מלך ירדן בביקור ברמאללה: לשוב למו"מ עם ישראל

עבדאללה, המבקר בגדה לראשונה זה 5 שנים, נפגש עם אבו מאזן; שר החוץ הירדני גיבה את הקמת ממשלת האחדות בין פתח והחמאס

משלחה של בכירים מירדן, בראשות המלך עבדאללה, ביקרה היום (שני) בגדה המערבית וקראה ליו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן לשוב למו"מ עם ישראל. שר החוץ הירדני, נאסר ג'ודה, אמר שארצו תומכת במאמצי הקוורטט לחדש את תהליך השלום בין ישראל והפלסטינים.

"אנו תומכים בחידוש המו"מ הישיר, כי המטרה היא להבטיח את הקמתה של מדינה פלסטינית עצמאית", אמר ג'ודה במסיבת העיתונאים במוקטעה ברמאללה. הוא הוסיף כי ירדן תומכת בהקמת ממשלת אחדות בין הפתח לחמאס.

ביקורו של עבדאללה בגדה המערבית הינו נדיר וחריג ביותר, כיוון שזו הפעם הראשונה מזה חמש שנים בה הוא מגיע לאזור. המלך נפגש עם אבו מאזן, אולם אין בכוונתו להיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בירושלים.

לחצו לייק וקבלו את כל החדשות הישר לפייסבוק שלכם

עבדאללה מלך ירדן ואבו מאזן בפגישתם ברמאללה היוםאי-פי

פקידים בכירים בירושלים העריכו כי ביקור הבזק של המלך נועד להעביר שורה של מסרים לאבו מאזן, בעניין ממשלת האחדות עם החמאס, ובעניין איומיו להתפטר מתפקידו ואף לפרק את הרשות הפלסטינית. הירדנים מודאגים מאוד מנפילת שלטונו של אבו מאזן בגדה ומהשתלטות החמאס על השטח.
 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
  1. 2
    מלך ירדן הגיע לאבטח את המשך הדבקות ביהודה ובשומרון כמדינה לעם הערבי.ירדן היא

    היא המדינה של הערבים שגרו וגרים כאן בארץ ישראל שלנו.אילו הערבים היו רוצים צדק.היו מקבלים זאת ומלך ירדן שיש לי כבוד אליו טועה,ומנסה להכתיב סיפור חדש.בהמצאת המדינה שמעולם לא היתה קיימת.גם ירדן אבי אבי אביו וסבו קיבלו מתנה מהאנגלים רק שיהודים לא יחשבו לחזור לארצם הגזולה מהם.וזה לא ניתן.להקים בלב ארצנו מדינה שמעולם לא היתה.כי מלך ירדן לא רוצה להיות אחראי על כל שטח אלף ובת.כפי שהיה קודם.כמו מצרים לא רוצה לקחת אחריות על קן הצרעות של רצועת עזה כולה כי הם לא רוצים לחזור ולקחת אחריות עליהם.בושה לשמולנים.לקקנים.

  2. 1
    מי שלא קורא את הכתבה שלפני לא מבין נכון את מה שעלול לקרות בוודאות !!