הישגים קלושים לצוות המשטרתי למאבק בתג מחיר

למרות חקירה עיקשת נגד פעילי ימין קיצוני, לא מצליח הצוות לספק תוצאות. הכשל העיקרי: דיבוב נערי הגבעות ששומרים על זכות השתיקה

שוטר 255, מהיחידה הסמויה של המשטרה, היה עסוק בחודשיים האחרונים במעקב אחרי ח', נערה בת 17 המתגוררת בגבעות יהודה ושומרון. חוקרי היחידה קיוו שח' תוביל אותם למעורבים בשורה של הצתות מסגדים בגדה ובגליל בשנתיים האחרונות, אך לשווא. בסופו של דבר, הניב המעקב סעיף בודד בכתב האישום שהוגש נגדה בגין ניסיון לעקור לוחית זיהוי של ניידת משטרה בירושלים.

המקרה של ח' אינו יוצא דופן. לא פחות מ-30 שוטרים מיחידות העילית של המשטרה מנהלים בשלושת החודשים האחרונים חקירה עיקשת נגד פעילי ימין קיצוני, האחראים לשורה של מקרי אלימות וונדליזם כלפי פלסטינים וכוחות צה"ל בגדה. הצוות המיוחד הוקם בהוראת מפכ"ל המשטרה, יוחנן דנינו, בעקבות השחתת כלי רכב צבאיים בבסיס חטמ"ר בנימין בספטמבר האחרון. היחידה המרכזית של מחוז ש"י, שטיפלה עד כה בחקירה ללא הצלחה רבה, זזה הצדה. חוקרי השב"כ, שכשלו גם הם במעצרים שביצעו, לקחו צעד אחורה וכעת הם מתמקדים במישור המודיעיני.

מאז החל הצוות לפעול, מגלים חבריו פעלתנות רבה. כל תיקי החקירה הישנים הקשורים בימין הקיצוני, גם אם בעבירות קלושות, נסרקים מחדש.

החוקרים והבלשים מנסים לאתר ראיות חדשות, בין היתר באמצעות מעקבים והאזנות סתר. החומר הרב המצוי במצלמות הצבא נסרק, בניסיון לאתר קצה חוט שיוביל למשהו. כל קצה חוט הופך מיד לצו מעצר. עד כה נעצרו 18 חשודים, מתוכם שלושה שנעצרו פעמיים.

הצתת המסגד בטובא זנגריה, לפני כחודשייםירון קמינסקי

עוד שלושה חיילים החשודים במעורבות במעשים נעצרו על ידי מצ"ח. ואולם, בינתיים השורה התחתונה דלה: החשודים בהצתות המסגדים הלכו הביתה וכתבי האישום שהוגשו הם על עבירות איזוטריות. כל בקשות המעצר עד תום ההליכים נדחו - איתות לתוצאה הצפויה כנראה בהליכים המשפטיים.

ראשון בעצורים היה אלכס אוסטרובסקי, שנחשד בהשחתת רכבי צה"ל בבסיס חטמ"ר בנימין בספטמבר ושוחרר מחוסר ראיות. אחריו נעצרו ישראל כץ, אלקנה פיקאר, צעיר נוסף וקטין בחשד להצתת המסגד בבית פאג'ר באוקטובר 2010, אך גם הם שוחררו. גם ירון כלאב ושני קטינים שנעצרו בנובמבר שוחררו מבלי שהוגש נגדם כתב אישום. ב-6 בנובמבר נעצרו הלל ליבוביץ', ישראל כץ וקטין נוסף בחשד לקשירת קשר להצתה. נגד השלושה הוגשו כתבי אישום עם בקשה למעצר עד תום ההליכים, אך השלושה שוחררו כשהשופטים מאותתים לפרקליטות שאין מספיק ראיות בתיק.

בשבוע שעבר נעצרו יסכה וייס ושש קטינות נוספות, בחשד שהתפרעו באוהל צבאי באזור שילה שבשומרון. ארבע מהן הועמדו לדין בגין התפרעות; קטינה אחת הועמדה לדין גם משום שאמרה לחוקר משטרה "אתה איש מסריח, אני יודעת איפה אתה גר". המדינה ביקשה להשאיר אותה במעצר בית עד תום ההליכים, אך בית המשפט שחרר אותה תוך הרחקתה מהכפר. וייס עומדת לדין בימים אלה בעקבות ההתפרעות. היא נחשדה במעורבות בתקרית בחטמ"ר בנימין, אך המשטרה מתקשה להשיג ראיות במקרה זה. בנוסף, היא עומדת לדין בגין תקיפת שוטר במהלך פינוי מאחז בחודש שעבר. המדינה ביקשה להאריך את מעצרה עד תום ההליכים - אך בקשה זו טרם הוכרעה. קטין אחר שנעצר בגין מעורבות בתקרית כבר שוחרר לביתו.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק שלכם

עו"ד אריאל עטרי, שייצג חלק מהעצורים מטעם עמותת "חננו", אמר ל"הארץ" כי "חוקרי היאחב"ל הם אנשים טובים שאת מרב כישוריהם נאלצים להפנות למשחקי תופסת ומחבואים עם ילדים, במקום מיגור הפשע האמיתי במדינה. חבל שכך מבוזבזים משאבי הציבור".

מניתוח התנהלות היחידה עולה כי הצוות כשל היכן שכשלו קודמיו: לדובב חשודים בחקירה. בשנים האחרונות מתחנכים נערי הגבעות לשמור על זכות השתיקה בחקירה. הם מסרבים לדבר עם החוקרים, למסור את שמם, להשיב לשאלותיהם או אפילו להישיר אליהם מבט. גם חוקרי השב"כ, המתורגלים בהפעלת לחץ אינטנסיבי על נחקרים, כשלו בנקודה זו.

טעות נוספת קשורה ככל הנראה למעצרי שווא הנובעים מהתבססות על מידע קלוש. אחד החשודים אמר ל"הארץ" כי בתחילה חששו בימין מהיאחב"ל, אולם חשוד שמשתחרר מפחית מכוח ההרתעה של המשטרה. התפוקה הדלה של הצוות מובילה גם לחיכוכים פנימיים במשטרה. בימ"ר ש"י טוענים כי היאחב"ל שורפת מידע מודיעיני על מעצרי שווא. ביחידה אומרים כי היאחב"ל לא מכירה את השטח ונשענת על תקציבים אדירים. כעת, בשיחות פנימיות, מגבשים בצוות תפישת הפעלה חדשה. אחת האפשרויות היא שיפעלו כפי שפעלו נגד משפחות הפשע: יחפשו את נערי הגבעות על עבירות קטנות ויעצרו אותם כפי שעצרו בעבר ראשי ארגוני פשיעה בגין עבירות מס.

מהמשטרה נמסר בתגובה כי "בשלושת החודשים האחרונים הוגשו ארבעה כתבי אישום חמורים, הכוללים 14 מעורבים ב'פשיעה לאומנית'. מרבית החשודים בפשיעה לאומנית הם קטינים הנהנים, על פי חוק, מדרכי טיפול המקלות על החשוד, הן בניהול החקירה ולא פעם גם בהחלטות שיפוטיות. בכוונת משטרת ישראל להמשיך ולהכביד את ידה על תופעת הפשיעה הלאומנית בכל דרך חוקית העומדת לרשותה".

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 63
  לכל המגיבים מהשמאל

  אינכם מבינים שנוער נפלא זה מגן עליכם למרות התנקלות אנטישמית של מערכת המשפט ,המשטרה וגורמים בצבא ובמנהל האזרחי.בקרוב ינוסו אלפי תושבים מהמרכז למקלט בשכנות אלה שאתם כה משמיצים .תברחו כמו פרעושים מורעלים ממדינת תל אביב שיומטרו עליה אלפי טילים לגבעות השומרון ,כפי שאלפי תושבים מהצפון קיבלו מקלט בהתנחלויות.רק טיל שירוצץ את פרצופם של השונאים יודואנטישמים יגרום להם אולי להתנצל בפני גיבורי השומרון .פושעי הפינויים יצטרכו לתת את הדין על מעשיהם ואלה לא נערי הגבעות אלא הקודקודים שבראש פשע זה

 2. 62
  להעניש את הפורעים מיד.
 3. 61
  זו אינה המשת"פיות של הצבא/משטרע/שב"כ שעל הפרק - אלו מהווים בסה"כ צנורות להעברת דבר/קריצות השלטון: ומיהם "השלטון" הקורץ אם לא הביברקים בכבודם ובעצמם? העדיין פתאים אנו כי נעלה בדעתנו שלו אכן רצו למנוע (ולא דווקא לעודד) את אספסוף החג-מחיר לא היו עושים זאת באיווחה קצקצרה ומיידית ???
 4. 60
  "תג מחיר נגדי"

  התנהגות החלאות האלה תביא בסוף לשריפת בתי כנסת בארץ ובעולם ועוד פעולות נקם ,בתור "תג מחיר נגדי" מטעם הערבים והמוסלמים .כבר הזהרנו בעבר ומזהירים היום ,תפקחו עיניים יא יהודים חכמים.

  1. כתובת ה-איי.פי. שלך בידינו

   אנחנו באים הלילה.

 5. 59
  מקורות המימון, מקורות המימון, מקורות המימון
 6. 58
  הסיפור האמיתי

  תפסיקו להציק לילדות בנות 17 ותבדקו מי בשב"כ אחראי לתג מחיר.

  1. הנקבות הללו מורעבות וחודרות לבסיסי צה"ל כדי שיציקו להם.
 7. 57
  המסקנה: לשתוק בחקירה. לשתוק בחקירה. לשתוק בחקירה. לשתוק בחקירה.
 8. 56
  משטרה משתפ"ית של פושעי ההתנחלויות. מאסרים המוניים וחקירות תחת לחץ כמו של מחבלים!
 9. 55
  נולדה כאן תת תרבות! בדיוק כמו תת תרבות של הכושים בהארלם

  לא משתפים פעולה, פועלים נגד השלטון, עבריינים, סותמים את הפה כשרואים פשע, לא מלשינים, שומרים על זכות השתיקה.
  בדיוק כמו שהכושים בהארלם לא מרגישים חלק ממה שמקיף אותם, מנוכרים למה שמקיף אותם לסביבה למקום שבו הם גדלו כך הימנים הקיצוניים. האנשים האלו הם פושעים רבותי!

 10. 54
  היה די מבחיל לראות אתמול את ראשי הצבא מתבכיינים מול התקשורת

  האם נחוץ להזכיר לאלוף פיקוד המרכז שהוא הריבון בגדה המערבית ואינו כפוף לחוקי מדינת ישראל אלא לחוק הצבאי? הוא אינו זקוק למשטרת ישראל ואת מחוז ש"י הוא יכול להחזיר למדינת ישראל כשי. את הפורעים הוא יכול לעצור ולשפוט בבית משפט צבאי ושם יש, כדאי לזכור, גם עונש מוות... אם הוא רוצה להמשיך לרוץ כשרגליו כפותות אל לו להלין על כך שהוא מועד כל הזמן

 11. 53
  ההקצנה הימנית היתה צפויה - קיראו הספר: מלחמות היהודים ב' (ג' ? ) מאת חנקין

  איני מופתע. בספרו ההיסטורי הבידיוני, 'מלחמות היהודים ב' (ג'?) ' צפה רב החובל חנקין שגר במכמורת את מה שקורה היום בישראל. זהו השלב האחרון לפני נפילתה של המדינה היהודית. 'חורבן הבית הנוכחי'. קיראו ותהנו גם מתיאורים מעניינים תרבותיים ואחרים.

 12. 52
  בדרך זו על נקלה, החרדלים- יונגד יתפשו את השלטון

  מישהו מלמעלה דוחף אותם למעשיהם. אין הסבר אחר. זה יותר ממשחק חנוכה

 13. 51
  פקיסטן זה כאן

  תג מחיר\ נוער הגבעות הוא הזרוע הצבאית של ארגון הטרור מתנחלי מועצת יש"ע. כמו בפקיסטן יש תומכים וחברים בארגון הטרור הזה בצבא, משטרה, שב"כ ובמערכת המשפט. כל מי שעובד באחד הארגונים שאמורים לטפל במחבלים של תג מחיר יודע שאחד המנהלים שלו יסגור אתו חשבון אם משהו מתג מחיר יפגע. זה הסיבה שעד היום איש מהמחבלים לא נדון למספר שנות מאסר. מי שמנסה למדר את התומכים שלהם בצה"ל על מנת למנוע פעילות טרור יהודי ימצא עצמו מחוץ למערכת. בפקיסטן שפתחה את השיטה לפנינו יש הגנה מלאה לארגון לשכר א-טייבה וג"ייש מחמד בדיוק מאותה הסיבה. תומכי האגונים נמצאים בעמדות מפתח במודיעין ושאר כוחות הביטחון.

 14. 50
  תפישת המערכה נגד הבריונות הזו מוטעית ולכן אינה מניבה תוצאות

  מגוחך היה לראות אתמול את ראש הממשלה, את נשיא המדינה, את ראש המטה הכללי ואת אלוף פיקוד המרכז, שהוא הריבון בגדה המערבית, מיללים ומתבכיינים מול התקשורת בעניין הבריונות של פורעים יהודים. התבכיינות זו אומרת שאין הם נחושים להדביר את הבריונות וללא נחישות אי אפשר לנצח. אלוף פיקוד המרכז, למשל, אינו כפוף בגדה המערבית לחוקי מדינת ישראל ויכול למצות עם הפורעים את הדין בבתי המשפט הצבאיים. הוא התלונן על כך שהעצורים על ידי המשטרה ישוחררו על ידי שופט תורן ולכן אין טעם במעצרים. אבל מה פתאום מביאים עצורים בגדה לבית משפט שלום בפתח תקווה? יש להביאם לבית משפט צבאי בבית אל ושם החוקים שונים משהו

 15. 49
  אם לא היו יודעים שיש להם גב במשטרה

  לא היו מתפרעים הנבלות, ובכלל זוכרים את המחתרת היהודית ששמה פצצות מתחת למכוניות של פלשתינים ?---אותם תפסו צ'יק צ'ק

 16. 48
  28 * 0minus * 0plus >> פתח תגובה מעולם לא היו לי שום ציפיות שצבא ההגנה לאימפריאליזם היהודי יפעל נגד פלוגות הסער שלו - לא כשהתעמתתי עם איתמר בן גביר בשדרות רטושילד בת"א, ולא כשהתעמתתי בעצמי עם מתנחלי שייח' ג'ראח.
 17. 47
  הכרזת ארגון טרור. מעצר מנהלי עם חומר חסוי - כמו לכל פלסתינאי
 18. 46
  כשלא רוצים אז ההישגים בהתאם - קלושים
 19. 45
  צבא דמיקולו! משטרה דמיקולו! מדינה דמיקולו! עם שאנן תיתעוררו!!
 20. 44
  צריך לכסח לצעירים הללו את הצורה אבל גם לאלו בבילעין המתקיפים את החיילים כל שבוע

  האלימות הזאת מתחילה בין היתר גם בגלל שצעירים יהודים מתקיפים את חיילי צהל שבוע שבוע בבילעין ועליהם עיתון הארץ לא מדבר ובודאי לא מגנה.
  היה צריך להביא את היסם ומשמר הגבול שיכה אותם מכות רצח

 21. 43
  חדירה לבסיס צבאי וחבלה בציוד!! למה לא ירו בהם על פי הפקודות ??!!!
 22. 42
  הם ט-ר-ו-ר-י-ס-ט-י-ם

  וככה צריך לטפל בהם וברבנים שמסיתים אותם לשטום ולהתנגד לשלטון החוק, לצבא שלנו, לבתי תפילה ולבני אנוש. תתעוררו! בין נוער הגבעות האנרכיסטי (כי זה מה שהם וגרוע יותר) ולתנועות השבאב הפלסטיני אין כבר כמעט הבדל. טרור זה טרור זה טרור.

 23. 41
  כל הכבוד לנערי הגבעות העצורים השומרים על זכות השתיקה: ממשלת ישראל לא יכולה להרשות את מעצרים של אנשי הזרוע הביצועית שלה בשטחים הכבושים
 24. 40
  אנחנו לא מאמינים לכם (לשלטונותינו). פשוט לא מאמינים.

  ואיפה השב"כ?

 25. 39
  הם חדרו לבסיס צה"ל

  ומול החיילים התפרעו ופצעו ועדיין לא עשו נגדם כלום. המשטרה מעמידה פנים שהיא עושה משהו, אבל הכל בתמיכת הממשלה ובהתאם למדיניותה.

 26. 38
  אחי היה ממייסדי נוער הגבעות

  לפני 10 שנים, למזלנו הוא התחתן,התחרד ויצא מהשטחים. רק פתרון אחד טוב לטרור, הרס תשתית הטרור. לפנות את כל הגבעות והמאחזים, ולאלפי בני הנוער הבטלנים ופורעי החוק שמסתובבים שם, להוציא צו הרחקה צבאי מכל שטחי יהוד ושומרון. לא יהיה שום פתרון אחר, ולביבי או ברק אין יכולת פוליטית או רצון לעשות את זה. לכן גם בתחום זה, נמשיך לשיר, הו ארצי מולדתי, את הולכת פייפן, שברת לי את הלב, לחתיכות קטנות....

 27. 37
  סוף גנב לתליה וסוף מדינה פושעת לחיסלון
 28. 36
  מי שזורע רוח, קוצר סופה. רה"מ שמקדם חוקים פשיסטיים, שלוחש באזני רבנים דברי בלע נגד חלק מהאוכלוסיה, צועק כי הם מפחדים ומשקיף ממרפסת בירושלים על תהלוכה נושאת ארון מתים לרבין שלא יתפלא אם המוסתים פונים נגדו

  מר נתניהו, אני מאשים אותך. אלה אינם עשבים שוטים וזה איננו קומץ אלה חלק באוכלוסיה שהתרגל לכך שבמשך שנים ויתרת לו עוד ועוד, השתתפתה בעצרותיו וליביתה את אש השנאה כנגד חלק אחר באוכלוסיה בלחישות באזני "צדיקים" ועכשיו אותו המון מוסת מפנה את אי שביעות רצונו כלפי ממשלתך והצבא. מר נתניהו, אתה זרעת רוח ועכשיו אתה קוצר סופה.

 29. 35
  זה מה שהם עושים, עורכים מעקבים אחרי נערות בנות 17?

  יסלחו כל מצקצקי הלשון ומגלגלי העינים, אבל אם המאבק ב"תג מחיר" נראה כמו פארודיה על השוטר אזולאי אז מצבנו הרבה יותר חמור משניתן לחשוב.

  אם פעולות "תג מחיר" הן מעשים של נערים בגיל ההתבגרות, עדיף שמשרד החינוך ושירותי הרווחה יטפלו בבעיה ולא המשטרה והשב"כ. וזה ממש לא קשור לעובדה שמדובר במעשי פשע שיש לשים להם קץ. המשטרה, מה לעשות, לא ממש יכולה לטפל בבעיות האלה.

 30. 34
  די להתמם. רוב השוטרים בשטחים הם מתנחלים וכך גם המחלקה היהודית בשב"כ
 31. 33
  מי קבע שהם רוצים או נותנים להם להגיע להשגים?
 32. 32
  משטרה, מהפוגרום של תושבי ענתות בנשים פעילות שמאל יש צילומי וידאו וסטילס ברורים, ושם עצרתם מישהו? אולי זה בעייתי, כי חלק מהתוקפים היו שוטרים?
 33. 31
  איזו בדיחה! השבכ לא יודע לגרום לאנשים לדבר????

  לא ביקרה אצלם איזו גברת מהשבכ והציעה להם להפסיק?
  אני צוחקת כל הדרך אל שקית ההקאה.

  1. נו באמת על גרפיטי והצתות (מגעילות) את רוצה שירביצו למתבגרים?
 34. 30
  מתנחלים חדרו לשורות שירות ביטחון כללי והם

  מנחים ומסייעים לפושעים שמבצעים את פעולות תג מחיר - אין סיבה סבירה אחרת לכך שהמנוולים לא נעצרים.

  1. הם גם חדרו לצה"ל ולכן תג מחיר נכנס לבסיסי צה"ל חופשי וגם לא רעול פנים כי ברור להם שהם לא ייעצרו אלא יקבלו שיתוף פעולה כפי שכבר קרה.
 35. 29
  קושי בחקירה

  אני תוהה אם גם במקרה של חשד בערבים היה כל כך קשה למצוא את הנבלים שעו זאת.

 36. 28
  להעביר את הטיפול למוסד.

  להעביר את הטיפול למוסד.

 37. 27
  להעביר את הטיפול למוסד.

  להעביר את הטיפול למוסד.

 38. 26
  לפני זמן לא רב נתפס דוקר שניסה לרצוח בחורה בשד' ח"ן בתל אביב, אחרי שפיטרה אותו

  המשטרה עשתה חקירה כמו שצריך, ותפסה אותו. נראה, שהסיבה לכך שהחקירה נוהלה כמו חקירה, ולא כמו בדיחה, היא זהותה של אותה בחורה, והיותה "בתו של". זה רק מוכיח, שהשאלה היא לא היכולת אלא המוטיבציה. אם הייתה הנחיה לטפל במתנח(ב)לים כמו בפושעים, ולא כמו בילדים - הכל היה נראה אחרת.

 39. 25
  יד קשה כלפי פשעי לאומנות??

  מה בקשר לכל הגניבות החקלאיות בגליל?
  מה בקשר לכל הצתות היערות( לדוגמא, בזמן השריפה בכרמל היו כמה הצתות נוספות)?
  מה בקשר כמה אירועים שבהם התנפלו בני מיגזר אחד על מיגזר אחר?

 40. 24
  מה קורה לשב'כ המהולל? כנראה קיבלו קריצת עין מגבוה לא להשתדל יותר מידי....
 41. 23
  המשטרה וכוחות הבטחון חייבים לעצור מתנחלים ואנשי ימין

  שאם לא השמאלנים יתפרו להם תיקים ויעשו כל מה שאפשר להפליל את השוטרים ואנשי מערכת הבטחון גם ע"י יצירת עלילות דם.

 42. 22
  אין לנו ארץ אחרת,

  מי שמנסה לטפל בנוער הגבעות ובקבוצות הימין פורעי החוק באמצעים הרגילים מתבלבל וטועה בגדול.צריך לטפל בהם כמו בארגוני מאפיה מרושתות,כמו בחוליות של סוחרי סמים ולצערי אולי כמו בחיפוש מבוקשים שאינם בני עמינו.מה קרה? לא יודעים להכניס שוטרים סמויים,בלשים סמויים,האזנות? האם המשטרה כה חלשה וחסרת אונים? יודעים להוריד מבוקשים ולהגיע למבצעים מסוכנים מעבר לים ולא מצליחים לאתר פושעים,פורעי חוק מסוכנים בארצינו? אולי זה עניין של מוטיבציה ורוח גבית או חוסר רוח גבית מצד השלטון? השאננות הזו מתפוצצת לנו בפרצוף.די לאי השוויון בפני ה חוק!! בואו נשמור על מדינה ירוקה מבחינה דמוקרטית גם דמוקרטיה זקוקה לסייגים ולגבולות.בואו נפסיק לפחד מיד קשה נגד מי שהם0 בני עמינו אך מסכנים אותנו לא פחות.אין לנו ארץ אחרת!!

 43. 21
  המארגן של הפעולות כנראה "רב" המתואם עם השב"כ. והוא מרויח מנהיגות
 44. 20
  לא "תג מחיר"

  לא "תג מחיר" אלא פשע שנאה, השחתה, טרור, פציעה, הרג, רצח או כל הגדרה מתאימה. הביטוי "תג מחיר" משחק לידי מחולליו ומפחית מעוצמת המעשה.

 45. 19
  צריך להחזיר שטחים ולתת לפלסטינים לטפל בנער הגבעות
 46. 18
  לדובב

  מענין שעם פלסטינים אף פעם אין בעיה לדובב. נא לטפל בטרור על פי נסיונינו עם הערבים. תודה.
  ציטוטים: "רק כוח הם מבינים", "צריך שיפחדו מאיתנו" וכו'.
  תופס מצוין לנוער הגבעות. לא?

 47. 17
  אז מה היה לנו פה?

  עוצרים ומגישים כתבי אישום בטונות ובסוף בית משפט משחרר!! האם בית המשפט הוא כלי ריק בעינכם

 48. 16
  לחץ פיזי מתון

  ולמה שלא יפעילו החוקרים לחץ פיזי מתון. השבכ מומחה, בג״צ אישר, עובד עם הפלשתינאים. אה כן, הם יהודים. נבחרים. דמם לא הפקר. חס וחלילה שנגיד אפרטהייד

 49. 15
  קשה לתפוס פושעים כשלא רוצים לתפוס אותם
 50. 14
  שטויות במיץ.יד רוחצת יד ומשטרת מולדובה ביתם יודעת שעליה לנקות כל מתנחבל.אין מצלמות שתיעדו את האירועים?קשר השתיקה הוא חלק משחיתות הימין.
 51. 13
  עשו לכם בית ספר. לשתוק. לשתוק. לשתוק.
 52. 12
  מעוללות הימין החיצוני

  אצל הפרסים, הימין עוד יותר גרוע: מג'תבא, הבן השני של עלי חמינאי, ניסה לרצוח את אבא - והעולם שותק!

 53. 11
  הטיפול ללא פשרות בנפשנו

  האכיפה הבלתי מתפשרת חיונית. המפכ״ל מבין זאת מצוין. זו העת לעשות יותר ולדבר פחות.

  1. כנראה רק פלוגות אזרחיות של מתנדבים יוכלו לטפל בזוהמה הזו שהממשלה, המשטרה והצבא חוששים לטנף את ידיהם.
 54. 10
  יודעים על איזו עבירה "קלה" תתפסו אותם?

  על התנחלות בלתי חוקית!

 55. 9
  די לכיבוש המביש כי עם צודק לא כובש
 56. 8
  ממשלה וצבא ומשטרה פחדנים , הם חזקים רק על ערבים .
 57. 7
  צבא וממשלה פחדנים , חזקים רק על ערבים .
 58. 6
  שיעבירו אותם למערכת המשפט המקבילה שקיימת בשטח בו הם חיים - זו הצבאית, בה נשפטים תושבי השטח שאינם נימולים. שם אחוזי ההרשעה הם 99.76
  1. מוסלמים נימולים . רק שתדע.
 59. 5
  אם היה מדובר בקטינים ערבים..

  הם כבר מזמן היו במעצר מנהלי

  1. לא מדוייק

   אם היה מדובר בקטינים ערבים ההורים שלהם היו במעצר מנהלי אחרי שהיו באים לברר למה ירו להם בילדים

  2. יתנחמו בעובדה שאינם תורמים 3 שנים (לפני מילואים) מחייהם לצבא.
 60. 4
  הצעירם האלה מתעללים בחוק, והצבא והמשטרה בכוונה לא עוצרים אותם!

  למרות העמדת הפנים אתמול של ביבי בנאום שנשא, רק הוא ייכול לתת לאהרונוביץ ולגנץ הוראה לשים קף לטרור הפנימי.

 61. 3
  ואני אומר שפצצות לפנים יגרמו להם לדבר.זה עובד עם פלסטינים ויעבוד גם איתם.רק מה?מפחדים.
  1. לשמאלנים שלנו לא מפריעות מאות כנופיות הפשע האלימות שמשגשגות בארצנו רק בזכות התחיקה והאכיפה ה"ליברליות", שהם חתומים עליהן, אלא רק התפרעויות משולי ציבור המתנחלים, שרק בזכות הקורבנות הגדולים שהם הקריבו, יש בכלל סיכוי להסדר.
  2. למונימייקר על חשבוננו,כנופיות תג מחיר וכנופיות נוער הגבעות וכנופיות אם תרצו וכנופיות פשע אחרות כולם מאותו בית היוצר=ימנים חובשי כיפות סרוחות=בתי הכלא מוכיחים זאת.
  3. למונימייקר על חשבוננו,כנופיות תג מחיר וכנופיות נוער הגבעות וכנופיות אם תרצו וכנופיות פשע אחרות כולם מאותו בית היוצר=ימנים חובשי כיפות סרוחות=בתי הכלא מוכיחים זאת.
  4. יש לסלק משם את צה"ל ואת המשטרה, ושפלוגות נוער הגבעות ותג מחיר יקבלו את המגיע להם ללא הגנת צה"ל - ואז נזכה לראות האם אלוהים מוכן להגן עליהם או שגם נפשו קצה בהם.
 62. 2
  המשטרה מחפשת מטבע מתחת לפנס
  1. החיפוש צ"ל במקום אחר. בשב"כ,יש מצב שפרובוקטורים של השב"כ מכינים את השטח-קרי,את דעת הקהל לקראת פינוי מאחזים,ולשם כך יש להשחיר את פני הימין כולו,זה כבר נעשה בעבר באמצעות אבישי רביב שגרם לפרץ של איבה נגד כל הימין,עד שהתברר שהיא הוא על הפיי-רול של השב"כ והודרך והונחה על ידו בכל פעולותיו.

   לכאורה.

 63. 1
  טמטום של כוחות הבטחון. אם כל מחבל שחדר לבסיס צבאי היה מקבל כדור בראש היה להם הרבה יותר קל לזהות אותם...

  ממתי
  עצור, עצור או שאני יורה
  הפך ל
  עצור, תראי לי אם אתה נימול, אני אעצום את העיניים...

  1. אחת הסיבות החשובות להתפשטות הפשיעה האלימה היא ההצלחה ההיסטורית של השמאל הליברלי להכליל את "זכות השתיקה" בספר החוקים במדינות הדמוקרטיות. יש גם "הצלחות" נוספות.
  2. 9:37: אתה נשמע כמו גרמני מ 34 שמצדיק תקיפת השמאל. אותו סגנון. אותם נימוקים. אותן תוצאות ?
  3. ציניקן/ רדיפות הקומוניסטים החלו מייד אחרי שאלה הציתו את בנין הפרלמנט בתחילת 1933. גם נכון

   גם נכון שהקומוניסטים בגרמניה, כמו גם במקומות אחרים, אימצו חלקים נרחבים מהמצע הליברלי כשיטה יעילה למוטט את החוק והסדר במדינה יחד עם הלכידות החברתית. הכל עפ"י ההנחיה המפורסמת של טאבאריש לנין: ככל שהמצב במדינה יותר גרוע, מצבם של הקומוניסטים יותר טוב.
   נ.ב- יפה שאתה מודה שכל דרישה להפעלת יד יותר קשה על עולם הפשע, משמעה הכרזת מלחמה על השמאל הליברלי.

  4. היסטוריון מהתחת

   פלוגות ה-אס-אה של גבלס הציתו את הרייכסטאג בקנוניה להאשים בכך את הקומוניסטים, כדי שזה ישמש תירוץ לבטל את חוקתה של רפובליקת ווימר, ולהשית את מפלגת השלטון הנאצית כמפלגה יחידה בעלת סמכויות אבסולוטיות, וכך קרה - לומדים את זה בתיכון, למען השם.

   לפרטים נוספים: וויליאם שירר, "עלייתו ונפילתו של הרייך השלישי" (1960).
   אפשר גם כאן (עברית): http://www.o139.org/2011/11/blog-post_20.html?m=1.
   ציטוט: "ב27 בפברואר 1933 עלה הרייכסטאג באש. בעוד הלהבות מלחכות את כיפתו הכריז היטלר כי זהו "פשע קומוניסטי נגד הממשלה החדשה" וגבלס צרח אל עבר ראש הגסטפו החדש, רודולף דילס "זוהי ההתחלה של מהפכה קומוניסטית! אל נחכה אף רגע, אל נראה שום רחמים. צריך לירות בכל פקיד קומוניסטי בכל מקום שימצא. צריך עוד הלילה לתלות כל ציר קומוניסטי". במשפטי נירנברג העיד האנס גיזאביוס, פקיד במשרד הפנים הפרוסי באותו זמן כי "גבלס הוא הראשון שחשב להעלות באש את הרייכסטאג" ורודולף דילס (ראש הגסטפו) הוסיף בעדות בכתב "גרינג ידע בדיוק איך תוצת האש" וציווה עליו להכין מבעוד מועד רשימה של אנשים שיעצרו מיד לאחריה. גנרל פראנץ האלדאר, ראש המטה הגרמני הכללי בתחילת מלחמה"ע העיד בנירנברג כי בסעודת יום הולדתו של היטלר ב1942 צעק גרינג "האיש היחיד היודע באמת אודות הרייכסטאג זה אני, כי אני זה שהעלה אותו באש!"

   עד לאן יעופפו השקרנים הימנים? האין קץ לנוולותם?

  5. ואני שאלה - אם זה המצב, אז כל פלסטיני חשוד וכל פושע וכל רוצח ישמרו על זכות השתיקה ולא יואשמו?? עדיף למשטרה להודות בעובדות ולא להחשף בטמטום. דהיינו,הכלבלבים של הדוברמן של פוטין.
  6. איזה קטע, יש יהודים ימניים שעדיין מפיצים את השקר כי השמאלנים שרפו את הרייכסטאג. אוח, האירוניה ההסטורית במיטבה...