קצין משטרה חשוד בהדלפת מידע רגיש מתיק ליברמן

גורם המעורה בפרטים סיפר כי עם התעוררות החשדות נגד הקצין, ששירת ביחידה הארצית לחקירות הונאה, הוא החליט לעזוב את המשטרה

המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) מנהלת לאחרונה חקירה נגד רמי כהן גבורה, קצין לשעבר (רפ"ק) ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה), בחשד שהעביר מידע לאחד המעורבים בחקירה הרגישה נגד שר החוץ אביגדור ליברמן.

ל"הארץ" נודע, כי לפני כמה חודשים פנו ראשי יאח"ה למח"ש וביקשו לפתוח בחקירה דחופה נגד הקצין, לאחר שהתעורר החשד כי הוא העביר מידע פנימי מתוך התיק לאחד החשודים. החקירה נגד שר החוץ לשעבר נחשבה לאחת הממודרות ביחידה המשטרתית, המתמחה בטיפול בחקירות צווארון לבן.

גורם המעורה בפרטים סיפר כי עם התעוררות החשדות נגד הקצין הוא החליט לעזוב את המשטרה. משרד המשפטים אישר כי "במח"ש מתנהלת חקירה נגד קצין משטרה לשעבר בחשד להדלפת פרטים מתוך חקירה. החקירה טרם הסתיימה, לפיכך לא נוכל למסור פרטים נוספים".

שר החוץ ליברמןאפלבאום תומר

כהן גבורה עסק בשבתו כקצין חקירות ביאח"ה גם בתיקים בעלי פרופיל תקשורתי בולט. בשנה החולפת הוא העיד במשפטו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט על הדרך שבה הפיקה המשטרה חומר ראיות ממחשבי משרד התמ"ת, ובכללם יומניה של מנהלת הלשכה דאז, שולה זקן. "מלבד תיק אהוד אולמרט, אני מלווה המון תיקים בנושא הזה של עבודה על מחשבים, הפקה ממחשבים", אמר כהן גבורה בעדותו. כהן גבורה שימש קצין חקירות במפלג הכלכלי של יאח"ה, ולפני כן שימש קצין חקירות במפלג עבירות המחשב. הוא בעל תואר ראשון במתמטיקה ומדעי המחשב, ובמקצועו הוא מהנדס מחשבים.

החקירה נגד ליברמן עסקה בחשד שניהל מערכת עסקים טרנס-אטלנטית במקביל לתפקידיו הממלכתיים. לפני כמה חודשים הודיע היועמ"ש על הכוונה להגיש כתב אישום נגד שר החוץ.

דבר החקירה נגד הקצין הפתיע מאוד את מכריו. "מדובר בבחור רציני ושקט", אמר אדם המכיר אותו היטב, "התפלאתי כשנודע לי שהוא עזב את היחידה".

בקרוב תכריע מח"ש אם יש די ראיות להעמיד את הקצין לדין. "בלי להתייחס כלל לתוכן, איננו נוהגים להתייחס לסוגיות כוח אדם אישיות", נמסר מדובר המשטרה. כהן גבורה סירב להגיב.

REad this article in English: Former Israeli cop under investigation for alleged leak in Lieberman probe

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 27
  כחה במשטרה .הוא שהם מצליכים וממשכים .הוא נכשלים ובורכים ידוע

  אני בכלל אבל בכל לא מיתחבר לליברמן .אבל מיום שנולדתי .ממציאם חוקים .ועלהם אנו מגדלים את ילדנו אחד החוקים החזקים זה כבוד האדם וחירותו ..לא היה בכול האיסטוריה תיק חקירה שנימשך בצורה מעליבה .ופוגעת .חודרנית משפילה .לא רק את האדם ליברמן .היא משפילה נציג .של אזרחים רבים וזה עובדה .יושב בכנסת ונציד מדינתנו במשרד החוץ .כול השנים ואן עילה לכתב אישום .ומה כורה בתוך החקירה שקצין אחד .ואני אומר יותר שמדליפים .בעד טובות הנאה .ואוליי ספר בעתיד .בושה למשטרה .זואת השנה השחורה של המשטרה .כול כך אמון חקירות פנים על חשדות לפלילים .שוטרים נעצרים בעשרות ועומדים למשפטים פלילים לאחר מעקב בסידרת מעשה הונאה הנוקמים מנהריה .המקלט של הדרום יצה מוקלט .שוטר שמחזיק לבנות חבלה למכירה .השוטר שכיבל שרות מיני על אזרחים ללא ויזה 7 שוטרי תנועה נעצרו באמצע העבודה ועוד ועוד .שלא נשלוף משנים אחרונות כמה מעלו באמון חלק שעשקו בשכר בסמים וגנבה של סמים ממוצגים .בלשים שהיו ביימרים שנישפטו לשנים רבות .עוד שלא היה רשטות חברתיות .לפרסם כמו היום .אבל מופיעים בגוגל ובארכיונים של העיתונות .צריך לעסות סתטיסטיקה .ורפ שנתי על העברות של שוטרים .כמו שהמשטרה עושה על האזרחים .זה יכול לאשפיע לטובה .ויעזור לבער את הנגע .שרק צומח .ורשם סי בשנתיים האחרונות .לא רחוק היום שנשלם שוחד כמו במדינות אבננה .זה לא מצחיק פעם היו נאמנים יותר .וכול המאבים שיש היום תיק ליברמן זוכל .לזבל .ומה שליברמן חשב אז על החקירה .מתחיל ליות צודק .בנתיים שוטר שאדליף .עזב את המשטרה .ובתח ליברמן שומר חומרים ליום שבוא ימצא לנכון לפרסם .אם היה מספיק לעצור אותו זה היה כורה לפניי יותר 12 שנה .די צריך אחלטה .לסיים את זה לכאן הוא לשם .

 2. 26
  ליברמן גדול נמשיך לאהוב אותו
 3. 25
  אהה... לא קראתי עד הסוף.עכשיו מתברר כי חוקרים הדלפות מהמשטרה,כאשר הן נעשות למען חשודים מהימין.
 4. 24
  יש להניח כי החונטה השמאלנית דאגה לו לג'וב הולם ומרופד היטב. יש לבדוק מה עיסוקו הנוכחי של הפושע.
 5. 23
  פרטים רבים מהחקירה דלפו לתקשורת.האם הוא חשוד בדליפה כי נכון להיום המשטרה לא באמת עלתה על המדליף.
 6. 22
  כשליברמן שלח את גרורותיו גם למשטרה מישהו מתפלא??
 7. 21
  ליברמן נוסע כל חודש לרוסיה/אוקראינה לקבל הוראות ממפעיליו האוליגרכים
 8. 20
  חבל שליברמן לא מיהר להתפטר עם התגלות החשדות נגדו

  כאילו מישהו שם (משטרה? פרקליטות?} אמר: בואו ניתן לו קודם להרוס את המדינה מבפנים ומבחוץ. ככה גם יהיה לו זמן להמשיך ולצבור לו הון מיקלט קצת יותר גדול.
  ...וכדי שלא אעצר ואזרק לכלא: אין בדברים אלה משום כוונה לפגוע בחפותו של שר חוצנו שכמובן זכאי כשלג בסיביר כל עוד לא הוכח אחרת

 9. 19
  מדוע אינני מתפלא?? בעבודת המשטרה הכל פלילי.....

  ברוב היחידות המיוחדות במשטרה קיימים אלמנטים פליליים של אנשיה
  ובמיוחד מה שקורה בימרי"ם ממש פחד אלוהים
  והם אמונים על שלום הציבור מה שלא קורה כלל
  ישמרנו אלוהים מכל קשר עם אנשי משטרה....

 10. 18
  נתערב שהחקירה - והענישה - של השוטר תסתיים לפני זו של ליברמן?
 11. 17
  דהה...!?
 12. 16
  ליברמן משחק אותה ימני אבל הוא חבר למרטין שלאף

  הוא בעיקר יודע לעבוד בעניים על הקהל הרוסי ובפועל חשוד בשחיתות.ברוסיה זה היה עובר בשקט בישראל ראוי שהחשדות יטופלו ברצינות הראויה.

 13. 15
  די לשחיתות ליברמן! להעניש הקצין בכל החומרה!
 14. 14
  ומכיוון שעלו חשדות נגד ליברמן, אולי שגם הוא יתפטר?

  אני בטוחה שהוא אשם בדברים חמורים בהרבה.

 15. 13
  חקירה מתמדת היא פתרון מצוין לאיזון הדרוש בין זרועות השלטון הדמוקרטי שלנו
 16. 12
  מדוע הליך העמדתו של ליברמן נמשך זמן רב כ"כ

  מתי יתקיים השימוע של ליברמן? ליברמן ממשיך לכהן בתפקיד בכיר, ובוחש במערכת המשפט למרות החשדות נגדו ולמרות החשדות ששגריר לשעבר הדליף לו חומר על החקירה המתנהלת נגדו. האם יתכן שהיועץ המשפטי משהה את התהליך לא בתום לב? אולי הוא פוחד? משהו כאן רקוב!

 17. 11
  עד שליברמן לא יקלקל את כל המדינה - הוא לא ירפה. וביבי בטוח ישאיר אותו בממשלה - למה לא ?
 18. 10
  לאין עוד נידרדר?
 19. 9
  גם בעבר היתה ביאח"ה חפרפרת

  במהלך חקירתו של הנוכל דוד בלאס, שלקח במירמה את כספי התק"ם, נחשף כי ראש צוות החקירה היה למעשה חפרפרת מטעם החשוד. הוא אף הרחיק לכת וניסה להטות את החקירה לטובת בלאס, כך שמעשיו ייחשבו לסיכסוך עסקי ותו לא. צוות החקירה כולו הוחלף, החקירה חודשה והתנהלה כראוי, ובסופו של דבר הועמד בלאס לדין, הורשע ונשלח לכלא.

 20. 8
  לא מפתיע.ליברמן מושחת לא מהיום.היה ברור שהפרשה עם השגריר המקורב שהועלמה תעלה בפרשייה אחרת.מי שהיכה נער על הכאת בנו,ולא חטף אז את שהיה צריך לחטוף,בדיוק כמו התיק המפורסם שהוא ממסמס בזכות סוללת עו"ד שלאף אחד לא ברור איך לאיש ציבור כמוהו יש כסף להחזיק-אומרים הכול.
 21. 7
  בדיחה עצובה .את ליברמן לא מעמידים לדין ואת המדליפים מעמידים במקומו. חקירה מבדחת

  מענין כמה זמן תימשך החקירה המטומטמת הזו. או שיש להם חומר נגדו וקדימה לעבודה.או שאין.משיכת הזמן הזו ממסמסת את האמון שיש לציבור בחומר נגדו.
  ורק מחזקת את תומכיו.מדובר פה על רוסים מול ישראלים.הרוסים משוכנעים מראש שהכל תפור על ידי השלטון.והישראלים משוכנעים שהקוזאק הוא סוכן זר וגייס חמישי. החקירה האין סופית הזו פשוט מתעתעת ומשחקת לידי הרוסים שטוענים שמחפשים אותם ומחפשים אותו רק מפני שהוא רוסי.

  1. what a country WTF
 22. 6
  אין מה לדאוג לו.ליברמן כבר ימצא לו משרה חלופית ראויה.
 23. 5
  הדלפות

  הקצין אולי עבר עבירה מקצועית, אבל אולי עשה זאת משום שהיה חשוב לו שלא יטייחו עבירות של אנשים בשלטון, דבר שכבר נוכחנו בו בעבר. ראוי לנו האזרחים, שנדע האם ניתן לתת אמון בנבחרים, שיהיו ישרים וגלויים. זה נדרש מכולנו האזרחים ללא הבדל ויותר מכל מן הנבחרים שאמורים לתת דוגמה.

  1. you didnt get it

   He tipped Lieberman on the investigation

  2. את מדברת .מה היה חשוב ..מה שחשות זה בית משפט יגיד .

   החוקר צריך לחקור .ולא לישפוט אדם שעדיין חף מפשע .בנתיים הוא משרת את המדינה אמון אמון שנים ...אם היה מדובר בכלל האזרחים .הוא לא היה בכנסת אני אחד מהם .אבל יש לא את האזרחים שלא .שמאינים בדרכו .והכנסת שלך ושלי .פועלים בצורה דמוקרטית ..לכן לא רק הוא שם .גם חנין זועבי אחמד טיבי.ובשאה החבר ששירת את חיבלה מתוך הכנסת וברח .כי ליברמן שם בכדיי לאמחיש כמה הם מסוכנים ..תאמיני לי שהם ימצה שהוא אשם .לא מיזז לי .מה שכן מפריע שזה עושה רק בושות אדלפות .והוא עדיין לא מובה לדין .כי שנים רבות חוקרים ומדליפים .ואן תיק .אז יש ספקועם ספק אפשר לחיות חבל נכון זה המדיניות שלנו.ספק

 24. 4
  קצין יאח"ה חשוד בהדלפת מידע רגיש מתיק ליברמן

  אתם בלתי נלאים לעזור בתפירת תיקים נגד הימין. במקום לכתוב על קלות עונש קם והכתב שלכם הבוגד.

 25. 3
  ואיווט בכלל נגד הדלפות לעיתונאים.... הוא בעד דיוור ישיר(:

  עוד הוכחה שהעיתונות מיותרת(:- המידע זורם ישירות מהמקור לצרכן היעד בתשלום ישיר ...

 26. 2
  ומה עם ההדלפות של ימ"ר ש"י-איכן המפכ"ל והממ"ז-צדיקים.
 27. 1
  חייבים להגיש נגדו כתב אישום

  לא רוצים מדינה ליברמנית