ליברמן נסוג: לא נפרוש בגלל העברת הכספים לרשות

לאחר שבשבוע שעבר איים שר החוץ בעזיבת הקואליציה אם יועברו כספי המסים לפלסטינים אמר היום: לא נפרוש אך נעשה הכל כדי שהכסף לא יעבור

שר החוץ, אביגדור ליברמן, הודיע היום (שני) בישיבת סיעת ישראל ביתנו כי היא תתנגד באופן נחרץ להעברת כספים לרשות הפלסטינית. בנוסף אמר ליברמן כי בכוונתו להביא ביום רביעי הקרוב את הצעת חוק העמותות להצבעה במליאה. עם זאת ליברמן הבהיר כי אין בכוונתו להציג אולטימטום או לייצר משבר בקואליציה.

בשבוע שעבר במהלך ישיבת סיעת ישראל ביתנו בכנסת אמר ליברמן כי העברת הכספים לרשות יחד עם פינוי המאחז מגרון וגבעת אסף הם קווים אדומים שאם ייחצו מפלגתו תעזוב את הממשלה. ליברמן חזר על דברים אלה גם בתדרוכים לכתבים, אולם בשבוע האחרון נסוג שר החוץ אט אט מאיומיו והיום הוא הבהיר באופן סופי שהעברת הכספים לא תהיה עילה לפירוק הקואליציה.

דבריו של ליברמן נאמרו על רקע מאמציו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להפשיר את כספי המיסים לרשות הפלסטינית. מוקדם יותר היום הבהיר גורם בסביבת ראש הממשלה כי הוא מעוניין לבצע מהלך זה על רקע לאור העובדה שהפלסטינים הפסיקו הלכה למעשה את המהלכים החד צדדים במרבית הארגונים הבינלאומיים.

בדיון בוועדת החוץ והביטחון אמר ראש הממשלה כי "אנחנו מזהים רגיעה בצד הפלסטיני במהלכים החד צדדיים. הם החליטו כרגע לעצור עם זה. במועצת הביטחון לא היינו זקוקים אפילו לווטו. אני לא יודע לחזות עד מתי אבל כרגע המהלך נעצר. אנו רואים שהשיחות עם החמאס הם מהלך טקטי טקסי שאין לו תוצאות קונקרטיות".

ליברמן הדגיש את דעתו הנחרצת בנושא ואמר כי "שמעתי הרבה הערות אינפנטיליות על זה שמדובר בכסף שלהם. כאילו שבכסף הזה מותר להם לרצוח או להטיף לרצח יהודים". ליברמן הוסיף כי בכסף מממנת הרשות מענקים ודירות למחבלים ואמר כי "נתנגד בתוקף לשחרור הכסף. אנחנו לא נפרוש מהממשלה ולא נייצר משבר אבל נעשה הכל כדי שהכסף לא יעבור".

בכל אופן, נתניהו הבהיר כי ההחלטה בנוגע להקפאת הכספים תתקבל לאחר כינוס נוסף של הקבינט או הממשלה בנושא, והיא תיבחן מדי חודש. לדברי אנשי נתניהו אין לישראל עניין למוטט את הרשות הפלסטינית ולכן העברת הכספים היא צעד הכרחי..

בעניין הצעת חוק העמותות אמר שר החוץ כי "בכוונתנו להעלות את החוק ביום רביעי. זוהי אדפטציה של החוק האמריקאי, אין לנו שום כוונה לוותר על החוק והציפייה שלי היא שהקואליציה תתחשב ברצוננו כמו שאנחנו מתחשבים ברצונותיה".

Read this article in English: Lieberman: I'll do everything to stop release of Palestinian tax funds

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 18
  כלב נובח לא נושך !
 2. 17
  ליברמן יהיה מוכן להיות במפלגת ערבים העיקר להשאר בשלטון
 3. 16
  חבל.
 4. 15
  "לא נפרוש, אך נעשה הכל" מסכם במשפט אחד

  את כל מה שרקוב בפוליטיקה הדוחה כאן........(בלי קשר למה הנושא). קודם כל לא נפרוש, זה הדבר הכי חשוב...שיטת ליברמן/ישי מגעילה, בא להקיא.......איפה הימים שהייתה אחריות אישית?

 5. 14
  מה מניע את ליברמן אם לא הרס ישראל?
 6. 13
  שליברמן ישלם את חובו לחברה הישראלית ואח"כ יעשה אדפטציה מלאה ויהגר לאמריקה.הוא לא יחסר לאף אחד כאן.
 7. 12
  כל הכבוד למר ליברמן,וגם למי שנכח היום במשפט של שוחטי משפחת פוגל הפראסה

  הזו שנקראת משפט ועונש?שהרי ברור שבן ארי ח"כ צודק וגם איתמר וכול החברי שם.לא יכולים להמשיך בשקר הזה שכביכול יש משפט,וכביכול מקבלים עונש,??הכול הצגה פעם הבאה הם משוחררים והשוחטים בסכינים מחייכים כי הם יודעים שלא יישבו את מלוא מאסרי העולם שייקבלו,אלא הם יישוחררו על ידי בתי המשפט שלנו.ואני מאוד כועסת וכואבת את השחיטה של משפחת פוגל,ועוד אב ובנו התינוק שנרצח,וכול זאת משום שברק ונתניהו רוצים שיהיה טוב לערבים ביש"ע וביטלו את כל המחסומים.וחבל מאוד.ולכן גזר דין מוות.אסור שיהיה עונש פחות מכך.הימין האמיתי,הישר,הצודק היותר,צודק שם בבית המשפט הצבאי.מספיק להתרפסות,וליברמן צודק שקל אחד הערבים לא צריכים לקבל,כל עוד שהם מסיתים לשינאה ולרצח.ובעידוד יהודים כמובן שמלמדים אותם מה כדאי להם לעשות נגד עמנו,ארצנו,חיילנו.די להתקפלות.אף שאני סבתא מבוגרת.נמאס מהפחדנות,התקפלות,ועל שחיטה של משפחה שלמה ועוד תינוקות זה העונש הראוי ביותר.מעניין שעיתון הארץ כלל לא מזכיר את המשפט היום.חיפשתי ואיין???מעניין מדוע?

 8. 11
  הוא לא יפרוש

  אל דאגה. לרוע מזלנו אין לו שמץ כוונה לפרוש. מי כמוהו יודע שבגילו הסיכוי לקבל עבודה כשוער באר אינו גדול.

 9. 10
  כנסו לבלוג תיקון עולם

  מפורסם שמו וייחוסו של "תג המחיר" האחרון

 10. 9
  סוף סוף מתברר מי מנהל את ארץ היהודים. אנחנו חשבנו שזה הביב.
 11. 8
  ביבי, תעזוב אותך מהפושע שיכנס בקרוב לכלא
  1. תמשיך לחלום
 12. 7
  ליברמן בחיים לא יפרק את הקואליציה. מאוהב בכסא
 13. 6
  ליברמן - ראש הממשלה שלי !!!
  1. ליברמן הוא גם ראש הממשלה שלי! איש כלבבי (למרות שהוא יהודי)
  2. כשהשכל וירטואלי הכל וירטואלי.
  3. מי דיבר פה על שכל - ובאיזה הקשר?
 14. 5
  המנוול הכי גדול בממשלה יש לו מה לומר על העברת כספים.רק חשבון הבת שלו יכול היה לגדול לממדים לא הגיוניים.גם החשבון של סופה לנדבר ושאר מושחתי מולדובה ביתם.גנבי השם שלנו=יש להם מה לומר למי שזכאים לכספים ובטח לא לסרסור בדמותם
  1. הדיבור על מולדובה ביתם וסרסורים בהקשר לעולים מרוסיה מראה עם מי יש לנו עסק. אסור לישראל לתמוך בהעברת כספים לממשלת חמאס. זה אבסורד שאפילו שמאלן אמור להבין.
  2. לשומר החוק: תיזהר. הגידופים עלולים לעלות לך 300,000 ש"ח
 15. 4
  שמירת הביטחון עולה כסף

  עולה כסף - המון כסף והפלסטינאים בגדה משקיעים הרבה עבודה לביטחון הזה.
  ואת הכסף הזה צריך פשוט לשלם מה גם שהכסף הוא כסף פלסטינאי שנוכה להם במקור.
  אבל ליברמן יעשה הכל בכדי ששכבת הצרעת שדבוקה בו כבר מאז שהוא הצטרף לקואליציה לא תרד מהעור.

 16. 3
  אי אפשר להבין אדם טיפש ואין הסבר ראוי לטיפשות אבל ידוע כי טיפשות והרוע מתמזגים באותה ישות אינפנטילית
  1. ליברמן הוא כל הדברים השליליים שאמרת פלוס. אבל הוא לא טיפש בכלל
 17. 2
  "דברים שרואים מכאן לא רואים משם" - אלא אם כן אתה עיוור או חסר אחריות
 18. 1
  ליברמן מתנגד לאונס, אבל יפתח את הרגליים