נתניהו הורה להפסיק קמפיין המזהיר ישראלים מהתבוללות

הקמפיין של משרד הקליטה בארה"ב יופסק לאחר שארגונים יהודים טענו כי הוא מבזה ועושה דה לגיטימציה ליהדות ארה"ב

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הורה להפסיק את הקמפיין של משרד הקליטה בארה"ב שמזהיר ישראלים החיים בארה"ב מפני התבוללות. הקמפיין בוטל לאחר ביקורת חריפה ומחאות מצד ארגונים יהודים בארה"ב שטענו כי מדובר בקמפיין מבזה שעושה דה-לגיטמציה ליהדות ארה"ב .

שגריר ישראל בוושינגטון, מייקל אורן, קיים הערב (שישי) סבב שיחות וראיונות עם עיתונאים יהודים בארה"ב ועדכן אותם בהחלטתו של נתניהו. עם זאת ובאופן תמוה, גם השגריר אורן וגם לשכת ראש הממשלה נמנעו מלדווח על ההחלטה לתקשורת הישראלית.

"הקמפיין של משרד הקליטה לא לקח בחשבון את הרגישויות של יהודי ארה"ב ואנחנו מתנצלים אם מישהו נפגע", אמר אורן בהודעה שפרסם לכתבים יהודיים בארה"ב. הוא הוסיף כי "הקמפיין נוהל בלא ידיעתו או אישורו של ראש הממשלה נתניהו ולשכתו או של שגרירות ישראל בוושינגטון. ברגע שראש הממשלה שמע על הקמפיין הוא הורה להסיר את סרטוני הוידאו מאתר האינטרנט יו טיוב וכן להסיר את שלטי החוצות שהוצבו בכמה ערים בארה"ב. ראש הממשלה מעריך באופן עמוק את הקהילה היהודית בארה"ב ומחויב להעמקת הקשרים בינה לבין מדינת ישראל", נאמר בהודעה.

משרד הקליטה החל לפרסם את הקמפיין על שלטי חוצות בריכוזי ישראלים בניו-יורק, לוס-אנג'לס ופאלו-אלטו ליד סן-פרנסיסקו בספטמבר. שלטי החוצות כללו מסרים כמו "לפני שחנוכה יהפוך לכריסטמס – הגיע הזמן לחזור לישראל" או "לפי שאבא יהפוך ל-DADDY – הגיע הזמן לחזור לישראל".

במקביל לשלטי החוצות, הפיץ משרד הקליטה דרך אתר האינטרנט שלו ובאתרים אחרים באינטרנט, שלושה סרטונים שהופקו על ידי לשכת הפרסום הממשלתית ובהם מסרים זהים. באחד הסרטונים נראית צעירה ישראלית צופה במחשב באירועי יום הזיכרון כאשר לידה דולק נר נשמה. בן זוגה האמריקאי שחוזר הביתה סבור שהצעירה הכינה לו ערב רומנטי. "הם תמיד יישארו ישראלים - בני הזוג שלהם לא תמיד יבינו מה זה אומר", מדגיש הקריין בסרטון. "עזרו להם לחזור לארץ".

הקמפיין עורר סערה בקהילה היהודית בארה"ב כיוון שהוא מרמז על כך שיהודים שחיים בארה"ב נדונו להתבוללות ולהתנתקות מישראל. פעילים יהודים רבים וגם עוזרים ויועצים של חברי קונגרס יהודים ולא-יהודים פנו מתחילת נובמבר לקונסוליות ישראל בניו יורק, לוס אנג'לס וסן פרנסיסקו והביעו תרעומת על הקמפיין.

בשבוע האחרון הגיעה המחאה נגד הקמפיין להנהגה הארצית של יהדות ארה"ב. יו"ר הליגה נגד השמצה, אייב פוקסמן, אחד מהבולטים במנהיגי יהדות ארה"ב פרסם הודעה מיוחדת שבה תקף בחריפות את הקמפיין.

"סרטוני הווידיאו הללו מגושמים ומבזים", אמר. "אנחנו מבינים את ההגיון מאחורי הפנייה של ממשלת ישראל לאזרחיה שחיים בארה"ב ואת הקריאה לשוב לישראל, אבל אנחנו מודאגים שיהיה מי שייפגע מהמסר שעלול לעלות מהסרטונים לגבי יהדות אמריקה".

גם התנועה הקונסרווטיווית לשר לענייני התפוצות יולי אדלשטיין, בקריאה להסיר את מסע ההסברה מכלי התקשורת. "האופן בו הוצג הקמפיין הוא כה מעליב עבור יהודי התפוצות, עד כי יותר מאשר לעודד ישראלים לבוא הביתה, המודעות רק מגבירות את הנזק לתדמיתה של ישראל, במיוחד בין אנשים צעירים", כתב לו דיוויד ליסי, מנכ"ל הקרן המסורתית בארה"ב.

אמש אמר עו"ד יזהר הס, מנכ"ל התנועה הקונסרבטיווית בישראל, כי "בעידן של דה לגיטימציה למדינת ישראל, קשה להפריז בנזק שחולל משרד הקליטה. מנהיגים יהודיים מרכזיים בארה"ב מרגישים שישראל ירקה בפרצופם. רובם יהודים רפורמים וקונסרבטיווים, מחויבים מאוד לזהותם היהודית, לישראל. והנה באה מדינת ישראל ובשחצנות אומרת להם שהם אינם יהודים טובים. הקמפיין החדש הציב מראה בפני יהודי אמריקה. הוא הזכיר להם שמדינת ישראל חפצה בכספם ובתמיכתם הפוליטית, אך לא תכיר בגיוריהם ובחתונותיהם. כמו בחוק הגיור לפני שנה, גם כאן, היוזמה מגיעה מבית היוצר של ישראל ביתנו. השרה לקליטת עלייה הייתה מגלה רגישות מופלגת אם היה מדובר במסר ישיר או עקיף שעלול היה להשפיל את יהודי רוסיה או את לזיקתם ליהדות ובצדק".
 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 78
  unite people!!!! there is a real danger for the secular israelis here....

  I understand the fury,
  But we all have to realize that there exists a serious danger of the Israeli people who live outside of Israel and do not have $40,000 to invest in Jewish education for each child. These ads is for those secular Israelis who got their Jewish education in Israel and take it for granted, until their children come from a public school singing Christmas songs with their friends and waiting for Santa. as an Israeli who lives in America, I have seen that in my and know that it is a current danger, and I am afraid that with all the linkage that I know I have to my religion and my country, I won’t be able to fight the natural outside forces here!!!! These are very important ads for a specific audience and it’s powerful!!!!!
  I know the amazing Jewish community here has the means and power to sustain the Jewish spirit in their homes. But there are millions of secular Jews here that do not have this privilege AND WE ALL HAVE TO ACT TOGETHER IN ORDER TO MAKE THEM REALIZE OF THE REAL DANGER OF LOSING THE LINKAGE TO OUR RELIGION!!! THESE ADS WERE VERY EFFECTIVE IN DOING SO,,,,

 2. 77
  appeal to secular israelis and their families!!!

  i understand the fury,
  but we all have to realize that there exists a serious danger of the Israeli people who live outside of Israel and do not have $40,000 to invest in Jewish education for each child. this ad is for those secular Israelis who got their Jewish education in Israel and take it for granted, until their children come from a public school singing Christmas songs with their friends and waiting for Santa. as an israeli who lives in America, I have seen that in my and know that it is a current danger, and i am afraid that with all the linkage that i know i have to my religion and my country, i wont be able to fight the natural outside forces here!!!! these are very important ads for a specific audience and its powerful!!!!!
  i know the amazing Jewish community here has the means and power to sustain the Jewish spirit in their homes. but there are millions of secular Jeaws here that do not have this privilege AND WE ALL HAVE TO ACT TOGETHER IN ORDER TO MAKE THEM REALIZE OF THE REAL DANGER OF LOSING THE LINKAGE TO OUR RELIGION!!! THESE ADS WERE VERY EFFECTIVE IN DOING SO,,,,

 3. 76
  הסרט

  הסרטון הזה חמוד... מסר עדין מאד... אפילו בטעם טוב.. ציפיתי לראות מי יודע מה.
  אחי חי בארה"ב מעל 20 שנה וזה מדוייק לגמרי. הוא ואשתו יישארו תמיד ישראלים, הבן (28) שנולד בארץ, חצי, והקטנה (16) שנולדה בארה"ב, לא רוצה לדבר עברית

 4. 75
  אני התבוללתי עם פיליפינית ואני מאושר. אפילו לא עולה על דעתנו להמיר את דתה או את דתי. הילדים יחליטו בעצם וככל הנראה ישארו חסרי דת כמו מיליארדים אחרים בעולמנו.
 5. 74
  כרגיל בעל המאה הוא בעל הדעה

  אתם הבנתם ?
  זה לא שהקמפיין הזה אווילי ובגלל זה הוסר
  זה לא שזה מרתיח שכל מה שיש לנו למכור ליורדים זה את טקסי הקורבניות השואתית
  זה פשוט לא מוצא חן בעיני הספונסורים של ביבי

 6. 73
  הרעה החולה כבר יצאה לדרך

  ולנקות את השולחן לא יהיה קל. כל המטורפים שדאגו לקמפיין הזה לא תארו לעצמם מה יגידו הקונסרבטיבים והרפורמים ביהדות ארה"ב.
  במשרד הקליטה יפטרו איזה פקיד זותר או את מחלק התה.

 7. 72
  היציאה מהארץ היתה הצעד הכי גדול שעשיתי בחיי!

  אנחנו בני הארץ נולדנו במקום קטן ופרובינציאלי להחריד. יש עולם גדול ומסובך מחוץ להויה הישראלית. יש תרבות ויש הסטוריה. והפרדוקס הכי גדול הוא שהישראלי מגלה בחו"ל את יהדותו - גם בלי לדרוך על סף בית הכנסת. מרבית הישראלים מוטב שיישארו בארץ כי העולם אנטישמי. אך מי שזקוק לפרספקטיבה ולתרבות יצא מהארץ לתקופות קצרות או ארוכות על פי נטייתו.

 8. 71
  שיעור ההתבוללות בארצות הברית עומד על 55% שיעור ההתבוללות של הישראלים שם הוא לא פחות מטרת הקמפיין היתה למנוע את אובדן הדור הבא.6מליון יהודים אבדו בשואה 10 מליון יהודים אבדו בהתבוללות הנובעת מהתרחקות מקיום תורה ומצוות . איננו יכולים להתעלם ממצב עגום זה ועלינו לפעול בכל הדרכים.
 9. 70
  קמפיין מצויין - די להתייונות ולהתבוללות !
 10. 69
  אבא ולא דדי

  הבנות של בני לאמא אמריקאית קוראות אבא ליד החברות שלהן, הן בטוחות שזה שמו לכן החברות וגם החברים קוראים לו אבא.אין דבר כזה שניקרא דדי. יודעות מה זה נרות שבת וכן נרות חנוכה וובגלל שהם חיים באמריקה כידוע חוגגים שם את כל החגים יומיים.ראינו את ילדי ישראל כמובן לא כולם שלא יודעים הרבה כנשאלים בתוכנית שונות ברדיו או בטלוויזיה.

 11. 68
  לא הבנתי מה רע בקמפיין הזה ? רצוננו שעם ישראל ישרוד.
 12. 67
  אז מה? דרכו למישהו על כל היבלות?!

  קשה לראות את המראה מול הפרצוף...
  נישואי תערובת = התבוללות.

 13. 66
  סרטוני פרסומת ממשלתיי0-בושה

  ‎הסיפור הזה סימפטומתי. סרטוני הפרסומת שנשלחו ל"יורדים" הם עוד נדבך בסדרה של סרטונים פרימיטיביים מטעם המדינה, שעיקרם הפחדה. הנה דוגמאות: "אזרח, העסקת עובד זר היא פשע", בטון מפחיד, סרטוני הפחדה על תאונות דרכים, שם רואים מכוניות מרוסקות וצרחות ויללות ותמונות של דם. הסרטון ש"המדינה מתייבשת" עם פרצוף מפחיד, שהולך ונסדק, ולאחרונה סרטון על תאונות עבודה, "קבלן (בטון מפחיד) כשאתה בונה בית אל תהרוס בית" ותמונות של ילד עצוב. סרטונים אלה מעוררים גועל, השפעתם בספק והם מביאים תועלת רק "לטלנטים" שמתפרנסים מהם. אלה אולי בקיאים בפעלולי פרסומת, אבל שכל והבנה בפסיכולוגיה כנראה שאין להם.
  אני מנחש שבמשרדי הממשלה שמממנים את השטויות האלה יש סעיף תקציבי לפרסומת ופעם בשנה צריך להוציא את הכסף, כדי שלא יחזור לאוצר. אז פקידים לא נבונים או שרת קליטה (שלא רואה שם בעיה עם הסרטונים האלה) הולכים ל"טלנט" החביב עליהם והוא מספק את הזבל. פרסומות אלה הן חד פעמיות להוצאת התקציב ואח"כ שקט לזמן ממושך.
  אגב, הגברת השרה לא מבינה שמה שהיא חושבת לא מעניין, ומה שקובע זה שהרבה יהודים אמריקאים טובים נעלבו. ואם היא לא מבינה מדוע נעלבו הבעיה אצלה!!!. כי הם אלה שתומכים בנו ותורמים לנו ומי שאין לו שכל להבין את רגשותיהם שלא ישב בממשלה.
  מעניין שה"טלנטים" לא עושים סרטוני פרסומת מפחידים למוצרים של חברות עיסקיות. (למשל: "אמא, אם לא תקני "בוקבה" לילד שלך הוא יקבל תסביכי נפש, יכשל בלימודים וירביץ למורים ובסוף ילך לבית סוהר" או למשל: "אם לא תקני את הקרם שלנו העור שלך יהיה עם חצ'קונים מגעילים ואף גבר לא יסתכל עליך וכולם יצחקו כשיראו אותך") מדוע שם הכל נעים ונחמד ליטופים והתחנפויות? כי שם זה ביזנס. ומנהל שגורם להעלבת הלקוחות טס הביתה ושם מנהלים לא קיבלו את משרתם בגלל דעות פוליטיות, תעלולים פוליטיים, או התגנבות לחדר של מנהל אחר.
  כדי להביא יורדים לארץ צריך לעשות סרטונים שמראים כמה טוב לחיות בארץ ולא כמה רע שם. בושה שבאישור חברת ממשלה יוצא זבל כזה לחו"ל ומביא נזק למדינה.

 14. 65
  80% מהישראלים בחו"ל מתבוללים

  זה שיעור גבוה בהרבה מאשר בקרב יהודי ארה"ב, אפילו יותר מאשר בקרב הרפורמים.
  לא היהודים בארה"ב נדונים להתבוללות, אלא אותם יהודים שהזהות היהודית שלהם קלושה, והם מנותקים מכל קהילה יהודית. רוב הישראלים הם כאלו.

  1. אתה צודק.
 15. 64
  שיחזרו, אבל קודם שיתגרשו מהגויות וישאירו מאחור את הממזרים הקטנים
 16. 63
  הבעיה של הסרטונים - משתמשים בתמונות נשים כנגד התורה
 17. 62
  ביבי, אולי אם הייתה לנו הזדמנות בתור צעירות להתפתח מקצועית, לצמוח כלכלית, להקים משפחה בלי לחשוש שלא יהיה לנו איך לפרנס אותה, לקנות בית בתנאים סבירים, אולי הישראלים שירדו מהארץ היו חוזרים או לא עוזבים מלכתחילה.

  העם דורש צדק חברתי!!!!

 18. 61
  סרטוני פרסומת ממשלתיים

  הסיפור הזה סימפטומתי. סרטוני הפרסומת שנשלחו ל"יורדים" הן עוד נדבך בסדרה של סרטונים פרימיטיביים מטעם המדינה, שעיקרם הפחדה. הנה דוגמאות: "אזרח, העסקת עובד זר היא פשע", בטון מפחיד, סרטוני הפחדה על תאונות דרכים, שם רואים מכוניות מרוסקות וצרחות ויללות ותמונות של דם. הסרטון ש"המדינה מתייבשת" עם פרצוף מפחיד, שהולך ונסדק, ולאחרונה סרטון על תאונות עבודה, "קבלן (בטון מפחיד) כשאתה בונה בית אל תהרוס בית" ותמונות של ילד עצוב. סרטונים אלה מעוררים גועל, השפעתם בספק והם מביאים תועלת רק "לטלנטים" שמתפרנסים מהם. אלה אולי בקיאים בפעלולי פרסומת, אבל שכל והבנה בפסיכולוגיה כנראה שאין להם.

  אני מנחש שבמשרדי הממשלה שממנים את השטויות האלה יש סעיף תקציבי לפרסומת ופעם בשנה צריך להוציא את הכסף, כדי שלא יחזור לאוצר. אז פקידים לא נבונים או שרת קליטה (שלא רואה שם בעיה עם הסרטונים האלה) הולכים ל"טלנט" החביב עליהם והוא מספק את הזבל. פרסומות אלה הן חד פעמיות להוצאת התקציב ואח"כ שקט לזמן ממושך.

  אגב, הגברת השרה לא מבינה שמה שהיא חושבת לא מעניין, ומה שקובע זה שהרבה יהודים אמריקאים טובים נעלבו. ואם היא לא מבינה מדוע נעלבו הבעיה אצלה!!!. כי הם אלה שתומכים בנו ותורמים לנו ומי שאין לו שכל להבין את רגשותיהם שלא ישב בממשלה.

  מעניין שה"טלנטים" לא עושים סרטוני פרסומת מפחידים למוצרים של חברות עיסקיות. (למשל: "אמא, אם לא תקני "בוקבה" לילד שלך הוא יקבל תסביכי נפש, יכשל בלימודים וירביץ למורים ובסוף ילך לבית סוהר" או למשל: "אם לא תקני את הקרם שלנו העור שלך יהיה עם חצ'קונים מגעילים ואף גבר לא יסתכל עליך לעולם וכולם יצחקו כשיראו אותך") מדוע שם הכל נעים ונחמד ליטופים והתחנפויות? כי שם זה ביזנס. ומנהל שגורם להעלבת הלקוחות טס הביתה ושם מנהלים לא קיבלו את משרתם בגלל דעות פוליטיות, תעלולים פוליטיים, או התגנבות לחדר של מנהל אחר.

  כדי להביא יורדים לארץ צריך לעשות סרטונים שמראים כמה טוב לחיות בארץ ולא כמה רע שם. בושה שבאישור חברת ממשלה יוצא זבל כזה לחו"ל ומביא נזק למדינה.

 19. 60
  כשהרבנות בישראל מציגה את הטאליבאניות והדרת הנשים כמסר רוחני

  היהדות מתגלת כמחלת נפשא אנושה שמוטב להתרחק ממנה עד כמה שניתן.

 20. 59
  למרות שאני לא סובל את ביבי והתפיסה הכלכלית

  שלו, מסכים עם הורדת הפרסומת. אבל אני יכול להגיד דבר אחד. כל עוד מחירי הדיור לימודים ומחייה יקרים פה , תמיד תהיה נדידה הפוכה. אנחנו בעידן גלובליזציה.

 21. 58
  כמה כסף עלה הקמפיין הטיפשי הזה? לא עדיף להשקיע אותו בחינוך?
 22. 57
  בזבוז כספי משלם המסים

  לא זוכר מי זה שר הקליטה שאחראי על הבזיון התורן של ממשלת ישראל והעומד בראשה.יש כל כך הרבה שרים אוכלי חינם שלעולם לא אדע מי הוא מי ומה [הוא]לא עושה.על מנת להוכיח בכל זאת איזה שהיא עשיה הם שופכים כסף צבורי על הפקות אידיוטיות שגורמות שריפה וביבי לוחם האש צריך לבוא ולכבות.איזההההההההההה ממשלה

 23. 56
  האיסטרטגיה נכונה [יש לחסל את הגולה] אבל צריך לקמפיין כזה אנשים יותר חכמים עם טקטיקה עוקפת ולא בוקס בפרצוף. כי לא יעזור כלום. יהודי שם החי עם אהבה בלתי נשלטת לבייסבול או ל'פוטבול' אלוהים לא יעזור לו לעזוב את זה, אבל באמצע יש יהודים רבים וגם ישראלים ]יורדים] הזקוקים לעידוד [ואל תבלבל לי את המוח שיש צורך במדינה אטרקטיבית]. יהודי או שיש לו מעט מהלאומיות או שאין לו. אם אין לו אז הוא ימות שם כמו הרבה לפניו באירופה בשנות ה-30 וכל השאר אחרי.
 24. 55
  כסף לבריאות, לרווחה ולחינוך ולא לתעמולה!
 25. 54
  ולא רק ליורדים לארה"ב

  הקמפיין צץ ומרתיע גם על מסכים במקומות אחרים. אבל מה לעשות, שהדבר היחיד שנותר מהמדינה הזאת הוא קמפיין דלוח, רק רעיון עיוועים מקרטע.

 26. 53
  יהודי ארה"ב כבר לא מה שהיו - למה לא לומר את האמת?

  הביזיון הזה של אשוח וחנוכייה יש בו אלמנט של התבוללות ומותר לנו כבני אדם פרטיים לחשוב כך. ואם המדינה חושבת אחרת - שהדברים ייאמרו בצורה ברורה: זה יופי - אשוח+חנוכייה - ממש מרהיב.
  היהודון הקטן שזה עתה נולד - לא מבין אחרת רק "אשוחנוכייה".

  ואשר למשרד הקליטה - ראוי שמבית מדרשם יצא מסר חיובי ולא התקפי. אינני יודעת אם לזה התכוון רה"מ. אבל נראה שיש כאן כניעות מסוימת למסר של "האשוחנוכייה"

  1. את WEIHNUKKA חגגו גם בגרמניה לפני עלות היטלר לשלטון

   WEIHNUKKA הוא צירוף של Weihnachten, חג המולד בגרמנית, וחנוכה, והוא נחגג בגרמניה במשפחות היהודיות המתבוללות הרבה לפני שיהודי ארה"ב ואפילו האדוקים שבהם הוסיפו נופך של חג המולד לחנוכה, החג היהודי הזניח למדי, וגם הם כבר מעניקים מתנות ארוזות בפאר לכל בני המשפחה במסיבת חנוכה. איך הסתיים הרומן החד צדדי בין היהודים לגרמנים אנו יודעים וכך גם הסתיימה מסורת הוויינוקה.

  2. לא הסתיימה! :-)

   אנחנו חוגגים WEIHNUKKA עד היום, בישראל.
   דו-קיום אינו התבוללות, אינו ביטול עצמי של אף מסורת תרבותית.

 27. 52
  אכן מבזה! ולמה שישובו לארץ ללא חלב ודבש ארץ מושחתת גסת רוח עם משכורות מגוחכות ושכ"ד עוד יותר מגוחך וחינוך גרוע?
 28. 51
  אוייש, נו די כבר. למה עוד מצפים מראש הממשלה?

  מה נראה לכם, שאנחנו חיים ברוסיה הצארית? אתם באמת חושבים שכל פעילות שעושה כל משרד ממשלתי מקבלת את אישורו הספציפי של ראש הממשלה? באמת נראה לכם שיש לו זמן לראות ולאשר סקיצות קריאייטיב של סרטוני פרסומת למשרד העלייה? נו די עם ההיתממות, ההחתסדות והפלצנות!!! לא כל פעולה צריכה לקבל את אישור כל העולם, אנחנו לא בברית המועצות! מספיק כבר עם השנאה התהומית הזו לראש הממשלה. תמצאו לעצמכם חיים ותתחילו להתעסק בהם! אי אפשר להתייחס אליכם ברצינות אם הכתיבה שלכם היא הכי מפנייה בעולם

 29. 50
  לא נכון... שחדרו את הסרטונים הגזעניים האלה בארה"ב? מי נתן את ההוראה?
 30. 49
  התבוללות

  מר נתינהו הנכבד אתה בלי בושה הופך את מדינת ישראל לחרדית. ממתי
  יש לך זכויות להעיר ליהודים בארצות הברית מה לעשות? תתביש תתקן
  את מה שאתה עושה בישראל. אתה חברת לחרדים אז תתמן אותם מכיסך
  ולא מכיסי משלמי המסים.

 31. 48
  פרסומת שהיא "תעמולה לאומנית" בעליל , מפליא ש"אף אחד כאן לא קם" קודם !!! הדגמה לאופן שהיא יכולה להתפרש ברבים :


  שיחת חולין שנתקיימה לאחרונה בחוצות העיר במרכז ההארץ:
  יש לגרש את כל העובדים הזרים מסיבות אלה ואחרות שחלקן לגיטימיות
  מכיוון שהנימה הייתה מתלהמת ולא מכבדת נטען כנגד שדיבורים
  ב"נוסח הזה" עלול לפגוע בעתיד גם במעמדם של מיליוני "יהודי התפוצות" .

  ואז לתדהמתי נשמעה הטענה : "מה אכפת לי מהם ממילא מדובר ב"מתבוללים" !!!
  מתברר שהתשדיר עשה את שלו !!!
  המון החוזרים בתשובה גם אם (ממוצא/מעמד) מוחלש
  מחשיבים עצמם "עליונים" לא רק על החילונים כאן אלא כ"אור גדול" לעולם
  היהודי כולו ואולי לאנושת כולה !!!

 32. 47
  אני חי בישראל המתדרדרת...

  אל תהומות הפאשיזם, החרד"ליזם והטימטומיזם.
  עכשיו אני קצת מצטער שלא חינכתי את ילדי במקום אחר.

 33. 46
  פאשיזם

  זה מה שקורה שביבי הופך למוסוליני...

 34. 45
  חבל מאוד שהורידו

  קמפיין מצוין ונוגע בדיוק איפה שצריך לגעת

 35. 44
  היורדים

  כיום נתניהו עושה הכל כדי שהיורדים ישארו שם ולא יחזרו למדינה ההולכת להיות אירן מספר 2

 36. 43
  תצאו מהשטחים ואז נחזור, אידיוטים
 37. 42
  ל-3

  את חיה בסרט

 38. 41
  אין סיכוי שהוא יחזור

  הוא קורא אקונומיסט.

 39. 40
  מי זה שר הקליטה? שמעתם עליו?אני לא
 40. 39
  באמת מגעיל

  הצפייה בחלק הסרטונים עוררה בי גועל עמוק. הפרצופים המחויכים המפגינים כביכול את הקלסתר היהודי הטיפוסי, נוטפים גזענות הזועקת לשמיים. הם דוברים במונחים של "זה לא סתם פרצוף אנושי. זה פרצוף של על-אדם, מיוחד נעלה, ואל תאבדו אותו חלילה". האין זה מזכיר לכם קצת את הכוון ההפוך, את אותם סרטי תעמולה נאציים שמטרתם הייתה להראות שליהודון יש פרצוף שמסגיר את עליבותו.
  אם נניח יש באמת משהו מיוחד באדם היהודי (אני כופר בכך בכל לשון של כפירה), אזי דווקא ההתבוללות היא זו שתנציח את הגן היהודי. הגן היהודי המיוחד (ושוב, אני כופר בכך), יתערבב עם הגנים של הגויים וישביח אותם, וכך תיעשה היהדול לגורם שמקדם את האנושות. בולשיט כמובן. אבל בעבור אלה שמאמינים בכך, זו שיטה מוצלחת יותר מאשר ההסתגרות הגזענית.
  חוץ מזה, אני קורא ליהודים באמריקה ובמקומות אחרים להישאר שם. לפחות יצילו את נפשם מן החורבן הקרב של מדינת ישראל.

 41. 38
  במקום שטיפות מוח נבובות, כדאי להשקיע כאן, בישראל שדור שלם לא ירצה לעזוב. מדינה ללא דמוקרטיה, חופש, שגשוג ואופק אופטימי אינה ראויה!!
 42. 37
  "ברגע שראש הממשלה שמע על הקמפיין"?

  בולשיט. הקמפיין רץ כבר חודשים. עכשיו יש ביקורת, אז פתאום רה"מ "שמע על הקמפיין".

 43. 36
  ביבי הסמרטוט יכול עד מחרתיים ללקק ליהדות ארה"ב.רובם,כמו כל העולם-מתביישים בישראל שהפכה חמסטן פוטיניסטי ובטח שאין להם כוונות לעלות לארץ,גם אם טרכנטנברג יבזבז מיליונים על תוכניות גרנדיזיות לטייח את עוולות והרס הימין-לא יעזור.סרחון מעשי הימין לא יכול להישאר בארץ,הוא נודף החוצה בכמויות,וזו אחת הדוגמאות הקלילות.
 44. 35
  כמה זה עלה לנו? בטח כמה מיליונים.וכמה נחוץ שפרי הגליל ימשיך להתקיים? איש הישר בעיניו יעשה בממשלת ביבי.
 45. 34
  כל יחסי ישראל ויהדות התפוצות מעוותים לאללה
 46. 33
  אולי תרגעו? זאת המאה ה21 ואתם עדיין

  קנאים לטוהר הגזע כמו אתם יודעים מי. תרבות נשמרת ומתפתחת. ואם הייתם קצת פחות מקנאים פונדמטליסטים פראנואידים בישראל, היהדות היתה חוזרת להיות יפה.

 47. 32
  יש דברים שצריך לנהל בשקט מאחורי הקלעים

  איזו ארץ נהדרת. ומי יתפטר בעקבות הקמפיין הכושל שאפילו הביביסי העולמי מדווח עליו בעליצות הבוקר? ראוי למנות לתפקיד שר הקליטה את גריגורי לרנר שהיה בודאי מוצא דרכים יעילות וחשאיות להבאת הבנים הביתה. יש לתמוה על מפלגת ישראל ביתנו על שלא מינתה את האיש לתפקיד ההולם את כישוריו ונסיונו הרב.

 48. 31
  הגיע זמן להתנתקות דו צדדית מרצון
 49. 30
  לפני שזין יהפוך ל pleasure

  לפני שזין life בארץ יהפוך ל pleasure life בארה"ב
  הקמפיין הזה הרחיק אותי עוד לעוד כמה שנים טובות מישראל
  ד"ש מהחוף המזרחי

 50. 29
  אין פלא

  הרי מי מנהל את המדיניות האווילית הזו עם לא הימין ...תראו לי הברקה חכמה אחת ..משהו טוב אחד במדיניות החוץ..הפנים...הקלקלי...החברתי .. משהו ..אין..שממה ...רק המצפן ביביהו שיודע אנגלית ולא מבין כלום...בעתיד זה ייתהפך זה ברור ..ואז נראה את העכברים .....את החוקים הטפשיים ..את הקלקלה הבריאה והחוסן האדיר הנתמך על כלום ...הכל חול בעניים ..ואין ממשות ..אין חזון רק גניבות כסף ... זה הליכוד

 51. 28
  הקמפיין הזה הוא בדיוק פרצופה של הממשלה - דמגוגיה שמיועדת למשוכנעים ממילא.
 52. 27
  עוד לא יצאתם מהקטע של יהודי נוצרי מוסלמי?

  גילוי עריות זה טוב? לא! לא ביולוגית ולא נפשית. הידעתם שככל שהגנים שאיתם.תתבוללו יהיו שונים יותר הסיכוי לפגמים קטן יותר? יהודי ויהודיה זה גם גילוי עריות רק במידה גדולה יותר

 53. 26
  חבל, קאמפיין מעולה, מצחיק ואפקטיבי
 54. 25
  היה גם במיאמי-גועל נפש ובזבוז כספים
 55. 24
  קמפיין מלא יהירות וגסות ישראלית רגילות

  תארו לעצמכם איך הייתם מרגישים אם הצרפתים היו מפרסמים משהו דומה להחזרת הצרפתים שעלו לארץ.

 56. 23
  A Campaign based on fear

  A campaign appealing to fear and negativity. I appears that the people who thought of it found that there is nothing positive to "sell" in Israel, so they are appealing to whatever "negativity" they can find. Oh, yes, there is one positive thing: the ritual of mourning with a candle. Yep, that will bring people back.

 57. 22
  50% intermarriage

  If ISRAEL was made a better placeto live in than America, then Israelis would not leave their home country.

 58. 21
  Denver

  Go back to Bebe / Liberman anti democratic Apartheid country. Thank you but no thank you.

 59. 20
  מעניין כמה עלה לנו המחדלצ'יק הזה

  רה"מ כן ידע רה"מ לא ידע, בקיצור - באלאגן
  יד שמאל לא יודעת מיד ימין ולהיפך

  העיקר שמישהו רצה לעשות "קמפיין"

 60. 19
  ביבי - תמיד בתפקיד "השוטר הטוב".

  עם האנגלית הרהוטה והחיוך המזוייף הוא כאילו יוצא נגד הקיצוניות אך משאיר את העבודה המלוכלכת בידי הבריונים שאפילו העברית שלהם עילגת. הוא דוגל בהרחבת התחת שלנו בהדרגה לפני שמכניסים בו את העצמים הגדולים ביותר.

 61. 18
  האחראים על הכנת הקמפיין צריכים להתפטר. בזבזו הרבה כסף לשווא
 62. 17
  יהודי ארץ ישראל מתבוללים גם הם וסופם להפוך לתורכים
 63. 16
  ישראלי בארה״ב

  חבל שהורידו. כנראה שאם התלוננו, הפרסומת קלעה בול בבטן הרכה. בתור ישראלי ש״נשאב״ לתוך החיים הנוחים של ארהב, הקמפיין רק אישר לי את מה שידעתי עוד קודם ושימש לי כזריקת עידוד להתחיל בתהליכים של עליה. לאומת זאת בן זוגי האמריקאי נפגע מעט מהפרסומת אבל אחרי שהסברתי לו מהי מהות הישראליות היפה ומה חג המולד מסמל למי שאינם שייכים לקונצנזוס הלועזי - הוא התחיל להבין. היהדות האמריקאית חיה בסרט וחופרת את הראש באדמה תוך כדי התאלמות מהמציאות. העובדה היא שבתור ישראלי חורה לי שילדי יגדלו במנטאליות נוכרית. אין שום בעיה עם הפרסומת.

 64. 15
  ביבי מבין ענין - לא מה שחשבתם

  כמו שאמרו בנויורק
  לשרת הקליטה והמיון

  DONT ROK THE BOAT

 65. 14
  מה פה מכעיס את יהדות אמריקה בכלל? סרטוניי הקמפיין הזה מכוונים כלפי יורדים

  מה פה מכעיס את יהדות אמריקה בכלל? לקמפיין הזה אין שום קשר אליהם.

  סרטוניי הקמפיין הזה מכוונים כלפי יורדים שסביר להניח שיאבדו את הזהות הישראלית (ושילדייהם בטח יאבדו את הזהות הישראלית), לא כלפי יהודים אמריקנים (שאכן 50% מהם מתבוללים, אך זהו לא נושא הקמפיין הנוכחי).

  ותעזבו כבר את ביבי... כל תגובה לכל כתבה מתעסקת בביבי... יא אללה, מה זה קשור לביבי?

 66. 13
  כרגיל אצל ביביהו - קודם עושים שטויות אח"כ מתנצלים ונסוגים!!!!
 67. 12
  קמפיינים מבחילים כאלה רק מעודדים עזיבה

  ואני חייבת לשאול: מה בוער למדינת ישראל להחזיר אליה ישראלים שבחרו לחיות במקום אחר? אולי כי יותר ויותר מהאוכלוסייה הצעירה, המשכילה, האמידה יחסית והיצרנית בוחרים לחיות במקום קצת יותר נורמלי? מגיב מס' 2 צודק - במקום לבזבז את כספי המסים שלנו על קמפיינים שמעליבים את האינטליגנציה שלנו, תשקיעו את הכסף הזה בלהפוך את המדינה הזו למדינה שראוי לחיות בה. אתם יכולים להתחיל לעבור על הרשימה של המחאה החברתית מהקיץ האחרון: דיור, רווחה, בריאות, חינוך. בינתיים רבים מחברי שוקלים לעזוב למדינות אחרות כי אין להם את הדברים הבסיסיים האלו.

 68. 11
  סטטיסטית רוב היהודים מתבוללים

  וזה לא חדש - כך המצב מאז בית שני. אם כל היהודים היו נשארים יהודים היינו מגיעים ל 200,000 מיליון או יותר. לאור האסונות של היהדות ההתבוללות מתבקשת.

 69. 10
  מתבולל מוצהר

  כאחד שנשוי ללא יהודיה, אני יכול לאמר שגם ככה קשה למצא אהבה אמיתי, אז Who gives a shit!?? רק זה היה חסר לי, להנשא ליהודיה אמריקאית

 70. 9
  חירות נגטיבית

  במערב לא מחטטים בקישקע של בן האדם, לא פולשים לתחומו. האזרח נהנה ממה שמכונה "חירות נגטיבית" - מושג נטול משמעות בארץ. הקמפיין מבחינה זו היה סוג של יריה ברגל.
  היהודי הנבון חי בעמימות - אמביגיואיטי בלעז. הוא יודע שלא אוהבים אותו אך משתתף בהצגה כאילו אין איבה כזאת במציאות. הניואנסים האלה הם חלק מהקיום היהודי וראוי בקונטקסט הזה לא לדבר "דוגרי" בסגנון "גוססים אבא" ולא לעורר פניקה ותוקפנות.

  1. nobody cares about Jews who looks European anymore in Europe

   There are so many immigrants who are not European that nobody in England even notice us.
   That's the reality.
   The northern European have problems only with people who doesn't look northern European and some of them don't even care about anybody.
   The situation is not like it was in the 1930's because we are a tiny minority in huge amounts of immigration.

 71. 8
  איזה פחדן.

  עד שסופסוף עשו מעשה ראוי ואמרו את האמת, קצת הפחיד את התורמים שלו למיניהם אז הקמפיין הופסק.
  ביזיון של ממשלה, ושל ראש ממשלה.

 72. 7
  ביבי אתה מסכן את מדינת ישראל לך הבייתה
 73. 6
  איפה כל האפסים שהגיבו פה בבוקר ואמרו שביבי הוא גבר??
  1. אתה צודק אני מתחרט BB הוא CC
 74. 5
  טוב שהורידו, ואחלה ראש ממשלה, תמשיך כך!

  בשביל זה בחרנו בך, אל תתרגש מהחונטה השמאלנית שנובחת, הם המיעוט ואנחנו נשמור על זכותם המלאה לנבוח לנצח, אבל את ההחלטות כאן יקבל הרוב, שבת שלום לכל עם ישראל באשר הם דמוקרטים!

  1. משרד קליטה עושה משהו בניגוד לדעת ראש הממשלה שלא יודע דבר. שכולם מתקוממים, ביבי מחליט החלטה - וואלה באמת אחלה ראש ממשלה

   אני משתומם כי נראה לי מוזר שראש ממשלה לא ידע. אבל מה מצפים מאחד שהיה על המרפסת ולא שמע או ראה דבר

 75. 4
  תעמולה גסה ומבזה אך מדויקת. האמת כואבת ואנו שזקוקים לתרומות ולשתדלנות איננו יכולים לומר אותה
  1. יהדות ארהב בהרבה מובנים חזקה מבישראל

   מגוון זרמים. יותר אנשים הולכים לבית הכנסת כיוון שהמקום הוא מרכז חברתי.

  2. יהדות אמריקה

   הפרסומת מדויקת בחלקה. ישנו חלק (ואני לא מתכוון כמובן ליהודים דתיים) שמאבד מהצביון ומהערכים ומתבולל. וישנו חלק גדול שאינו מתבולל, שומר על צביון יהודי ומקיים אף חלק מהמצוות.
   האמת היא איפשהוא באמצע.
   אני מסכים איתך בעניין הגסה והמבזה. ביותר מדי מקרים, נראה שההנהגה וחלק מעם, לא למדו כלום.

  3. מה שנכון

   לפי מבצ העניינים הנוכחי, היהדות בארץ-ישראל תישאר רק כקוריוז. זרם שלא ידע להתאים את עצמו להלכי הרוח והזמן המשתנים. היא תבלע בים ערבי ואיסלמי. החלק השפוי שבה יצא לגלות נוספת שתימשך מי יודע כמה שנים.
   לעומת זאת, יהדות העולם הפרגמטית על זרמיה השונים תמשיך להתקיים בגולה כי היא יודעת להשתנות עם המציאות סביבה ועדיין לשמור על צביונה.
   כשהמצב שוב יאפשר קיום משמעותי של יהודים בארץ ישראל (נניח עוד כ-200 שנים), חלק מיהדות העולם ינסה לעשות ניסיון נוסף של הקמת מדינה יהודית בארץ-ישראל, שסביר להניח יכשל שוב.
   בברכת שבת שלום

 76. 3
  קשה להתסכל לאמת בפנים. יהודי שחי בארה"ב ואינו לפחות מסורתי סופו להתבולל.

  יהודי ארה"ב משלים את עצמם.

  1. עולמך צר כעולם נמלה. התבוללות זו לא מילה גסה בטח למי שאינו מסורתי

   ולמי שאינו מאמין בתחיית מתים, הדרת נשים ושלא מאמין שאלוהים הוא מנהל חשבונות קטנוני, נקמני ואכזרי כפי שמסבירים ושוטפים את מוחם של ילדים.

  2. לגלשנית - אכן הסתכלתי טוב טוב במראה

   וראיתי את האמת: ישראל הפכה ממקום עם כוונות טובות למדינה צרת אופקים, חסרת כבוד וסובלנות לאחר, מלאה אלימות. אם זה מתאים לך, לבריאות. לי זה לא מתאים. ולכן היגרתי. הקמפיין הזה פטתי ומראה עד כמה אין למשרד הקליטה מושג על מה שעובר עלינו. כרגיל - לממשלה אין מושג ממה שקורה.

  3. מי שבכלל משתמש במלה 'התבוללות'

   הוא פרימיטיבי. למה אפשר לחשוב איזה עם סגולה חי בישראל. 80% ערסים.

  4. And what's wrong with assimilation? Are Jews superior to gentiles? Are you naive enough to think that ancient Israelites see you as one of them? Cultures evolve and bunch up. Keeping a name is desperate and doomed to painful failure
  5. אז מה, מה קרה?
  6. התהליך הזה כבר מתרחש לנגד עינינו המטויחות
  7. והבעיה עם להתחתן עם מישהו שההורים שלו מאמינים בפיות שיניים מסוג אחר היא?

   "התבוללות" זה בסך הכל דרך לכבס תפיסת עולם מאוד מאוד גזענית.

  8. שלום ולא להתראות

   "היגרת"..... ירדת מהארץ ,ולי אין שום בעיה עם נפולת של נמושות כפי שהגדיר אדריכל אוסלו ,רבין המנוח. אבל לא יעזור כלום, יהדות אמריקה לא רוצה להסתכל במראה, אבל סופם שיתבוללו. הקמפיין סופר נכון , כי מה יותר פשוט מלאמר את האמת בפנים!

  9. כך מדבר פרימיטיבי.
  10. London

   I just wanted to tell you , you are so right...
   and I didn't want to leave Israel, but I couldn't stand it no more.

 77. 2
  במקום קמפיינים - אולי תעשו מהמדינה הזאת מקום שראוי לחיות בו

  ואז הם יחזרו לבד.

  1. לגמרי.

   כל הסיפור הזה הוא ממש אבסורדי: מהקמפיין המעושה והמגוחך ועד הסיבה להורדה (לידיעת יהודי ארה"ב: לא, אתם לא אמורים להוות גורם משפיע במדינה שאתם לא חיים בה. רוצים? תעלו).
   כישראלית שגרה בחו"ל ומתלבטת חדשות לבקרים אם לחזור, נכון, קשה להתנתק מהבית, מהמסורת, מהתרבות, ואני באמת ובתמים מתגעגעת. אז יאללה ביבי, תעזור לי לחזור: במקום לסבסד קמפיינים מעליבי-אינטיליגנציה, ציבורים של פרזיטים מוצהרים ואת המטוס הפרטי בשבילך ובשביל שרה, תסיט את התקציב, נניח, ליצירת מערכת בריאות ציבורית מתפקדת, שוק תעסוקה הוגן, מערכות חינוך ורווחה ועוד לא אמרתי מילה על תחזוקת הכיבוש. פייר?

  2. במקום לשלוט ביבי מתעסק עם השטויות שלו ושל ליברמן.
  3. ואללה, על זה הגאונים לא חשבו ! כיצד יחזרו משפחות מעורבות שהארץ נעשית אתנוצנטרית, שונאת זרים וחסרת סובלנות?
  4. צודק.הבעיה-שבימין יודעים רק לכבס מילים ולהרוס.לבנות,זה לא בלקסיקון.מה רוצים מקבוצת עולים שגנבו לנו את השם וקבלו משרד חוץ,קליטה,סוכנות,תיירות וכו'.הם לא אשמים בהרס שמה ואופיייה של הארץ.אלא אנו שנותנים למושחתים יד ורגל במשרות לא להם
  5. מזה אנחנו, לצערי, יכולים לשכוח להרבה שנים.
  6. חזרתי לארץ לפני שנתיים ועד היום לא מצאתי עבודה. מישהו אמר מחוברים?
  7. מסכים ויותר, עם כל מילה.
 78. 1
  Shame

  Primitivim this place make no sense for me no more could you tell me who to contact here senor

  1. כמה שאתה צודק לגבי הפרימיטיבים-זו החונטה של מולדובה ביתם,שהתחברה לימין במכנה של מקופחים מקפחים,שיודעים כמו בריונים-רק להרוס,בגסות,לגזול,להשחית.כך הם גדלו,ואת זה הביאו לארץ.ביבי שפוחד מהצל של עצמו מעדיף להיות תחת חסותם-במקום להעיף אותם למקומם הטבעי,לא בשלטון.או אם בשלטון-אז את המוכשרים והמתאימים.לא המיץ שרואים היום.