נתניהו: לא ננהל מו"מ אם חמאס יהיה בממשלת הרשות

ראש הממשלה הגיב ליוזמת האיחוד בין הפלגים הפלסטינים בכנס שגרירי ישראל. ליברמן: לא ניתן יהיה להשיג הסכם עם הרשות בעשור הקרוב

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (ראשון) בכנס שגרירי ישראל במשרד החוץ, למגעים בין הפתח לחמאס על הקמת ממשלת אחדות והצטרפות הארגון השולט בעזה לאש"ף. "אם חמאס ייכנס לממשלה הפלסטינית לא ננהל משא ומתן עם הרשות", אמר נתניהו. מוקדם יותר דיבר בכנס שר החוץ ליברמן, והתייחס גם הוא לנושא. ליברמן אמר כי מטרת הפלסטינים היא לא להשיג שלום, אלא לנהל מו"מ דרך מוסדות בינלאומיים ולא במו"מ ישיר.

נתניהו הוסיף ואמר כי הוא מוכן להיפגש עם יו"ר הרשות מחמוד עבאס (אבו מאזן) בכל זמן ובכל מקום, כדי לחדש את המשא ומתן, אך "ההתקדמות בתהליך השלום תהיה תוך שמירה על סידורי ביטחון שהופכים קשים יותר לנוכח המצב באזור", אמר.

שר החוץ, שנאם לפני ראש הממשלה, הרחיב בעניין הפלסטיני ואמר כי "מה שצריך להיות ברור לכולם הוא שלא מדובר במאמץ של הפלסטינים להשיג שלום אלא במאמץ שלהם לקבוע עובדות בשטח ולהביא לבינאום הסכסוך, קרי לא לשיחות ישירות בכל מחיר אלא אך ורק דרך מוסדות ופורומים בינלאומיים. לכן, כמו שאמרתי, צריך להתאים את החשיבה והדיפלומטיה למציאות ולהבין שמילות המפתח ביחסינו עם הפלסטינים צריכות להיות ניהול הסכסוך ולא פתרון הסכסוך. מי שאומר שאפשר להגיע בשנים הקרובות לשלום עם הפלסטינים טועה ומטעה".

ראש הממשלה נתניהו, הערב במשרד החוץאוליבייה פיטוסי

"בעשור הקרוב זה המצב וצריך לדעת להתמודד איתו בצורה שתהיה הכי טובה עבור שני הצדדים, ותאפשר לשמר את היציבות, שיתוף הפעולה הכלכלי והביטחוני ולייצר צמיחה ברשות הפלסטינית. שום ויתור טריטוריאלי לא יפתור את הסוגיות האמיתיות: פליטים, הסדרי ביטחון וירושלים. השינוי היחידי שיקרה פה אם נחזור לגבולות 67 יהיה שירי הקסאמים והגראדים לא יגיע רק מרצועת עזה לעבר ישובי הדרום אלא גם מקלקיליה לעבר גוש דן".

"את פרצופו האמיתי של אבו מאזן אפשר היה לראות בשבוע שעבר כשהוא נסע עד טורקיה כדי להעניק כבוד ולהיפגש עם המחבלת אמנה מונה, מי שהביאה לרצח נער תמים – אופיר רחום ז"ל –ועם עוד 10 מחבלים ששוחררו בעסקת שליט. זהו אבו מאזן. זו הדרך שהוא מאמין בה ולכן הוא מתחמק מלשבת", אמר ליברמן.

בשבוע שעבר פורסם כי הנהגת חמאס בראשות ראש הלשכה המדינית חאלד משעל מכינה עם ראשי פתח את שלב הבחירות בשטחים ודנה עמם באפשרות שתצטרף לאש"ף.

אש"ף אינה מפלגה פוליטית אלא מהווה ארגון גג של רוב הגופים הפוליטיים הפלסטיניים. אם חמאס תצטרף לאש"ף, יהיהעליה לקבל על עצמה את התחייבויות אש"ף לרבות ההתחייבויות כלפי ישראל. עם זאת יש להבהיר כי בבחירות שייערכו בגדה וברצועה ירוצו פתח וחמאס בנפרד.

בשלב זה של פגישותיהם, מתמקדות פגישות ראשי הארגונים הפלסטינים בבחירות, כאשר לא ברור האם ישראל תתיר להם להציב קלפיות במזרח ירושלים. הדיונים מתקיימים בצל כוונת חמאס לעזוב את סוריה. אחת האופציות היא להעביר את צמרת חמאס לירדן, והצדדים מעוניינים להגיע להסכמות שירגיעו הן את פתח, הן את ירדן והן את האמריקאים. 

Read this article in English: Netanyahu: Israel will not negotiate with Palestinians should Hamas join government 
 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 30
  מזכיר לי עוד סיפור יהודי...

  רב אורתודוקסי עבר ליד מסעדה לא כשרה וראה בה להפתעתו יהודי מקהילתו יושב וסועד מכל טוב. כאשר פגש בו בבית הכנסת, החל להוכיח אותו על חטאיו החמורים. אמר לו היהודי: אתה מבזבז את זמנך. ממילא אף אחד מאיתנו לא יגיע לגן עדן. "הכיצד"? תמה הרבי. ענה היהודי: "אני לא אגיע לגן עדן בגלל שאני אוכל לא כשר וגם לא שומר שבת. אתה לא תגיע לגן עדן כי לא קיים דבר כזה".
  במצב שלפנינו מצהיר נתניהו שלא יכנס למשא ומתן עם הרשות אם החמאס יצטרף לממשלה. אך כל עוד חמאס לא מצטרף לממשלת הרשות מסרב נתניהו למשא ומתן מכיוון ש"אין פרטנר". נראה שרוב אזרחי המדינה שמצביאים בשביל הממשלה הזאת חיים בגן עדן של שוטים. אולי בכל אופן קיים סוג מסויים של גן עדן שאותו יהודי בסיפור לא הכיר.

 2. 29
  חה חה חה... כאילו שללא החמאס נתניהו מוכן למו"מ..... חה חה חה
 3. 28
  כל הכבוד לליברמן פשוט אומר את האמת כמו שהיא
 4. 27
  נתניהו: לא ננהל משא ומתן

  אדוני ראש הממשלה! תמהני האם אתה קורא נכון מה מתחולל כאן!כשסירבת למו'מ עם אבו מאזן,הטיעון המרכזי שלך היה:האם חיוני הדבר לנהל מו'מ עם מי ששולט רק בגדה ולא עזה,הוספת שיש מדינה שלישית בעזה:חמסתאן,ועכשיו כאשר אבו מאזן עושה אחדות שפירושה שחמאס מקבל את מצע חמאס,אתה שוב מפנה גב?האם סבור אתה כי התרגיל של הפרד ומשול ביחס לפילוג הפלסטיני משרת את ישראל?!כמה זמן יחזיק?במצב הקיים אתה דוהר למדינה דו לאומית ,ולא יעזור בית דין ,מדינת ישראל לא יכולה להיות כובשת לנצח!יהיה לזה סוף אימתי ,ולא לרוחנו!האם אתה מחכה למצב שבו בני גדודי חללי אלאקצא וצלאח אלדין יהיו מבין שורות גבעתי וגולני???

 5. 26
  חרם! חרם! חרם!

  בבחירות הבאות מצביע ליברמן

 6. 25
  אפשר לחשוב שבלי החמס כן ניהלתה

  נמאס כבר מהשקרים והתירוצים שלך אדוני ראש הממשלה . איך תנהל מו״מ אם חצי מהקואליציה שלך מתנחלת ?איך?

 7. 24
  מראש "תשוקתו" לנהל משא ומתן "פתאום" יש לו בעיה

  ביבי "כל כך השתוקק" לנהל משא ומתן שהעלה בלי סוף תנאים ומהמורות והשתולל בבניה פרועה בירושלים וביהודה ושומרון, עכשו, אחרי שכל הזמן ישראל טענה שיש שתי ישויות פלסטיניות ולכן אי אפשר להגיע להסדר, פתאום, יש לו תירוץ חדש עם כניסת החמאס להסכם שבו הוא מכיר בכל ההסכמים שהרשות הפלסטינית חתמה עם ישראל,,פתאום "נפל עליו" שהחמאס מוכן להכיר בגבולות 57 "רחמנא ליצלן" שכך אדם בר דעת יודע שאלו יהיה הגבולות כאשר אי פעם יהיה לנו מנהיג עם חזון ותקוה.

  1. תזכירי לי שקרנית מי הקפיא בניה בשטחים ומי סרב לנהל מו"מ

   ואיפה נאמר שחמאס מכיר בגבולות 67? חמאס מוכן להקמת מדינה פלשניתית בגבולות 67, הוא מעולם לא אמר שיכיר בגבולות אלו.
   ולפני הכל על החמאס להכיר בהסכתים קודמים מה שהוא כבר הודיע שלא יעשה.

 8. 23
  יש לקוות שנתניהו יספיק לסיים את המו"מ הקדחתני שמנהל עד כה תרם חמ"ס מקבל על עצמו את כל ההתחייבויות של אש"ף
 9. 22
  מחכה לקדנציה השנייה של אובמה שיתחיל להזיז כאן את העיניינים.
 10. 21
  ומה היה עד עכשיו? שקרן, נמאסת!!!
 11. 20
  שלום אמיתי וטוב לכולם אפשרי רק אם ייכפה על ישראל.

  אירופה, למשל, צריכה לחדול מדיבורים ולהשעות את כל קשריה עם ישראל כל עוד ישראל מסרבת לנהל משא ומתן על האופן שבו היא תחזור לגבולות 67'.

 12. 19
  ועתה שהחמאס איננו בממשלת הראשות,אתה מנהל מו"מ?
 13. 18
  ליברמן

  אתה ילד טוב סהכ. אבל מה זאת הקביעה של ה10 שנים? בדקת ? הבאת מומחים ? או שזרקת בקול סמכותי ?

 14. 17
  יש לעם טיפש ממשלה של אדיוטים וליהודים אור ושמחה חה חה חה ומי יסיים את הכיבוש המביש כי עם צודק לא כובש
 15. 16
  יותר פשוט- עם מי ישראל כן מדברת?

  ארה"ב- זן יותר הכתבה מאשר הידברות. אירופה הרי לא רלוונטית. רוסיה שומעת אבל מייצגת יותר את עמדת איראן מאשר את ישראל. בעצם, היחידה שמקשיבה לנו ופועלת לפי מה שישראל אומרת זו איראן.

 16. 15
  גם אם נוער הפרחים היו שולטים

  ביבי לא היה מנהל איתם מו"מ, דוגרי

 17. 14
  כוסומו

  מה חדש ? עוד סיבה למנוע את השלום. מהלך מחושב של ניצי הקרב, החמאס מחד, ישראל של נתניהו וליברמן הניאנדרתל מאידך. ואנחנו באמצע. כאמור כוסומו

 18. 13
  וואלה, כן כן, להפסיק את המו"מ עכשיו. הצחקת אותי...
 19. 12
  לא ננהל מו"מ אם חמאס יהיה בממשלת הרשות ולא ננהל מו"מ רק עם חלק מהעם הפלסטיני. רק נשיר שירי שלום.
 20. 11
  דיברי ליברמן בכל פורום בתיאום עם נתניהו, ממילא ב10 שנים הקרובות לא יהיה שלום.
 21. 10
  לשני הצדדים יש תהיה קואילציה עם תנועות קיצוניות

  מה הבעיה אצל נתניהו הרי יש את הליברמן בממשלה ובצד השני אצל הפליסטינאים יהיה להם את החמאס!!

 22. 9
  ביבי כמו ביבי,,,, לא ידבר עם החאמס, אז ידבר עם אל קעדה...
 23. 8
  מה תעשה בלי חמאס שהחליט להפסיק את ההתנגדות

  אין יותר את מי להאשים באזלת ידך. ביבי-נביא האבדון.

 24. 7
  הלשכה המשפטית של משרד החוץ רצתה להמליץ על הכרה במדינה פלסטינית

  פשוט אין ממשלה שתחשוב ותבין שזה הדבר הנכון

 25. 6
  על מי בדיוק אתה חושב שאתה עובד

  כל מדיניות החוץ שלך היא לא לדבר עם ערבים. אתה גזען וזה פשוט לא משנה אם זה פתח ,חמאס או אמא תרזה. ביבי משתמש בליברמן כדי להיראות מתון יותר אבל אין שום הבדל ביניהם ובספרי ההיסטוריה השמדת ישראל תהיה על ראש שניהם.

  1. לא ננהל מו"מ עם הרשות הפלסטינית כי אין לזה טעם כל זמן שההסכם אינו כולל את הפלסטינים מעזה - וגם לא ננהל מו"מ עם הרשות הפלסטינית אם החמאס יהיה בממשלת הרשות הפלסטינית...........
 26. 5
  אה! ואחרת כן תנהלו משא ומתן עם הפלסטינים? כל תירוץ עלוב משמש את ממשלת ישראל כדי להשאיר אותנו במצב מלחמה תמידי, לסכן את חיינו ולאמלל את כולנו
 27. 4
  איזה בדיחה! למה עכשיו אתה מנהל מו"מ?
 28. 3
  אכן: חמאס הוא כנופיה ניאו נאצית הקוראת להשמדת עם. עבאס-חמאס הוא ממשיך דרכם הנאמן של אמין אל חוסייני וערפאת - כפי שמוכיחה פגישתו המסלידה עם פרוצת-הגיהנום אמנה מונה, שפיתתה בהבטחות מיניות נער צעיר לזרועות רוצחיו, ואז חיקתה את זעקותיו לקול צחוקן הרם של החלאות הרצחניות שישבו עמה בתא הכלא. עבאס לחץ את ידה. צריך יותר מזה כדי להבין במי מדובר? מתי לחץ ראש ממשלה ישראלי את ידו של רוצח כמו מתועב כמו מונה המפלצת? מתי אדם כמו סמיר קונטאר, שרוצץ ראש פעוטה אל הסלע, סתם מתוך תאוות רצח כשהבין כשהוא עומד להילכד, הפך לגיבור לאומי בישראל, או בקרב עם כלשהו שאינו מורכב מחיות אדם? איפה עוד נחשבים יצורים נתעבים, שמזדחלים כשליחי השטן וסכינים בידיהם לבית משפחה ישנה, מחפשים עריסות כדי לשחוט את התינוקות, ל"לוחמי חופש"? כן, זה "דומה לאצ"ל וללח"י"... בטח! מאוד דומה. בערך כמו שמה שמכונה "מילת נשים" (כלומר, הטלת מום מחריד נוסח דוקטור מנגלה באברי המין, כריתת הדגדגן וחלק מהשפתיים החיצוניות, כדי למנוע מהאומללות "לבגוד בבעל") דומה לברית מילה, להבדיל... ממש כפי ש"השתוללות הימין" בארץ דומה במשהו למה שעשו, נגיד, ללוגן בכיכר אל תחריר - תוך זעקות: יהודיה, יהודיה... ליברמן צודק בכל מילה. אתם טועים. תמיד טעיתם. קשה לטעות. קשה אף יותר להודות בטעות. אבל הרוב כבר הבינו שהם טעו, והודו בטעותם! לא מאמינים? תראו כמה קולות יהודיים תקבלנה מפלגות ממרצ ושמאלה בבחירות הבאות, וכמה יקבלו הליכוד וישראל ביתנו. תבינו לבד מה אתם שווים... כולם ביחד: גרמניה 33! צונאמי! אונס, אונס, או-נס!

  אכן: חמאס הוא כנופיה ניאו נאצית הקוראת להשמדת עם. עבאס-חמאס הוא ממשיך דרכם הנאמן של אמין אל חוסייני וערפאת - כפי שמוכיחה פגישתו המסלידה עם פרוצת-הגיהנום אמנה מונה, שפיתתה בהבטחות מיניות נער צעיר לזרועות רוצחיו, ואז חיקתה את זעקותיו לקול צחוקן הרם של החלאות הרצחניות שישבו עמה בתא הכלא. עבאס לחץ את ידה. צריך יותר מזה כדי להבין במי מדובר? מתי לחץ ראש ממשלה ישראלי את ידו של רוצח כמו מתועב כמו מונה המפלצת? מתי אדם כמו סמיר קונטאר, שרוצץ ראש פעוטה אל הסלע, סתם מתוך תאוות רצח כשהבין כשהוא עומד להילכד, הפך לגיבור לאומי בישראל, או בקרב עם כלשהו שאינו מורכב מחיות אדם? איפה עוד נחשבים יצורים נתעבים, שמזדחלים כשליחי השטן וסכינים בידיהם לבית משפחה ישנה, מחפשים עריסות כדי לשחוט את התינוקות, ל"לוחמי חופש"? כן, זה "דומה לאצ"ל וללח"י"... בטח! מאוד דומה. בערך כמו שמה שמכונה "מילת נשים" (כלומר, הטלת מום מחריד נוסח דוקטור מנגלה באברי המין, כריתת הדגדגן וחלק מהשפתיים החיצוניות, כדי למנוע מהאומללות "לבגוד בבעל") דומה לברית מילה, להבדיל... ממש כפי ש"השתוללות הימין" בארץ דומה במשהו למה שעשו, נגיד, ללוגן בכיכר אל תחריר - תוך זעקות: יהודיה, יהודיה... ליברמן צודק בכל מילה. אתם טועים. תמיד טעיתם. קשה לטעות. קשה אף יותר להודות בטעות. אבל הרוב כבר הבינו שהם טעו, והודו בטעותם! לא מאמינים? תראו כמה קולות יהודיים תקבלנה מפלגות ממרצ ושמאלה בבחירות הבאות, וכמה יקבלו הליכוד וישראל ביתנו. תבינו לבד מה אתם שווים... כולם ביחד: גרמניה 33! צונאמי! אונס, אונס, או-נס!

 29. 2
  אז עם מי תנהל מו"מ?

  אתה הרי מחפש תירוצים איך לא לעשות שום דבר בשום נושא מלבד הבטחת הכסא שלך.

  1. למה ליברמן טוען שלא יהיה הסכם 10 שנים? הוא מתכנן להישאר כ"כ הרבה זמן מחוץ לכלא?
 30. 1
  כי פשוט בלי חמאס מתנהל מו"מ קולח
  1. לך- האחת שנמאס לה

   ראשית גילוי נאות: ליברמן הוא האנטי פוליטיקאי הדוהר אל תוך חנות חרסינה ולא מבין מה כאן לא בסדר. אני האחרון שמזהה אצלו מזור בסכסוך הבלתי אפשרי עם הפלשטינים.
   אך עלינו להודות: לא אנחנו הבעיה, ולא ברצונינו או באי רצונינו להגיע לפיתרון, שווים אפילו את קליפת השום של הצד השני. אז נניח שנלך לקראת הפלשטינים. מה זה אומר ? או....מה לדעתך עלינו לעשות, ולתת, ולוותר, ולהרים ידיים, בכדי שתנוח דעתם של אויבינו למען המשך קיומנו (וזו הרי איננה פראזה). אני משוכנע שנזכה בגדול באהדת העולם, ממש נפלא. האם זה יספק את שביעות רצונך?
   קשה לכולנו עם ליברמן, אך תאמרי את בשפתך ובסיגנונך: במה הוא איננו צודק? וזו בעייתנו. כווווולם יודעים שהוא צודק בריבוע, אך כאמור הוא כמו פיל בחנות חרסינה.