נשיא המדינה פרס נפגש עם המלך עבדאללה בירדן

כשבוע לאחר שהמלך ביקר ברמאללה, הגיע הנשיא בשליחות רה"מ נתניהו לביקור בזק בעמאן. עבדאללה קרא לישראל להפסיק את הפעולות החד-צדדיות

הנשיא שמעון פרס יצא היום (שני) בשליחותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לפגישה עם עבדאללה מלך ירדן בעמאן. הפגישה עסקה בקיפאון בתהליך השלום, במצב הרגיש בירושלים ובעיקר בסוגיית גשר המוגרבים בבירה, וכן במצב בסוריה על רקע קריאתו של המלך לנשיא בשאר אסד לפרוש מתפקידו.

המלך אמר לפרס כי על ישראל להפסיק את פעולותיה החד-צדדיות בדגש על הבנייה בהתנחלויות, שלדבריו מכשילה את השלום. עבדאללה הדגיש עוד כי על ישראל להימנע מכל צעד שייפגע באופייה של ירושלים או במקומות הקדושים לאיסלאם ולנצרות. פרס הספיק לשוב לישראל והוא צפוי לעדכן את ראש הממשלה בפרטי השיחה.

ביקורו של פרס נערך כשבוע לאחר ביקור חריג של המלך עבדאללה בגדה המערבית. במהלך הפגישה קרא עבדאללה ליו"ר הרשות, מחמוד עבאס (אבו מאזן), לשוב לשיחות עם ישראל. שר החוץ הירדני, נאסר ג'ודה, שהתלווה למלך, אמר שארצו תומכת במאמצי הקוורטט לחדש את תהליך השלום בין ישראל והפלסטינים.

"אנו תומכים בחידוש המשא ומתן הישיר, כי המטרה היא להבטיח את הקמתה של מדינה פלסטינית עצמאית", אמר ג'ודה במסיבת העיתונאים במוקטעה ברמאללה. הוא הוסיף כי ירדן תומכת בהקמת ממשלת אחדות בין הפתח לחמאס.

משה מילנר / לע"מ

Read this article in English: Peres meets with Jordan's King Abdullah in Amman
 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 4
  פרס -עבדאללה - פגישה

  לפרס ! יישר - כח !!!! ולוואי ותאריך ימים בבריאות ותמשיך לעזור למדינת ישראל כמו שאתה עוזר במשך שנים רבות למדינתינו , פשוט תודה רבה לך !!!

 2. 3
  רק תחת שלטון סמרטוטי הליכוד,יכול הנשיא השמאלן לעסוק בפעילות מדינית גלויה,לרמוס את כללי המטר בישראל,ומבלי ש"כלבי השמירה" השמאלנים של הדמוקרטיה ישמיעו שום יבבת מחאה.
 3. 2
  אם היו שולחים אותי אל הגמד הזה הייתי אומר לו שכדאי לו לתמוך בצעדי ישראל שרק אלה יבטיחו את עתידו ואם הוא רוצה להראות לנו את השרירים שלו הוא יגמור כמו חבריו האחרונים שעפו מהכסא ואת מוקומו ימצא הפתרון למדינה הפלסטינית

  ובאמת למה שלא תפרסמו תגובה זו? מפני שזו האמת שאינה על פי המדיניות שלכם?

 4. 1
  הלך זרזיר אצל עורב: אדריכל אוסלו אצל קבלן האין-פתרון. העיפו את השניים - והא לכם פתרון הסכסוך: ירדן כרפובליקה פלסטינית.