מלך ירדן מגיע לביקור חריג ברמאללה

בי-ם אמרו כי ביקורו של עבדאללה מחר בבוקר נועד כדי להעביר שורה של מסרים לאבו מאזן בנוגע לממשלת האחדות עם החמאס ולאיומיו להתפטר

עבדאללה השני מלך ירדן יגיע מחר לביקור בזק חריג ברמאללה כדי להיפגש עם יו"ר הרשות מחמוד עבאס (אבו-מאזן). פקידים ישראלים בכירים העריכו כי ביקורו של המלך מתקיים לקראת פגישתו של אבו-מאזן השבוע עם ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, והאפשרות להקמת ממשלת אחדות פלסטינית.

מלך ירדן לא ביקר בגדה המערבית למעלה מחמש שנים. במאי 2007 ביטל המלך ברגע האחרון ביקור מתוכנן ברמאללה. בשלב זה מתכוון המלך עבדאללה להגיע לרמאללה בלבד ואין בכוונתו להגיע לפגישה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בירושלים.

פקידים בכירים בירושלים העריכו כי ביקור הבזק של המלך נועד להעביר שורה של מסרים לאבו-מאזן בעניין ממשלת האחדות עם חמאס וכן לגבי איומיו להתפטר מתפקידו ואף לפרק את הרשות הפלסטינית. הירדנים מודאגים מאוד מנפילת שלטונו של אבו-מאזן בגדה המערבית ומהשתלטות החמאס על השטח. גם פרשנים בעולם הערבי העריכו כי מטרת הביקור היא להביע תמיכה באבו מאזן.

בשבוע שעבר העביר שר החוץ אביגדור ליברמן מסר הרגעה לממלכת ירדן, על רקע פרסומים מהתקופה האחרונה לפיהם גורמים בממשלה שוקלים לשוב לאופציה של הקמת מדינה פלסטינית בירדן. בעקבות דיון שהתקיים במשרד החוץ והמלצות של שגרירות ישראל בירדן החליט ליברמן לדבר בזכותה של ירדן במהלך דיון בוועדת החוץ והביטחון.

"ירדן היא גורם מייצב באזור ביחס למתרחש במדינות אחרות״, אמר, "הדיבורים על ירדן כמדינה פלסטינית הם נגד האינטרס הישראלי ונגד המציאות. הקביעה שירדן היא פלסטין מנוגדת גם לקו הבינלאומי ולהסכם השלום שחתמנו איתם. הקביעה הזו פוגעת קשות באינטרס הביטחוני הישראלי כיוון שמדינה פלסטינית משני צדי הירדן תהיה מיליטנטית וקיצונית ותערער את היציבות באזור כולו ותייצרנה חיכוך בלתי פוסק עם ישראל".

ביקורו של המלך עבדאללה מגיע לאחר הפגישה שקיים היום אבו-מאזן עם סגן שר החוץ האמריקאי ביל ברנס. האחרון נשלח להעביר מסר מהנשיא אובמה לאבו-מאזן בעניין ממשלת האחדות הפלסטינית. ברנס הדגיש בפני אבו-מאזן בפגישתם כי הממשל האמריקאי יעבוד עם ממשלת אחדות פלסטינית רק אם זו תקבל על עצמה את תנאי הקוורטט – הכרה בישראל, כיבוד הסכמים קודמים והתנערות מהטרור. אבו-מאזן השיב כי מבחינתו השגת פיוס פנים-פלסטיני היא המטרה החשובה ביותר בתקופה הזו.

סגן שר החוץ האמריקאי ייפגש מחר בירושלים עם ראש הממשלה נתניהו ויעביר גם לו שורה של מסרים בנושא הפלסטיני ובנושא האיראני. ברנס ידגיש בפני נתניהו כי הממשל האמריקאי מצפה מישראל לשחרר את כספי המסים הפלסטינים שהיא הקפיאה לפני כחודש וחצי.

מלך ירדן עבדאללהאי–פי
 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 15
  עם כל הכבוד למלך,אבל הוא הגיע לאבטח את יהודה ושומרון כמדינה הפלישתינאית

  וזאת משום שהוא נלחץ מכול הדיבורים האמיתיים ונכונים ביותר שירדן היא היא המדינה של הערבים שחיו בפלישתין שהיא ארץ ישראל של העם היהודי.ועוד הוא הגיע לעשות נו נו לאבו מאזן ולחמאס בכדי שייפעלו יחדיו נגד ישראל בכדי שחלומם ייתגשם להעיף את היהודים מארץ ישראל.בכדי שהוא לא ייקבל את האחריות בחזרה על הערבים שהיו גרים תחת חסות אביו וסבו.וכול זאת בכדי לערער את מדינת העם היהודי.עם כל הכבוד שיש לי אליו.וגם ההערכה הרבה.באמת.שלא כמו אסד ההורג בבני עמו.והוא צודק שאכן צריך אסד הרוצח ללכת לחפש מקלט בארץ אחרת .כי סופו עלול להיות כמו של קדאפי.וחבל.

 2. 14
  "ירדן גורם מייצב". כל כך מייצב שבגללה אין שלום כבר 64 שנים. הפכוה לפלסטין - ויהיה שלום!
 3. 13
  אפילו המודיעין שלנו לא מבין מה הצורר האירני מכין למזרח התיכון החדש,,מוברק סגר הדלת לצורר האירני ,עכשיו שניפתחה לו הספור מתחיל,שליחי אירן לחצו על המצרים לחבר בין חמאס לרשות לשני הבחירות,שלב ב: שליחי הצורר הגיעו לירדן ואיימו עלהמלך שיתכונן לשלטון החמאס על הגדה,והאמריקאים נסוגים מעירק עם הזנב בין הרגלים,,והדרך תיסלל להעברת טילים ונשק קטלני מאירן לחאמס ואם המלך הפחדן יפריע דמו בראשו,,לכן המלך הירדני לפני מספר חודשים אמר שהוא במקום הישראלים היה מפחד ,זוכרים ,אם לא בקרוב תרגישו את הפחד,,וההזיות של הימין שאמרו לפני אוסלו יתגשמו :אלפי טילים יעופו למרכז הארץ :זאת תהיה מורשת פרס-רבין בתאבון !!!
 4. 12
  אי אפשר לשלוח פקס או דואל? חייבים לבזבז דלק ?
 5. 11
  כמה חודשים נשארו לו עד שההמונים יצודו אותו כמו את קדאפי ומוברק?

  האם יספיק לעלות על המטוס ולברוח לסעודיה, ארץ מוצאו, שיעמוד למשפט ראווה או שישלפו אותו מאיזה צינור ביוב ויוציאו אותו להורג כמו בימי הביניים?

 6. 10
  אם ההר לא מגיע אל מוחמד אז "מוחמד" מגיע אל אבו-מאזן
 7. 9
  בירושלים לא מנתחים אירועים נכון לכן אנחנו מופתעים תמיד :לפני חודשים כתבתי שהמלך אמר אני במקום הישראלים הייתי מפחד למה הוא אמר את זה,כי השטן [הצורר] מאירן מכין דייסה מורעלת למזרח התיכון החדש,,אחרי ששליחי הצורר ביקרו במצרים אחרי הבלגן שרקחו שם וביקשו מהמצרים שעל אדמתם יחברו בין החאמס לרשות ,השטן קורא את המפה באיזור יפה מאד יותר מחסרי הדעת שלנו שאין להם תורה בראש[רק זבל] נמשיך,,ואחרי כן שלחי הצורר הלכו למלך ירדן ואיימו עליו שאחרי שהאמריקאים עם הזנב למטה יעזבו את עירק יהיה ניתן להעביר טילים ונשק קטלני מאירן דרך עירק וירדן לממשלת החמאס בגדה,,וההמשך יהיה ידוע למי שלא ידע לפני,,נ,ב, כל הידע והחכמה הזאת מכחה של התורה מי שאין לא תורה [הוראה] בראש בור ועם הארץ גם אם ילמד 100 שנה באונברסיטה,,[כמו שאמר דויד המלך במזמור של פסח:"וכל חכמתם תתבלע"כלומר יהיו סנילים בסוף,,מאחל הצלחה לאנשי המודיען הישראלי ולראש הממשלה הרדום!!!
 8. 8
  תרגיל?
 9. 7
  נו טוף זה מה שכתבתי לפני מספר חודשים שהמלך אמר שאני במקום הישראלים הייתי רועד מפחד ואף אחד מהמודיעין הישראלי לא מבין מה אירן מבשלת אחרי שטרפה את מצרים בלי מלחמה שביקשה מהם שתחבר בין חמאס לרשות,הגיעו שליחי השטן [הצורר] מאירן לירדן ואיימו על המלך שאחרי שכוחות אמריקאים יעזבו את עירק היא תיפול לידיהם דרך ירדן יעברו טילים דרך ירדן לחמאס שישלוט בגדה ומכאן ההמשך ידוע,,,וכל הידע הזה קיבלתי מכחה של התורה והזמן הקצר יוכיח!!
 10. 6
  מלך ירדן

  למה ללגלג למלך ירדן. ירדן היא המדינה היחידה בן ארצות ערב שיש לישראל יחסים נורמלים חוצפה מצדך יהודה.

 11. 5
  כנראה הוא רוצה לשכנע אותו שיירד מהרעיון של גניבת ארץ ישראל

  ושיחזור לירדן - פלשטין המקורית 12. 4
  ואגב פיספסתם כותרת מעולה "המלך עבדאללה בא לביקור חריג ברמאללה. אינשאללה."
 13. 3
  הוא בא לבקש ל-5.2 מיליון הפלסטינים שחיים אצלו במדינה בית לאומי.
 14. 2
  זו האמת ירדן היא פלסטין ולא ישראל
  1. תמשיך לשקר או לחלום אני "בטוח" שבסוף "כולם" יאמינו....
  2. אז הינה אני ממשיך "לשקר" - ירדן היא פלסטין !!!

   העיקר שהפלסטינים מאמינים ב'שקר' הזה !!!!!!

  3. לא חשוב אם אנחנו מאמינים ב"שקר" הזה

   העיקר שהפלסטינים מאמינים ב'שקר' הזה !!!!!!

 15. 1
  עבדלוש המתוק עוד ירוץ אלינו ויזחל שנציל אותו מעיראק חכו עוד כמה שנים