הסלמה בדרום

מטח רקטות על ערי הדרום; כיפת ברזל יירטה רקטה סמוך לאשדוד

אזעקות נשמעו גם בגדרה וגן יבנה, ומאתמול נורו לעבר ישראל למעלה מ-19 רקטות. הרוג ו-12 פצועים בני משפחה אחת בתקיפת חיל האוויר בעזה הבוקר

מטח של 5 רקטות נורה אחר הצהריים (שישי) מרצועת עזה לעבר ישראל. רקטה אחת יורטה על ידי מערכת "כיפת ברזל" באזור אשדוד, והרקטות הנותרות נחתו בשטחים פתוחים בסביבה. לא דווח על נפגעים או נזק. בשעות הערב נורו ארבע רקטה נוספת, שנפלו בשטחים פתוחים סמוך לשדרות ובמועצה האזורית אשכול וחוף אשקלון.

כיום פרוסות בדרום שלוש סוללות של כיפת ברזל: ליד באר שבע, אשקלון ואשדוד. בסך הכל יורטו היום ואתמול שתי רקטות באזור אשדוד.

בשעות אלה מתקיימת הערכת מצב בקריה, בהשתתפות הרמטכ"ל, מפקד פיקוד הדרום ומפקד חיל האוויר, והם שוקלים את צעדי ההמשך בעקבות הירי לעבר הדרום. בצה"ל מעריכים שהירי מבוצע בעיקר על ידי ארגונים קטנים, וביניהם ארגון השוהדא של הפתח ופורשי הג'יהאד האיסלאמי. לפי ההערכות, שני הארגונים הגדולים ברצועה - החמאס והג'יהאד האיסלאמי -  אינם לוקחים חלק בירי. בצה"ל ממתינים כרגע להתפתחויות ומנסים לשמור על היקף מצומצם יחסית של הרתעה.

לחצו לייק לפייסבוק "הארץ" וקבלו את מיטב החדשות ישירות אליכם

פגיעת רקטת קסאם במועצה האזורית שער הנגב, בשבוע שעברהרשקוביץ אלי

במהלך הלילה תקפו מטוסי חיל האוויר ברצועת עזה. בתקיפה נפגעו 13 בני משפחה אחת - אחד נהרג ו-12 נפצעו, כך דיווחה לפנות בוקר סוכנות הידיעות הפלסטינית מען. על פי הדיווח, חיל האוויר תקף אתר של גדודי עז –א-דין אל-קסאם במערב העיר עזה ורסיסים פגעו בבית המשפחה. מהפגיעה נהרג בהג'את זעלאן, בן ה-38, בין הפצועים גם שבעה ילדים, שניים מהם קשה, ושני קשישים.

דובר צה"ל אישר כי כלי טיס של חיל האוויר תקפו אחרי חצות מטרות בדרום ובצפון רצועת עזה, לפי הודעת צה"ל, זוהו פגיעה במטרות. התקיפה הלילה באה כתגובה לירי 5 הרקטות שנורו אמש לעבר שטח ישראל בעקבות חיסול שני הפלסטינים שככל הנראה תכננו לבצע פיגוע בגבול מצרים.

ילד פלסטיני שנפצע בתקיפה הלילה, בביה"ח בעזהאי-אף-פי

בתגובה לדיווחים על הפצועים נמסר בתגובה כי "בתקיפה שאירעה הלילה זוהו פגיעות מדויקות במטרות. פיצוצים נוספים שנגרמו, נגרמו כתוצאה מנוכחות אמצעי לחימה שאוחסנו בקרבת מוקדי פעילות טרור שהותקפו. צה"ל מצר על הפגיעה בבלתי מעורבים אך חוזר ומדגיש כי האחריות היא על ארגון הטרור חמאס, שבוחר לפעול מלב האוכלוסייה האזרחית ומשתמש בה כ"מגן אנושי".

בסך הכל התפוצצו בדרום בסבב האלימות הנוכחי 17 רקטות. אתמול ואמש התפוצצו שתיים בשטחים פתוחים במועצות האזוריות אשכול ושדות נגב ורקטת גראד נפלה בשטח פתוח סמוך לבאר שבע, שתי רקטות נוספות נפלו סמוך לאשקלון - בכל המקרים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

הבוקר התפוצצה רקטה נוספת בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב, גם כן מבלי לגרום לנפגעים או לנזק. בצהרים התפוצצה רקטה נוספת בשטח פתוח במועצה האזורית חוף אשקלון, אין נזק ואין נפגעים. אחר הצהריים התפוצצה עוד רקטה במועצה האזורית אשכול, ככל הנראה בשטח פתוח, מבלי לגרום לנפגעים או נזק.

סבב ההסלמה הנוכחי מגיע כאמור בעקבות תקיפת חיל האוויר מכונית ברצועת עזה. דובר צה"ל מסר כי בתקיפה בצפון הרצועה נהרגו שני חברי גדודי חללי אל-אקצה. לטענת גורם בשירותי הרפואה הפלסטיניים, התקיפה התבצעה באזור הומה אדם וחמישה עוברי אורח נפצעו.

צה"ל טוען כי החוליה עסקה בהכנות לביצוע פיגועי טרור בגבול ישראל מכיוון מצרים. בהודעת הצבא נמסר כי אחד ההרוגים, עצאם צובחי איסמאיל בטש, תושב העיר עזה בן 43, אחראי לפיגוע ההתאבדות באילת ב-2007, בו נהרגו שלושה בני אדם. "בשנים האחרונות הוא היה מעורב בניסיונות פיגוע נוספים ששובשו וסוכלו טרם מימושם, במסגרתם הוכנסו מפגעים ואמצעי לחימה לשטח ישראל".

ככל הנראה התקיפה קשורה להעלאת הכוננות השבוע בגבול מצרים והפעם ישראל בחרה לפגוע במתכנן הפיגוע לפני שהוא מתרחש. אחרי הפיגוע הקודם בגבול מצרים בקיץ דווח כי צה"ל נמנע מלפגוע בשלב מוקדם במתכנני הפיגוע, אנשי הוועדות העממית בעזה. כמה שעות אחרי הפיגוע תקף חיל האוויר והרג את המתכננים.
 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 37
  ממשלת קורי העכביש התבוסתנית בראשות פחדניהו וברחיהו - הביתה!

  התגובות הרופסות של ממשלת קורי העכביש בראשות ביבי פחדניהו ואהוד ברחיהו על המשך יריר הטילים הקטלניים על אזרחי ישראל ע"י שלטון החמאס בעזה, בהמשך לעיסקת שליט, הרסו את כושר ההרתעה של מדינת ישראל. על הממשלה הזאת ללכת הביתה, ויפה שעה אחת קודם! במקומה יש לבחור ממשלת ימין לאומית שורשית, בראשות האיחוד הלאומי.

 2. 36
  להפציץ קשות אוכלוסיית עזה פושעת המלחמה ממליכת החמאס הטרוריסטי בשלטון

  אוכלוסיית עזה בחרה בבחירות חופשיות להמליך עליה את שלטון החמאס הטרוריסטי, ומסייעת לשיגור הטילים מתוך בתיה ואדמותיה. לכן מותר להפציץ את אוכלוסיית עזה ולגרום לה עשרות אלפי נפגעים, כפי שהפציצו בנות הברית את דרזדן הנאצית והירושימה+נגסאקי היפניות במלחמת העולם ה-2.

 3. 35
  הפסקה האחרונה היא שקר. שקר שחוזרים עליו הרבה, אבל עדיין שקר.

  לא הוועדות העממיות תכננו את הפיגוע מגבול מצרים. זה בסך הכל הטיעון שאליו נסוגה זמנית מערכת הביטחון אחרי שהוכח שהטענה הראשונה שלה - המבצעים יצאו מעזה - שקרית בעליל.

  המבצעים והמתכננים של הפיגוע שיצא ממצרים היו מצרים. זה גם הגיוני - למה ארגון שקשור לאל-קעידה ויושב בסיני צריך את אנשי הוועדות העממיות כדי ש"יתכננו" בשבילו פיגוע שיוצא מסיני? איך זה שכל ראשי ארגון הוועדות העממיות יושבים להם בנחת במקום אחד, שותים קפה ומחכים שצה"ל יפיל עליהם פצצה שעות ספורות לאחר שהפיגוע שהם "תכננו" יוצא לפועל? זה פשוט שקר צה"לי מטומטם שצה"ל עצמו כבר שכח ורק העיתונות המתגייסת שלנו עוד חוזרת עליו כמו תוכי. המבצעים והמתכננים היו מצרים. זה מה שהמצרים העלו בחקירתם. הם לכדו את ראש ההתארגנות, אזרח מצרי, אז הם אמורים לדעת. זה מה שצה"ל עצמו (!) העלה בדו"ח שהודלף לאלכס פישמן מידיעות אחרונות כמה שבועות לאחר הפיגוע. זו המסקנה אליה הגיעו האמריקאים. אין שום עדות לכך שהמתכננים הם מעזה חוץ מאמירה של שר הביטחון שהגיעה דקות ספורות לאחר הפיגוע, והסבר אינפנטילי של דובר צה"ל על כך ש"המחבלים השתמשו בקלצ'ניקובים, נשק שנפוץ בעזה".

  "הארץ", די כבר. כמה אפשר לחזור על השקר?! זה נמאס, זה מגעיל, זה מזלזל באינטלגנציה ואפילו בזיכרון של כולנו.

 4. 34
  מה? אז עופרת יצוקה לא הצליח??
  1. עופרת יצוקה לשון נקבה , כנראה שהערבית שלך טובה יותר.
  2. לא לגמרי. היו צריכים להיכנס לבית החולים שבו הסתתרו בכירי החמאס ולסיים את המלאכה
 5. 33
  אני קורא לחמאס לשמוא על איפוק ולא לפגוע בתהליך השלום (אה, לא? הוא לא אמר את זה? מוזר...)
 6. 32
  לצערי, כיפת ברזל מתחילה להתגלות כפלופ אחד גדול. רקטה אחת ?!
  1. כיפת ברזל יורה רק על טיל שעומד לפגוע בישוב, לא בשטח פתוח
  2. כיפת ברזל מאתרת את מיקום הנפילה.

   אם הנפילה מחוץ לטווח מגורים, המערכת "לא תבזבז" תחמושת. זה לידע כללי.

 7. 31
  למה?

  מאתמל אני שואל את עצמי למה החליטו כוחותינו לתקוף בעזה? הרי את הקשקוש הזה שאצבעו של המחוסל היתה על ההדק אנחנו כבר לא קונים מזמן. האם זה בגלל שזה כל מה שהם יודעים לעשות? להרוג, לתקוף, לחסל הם המקצוע שאותו למדו וכך בחוסר הצלחה הם ממגרים את הטרור, ואת איכות החיים שלנו, כבר עשרות שנים. אני מציע לשלוח את כל הגנרלים האלא הביתה, להעביר את הסמכות לגוף אזרחי, לאסור על חיילים לשעבר להיות בפוליטיקה שלושים שנה אחרי שיחרורם, לשים לב שהמחאה החברתית לא תמוסס במטח טילים על מחבלים עם האצבע על ההדק. מאכילים אותנו שטויות בלבוש אסונות שמאיימים עלינו בבואם. די עייפנו מזה כבר וגם חבל על כל האנשים שהרגנו סתם שם ופה.

 8. 30
  מדינת ישראל נמנעה מלהרוג ילדים לפני 30 שנה

  אז מה אנחנו מקבלים עכשיו טרוריסטים אז אילו שנפגעו עכשיו לא יהיו יותר טרוריסטים אני לא מכיר תרופה יותר טובה מלהרוג מחבל ויפה שעה אחת קודם

 9. 29
  כמו בסרט של שפילברג - מחסלים על פי המחשבות... רק כאן זו מציאות ולא סרט
 10. 28
  איך זה שהמומחה לטרור שאפילו כתב ספרים כיצד לנצח את הטרור לא מצליח להפסיק את הטרור מעזה?......
  1. יחסית לבחור הקודם בתפקיד הולך לו לא רע

   מתי בפעם האחרונה היה לך כזה שקט יחסי בעזה?


   תשובה - לפני הסכמי אוסלו

 11. 27
  מה רוצים שנעשה? שנחכה שהפיגוע ייצא לפועל ואז נבכה כי לא עצרנו אותו?
 12. 26
  שנגיש את הלחי השנייה?

  אנחנו לא נוצרים, אנחנו יהודים. מי שמכה אותנו יוכה כפליים, לא נגיש לו את הלחי השנייה כמו שהסמולנים כאן סבורים בדעתם המשובשת...

 13. 25
  7 אזרחים פצועים כי 2 ״תכננו פיגוע״??

  זהירות משטרת העתיד כבר פה. היום הם מחסלים על תכנון פיגוע, מחר אתה תלקח למעצר על שהתכוונת להפגין נגד הממשלה

  1. צודק!!! מה הלאה? אסור יהיה לירות טילים על אזרחים? פיגועי התאבדות יוצאו מחוץ לחוק? עונשי מאסר ללוחמי חופש שיורים בילדים בשנתם? לאיזה שפל מוסרי תמשיך להתדרדר מדינת ישראל?
 14. 24
  מה אנחנו אשמים שיש להם משפחות גדולות...?
 15. 23
  ברקנדב רק מפגיז כדי לא לקצץ בתקציב הביטחון
 16. 22
  איזה מין משפחה גרה במחסן תחמושת?
 17. 21
  סדום ועמורה מסמיקות מבושה ליד ירושלים של היום.
  1. אפרופו סדום. בסדום שמרו את הטוב רק לעצמם !!!

   השמאל בעד עקירת ישובים אבל לא בעד החזרת הקיבוצים ,בעד זכות השיבה לערי הפריפריה היכן שהם לא נמצאים, בעד הסודנים בדרום ת"א אבל לא בצפונה. כשנופלים אלפי רקטות בדרום זה חופש התנגדות ושאנו מגיבים לסדום דמינו.מחבלים שיורים מתוך אוכלסיה אזרחית ומאחסנים נשק בתוך בתים שיש שם נשים וילדים הם האחראים הישירים ולא אנו שמגיבים מחוסר ברירה ובטח שזה לא אינטרס ישראלי הרג של נשים וילדים

 18. 20
  וכבר אמרה גולדה מאיר- שלום עם הערבים יהיה כאשר הם יאהבו את ילדיהם יותר מאשר הם שונאים אותנו.
 19. 19
  מעגל

  והם עשו לנו ואנחנו עשינו להם אז הם החזירו לנו אז החזרנו להם
  מתי נראה לזה סוף???

 20. 18
  12 בני משפחה בלתי מעורבים שאינם בני משפחת הטרוריסט

  מול 0 נפגעים ולא נגרם נזק בצד הישראלי שגם נגדו פועל ארגון ולא מדינה בלי דין ודיין. אני מזמינה את תושבי המדינה לראות את המחיר שמשלמים כל מי שחי פה על האלימות הלאומית-דתית שפשתה בארץ!!!

  1. צודק, צריך להרוג כמה ישראלים כדי לאזן את המאזניים

   כמה בני משפחה יש לך שמוכנים להתנדב?

 21. 17
  אני במקומם הייתי מפציץ לכם את המשרדים
  1. מזל שאין הרבה אנשים כמוך שעושים צבא.. חבל שיש הרבה אנשים כמוך שלא משלמים מיסים

   חבל שיש הרבה פרזיטים חסרי השכלה כמוך - וחבל שלא הפציצו אותך ואת המשפחה שלך יחד עם הטרוריסטים האחרים - כדי שלנו הישראלים האמיתיים היה להתעסק רק עם הטרור הערבי בלי להתעסק בטרוריסטים ה"יהודים" שהם סתם עוד סוג של חמאסניקים חובבי דת.

 22. 16
  אנשים זה לא בוטנים ולא כסף.אין מקום בו צבא מרשה ביצועים עלובים אלה,ומתגאה כי הפגיעות היו מדויקות,והאחריות על הפלסטינים.אל לנו להתבייש בצבאנו שמוסריותו אינה כשהייתה
 23. 15
  הבעת צער בלי עזרה רפואית לפצועים זה אפילו לא מס שפתיים,אסור להמשיך בתקיפות המסכנות את האוכלוסיה הגרה בצפיפות ובמצוקה
  1. ולא למנוע את הירי על אזרחי המדינה שלך זה תקין?

   על אף המורכבות המוסרית, מוטלת חובה (מוסרית אף היא) על הממשלה לדאוג לביטחון אזרחיה, גם במחיר של פגיעה באוכלוסיה.

   עניין המצוקה, אגב, לא רלווטי בעליל.

 24. 14
  לתבוע פיצויים ונזקי רכוש מצה"ל ,זו לא מלחמה,ואין לפגוע,אפילו בטעות, באזרחים ,פלסטינים מסכנים...
  1. שיעשו שלום ואיש לא יפגע,
 25. 13
  שימשכו לתקוטט בסופו אין שום רגיעה שני הצדדים יסבלו הכול נקמה ושינאה
 26. 12
  פשעי מלחמה

  שימו לב לציטוט המאקברי של דובר צהל..."זוהו פגיעות מדוייקות במטרות..."
  האם הכוונה של הדובר היא לאותם ילדים שנפגעו...??
  האם הם המטרות..??
  ועוד טוענים מגלגלי העיניים שאנו צבא מוסרי...
  אלה הם פשעי מלחמה ברורים ונחרצים ועליהם ועל דומיהם ייתנו בבוא היום את הדין כל מקבלי ההחלטות ומחרחרי המלחמה, בביה"ד הבינ"ל בהאג..!!

  1. קרא את כל ההודעה, חוכמולוג!

   הנפגעימ הם "מפצוץ אמצעי לחימה שאוחסנו בקרבת המקום".
   ידוע היטב שהמפגרים האלה מאחסנים חומרי נפץ וטילים בבתים של משפחות וילדים, ויודעם שכאשר הם נפגעים ישנם מפגרים אחרים שיאשימו את ישראל. אנשים הזוים כמוך הם הנכס של המחבלים!

  2. אז לך תתבע

   את סיפורי פשעי המלחמה כבר שמענו.
   מכל האיומים עוד לא הוגשה תביעה אחת ויש לזה סיבה.

 27. 11
  כמה שיותר
 28. 10
  חדשה מרגיעה

  שמעתי עכשיו ברדיו שצה״ל לא פגע באזרחים, אלא ביעד של חמאס. האזרחים לדברי דובר צה״ל נפגעו מהרסיסים. אפשר לישון בשקט, זה לא אנחנו אלא הרסיסים ששוב פעם פוגעים ללא הבחנה.

  1. סע לסוריה שם כמובן תזכה לזכויות -כמו אלה של 5000 הרוגי המהומות בסוריה
  2. זה לא הרסיסים זה מי שממקם את מרכז הטרור סמוך לבתי מגורים

   לבנון ניסתה את התרגיל הזה בבית הדין בהאג וזו היתה התשובה. את גבורתם של אירגוני הטרור כבר ראינו בעופרת יצוקה.

  3. אז מה אתה מציע חוכמולוג? לתת חסינות למחבלים אם הם פועלים בין אזרחים?

   ננסה את זה כשמחבלים יעמדו לפגוע בך. נבקש מצה"ל שלא ימנע מהם לפגוע בך כדי שלא יפגעו אזרחים מרסיסים.

 29. 9
  תושבי עזה חייבים לדעת שעל כל שיגור רקטות יקבלו עונש כבד

  צה"ל חייב להגיב בעוצמה על כל שיגור של רקטה ואין ספק שתגובת צה"ל תהיה כואבת מאד ובקרוב מאד תבוא פעולה קרקעית שבה לצערינו יהרגו גם אזרחים

 30. 8
  בגלל זה אני לא מביא את העבודה הביתה
 31. 7
  ulay dy kvar?
  1. ma ichpat lecha?
  2. תסביר את זה לחמס, היזבללה, איראן וכו'
 32. 6
  תמשיכו ותנו להם עוד בראש.להרוג את כל מהיגי האירגונים בעזה.
 33. 5
  יפה ננהג אם נציע ונגיש עזרה רפואית לנפגעים בתקיפת חה"א בעזה,הצביעו בעד.
 34. 4
  כמו שנאמר, אוי לרשע ואוי לשכנו, שהטרוריסטים יעברו לגור במתחם נפרד :-)
 35. 3
  תעמולה ושקר כמו א
 36. 2
  צריך לברך על כל טרוריסט שמחוסל. מי שמוכן לרצוח משפחה ישראלית, צריך שידע שגם משפחתו שלו נמצאת על הכוונת. רק חיסול שיטתי של כל הנהגת משטר הטרור בעזה תביא לרגיעה.
 37. 1
  הצבא המוסרי ביותר בעולם שוב פוגע בילדים

  ילדים חסרי אונים והגנה הם שוב האויב של הצבא המוסרי בעולם
  עדין לא יבש הדיו מעל תיאורי מלחמת עופרת יצוקה,עת מאות ילדים פלסטינים נטבחו על ידי פצצות זרחן,והאשמים לך לא נתנו את הדין על מעשיהם

  1. ישראליסט.בוא לסוריה

   תהיה אורח כבוד אצלי עם שיפוד תקוע בתחת המסריח שלך.בלי וואזלין.נראה אז איך תדבר

  2. מספיק לנופף לנו מול העיניים בילדי האויב. צבא ישראל אמור להגן על ילדי ישראל מירי הטילים לעברם. שטח שממנו נורים טילים אל ישראל צריך להפוך למכתש, על תושביו.
  3. אל תאמין לשקרנים, הילדים משמשים להם הגנה..כל הזמן..פטנט ערבי

   למה אתה לא מדבר על זה שהם מלבישים חגורות חומר נפץ על הילדים?
   לך לגור בעזה, תרגיש היטב עם הבתולות

  4. גם בוסריה מה שעושים הוא איום

   ועל זה סבתא שלי אמרה תמיד ששני מעשים שגויים לא מסתכמים למעשה צודק אחד.