לבני לעבאס: אל תאפשר לחמאס להשליט סדר יום

יו"ר האופוזיציה נפגשה בעמאן עם יו"ר הרשות וקראה לו לשוב למו"מ. אבו מאזן: הפיוס הפלסטיני - אינטרס עליון; חמאס: הוא לא מעוניין להגיע להסדר

יו"ר האופוזיציה ציפי לבני נפגשה היום (רביעי) בעמאן עם יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן). בפגישה השתתפו גם ח"כ רוני בר-און והשרים לשעבר צחי הנגבי וחיים רמון. במהלך הפגישה אמרה לבני לאבו מאזן כי על הרשות הפלסטינית לשוב למשא ומתן עם ממשלת ישראל, וכי צעדים חד-צדדיים לא יביאו לסוף הסכסוך באזור. על הפגישה דווח גם בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען".

"אל תתנו לכוחות האיסלאמים הקיצונים לשטוף גם אתכם", אמרה לבני, "המזרח התיכון משתנה והקיפאון משרת את הקיצונים שמנצלים את הסכסוך ברחובות העולם הערבי. צריך לפעול עכשיו בשיתוף פעולה אל מול הכוחות האסלאמיים הקיצוניים. ברור לכולם שמשא ומתן רציני להסדר יקטין את הלהבות".

לבני התייחסה גם למגעים של הפתח עם החמאס ואמרה כי אסור לאפשר לארגון להשליט את סדר היום שלו, "דרך הקמת ממשלה משותפת איתו. אין איתם שום סיכוי לשלום. עכשיו, לפני הקמת ממשלה עם חמאס, אל מול השינויים באזור ובמקום תהליכים חד צדדיים באו"ם - צריך לפתוח במשא ומתן לפני שיהיה מאוחר מדי ואני קוראת לכם לעשות את זה לפני שיהיה מאוחר מדי".

אבו מאזן אמר ללבני שאופציית השלום והמשא ומתן היא הדרך היחידה להשגת פתרון שתי המדינות בגבולות 67 ופתרון סוגיות הליבה וסיום הסכסוך. הוא הוסיף כי המהלך להשגת חברות מלאה באו"ם לא נועד לבודד את ישראל או לבצע דה-לגיטימציה שלה, אלא לשמור על פתרון שתי המדינות.

ציפי לבני ועבאס בפגישתם היוםאי-אף-פי

יו"ר הרשות הפלסטינית ציין כי ישראל התחייבה במסגרת מפת הדרכים להפסיק את הבנייה בהתנחלויות ולקבל את עיקרון ניהול המשא ומתן על בסיס גבולות קווי 67. לדבריו, הפיוס הפלסטיני הוא אינטרס עליון והממשלה הפלסטינית שתוקם תורכב מאנשי מקצוע שאינם מזוהים עם פתח או עם חמאס. הוא ציין כי מצע הממשלה יתבסס על העקרונות שלו כיו"ר הרשות ובמיוחד עיקרון שתי המדינות, ההתנערות מאלימות וכיבוד הסכמים שנחתמו.

היום התייחס בכיר החמאס מחמוד א-זהאר למאמצי הפיוס בין הפלגים הפלסטינים, וטען כי אבו מאזן אינו מעוניין להגיע להסכם עם ארגונו. "הפיוס לא יושג", טען א-זהאר בראיון לא-שרק אל-אווסט היוצא לאור בלונדון.

לחצו לייק לקבלת כל החדשות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

מוקדם יותר היום החליט פורום שרי השמינייה לשחרר את כספי המסים הפלסטינים שהוקפאו לפני כחודש, בעקבות קבלתה של הרשות לארגון אונסק"ו. בסך הכל, הוקפאו כמאה מיליון דולר שנגבו במהלך אוקטובר. שבעה משרי השמינייה תמכו בהחלטה, ושר החוץ אביגדור ליברמן התנגד. בנוסף החליטה השמינייה כי לא יהיה עיכוב בהעברת כספי המסים שנגבו במהלך נובמבר והם יועברו גם כן בימים הקרובים.

Read this article im english: Israel opposition leader to Abbas: Unilateral moves at UN won't aid statehood bid

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 15
  אכן תמונה נאה

  לבני "המנהיגה הדגולה" נפגשה עם המחבל אבו-מאזן בירדן. בפמליתה היו 2 עברינים מורשעים חיים רמון וצחי הנגבי והמצביע הכפול רוני בר-און, שגם הופיעו בתמונה. למה החלפתם את התמונה?

 2. 14
  חתרנית היא והדרדסים שלה.מי בכלל שאל אותה או ביקש ממנה,כמה פטטית ודוחה!

  בושה לציפורה החתרנית,שעוד חושבת שיש לה זכות לצייץ?הרי כל מה שהיא עושה מוכיח שהיא זו ששמה רגל לרא הממלשה עם החתרנים שלה.חיים רמון עוד אחד?אינפנטיל.וצחי הנגבי שאין לי מילים כיצד לתאר את הצביעות שלו,הדוחה ממש.וכול הדרדסים שלה.הגמדים.הגברת לא מעניין אותה לא עוני,לא זרים שנכנסים באלפים,רק תמונת פוזה בכדי להראות שהנה אני קיימת חכו לי ואני אפרק לנתניהו את המממשלה שלו.חוצפנית,ובכלל כמה העיתונאים קומצים על מציאה של הנייר המקומט הרקוב.היא והסכמים שלה.מפלגה של גירוש חורבן.הרס.שתי מלחמות כושלות וחתרנות.מצד אחד מאיר דגן מבצע את העבוה ומצד שני היא חותרת בצורה הבזויה ביותר.

 3. 13
  אשליות

  אבל הוא כבר סגר עם החמאס, הלך לאו"ם מעל הראש שלנו... לא הוא ולא החמאס יגיעו להסכמה אפילו זמנית אתנו שלא לדבר על סיום הסכסוך. החמאס מתנגד לעצם הקיום שלנו על אדמתנו, ואילו הרשות של אבו מאזן רוצה את זכות השיבה, אז לשם מה היא נסעה לעמאן. אולי משום מזמן היא לא הייתה בנופש.

 4. 12
  צפורה אשה יפה
 5. 11
  רק לליבני יש ביצים להביא שלום

  ביבי ברק ליברמן לא רוצים ולא מסוגלים.

  1. לא שלום ולא ביצים...

   כל מה שהיא רוצה זה להפיל את נתניהו על מנת להמשיך במדיניותו תחת שליטתה כראש ממשלה. אותה אדרת בשינוי גברת.

 6. 10
  בתמונה לבני מתאמצת עבור המצלמה ואת עבאס זה לא מעניין

  שיקוף של מהות כל המפגש הזה.

 7. 9
  אבו מאזן יכול גם לכרות ברית עם קדימה

  שניהם פועלים ללא ליאות, ובמרץ רמו'ני להכשלת ממשלת ישראל. שניהם מתוסכלים מהישגי השלטון הנוכחי בישראל באו"ם, בוושינגטון ובאיחוד האירופי. כל התסריטים הקשים של ליבני ורמון הלכו פייפן.

 8. 8
  כל הכבוד לה. אני בעדה. ביבי הבייתה!
 9. 7
  עם הרכבת הממשלה ע"י נתניהו הגב' הפתטית שלחה לאבו אדלוף מאזן שליחים כמו רמון ואחרים שישכנעו אותו לא להכנס למו"מ עם נתניהו... עכשו היא רוצה לחזור למשחק.עוד גב' מושחתת שלקחה את בראון הבריון ורמון את הנגבי העבריינים
 10. 6
  ציפורה ונבחרת החלומות.

  50% מ"המשלחת" עבריינים מורשעים! יפה........................................

 11. 5
  לדבר עם החמאס. די לתירוצים. אם רוצים שלום צריך לדבר עם החמאס. או שמא לבני אינה רוצה שלום?
  1. על מה בדיוק נדבר עם החמאס ? זה נראה כאילו הם מתבדחים כשהם מדברים על השמדת ישראל .. ?!
 12. 4
  עם ליבני אבו מאזן מדבר, אמנם טיפשה אבל דאגתה אינה נתונה למדינת ישראל
 13. 3
  עם הקמת הממשלה יעצו לבני/רמון שימתין ולא ינהל מו"מ עד שהיא תפיל את הממשלה, יעד שקבע בישיבת הסיעה האחרונה.
 14. 2
  בפעם הראשונה אני מסכים עם חמאס - אכן, עבאס לא מעוניין להגיע להסדר. לא איתם, לא עם ישראל. ככה הוא. בן אדם שלא מסתדר. יורש נאמן לשאר מנהיגי פלסטין הנאצלים - אמין אל חוסייני, שוקיירי, ערפאת.

  בפעם הראשונה אני מסכים עם חמאס - אכן, עבאס לא מעוניין להגיע להסדר. לא איתם, לא עם ישראל. ככה הוא. בן אדם שלא מסתדר. יורש נאמן לשאר מנהיגי פלסטין הנאצלים - אמין אל חוסייני, שוקיירי, ערפאת.

 15. 1
  לבני היא ראש הממשלה האמיתית בישראל - הקיפאון של ביבי-ברק-ליברמן נוראי

  בחירות עכשיו