הקצינים והפוליטיקאים בשירות המתנחלים

המעקב השיטתי אחרי פעולות צה"ל והמשטרה מדאיג, אבל חדירת הימין הקיצוני לכנסת ולשורות הצבא מטרידה יותר

כתב האישום שהוגש אתמול נגד חמשת פעילי הימין הקיצוני מספק בפעם הראשונה הצצה מפורטת אל שיטות העבודה של החבורה המרכזת את פעולות המחאה, האלימות בחלקן, בגדה. זו גם הקבוצה שמסביבתה יוצאות, להערכת השב"כ והמשטרה, התקפות "תג מחיר" נגד מסגדים ורכוש פלסטיני.

האופן השיטתי והיסודי שבו מתנהל המעקב אחר הכנות צה"ל והמשטרה לפינוי מאחזים מספק סיבה לדאגה, אבל חמור ממנו מרחב ההשפעה והחדירה של הימין הקיצוני. טבלת הדיווחים המצורפת לכתב האישום מעידה על איסוף מידע מעשרות מקורות הכוללים, לצד יו"ר הקואליציה ושיחה בין תושבי המאחז המיועד לפינוי לבין שר בקבינט, גם מספר לא מבוטל של קצינים וחיילים בצה"ל.

הדלפת מסמכים מסווגים ל"הארץ" בידי פקידת הלשכה לשעבר ענת קם, מנימוקים פוליטיים מן הצד השמאלי של המפה, עמדה אשתקד במוקד משפט פלילי מתוקשר. אתמול, לראשונה, חשפה המדינה את בעיית ביטחון המידע התופחת שעמה היא מתמודדת מימין. אין זה חדש שהצבא שקוף למתנחלים בגדה המערבית. כשהמידע המסווג הזה מגיע למי שמוכנים להסתער באבנים על סמח"ט בצה"ל, מתבררים הסיכונים הכרוכים בכך.

המתנחלים החשודים בריגול ביהודה ושומרוןאוליבייה פיטוסי

המעקב המפורט של הימין אחר מהלכי הצבא ערב הפינוי המתוכנן מבטא הרבה עיסוק ברב-סרן שמועתי, אך גם דיווחים מהימנים ושיתוף פעולה אמיתי - עם קציני ביטחון ואנשי ציבור בהתנחלויות ועם מספר רב של מקורות ביחידות צה"ל. עכשיו מובן מדוע המליץ תא"ל ניצן אלון, אלוף פיקוד המרכז המיועד, למדר חיילים בעלי רקע אידיאולוגי מובהק ממידע מוקדם על פינוי מאחזים. קצין ביטחון המידע של הפיקוד צפוי להעיד במשפט, אבל נדרש יותר מכך. ככל הידוע, חקירה מצ"ח וחקירה פנימית של הפיקוד לאיתור מדליפים לימין לא העלו עד כה תוצאות של ממש.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

בצבא מתגאים בהצלחת המידור בעת הפינוי בפועל של מאחז מצפה יצהר, כמה ימים לאחר ליל ההתפרעות במפקדת חטיבת אפרים. קציני מטה בחטיבת שומרון, שבתחומה נמצא המאחז, לא ידעו על הפינוי עד להגעת הכוחות למאחז. אבל איש לא המציא בכך את הגלגל. כבר ב-2003 פינתה חטיבת הצנחנים מאחז ליד יצהר בשיטה דומה. נראה שהנוהג הזה פשוט נזנח במשך השנים.

ארבעה מחמשת הנאשמים הורחקו מהגדה אשתקד בשל חשד למעורבות בפעילות אלימה. החמישי זומן לשיחות אזהרה רבות בחטיבה היהודית בשב"כ. נראה שלא הסתירו מראש את מעשיהם, משום שלא העריכו שהמדינה "תפיל" עליהם כתב אישום שעיקרו פעולות המעקב אחר תנועת כוחות צה"ל ושיגור המתפרעים לחטיבת אפרים. זה לא היה קורה, כנראה, בלי הרוח הגבית של דעת הקהל, שזועזעה מאירועי הלילה בחטיבה.

זהותם של מארגני המחאות האלימות היתה ידועה מראש לשב"כ ולמשטרה. מרגע שניתן הגיבוי המערכתי, מראש הממשלה ומטה, באו גם כתבי האישום. כרגיל בשטחים, נראה שהמדינה התעוררה מאוחר - וכלל לא ברור כמה זמן יחזיק מעמד הקו הנוקשה הנוכחי.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 47
  Those who know the past can tell the future

  The state will not survive the outcome of destruction that always follows the failure of the people to maintain a coherent uniformed fiber of one land, one people. Judea and Israel couldn’t do it. The political split into three or four factions in Judea brought about the lost of the second kingdom. The extreme militants, even if they are 10%, can bring the state down when the majority is unable or unwilling to stand together against a militant faction of extremists who are motivated by the same culture and justifications as the Muslim extremist. Look around you; this isn’t Israel that you know from the very near past. The lack of social justness and economic justness has always been the breeding ground for unrest.

 2. 46
  ענת קם לא מגיעה לקרסולי בגידת הימין בצה"ל ובמדינה
 3. 45
  זה שיתוף הפעולה המדרדר אותנו לאבדון
 4. 44
  כל המגיבים מימין ומשמאל פספסו את העיקר: חשש אמיתי, מוצדק ומבוסס מהפיכה צבאית המובלת על ידי קצינים מהימין הקיצוני...

  קצובר מבטל את הדמוקרטיה? ממילא חלק נכבד מהימין לא סר למרות המדינה... חדירה משמעותית של מתנחלים לתוך השב"כ והמשטרה... כל אלו רק מבשרים את הבאות.

  1. זה קשור לעובדה שהחלו לאסוף את כל העותקים של "הדרך לעין-חרוד" מהספריות הציבוריות וחנויות הספרים?

   הפיכה צבאית מתבצעת כאשר אין אמצעים אחרים לאותה קבוצת קצינים לתפוס את השלטון. לא נראה לי שזה המצב בארצנו.
   מעוז אחר מעוז בכל מקרה נכבשים "באופן דמוקרטי" - בית-המשפט, המשטרה (ההצעה להקים יחידות של שוטרים דתיים), שדרות הפיקוד בצבא, בית-המחוקקים, משרד החינוך.
   מה שכן, לכשיושלם המהלך, ואת זה האידיוטים שכרגע בשלטון לא מבינים, ביבי ודומיו יהיו הראשונים להתייצב מול בית-דין שדה.

  2. למעשה אתה נותן לזה עוד זמן... אך תשים לב:

   בתי משפט ותקשורת, ההשכלה הגבוהה (באמצעות מל"ג), גדודים שלמים בצבא (נצח יהודה) ושדרת הפיקוד הביניים בצבא, ובשב"כ. הפיכות צבאיות נעשות לרוב על ידי הפיקוד הביניים (רבי סרנים). התרחיש כלל לא דמיוני (בין אם יש עותקים של "הדרך לעין חרוד" ובין אם לא), ובתנאים מסוייימם הציבור אף יברך על כך.

 5. 43
  השיטה עובדת נגדנו - מחלישה את הרוב ומעציצמה את הקיצונים. כבר כשהחרדים חדרו לכנסת, היה צריך לפעול נגד חדירת קיצוניים לכנסת, ובמקום זה העצמנו אותם. וזה מה שיקרה עם הימין הקיצוני
 6. 42
  וכמה פוליטיקאים קצינים שופטים אנשי תשקורת יש בשרות
  1. כמה פעמים אפשר להשתמש במילה "תשקורת"?

   כאילו המלה הזו בכוחה להסביר את הכל. אני מציע להתרכז בעובדות: כמה באמת קיצונים שמאלנים נמצאים בעמדות מפתח? למשל, כמה עיתונאים ימניים יש ב"מקור ראשון", ,ישראל היום" השידור של ז'וזו' וחבריו ברשת ב', עתונאים ימניים ב"ידיעות אחרונות" וכו'?!

 7. 41
  חדירת הימין הקיצוני לכנסת???על השמאל להלחם על כניסתם לכנסת בבחירות דמוקרטיות

  חדירת הימין הקיצוני לכנסת???על השמאל להלחם על כניסתם לכנסת בבחירות דמוקרטיות.
  תחליפו "ימין קיצוני" ל "חדירת ערבים קיצוניים" ומייד גדעון יזעק - גזענות

 8. 40
  מדוע שראש הקואליציה לא יקבל את אותו העונש שקבלה ענת קם?
 9. 39
  ביברמן

  ביבי בחולשתו -חולשתנו מוביל אותנו בעינים פקוחות אל פי תהום ( ובבחירות הבאות יקח אותנו צער אחד קדימה)

 10. 38
  על ההבדל העצום בין הפגנות השמאל והימין בנושא המדיני -

  בעוד שהפגנות ופעילויות אחרות של הימין רק מחזקות את עמדת הממשלה ומעניקות לה חזות מתונה, אלה של השמאל רק מחלישות אותה.

  1. פעולות הימין מחזקות את האפרטהייד
 11. 37
  כותרת נכונה: "העם הקצינים והחיילים-בעד המתנחלים"---מיעוט של אדוני "הארץ" ושמאל קיצוני-בעד הערבים
 12. 36
  מישהו יכול להסביר לי מה יש בארץ הזו שמשחר ימי ההיסטוריה מצמיחה קנאים פנטים מטורפים? הארץ המקוללת שהכי הרבה דם נישפך ויישפך בישבילה
 13. 35
  האיום הגדול ביותר על היהדות הוא מצד הסיקריקין למינהו: חובשי הצלחות המעופפות והקסדות השחורות

  האם יאיר לפיד יבער את הנגע?
  אם התשובה היא חיובית, מרבית העם - ולא רק חילוניים - יצביעו עבורו.

 14. 34
  אויש כמה שאתם דומים לפקיסטאן! מדינה הלוקה בMPD - תסמונת ריבוי אישיות היא מושא ראוי לכתבת תחקיר של אמנון לוי בעשר

  מה צופן עתידה של מדינה המתנהלת כמו קומדיה של פלאוטוס?

 15. 33
  אומרים שהמדינה פועלת בשירות היהדות. מאד מאד מאד מאד מדאיג
 16. 32
  תרגיל בחשבון


  אלקין עוזר לפעילי הימין בשתחים אשר נאמנים למנהיגיהם ובינהם בני קצובר אשר מתנגד לדמוקרטיה (ראה ידיעה מאתמול).
  עכשיו בואו נעשה אחד ועוד אחד ועוד אחד. מה קובלנו?
  אומרים שהדג מסריח מהראש. אלקין הוא ממש לא הראש.
  נתראה באוסטרליה.

 17. 31
  יפורקו ישיבות ההסדר לאלתר

  בהעדר הכרה ברורה בעליונות החוק והפיקוד בצבא על חוק ההלכה והרבנים, מהווה שירותם של בני הישיבות בצבא סיכון ממעלה ראשונה לתפקוד הצבא ולדמוקרטיה במדינת ישראל. אחיזתם של בני הישיבות באידיאולוגיה פוליטית סדורה ההולכת ומקצינה ונטולת פשרות, מובילה אותם לדפוסי התנהגות קיצוניים, שמזה זמן רב כבר ניכרים במציאות הפוליטית הישראלית. מצב מסוכן זה מוצא את ביטויו כבר בפועל: בזמן פינוי גוש קטיף, ולאחר מכן, בעת שהיה צורך לאכוף כללי המימשל ביו"ש, העדיפו בני הישובות את הנחית מנהיגי הדת השונים על פקודות הצבא. אחד מעקרונות הדמוקרטיה הבסיסיים ביותר נפגע: אי הפוליטיזציה של הצבא. התהליך של חדירת בוגרי ישיבות ההסדר למערכות הרגישות ביותר בעיצומו, וגורם לפירירה של הדמוקרטיה הישראלית השברירית מבפנים.

  מדינת ישראל מממנת, מתגמלת ותומכת במערכת ישיבות ההסדר - מערכת חינוך עצמאית, המחנכת לכך שהנחיות מנהיגיה הדתיים עדיפות על הנחיות ופקודות המדינה והחוק. בעשותה כן, מנסרת המדינה את הענף שעליו היא יושבת. כל מערכת חינוך עצמאית כזו מייצרת גם חריגים, דוגמת רוצח ראש הממשלה רבין, שגדל על המצע הזה.

 18. 30
  בעדן של טלפון סלולארי לכל ילד לא ניתן למנוע מטרמפיסטים בדרכי יו"ש להעביר ס.מ.ס על תנועת מובילים עם טרקטורים לחבריהם. אגב אירגון "בצלם" סיפקו מצלמות לפלסטינים לתעד פעילות צה"ל בשטחים והם לא נאשמים בריגול. לגבי ענת קם היא גנבה מידע מאות מסמכים של "סודי ביותר" על תוכניות מלחמה של צה"ל מול האויב הערבי.
  1. משה, אתה מתחסד: המצלמות שסיפקו "בצלם" שימשו לתיעוד, שבמקרה הטוב עשוי היה לשמש בדיעבד לחקירה. חברים בקואליציה מספקים מידע חי לכוחות עוינים בשטח שתוקפים את חיילי צה"ל
 19. 29
  ביתו האישי של רה"מ הוא תא תמיכה חזק ונחוש לאידאולוגיה של המתנחלים ולמעשיהם. אם רה"מ דורש לשפוט את הפורעים הרי הוא גם קורץ להם באותה הנשימה, שיהיה בסדר. הרוב השפוי במדינה, כולל תומכי נתניהו, לא מבינים איפה אנחנו כבר נמצאים.
 20. 28
  אלקין ובן ארי עובדים בשביל קצובר שכבר הצהיר שהדמוקרטיה צריכה להתפרק
 21. 27
  אחרי יום מטלטל-שבו מתברר שיו"ר קואליציה-אלקין משתף פעולה עם טרוריסטים יהודים ואף אחד לא משמיע קול,לא מפטר את האיש ודורש העמדתו לדין (פרט למר"צ)- ורק ישראל הראל כותב על זה...מראה לכמה עמוק אנחנו בבור
 22. 26
  זו כבר לא מזימה הנרקמת במחשכים,,, קצובר כבר מכריז עליה בראש חוצות,,,
 23. 25
  נתנחם בחדירה לכנסת של הערבים והשמאל והשמאל הקיצוני.
 24. 24
  מחאה על הרס בתים של אזרחים לגיטימית!
 25. 23
  האם גנבו או פרסמו מסמכים מלשכת אלוף הפיקוד?
 26. 22
  ... מידע למתנחלים
 27. 21
  אולי יש בילבול בתמונות הם ניראים כמו אחים המוסלמים
 28. 20
  ...בשרות המתנחלים

  מה היה אומר חבר כנסת מהימין לו ח״כ ערבי היה מוסר מידע שגרם לפגיע מיידית בחילי צה״ל?! התופעה של דליפת מידע ידועה וגלויה זמן רב. קצינים שעמדתם גלויה וידועה מתמנים לתפקידיםבנקודות מפתח, את מי הם משרתים כאשר פעילות צה״ל נוגדת את דעתם ודיברי רבנים. על תעמידו אנשים טובים בפני דילמות כאילו כולנו מפסידים מזה.

 29. 19
  רצינו דתיים בצבא

  זה חלק מהמחיר שאותו צריך לשלם. תלוי בי , את כל יוצאי הדופן הדתיים בצבא לשלוח הביתה, או לא לגייס אותם מראש. אם זה היה מישהו מהשמאל מייד היתה התנפלות, אבל זה ימין סהרורי אז יש מי ששומר עליו, במיוחד הצמד מהכנסת.

 30. 18
  לקח משונה : הצבא מקיים הוראות החוק רק אחרי שהתקשורת ודעת הקהל מזכירים לו את חובתו. הלו צה"ל , אתה הריבון בגדה המערבית וחייב לאכוף את החוק גם מול תושבים יהודים.
 31. 17
  לבושתנו אנחנו כולה ארץ כבושה בידי המתנחלים המבקשים להעביר את ערכי העם היהודי מהעולם ולחיות כהלכה אנרכיסטית
 32. 16
  יש לנו פלנגות בחסות חברי כנסת

  יש לנו מדינה צעירה בת 65 שנה אבל אנחנו עדיין חיים חיי שבט . מסרבים ללמוד מההסטוריה .בוכים על חורבן בית ראשון, חורבן בית שני,יגיע היום ונבכה על חורבן בית שלישי.עם בכיין שלא לומד . עם פסיכופט שמפריז בבטחון עצמי ומתנשא מעל כולם ומצד שני כל הזמן מיבב בבכי לאלוהיו .עם קטן ומוזר. ומי שסובל באמת הינם השפויים שנאלצים לחיות בין המטורפים.

  1. כל מילה בסלע.ראוי לקרוא את כל התגובה
  2. הרס בתי אזרחים עי הצבא, גורם הפלגנות!
 33. 15
  מידור חיילים? הצעה נואלת!

  כי לא מדובר רק בחיילים. מה עם מפקדים - לרבות בכירים?
  אין לו לצה"ל אלא להלין על עצמו. את הסרטן הזה החדיר לשורותיו במו ידיו.

 34. 14
  העוסקים בהרס בתי יהודים, גם אם זה נגד רצונם, שוב אינם צבא ההגנה לישראל

  אני רואה עלבון אישי בזה שהם לובשים אותם מדים שלבשתי כשיצאתי להלחם לשחרור חבלי ארצנו.

  1. בשם מי לבשת את המדים? בשם האומה והנהגתה הנבחרת או בשם אלוהים?
 35. 13
  צווי הרחקה אינם דמוקרטים, אם יש חשש לפלילים שיוגש כתב אישום
  1. אירגוני "זכויות האדם" סבורים שלא יתכן שגם יהודים וגם ערבים הם בני אדם.

   יש להפנותם אל האקדמיה ללשון העברית.

  2. ומעצרים מנהליים הם כן דמוקרטיים? מה עדיף, לשבת בכלא בלי משפט עד שלרשויות נמאס להחזיק אותך, או להסתובב חופשי בירושלים ולעשות בלגן?
  3. האגודה לזכויות האזרח יצאה להגנתם של הפורעים, לרבות בכל אמצעי התקשורת, ודרשה לפעול נגדם כחוק.
  4. אין חוקים דמוקרטים בשטח כבוש.בגלל זה שופטים ערבים בבית דין צבאי
  5. לא שותקים!! האגודה לזכויות האזרח התבטאה מספר פעמים נגד מעצרים מנהליים וצווי הרחקה.
  6. צווי הרחקה הם חוקיים במקום שהמשפט הישראלי לא חל עליו, דייהנו, מאחזי פשע בשטחים כבושים
  7. אירגוני זכויות אדם מגינים על הנפגעים ולא על הפוגעים. קפיש, ימנוני? וחוץ מזה נבחריך דורשים להוציא את ארגוני זכויות האדם אל מחוץ לחוק אז מה לך ולזעקתך??
 36. 12
  סכנה ברורה ומידיית

  מדינת ישראל נתונה לסכנה ברורה ומדיית,תושבי ארץ התנחלויות ,מיעוט באכלוסיה בהיותו לשון מוזנאים בקואלציה של ביבי,מנצל את המצב כדי להשתלט על עמדות מפתח בשלטון של מדינת ישראל.
  מטרתם ברורה ביטול המשטר הדמוקרטי ליברלי והשתת דיקטטורה הלכתית.
  בבחירות הקרובות
  לרוב הדומם יש אולי יהיה הסיכוי האחרון להציל את מדינת ישראל מהפיכתה למדינה דתית קיצונית הפועלת עך פי חוקי ההלכה מלפני אלפי שנים,ושבראשה יעמדו רבנים הזויים.

  1. הכיפות הסרוגות 40% ממסיימי קורס קצינים. זכויותיהם לא נופלות מאלה של בוגרי שיינקין וגל"צ שהשתלטו על התקשורת של עם ישראל.
 37. 11
  Israel - the only settler-ocracy in the Middle East
 38. 10
  יש הבדל עצום בין ענת קם למתנחלים . ענת קם נתנה מיד

  מידע לאוייבים של מדינת ישראל והמתנחלים בעד ישראל . בראיה שלהם כולל מהנהר עד הירדן הם לא אוייבים לכן יש הבדל גדול בין בוגדת למתנחל שברור שלא ימסור מידע סודי לאוייב.

  1. ענת קם לא נתנה מידע לאויבים.זה שאתה קורא לאורי בלאו אויבים,ועוד נכנס להגיב כאן-זו בגידה.לך תהיה ישר ותקיא בחינמון של ביבי.לא כאן. אבל עם סתומים כמוך שלא מבינים איך ביבי והימין קוברים את הארץ אין מה לדבר.
  2. כתב שמעביר את החומר לצנזורה (ומקבל אישור!)

   הוא "אויב ישראל".
   אספסוף שמכה קציני צהל ופורץ למחנה צבאי הוא "בעד ישראל".

  3. לרן

   פורעי השטחים הם בוגדים הכי גרועים, כמה שהם עולים למדינה ?
   רק אתה כנראה צריך לשפר את הראיה והשמיעה שלך.

  4. המתנחלים בעד "ישראל"? איזו ישראל? קרא את בני קצובר מאתמול. זו לא ישראל, זו יהודה.
 39. 9
  אני רוצה לדעת כמה חיפאים הצליחו להסתנן לשורות הצבא, המשטרה והשב"כ, כמה מהם חפרפרות בכנסת, ומה הם מתכננים.

  המאמר הזה כולו פלגנות סכסכנית מיותרת ומסוכנת, המבקשת להעביר את המאבק הפוליטי אל שדות הציד הנצחיים של הנאמנות למדינה. הזהר הראל שלא יצא ההיפך. לא שכחנו שמייסדי שיטת המעקב, הצילום וההלשנה דווקא קרובים יותר לבית המדרש שלך.

 40. 8
  ליישם את תקנות חירום התקיפות בשטחים ! ("דבר המלך במעצתו" ממשלת פלשתוחה א" י 1945) המאפשר עונש מוות על ריגול ופעילות מחתרתית חבלנית
  1. אכן ליישם אותו ובהקדם - ראשית כלפי ענת קם, וענונו, קלינגברג, אורי אדיב, אמיר מח'ול, אחמד טיבי, ואינספור ערבים ישראלים ואנשי שמאל קיצוני נוספים
  2. לא מסכימה.
 41. 7
  חלאות בחסות הדת!! גייס חמישי בצה"ל, בממשלה, בכנסת. לסלק אותם!!
  1. לא שכמותך הקימו את המדינה. גם בימי ברל כצנלסון ראו בכם גייס חמישי. ר' הטקסט המפורסם המתחיל במילים "היש עם בעמים".
 42. 6
  ימנים צבועים - למה אתם לא מתנפלים על אלקין כמו שהתנפלתם על ענת קם?
  1. לעומת אלקין אני פטריוט ישראלי.
  2. לעומת שולמית אלוני אני פטריוט ישראלי
 43. 5
  בשטחים צהל הוא צבא מדינת יהודה
  1. רק בזכות מפעל ההתנחלות יש סיכוי להסדר בגבולות 67. שטחים ריקים לא קלף מיקוח, ובלי קלפי מיקוח אין סיכוי לשום ויתור פלסטיני.
  2. רק שהשטח ניכבש מירדן ולא מפלסטין
  3. והמתנחלים קרציות ועלוקות על דם המדינה ואזרחיה
  4. עפ"י נתוניו של נדב שרגאי ("הארץ" אונליין 23.9.03), היה מספר ההרוגים מקרב המתנחלים בשתי האינתיפאדות פי-4 מחלקם היחסי באוכלוסיה היהודית. (מהנתונים לא ברור אם הוכללו גם המתנחלים הרבים שבקרב ההרוגים של צה"ל, כך שיתכן שהמספר גבוה במידה משמעותית).
 44. 4
  ולבית המשפט העליון
 45. 3
  ימין פשיסטי פועל בחופשיות רק כשממשלה ומוסדות ביטחון סלחנים כלפיו
  1. הגדרה: סמולן = רובוט הפולט כל העת את המילים פשיסט ופשיזם.
 46. 2
  רק עיוור או אידיוט או ימני לא קולט שהמתנחבלים הם גייס חמישי בתוך מדינת ישראל. כמו סרטן הם שולחים גרורותיהם לצבא,לכנסת,לממשלה,למשטרה,לשב"כ למערכת המשפט וליתר מוסדות המדינה = זה הפרצוף של האוייב המסוכן ביותר לישראל
  1. זה משניתן

   להגיד גם על השמאל לא?

  2. מסכים לכל מילה. אפילו אני לא יכולתי לנסח זאת יותר טוב.
 47. 1
  הגיס החמישי של המתנחבלים ותמכיהם הוא עובדה קיימת

  הפתרון לעקירתו הוא אולי מהפך פוליטי ושלילת הזכויות הפוליטיות מהחרדים בעלי בריתם של המתנחבלים אלא אם כן הם נכנסים לשוק העבודה.

  1. פשיסט

   זה מה שאתה.

  2. את מי מעניינים הגידופים שלך? כל המפלגות היהודיות רואות בהתנחלויות קלף מיקוח ונכס אסטרטגי. אפילו

   אפילו מר"צ הקיצונית מתנגדת לפינוי התנחלויות לפני הסדר. זה הוכח בהסתייגותו של היו"ר ד"ר ביילין מההתנתקות החד-צדדית. מה שמותיר אותך כמייצג רק את העמדה הערבית.

  3. הבעת הפנים הזחוחה, הנינוחה של הברנשים בצילום

   מענין להיוכח כמה הם מרוצים מעצמם ועד כמה לא ניכר עליהם כלל שהם עצורים הנתונים בידי שלטונות החוק. מכאן שאנחנו העצורים, אנחנו הסובלים, אנחנו ה"פרייארים" בסיפור הזה.