מינוי דיגיטלי של הארץ - באתר בסמרטפון ובטאבלט - חודש ראשון ב-4.90 ₪ בלבד
מצטרפים ומשדרגים לאחת מחבילות התוכן האיכותי של הארץ. עכשיו במבצע השקה! רק 4.90 ₪ לחודש הראשון. נסו עכשיו >>
הרשמה למערכת
שם פרטי
שם משפחה
דוא"ל
סיסמה
אישור סיסמה
טלפון נייד
 ?נרשמתם בעבר לאתרי קבוצת הארץ התחברו   |   שכחתי סיסמה

ארה"ב לפלסטינים: הפסיקו להדליף משיחות הקוורטט

"אנו מוטרדים מכך שפרטים הופיעו בתקשורת", אמר גורם אמריקאי בכיר להארץ. בארה"ב כועסים על הימנעות הפלסטינים לכניסה למו"מ ישיר

הממשל האמריקאי פנה לבכירים ברשות הפלסטינית ודרש מהם להפסיק להדליף פרטים מתוך השיחות שקיימו שליחי הקוורטט עם נציגי ישראל והרשות בחודש האחרון. לדברי פקיד בכיר בממשל האמריקאי, הקוורטט סיכם עם ישראל והפלסטינים כי תוכן השיחות יישאר חשאי. "אנחנו מוטרדים מאוד מכך שפרטים הופיעו בתקשורת", אמר הפקיד האמריקאי הבכיר.

הפקיד הוסיף כי הפלסטינים אמנם העבירו לקוורטט מסמכים בנושא גבולות המדינה הפלסטינית וסידורי הביטחון עם ישראל, אולם הקוורטט הדגיש בפני הפלסטינים כי המסמכים לא יועברו לצד הישראלי. "נציגי הקוורטט אמרו לסאיב עריקאת שההצעות שהציג אינן רלוונטיות, כיוון שלא הוצגו בשיחות ישירות עם ישראל.

האמריקאים רותחים על הפלסטינים בין השאר כיוון שעד כה לא הסכימו האחרונים לקיים מפגש ישיר עם נציגים ישראלים. הממשל האמריקאי רואה במהלך הפלסטיני של הצגת מסמכים והצעות לקוורטט ללא פגישה ישירה עם ישראל, כנסיון לשנות את חוקי המשחק. ב-13 וב-14 בדצמבר יבקרו בישראל פעם נוספת נציגי הקוורטט וייפגשו בנפרד עם ראש צוות המו"מ הפלסטיני סאיב עריקאת ועם יועצו של ראש הממשלה עו"ד יצחק מולכו.

"הקוורטט קרא לשיחות ישירות בין הצדדים", אמר הפקיד האמריקאי הבכיר. "קודם צריכה להתקיים פגישה בין נציגים ישראלים ופלסטינים ורק אז צריך להציג הצעות אחד לשני. עד עכשיו זה לא קרה ואנחנו ממשיכים לעבוד על זה. אנחנו מצפים מהצדדים להציג הצעות אבל זה יכול לקרות רק במו"מ ישיר".

ביום חמישי דיווח "הארץ" כי ראש צוות המו"מ הפלסטיני סאיב עריקאת הגיש לנציגי הקוורטט ב-14 בנובמבר הצעה לגבולות המדינה הפלסטינית ולסידורי הביטחון עם ישראל. ההצעה כללה נכונות פלסטינית לחילופי שטחים עם ישראל בסך 1.9% משטח הגדה המערבית. נציגו של ראש הממשלה עו"ד יצחק מולכו הבהיר לקוורטט כי ישראל מסרבת לשתף פעולה עם המהלך הפלסטיני ולא תציג כל עמדה בנושא הגבולות וסידורי הביטחון, אלא בפגישה ישירה עם הפלסטינים.


ההצעה הפלסטינית הוגשה במסגרת מתווה הקוורטט, שעליו הוכרז בשולי עצרת האו"ם בניו יורק ב-23 בספטמבר, לאחר נאומו של ראש הממשלה נתניהו. לפי המתווה, בתוך שלושה חודשים מהפגישה הראשונה בין הצדדים, שנערכה ב-26 באוקטובר, יידרשו הפלסטינים והישראלים להגיש הצעות בנושא גבולות וביטחון, שיוגדרו כעמדות הפתיחה במשא ומתן.

סאיב עריקאת
סאיב עריקאת. צילום: רויטרסהוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

 
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים עם תנאי השימוש של אתר הארץ
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים עם תנאי השימוש של אתר הארץ
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות 01 מעניין מאוד, כי הארץ האשים את נתניהו שאיננו מוכן להגיב להצעה הפלסטינית. נקודה למחשבה.  (לת) יעקב מישור
 • 22:47
 • 03.12.11

02 אין לקוורטט על מה לבזבז משאבים ? ומה ההגיון ללחוץ על התקדמות לפני הבחירות במאי ? ישראל תתקדם עם נציגות פלשתינאית לא לגיטימית ? פשוט מוזר.  (לת) יוסי
 • 23:03
 • 03.12.11

03 לכל תופלי ההאשמות על ביבי/ליברמן נא לשים לב לפיסקה השלישית שמבהירה בדיוק מיהו סרבן השלום  (לת) סתם קקר
 • 23:43
 • 03.12.11

04 It's obvious. The Palestinians try to bring a biased observer into it CEO
 • 23:53
 • 03.12.11

It is in their interest-- the Europeans can add pressure on Israel, while the Palestinians can prevent Israel from having the credit of negotiating directly. It's a fine trick, but if the Israeli government is smart, it would stick to its guns. Anyone who can't see it, and who tells Netanyahu to present something to the Quartet, is naive, and inexperienced in how negotiations go. Luckily Netanyahu is not

05 "האמריקנים רותחים עלהפלסטינים" : כיצד זה מסתדר עם דברי שר ההגנה האמריקני פאנטה שיותר מרמז שישראל היא הסרבנית ?  (לת) קורא טקסטים
 • 00:01
 • 04.12.11

 •   אז זו בדיוק הבעיה שלך, זייפן טקסטים - שאתה באופן קבוע מסתמך על רמיזות, ותולה תילי תילים של פירושים ב"שתיקות" למיניהן... למה? כי הדברים המפורשים שנאמרים, אלה שמציגים את עמדת ארה"ב והעולם כלפי הסרבנות הפלסטינית, לא מוצאים חן בעיניך. לא הולמים את השקפת עולמך ושאיפותיך. אז אתה ממציא כל מיני תיאוריות קונספירציה על סמך מדרשי רמזים וניבוי במעי ארנבות, טועה באופן מבדח ממש בכל ניתוח - מה, לדעתי אף תחזית שלך לא התגשמה מיום שהתחלת להגיב! - אבל ממשיך בשלך כאילו כלום. למה בעצם? פרובוקציה כזו, פארודיה על "אינטלקטואל שמאלי" ששוגה תמיד, פרצוף מדושן עונג, מקטרת מסריחה וז'אקט טוויד? מודרניסט .
  • 04:40
  • 04.12.11

  אז זו בדיוק הבעיה שלך, זייפן טקסטים - שאתה באופן קבוע מסתמך על רמיזות, ותולה תילי תילים של פירושים ב"שתיקות" למיניהן... למה? כי הדברים המפורשים שנאמרים, אלה שמציגים את עמדת ארה"ב והעולם כלפי הסרבנות הפלסטינית, לא מוצאים חן בעיניך. לא הולמים את השקפת עולמך ושאיפותיך. אז אתה ממציא כל מיני תיאוריות קונספירציה על סמך מדרשי רמזים וניבוי במעי ארנבות, טועה באופן מבדח ממש בכל ניתוח - מה, לדעתי אף תחזית שלך לא התגשמה מיום שהתחלת להגיב! - אבל ממשיך בשלך כאילו כלום. למה בעצם? פרובוקציה כזו, פארודיה על "אינטלקטואל שמאלי" ששוגה תמיד, פרצוף מדושן עונג, מקטרת מסריחה וז'אקט טוויד?

06 משחק ילדים.הערבים אינם רוצים שלום. משא ומתן הוא כאילו הכרה בישראל אברמי
 • 01:07
 • 04.12.11

המשא ומתן , שיהפוך למתן ומתן, הוא הכרה בישראל. לא הכרה במדינה יהודית, אבל איזו שהיא הכרה. אחרת, מה יושבים במשא ומתן? אבל הערבים אינם רוצים בקיום מדינת ישראל, לכן מסרבים .
גם אם בסוף יאותו לשבת לדיון , יהיה זה דיון עקר, כי דרישותיהם המינימליות אינן תואמות את הנכונות הישראלית המקסימאלית ביותר, אפילו לא את שהשמאל הישראלי מוכן. לכן כל דיון נדון מראש לכשלון וחייבים להיות מוכנים.

07 עם מי ידונו?עם אש"ף?עם חמאס?עם הג'יהאד?עם הגדודים? בדיחה גרועה.  (לת) אברם
 • 01:08
 • 04.12.11

08 איך ה"רתיחה" הזאת מתיישבת עם נזיפת פאנטה לישראל: "שבו כבר ליד שולחן המשא ומתן הארור הזה? אובמה ואנשיו משחקים משחק כפול או ש"המקור" הזה הוא מקור ישראלי? בודק המקורות
 • 01:46
 • 04.12.11

או אולי "הפקיד הבכיר" הוא דניס רוס או אחד מאנשיו, ש"עזרו" לחרב את סיכויי המו"מ ועכשיו הם מאשימים את הפלסתינים???

09 הפלסטינים ופרשניהם בישראל לא עובדים על אף אחד, בטח לא על האמריקאים: כל מי שיש לו נסיון כלשהו במשא ומתן יודע שזה שמסרב לשבת הוא זה שלא רוצה לסגור. בכל תחום, לא רק המדיני, אפשר להגיד - בואו נשב ונדבר בלי תנאים מוקדמים. זה בדיוק מה שישראל מציעה כבר שנים. בלי "לקבוע את הגבול מראש" (כך שלא יהיה על מה לדבר), בלי הקפאות, בלי בטיח. נכון - גם לישראל יש דרישות סף חשובות. אבל ישראל, שבאה לשולחן המו"מ בתום לב, לא מציגה דרישות אלה כתנאי לפתיחת המו"מ. זאת עושים הפלסטינים כבר שנים. חוץ מעל עבדיהם הרעיוניים, שקריהם לא עושים רושם על אף אחד. היו על השולחן הצעות מרחיקות לכת. הן תונחנה שוב מייד כשהפלסטינים יגלו רצון כלשהו להגיע לפתרון הסכסוך. אל תעשו הצגות. מי שרוצה לסגור עיסקה יושב וסוגר. מי שלא רוצה, ממציא כל רגע תירוץ חדש מהתחת. מדינה פלסטינית יכולה היתה לקום בכמה הזדמנויות בעשרים השנה האחרונות. הפלסטינים לא הקימו אותה - לפי כל הסימנים משום שהשקפתם על היאהוד והזאיונין, כמו גם נכונותם לפשרה מדינית, לא השתנו במאום מאז 48. הדא הו. כל השאר שקרנות לבנטינית, שכאמור איש כבר אינו קונה... אפילו אובמה כבר הבין פחות או יותר, שזה שיואו ממש. זה וואו. הבין. הבין משהו. מדהים. מודרניסט .
 • 02:42
 • 04.12.11

הפלסטינים ופרשניהם בישראל לא עובדים על אף אחד, בטח לא על האמריקאים: כל מי שיש לו נסיון כלשהו במשא ומתן יודע שזה שמסרב לשבת הוא זה שלא רוצה לסגור. בכל תחום, לא רק המדיני, אפשר להגיד - בואו נשב ונדבר בלי תנאים מוקדמים. זה בדיוק מה שישראל מציעה כבר שנים. בלי "לקבוע את הגבול מראש" (כך שלא יהיה על מה לדבר), בלי הקפאות, בלי בטיח. נכון - גם לישראל יש דרישות סף חשובות. אבל ישראל, שבאה לשולחן המו"מ בתום לב, לא מציגה דרישות אלה כתנאי לפתיחת המו"מ. זאת עושים הפלסטינים כבר שנים. חוץ מעל עבדיהם הרעיוניים, שקריהם לא עושים רושם על אף אחד. היו על השולחן הצעות מרחיקות לכת. הן תונחנה שוב מייד כשהפלסטינים יגלו רצון כלשהו להגיע לפתרון הסכסוך. אל תעשו הצגות. מי שרוצה לסגור עיסקה יושב וסוגר. מי שלא רוצה, ממציא כל רגע תירוץ חדש מהתחת. מדינה פלסטינית יכולה היתה לקום בכמה הזדמנויות בעשרים השנה האחרונות. הפלסטינים לא הקימו אותה - לפי כל הסימנים משום שהשקפתם על היאהוד והזאיונין, כמו גם נכונותם לפשרה מדינית, לא השתנו במאום מאז 48. הדא הו. כל השאר שקרנות לבנטינית, שכאמור איש כבר אינו קונה... אפילו אובמה כבר הבין פחות או יותר, שזה שיואו ממש. זה וואו. הבין. הבין משהו. מדהים.

 •   למודרניסט - הכמות האינסופית של משפטים ומילים חסרי קשר וחסרי משמעות המנסים להציג , בשפת ביבים, את העמדה הערמומית, השקרית והבלתי ניתנת להסברה של ישראל, אינה משכנעת אף אחד. אין פה סכסוך בין 2 מעצמות שוות - ישראל היא הבריון השולט בכל השטח, בידה השליטה על כל מקורות החיים של האוכלוסיה וממשיכה , יום יום, לבנות וליצור עובדות בלתי הפיכות המחלקות את הגדה ויוצרות מצב שבו הדיבורים על 2 מדינות ל2 עמים הם חסרי משמעות לחלוטין. ודאי שזעקת הקוזק " נשב ונדבר ללא תנאים מוקדמים" היא תירוץ להמשך המצב הקיים. רק הסכמה עקרונית ,מראש, שהמו"מ יבוסס על גבולות 67 ( תיקונים קטנים), נכונות להגיע לפתרון מוסכם(הסדרי פצויים כחסות בינלאומית,איחוד משפחות סמלי וכד) של בעיית הפליטים, וירושליים בירת 2 המדינות ( מאחת מ20 וריאציות אפשריות) יאפשר לשבת לשולחן המו"מ ולדון על כל הצדדים הנוספים הניתנים לפתרון כמו מיים, בטחון, ןעוד ועוד - דברים שהפלסטינאים ומדינות ערב הסכימו וקבלו על עצמם מזמן ומספר פעמים.  (לת) מספיק עם גניבת הדעת
  • 08:13
  • 04.12.11

 •   למספיק עם גניבת הדעת: הניתוח שלך מדוייק - והכינוי שבחרת אומר הכל. השאלה היא : האם הוא ייקרא את הדברים ויפנים את תוכנם ?  (לת) קורא טקסטים
  • 16:09
  • 04.12.11

פרוייקטים מיוחדים