מקור מודיעיני מערבי: הפיצוץ באיראן לא היה תאונה, מעריך שהמוסד מעורב

הגורם אמר למגזין "טיים" כי הפיצוץ בבסיס הטילים האיראני בסוף השבוע היה תוצאה של פעילות חשאית. "אל תאמינו לטהראן שמדובר בתאונה", אמר

יומיים לאחר הפיצוץ רב העוצמה בבסיב הטילים האיראני בו נהרגו 17 בני אדם, בהם  בכיר במשמרות המהפכה, שדרגתו מקבילה לדרגת תת אלוף, אמר היום (שני) גורם מודיעיני מערבי למגזין "טיים": "אל תאמינו לאיראנים שמדובר בתאונה", הגורם הוסיף כי המערב ממשיך לתכנן "חבלות נוספות על מנת לעכב את איראן מלהשיג נשק הגרעיני".

לדברי המקור, ההערכה, שפורסמה אתמול גם בבלוג "ברית עולם" של ריצ'ארד סילברסטיין, לפיה המוסד עומד מאחורי הפיצוץ - נכונה, וכי לארגון הביון הישראלי "יש עוד כדורים במחסנית". אמירתו של הגורם המודיעני מתקשר להודאתה של איראן אתמול, לפיה היא נחשפה למתקפה של וירוס מחשבים חדש הקרוי "דוקו". עם זאת, מפקד ההגנה האזרחית של איראן טען כי ארצו השתלטה על הווירס. "תהליך ההשתלטות ונטרול הווירוס בוצע כך שהארגונים שסבלו מחדירתו נמצאים עתה בשליטה", אמר.

הפיצוץ המדובר אירע ביום שבת, בבסיס של משמרות המהפכה, כ-40 קילומטר מערבית לטהראן , במקום שעל פי דיווחי האופוזיציה האיראנית מהווה את מושבה של חטיבת הטילים החמישית של משמרות המהפכה, האחראית על שיגור טילי שיהאב-3 ו-4.‬ שר הביטחון אהוד ברק, סירב אתמול להתייחס לסוגיה ולהעריך את הנזק שנגרם לאיראן בעקבות הפיצוץ אולם בהתייחסו לתקרית עצמה אמר "כן יירבו".

הבכיר האיראני שנהרג בפיצוץ, חסן טהרני מוקדאם היה אחראי על יחידת פיתוח של טילים ומערכות נשק אחרות. במאמר שפרסם קצין בכיר במשמרות המהפכה, נאמר כי מחקריו של מוקדאם עזרו לפתח טילים עבור החיזבאללה והחמאס וחיזקו את יכולתם להתמודד במלחמת לבנון השנייה ב-2006 והמלחמה בעזה ב-2009.

סוכנות הידיעות אי-פי דיווחה ככי הפיצוץ הורגש ברדיוס של 45 ק"מ מהבסיס והדיו הרעידו חלונות בטהראן. עדי שמיעה סיפרו לסוכנות הידיעות רויטרס, כי הפיצוץ היה עז כל כך, שהיו בטוחים כי מדובר ברעידת אדמה חלשה.

חושבים שיראל אחראית לפיצוץ המסתורי באיראן? דברו על זה בפייסבוק

בשנים האחרונות אירעו כמה פיצוצים מסתוריים במתקנים צבאיים באיראן. לפני שנה אירע פיצוץ בבסיס טילים בו נהרגו קרוב ל-20 בני אדם. האירוע התרחש בבסיס על שם האימאם עלי של משמרות המהפיכה, כ-500 קילומטר מדרום מערב לטהראן. בסיס זה, לפי מכון המחקר גלובל סקיוריטי בוושינגטון, שימש באותו זמן לייצור ולאחסון של טילים ארוכי טווח מסוג שיאהב-3. שבועיים לאחר מכן פירסם לה-פיגרו הצרפתי כי המוסד עמד מאחורי הפיצוץ בבסיס.

אתמול אמר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי עד כה "המאמצים הבינלאומיים לא מנעו מאיראן להתקדם לעבר פצצה גרעינית, והיא עלולה להשיג זאת מהר יותר ממה שחושבים". נתניהו אמר עוד כי "בדו"ח הסוכנות הבינלאומי לאנרגיה אטומית ישנן רק הראיות אותן ניתן להוכיח בבית המשפט, אך המציאות היא שיש עוד דברים רבים שאנחנו רואים מעבר למה שנכתב בדו"ח".

Read this article in English:Western official: Israel is behind recent Iran explosion
 

הפיצוץ בבסיס הטילים האיראני, לפני שבועיים

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 14
  מקור מהימן=המוסד גם אחראי על רעידת האדמה שקרתה לאחרונה בטורקיה.
 2. 13
  הקומבינה על איראן בעיצומה

  ארה"ב,צרפת,בריטניה,ישראל ,ערב הסעודית וטורקיה כנראה מעורבות באינטרס משותף לחיסולו של שלטון האייתולות ולהחזרת השלטון באיראן
  למשטר דימוקרטי חילוני שלא יהווה סכנה לשלום העולם.כך גם נחסל את אסאד בסוריה ואת חיזבאללא בלבנון.רק שלא יבואו יותר גרועים.

 3. 12
  המטרה של הפיגועים שלנו באיראן היא ללבות את שנאתם בלי לפגוע באמת ביכולתם הצבאית!

  למשל הפלת מטוסי נוסעים והריגת קרוב למאתיים נוסעים...

 4. 11
  אם אכן ישראל מעורבת בכך

  הרי שטהרן יודעת ומכאן שאפשר לצפות אז לפיגועי נקמה. הרי כמעט על כל טיסה שיוצאת מישראל נמצאים מהנדסים של התעשויות האוירית והצבאית שלנו. שהם, מהיום, מטרה לגיטימית.

 5. 10
  "מקור מודיעיני מערבי" ו"מעריך שהמוסד מעורב" זה לא עיתונאות.
 6. 9
  אפשר לחסל את המוקאדם ההוא ואת החסן הזה. אבל את הפצצה האיראנית תעצור רק הפצצה רצינית, מסיבית, עמוקה על כל, אבל כל, אתרי הגרעין. כל היתר חרטה ברטה. אל תשלו את עצמכם.
  1. יש רק גורם אחד בעולם, בעל יכולת לבצע גיחות חוזרות, במשך שבועות, מעל כל האתרים הרלוונטיים באירן, ושיש לו מלאי גדול מספיק של פצצות לביצוע המשימה. הגורם הזה אינו ישראל
 7. 8
  לכל מיודעי : חזרתי ממזרח עירק.
 8. 7
  8 שחקני טניס נראו נמלטים מהמקום לאחר הפיצוץ.
 9. 6
  ניסוי כלים. המטרה היא לפוצץ את התחמושת במחסן התחמושת הגרעינית.
 10. 5
  זהו שקר המקור ברח מהמוסד הסגור שלו!!!!

  http://hacohen.goop.co.il

 11. 4
  הפיצוץ במפעל השהיב

  ואני אומר שזה עבודה של חתול פרסי ...

 12. 3
  מצ'עמם לבד. תשלחו עוד וירוסים.
 13. 2
  שם הבלוג הוא "תיקון עולם" ולא כפי שנכתב
  1. שם הבלוג הוא "ליצן עולם" ולא כפי שנכתב
  2. שם הבלוג הוא"il Buffone"והכוונה לברלוסקוני
  3. הבלוג "תיקון עולם" הוא עתונאות מקצוענית במיטבה!
 14. 1
  לא רציני

  מחר גם יגידו שהמוסד אחראי לרעידות האדמה באיראן, כחלק ממאמציו לעכב את הפצצה...

  1. לסייע לטכנולוגיות הטילים האיראנית

   בניגוד לתוכנית הגרעינית שאותה חשוב לעכב, דווקא את תוכנית הטילים אנחנו רוצים וצריכים לקדם.
   טילים איראניים מתקדמים יהפכו את ההתגרענות לאיום על אירופה רוסיה וסין. ואז הם כבר יטפלו באיראנים כמו בסדאם בין לאדן קדאפי והיוגוסלבים או הצ'צ'נים ולא בכפפות משי כמו שהם דורשים מאיתנו.