הממשלה מתכוונת לבנות 1000 יחידות דיור מעבר לקו הירוק

בשלב זה מדובר בהודעה על מכרזים עתידיים בלבד; ככל הנראה מדובר בצעד "ענישה" על הצטרפות הפלסטינים לאונסק"ו

משרד השיכון פרסם היום (ראשון) הודעה בדבר הכוונה לבנות כאלף יחידות דיור מעבר לקו הירוק – במזרח ירושלים ובגדה. ככל הנראה, מדובר בשלב נוסף ב"צעדי העונשין" של הממשלה בעקבות יוזמת הפלסטינים להתקבל לארגון אונסק"ו. על פי הודעת המשרד בעתיד הקרוב יפורסמו מכרזים לבניית 500 יחידות דיור בשכונת הר חומה שבדרום מערב ירושלים, 180 יחידות דיור יבנו בגבעת זאב, צפונית לירושלים ו-348 יחידות יבנו בעיר החרדית בית"ר עלית.

יש לציין כי בשלב זה אין מדובר במכרזים אלא בהודעה על מכרזים עתידיים, שפורסמה במסגרת הודעה לעיתונות על מכרזים רבים נוספים ברחבי הארץ. במשרד השיכון מעריכים כי רוב המכרזים יפורסמו בתוך מספר שבועות, וכי בתוך פחות משנה תחל הבנייה ברוב האתרים.

בשבוע שעבר אישרה מערכת הביטחון את הקמתה של שכונת קבע חדשה וחווה חקלאית ליד ההתנחלות אפרת. השכונה והחווה אמורות להיבנות באזור שחורג מהשטח הבנוי של אפרת, והן יביאו למעשה להרחבה של גוש עציון לכיוון צפון וצפון-מזרח. עם השלמתן, ההתיישבות בצפון גוש עציון תגיע עד לפאתי הפרברים הדרומיים של בית לחם.

בחודש ספטמבר הודיעה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בירושלים על אישור תוכנית להקמת 1,100 יחידות דיור בשכונת גילה בעיר, זאת למרות מורת רוח שהביע הממשל האמריקאי בזמנו מהתוכנית, שמרחיבה את גבולות השכונה שמעבר לקו הירוק.

ההחלטה גררה גינויים חריפים מצד שרת החוץ של האיחוד האירופי, קתרין אשטון, שאמרה כי שהמהלך חותר תחת המשא ומתן לשלום עם הפלסטינים. לדבריה, התרחבות ההתנחלויות "מאיימת על יישום פתרון שתי המדינות המוסכם על הצדדים". בלשכת ראש הממשלה דחו את הגינויים והבהירו כי גילה אינה התנחלות או מאחז, אלא שכונה בליבה של ירושלים המרוחקת חמש דקות ממרכז העיר.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 14
  אתר שמאלני זו הכותרת מדען אירני חוסל וזה מה שמעניין אותכם
 2. 13
  לעולם לא יהיה שלום באזור. רק טרנספר
 3. 12
  במקום שהממשלה הבזויה הזו תעסוק בלהעניש את הפלסטינים, להעניש את השמאלנים, להעניש את אירופה, להעניש את ארה"ב, להעניש את בית המשפט העליון, להעניש את התקשורת, להעניש אזרחים שלא מסכימים עימה - הגיע הזמן שהממשלה הזו תדאג לדורות הבאים בתוך מדינת ישראל ולא תתרפס ותזחל בפני הטפילים היורקים על מדינת ישראל, על חוקיה ועל צבאה.
 4. 11
  אחרי מה שאמרו ראשי חמאס הייתי בונה 100,000 יחדות דיור ואומר לעום ושמאלני החמורי לשמוע את ראשי חמאס!!
 5. 10
  ממשלת הימין ממשיכה לבנות מגורים עבור האליטה הפלסטינית שתקבל אותם בהמשך.
 6. 9
  גילה חמש דקות ממרכז העיר? איזה עיר? בית לחם???

  גילה חמש דקות ממרכז העיר? איזה עיר? בית לחם???

 7. 8
  הקו הירוק התבטל כבר מזמן

  להזכיר לכל מי ש"קו ירוק" נישא בגרונו שזהו קו שביתת הנשק בין ישראל לשכנותיה ומרגע שבחרו להפר את שביתת הנשק ביטלו הן את הקו הירוק.

  שביתת השנק נחתמה בין ישראל למצרים ירדן סוריה ולבנון, לא מעורבים בו "פלשתינאים" פשוט משום שלא היה המושג הזה קיים בזמן חתימת ההסכמים, ואיש באותם ימים לא ראה עצמו כפלשתינאי.

 8. 7
  סופסוף יהיה פתרון למצוקת הדיור. למי חיכו עד עכשיו?
 9. 6
  מלחמה ולא שלום

  כל הפעולות של ממשלת ישראל המושחתת מוכיחות שוב שהדיבורים על שלום הם דיבורים באוויר. נתניהו רוצה שלום אבל מאשר 1000 יח' דיור? על מי הוא מנסה לעבוד. זוהי עוד פעולה שמראה שהוא רוצה בדיוק את ההפך: מלחמה.
  וכאשר יש תגובות מצד הפלסטינים אז ביבי משחק את המופתע: איך זה שהם לא רוצים שלום? איך הם לא רוצים שלום כשזה מגיע עם בניות דיור חדשות ועם ביטול הקפאות באופן קבוע? איך זה יכול להיות שהפלסטינים לא רוצים שלום עם ממשלה שרוצה מלחמה? איזו הפתעה!!!
  חבל שאובמה לא מבין שביבי מוליך את כולם שולל, כשהוא טוען שהוא רוצה שלום, כשלמעשה הוא רק עובד על כולם.
  כל בנייה של יחידת דיור היא ההוכחה שממשלת ישראל לא מתכוונת באמת לוותר על שטחים. כמובן-איך אפשר לוותר על שטחים כשממשיכים לבנות בהם.
  אני לא מבינה איך יש עוד אנשים שמאמינים שממשלת ישראל רוצה להגיע להסכם עם הפלסטינים? איך יש אנשים שחושבים שאין עם מי לדבר בצד הפלסטיני? הרי ברור שאין עם מי לדבר בצד היהודי !!
  כבר מעל לעשרים שנה הליגה הערבית הסכימה לחזור לגבולות של 67, זה אומר למעשה שכל העולם הסכים עם זה. רק ממשלת ישראל לא מסכימה.
  אלמלא הממשלות הניציות שלנו, כבר היינו יכולים לחיות בשלום אולי כבר עשרים שנה. כמה הרוגים זה היה חוסך?
  מעניין באמת איך אפשר לטעון שאין עם מי לדבר כשממשלת ישראל עושה ככל שביכולה בשביל למנוע כל הידברות שהיא עם הפלסטינים ???

 10. 5
  כן ירבו!
 11. 4
  בירושלים זה לא נחשב ביבי נבחר כדי לבנות בשטחים

  בירושלים בנו גם העבודה וקדימה לא בשביל זה אנחנו צריכים ממשלה מהליכוד. מדברים הרבה ובונים מעט. יש לבמות מאות אלפי יחידות דיור ביו״ש. כולן תימכרנה ותאוכלסנה.

 12. 3
  עתונות לקויה

  הממשלה קבלה החלטה על 6000 יחידות דיור ובארץ ״יודעים״ רק על 1000? כן כי זו העין של הערבים .

 13. 2
  5000 בתוך הקו הירוק ועוד 1000 בשטח שיש עליו קונצנזוס

  דיוק זה לא הצד החזק ,או מחוסר עניין לציבור שאתם מתכוננים אליו

 14. 1
  איך זה מקדם את השלום?
  1. דווקא לשיטתו של ביבי זה מאד לא מקדם את תהליך השלום, וזאת המטרה שלו לא?
  2. ואיך פעולות של צה''ל מקדמות את השלום?

   אם כול פעולה אמורה להיות קידום השלום, אז כנראה שלא תישאר מדינת ישראל. טענה מגוכחת כזאת לא שמעתי הרבה זמן.