלים תנבל
  10. למי התכוונת, לתלמידי הישיבות או לליברמן ובני משפחתו ומפלגתו?
  11. לקרוא ולא להאמין!
  12. העכברים יצאו מהחורים שם התחבאו במשך 16 שנה
  13. למי אתה מתכוון לזמר פרץ עם הכיפה פיתה על ראשו???
  14. במחשבה שנייה ולא באפורייה שבא היה שרוי לא היה נכנע לאיחתופל