ראש ישיבת איתמר: אם האלימות תימשך, לא אשאר כאן

הרב הצבאי הראשי לשעבר, אביחי רונצקי, הביע זעזוע מאירועי הלילה, קרא לכינוס מיידי של ראשי המתנחלים ואמר כי "אי אפשר להמשיך ככה"

ראש ישיבת איתמר והרב הצבאי הראשי לשעבר, תת אלוף במיל' אביחי רונצקי, קורא לכינוס מיידי של כל ראשי המתנחלים כדי לדון באירועי הלילה, בהם תקפו פעילי ימין את מח"ט אפרים, אל"מ רן כהנא, חדרו לבסיס צה"ל שם התפרעו והשחיתו כלי רכב צבאיים. רונצקי אף אמר לערוץ 7 כי אם המצב יימשך הוא ישקול לעזוב את יישובי גב ההר. "הייתי בצבא בשכם מול ערבים מתפרעים והתיאורים היו דומים למה שקרה הלילה, צריכים לעצור את הדבר הזה באחת, אי אפשר להמשיך כרגיל. אני קורא לאנשי חינוך ביו"ש וביישובי גב ההר להתכנס ולראות מה עושים, זה בלתי אפשרי להמשיך ככה. אומר לך משהו מהבטן. אם המציאות הזאת תהיה שלטת כאן, אין לי מקום יותר כאן, לא אשאר במקום הזה".

רונצקי אמר בראיון כי "אין לי כמעט מילים על מה שקרה. האינפורמציה שלי מתבססת על שיחות שקיימתי עם המח"ט שהוא חבר אישי שלי, ועם ראש המועצה המקומית ששניהם אנשים אמינים בעיניי, והם נתנו לי תיאורים של מציאות שלא הייתה מעולם".

הרב אביחי רונצקי. זה לא רק חציית קו אדום, זה משהו חמור הרבה יותרמילרוד מוטי

הרב רונצקי סיפר כי התיאורים שהגיעו לאוזניו קשים. "רעולי פנים השתלטו על הציר הראשי וסיננו מכוניות תוך השלכת אבנים גדולות. המח"ט תיאר לי מקרה מזעזע - שהם פתחו את הדלת של הג'יפ וזרקו בלוק שעבר בינו לבין הנהג, זה היה יכול להרוג אותו. רעולי פנים שנוהגים כך זה משהו שלא היה בעבר מה עוד שהיה מדובר באלימות קשה ובמספר משתתפים גדול. גם הפריצה למחנה אפרים תוך עקירת שער וחבלה בג'יפים שנועדו לשמור עלינו זה מזעזע", אמר.

לדברי רונצקי, "זה לא רק חציית קו אדום, זה משהו חמור הרבה יותר. אם חפצי חיים אנחנו כחברה שגרה ביו"ש וכחברה ישראלית צריכים להתכנס כל ראשי ההתיישבות והחינוך ולטקס עצה איך ממשיכים הלאה, מה עושים עם התופעה הזאת שהולכת וגדלה ואין פוצה פה ומצפצף כלפי קבוצה גדולה כל כך של אנשים, אי אפשר להמשיך ככה".

הרב חיים דרוקמן התראיין בצהריים לרשת ב' והגיב גם הוא על אירועי הלילה. "אין מילים בפי כדי לגנות את מה שנעשה. קשה להאמין שיהודים עשו את זה. זה מעשה מחבלים. מה קורה כאן? צה"ל הוא האויב שלנו? עד לאן הידרדרנו? צריך למצות עם האחראים את הדין. התורה אוסרת את זה ושאף אחד לא יתעטף בשום אצטלה. זה מעשה שטן", אמר מי שנחשב לאחד הרבנים המשמעותיים בציונות הדתית.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 40
  תראה לי מי הם הקוראים והמגיבים שלך

  ואני אגיד לך מי אתה

 2. 39
  ישועה צריכה לבוא בצורת מעצרים ומאסרים,. לא לבחול בשיטות של פיזור הפגנות. לא לקרוא להם נערי גבעות אלא חלאת הארץ
 3. 38
  זה סיפור ישן מאוד

  כבר בשנות השלושים והארבעים נבהלו הגרמנים לגלות שקציני הס.ס. והחיילים שחוזרים מפעולותיהם האלימות מגלים אלימות גוברת גם בבית. כתוצאה מכך החליטו שצריך להפסיק את מעשי האלימות הישירים והעבירו את העבודה השחורה לבני עמים אחרים כפולנים ואוקראינים. כך גם נולדו שיטות ההרג ה"לא אלימות" והמנוכרות שכולנו מכירים. אנחנו רק בהתחלה, אני מקווה שנמצא פתרונות אחרים להפסקת האלימות. מה אתה אומר רוניצקי?

 4. 37
  רבנים

  הרבנים המכובדים דברו רק על מה שעשו מתנחלים לחילים. שכחו מה המתנחלים עושים לתושבים הערבימ באזור .אם זה קריטט עצים ואם זה שריפת מכוניות ואם זה שפכת מים של שפכים של ההתנחליות כל זה נשכח .ואם מדברים אז כבר להיות צודקים לדבר על כל הפגמים שקיימים באזור . זה בגלל שאתם אנשי דת ולא כתוב בתורה שצריך להרוס את הגר אלה לשמור עליו

 5. 36
  אז מה, תלך לגבעה אחרת ותגדל עוד בהמות?
 6. 35
  אם הרבנים הראשיים ימשיכו כך

  עוד בסופ נוכל לדבר על דמוקטיה ושלטון החוק.

 7. 34
  אלה בדיוק העשבים השוטים שאתה וחבריך זרעתם, השקיתם וטיפחתם. מדוע אתה מגלגל עיניים לשמיים?
 8. 33
  עוד לא ראיתי מתנחל אחד, שעשה משהו משמעותי נגד האלימות
 9. 32
  הדרך היחידה לנטוש את הגדה בהתאם לסידורי בטחון ומי שנשאר שישאר וידבר עם

  אבו מאזו על איך להשאר בחיים

 10. 31
  לירות בטרוריסטים במיטותיהם?

  יותר מכל נבל ברשות התורה אחר אתה אחראי למציאות זאת.

 11. 30
  איך היה טוב לכולם לו השמאל היה מכבד אנשים אחרים

  תפתחו את העיניים.
  אל תתפלאו אם הציבור שונא אתכם אם אתם כל כך מתנשאים.

  תצאו טיפה מתל אביב, תסתכלו לצדדים, שימו לב מה אנשים אומרים, תבחינו בין דעות שונות בתוך מגזרים אחרים בלי להכליל...
  אמירות כמו 'כל המתפרעים הם תלמידיך, רבניצקי', רק מראות כמה המגיב מנותק מהמציאות. שמו לא רבניצקי, ותלמידיו לא משתתפים בשום אירוע אלים נגד צה"ל (במיוחד מהסיבה הפשוטה שאין להם זמן לזה, הם בצבא...).

  ברגע שתפסיקו להרים את האף לשמיים ותתחילו לדבר עם יריביכם, אולי יקל עליכם לשכנע את הציבור בעמדותיכם, ולא להיראות כפי שאתם היום - מנותקים.

 12. 29
  זחוחים

  הרבנים כמו רונצקי, זחוחים, יהירים-- חטאי ההיבריס והטהרנות, בעוכריכם.
  'תחילה פגעתם בפסטינים, אחכ במי שלא מסכים איתכם מקקרב היהודים, אחכ בקרב מי שלא מצא חן בעיננכם ביישובים שלכם כולל אלופים בצה"ל חובי כיפות, ועכשיו, כאשר החיילים- בניכם ובנינו יכולים להיפגע, רק עכשיו אתם מבינים שהפסדתם במערכה הזו.
  תתביישו לכם וצאו והילחמו על שמכם הטוב

 13. 28
  אלימות ? למה הכוונה ? גירוש הפלסטינים בכדי לרשת את הארץ כי היא הובטחה לך ?

  יש גזע עליון לו הובטחה הארץ ויש מי שמטמא אותה ועוד מדבר ערבית , חייב להיות פתרון לבעיה הזו . איפה שמעתי על אוכלוסיה שנטען כלפיה שהיא נחותה וכדאי שהארץ תטהר ממנה....טיהור אתני זה טוב ליהודים? ביבי יודע מה טוב ליהודים...

  1. מי שגירש את הערבים היה השמאל ב48'

   הימין לא גירש שום ערבי ולא התיישב על שום קרקע פרטית, בשונה מקיבוצים רבים.
   אתם בדיוק כמו האירופים - מפילים את רגשות האשמה שלכם לפיתחו של מישהו אחר.
   אצל האירופים זה הקולוניאליזם, ואצלכם זה 48'.

 14. 27
  "קשה לי להאמין שיהודים ..." - נו באמת! זהו פרי הבאושים של האימפוטנציה של הממשלה הזו ושל "מפעל" ההתנחלויות האומלל שיתקע אותנו עם מדינה דו-לאומית במקרה הטוב.. (קראו בפנים)

  בתור ציוני המודאג מהההקצנה. אני רוצה להזהיר מהממשלה האלימה והמאוסה הזו שלא יעבור זמן רב לפני שתחוקק כאן "חוקי נירנברג" נגד ערבים ומיעוטים ואולי גם נגד אנשי שמאל.
  ההקצנה הדתית החשוכה, פעולות תג מחיר, שלטון הטרור של משרד האוצר והימנעותו מריסוק הריכוזיות הן רק קצה הקרחון שבו אנו עומדים להתנגש
  אנא, כל אחד מכם- התעוררו ופעלו כנגד ההתפתחות האומללה הזו

 15. 26
  מטווח על פועלים ממתינים להסעה בראשל"צ. ירי על מתפללים בחברון. רימון על מפגינים בירושלים. מכוניות ממולכדות בגדה המערבית. מלכוד אוטובוסים עם תלמידים. מלכוד כיתות לימוד. ירי על ראש ממשלה מכהן. הרג כפות. ועוד עשרות מעשי הרג . כולם בידי "חובשי כיפות". עם רובם הגדול הדין לא נעשה. זה התחיל לפני עשרות בשנים. זה פרצופה של המדינה כולה, פרצופנו שלנו.
 16. 25
  איזו היתממות הרי המתפרעים הם מבית מדרשו של רבניצקי ועושי דברו וארועי הלילה הם המשך ישיר להטפתויו וגישתו הגיזענית הדתית המתנשיאת שאין לה בסיס הילכתי או אנושי מחריבייך מימך יצאו
 17. 24
  רק ריצוי עונש כבד ישיב להם את הזכות להשתייך לעם ישראל

  הפורצים לבסיס צה"ל והתוקפים חיילים וקצינים תוך סיכון חיים ופגיעה ברכוש וכן מנהיגיהם ושולחיהם לא יחדלו ממעשיהם עד אשר יוטל על כל אחד מן הגרעין הקשה שלהם עונש מאסר ממושך וכל אחד מהם ירצה את ענשו בניתוק זה מזה. זאת לא רק משום מעשיהם אלא משום שהבאישו את ריח ההתישבות בארץ ישראל והמיטו עליה אסון. הוריהם ורבניהם ייטיבו לעשות אם יכבשו את כעסם על מי שמבקשים לנשל אותם מן ההתישבות ויפנו את דאגתם ליתר ילדיהם ותלמידיהם שלהם יוקנה קורטוב של חינוך ושיקול דעת לחדול מן ההרס.

 18. 23
  כל הכבוד לרב שהבין שיש בעיה-תפסיקו להתלהם נגדו
 19. 22
  רונצקי ממומן ע"י הקרן החדשה!
 20. 21
  וואו ! איזה גבר גבר ....... הוא ישקול לעזוב !!!!

  לך תסביר לרב שגידולי הפרא האלה הם חלק מהפיכתה של הכיפה הסרוגה לכיפה סהרורית.

  לך תסביר לכבוד הרב שעכשיו הוא יכול רק לקוות שיש אלוהים, כי את גידולי הפרא שהוא ושכמותו לא עצרו כשנבטו בערוגתו לפני אירועי 1995 - הוא יכול רק לחלום לעצור עכשיו.

  וחוצמיזה, כבוד הרב, תפסיק לבלבל לכצ'לה חברך ורעך את המוח: מדובר בפרובוקציה של השב"כ. אתם בסדר, כולכם זכים וטהורים, כולכם מלאכי-שמיים. המשיכו בדרככם זו.

 21. 20
  התפרעות נוער הגבעות

  ל 02 בשני משפטים קצרים וחדים אמרת הכל.ליל הבדולח כבר כאן,שריפת הרייכסטג(הכנסת)עוד תבוא.

 22. 19
  התגובות כאן מוכיחות שקוראי הארץ מבינים רק כח

  את הסכם אוסלו יזם נער הכאפות יוסי ביילין עם נשיא הכאפות שמעון פרס

 23. 18
  מילים ללא מעשה

  אין כל ערך ללהג של רוניצקי , מס שפתיים בלבד. לא לעולם חוסן , יבוא יום ו
  מתנחלים יתחננו על נפשם ,. מאימת הזעם של הקמים עליהם . מי שיעמוד לצידם זה אותו צהל שהם מתעמרים בו . 

 24. 17
  רוניצקי מיתמם או עיוור למציאות
  1. לא ראיתי, לא ידעתי, לא חשבתי, לא הבנתי

   הוא לא עיוור- הוא היה עסק בלגלגל את עיניו השמימה בצדקנות

 25. 16
  למה החיילים לא ירו בתוקפים? מי מגן עליהם ומעניק להם חסינות?
 26. 15
  לעשות מעשה..

  "ובימים ההם אין מלך בישראל איש הישר בעיניו יעשה...".המקרא כוון לשני הנשואים ;א.היו אז כוהנים והיו אז ראשי השבטים,אלא עשו מעשה "..הישר בעיניו.."רק למען עצמם.ב.יתר העם למדו מהם ועשו כישר בעיניהם.מייד לאחר מכן היה המעשה הנורא של פילגש בגבעה אשר בסופו כמעט הושמד שבט בינימין.שבינימין נתניהו ילמד מכך.הפורעים הם מחבלים יהודים ,המונהגים ע"י רבנים פנאטיים(הדרת נשים,פגיעה בערבים תמימים,פגיעה בחיילים ובשוטרים ועוד).הם יוצרים אנרכיה ופוגעים במדינה.צריך לעשות מעשה "וביערתה הרע מקירבך ".זה לפתחה של המשטרה לעשות את המעשה ולא להכנע ללחצי הפוליטיקאים והרבנים למיניהם !כששירתתי ביו"ש,היה מפקד משטרה בחברון,בונו כמדומני היה שמו,שהפסיק את כל האלימות והם דאגו שהפוליטיקאים ידיחוהו.שיחזירו אותו לשם.

 27. 14
  "הרב" רונצצקה,שאלת עצמך מה תרומתך לארוע? שאל וספר לנו כשתהיה לך תשובה.
 28. 13
  תפסיק לדבר ותתחיל לארוז. אז נתייחס אליך
 29. 12
  כולם תלמידיכם ואל תגלגלו עיניים

  מי ששתק כשהיכו ערבים חפים מפשע ושמאלנים, שלא יתפלא שפרי הבאושים הללו יצאו מתוך הישיבה שלו!

 30. 11
  צריך לירות במטומטמים האלו בדיוק כמו שירו במחבל ביום שישי
 31. 10
  מעניין איך הייתה מגיבה המדינה אילו היה מדובר בקבוצה של גויים

  חברה אנחנו חייבים להתעורר, התקציב הגדול ביותר במדינת ישראל מבוזבז על ביטחון פורעי החוק האלה, צריך לשים קץ לגועל הזה... אני בטוח שאם לא היה במדינת ישראל כל ההתנחליות האלו, שכר המינימום היה קופץ לשש אלף

 32. 9
  נו באמת! איזו היתממות ! אלו הזרעים שכולכם, המתנחלים, זרעתם. רק שזה הופנה כנגד הפלסתינים זה היה בסדר.. אלימות לא נעצרת ב"אויב" אחד, אבל הם העדיפו לגלגל עינים לשמיים..
 33. 8
  די לגלגולי העיניים רוניצקי.חברה חפצת חיים אתם?איזה חיים?חפצת חיים שרומסת חיים של אחרים-של פלסטינים,של ערביי הארץ?אתם ואנחנו-כולנו,אחראים למצב הזה.כל אחד וחלקו הוא.זה מחיר הכיבוש,הסרטן וגרורותיו. יש לסיים את הכיבוש כדי להבריא את החברה החולה אנושה שלנו
 34. 7
  דמעות התנין של רוניצקי שבחר לשבת במעוזם של הקיצונים והאלימים, איתמר
 35. 6
  ומדוע לא ירו על רעולי הפנים המתקיפים? אולי בגלל שיתוף פעולה ועצימת עיניים?
 36. 5
  ומדוע לא ירו על רעולי הפנים המתקיפים? אולי בגלל שיתוף פעולה ועצימת עיניים?
 37. 4
  הזורע רוח יקצור סופה. תלמידיו של רונצקי מגשימים את תורתו
 38. 3
  ואני שאלה - לא מתוך איתמר יצא המתנחבל שרצח צעיר ערבי בירושלים סתם כך??
  1. אכן, הרוצח גור האמל יצא מאיתמר ולא רק הוא, ראו קישור


   http://idanlandau.com/2011/03/14/lost-memories-from-itamar/

  2. לכבוד הרב רונצקי

   מי שזורע רוח -קוצר סופה

  3. כן, האיש משתין על הנעלים של עצמו ועוד שואל למה פתחו ממטרות בחורף
 39. 2
  רונצקי למה אתה נסער?אלה בנינו וצאצאינו שאותם גידלנו והם נוער הגבעות הנפלא - האלימים שפרצו לבסיס צה"ל הם אותם פעילי שב"כ שרצחו את יצחק רבין הי"ד. אז תירגע.
 40. 1
  מי ששמע את "הרב" ישראל אריאל אתמול באוניברסיטה העברית יכול להבין מאיפה מגיעה ההתנהגות המזעזעת... פשוט נורא!!!