מינוי דיגיטלי של הארץ - באתר בסמרטפון ובטאבלט - חודש ראשון ב-4.90 ₪ בלבד
מצטרפים ומשדרגים לאחת מחבילות התוכן האיכותי של הארץ. עכשיו במבצע השקה! רק 4.90 ₪ לחודש הראשון. נסו עכשיו >>
הרשמה למערכת
שם פרטי
שם משפחה
דוא"ל
סיסמה
אישור סיסמה
טלפון נייד
 ?נרשמתם בעבר לאתרי קבוצת הארץ התחברו   |   שכחתי סיסמה

מאסרי עולם לרוצחי כריסטין לוקן

ביהמ"ש גזר את דינם של שני הפלסטינים שרצחו את התיירת האמריקאית סמוך לבית שמש. השניים הם חברי חוליה מהשטחים שרצחה גם את נטע שורק

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר הבוקר (חמישי) את דינם של כיפאח גנימאת ואיברהים גנימאת, שרצחו לפני שנה את כריסטין לוקן, בעת שטיילה ביער מטע הסמוך לבית שמש. על כיפאח, שהורשע גם ברצח של נטע בלאט-שורק לפני שנתיים, נגזרו שני מאסרי עולם ועוד 60 שנים במצטבר. על איברהים נגזרו מאסר עולם ועוד 16 שנים במצטבר. השניים הם חברי חוליה פלסטינית מהשטחים, שחבריה נעצרו והואשמו בשני מעשי הרצח ופשעים חמורים נוספים.

ב-18 בדצמבר שנה שעברה הלכו לוקן וחברתה קייט וילסון לטיול באיזור המושב מטע. הן הותקפו על ידי שני כיפאח ואיברהים, שדקרו אותן בכל חלקי גופן. לוקן מתה מפצעיה ווילסון נפצעה באורח קשה. היא התחזתה למתה וכך הצליחה לחמוק מהתוקפים. בכוחותיה האחרונים, היא הגיעה למשפחה שטיילה באזור, שהזעיקה את כוחות הביטחון.

כיפאח גנימאת
כיפאח גנימאת. צילום: משטרת ישראל

בגזר הדין כתב השופט יעקב צבן: "מעשיהם קשים ואכזריים, בלי נסיבות מקלות, להיפך. כיפאח הביע אכזריות ואדישות לזולת ורשעות אין סוף". חברתה של לוקן, קיי וילסון, שכאמור טיילה עימה ביום הרצח, מחאה כפיים עם הישמע גזר הדין וצעקה "עם ישראל חי". לאחר הדיון אמרה וילסון: "עונש מוות זה לא מספיק, אין עונש שמתאים לרשע הזה. אלה אנשים מתים, הם לא מביעים חרטה או צער".

לדיון בבית המשפט הגיעו גם הוריה של נטע בלאט-שורק ז"ל (52), שנרצחה סמוך למנזר בית ג'מאל ליד בית שמש. אמה דינה אמרה לאחר הדיון: "צדק לא מחזיר את הילדים שלנו, בטוח שהם ישתחררו באיזשהו שלב. זה מעלה חשש ומתסכל מאוד". אביה של נטע, עמוס בלאט, אמר באירוניה: "הם נורא גיבורים, מוכרחים שניים בשביל להרוג אישה אחת". הוא הוסיף כי בעקבות הטרגדיה, התקרבו בני הזוג אל קיי וילסון. "עכשיו קיי היא חלקית הבת שלי" אמר עמוס. "נטע היתה הבת הגדולה, קיי היא הבת הקטנה".

ג'ואי אש, מנהל המחלקה הפנימית בפרקליטות המדינה, אמר לאחר הישמע גזר הדין כי הוא "שמח שבזכות עבודה טובה של המשטרה והשב"כ הפרשייה הסתיימה עם גזר דין מחמיר ונכון. אני מקווה שהנאשמים יבלו את שארית ימיהם בכלא".

כריסטין לוקן, שנרצחה בגיל 44, נולדה בטקסס בארצות הברית והתגוררה לפני הירצחה בנוטינגהאם שבאנגליה. בשנת 2007, היא הגיעה לראשונה לישראל במסגרת טיול לימודי שנקרא "לצעוד עם ישו בעולם היהודי". בהמשך, היא עזבה את תפקידה הבכיר במשרד החינוך האמריקאי והגיע ארצה כדי ללמוד עברית במסגרת קורס לעברית תנ"כית בקיבוץ צובה.

Read this article in English: Jerusalem court sentences 2 suspects in murder of American tourist

קיי וילסון (מימין) עם אמה של לוקן, הבוקר בביהמ"ש
קיי וילסון (מימין) עם אמה של לוקן, הבוקר בביהמ"ש. צילום: כהן מגן גיליהוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

 
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים עם תנאי השימוש של אתר הארץ
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים עם תנאי השימוש של אתר הארץ
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות 01 מחר ישחררו אותם איתמר
 • 10:48
 • 24.11.11

מאז עסקת שליט - אין אמון בגזר דין של מחבל ערבי!
אני יודע שעמירה הס תאמר שהם לוחמי חופש ואני מקווה שתפגוש כמה כאלה בקרוב!

02 ישוחררו בקרוב בעסקה הבאה דניאל
 • 10:52
 • 24.11.11

כל מה שצריך זה חטוף אחד והם בחוץ יחד עם רוצחי משפחת פוגל.

03 אנחנו לא מחפשים נקמה יששכר
 • 11:23
 • 24.11.11

אבל כדור בין העיניים היה מתאים בדיוק למעשה ששני האנשים האלה עשו. למה זה לא נעשה? לא ברור. הרי הם רצחו, בכוונה תחילה. מדוע לחוס על חייהם? אין כאן עניין של כעס. רצחת? תמות. זה פשוט וצודק להפליא.

04 יום שחור לארגוני ״זכויות האדם״ .  (לת) חיים
 • 14:24
 • 24.11.11

05 כשלא מטילים עונש מוות, לא מרתיעים... צדק זה לא מילה גסה
 • 15:04
 • 24.11.11

מדינה תפקידה להגן על אזרחיה.מדינת ישראל לא עושה זאת.הרוצחים האלו,חוליית חיסול הייתה צריכה לגמור איתם חשבון ולא בהוצאה להורג מרגשת שאולי תסחוט רגשי רחמים מציבור כלשהו...

 •   אני מסכים איתך במאה אחוז, אבל לפני שנותנים בידי השופטים את הכח לגזור עונש מוות, קודם יש לוודא שישנם שופטים ראויים, ולצערי לא זה המצב כיום.  (לת) זברה
  • 16:10
  • 24.11.11

פרוייקטים מיוחדים