שליט על הכניסה לפוליטיקה: אני רוצה לתרום חזרה לחברה; איני תשובה ללפיד

אביו של החייל ששב מהשבי סיפר במסיבת העיתונאים עם יחימוביץ' כי רעייתו התנגדה למהלך אך בסופו של דבר הסכימה, "גם אם בשתיקה"

נועם שליט, אביו של גלעד, החייל ששב מהשבי, נאם הבוקר (שלישי) במסיבת עיתונאים משותפת עם יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', על הצטרפותו למפלגת העבודה. "החברה הישראלית תרמה לנו בשעת צרה והתגייסה למעננו ולמען גלעד, ואנחנו הצלחנו לגייס את החברה הישראלית. היום אני שואף לתרום לחברה חזרה, כפי יכולתי, ולכן אני מעמיד את עצמי לבחירה", אמר שליט שהכחיש כי הצטרפותו היא תגובה להכרזתו של יאיר לפיד על כניסה לפוליטיקה.

יחימוביץ' בירכה את שליט על הצטרפותו למפלגה. "זה לא חדש בשבילך, אתה חבר מפלגה הרבה שנים - הרבה יותר ממני", אמרה. יחימוביץ' סיפרה כי היא ושליט ניהלו שיחות בנושא בחודש האחרון, וכי היא ביקשה ממנו להצטרף. "זה לא היה עולה על דעתי אלמלא ידעתי שהוא חבר במפלגה מאז 1996. הוא איש תנועת העבודה ומחזיק בערכי התנועה".

שליט סיפר במסיבת העיתונאים, אליה איחר בשל עיכוב ברכבת, כי היו לו התלבטויות לא מעטות טרם ההחלטה, משום שצפה את הביקורת של חלק מהציבור למהלך. "כמו כל אזרח אני מעמיד את עצמי לבחירת הציבור אם אני מתאים או לא, או מסוגל או לא. אני מבין את הביקורת, היא לא היתה בלתי צפויה, והיא אף לגיטימית". כאשר נשאל שליט על דעתה של רעייתו אביבה למהלך סיפר כי "לאביבה היו הסתייגויות והתנגדויות, אך בסופו של דבר היא הסכימה, גם אם בשתיקה".

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

שליט ויחימוביץ' במסיבת העיתונאים, היוםאלון רון

שליט התייחס לטענות בליכוד על כפיות טובה מצידו. "אנו מעריכים ומודים לראש הממשלה על ההחלטה האמיצה להשיב את גלעד הביתה, עשינו זאת בכמה הזדמנויות אחרי שובו של גלעד וגם בעתיד נזכור את חלקו. אך אין בהתמודדותי להוריד מחלקו של נתניהו בהשבת גלעד. עם זאת, כמובן שיש הבדלים בין תפישות העולם שלי ושל ראש הממשלה". שליט ציין כי לא יעשה שימוש בבנו במסגרת הקמפיין שלו לכנסת.

שליט התייחס לתפישת העולם הפוליטית שלו. "האג'נדה שלי היא סוציאל-דמוקרטית חברתית-כלכלית של מפלגת העבודה שדוגלת בכלכלה חופשית אבל במדינה שלא מתנערת מאזרחיה בעיקר אלה שעובדים ומשרתים ושומרת על אזרחיה החלשים. בנושא המדיני אני מאמין בעניין 'שתי מדינות לשני עמים' - אין פתרון אחר מלבד פשרה היסטורית, בין אם אנחנו או הפלסטינים אוהבים את זה או לא אוהבים את זה. גם נתניהו הגיע לזה אך לצערי זה לא מתקדם".

טרם דבריו של שליט הציגה אותו יו"ר המפלגה יחימוביץ' וסיפרה כי "נועם לא עשה שופינג ולא חיפש שום אג'נדה. האג'נדה שלו בהיבט המדיני-כלכלי-חברתי ותפישת שלטון החוק תואמת את ערכי המפלגה. הוא בשר מבשרנו. אני שמחה על הסכמתו". המאבק הציבורי של משפחת שליט צריך להיכתב בספר ההיסטוריה של מאבקים ציבוריים בארץ ובעולם, הוסיפה יו"ר מפלגת העבודה. "מעולם לא ראיתי מאבק כל כך מאופק ואלגנטי, הסתכלתי בהערצה באופן האצילי שבו הם ניהלו את המאבק".

ההודעה של שליט הפתיעה רבים מתושבי מצפה הילה, שהופתעו מנוכחות התקשורת במושב השקט. גם החברים לשעבר במטה לשחרור של גלעד שליט אמרו שהופתעו מההחלטה, אך רובם סירבו להתייחס או להגיב.

שמשון ליבמן, לשעבר יו"ר מטה המאבק לשחרור גלעד שליט, אמר שהוא עודכן על ההחלטה כשלוש שעות לפני ההודעה הרשמית, והוסיף שאין בכוונתו להתייחס לעניין. "נועם הוא מספיק פיקח בכדי להחליט בעצמו מה שהוא רוצה", אמר ליבמן.

Read this article in English: Noam Shalit: I want to give back to Israeli society that helped bring Gilad home

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 20
  שליט הוא אופוטוניסט אגואיסטי ומעודד הטרור האיסלאמי את הקול שלי העבודה לא יקבלו
 2. 19
  לפני שתתרום לחברה - כדאי שהבן שלך יעלה לתורה ויגיד ברכת הגומל על שחרורו ממלתעות האויב
 3. 18
  מה באמת עשית שמצדיק בחירה??? ביזיון, פשוט ביזיון!

  הובלת בצורה שקטה את המאבק לשיחרור בנך. זהו. לא יותר לא פחות.
  על הרקע הזה בוודאי שלא ניתן להלל אותך וגם לא ממש ניתן לתקוף אותך למות שלכולם ברורה הציניות בניצול המצב.

  ואגב - אם למישהו מגיע קרדיט בתהליך זה ליועצת התקשות שלך, שעשתה עבודה טובה. מנוגדת לאינטרס של מדינת ישראל אבל טובה לך ולבנך. האדם השני שמגיע לו קרדיט זה ראש הממשלה. שלקח החלטה לא קלה והעביר אותה גם מול אותו חלק בצביבור שהתנגד לה.
  אתה? אולי אישיות טלויזיונית חביבה אבל את זה ניתן לומר גם על אלירז שדה, אז? בעצם אישיותו נראית מענינית ומסקרנת הרבה יותר משלך...

  אתה מבין למה הצטרפותך נראית מגוחכת?

 4. 17
  שם נרדף לחרפת מדינת ישראל אשר שחררה 1000 רוצחים במקום לרסק את החלאות
 5. 16
  שלי עושה טעויות של טירונית. רציתי להצביע לשלי עבור המסר החברתי והאנטי פיאודליזם של משפחות ההון - שלטון. אולם, עתה המסר של שלי יחימוביץ' הוא, שחייל, אשר נרדם בזמן שמירה ונשבה ללא קרב הינו גיבור תרבות ואף אביו, אשר הוריד את ממשלת ישראל על הברכיים כדי לשחרר 1027 רוצחים ופושעים תמורת חייל בודד אחד, מנסה לרכוב על גל העסקה המבישה כדי לייצר לעצמו קריירה פוליטית עם פנסיה ועם כל ההטבות הנילוות. יש ציפייה מגיבורים עם אותות לרוץ לפוליטיקה ולא מאנשים, אשר החלישו את מדינת ישראל ופגעו בביטחונה באופן כה מחפיר !

  שלי עושה טעויות של טירונית. רציתי להצביע לשלי עבור המסר החברתי והאנטי פיאודליזם של משפחות ההון - שלטון. אולם, עתה המסר של שלי יחימוביץ' הוא, שחייל, אשר נרדם בזמן שמירה ונשבה ללא קרב הינו גיבור תרבות ואף אביו, אשר הוריד את ממשלת ישראל על הברכיים כדי לשחרר 1027 רוצחים ופושעים תמורת חייל בודד אחד, מנסה לרכוב על גל העסקה המבישה כדי לייצר לעצמו קריירה פוליטית עם פנסיה ועם כל ההטבות הנילוות. יש ציפייה מגיבורים עם אותות לרוץ לפוליטיקה ולא מאנשים, אשר החלישו את מדינת ישראל ופגעו בביטחונה באופן כה מחפיר !

 6. 15
  הדבר האחרון שאפשר לאמר על נועם שליט, זה שהוא תמים. הוא ניהל את המסע להצלת בנו בנחישות וביד ברזל. ועל כך הערצתי נתונה לו. לתרום לחברה שתמכה בו, הוא יכול להשתמש בקונצנזוס שאסף אליו, בדרכים אחרות ולא בכניסה למדמנה הפוליטית. (ראה לובה אליאב לתושבי הדרום וסטף ורטהיימר בגני התעשיה). הכניסה הרעשנית שלו מאתמול משתמשת במעמדו ככול "סלבריטאי מצוי". חבל נועם.
 7. 14
  שליט = חולה פרסום

  איש פאתטי

 8. 13
  שליט, שבנו נרדם בשמירה ונפדה תמורת אלף מחבלים - אכן מתאים למפלגה האבודה

  שליט הוא האופורטוניסט האולטימטיבי.
  הדבר היחידי שהשמאל יכול לזקוף לזכותו זה שהצליח להוריד את נתניהו על ברכיו - ובענק!

 9. 12
  זה פשוט מגעיל לנצל את התמיכה הציבורית לה זכה בשביל שחרור בנו, בשביל קידום אישי.

  חוץ מזה- אם הוא לא היה מסוגל לחשוב על ההשלכות שיהיו לשחרור אלף מחבלים לחופשי תמורת חיי חייל אחד, למה שהוא יעשה שיקול חכם יותר מחר?

 10. 11
  לך הביתה שליט ותעזור לנפגעי טירור במקום לדאוג לכסא לעצמך !!!
 11. 10
  אם תעשה לבתך יטב לנו יותר . המעבר החד שלך פוגע במשפחת השכול כאשר הרוצחים של משפחתם שוחררו בעיסקה מבישה
 12. 9
  נכס אלקטוראלי?

  לא ברור מה היתרון שלו שגם הקמפיין הכי חשוב לו בעולם נוהל ע"י תקשורת אוהדת והוא טרם מוזרות ואדישות חריגה במיוחד

 13. 8
  נועם שליט רוצה "לתרום לחברה"

  לו באמת רצה שליט לתרום לחברה היה יכול, למשל, להתנדב לעזרה בבית חולים או מוסד דומה. אבל כנראה שהוא רוצה יותר מהכל לתרום לעצמו. עובדה שאשתו האצילית התנגדה למהלך.

 14. 7
  מה אומר הפוליטקאי נועם שליט על שיחרור מחבלים
 15. 6
  מה הרלוונטיות של המטה?

  את מי זה מעניין מה חושבים במטה?נועם שליט עומד בזכות עצמו וזכותו לעשות ככל העולה על רוחו.מה זה השטויות האלו?

 16. 5
  צפוי

  הוא טען שהוא רק רוצה שגילעד יחזור ושיעזבו אותו בשקט.
  מי שהאמין לו, הזוי.

  1. פשוט קשה לו בלי המצלמות..,היו לי כאביי ראש לצפות באנטיפת ..

   עם כזה אופי מיושן ודוחה ,יעזור להרס "העבודה".

 17. 4
  זה מביש וקצת מסריח ,לעשות הון פוליטי מטראומה לאומית .בושה לשניהם
 18. 3
  מה מאופק ואלגנטי

  בלהתפרץ לטקס יום העצמאות הממלכתי ולהפריע לו?

 19. 2
  טעות במשפט הראשון

  הוא לא "מצטרף" למפלגה - הוא חבר מבשנות ה-80. הוא פשוט רוצה לרוץ לכנסת.

 20. 1
  שליט גרם למדינת ישראל להכנע לטרור האיסלמי
  1. היחידי שאחראי לבידוד ישראל זה ביבי והימין שאיתו. תתעוררו לפני שיהיה מאוחר
  2. שליט הציל אותנו מאובדן הדרך והערבות ההדדית.